AM ERSFOOKTS <CH DAGBLAD BINNENLAND ZEEDIJK-DRAMA DE RECHTBANK Zaterdag 29 November 1930 ~DE EEMLANDER' 29e Jaargang No. 130 VIJFDE BLAD EEN ROOFOVERVAL TE EYSDEN De daders reeds aangehouden DE LAND- EN TUINBOUW- CRISIS Ernstig tumult na afloop MR. MARCHANT OVER DE CENSUUR Smaak- en geestbedervende ratjetoe „ZWARTE RIEK" ALS VERDACHTE Negen maanden geëischt De kas van het bijkantoor der Robaver geplunderd Eysden, 28 Nov. Hedenmiddag onge veer half drie is een tweetal personen, die zich gemaskerd hadden, binnengedrongen in het bijkantoor van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Eysden. Zij hebben den kantoorhouder Steyn, die alleen in het ge bouw aanwezig was, gebonden, een prop in den mond gestopt, waarna zij de kas ge plunderd hebben. Een bedrag van in Ne- derlandsche waarde f 4000 A f 5000 werd meegenomen, waaronder 20,000 Belgische francs, die juist van het kantoor te Maas tricht naar het bijkantoor te Eysden ge bracht waren. De roovers hebben zich op rijwielen verwijderd. Onmiddellijk werd de marechaussee gewaarschuwd, die de ach tervolging per auto begon. De achtervol king had succes, want nog in den loop van den avond werden de roovers in de bos- 6chen onder de gemeente Eysden gearres teerd. Het geld werd nog op hen bevonden. Zij beweren te heeten Doggen en De Geus, beiden handelsreizigers uit Maastricht. Men gelooft hier echter te doen te hebben met andere personen. Beiden zijn naar Eysden overgebracht, waar zij zijn opgesloten in de marechaussee-kaizerne. Een verhoor vond hier plaats, terwijl het onderzoek wordt voortgezet. De officier van justitie te Maas tricht, mr. Kneepkens, is ter plaatse. DE ONGUNSTIGE TOESTAND IN DEN LANDBOUW. Een conferentie in het Tweede Kamergebouw. Zooais reeds dezer dagen is gemdd, heb ben de organisaties van werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf beslo ten tot samenwerking, om te komen tot steunmaatregelen van regeeringswege. Tot dit doel is een commissie gevormd uit de navolgende organisaties: alle werk geversbonden in de provincie Groningen, het Kon. Ned. Landbouw Comité, den R.K. Boeren- en Tuindersbond, de Chr. Boeren bond en de Moderne R.-K. en Chr. Land arbeidersbonden. Deze commissie heeft Woensdag j.l. in het gebouw der Tweede Kamer besprekin gen gevoerd met de R.-K., Soc.-Dem., A.-R., Chr.-Hist., V.-D. en Lib. Kamerfracties. Hierbij is uitvoerig de ongunstige posi tie in het landbouwbedrijf in het licht ge steld en met aandrang gepleit voor het met spoed bevorderen van de noodig geachte steunmaatregelen VERDACHT VAN VERSCHILLENDE INBRAKEN. Arrestatie van een jongmensch te Bussnm. Bu68um, 28 Nov. De Bussumsche po litie heeft een 17-jarig jongmensch K. uit Amsterdam gearresteerd. De jongeman heeft bekend gedurende den lhatsten tijd in Bu6sum 4 inbraken te hebben gepleegd. Hij wordt ervan verdacht ook nog inbraken in naburige gemeenten op zijn kerfstok te hebben. Een onderzoek daarnaar wordt in gesteld. Hij zal naar het huis van bewa ring te Amsterdam worden overgebracht. VAN ONZE VEEMARKTEN. Melden we reeds dat op de laatst gehou den markten de prijzen iets terug liepen, ook op de laatst gehouden markten was dit het geval. Rotterdam had verschenen Dinsdag een zeer groote aanvoer; voor ruim half November iets abnormaals. Het water zoo zeide men heeft hier schuld aan, de laatste koeien die nog in het land liepen moesten gestald worden. Ook wij geloovcn wel dat de vele overstroomingen van de laatste dagen de aanvoer vermeerderd zul len hebben, maar tooh wil de gedachte ons niet los laten dat door het vroege opstallen in verschillende streken het vee ook weer vroeg van de hand zal gedaan worden Te meer daar ook door de zeer lage varkens- prijzen en het abnormaal goedkoope vee voeder, het vertrouwen bij de boeren in hooge veeprijzen aan het wankelen raakt. Een langdurige lage varkensmarkt zal ook zeer zeker van invloed zijn op de prij zen van het vee. Bedriegen we on6 niet, dan zullen ook de slagers hun verloren debiet van varkensvleesch met deze prijzen wel terug winnen en daardoor zal er van zelfsprekend minder rundvleescih noodig zijn. Rotterdam had wel een bijzonder groote aanvoer, maar veel versche melk- en kalf- koeien waren er niet. In melkkoeien was de handel kalm met iets teruggaande prij zen; goedsoortige nog van 300.— tot 400Kalfkoeien werden prijshoudend verkocht mede doordat er eenige BelgiJche kooplieden waren. Prijzen waren van 300.— tot 400. In vare koeien wa6 de handel slecht. USr waren er beslist te veel aangevoerd am ook maar een eenigszins goede handel te kunnen hebben; prijzen waren dan ook be paald minder. Goedsoortige deden van 225.tot nog een enkele 3.25. De graskalverenmarkt was over het al gemeen stil met nagenoeg prijshoudend verloop, 75.tot 125.In guste en kalfvaarsen was iets meer handel, hiervan werd ook wel wat voor België gekocht, prijzen van 175.— tot 2.40.—. De slachtveemarkten gaven alle [het zelfde woer, ruime aanvoer met voor de lste kwaliteiten nog ongeveer prijshou dend, maar voor de mindere soorten la gere prijzen, lste kwaliteit weinig aange voerd van 1.— tot 110, goede kwaliteit van 0.90 tot 1.—, mindere soorten zeer uiteenloopénde prijzen. De varkenshandel geeft op enkele mark ten een tikje betere stemming, we durven evenwel nog geen hoogere prijzen voorspel len, aanvoer en gebruik zal hier de markt regelen. Vette varkens deden van 23—25 cent per pond, zouters zelfde prijs. In ma gere varkens was nog de zelfde toestand; ruime aanvoeren met 6lechte kooplust, van 2628 cent per pond levend. H. Een protest:vergadering te Den Haag 'e-Gravenhage, 28 November. Heden ochtend werd een groote protest vergadering van het Comité van Actie ter bestrijding van de land- en tuinbouwcrisis in den Die rentuin gehouden, waar als sprekers op traden het Tweede Kamerlid Braat en de heeren Baars uit Amsterdam en Ilaighton uit Den Haag. Een aantal leden van fascis tische vereenigingen waren aanwezig evenals leden van het Arbeids-Secretariaat. Bij het einde der vergadering is het tot een ernstig tumult gekomen tusschen beide groepen. Vijf personen werden gearresteerd, eenige gummistokken en stukken ijzer wer den in beslag genomen. De zaal en de tuin werden door de politie ontruimd. BRAND TE GRONINGEN. Groningen, 29 Nov. Hedennacht om 1 uur werd brand ontdekt in de voormalige Cèntrale keuken, waarin o'. m. gevestigd is het laboratorium van dr. Kapsenberg. De brandweer bestreed het vuur, dat fel uit sloeg, met 4 stralen op de waterleiding en slaagde er na een half uur in het vuur te bedwingen. Het gebouw is van binnen ge heel uitgebrand. DE PREVENTIEVE RADIO-CEMSUUR. Mr. Marchant is onwillig. Donderdagavond zou over Huizen een uitzending plaats hebben door den Vrijz. Dem. Bond, daar de minister van 8 tot 10 uur den zendtijd daartoe had afgestaan. Evenwel is deze uitzending niet doorge gaan en kreeg de K.R.O. gelegenheid dien tijd met een concert te vullen. De oorzaak hiervan was blijkbaar, dat mr. Marchant zijn rede niet van te voren bij de preventieve radio-contróle-commissie heeft willen inzenden. HET HOOGE WATER. Het verkeer over de veren. De A. N. W. B. deelt ons mede: Deventer: Schipbrug weggenomen. Over tocht over de spoorbrug. Doesburg: Overtocht normaal. Arnhem: Overtocht normaal. Pont Renkum: Overtocht gestremd. Lexkensveer (Wageningen): geregelde overtocht mogelijk. Pont Rhenen: overtocht mogelijk voor voetgangers en rijwielen per motorvlet; ove rig verkeer gestremd. Pont Opheusden: overtocht gestremd. Eek en Wielsche Veer (Amcrongen-Elst): overtocht voor alle verkeer alleen bij dag. Auto's komende van den Utrechtschen kant moeten rijden tot Eist. Vianen: Overtocht normaal over de schip brug. Nijmegen: de dienst wordt onderhouden met een pont. In verband .hiermede opont houd bij het overzetten. Tiel: Overtocht alleen mogelijk voor rij wielen en voetgangers. Pont Zalt-Bommel: overtocht ieder half uur van beide zijden. Gorinchem: Overtocht op dc heele uren van Gorinchem, op de halve uren van den Sleeuwijkschen kant. Het verkeer van Nijmegen naar Den Bosch over Grave en van Roermond langs den Rijksweg naar Maastricht is gestremd. ORDE-VERSTORING IN EEN RAADSVERGADERING. Amsterdam, 28 Nov. De Vierde Ka mer van de Amsterdamsche Rechtbank deed heden uitspraak in de strafzaak te gen de vier werklieden E. H., A. L. K C. M. en B. C. K., die terecht hadden gestaan we gens het verstoren van een geoorloofde openbare vergadering. Zjj hadden resp. op 24 April, 7 en 8 Mei tijdens de Amsterdamsche gemeenteraads vergadering door roepen de orde verstoord. De vier verdachten werden elk veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie da gen. Het O. M. had tegen ieder het maximum (14 dagen gevangenisstraf), gevorderd DE HONDENBRIGADE TERUG GETROKKEN. Haarlem, 27 Nov. De politie heeft Woensdag bij de relletjes gebruik gemaakt van politiehonden. Het soc.-dem. raadslid Reinalda heeft zich dïenzelfden avond met den burgemeester in verbinding gesteld over het optreden der politie en aangedron gen op bezadigd optreden en geen gebruik making van honden. Naar wij vernemen, heeft de burgemees ter last gegeven, de hondenbrigade terug te trekken. Over dit besluit mag men zich verheu gen, aldus het Volk. „Zij is zeer antinationaal, anti: liberaal en antbprotestantsch" Mr. Marchant schrijft in De Opbouw over de Nederlandsche censuur o. m.: De heer Albarda heeft geïnterpelleerd over de censuur van de radio-contrólc-com- missie op de uitzending van het gesproken woord. Het heeft niet niogeii baten; de rechterzijde cn de Vrijheidsbond hebben tegen de afschaffing dier censuur zich ver zet. Dit verzet is in Nederland vooral moeilijk te verstaan. Wij hebben vrijhoid van drukpers en vrijheid van verceniging en vergadering. Niemand heeft voorafgaand verlof noodig om te schrijven en te spreken wat hij wil. Ieder is verantwoordelijk en heeft de gevolgen van de toepassing der strafvytet te dragen. Alleen wanneer het ge sproken woord per radio wordt uitgezon den, moet men vooraf zijn ontworpen rede voering, althans een schema ervan, aan de contróle-commissie laten voorleggen. Men denkt aldus de verspreiding van onzede lijke of staatsgevaarlijke uitingen te voor komen. Men schijnt te vergeten, dat de spreker toch iets anders kan zeggen dan hij heeft ingezonden. Repressie blijft dus tóch noodzakelijk. Waar men geen beroep kan doen op de ervaring vóór de invoering der censuur om de onmisbaarheid hiervan aan te toonen, is die invoering en handhaving hier in het land van vrije gedachtenuiting wel zeer anti-nationaal, anti-libe^a&l, anti-prote- stantsch. Het is een veeg teeken, dat men dit niet meer blijkt te gevielen. Wel heeft indrukgemanKt./iat naar mede- daeling van de regeering de censuur vrij wel overal elders wordt tLégepast voor de radioverspreiding. Het is intusschen voor Nederland geen reden om hetzelfde te doen, voordat de onmisbaarheid uit de feiten is gebleken. Het censuur-debat heeft zich uitgebreid over de radio-misère in haar geheel. Deze misère moet nog maar wat voortduren. Vanzelf zal de toestand meer en meer on houdbaar blijken. De verdeeling van den zendtijd over politieke corporaties is een misgreep geweest. De grondslag van het radio-verkeer is geen politiek en kan geen politiek zijn. De overheid heeft de leiding zelf in handen te nemen. Zij kan dan be palen, hoeveel van den zendtijd ter beschik king kan worden gesteld van verschillende politieke richtingen. Dan kan meteen het zoogenaamde algemeene doel, dat bijna den geheelen zendtijd moet bezetten, op een hoo- ger peil worden gebracht. De menscliheid is thans goeddeels overgeleverd aan een con- tinu-bedrijf van smaak- en geestbedervende ratjetoe. Geheel ten onrechte onderstelde de heer Albarda, dat het verzet tegen het thans ge volgde systeem zijn oorzaak vindt in een gevoel van de kleine „partijen", dat haar wordt tekort gedaan, en dat het verzet zou zijn te breken, doordien de groote haar wat meer tijd voor de politiek welwillend zou den beschikbaar stellen. Dit is een vergis sing. Het verzet is van zuiver principice- len aard. Van afgunst is geen sprake. Wie zijn geest vrij beweegt, gevoelt niet de minste behoefte, dat aan de menschheid alle wetenswaardige dingen worden ter kennis gebracht, nadat zij dogmatisch zijn gezeefd en gekleurd. DE RADIO-CENSUUR. Mr. Marchant niet onwillig. Naar aanleiding van het bericht als zou de rede van mr. Marchant niet zijn inge zonden aan de Radio Omroep Contróle Commissie en deze derhalve geen goedkeu ring aan de uitzending zou hebben ver leend, deelt deze commissie mede, dat de inzending van het schema der rede op re gelmatige wijze heeft plaats, gevonden, ter wijl ook reeds eenigen tijd geleden aan denVrijz. Dem. Bond is bericht, dat tegen die uitzending geen bezwaar bestaat. De oorzaak van het bericht ligt vermoe delijk in een onjuiste vermelding in de or ganen der Omroepvereenigingen. De uilzending der V.-D. heeft heden avond plaats. AMSTERDAM—RIJNVERBINDING. Geen voorkeur voor Geldersche- valleiplan. Amsterdam, 27 Nov. De Tel. verneemt met zekerheid, dat het bericht omtrent de houding der commissie uit de Tweede Ka mer ten opzichte van de verbinding van Amsterdam met den Rijn, inhoudende dat thans een meerdeheid voor het Geldersche- valleiplan zou zijn, onjuist is. De man, waar zij mee samenleefde, doodgestoken Amsterdam, 28 Nov. In den nacht van 18 op 19 October j.l. werd een bekend Zeedijk-type, de kellner W. Hogenes, wo nende aan de Lange Niezel, op den Zee dijk door de vrouw, met wie hij samen leefde, met een mes doodgestoken. De man was in een auto komen aanrijden, hij zag de vrouw op straat loopen, stapte uit en begon een twistgesprek met haar. Op een gegeven oogenblik trok de vrouw een dolk waarmede zij hem een diepe 6teek in de zijkant van den rug toebracht, middenrif en milt werden doorstoken. Het slachtoffer werd met een particuliere auto naar het Binnengasthuis gebracht, waar hij enkele uren later overleed. De daderes, bekend onder den naam „Zwarte Riek", ontkende bij de politie aan vankelijk het feit te hebben gepleegd. La ter legde zij echter een bekentenis af. Heden stond de vrouw, R. de B., 33 jaar oud, en wonende aan de Lange Niezel, than6 gedetineerd, terecht voor de Vierde Kamer der Rechtbank, verdacht van dood slag, subs, zware mishandeling met doo- delijken afloop, subs, eenvoudige mishan deling met doodelijken afloop. De rechtbank werd gepresideerd door mr. Huysinga, terwijl het O. M. werd waar genomen door den officier van justitie mr. van Dullemen. De vrouw werd verdedigd door mr. Schorlesheim. De belangstelling op de pu blieke tribune vva6 buitengewoon groot. Reeds hedenmorgen te zes uur stonden een groot aantal personen te wachten voor den ingang van de tribune. Ook van de zijde 'van de balie was de belangstelling groot. Uiterlijk kalm nam verd. in de bank plaat6, terwijl er eenig rumoer op de tri bune ontstond. Als eerste getuige werd gehoord de des kundige dr. J. C. Pompe. Deze verklaarde, dat het slachtoffer aan verbloeding is overleden, tengevolge van het raken van dc .miltader, hetgeen in zekeren zin een ongelukkig toeval is, daar als die ader niet was geraakt, de man waarschijnlijk nog wel behouden zou zijn gebleven. De ste^k is opzij dc jo •voorwaartsche richting gége- von. Dr. II. M. v. d. Linde, eveneens als get.- deskundige gehoord, verklaarde dat de steek omstreeks 16 cM. diep was en met groote kracht was toegebracht. Hierop werd verd. aan een kort verhoor onderworpen. Zij bekende te hebben gesto ken. De verslagene was haar dien nacht tegengekomen op den Zeedijk, had haar zonder dat er vooraf veel gepraat was een tweetal trappen toegediend; zij was toen tegen den muur gevallen. Hogenes was weer op haar afgekomen en uit angst had verd., zooals zij verklaarde, uit haar tasch- je een dolk genomen en den man een steek gegeven Pres. mr. Huysinga (lot verd.): Hebt U wel eens den wensch gekoesterd hem uit dc wereld te helpen? Verd. (huilend) Nooit! Pres.: U hebt hem vroeger ook al eens met een mes in den arm gestoken? Verd. gaf dit toe. Verd.: Ik werd slecht door hem behan deld, jarenlang heeft hij mijn leven ver nield. Het mes was oorspronkelijk van Ho genes, maar ik had het in mijn taschje opgeborgen, omdat ik zoo bang voor hem ben. Pres.: Hebt U gezegd: „daar dan!" Verd.: Dat weet ik niet meer. Vervolgens werd gehoord G. C. de Vries, kellner. Get. zat in den bewusten nacht naast het slachtoffer in den auto, die op den Zeedijk stopte. Hogenes ging de vrouw te lijf, en ging toen een paar stappen ach teruit; de vrouw viel met haar hoofd te gen den muur. Plotseling flikkerde een dolk in haar hand, zij raakte den man aan zijn linker zijde. Getuige J. H. Schürmann, koopman, was bij het voorval aanwezig; hij hoorde hoe verdachte den man in den auto uit schold. Deze stapte daarop uit, met het bekende gevolg. Volgens getuige stond ver dachte achter het slachtoffer, toen zij den steek toebracht en zij had geroepen: „dAAr dan!" Een vergeetachtige getuige. Een volgende getuige, een chauffeur, wist zich weinig of niets meer van het ge val te herinneren. Om zijn geheugen wat op te frisschen, dreigde de officier hem met vervolging wegens meineed. Volgens den chauffeur, die den bewusten avond II. in zijn auto had gereden, had H. de vrouw geroepen. Na een „kleine ruzie" trok verdachte plotseling een dolkmes. Get. had den getroffene naar liet ziekenhuis ge reden. Pres. (tot get.): Hebt u de vrouw nog hooren huilen? G e t.: Ja, ze was vrecselijk opgewonden. Een rechercheur van politie verklaarde, dat het herhaaldelijk voorkwam, dat H. de vrouiv had mishandeld. Op een avond was zij aan het bureau gekomen en had om assistentie gevraagd. De rechercheur had de vrouw toen naar huis gebracht; onder weg had H., die in staat van dronken schap verkeerde, den rechercheur aange vallen. Verschillende getuigen kwamen verkla ren, dat Zwarte Riek herhaaldelijk door den kellner werd mishandeld. Een vrouw, een vriendin van Rick, was eens te zamen met verd. door hem met petroleum over goten. Een andere keer gooide hij Riek met een pan warm eten naar het hoofd. Sterk, aldus een andere getuige, was H. niet. Hij vocht alléén met vrouwen, nooit met man nen. Een bovenbuurvrouw van verdachte had haar herhaaldelijk verbonden, nadat zij door II. was mishandeld. Een vrouw, die ook connecties met H. on derhield, verklaarde, dat verdachte haar had bedreigd en haar bij die gelegenheid een mes had getoond. Verdachte ontkende dit met klem. Hierop werd de zitting geschorst tot 2 uur. Requisitoir. Na de pauze was het woord aan het O. M., waargenomen door mr. Van Dullemen. Spr. wees er op, hoe verschillende getuigen A charge eigenlijk getuigen A décharge waren, in hun psychologische verklaring van do feiten. Doodslag, het primair ten laste ge legde, is dan ook niet te handhaven. Slechts één der getuigen kon verklaren, dat verd. reeds eerder sprak over wraak op Willem Hogenes. Wat betreft do opzettelijk zware mishan deling den dood ten gevolge hebbende, merkte spreker op, dat hier het bewijs ge makkelijker is. Dc wonde was zeer diep, en de stoot werd met kracht toegebracht. Gaat hier een beroep op noodweer op, aldus vroeg mr. Van Dullemen zich af. Spr. beantwoord- do dezo vraag ontkennend. Verd. is niet gevlucht, hoewel dit wel mogelijk was ge weest. Toch zijn er wel verklaringen, die op noodweer wijzen; doch haar houding staat dichter bij een tegenaanval. Uit de getuigen verklaringen bleek, dat Hogenes blijkbaar niet .van plan was een tweeden aanval te doen. Ook de wijze van verdediging is van belang, zij had misschien mogen slaan of trappen, maar een mes had zij zeker niet mogen trekken. Spr. herinnerde aan een ar rest van den Hoogen Raad. Ook een beroep op noodweerexces gaat in dit geval niet op. Do vrouw is vele malen mishandeld door den man, dus het is onwaarschijnlijk, dat zij juist ditmaal in zoo hevige gemoedsbe weging verkeerde, dat een beroep op nood weer exces kan worden gedaan. Bovendien doet verd. zelf hier géén beroep op. Spreker achtte do zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, bewezen. Wat de strafmaat betreft, merkte spreker op, dat de man haar zéér dikwijls heeft mis handeld. Dc beweegredenen, do psychologi sche motieven van de vrouw zijn niet dui delijk geworden. Waarschijnlijk is jalouzie hier niet vreemd. Hogenes, die van de on tucht van de vrouw leefde, kon toch moei lijk hebben, dat de vrouw connecties met andere mannen onderhield. Vroeger had verd. een zeer regelmatig leven geleid. Do man had drie vonnissen achter den rug. Psychologisch kan dc vrouw haar daad niet te zwaar worden aangerekend. Spr. eischte ten slotte een gevangenisstraf van negen maanden tegen verd. PleidooL Hierop was het woord aan den verdediger mr. Schorlesheim, die allereerst een woord van dank tot den officier sprak voor zijn humaan requisitoir. Vervolgens wees ook pl. er op, dat hier van doodslag geen sprake was. Pl. achtte evenmin de opzet tot het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel aan- w.ezig. Hoogstens zou hier kunnen worden gesproken van eenvoudige mishandeling. Uitvoerig releveerde pl. de ofimenschelijke behandeling die de verslagene de vrouw had doen ondergaan. Er is in dit geval zeer ze ker sprake van noodweer. De vrouw was doodsbang voor den man, en in den bewus ten nacht opende hij het gevecht. Subs, deed spreker een beroep op noodweer exces. Zeer zeker was zij het slachtoffer van een he vige gemoedsbeweging, het doet er niets toe met welk voorwerp zij haar daad beging. Voor deze vrouw is gevangenisstraf bui tengewoon zwaar. Waarom is deze vrouw preventief opgesloten? Er is noch vrees voor herhaling, noch voor vlucht, noch is er een andere reden van maatschappelijke veilig heid. Spreker vroeg daarom onmiddellijk ontslag van verd. uit de voorloopige hechte nis, te meer met het oog op een mogelijk hooger beroep. Indien hier, aldus pleitte mr. Schorles heim, een strafbaar feit is gepleegd, dan is hier sprake van eenvoudige mishandeling. Voorts vroeg pl. vrijspraak, zich beroepen de op noodweer, subs, op noodweer exces. Mocht de rechtbank schuldig uitspreken en een straf op willen leggen, dan vroeg pl. een straf, gelijk aan de voorloopige hechte nis, subs, een geringe straf met aftrek van voorarrest. Bij dupliek handhaafde mr. Schorlesheim zijn verzoek tot onmiddellijke invrijheid stelling subs, invrijheidsstelling bij do uit spraak. Na in raadkamer te zijn geweest, deelde de president mede, dat de rechtbank geen termen aanwezig achtte tot onmiddellijke invrijheidstelling. De uitspraak werd op 12 Dec. vastgesteld* AUTO TE WATER GEREDEN. Eén doode. V e e n d a m29 Nov. Vrijdagmiddag om streeks half zes is een oude auto, waarin vier personen waren gezeten op weg van Vcendam naar Wildervank, door onbekende oorzaak te water geraakt. Drie der inzitten den slaagden erin zich in veiligheid te brengen, de vierde echter verdronk. Eerst om half acht gelukte het zijn lijk te vinden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 15