50 CENT 31 DECEMBER HEILWENSCH PALLIETER Wijnhandel Oude Genever „De Moor" Agenda JOH. DE HEER Muziekschool Muziekschool Mr H. H. PRINS JEANNE BRUSSAAT Langestr. 8 KWAADAARDIGE POEDEL Bunschoters op stap! Piano- en Orgelhandel Advertentiën L. STOLBERG BENZINE DANKBETUIGING Langestraat 109* OTTO KRUGER I S:G- GRASDIJK H. v. Galen Last Brandstoffen Tclephoon 129 1881 per liter f3.25 Bols, Hulstkamp, Fockink - Hoppe en Hasekamp KANTONGERECHT. Verkoop van ongekeurd varkensvleesch te Barneveld Wie zich voorgesteld had, dat de open- ba ro terechtzitting van het kantongerecht den dag vóór Kerstmis wel een rustigen aanblik zou bieden, een zitting worden zou met slechts een enkelen verdachte, is be drogen uitgekomen. De publieke tribune was evenals vorige week ook dezen Woens dag weer geheel gevuld met menschen, die iets op hun kerfstok hadden of waarvan dit althans vermoed werd. Openbare dronkenschap. Begonnen weid met een geval van open bare dronkenschap te. Woudenberg. Het was een aangehouden zaak, de vorige maal had verdachte verklaard, dat hij absoluut, niet onder invloed van alcoholhoudende dran ken geweest was. De verbalisant vertelde het thans echter anders: de man riekte wel degelijk naar alcohol en sprak ook wartaal. Hij was in een sloot terecht gekomen, doch had wel Kans gezien er nog uit te kruipen. De ambtenaar van het O.M., mr. Zijl stra, achtte het feit wettig en overtuigend bewezen en eischte 10.subs. 5 dagen. Conform den eisch veroordeelde mr. Var» Son den verdachte. Verkoop van ongekeurd vleesch te Barneveld. Ben inwoner van Barneveld zag zich ver oordeeld voor een tweetal tenlasteleggin gen: lo. het doen vervoeren van gedeelten van niet-gekeurd vleesch op of omstreeks 30 October j.l., 2o. het op of omstreeks ellén datum doen slachten van een varken andei's dan uitsluitend voor huiselijk ge bruik zonder voorafgaande tijdige kennis geving. Verdachte is niet verschenen: hem werd verstek verleend. Als getuige wordt gehoord den slachter, die verklaart niet naar het slachlbriefje te hebben gevraagd. Hij heeft op verzoek bij een derde hart en lonk van het varken be zorgd, die dit vleesch evenals een leve rantie op dén volgenden dag ook betaald heeft. Bovendien lagen er nog bestellingen a oor anderen klaar, o.a. voor „tante Jaus". Wie dit precies was, wist getuige, niet te zeggen. Een andere getuige kooper heeft het vleesch heel goed bevonden. Hem was onbekend, dat het vleesch niet ge keurd was, hij zou het dan hebben afge wezen. De ambtenaar van het O.M. wijst er op, dat de aangifte is geschied op 28 October «Ie slachting twee uagen later. Het moet evenwel 4 dagen van te voren gebeuren. Bovendien dit is nog veel erger was het vleesch ook \oor verkoop bestemd. Enkele deelen van het ongekeurde varken zijn later ongeschikt voor consumptie be vonden. Voor de subsidiaire tenlastelegging wordt 25 subs. 10 dagen geeischt, voor het pri maire 40 of 20 dagen. Conform den eisch v.ordt vonnis gewezen. Een kwaadaardig poedeltje te Soest, Erger nog dan radio-lief hebbers van den Mexicaanschen hond, bleken inwoners van .Soest last gehad te hebben en ook voor de toekomst nog bevreesd te zijn van een Soester hond! Het bruine dier, dat de trou we gezel van een dame ter plaatso was». Iiad zich door zijn beten al heel wat vijan den op den hals gehaald en nu moest den kantonrechter maar eens ingrijpen, had men iu Soest gemeend. Een schooljongen had het pas weer te kwaad gehad. Hij was er wel zonder kleerscheuren afgekomen, doch dit zou uitsluitend aan enkele handige ma noeuvres te danken zijn geweest. Enkele getuigen, w.o. een agent van poli tie, verklaren zelf reeds door den hond aangevallen of gebeten tc zijn. Toch laat men het dier maar steeds zonder muilkorf loopen. Dat een en ander voak tot onver kwikkelijke tooneeltjes aanleiding gaf, laat zich wel begrijpen. I-Tet O.M. eischte 25 subs. 10 dagen. De uitspraak was overeenkomstig den eisch. Als Kerstgeschenk zal het beruchte diertje wel een muilkorf hebben ontvangen. Bansehoters op stap naar Amsterdam. In vërvoig-behandeling kwam daarna de zaak tegen den Bunschoter, die met enkele vrienden per auto naar Amsterdam getrok ken was. Dat wagentje was een andermans eigendom en bovendien was de chauffeur werdachte) niet nuchter geweest. Dit laatste was ov.^vel ontkend geworden, doch bij het \crhoor van de twee verbalisanten kwam vast te staan, dat verdachte wel degelijk onder invloed van sterken drank verkeerde en dit er tijdens den rit niet beter op ge worden was. Het O.M. achtte het „onder invloed" vor keeren niet wettig en overtuigend bewezen i'ii eischte hiervoor vrijspraak. Wel bew ezen was het feit, dat zonder rijbewijs gereden was en hiervoor werd, in verband met de ernstige omstandigheden 60 subs. CO da rren hechtenissiraf geeischt, waartoe ver dachte veroordeeld werd. Hij was bevreesd voor do politie-autof éigens stond terecht een persoon uit Soest, wien openbaren dronkenschap ten Jaste gelegd was. Verdachte ontkendj zich op den openbaren weg bevonden te 1.ebben. De verbalisant vertelde, dat. de man 's avonds om liot liUis van een ge zworven had onder het uilen van bedrei gingen. De politie was hiervan in kennis gesteld en begaf zich per auto derwaarts. Men ontmootte den verdachte op den straat- u eg, doch toen liij bemerkte, dat er politie in den wagen zat. was hij gauw een erf op- geloopen. Daar werd hij aangehouden en meegenomen. De man rook naar alcohol en sprak wartaal. Hij kent de politie-auto, uit hoofde van een ruime kennismaking, reeds Mij goed, verklaart getuige. Laatst is hij echter plotseling voor een auto achter oen groentenkar gekropen, doch <lit was niet noodig geweest, wantliet was de politie auto niet! Het O.M. eischte 15 subs. 10 dagen. De uitspraak was gelijkluidend. De man had er niets op aan te merken: bij het verlaten \on de zaal liet hij den \erbalisant nog zijn vuist zien, mogelijk als waarschuwend sein voor de toekomst. Toch zal hij het wel niet zoo kwaad gemeend hebben, want tegelijkertijd lachte hij vrien delijk tegen den pohtie-rnan! BEN JUBILEUM OP DE PHOENIX BROUWERIJ. De heer Hes 25 jaar brouw meester. Woensdagmiddag hadden zich alle leden van het personeel der X.V. Phoenix Bier brouwerij alhier in do nieuwe garage van het bedrijf vereenigd teneinde getuige te zijn van do huldiging van den hoer C. J. He«, die op dezen dag zijn zilveren jubi leum herdacht Ir. J. Ph. Korthals Altcs, directeur der vrouwerij, sprak den jubilaris in «eni ge korte bewoordingen toe, waarin hij hem dank bracht voor hetgeen hij in de afgeloo- pen vijf en twintig jaar voor kes bedrijf had gedaan on waarin hij ook voren bracht, dat ook de echtgenoot© van den heer Hos dank toekwam. Het. was dan ook vooral om deze reden, dat hij bij dit jubi leum oca cadeau overhandigde, waaraan ook mevrouw Hes iets heeft, n.l. een ver klaring, waarbij de Phoenix Brouwerij 2ich verbindt om na het overlijden van den heer Hes aan de weduwe levenslang pen sioen uit te keeren. De heer W. v. Kleef, voorzitter van (ie verceniging De Plioenix, sprak enkele woor den namens het personeel, waarna hij den heer Hes namens deze een tweetal etsen van Amersfoort, benevens eenig tafelzilver overhandigde. Eon blijde tijding voor kat personeel. Alvorens tol do huldiging van den heer Hes werd overgegaan deelde de heer Kort hals Alteg mede, dat de bedrijfsresultaten in het afgeloopcn jaar van dien aard ge weest war on, dat een extra Kunstgave voor het personeel mogelijk is geworden. Hij wees er echter op, dat ook dit bedrijf de gevolgen van de malaise wel zal ondervin den; alles zal echter gedaan worden om den vooruitgang to kunnen bestendigen, reden waarom hij ook de medewerking van het personeel inriep. Voorts deelde ir. Korthals Altes mede, dat het nieuwe schaftlokaal was gereed geko men. Dat doze bekendmakingen met applaus werdon ontvangen behoeft zeker niet te worden gezegd. Nadat mevrouw Korthals Alles het nieu we schaftlokaal, dat keurig is ingericht, had geopend, werd overgegaan lot liet uit reiken der Kunstgave. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers. Boven de 18 jaar: 5 dagmeisjes, 2 dienstboden, leert, ver pleegsters, 1 letterzetter (2e kl.). Beneden de 18 jaar: 1 aank. schi'der, 1 leerl. schilder, 3 lccrl. naaktere, 2 dagmeisjes. Aanbiedingen van werkzoekenden. Boven dc 18 jaar: 2 banket- en broodbakkers, 11 bankwer kers, 2 behangers-stoffeerders, 1 betonwer ker. 1 boekbinder, l boekdrukker, 1 boek houder, 3 broodbakkers, 10 chauffeurs, 2 dienstboden. 2 electricians, 15 fabrieksar beiders. 1 fabrieksmeisje, 30 grondwerkers, 2 huisknechts, 2 hulp in de huishouding, 9 kantoorbedienden tmann.), 3 idem (vrouw), 5 kantoorwerksters, 6 straatm.handl., 1 cor- vèeër, 1 beeldhouwer, 1 raiser, 2 kis tenmakers, 1 cliem. natwasscher, 1 auto- geeniaesclier. 2 auto-monteurs, 7 kleerma kers, 3 letterzetters, 3 loodgieters, 1 loop knecht. 131 losse arbeiders, 2 machinale houtbewerkers, 1 machine-bankwerker, 1 machinist, 1 magazijnknecht, 2 rnetaal- draaiefts, 26 metselaars, 1 meubelbcitser, S meubelmakers, 2 monteurs, 26 opperlieden, 1 pettenmaker, 2 plaatwerkers, 3 reizigers, l rijwielhersteller, 55 schilders (huis), 2 fra- movijièrs, 1 forceur, 1 isoleerder, 1 klinker, 1 metaal slijper, 1 soldeerder, 6 venv. mon teurs, 1 venv. techniker, 6 schoenmakers, 2 sigarenmakers, 5 smeden, 4 slagers, 1 steen houwer, 9 straat ma kers, 11 stukadoors. 1 teekenaar-werktuigje., 45 timmerlieden, 7 tuinlieden, 1 velde/beider, 2 vcrstelnaat- aters. 4 voegers, 9 voerlieden, 10 werkvrou wen, 4 wevers, 2 winkelbedienden, 2 win keljuffrouwen, 1 zadelmaker, 1 kietenplak- ker, 1 colporteur, 2 pakhuisknechts, 1 ven ter. 1 wagenwasscher, 1 n ia nloi werkster. 1 leerl. verpleegster, 1 secretaresse, 1 hulp kinderhuis, 1 journalistp, 1 eteno-ty piste. Beneden do 18 Jaar- 1 aank. schilder, 2 aank. timmerlieden, 1 aank. meubelmaker, 1 aank. bankwerker, 1 leerl. mach. bankwerker, 1 tabakestripper, 1 leerl. bloemist, 3 jongste kantoorbedien den (rn.)j 4 fabrieksarbeiders, 3 losse arbei ders, 1 winkeljuffrouw, 1 dagmeisje, 1 2e meisje, 3 kantoorbedienden (vr.). Voor aanvragen om werkkracht door pa troons. woonachtig buiten de gemeente, raadplege men dé opgave op de stads-aan- pjakplaatseli. - 'r-' PREDIKBEURTEN. Amersfoort, bondag 28 December. Ned. Herv. Kerk. St. Joriskerk. 10 uur: Ds. Pannebakker. 6 uur: Ds. Pannebakker. Nieuwe Kerk. 10 aur: Dienst. G uur: Dienst. Emma-kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Betbelkerk. 10 unr: Kinderwerk. Gasthuiskei'k. 10 uur: Dienst. Gebouw „Eben Haëzer." 10 uur: Jeugdkerk. Wijkgebouw Monnfkenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Christ. School Rozenstraat Geen opgave ontvangen. Vrijzinnig Hervormden. (Luthersche Kerk). Geen dienst. Vrijzinnige Jeugdkerk. Gebouw Theos. Ver. Rcgcntesselaan. Geen dienst. Rcinonstrantscho Kerk. 10)4 uur: Ds. P. D. Tjalsma van Leiden. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Evang. Luthersche Kerk. 10)5 uur: Ds. de Jongh. Geref Kerk (Zuidsingel) 10 uur: Ds. Schouten. 5)4 uur: Ds. G. Zcijl \an de Glind. Goref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. G. Zeijl. 5)4 uur: Ds. Schouten. Gcref. Kerk in Hcrst. Kerkverband. 10 uur: Ds. J. J. Buskcs Jr. van Oosterend 5 uur: Ds. J. .T. Buskcs Jr. Christ. Gcref. Kerk. 10 uur: Ds. do Groot. 5)4 uur: Ds. do Groot. Vrtje Goref. Gemeente 9)4 uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Katb. Gemeente ('fc Zand 13). 10 uur: Dienst. Kork voor Allen (Soefi-beweging). (Snouckaertlaan 11). Geen dienst. Vrije Katb. Kerk (Regentesselaan 21). Geen dienst. Leger des Ileils (Langestraat Öf>. 10 uur: Dienst. 3)4 uur. Openluchtsamenkomst. 7 uur: OpenluchtsamenkomsL 8 uur Verlcssingssamcnkomst Christian Science ('t Laantje 3). 10)4 uur: Eng. Dienst. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembnigge. Geen opgave ontvangen. Barneveld. 9)4 uur: Ds. Batelaan. 5 uur: Ds. van Montfrans. Hoevelaken. Geen opgave ontvangen. Hoogland. 9)4 uur: Ds. Warners. Leasden. 10 uur: Ds. Klomp van Woudenberg. 6 uur: Ds. Hofstede. Nfjkerk, 9)4 uur: Ds. van Melle. 5 uur: Ds. v. d. Graaf. Scherpenzeel. Geen opgave ontvangen. Soest 10 uur: Ds. Vnzonides van Eemnes-Bin- nen. Soestdijk. (Rembrandtzaal). 10 uur: Ds. van Schaick. 6 uur: Ds. van Amstcl van Putten. Gebouw Religie en Ranst. Geen dienst. Soesterberg. Geen opgave ontvangen. Be Vunrsche. 9)4 uur: Ds. van Voorthuizen. 6 uur: D3. van Voorthuizen. Woudenberg. 9)4 uur: Ds. Klomp. 6 uur: Ds. Klomp. D age 1 ij ke: City-lheater, Weelaingel 7. Rembrandt-lhoater. Langestraat. Museum FJehite, Weetslngel. (Ultgezon lcrd les Zin da ga). Leeszaal Handelsregister Arnh weg 23 Theosofische Bibliotheek. G»bouw Theos Ver. Regcntcsselaan, Dinsdags ven 2 tot 3 our. Openbare leeszaal (met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek), Muurhulzen 9 R. K Leeszaal, Nleuwetraat 24. Vredesblbllotheek. Arnh weg 50. Princpss room Zondag, middag- en <*v indroncert v 25, 26 en 27 Dec. Bioscoop Amicitia. Film ritttmttdftns''. 26, 27 cn 28 Dcc. Sociëteit „Concordia" Kunstbeschouwing C. Brandenburg (resp. 104, 1—4 en 10—4 uur). 27 Dec. De Valk. Feestavond Mondharmo nicaclub „Bravo. 8 uur. 27, 28 en 29 Dec. Kerstreunie Internat, school voor Wijsbegeerte. Lezingen prof. jordan en ir. Jan Gratama. 28 en 29 Dec. Amicitia. Gezelschap Jo Gos- schalk. „Dreyfus", 29 Dec. Amicitia. 't NUL Kindermiddag. 1931. 3 Jan. Dc Valk. Sociëteit Eensgezindheid. 5 Jan. Amicitia. N.V. Het Amsterdamsch Tooncel: „Zijn tweede Ik". (Abonnement). 7 Jan. Amicitia. Ned. Ver. v. Huisvrou wen. Lezing Dooyewaard, A'dam. 9 uur. 10 Jan. De Valk. Feestavond Kweekschool. 14 Jan. Amicitia. Concert Amersfoortsche Kunstkring. 15 Jan. Amicitia. Uitvoering Ned. Ai bei- derssportbond. 16 Jan. Amicitia. 't Nut. Lezing dr. v. (L Slecn. 17 Jan. De Valk. Amersf. Tooneclvereeni- ging. 17 cn IS Jan. Amicitia. Kunst Na Arbeid. „Nummer 17." 19 Jan. Amicitia. Ned. Ver. v. Huisvrou wen. Lezing mevr. Boldingir. „De Klop op de Deur". VA uur. 20, 21 en 24 Jan. Amicitia. Uitvoering Gymnastickvcr. „Excelsior"' 21 Jan. Eben Haëzer. Jaarfeest Ned. Chr. Reisvereeniging. Declamatie de heer Sicbc- sma. 8 uur. 22 en 23 Jan. Amicitia. Uitvoering Amers- foortsch Mannenkoor-Orkeslvereeniging 24 Jan. Do Valk Centr. Bond v. Spoor- cn Tramwegpersoneel. 28 Jan. de Valk, Jaarvergadering Ncd. Slagershond 10 uur. 29 Jan. Amicitia. Liefdadigheidsuitvoering voor Blinden. 29 Jan. Amicitia. Ned. Ver. v. Huisvrou wen. Lezing C. Lanooy, Epc. 2)4 uur. 31 Jan. De Valk. Friesche club. i Febr. Nieuwe Kerk (Leusderweg). Uityoc ring „Sursurn Corda". 8 unr. UTRECHT. 28 Dcc. Stadsschouwburg. X.V. liet Schouwtooneel. „De Baas in Huis." 8 uur. 29 Dec. Stadsschouwburg. Kon. Ver. Het Nederl. Tooncel. „Blanke Ballast." 8 uur. 1 Jan. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooneel. „Firma Adam, Eva en Co/' 8 uur. VARKENSMARKT. TEL. 1309 Grootste voorraad, laagste prijzen. MARKTBERICHT. Hocndereieron 5—7.20, eendeneieren 0 —6.30, per 100 stuks, hooiboter 1.90 per K.G., kippen 1.00—1.40, hanen f 1.00—1.40, hennen 3.00, tamme konijnen 1.50—3.00, wilde koijnen 0.90, hazen 3.00, fazanten 1.25—175, per stuk,' tamme duiven f 0.30 —0.60 per poar. Biggen 1015 per stuk, Geiten 8—17. Aangevoerd waren ongeveer: .20000 stuks hoendoreieren, 600 stuks eendeneieren, 50 K.G. hooiboter, 75 biggen, 2 gciton. 455STE STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Trekking van 24 Dec. 1930. (101 loten.) Ten Kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinwebér, alhier, zijn geen© nummers uitgetrokken. De vierde Klasse trekt vau 58 Jan. 1931, Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Eohtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LUBERTA HERKINA BILDERBEEK gob. DULMUS, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam. II. BILDERBEEK. Amersfoort, 26 Dec. 730. Leusderweg 226. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats he'hbon Maandag 29 December op de Algemeen© Be graafplaats (Soester- weg). Vertrek van het sterfhuis 12 uur. lieden overleed onze beste Moeder, Beliuwd- en Grootmoeder, GEERTRUTDA JOHANNA ABRAHAMSEN, Weduwe van JAN WILLEM WENTZEL, in den ouderdom van 72 jaar. Arnhem: C. J. WENTZEL. Amersfoort C. A. G. ROME VN— WENTZEL. J. ROMEYN. 's-Gravenftage: A. M. C. M EU LE X H OFF WENTZEL. F. C. MEULEXHOFF. Dj ember N. O. I.: J. W. WENTZEL. A. WENTZEL- FöRSTER en Kleinkinderen. Amersfoort. 26 December 1930. Geen 'bezoek. De tcraardeToestelling zal plaats hebben Maandag 29 December op de Oude Algemcene Begraafplaats te Amers foort (Plantsoen). Ver trek van Hendrik \an Viandenstraat 4 te *2 uur n.m. Mevrouw H. Oostenbroek-Frank Pinnoleorarcs BANKASTRAAT 24. Dipl. Conscrv. Mij. t. b. d. T. Amsterdam. Oud-Leerlinge Fréderic Lamond. Ook voor Ensomblespel met gevorderde Instrumenta listen. Snijboonen en Spercieboonen uit het zout. AHNH.STRAAT 1 hoek Vnrkeasmarkt, Tel. 941. Shell, Valvollne, Mobil, Renault on Castrol oliën. HUIB HOLSTEIJN. MUZIEKHUIS POLAK Utr.weg 69. Tel. 1279. Dc tijd is er thans, om Uw winteravonden te verhoogen met mnziek hetzij op gramo- foon, of Pick-up aansluiting achter Uw radiotoestel. Vraagt condities. v. d. Mij. Bev. d. Toonkunst Dir WILLEM MEIJER. Krommestraat 79. Rcgentosselaan 21B. Onderricht in alle vakken. Opleiding examen v. Toon aunst. Spreekuur Directeur Krom mestraat Donderdag 2—3 uur en Regentesselaan Maandag Amersfoortsche A. J. C. M00Y Einddiploma Conservatorium Jullanalaan ♦I Hiermede betuigen wij aan Mej. A. A. DE BEAUFORT, „De. Boom', Leusden onzen hartelijken dank voor de tege moetkoming. iu verban 1 met de slechte tijden, om onge vraagd 25 >an de huur- pacht aan ons terug te beta len. A. VAN TWILLERT. J. VERSTEEG. G. HOP. GEVESTGD als privaatleerares Ieerares Fransch M. O. Bij werken leerlingen Gymn., H. B. S.. II S. tn I' O school in verschillende vak ken. Beekensl. Laan li. Einddiploma Conservatorium Amsterdam, Viool, Piano- en solo zang onderwijs Wat een verrassing, het is 'n O. K. A. rijwiel van Boekonsteinschelaan 11. 'In ons nummer van stellen wij weer de gelegenheid open tot het plaatsen van een Vier regels, vermel dende naam beroep en woonplaats kosten Iedere regel meer 10 cent. Uitsluitend bij vooruitbetaling. TIJDIGE OPGAVE verzocht aan ons bureau Adm. Amersf. Dagblad. Nachtegaalstraat 56. Twijnstraat 46. Amersfoort Langestraat 72. Camel Camel 50 stuks Threecastles Gold Flake Clysma No. 4 Kiazim Emin Zigzag Bizla croix 42 ct. 105 ct. 20 ct, 32 ct. 32 ct. 25 ct. 5 ct. 5 ct. Inkoop van sigarettonbons. Bureau voor oèkboudonderwll» Voor studie cn handel Hoe kan ik op goed- koope wijze leeren mijn eigen boeken "5. zelf bij te houden? Leeraar Boekhouden SL Anfridwsstraat Utr. weg 67 a—16 b Groet- en Kleinhandel fo alle soorten

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 3