STIEFVADER EN STIEFZOON Amlrsfodrt UIT MODI HET DRAMA AAN DE WETERINGSCHANS Gunstige meeningen over den verdachte WERKTIJDVERKORTING BIJ PHILIPS DE MOORDAANSLAG TE HAARLEM De dader niet geheel toerekenbaar? RADIOPROGRAMMA Slachtoffer van droevige huiselijke omstandig heden? In een pension aan de Weteringschans te Amsterdam woonde een 24-jarig chauffeur in bij zijn 44-jarige moeder en zijn dertig- jarigen stiefvader. De beide mannen hadden nogal eens oneenigheid en in den avond van V October kwam het tot een uitbarsting. De chauffeur trok een revolver en schoot zijn stiefvader neer. De man was vrijwel terstond dood. De politie had geen moeite den man te arresteeren, hij werd naar het bureau Stadhouderskade gebracht, waar hij ver klaarde, dat zijn stiefvader tijdens den twist bewegingen maakte, welke hem angst aan joegen. Om zich te verdedigen, zoo verklaar de hij voor de politie, trok hij zijn revolver, welke hij steeds bij zich droeg. Donderdag had de chauffeur H. F. N. zich, naar wij reeds met een enkel woord meldden, voor de Vijfde Kamer der Amsterdamschc Rechtbank* te verantwoorden wegens moord, subs, doodslag, meer subs, zware mishan deling. nog meer subs mishandeling. Verd. werd verdedigd door mr. F. Ko kosky. Voor de zaak bestond op de publieke .tribune grootc belangstelling. Nadat de dagvaarding was voorgedragen weVd begonnen met het hooren der 14 getui gen en de twee get. deskundigen. Dr. H. J. Overbeek, dio tezamen met dr. Bakker vérd. psychiatrisch had onderzocht, bracht een rapport uit, waarin tot de volgen de conclusies werd gekomen: „hoewel wij xneenen, dat de gcvchetschte factoren geen voldoende motieven vormen, om een epilep- tischen of hysterischen droomtoestand bij verdachte aan te nemen, achten wij deze factoren wel van dien aard, dat zij aan de daad een ziekelijk karakter verleenen, waardoor wij deze beschouwen als een ex plosieve ontlading van een sinds Iang% be- staanden affectieven spanningstoestand. Op grond hiervan zijn wij van mcening, dat de toei-ekeningsvatbaarheid van verdachte ge durende het begaan van het feit, zij het dan niet geheel opgeheven, toch in grootc mate als verminderd moei worden beschouwd. Dr. Overbeek vei klaarde, dat hij dit rap port had opgemaakt naar aanleiding van z.i. betrouwbare gegevens door verd. verstrekt, aangevuld door mrdedeelingen van anderen. Een uitvoerige discussie werd gevoerd over den toestand waarin verd. zich bevond tij dens het begaan van zijn daad. Het eigen aardige is, dat verd, zich van den doodslag niets meer herinnert De president mr. Meckmann: Verd. heeft er belang bij zich van den domme te hou den. Dr. Overbeek: Hier is geen sprake van een bewuste leugen van verd. Er zijn gedeelten van het gebeurde op dien avond, die verd. zich nauwkeurig herinnert. Pres.: Bij de politie herinnerde verd. zich yéél meer. Get desk.: Simuleeren is hier uitgesloten. Mr. Kokosky (tot dr. Overbeek): Gelooft U, dat verd. op het oofrcnblik van de daad niet meer wist wat hij deed? Dr. Overbeek: Daar ben ik van overtuigd. President: Een ernstige ruzie ging niet aan het schieten vooral. Get. desk.: Juist daaruit concludeer ik, dat het een ziekelijke handeling van verd. was. Vervolgens werd gehoord een brigadier van politie. Get had vercL gearresteerd, de revolver was op zolder gevonden op het bed .van verd. Ook werd op verd. een wapenstok aange troffen. Verd. was zeer zenuwachtig en de xeeds eerder gearriveerde arts wilde niet, dat N. alleen werd gelaten. De directeur van de taxi-onderneming waar verd. in dienst is geweest, legde zeer gunstige verklaringen voor N. af. Verd. deed steeds goed zijn dienst, was een nette be schaafde jongen, kortom, er was niets op hem te zeggen. De man was over het alge meen stil en in zichzel. gekeerd. Voor de. po litie had get. verklaard, dat z.i. verdachte Jtch spoedig inwendig opwond, maar get hield dit voor de rechtbank niet vol. Get kende ook den verslagcne, die volgens hem geen hoogstaande, iemand was, hij sneed graag op over een eenigszins losban dig leven en was een liefhebber van een glas bier. Een neef van den verslagcne, als get. ge hoord, had nooit iets bijzonders aan hem ge merkt Hij had nooit met get over zijn huis gezin gesproken. Een gymnastiekleraar deelde mede, dat verd. een cursus volgde voor de acte heil gymnastiek en massage. Verd. was een goed en ijverig leerling, dio 'n netten indruk maakte. Wel deed verd. soms eigenaardig, zoo poogde hij een enkele maal zijn hoofd tusschen dc Zweedsche rekken te steken in pleats van zijn voeten. Ook drukte hij zich dikwijls verkeerd uit, hoewel hij zijn zaakjes wel wist, aldus getuige Tegen get had verd. gezegd, dat hij op het kantoor der Antster- damsche Rijtuigmaatschappij werkzaam v/as. Op 2 October, den avond voor den moord, had get een heftig meeningsverschi met verd. gehad over zijn examen. c jd. was toen zeer gespannen en opgewonden. „Ik heb verd. nognooit zoo gezien als dien avond aldus get Hij sprak zoo luid en hef tig, dat get.'s vrouw naar beneden was ge komen om te vragen wat er aan de hand was. Verd. gaf toe den avond voor den moora met den gymnastrekleeraar een heftige ru zie te hebben gehad over de wisseling van 'c examen-commissie. *ïk ben nog nooit zoo driitig geweest als op 2 October, het was een geheel andere gemoedsstemming dan den volgenden dag. ik trilde over mijn ge- heele lichaam. Een collega van verd., chaufeur bij dezelf de onderneming, verklaarde, dat er verschei dene chauffeurs zijn die een revolver ter zelfvdediging dragen. Verd. had zijn revol ver aan get te koop aangeboden. Na de pauze werd dc moeder van verd. onder eedc gehoord. Om ruim negen uur was Frans zenuwachtig de keukon binnen gekomen. Verd. bleef bij de deur staan op een meter afstand van den verslagene. Verd. had tegen zijn stiefvader gezegd: „Waarom heb je de stekker er uitgehaald?" De verslagene had toen gezegd „Ik heb met jou niets te maken," hij was toen op gestaan en had tegen zijn stiefzoon een dreigende houding aangenomen, alsof hij hem aan wilde pakken en buiten de deur wilde gooien. Plotseling vielen de schoten, Frans rende de deur uit naar boven, terwijl get riep: „Frans, Frans wat hëb je gedaan." Get had t schieten zelf niet gezien, 't was eerst niet tot haar doorgedrongen, dat zich een zoo vreeselijk drama had afgespeeld. De man was naar dc gang gestrompeld en daar ineen gezakt Verd. was naar bo ven gegaan naar de kamers van een der pensiongasten, waar get. haar zoon, geheel builen zichzelf aantrof. Kort hierop was de dokter gekomen, geroepen door een der pensiongasten. Get. verklaarde, dat haar huwelijk niet zeer gelukkig was. De verslagene verdiende slechts zeer weinig, hij was naijverig op zijn zoon, dikwijls was er ongenoegen tus schen den vader en zijn stiefzoon. Verd. zeide echter nooit een brutaal of ruw woord tegen den verslagene. Dikwijls gaf hij den verd. een klap zonder dat deze iets terugdeed. Get was wel steeds bang geweest, dat haar man zich aan verd. zou vergrijpen doch nooit had zij het omgekeerde ver wacht Hij had haar zoon herhaaldelijk be dreigd, o.a. had hij tegen verd. gezegd: „ik zal je kop afslaan." Haar man had get. zóó geslagen, dat zij wekenlahg doof was ge weest. Verd. was nóóit een vechtershaas geweest en zeker niet met zijn stiefvader, die grooter en sterker was, over het alge meen liep hij weg als hij onaangenaamhe den verwachtte, waarschijnlijk uit angst dat zijn stiefvader hem zou dooden. Get. wist dat haar zoon een revolver had, hij was echter van plan het vuurwa pen te verkoopen. Bij een ruzie, die een tijd geleden plaats had tusschen den ver slagcne en iemand anders, zekere II., had Frans ingegrepen cn had hij zijn stiefvader geholpen. Verd. had toen niet met zijn re volver gedreigd, wel was Frans na deze herrie zenuwachtiger dan anders, daar H., waarmede zijn stiefvader ruzie had gehad, op hem loerde. Pres. (tot get.): „Had verd., toen hij op den bewusten avond in de keuken kwam, zijn revolver in de hand?" Get.: „Neen, beslist niet!" Mr. Kokosky: tot get.): „Hoe was dc toe stand tusschen Uw man en verd. de laat ste maanden?". Get: „Gespannen!" Getuige had dikwijls haar nood tegen haar zóón geklaagd, die een oogje in het zeil hield als zijn vader laat en soms niet nuchter thuis kwam. Getuige van Gelder, gids, wonende des tijds ook in het pension. Gef. kende verd als een goede, oppassende jongen, bedaard en wat timide. Verd. had tegen get gezegd dat hij geschoten had. Verhoor van verdachte. Hierop werd verdachte aan een verhoor onderworpen door den president Mr. Meck mann. Verd. was kort voor hét gebeurde met zijn stiefvader op zijn kamertje bezig geweest met een hoogtezon, hij kreeg daar bij een cmstigen electxischen schok. Toen verd. naar beneden ging was hij in de war. Verd. kon geen nauwkeurige beschrijving van zijn gemoedstoestand geven. Van het gebeurde in de keuken gaf verd. ongeveer het zelfde verhaal als zijn moeder. Verd. verklaarde uit angst to hebben geschoten, hij dacht dat zijn stiefvader hem aan wilde vallen. Tóen verd. weer tot besef kwam. merkte hij, dat hij geschoten had. Pres.: 't Eenige moment dat uw memo rie U in den steek laat is het oogenblik van het schieten. Waar hebt U de revolver ge kocht? Verd.: Van een Chinees, op straat. De toestand thuis was volgens verd. ge spannen. Verd. ergerde er zich aan, dat zijn stiefvader leefde op kosten van zijn moe der, haar liet werken en bovendien steeds aanmerkingen had. VPAAfiT WJNKELI ER of NV HULSKO telTzoo AMERSFOORT Requisitoir. Het O.M., mr. Van Arkel ging uitvoerig het verloop en de voorgeschiedenis van het drama na. Verd. was door verschillende oorzaken affectief geprikkeld. Waarschijn lijk speelde angst een groote rol, angst die nog versterkt werd door de dreigementen van get. Het rapport van de deskundigen is naar het oordeel van het O.M, geen ob jectieve maatstaf. Tot het gebeurde zelf komende wees de Officier er op, dat van een werkelijk drei gende houding gcon sprake kon zijn daar de tafei tusschen hen in stond. Het is uit de getuigenverklaringen niet vast komen te staan dat de verslagene misbruik van drank maakte. Er waren geen termen voor verd. om op zijn stiefvader te schieten, van zelfverdediging is geen sprake. Spr. achtte hier de doodslag, het subsi diair ten laste gelegde bewezen, hij wilde gezien de omstandigheden niet het maxi mum van vijftien jaar eischen. Spr. eischte wegens doodslag een gevan genisstraf van acht jaar. Pleidooi. Mr. Kokosky ging uitvoerig de voorge schiedenis van het drama na. Mijn plicht is het, aldus de verdediger, dc fouten van den overledene aun te stippen in het belang van den verdachte. De verslagene is ge trouwd met dc moeder van verd. om een gemakkelijk leven te krijgen. Hij voerde slechts zeer weinig uit en verdiende 10. per week, de vrouw zorgde voor dc rest. Dc kinderen uit het eerste huwelijk minachtten hun tweeden vader, zij zagen in hem te recht een parasiet. Het is niet te verwon deren, dat verd. zijn gevoelens in zijn emo ties niet precies onder woorden kan bren gen. Het is pl. een raadsel hoe. de Officier den Verslagene zoo in bescherming kan nemen. Zeer dikwijls heeft de man zijn vrouw, zóówel als verd. aangevallen en be dreigd en van zoo'n man zegt de Officier: „eigenlijk is er van den verslagene niets ongunstigs bekend." In het huis aan den Weteringschans hing een geladen atmosfeer, een atmosfeer van angst cn spanning. Op een fatqlett dag komt verd. een Chinees te gen, waarvan hij een revolver koopt, zon der eenige aanleiding en hij vond het slechts noodig voor het gevaar aan zijn vak verbonden. Weldra echter wilde hij het wapen weer verkoopen. Leugens heeft verdachte nooit verteld. Dat hij togen zijn gymnastiekleraar heeft gezegd, dat hij op een kantoor was, zegt niets, hij schaamde zich slechts voor zijn beroep. Bij de onaangenaamheden met zijn stiefvader grijpt de jongen onbewust in zijn znk, grijpt het vuurwapen en vuurt. Toén verd. de schoten loste was hij zich niet. bewust van wat hij deed, hij kon zijn wil niet bepalen. Het. rapport van de docto ren was gedeeltelijk gevestigd op verklarin gen van verd. zelf, en ook gedurende de zit ting is gebleken, dat verd. niet loog. Het gaat niet aan het psychiatrisch rap port ter zijde te schuiven, temeer daar dit ge beurt door een absoluut niet deskundige. Voor men acht jaar gevangenisstraf tegen iemand eiseht, rhoot men toch een gcfun- deer oordeel over iemands psychische ge steldheid hebben. De rechtbank kan slecht komen tot de con clusie dat vérd. dient te worden vrijgesoro ken, daar geen der ten laste gelegde feiten zijn bewezen. Hoogstens ksn men aannemen, dat verd. de opzet tot mishandeling had, maar nooit had hij den opzet om te dooden. Fataal is het bezit van een revolver geweest Mocht dc rechtbank tot de conclusie ko men, dat hier mishandeling heeft plaats gehad cn mocht de rechtbank zich niet geheel losmaken van het deskundige rap port, zou zij don verd. tot acht jaar ge vangenisstraf veroordeelen? aldus pl. Wil men straffen, dan verwacht pl. een menschelijk clement vonnis. Na re- en du pliek werd de uitspraak vastgesteld op 5 Februari half twee. Een uur minder per dag Eindhoven, 23 Jan. In de Philipsfn brieken waren sedert eeiiige dagen plakka ten opgehangen, mei do mededeeling, dat met ingang van Vrijdag 23 Januari de werk tijd met een uur per dag verkort zou wor den en dus in die afdeelingen, waar de werkzaamheden om zes uur eindigen, het werk om vijf uur zou zijn afgeloopcn. Bij informatie bij de N.V. Philips, of deze maatregel voor het geheelo bedrijf geldt, deelde men ons mede, dat zulke slechts voor verschillende afdeelingen 't geval is en wel om het ontslaan van personeel zooveel mo gelijk tegen te gaan. PRINS HENDRIK NAAR MECKLENBURG. 'sG ra ven ha ge, 22 Jan. Z.K.H. de Prins is voornemens a.s. Zaterdag voor eenigon tijd naar Mecklenburg te vertrek ken. AUTO BIJ UITHOORN DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Uithoorn, 22 Jan. Woensdag is op den onbewaakten overweg „Wijdelweg" bij Uithoorn een ongeluk gebeurd, dat vrij goed is afgeloopen. Een reiziger uit Am sterdam stopte met zijn auto voor den overweg om te zien of de trein aankwam. Tengevolge van den mist zag hij niets, ter wijl hij ~ok niets hoorde aankomen. Daar om reed hij verder. Juist op den overweg werd de auto door een trein gegrepen en vijf meter verder over een hek geworpen en totaal vernield. De chauffeur, die uit de overblijfselen te voorschijn kroop, had slechts een paar ontvellingen aan zijn been. (Tel.). OPBRENGST WELDADIGHEIDSZEGELS. Ongeveer twintigduizend gulden lager dan verle den jaar. Naar het Hbld. verneemt wordt de op brengst der weldadigheidspostzegels over het geheele land dit. jaar op 139.000 ge schat tegen 159.000 het vorig jaar. BEZOEK BIJ HJMf. DE KONINGIN-MOEDER. 's-Gvavenliagc, 23 Jan. Bij de Konin gin-Moeder in het paleis Voorhout, logeert voor eenige dagen baronesse van Dörnberg, de oudste dochter van Prinses Erbach- Schönberp. A'og onzekerheid omtrent de aanleiding Zooals wij reeds meiddon, heeft Donder dagmorgen in perceel Wouwermanstraat 37, to Haarlem een moordaanslag plaats gehad. Do N.R.Ct. meldt daaromtrent nog het volgende: In de voorkamer van genoemd perceel is gevestigd de schoenmakerswerkplaats van don heer v. d. B., wonende Roosveltstraat. Het achteraanlig.gend gedeelte van het per ceel is verhuurd aan den groentenventer B., een oud mannetje dat iederen morgen vroeg naar de groentenmarkt gaat om zijn groenten in te koopon, dio hij dan later op den dag ruct een bakfiets rondvent. Hij woont daar met zijn vrouw, die Donderdag en de vorige dagen op bezoek was bij haar gehuwde kinderen in Friesland, en met zljo 31-jarige dochter, mej. G. B., winKelbedion- do bij de H.E.M.A ie Haarlem. Mej. G. B. was sinds eenige daggen thuis wegens on- gcsieldheid. Dc 24-jarige A. v. d. S., kneoht bij den schoenmaker v. d. B. sinds een drietal ja ren, afkomstig uit een weeshuis te Neer- boech, was ©enigen tijd geleden in den kost geweest bij den groentenventer B. Naar het schijnt moet deze schoenmakersknecht niet hcelemaal toerekenbaar zijn; althans men heeft hem altijd voor achterlijk aangezien. Sedert eenigen tijd was v. d. S. in den kost in een ander huis, niet ver van do werk plaats verwijderd. Donderdagmorgen, ongeveer half acht, heeft hij aan dc schoenro'akerswerkplnats aangebeld. Hem werd opengedaan door mej. G. B. die alleen thuis was en achter hem dc deur weer moet hebben gesloten, daar niemand nog in de werkplaats was. Wat er toen gebeurd is, kan nog niét met zekerheid worden vermeld. Maar toen de schoenmaker v. d. B. ongeveer 8 uur aan zijn Werkplaats arriveerde en déze nog ge sloten vond, belde hij aan Niemand deed open en toen Is hij, door openschuiven van een raam, naar binnengekomen. In do al- coof vond hij mej. G. B. dio verklaarde door den schoènmaikersknocht met een mes te zijn gestoken. Meer wilde of kon zij niet meededen over do toedracht van den aan slag op haar gepleegd. Zij moet den knecht, nadat ze getroffen werd in den rug, go- poogd hebben achterna te loopon, doch ver der dan de alooof had ze het niet gebracht; daar is ze neergevallen, op bed. Do schoenmakersknechl i6 voortvluchtig en kon nog niet worden opgespoord. Eigenaardig is, dat men voor het getrof- fen meisje eerst laat in den morgen assis tentie heeft gevraagd van een in de buurt wonend lid van E.H.B.O., dat onmiddellijk, den ernst van don toestand inziende, hot slachtoffer dat door bloedverlies uiterst ver zwakt was, naar de Mariastichting heeft la ten overbrengen en dó politie gewaar schuwd heeft, die spoedig ter plaatse was. De toestand van mej. G. B. is zoodanig dat haar, op medisch advies, Donderdagavond nog geen Verhoor kon word-èn afgenomen, zoodat. men over de aanleiding tot den moordaanslag nog in onzekerheid verkeert. Woudrlchem, 23 Jan. Door de mare chaussee en don gemeenteveldwachter al hier is aangehouden de 24-jarige voort vluchtige schoenmakersknecht A. v. d. S., verdacht van poging tot doodslag op Mej. B. te Haarlem, gepleegd aldaar gisteroch tend in het perceel Womvermanstraat 37. De verdachte zal morgen naar Haarlem worden overgebracht. scheepsongevallen. Engeisch stoomschip la aanvaring. Vlissingen, 23 Jan. Het Engel9Che s.S. „Dorhancastlc" komende van Antwerpen naar Rotterdam is in aanvaring geweest met het Duitsche s.s. „Iïcdwig Fisser" nabij Zoutelande. Hei Engolsche s.s. is tenge volge van de aanvaring aan den grond ge raakt en later door de Duitsche sleepbobt „Wotan" vlot gesleept,. De „Hedwig Fisser" ligt nu op de reedc van Vlissingen om na dere orders af te wachten. Persoonlijke.on gelukken hadden niet plaats. Spaausch stoomschip aan don grond on woor vlot. Terneuzen. 23 Jan. Het Spaansche s.s. „Magda Mèlania" is bij Terneuzen aan den grond geloopen en door do sleepboot „Re- mon" vlot gebracht. Het schip is naar Ant werpen opgestoomd. „de NIEUWE BOERHAAVE". Door de algemeene commissie ter behar tiging van de belangen van verzekerden bij do gefailleerde verzekeringmaatschappij „De Nieuwe Boerhaave" is een circulaire aan de verzekerden der Verzekcrings-Maatschappij „Dc Nieuwe Boerhaave" gezonden, waarin nog eens nadrukkelijk wordt gewezen op de noodzakelijkheid van een eendrachtige actie. De commissie deelt mede, dat haar in eon conferentie op 15 Januari j.l, te Den Haag mot haar voorzjtter door de curato ren is toegezegd, dat zij hen, die zich bij haar actie zullen aansluiten, voorloopig niet afzonderlijk in rechten zullen aanspreken, hetgeen definitief zal worden, indien de commissie over voldoende gelden beschikt voor het voeren van de procedure voor alle deelnemers tezamen. Hr. Mts „BANCKERT", Blijkens een bij het departement van De fensie ontvangen telegram is Hr. Ms. „Ban- ckert" op 22 Januari te Las Palraas aange komen. VAN OUD-LEUSDEN NAAR „DE TREEK*. Nog altijd wil het maar niet echt wfotor worden. In allerlei toonaarden wordt dit liedje dagelijks gezongen en ik heb me er ook zoo nu cn dan al aan bezondigd, al weet ik, dat jo zoker niets meer algemeen bekends kunt constateeren dan den toe stand van het weer. Enfin, als het dan niet wil vriezen, het zij zoo, als het dan ook maar niet altijd regent. Je moet het tegen woordig erg uitzoeken om tusschen do buitjes door wat frissche lucht te happen. Vandaag is me dat weer eens uitstekend gelukt. Ik moest er even uit, even een eind je omfietsen cn ging langs veel bewielde j padon: het bekende eindje over Oud-Leus- den cn De Treek. Wat is dat toch altijd mooi! Er wordt wel eens gejammerd, dat er 's winters toch niet veel aan is om buiten te zijn. Maar ga nu eens bij Oud-Leusden langs het kerkhof-in aanleg over luit fiets pad door het bosch achter de school van wijsbegeerte. Hot is daar compleet zomer, afgezien dan van de temperatuur De hoo rnen zijn er even groen, dc bodem met do verschillende mossen, die nu juist op hun mooist zijn, nog groener on waar wc door de stammen afhangende toppen langs den zandweg zien, behoeven we onR niet veel geweld aan te doen om te beleven zomer- schc dingen. Als jo het bosch uit bent cn dwars door 't Hazcnwater het fietspad volgt ovor do hei, waar eens do groote boschbrand woed de, die alleen de sappige bosk en on eikje3 spaarde, waarop het pad nu aanstuurt, dari zit jo zoo weer ih de groene, nu jongere dennen. Let op dien Jcnoverbes daar boven de zandhelling recht vooruit! Nu splitst het pad zich woldra en kan men rechtuit of linksaf. Ik koos het laatste om in den prachtlaan die op het huis „de Treek" aan loopt te genieten van de prachtige hooge boomen, links met het schitterendste mos tapijt, reéhts met flcUrigon ondergroei! Zeker, ook in den winter is er te genieten van de schoonheden in qns „Mooi Amers foort" 1 A. JOMAN. ONVOORZICHTIG OVERSTEKEN. Twoe kinderen door een auto gegrepen. Sittard, 23 Tan. Hedenmorgen zijn op den rijksstraatweg alhior twoe kinderen van de familio Witt reap 7 cn 9 jaar oud, door een passeerende luxe auto komende uit de lichting Maastricht overreden. Het eeno kind heeft een hersenschudding bekomen, het andere kind ernstige verwondingen over het lichaam. De toestand van beide kinderen is ernstig. De oorzaak van het ongeval moet worden toegeschreven aan onvoorzichtig oversteken der kinderen. Zondag 25 Januari. Hilversum. 12.30 Concert door het A.V.R.O.-Oclot, 2.30 Concert „Harmonieka pel" Oliefabr. Calvé-Delft, 4.30 Gramofoon- platen, 6.00 Concert V.A.R.A.-orkcst, 730 Concert (elot), 7.45 Gramofoonplaten, 8.15 Populair concert A.V.RO.-omroep-orkest, 9.30 Aansluiting Concertgebouw Amster dam, 10.30 Oude muziek, 11.00 Gramofoon- muziek. Huizen. 12.00 Lunchmuziek, 3.45 Con cert K.R.O.-onkest, 8.15 Concert K.R.O.-or- kest. Brussel. 8.35 Concert. Daventry (Midland Regional) 3.50 Na middagconcert. Kalundborg. 11-20 Voormididagcon- ceH, 1.20 Gramofoonplaten, 2.20 Namiddag- concert, 10.20 Dansmuziek. Langenberg. 11.25 Klassieke piano muziek, 12.20 Middagconcert, 3.50 Veeper- concert, 7.20 Volksconcert. P a r ij s. 5.50 Concert Theater Sarah Bernhardt", 9.05 café-concert Radio-Paris- orkest. Maandag 21 Januari Hilversum. 8.00 gramofoonplaten, 11.30 gramofoonplaten, 12.30 concert V.A.RjU- septet, 2.15 gramofoonplaten, 4.30 gramo foonplaten, 5.30 concert V.A.R.A.-mandollne- ensemble, 7.00 concert door „Het Klein Meisjeskoor, 7.45 gramofoonplaten, 8.15 con cert V.A.R.A.-orkcst, 11.00 gramofoonplaten, Huizen. 11.30 gramofoonplaten, 1.45 gramofoonplaten, 4.45 concert, 7.00 gramo- foonnlaton, 8.00 concert Chr. Radio-orkest, 10.45 gramofoonplaten. Brussel. 5.20 dansmuziek, 6.50 Trio- concert, 8.35 concert, 9.25 concert. Daventry (Midland Regional) 2.20 con cert, 7.ö0 concert-, 8.55 orkest-muziek, 10.50 dansmuziek. Kalundborg. 11.20 strijkorkest, 2.55 namiddagconcert, 9.50 mandoline-concert. Langenberg. 6.20 ochtendconccrt, 12.23 middagconcert, 4.20 vesperconcert, 8.03 Weensche avond, daarna tot 11.20 dansrou- ziok. Pa r ij s. 12.50 concert van gramofoonpla ten, 4.0' radioconcert, 8.20 radioconcert, 9.50 vervolg radio-concert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 11