Fa.M.R.N. OOSTERVEEN SIERKUNST Sport Omtrek Stadsnieuws VOOR ONZE HUISVROUWEN Lange straat 42 - Tel. 77 DE RAMP VAN HET BRITSCHE VLIEGTUIG HET HUWELIJK VAN PRINS LENNART RADIOPROGRAMMA HET SNELHEIDSRECORD VERBETERD (JTRECHTSCHE WEG FILMAVOND VAN DE METAALBEWERKERS VOOR ZATERDAG. KOFFIETAFEL. Ham. MIDDAGTAFEL. Hutspot met klapstuk. Sinaasappelvla. VOOR ZONDAG. KOFFIETAFEL Omelette. MIDDAGTAFEL Koninginnesoep. Brusselsen lof. Biefstuk. Caramelvla. CHOCOLATED TOAST 25 cent per pakje. TEA TOAST SS cent per pakje Een delicatesse b|| een kopje thee of koffie. Het bergingswerk gaat met moeilijkheden gepaard Londen, 5 Febr. (V.D.) Het berginps werk van het verongelukte BHtsche water vliegtuig wordt nog steeds met onvermin derde kracht voortgezet. Van de acht lijken, die zich in het vlieg fruig moeeten bevinden, is tot nog toe het lijk van den commandant en het lijk van den mecanicien geborgen. Duikers hebben staalkabels om de romp van het toestel gelegd, doch bij een poging om hot te lichten, braken de vleugels. Bij het licht van schijnwerpers werd het bergingswerk voortgezet. Met lange staal kabels werd het wrak langzaam naar het strand gesleept. Daar bleek, dat men slechts het voorste gedeelte, waarin zich geen lijken bevonden, had losgtrókken. Het achter-stuk van het vliegtuig ligt nog in het water. Een officier, die zich voor de ramp aan boorl bevond, verklaarde, dat de commandant inet het vliegtuig had willen dalen, doch niet op het juiste oogenblik horizontaal kon neerstrijken, waardoor het toestel met een .snelheid van 70 zeemijl in het water boor de. Het ongeluk geschiedde zoo onver wachts, dat geen der mannen, die zich in de cabine bevonden, nog naar bui",en kon komen, alhooewel in de cabine dne deuren rijn aangebracht. Men is het niet geheel met elkaar eens omtrent het tijdstip, waarop de explosie plaats vond. De meeste ooggetuigen ver klaren, dat zij de ontploffing zagen onmid dellijk na het oogenblik, dat het vliegtuig het water raakte. Een vrouw, die het on geval gezien heeft, verklaart echter uil drukkelijk, dat de ontploffing reeds in de lucht plaats vond, even voordat het toeste» in het water terecht kwam. Als oorzaak van het ongeval meent men te mogen aannemen, dat de piloot tenge volge van het glinsteren van de zon op het. water zich heeft vergist en den afstand van het vliegtuig tot den waterspiegel te groot heeft geschat. DE CREDIETEN VOOR DE LANDS» VERDEDIGING. Door do Belgische Kamereom< missie goedgekeurd, Brussel, 5 Febr. (V. D.) De speciale Kamercommissie voor de buitengewone be grooting heeft vanmiddag de gevraagde cre- dieten van 300 millioen francs, bestemd voor de landsverdediging, goedgekeurd. Op verzoek van de regeering zal de rap porteur echter nog geen verslag indienen, daar de regeering voornemens is binnen kort nadere voorstellen te doen, waardoor de militaire credieten tot op de helft ver minderd zouden worden en de overige 150 millioen francs voor werkloosheidsbestrij ding kunnen worden gebruikt. JRI8S EUROPA". De FrangaUe als zoodanig gekozen. P a i' ij s, 5 Febr. (V. D.) Vanavond beeft alhier de verkiezing plaats gehad van Miss Europa, waarbij aan de Fransche schoon heidskoningin Julia de overwinning werd toegekend. Bij de stemming volgden opf haar de Duitsche en Oostenrijksche schoon heidskoninginnen. BET CONFLICT IN DE KATOEN INDUSTRIE De onderhandelingen wordea voortgezet. Londen, 4 Febr. (V.DDe onderhande lingen inzake het geschil in de katoennij verheid worden opnieuw voortgezet; of schoon de gisteren gehouden besprekingen van werkgevers en vakbonden met Macdo- nald geen resultaat hebben opgeleverd, blijft men de hoop koesteren, dat de algemeene raad van den weversbond. die Zaterdag aa vergadert, goedkeuring zal hechten aan het houden van nieuwe besprekingen op den grondslag van de regeeringsvooratellen, waar bij echter eveneens het aantal weef* atoalei paar wevef wordt uitgebreid, Door vele Zweden ioep=>juicht In verband met de verloving van prins Lcnnart vao Zweden met mej. Karin Niss vandt schrijft de Stockholmsche correspon dent aan het H.N.: Prins Lcnnart is de eenige zoon van prins Willem, den dichter, wereldreiziger en ja ger, en van diens eerste vrouw, de Rus sische prinses Maria Pawlowna. Miss Nissvandt is de dochter van een wel bekend Stookholmsch koopman. Sedert 1568, toen koning Erik XIV, die in het geheim Karin Maansdotter. de dochter van een korporaal uit zijn leger, gehuwd had, zijn huwelijk legaliseerde en zijn vrouw als koningin kroonde, is geen Zwccd- sclie prins meer met een vrouw van bur gerlijke afkomst in het huwelijk getreden. De tijding van de verloving is in Zweden overal met voldoening ontvangen en men ziet daarin een bewijs van de steeds toe nemende democratische gezindheid der le den van het koninklijke huis. Priue Lennart, een kleinzoon van koning Gustaf V, is slechts 22 jaar oud en zijn ver loofde 20 jaar. Ongeveer 10 jaar geleden hebben do tweo elkaar als kinderen leeren kennen op Sten- liammar, een mooi oud kasteel ten Zuiden van Stockholm, eigendom van den vader van den prins, waar mej. Nissvandt haar zustor placht te bezoeken, die gehuwd was met graaf Birger Moerncr, een bekend schrijver. De jougdige vriendschap ontwikkelde zich later tot liefde, welk feit onder de ver wanten van het jongepaar algemeen be kend was. De eenige hindernis was de Zweedsche grondwet, welke voorschrijft, dat geen prins van koninklijken bloede een burgerlijke vrouw kan huwen zonder afstand te doen van zijn rechten op den troon. Alleen de koning heeft, vreemd genoeg, het recht dc vrouw te huwen, welke hij wil. Aangezien prins Lennart vermoedelijk nooit ervan heeft gedroomd koning van Zweden te worden en zijn belangstelling in hoofdzaak don landbouw geldt, valt het hem niet moeilijk afstand te dozn van zijn rechten op den troon en de stém van zijn hart te volgen. Koningin Victoria, zijn grootmoedor, die verleden jaar overleed, heeft hem het éil&htl en het kasteel van Mainau in het meer van Constanz vermaakt, waar hij vermoedelijk met zijn toekomstige vrouw zal gaan wo nen. Dat de koning zijn toestemming niet heeft verleend, wordt als een zuivere formaliteit beschouwd. Ook do broeder van koning Guslav, prins Oakar Bernadotte, heeft 10 jaar geloden af stand van zijn rochten op den troon ge daan om de Zweedsche gravin Munck af Kulkila te huwen, die nog koninklijk bloed in haar aderen had. De familie Nissvandt is de Zweedsche tak van een oude Nederlandsche familie, die zich 300 jaar geleden in Zweden vestigde. 2EN LUCHTDIENST BERLIJN— NANKING. Londen, 5 Febr. (H.N.) In het Lager huis is gisteren aan dc regeering een vraag gesteld met betrekking tot de plannen voor de oprichting van oen luchtdicnst tusschen Berlijn en Nanking. In 't bfzonder werd ge vraagd, welke stappan van Engelsche zijde zijn gedaan om de belangen van de Kngel- schc burgerlijke luchtvaart in het Verre Oosten te behartigen. Do vertegenwoordiger van de regeering deelde mede, dat een paar maanden geleden een contract is geteekend tusschen de Chineeschs regeering en de Duitsche Lufthansa over de oprichting van een dienst tusschen Duitschland en China, welke voorloopig uitsluitend post zal ver voeren. De dienst zal waarschijnlijk dit voorjaar tusschen Berlijn en Peking wor den geopend en eerst het volgende jaar tot Nanking worden uitgebreid. Alle voorstel len ter bevordering van de Engelsche lucht vaart worden door de regeering steeds nel- willend onderzocht. Zaterdag 7 Februari. Hilversum. 8.00 gramofoonplaten, 12.13 concert V.A.R.A. septet, 2.15 gramo- foonplalen, 2.45 paedagogisch concert, 4.45 concert, 7.13 gramofoonplaten, 11.05 gramo foonplaten. Huizen. 8.00 gramofoonplaten, 12.00 con cert K.R.O. sextet, 1.30 gramofoonplaten, 5.00 gramofoonplaten, 6.35 gramofoonplaten, 7.45 concert K.R.O. salonorkesL Brussel, 5.20 concert, 8.20 concert. Daventry (Midland Regional) 3.50 concert, 5.05 orgelconcert, 7.05 concert, 7.35 populair concert. Kalundborg. 2.50 concert, 7.20 concert 8.20 concert, 9.35 concert, 10.30 dansmuziek. Langenberg. 6.35 ocbtendconcert, 12.25 middagconcert, 4.20 vooravondconcert, tot 11.20 dansmuziek. Parijs. 4.50 dansmuziek, 5.20 concert, 9.05 radioconcert, 9.50 gramofoonplaten. Londen, 5 Febr. (V. D.) Heden slasg- de Captain Campbell er in het wereldsnel heidsrecord te land dat op naam staat van den overleden Sir Henry Segrave te verbe teren. Captain Campbell bereikte te Day- tona Beach een snelheid van 246.15 mijl gem. per uur. Het record van Henry Se grave stond op 231 mijl. POLITIEVOETBAL. Onxs poUtUmannen «ionen mat 7—0 van BloemendaaL Gisteren heeft hot Amorsfoortschc po.iiic- elftal een wedstrijd gespeeld tegen dat van de Bloomendaalscho politie. Hierbij hebben de Amcrsfoorters getoond, dat zij wel beter kunnen dan zij voor cenigen tijd hebben gedaan. Het resultaat van dezen wedstrijd w«s een 7—0 overwinning voor de AmerS- foorters ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Da opstalllna dar Belgische ploeg. Brussel, 5 Febr. (V. D.) Hot Roode Duivels-tcam voor den wedstrijd tegen de Zwaluwen op Mardi Gras, 17 Februari a.s. te Brussel te spelen, is als volgt samonge- steld: Dool: Badjou (Daring). Achter Nouwens (K. C. Mechclen) en lloydoncks (Hasselt). Midden: Verboven (Berchem Sport), Hel lemans (F. C. Mechelen) en Moeschal (R. C. Bruxelles). Voor: Vcrsyp (F C. Brugge), Voorhoof (Liersche Sport Kring), Capelle (Standaard Luik), van Beeck (Antwerp F C.) en R. Le- üent (Standaard Luik). Reserves zijn: Braet (C. S. Brugge), Her- remans (Daring), Mertons (Antwerp F.C.), Noeth (F. C. Mechelen) on J. Diddons (R C. Mechelen). Scheidsrechter is de heer Hanus van Luxemburg. G6BELDINALE WINNEN DE ZESDAAQSCHE. Ptlnenburg sn Van Kampan op 4a twaada an datde plaats, De vierde Frankfortor Zesdaagschs is nOs op verrassende wijze geëindigd. Göhel en Dinsle zijn als overwinnaars uit den strijd te voorschijn gekomen. Tot 9 uur was het verhop vrij kalm, doch kort daarop on dernomen Gübel—Ditialo een aanval om zich de leiding te verzekeren, wat aanvan-1 kelUk mislukte. Een (woede poging had be-1 ter succes en na een levendige jacht, die ongeveer 10 minuten duurde, gelukte het Göbel—Dinale zich aan de spits te stellen en zich daar, dank zij hun betere taktiek, te handhaven, hoewel Pijnenborg—Schön een oogenblik nog con halve ronde wisten op te halen. Dc eindstand was als volgt: 1 Göhel—Dinale, 278 punten; op 1 roride: 2 Pijnenburg—Scliön 294 punten; op 2 ron den: 3 v Kémpeli—Rleger, 287 punten; 4 Rausch Hürtgen 153 punten; op 3 ronden: 3 Kroll—Miethe, 98 puntert; op 4 ronden: Louet—Mouton 101 punten; op 7 ronden: 7 Rielens—v. Bruggenhout, 147 punten; op 9 rondoti: 8 BüehlerGllgen 207 punten In totaal zijn in dc 145 uur door het kop pel aan do spits 3057.5.K.M. afgelegd. Pijnenburg—Schön waren klaarblijkelijk onder den indruk van hun nederlaag. Bij do eere-ronde reed Pijnenburg terneergesla gen, terwijl Schön zijn gelaat van de toe schouwers afwenddo. Toch werden zij met luid applaus begroet door liet geestdriftig publiek, dat hun prestaties (en zeerste heeft gewaardeerd. ning van de schutsluis te Vreeswijk, be staande uit 1 sluiswachter en 3 slüisknech- ten werd op voorstel van B. en W. uitge breid met 1 sluiswachter en 1 sluisknccht. Het voorstel van B. en %V. tot overneming met bestemming tot openbare straat, van grond aan den Vleutenscheweg, werd z.h.s. goedgekeurd. Besloten werd tot verkoop van het dak- toozentebuis aan de Laan van Chartroise. Dit tehuis was sedert eenigen tijd buiten gebruik gesteld. De door B. en W. voorgestelde verorde ning tot bepaling van rooilijnen voor terrei nen aan de Westzijde van de Van der Mon destraat, werd z.h.s. goedgekeurd. Op hot verzoekschrift van het bestuur der Vciccniging tot bevordering van de vak opleiding voor handwerkslieden in Neder land, om een bijdrage ten behoeve van een in Juli 1931 te houden Nationaal congres voor vakoplcidingsvraagstukken, werd af wijzend beschikt Ten slotte werd aangenomen een voorstel van B. en W. lot aanstelling van een twee den ondcrwijs-inspccteur. Ontbijtserviezen vanaf f 13.40 In fleurig Duitsch aardewerk Onderdeelen steed* na te leve ren. Kannen, bekers enz. In dezelfde décors, ook thee serviezen. TEL 1235 AMERSFOORTSCBE EN OOOMCHE ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Het programma voor a.s. Zaterdag ver meldt de volgende wedstrijden: Excelsior—Rood Wit L Climax 2C.J.V.V. 2. Bh Kwartier 8-C4.V.T. A GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Da demping van da Mots- gracht (langs de Croaetlaan) Id werkvarsohafflng. Ont spanning voor warklooaan. In de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting van Utrecht is behandeld hel voorstel van B- en W. tot wijziging van de heffingaverordoning rechten inneming open bare grond of water. B. en W. stellen daar bij voor, het recht voor het hebben van een automaat te stellen op 50 per jaar, indien daaruit goederen verkrijgbaar zijn, welke in het perceel, waarvoor de automaat is ge plaatst, te koop worden aangeboden. In andore gevallen willen B. en W. het recht op 1Ó0 bepalen. Als staangeld voor circus sen buiten het Vreeburg wordt een recht van 300 per dag met een minimum van 2000 voorgesteld. De heer Zuidara deed het voorstel bedoeld recht van 50 te verlagen tot 15. Na oonige besprekingen werd hot voorstel-Zui- dam verworpen met 18 tegen 16 stemmen, waarna hot voorstel van B. en W. z.h.B. werd goedgekeurd. Na eenige gedachtenwi9seling werd goed gekeurd het voorstel van B. en W. tot het doen uitvoeren van de demping van de Moesgracht (in de Croesolaan) in werkver schaffing. Aan hen werd daarvoor een cre- diet van f 152.500 verleend, zoomede een van 33 000 voor de trambaan verlegging. Wethouder Bekker deelde hierbij op een desbetreffendo vraag mede. dat het aantal werkloozen in deze gemeente op meer dan J000 kon worden geraamd. Op voorstel van B. en W. werd besloten, ten behoeve van ontspanning aan werkloo zen aan elk der drie groote vakcentrales een bijdrage van 500 en aan de kleinste vak centrale een van 100 te verstrekken. Het peifeoaeeW balnet) belast met bedle- Vertooning van de film Stalen Knuisten' Donderdagavond had er in „de Valk'' een filmavond plaats van de afdeeling Amers foort van den Alg. Ned. Metaalbewerkers bond. De zaal was gehéél bezet. Te ruim 8 uur opende de heer Pi eters (voorzitter der afdeeling) en heette de aan wezigen welkom. Rede van den heer v. d. Born. Als spreker trad dezen avond op do heer H. v. d. Born, bondsponningraeester uit Am sterdam. Deze film, zoo deelde de heer v. d. Born mede, is vervaardigd door den Heer Do Haas en van Hollandsch fabricaat (Poly goon). De heer v. d. Born geeft dan verder een uitvoerige uiteenzetting van dc film ,.Sta len Knuisten", die mode van propagandisti sche strekking is. Wanneer gij deze film aanschouwt dan zijn daarin momenten te zien. waarin men elkander bij gevaren te hulp snelt en wordt daarmede een demonstratie voor de een heid onder het proletariaat. Ook vertoont de film datgene wat door de organisatie, den A. N. M. B. in den loop der jaren is verricht. Nadat spr. zijn beschouwing over de film heeft beëindigd, wijdt hij enkele woorden aan den strijd van dc vakorganisatie. Do moderne vakorganisatie heeft de ar beiders geleerd om mensch te zijn en lang zamerhand ontstond er bij de arbeiders een heilige ontevredenheid. De macht van de vakorganisatie is lang zamerhand zoodanig goworden, dat zij is erkend en er kon niet* gebeuren of de or ganisatie wordt gehoord. De werkloosheidskas van den A.N.M.B. heeft over 1930 meer dan oon millioen gulden uitgekeerd en dit jaar kan dit wel liet dubbele Worden. De werkloo3heidskas heeft echter ook nog oen andere beteekenia voor den arbeider, n.l. een veiligheidsmaat regel, opdat dc arbeider tijdens zijn werk loosheid niet gedwongen wordt om tegen elk geboden loon work te aanvaarden. Voor de jongeren onder vakgenooten staat er nieuwe strijd voor de deur, n.l. dc medezeggenschap ln de bedrijven te verkrij gen. Geen verdeeldheid in onze rijen, maar eensgezind hebben wij onzen strijd te voe ren voor behoorlijke sociale maatregelen. Spr. wijdt dan eenige woorden aan den toestand bij dc Philips fabrieken waar dui zenden arbeiders worden ontslagen en aan do liefdadigheid worden prijs gegeven. Do moderne bond in dc metaalindustrie i9 deze week de 38.000 leden gepasseerd. Na oen krachtige opwekking tot de aan wezigen om tot de organisatie toe te tre den, eindigt spr. zijn rede. Aan de film „Stalen Knuisten" gaan nog eenige kleine filmpjes vóóraf. „Stalen Knuisten". De Film „Stalen knuisten" vertelt ons van dc geboorte van het ijzer uit het erts en van de bewerkingen, welke dit ruwe ijzer moet ondergaan alvorens wij or een practisch gebruik van kunnen maken. Mon ziet er Svörk van den smid. van den lood gieter, de bewerking van blik en zilver, het maken van rijwielen, haarden en eraallle- waren, den bouw van locomotieven, machi nes, motoren on apparaten, van schepen, vliegtuigen, bruggen cn kranen. Doze film verschilt wol veel van de meeste bodrijfsfilms, die alleen maar be oogen een bedrijf als productie apparaat op het celluloid vast te loggen. Het geheel mag als volkomen geslaagd beschouwd worden. Met een woord van dank aan de aanwe zigen wordt deze bijeenkomst door den voorzitter gesloten. SCHOUWBURG AMICIT1A. 5e Abonnementrvoorstelling, A.s. Dinsdag geeft het Rotterdamsch-Hof- stad Tooneel in Amicitia een opvoering van eon tooneelspel van den jongen schrijver Maurice Rostand, „Ik heb een mensch ge dood", wij wijzen er onzen lezers op dat de voorstelling reeds kwart voor acht aan vangt. Betreffende plaatskaarten leze men de advertentie in ons blad van heden. Over het stuk lazen wij na de eerste voorstelling in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant": „Naast de oorlogsstukken die in de loop graven zelf spelen, zijn er andere, die ons den zielestrijd der teruggekeerden, den wee moed der achtergeblevenen schilderen. „Le Feu qui reprend mal" van den be gaafden zoon van Tristan Bernard is er één van; „1* Homme que j' ai tué". het stuk, dat Maurice Rostand, de zoon van een anderen vermaarden vader, in samenwerking met Alfred Savoir heeft geschreven, behoort tot dezelfde groep. Precies een stuk voor den even knappen als gevoeligen regisseur Cor van der Lugt Melsert. Elk uiterlijk gedoe dient hier te worden vermeden; al wat naar declamatie zweemt is uit den booze. Mede dank zij artiesten als Jan van Ees, mede ook dank zij de vertaalster mevrouw M. Limburg-Clant van der Mijl!, die zich voor boekerigheid wist te hoeden, wordt hier in hoofdzaak bereikt, wat van der Lugt bij lezing voor den geest moet hebben ge zweefd, Het werd een ontroerende voorstel ling, vol stemming, met prachtig spel van Jan van Ees, met een uitnemende vortol- king van Dora Haus als de moeder van den Duitacher, die jaren geleden in den oorlog rlóor haar Franschen gast (Jan van Ees) gedood is. De regisseur heeft hier, voor zoover de spelers het hem mogelijk maakten, het vol maakte bereikt. Inniger en zuiverder regio schijnt ons ondenkbaar. De decors van Eduard Veterman waren ook volkomen wat zij behoorden te zijn. Hoe het publiek op dit stuk gereageerd tweede bedrijf de bijvalsbetuigingen niet. plaudiseeren, uit vrees de stemming te bre ken, al ontbraken ook na het eerste en I vertoonen. Hij mocht daar trouwens niet Aan het slot echter werd zoo geestdriftig en zoo lang geklapt, dat Cor van der Lugt Melsert, of hij wilde of niet, zich wel moest vertoonen. Hij mocht odaar trouwens niet gemist worden; immers een stuk als dit (hoe goede eigenschappen het ook moge hebben) staat en valt met de regie. Er zou op het stuk misschien wel hier en daar critiek te oefenen vallen, maar met teede- ren tact en fijne intuïtie brengt Cor van der Lugt Melsert het ten tooneele op een wijze, die evenzeer warme waardeering voor hemzelf als voor den stellig knappen auteur j afdwingt. I Zóó gespeeld, is het buiten kijf een boel- end stuk, dat tal van voorstellingen ver- dient: een stuk dat gericht is tegen chau vinisme en volkerenmoord, maar dat al lerminst ontaardt in een cerebraal tendenz- j werk; een stuk met meer ziel, dan wij tot voor kort den ietwat verweekelijkten schrijver toégedacht hadden. Moge de geestdriftige ontvangst een goed voortee- ken zijn." AU to bots in o. Vorkoor van rechts heeft Dog steeds den voorrang! Gisteren is op den hoek Snouckacrtlaan —Korte Bergstraat een aanrijding geweest 1 tusschen twee auto's als gevolg van het feit, dat een uit de Korte Bergstraat komende auto geen voorrang gaf aan een auto welke in de Snouckaertlaan in dc richting van I den Stationsweg reed. Doordat de bestuur der van laatstgenoemde auto krachtig rem de werd erger voorkomen, ofschoon de mo tor van dezen wagen onklaar werd. Tegen den bestuurder van de uit de Korte Berg straat komende auto is proces-verbaal op- gemaakt, GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Overzicht ven de werkzaam heden gedurende Januari '31 Afdeeling voor mannon: Aanvragen van werkgevers 198; aanbiedingen van werk zoekenden 1063; aantal plaatsingen 174 (over de maand Januari van het vorige jaar wa ren deze cijfers resp. 159, 752 en 108). Afdeeling voor vrouwen: aanvragen vau werkgevers 82; aanbiedingen van werkzoe kenden 95; aantal plaatsingen 43 (over de maund Januari van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 69, 62 en 29). MUZIEK IN OPVOEDING EN ONDERWIJS. Belancstellenden maken wij er even op attent, dat van de hand van Dr H. E. Becht, lecraar aan het gymnasium alhier, in het laatste en voorlaatste nummer van het Weekblad voor gymnasiaal en Middelbaar onderwijs een artikel i6 opgenomen, waar in hij op uitvoerige wijze het onderwerp: „Muziek in opvoeding en onderwijs" behan delt BURGERLIJKE STAND. Geboren: Lamberta d. van Hermanys v. Nieff en Maria Alagonda Veldman; Jantiu. d.v. Hemanus van Nieff on Maria Alagon- d Veldman; Helena, d.v. Ferdinand Johan na van der Neut en Catrina Hendrika Bak ker; Geertruida Johanna, d.v. Arie van de Pol en Geertruida Johanna van Surksum. Barbara Henriette Wilhelmina, d. van Jacob Hendrik Zwarteveen en Barbara Mechtilda Versteeg Ondertrouwd: Jan Dooitse van der Zee en Alida Rozina Veldman; Jan van Schalk en Geertruida de Vrie9; Leendert Boulonois en Anna Catharina Maria Jansen; Jacobus van de Veen en Maria Fox; Arie van Sloo- ten en Gerdina Wilhelmina Woudenberg. Gehuwd: Gerrit Mochel en Wilhelmina Johanna de Bakker.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2