uit mooi Amersfoort V AKOPLEIDINGS VRAAG STUKKEN DE LEVERING VAN ZES LOCOMOTIEVEN Overheidssubsidie in vooruitzicht SENSATIONEELE WENDING IN DE ZAAK LANS? Merkwaardige onthullingen Restauran t Princess RADIOPROGRAMMA "De voorbereiding van het Nationaal Congres te 's'Gravenhage. Medewerking van allerlei kant De voorbereidingen voor het Nationaal Congres voor vakopleidings-vraagstukken, dat georganiseerd wordt door de Vereeni- ging tot Bevordering van de Vakopleiding voor Handwerkslieden in Nederland en dat in Augustus a.s. te 's-Gravenhage zal ge houden worden, vorderen reeds belangrijk. De Grafelijke Zalen op het Binnenhof zijn voor het Congres beschikbaar gesteld, aan Rijks, Provincie en Gemeenten is subsidie gevraagd, een aantal vereenigingen ver klaarden zich bereid medewerking, ook financieel, te verleenen. Verschillende stu diecommissies zijn ingesteld en een speciale commissie van voorbereiding, ook van de persaangelegenheden, bestaande uit de beeren Ir. J. M. Steffelaar, J. de Kanter en G. E. E. Kuijntjes, is in drukke actie. Aan tal van vereenigingen en personen is ge vraagd zitting te willen nemen in subcom missies, teneinde te beslissen over de keuze van praeadviseurs. De in studie genomen punten zijn: Be- kwaamheidseischen voor leerkrachten bij de Vakopleiding; Inrichting van het Avondnijverheidsonderwijs; Invloed van vak-organisaties bij de vakopleiding; Leer juiddelencentrale: Opleiding van machinis ten ter Koopvaardij; Opleiding bij de Bin nenvaart; Onderzoek van beroepsgeschikt heid bij opleiding in vakschool of bedrijf; Resultaten van de Nijverheids-onderwijs wet; Vakopleiding aan Volwassenen; Vak opleiding in het bedrijf met aanvullend en aanpassend Nijverheidsonderwijs; Voorlich ting bij de keuze van beroep en vakoplei ding; Vooropleiding in de Vakschool met aansluitende opleiding in het bedrijf; Vraagpunten van vakopleiding en huis- houdonderwijs voor meisjes; Zeevaart-on derwijs. De conclusies door deze subcommissies genomen, worden door een speciale, des kundige voorbereidingscommissie behan deld en daarna'aan het Congresbestuur voorgelegd. De heer Mathol de Jongh te 's-Graven hage, is secretaris der voorbereidingscom missie en als bijstand van den algemeencn secretaris van het Congresbestuur G. E. E. Kuijntjes is benoemd de heer mr. E. F. Uit- tenbroek te Leiden. Reeds is van zooveel zijden medewerking toegezegd, dat verwacht mag worden, dat het Congres zal slagen. HET BIOSCOOPCONFLICT TE GRONINGEN. Da Ned. artistenorganisatie tegen den Ned. Bioscoopbond. Amsterdam, 20 Febr. In de nachte lijke spoedvergaderingen der Nederlandsche Artistenorganisatie, die in den afgeloopen nacht werd gehouden, is de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: De Nederlandsche Artisten-0rgani6atio, Protesteert met kracht tegen het feit, dat 'de Nederlandsche Bioscoopbond, vertegen woordigende 4 bioscoopdirecties te Gronin gen, het amusementsbedrijf tc Groningen etil legt, zonder de werknemers-organisatie ln het bedrijf, i.e. de Nederl. Artisten-Or- ganisatie van zijn motieven in te lichten, nóch haar (de N.A.C.) meening in deze te vragen; protesteert verder tegen de aanranding van het vrije arbeidsterrein te Groningen, door ook andere amusementsinrichiingen en ondernemingen tot stilleggen te nopen; draagt het bestuur op dit protest met den Cieesten spoed ter kenni6 te brengen van bet Hoofdbestuur van den Ned. Bioscoop bond en de pers en verder stappen te doen die een bespreking over 'deze kwestie met bet. hoofdbestuur van den N.B.B. mogelijk maken, teneinde de werk nemers in het amusementsbedrijf een vrije werkmogelijkheid te verzekeren buiten het bioscoopbedrijf zonder dat zij eenige tegenwerking of uilsluiting hebben te ver wachten van de leden van den N.B.B., ook elders dan te Groningen; en te bewerkstelligen dat, bij gedwongen weigering van arbeidsaanbiedingen of reëele arbeidsmogelijkheden te Groningen, tijdens de door den N.B.B. aldaar gevoerde actie, een schaderegeling voor de leden van de Ned. Artisten-Organisatie te bedingen. VERDRONKEN. Assen, 20 Febr. Gisteravond ls de ser geant-majoor Menger te Assen in het Noordwillemskanaal geraakt en verdron ken. Het lijk is hedenmorgen opgehaald Het slaohtoffer was gehuwd. NOODLANDING VAN EEN SPORTVLIEG- TÜIG. Numansdorp, 20 Februari. Hedenmid dag heeft het Engelsche sportvliegtuig de G.A.—A.T.H., bestuurd door den heer A. Styran uit Londen, een noodlanding ge maakt in verband met den dichten mist op een stuk bouwland bij Numansdorp. Het vliegtuig was cp weg naar Amsterdam. Morgen vroeg zal de heer A. Styran weer opstijgen en naar Amsterdam doorvliegen. De machine is niet beschadigd. De bestuur der bekwam geen letsel. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR VAC ANTIEKOLONIES. Vooruitgang in do Kinderver pleging. Niettegenstaande herhaalde klachten uit de afdeelingen over finantieele bezwaren cn daardoor verminderde uitzending, is het totaal aantal yerpleegdagen. in 1930 ver- i meerderd met 6373 en tot 255722 gestegen. Het surplus in Januari en Februari 1931 bedraagt reeds rond 4500 dagen, vergeleken met de overeenkomstige maanden in 1930, eeo bewijs dat de waarde der winterverple ging ieder jaar meer bekend wordt. Begin Maart zullen reeds 8 van de 10 ko loniehuizen in exploitatie zijn. Het blijkt duidelijk, dat hoofd- en afdee- linxrsbesturen hun uiterste krachten inspan nen om het in volkskracht en -gezondheid belegde kapitaal tc versterken, door tijdige hulp aan het zwakke kind. In tal van plaatsen zijn of worden propa- gandavergaderingen belegd, waar met 6teun van mooie, toepasselijke films meerdere be langstelling wordt gewekt voor de kinder uitzending. Besproken in de rijkscommissie voor werkverruiming. Dezer dagen vergaderde de Rijkscommis sie Werkverruiming onder voorzitterschap van prof. dr. W. H. Nolens. Met genoegen nam de commissie er ken nis van, dat haar brief inzake exportcre- dietgarantie medegewerkt heeft tot het be sluit van de regeering om weder een ex- portcredietgarantie in het leven te roepen. Modedeeling werd gedaan van de be moeiingen, welke de commissie had gehad ten aanzien van het uit den weg ruimen van administratieve moeilijkheden, ten ein de toestemming te verkrijgen voor een af- zanding, waardoor werkgelegenheid kan worden geschapen. Besloten werd een brief van een onder neming, rakende de handelspolitiek, ter kennis te brengen van den minister van arbeid. De bemiddeling der commissie was inge roepen om te trachten de markt van een bepaald product, hier te lande vervaardigd, welk eveneens uit het butenland kan wor den betrokken, te verbeteren. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bedoelde prijzen een gevolg zijn van een scherpe concurrentie tusschen vele on dernemingen, zoodat een verbetering van de markt, voor de betrokken onderneming, door de commissie niet zou kunnen worden bereikt Uit een gemeente, waar een bepaalde on derneming de voornaamste werkgelegen heid biedt, was een verzoek ingekomen om, daar de afzet van deze fabriek terugliep, steun te verleenen. Do commissie besloot tot het instellen van een onderzoek, terwijl bij de beraadslagingen erop gewezen werd van hoeveel belang bet beleid van een be paalde onderneming voor een gemeente of streek kan zijn, zoodat hierdoor op de lei ders van dergelijke ondernemingen een bui tengewone verantwoordelijkheid rust, welke niet altijd schijnt beseft te worden Met leedwezen nam de commissie er ken nis van, dat een opdracht voor levering van 6 zwaardere locomotieven niet aan de Ne derlandsche industrie is ten goede geko men, hoewel de directie van de Nederland sche Spoorwegen een hoogeren prijs dan de laagst bedongen prijs wilde besteden, en een overheidssubsidie tot behoud van de order hier te lande in het vooruitzicht was ge steld. Voorts werd mededeeling gedaan van eenige tientallen gevallen, waarin de b» middeling van de commissie werd ingeroe pen. Hierbij kwam ter sprake het geval, welke zich voordeed in een onzer grootste gemeenten, dat voor een motorboot zooda nige eischen aan den motor waren gesteld, dat voor alle meer ingewijden duidelijk bleek, dat men een bepaald buitenlandsch merk wenschte, zoodat scheeps- en boot motoren, welke hier te lande van goede kwaliteit worden vervaardigd, practiscb van mededinging waren uitgesloten De commissie betreurt het. dat er nog gevallen zijn, dat op dergelijke wijze de be stekken worden ingericht, waardoor aan de producten van de Nederlandsche nijverheid schade wordt berokkend. Eveneens kwam ter sprake, dat een maatschappij, welke veel arbeid verricht in verband met werkverschaffing enz., er toe was overgegaan, ondanks een gering prijsverschil, buitenlandsch materiaal te koopen, terwijl dit materiaal hier te lande voor haar doeleinden ten minste even goed te krijgen is. In menig geval bleek de bemiddeling van de commissie het gewenschte resultaat te hebben opgeleverd. Met genoegen nam de commissie er ken nis van, dat eenige orders door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen, niette genstaande eenig prijsverschil, aan Neder landsche fabrieken zijn opgedragen. Ten slotte verwonderde de commissie zich er over, dat, niettegenstaande er reeds in de laatste jaren bij voortduring do aan dacht op is gevestigd, dat het voor het gebruik van grint niet altijd noodig een be paalde grintsoort van buitenlandsche her komst voor te schrijven, het nog meerma len voorkomt, dat Nederlandsche overheids lichamen, welke grint behoeven, in hun ad vertenties grint van buitenlandschen oor sprong ter levering eischen. DE „FRANKFORT" VLOT GESLEEPT. Door Smit en Co. Tevhelden, 20 Febr. Het Dultsche stoomschip „Frankfort" dat hedenmorgen tengevolge van mist ter hoogte van Ter heiden op den strekdam is geloopen, ihe denmiddag te half vier door de sleepbooten ..Poolzee" en „Blankenburg" van L. Smit Go's Internationale Sleepdienst vlot ge sleept. De dader zou thans een gedetineerde borstelmaker zijn. Naar do „Nwsbr." verneemt, zijn l)ij de behandeling van de strafzaak tegen den ge wezen procuratiehouder G. J. van O., be schuldigd van den moord op den heer Lans te Rotterdam, welke zaak, naar men weet, Maandag a.s. voor het Gerechtshof te 's-Her togenbosch zal worden behandeld, 6ensa- tioneele onthullingen te wachten. Deze onthullingen houden niets meer of minder in, dan dat een ander dan de ver dachte v. 0udheu6den den moord op den heer Lans zou hebben gepleegd. Een gedetineerde in de strafgevangenis te Scheveningen, die wegens een raoordaan slag tot een gevangenisstraf van 5 jaar is veroordeeld en wiens straf begin Januari 1929 is ingegaan, heeft n.1. aan den officier van Justitie alhier, mr. Luyken Glashorst van de strafgevangenis uit een schrijven gezonden, waarin hij mededeelde, te weten wie den moord op den heer Lans had ge pleegd. Deze moordenaar is zooals hij schrijft niet van O. Mr. Luyken Glashorst vond deze mede deeling belangrijk genoeg om den brief door te zenden aan den advocaat-generaal bij het Bossche Hof, mr. Couvée, die op zijn beurt van het feit kennis gaf aan den ver dediger van van 0„ mr. Kokosky. Mr. Kok«-sky heeft zich daarop oogenblik kelijk naar Scheveningen begeven en had in rle strafgevangenis aldaar een onder houd met den betrokken gedetineerde. Bij dit onderzoek deelde deze gedetineer de aan Mr. Kokosky mede, dat hij in No vember 1928 op de Amsterdamsche Veer kade alhier samenwoonde met een ongun stig staand persoon, die van beroep borstel maker was. Deze borstelmaker nu was op den avond van den moord zeer laat, .hevig ontdaan en met bloed bevlekt thui6 gekomen. Op de vraag van den gedetineerde, wat er met hem gebeurd was. antwoordde de borstelmaker. „Dat zal je morgen wel in de courant lezen/' De gedetineerde bleef echter aandringen en tensloite zeidc de borstelmaker: „Nou, k kan het je wel zeggen, ik ben toch „ver- loend", (verraden) want twee vrouwen heb ben me zien vluchten." Door Lans overvallen. Hij had toen verder erkend bij een „kraak" op de Oostzecdijk te Rotterdam overvallen te zijn door don eigenaar der zaak. welke hij met ween eindje ijzeren staaf" de hersens had ingeslagen. Deze ijzeren staaf had de borstelmaker nog bij zich en heeft hij nog dcnzelfden nacht met den gedetineerde op den Zwar- teweg bij het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen alhier in het water geworpen. De gedetineerde had den horstel maker gezworen nimmer iets te zullen vertellen, maar nu hij zelf 5 jaar moet „zitten" en aan den lijve ondervond hoe vrceselijk zelfs wanneer men schuldig is, dit is, kon hij het niet over zich krijgen een on schuldige gedurende 20 jaar hetzelfde lot te laten ondergaan. Dit is in groote trekken het verhaal van den gedetineerde, die daarbij nog tal van bijzonderheden heeft verteld, die hij naai de „Nwsbr" verzekerd wordt alleen uit eigen wetenschap kan weten. De Scheveningsche gedetineerde i6 na deze verklaring onmiddellijk als getuige gedagvaard en zal op de zitting zijn mede- deelingen onder eede bevestigen. Eventueel zou dit tengevolge kunnen hebben, dat de zaak opnieuw naar de in structie wordt teruggewezeu. Nog een onthulling. Echter zal dit niet de eenige onthulling zijil, welke de zitting van het Bossche Hof tot een sensationeele zal maken. Er is n.1. nog een gedetineerde als getuige opgeroepen en wel een uit de Strafgevan genis te Utrecht. Deze beeft zich met een schrijven tot den advocaat-generaal to 's-Hcrtogenbosch ge wend, waarin hij verklaart, dat hij, toen hij in voorarrest in het Huis van Bewaring zat en dus '6 nachts met andere preventief zittenden op een slaapzaal verbleef, een medegevangene zich in zijn slaap heeft hooren beschuldigen de moordenaar van Lans te zijn. De advocaat-generaal heeft naar deze me dcdeelingen een onderzoek laten instellen doorinspecteur Hermans, die in een lij vig proces-verbaal tot de conclusie komt, dat de betrokken raede-gevangene den moord niet kan hebben gepleegd. Mr. Kokosky achtte het niettemin van be lang, ook met het oog op het feit, dat het begin-onderzoek weer door den inspecteur Hermans is geleid, dat de gedetineerde als getuige werd gehoord en verzocht aan den president van het Hof dezen man als ge tuige te dagvaarden. Aan dit verzoek is door den president vol daan. Buiten deze twee gedetineerden zijn voor het Hof nog eenige getuigen opgeroepen, die in eerste instantie niet zijn gehoord. Men zal zich herinneren, dat twee vrou wen te Rotterdam reeds eerder verklaard hebben, te weten wie de moordenaar zou zijn. Inderdaad is daarna een onderzoek ingesteld, telkens weer door dezelfde men- schen, dio bij het eerste onderzoek dat zoo zwaar gecritiseerd is waren betrok ken. Inspecteur Hermaas is de laatste weken herhaaldelijk te den Haag geweest, waar hij hij ook een bezoek bracht aan „De Nieuwsbron" en daar o.m. de vraag 6telde of men a'. den vermoedelljken dader een 7ekeren de G. hadden hooren noemen. Het is niet uitgesloten, dat deze naam die van den borstelmaker is. De behandeling in vierde instantie dezer Herplaatsing wegens misstelling. Eerste Etage. Winterschotels Boerenkool met worst Zuurkool met casselerib Princess jacht schot el Telefoon 310. zaak voor het Gerechtshof te 's-Herto- genbosch belooft dus een zeer sensatio neel verloop te zullen krijgen. Naar „de Nw6br." vernam, is verdachte v. O. hoopvol gestemd. Hij 6nakt naai vrouw en kinderen en... naar de vrijheid! DIETSCH STUDENTEN VERBOND. Jaarschonw. Een verrasende vooruitgang van het le dental valt in einde 1930 te bespeuren. Vooral met den aanvang van den cursus lieten tal van aankomende studenten zich inschrijven als lid van het Verbond. De af deelingen Amsterdam, Leiden, Gent, Gro ningen, Tilburg en Wageningen verdubbel de bijna, terwijl Tilburg het drievoud van het ledental van 1929 boekte. Een kleine achteruitgang viel waar te nemen in Delft, Nijmegen en aan de V. U. te Amsterdam. Een bewijs van sterke groeikracht van het Verbond in Vlaanderen is wel dat Leuven ondanks de exodus naar Gent zijn ledental op peil hield. Kortom, wij mochten een vooruitgang constateeren van 300 leden, zoodat het afgeloopen jaar het aantal van 2400 bereikt is en wel 1100 in Vlaanderen en 1300 in het Noorden met Inbegrip van de Dietsche Studentenclubs in Aken, Cam bridge en Zürich. Een record-getal dus in het Nederlandsche studentenleven. De geslaagde 2e Dietsch Academische Leergang, waarbij in talrijke academieste den een 100 hoogleeraren colleges gaven en waarvoor zich een 800 studenten lieten in schrijven 'en het mooie Voorjaars-Congres in Gent met zijn even groot aantal deel nemers hebben dus wel vruchten afgewor pen. Het Hoofdbestuur zag zich door deze snelle vooruitgang genoodzaakt haar werk zaamheden zoo uit te breiden, dat het naast zich een technische dienst geschapen heeft, welke met zijn 13 takken het geheele Dietsche werkgebied bestrijkt. Deze reorga nisatie, die in hoofdzaak einde 1930 vol tooid was, heeft reeds vele goede resultaten afgeworpen. Zoo werd er reeds geregeld contact verkregen met de Suid-Afrikaanse Studente-Bond, welke haar hoofdzetel heeft aan de pas geopende Universiteit van Pretoria. Verder werd een groote cen trale boekerij gesticht. Vooral het onderling contact tusschen de afdeelingen werd hechter, en er kwam meer uitwisseling en tevens meer eenheid in het streven. Het Hoofdbestuur is door dit alles in staat gesteld ook voor 1931 een groot werk plan te ontwerpen, in welk plan het Con gres te Groningen van 2529 Maart en de Delta-Conferentie van 18—23 Mei te Nijme gen wel als belangwekkendste gebeurtenis sen genoemd mogen worden. DE POGING TOT DOODSLAG TE BERGUM-COMPASCUM. Assen, 20 Februari. Voor de Rechthank te Assen stond heden terecht W. H. H. te Bergum-Compaecum, thans gedetineerd, verdacht van poging tot doodslag op de fa milie Bos aldaar door met een revolver en een geweer op hen te schieten, terwijl hij zich mede aan verkrachting heeft schuldig gemaakt. Het Openbaar Ministerie eischte tegen verdachte een gevangenisstraf van twaalf jaar. DE RADIODISTRIBUTIE TE HAARLEM. Weinig belangstelling. Het is bekend, dat het met de aanvragen om aansluiting bij een eventueel op te richten radio-centrale in Haarlem niet bo terde. Het gemeentebestuur moest verschil lende malen advcrtecrcn en de raadsleden moesten er meermalen over spreken, om de aandacht op de zaak tc vestigen enge vestigd te houden. Dezer dagen is de termijn voor aanmel ding gesloten. In totaal hebben zich 160 per sonen bereid verklaard zioh aan te willen sluiten bij een radio-centrale, welke over 3 5 4 jaar tot stand gekomen zou kunnen zijn. Er moesten een 6000 bereidverklaringen komen, zoodat het begin dezer zaaic alvast geen succes is. aldus de Tijd. UTR. STEDELIJK ORKEST Volksconcert Het programma van het achttiende volks concert van het U.S.O„ in park Tivoli op Dinsdagavond a.s. is als volgt samengesteld 1. Ouverture „Lc Carnaval Romain". H. Berlioz. 2. „La. Mer" (Dc Zee). Claude Dei ussy a. De l'aube a midi sur la mer. b. Jeux de vagües. c. Dialoque du vent et de la mer. 3. Vioolconcert. Darius Milhaud Prélude Romance Final. Eerste uitvoering op een Volksconcert 4. Rapsodie espagncle (1907) M. Ravel. a. Prélude a la nuit, b. Malaguena. c. Habanera (1895). d. Feria. 5. Bolero. Mi Ravel Eerste uitvoering op een Volksconcert. INSPECTIE. De minister heeft het ons nog eens her innerd deze week" allemaal uw boorpen in- specteeren cn ziet ge spinsels tusschen de takken van den Basterd-satijn vlinder, knip die dan netjes weg en vernietig ze; verbran den is een radicaal middel. We zullen het ons natuurlijk voor gezegd houden, want doen we niet wat Zijne Excellentie wil, dan staat de 6tok achter de deur, behalve na tuurlijk de gevolgen, die dc gespaarde rup sen ons zullen doen ondervinden. Wanneer we nu toch onze boomen en heesters gaan inspecteeren, kunnen we met een nog de gelegenheid waarnemen, om op nog een anderen vijand te letten en die ook bijtijds onschadelijk te maken. Als we de jonge twijgjes van onze appel en pereboomen en nog van andere (iepen hij voorbeeld vooral!' goed bekijken, dan is het niet onmogelijk dat u om sommige tak jes, zoowat van de dikte van een griffel, een cylindertjc ziet zitten van ongeveer een centimeter lengte, dat bij nauwkeurig toe zien blijkt te bestaan uit wel honderd eitjes, blauwgrijze dingetjes, die tegen elkaar en aan het takje stevig vastgelijmd zitten Zo hebben heclemaal geen last van de aller- gnurste najaarsvlagen en de barste winter koude, en ze zullen in de lente allemaal uitkomen (op een enkele na misschien) en u een consument .in den tuin geven, die ge woonlijk ringel rups en om zijn mooi uiter lijk livreirups heet en om zijn vraatzucht bekend is. De ringetjes komen in Amster dam veelvuldig in de iepen langs de grach ten voort. In één maand werden door de stadswerklieden 10000 ringetjes elk met 100 a 200 eitjes uitgehaald. Geen wonder, dat do boomen op een der Amsterdamsche grach ten eens in den zomer er uitzagen of het winter was: alle bladeren waren door de gulzige rupsen opgegeten en de boomen toen verlaten. De rupsen kropen hij tienduizen den op de straat cn deden do rijtuigen uit glijden. Me dunkt: ook dergelijke gasten kan n wol missen. Daarom is een grondige inspec tie lang geen luxe. Ik wensch u goed succes. A. JOMAN. DE „TRIBUNEKWESTIE". Een motie van het bestnur der Openbare Leeszaal te Hilversum. Hilversum, 19 Februari. ln de gis teravond zeer druk bezochte vergadering van het groote bestuur der openbare lees zaal en bibliotheek te Hilversum is met al- gemeene stemmen de volgende motie aange nomen: Het bestuur van de openbare leeszaal en bibliotheek te Hilversum, gehoord de uit eenzettingen van het dagelijksch bestuur in zake de Tribunekwestie; hecht zijn volle goedkeuring aan de hou ding door dit dagelijksch bestuur aangeno men en verzoekt dringend, om, indien het antwoord van den Minister ongunstig zou luiden op korten termijn een vergadering van het groote bestuur bijeen te roepen, waarin do definitieve houding zal worden bepaald.' Zondag 22 Februari Hilversum. 12.30 concert A.V.R O octet, 2.30 aansluiting Concertgebouw te Amsterdam, 4.30 gramofoonplaten, 6.00 con cert V.A.R.A. orkest, 8.15 concert A.V.R.O orkest, 10.10 voortzetting concert, 11.00 gra- mofoonplaten. Huizen. 12.00 concert K.R.O. soxtet, 2.30 concert door het Dubbelmannen-kwar tet. Dave n try (Midland Regional). 3.50 concert, 9.25 orkestconcert. Kalundborg. 11.20 concert, 2.20 con cert, 8.35 concert, 9.20 zang, 11.10 volksliede ren, 10.20 dansmuziek. Langenberg. 12.20 middagconcert, 4.05 concert, tot 11.20 dansmuziek. Parijs. 8.05 concert, 11.50 concert, 12.50 orgelconcert, 1.20 concert, 2.20 concert, 4.20 concert, 9.05 concert. Maandag 23 Februari Hilversum. 9.00 gramofoonplaten, 11.30 gramofoonplaten, 12.15 concert V.A. R.A. septet, 2.15 gramofoonplaten, 4.15 gra mofoonplaten, 5.30 orgelspel, 6.30 concert, door het Utr. Sted. Orkest, 8.10 vervolg con cert, 9.30 concert, 9.45 concert V.A.R.A. or kest, 10.15 vervolg concert, gra mofoonpla ten. Huizen. 8.15 gramofoonplaten, 11.30 gra mofoonplaten, 12.30 orgelconcert, 1.45 gra mofoonplaten, 5.45 concert, 7.39 gramofoon platen, 10.25 gramofoonplaten. Daventry. (Midland Regional). 12,20 eolistenconcert, 9.35 dansmuziek, 10.50 dansmuziek. Kalundborg. 11.20 concert, 9.35 dans muziek. Langenberg. 4.20 concert, 7.05 avond concert, tot 1150 concertuitzending. P ar ij s. 12.50 concert, 1.25 symphonic concert, 9.05 vervolg concert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10