HULSKO Havik 41 Tel. 292 HET BIOSCOOPCONFLÏCT TE GRONINGEN SCHADEVERGOEDING AAN DEN HEER VRIJMAN HELING BIJ INBRAAK SUCCESSIERECHT KWESTIE KOFFIE! PRIMA ADVOCAAT, BOERENMEISJES, BOERENJONGENS VOORBURGH, t MASSA's SCHILLETJE. alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Ouwe Duijs" i 3.25 por Liter. Verkrijgbaar L d. Slijterij in Gedistilleerd opgevoerd tot 72 en 79 K.M. .'e dan ook zijn volste vertrouwen uit te spreken in het verantwoordelijkheidsgevoel van het gerechtsrol, dat den verd vrij zal spreken, omdat tegen hem het bewijs van den doo islag niet geleverd is (Op de publieke tribune wordt geapplau- Üiseerd, doch de president verbiedt teekenen yan instemming of afkeuring). Replieken. De advocaat-generaal repliceert. Spr. blijft er bij overtuigd te zijn, dat verd. de dader te Spr. zet nog een ander systeem op, dit in verband met het vermoeden, dat er wel twee personen kunneD zijn geweest. Spr. meent, dat de mogelijkheid bestaat, dat verd. een handlanger beeft gevonden, die in opdracht van verd. en voor het geld dat hij van zijn verduisteringen overhield, op zich heeft genomen. Lans te dooden. Spr. geeft een uitvoerig exposé van de feiten, hoe dan zcu zijn gehandeld bij het drama. Maar ook na deze uitvoerige beschouwing komt de advocaat-generaal tot de conclusie, dat de in dit verband genoemde, den doodslag niet san eep eegd hebben. Spr. komt opnieuw tot de 6lotsom dat niemand dan verd. den doodslag heeft gepleegd. Ook mr. Kokosky repliceert De advocaat- generaal merkt daarbij op, dat hij geen be paald persoon op het oog heeft gehad. Mr. ÜDkosky betoogt dat de advocaat-generaal ia diens systeem zwak staat, daar er geen wapeD is meegebracht: maar dat een vijl ie genomen door een, die ter plaatse bekend was, zegt volgens pleiter niets. Een derde mogelijkheid hier naar voren gebracht blijft volgens pl. de juiste. Lans zou iemand hebben binnengelaten en het onderhoud zal loen aanleiding hebben gegeven aan den bezoeker Lans aan te valten. En wat er toen verder gebeurd is blijft „vermoeden'". Vast 6taat alleen dat Lans is doodgeslagen. Js het met mogelijk, dat in de kringen, waarin Lans verkeerde, de moordenaar moet gezocht worden? Verd kan het toch niet helpen, dat het vooronderzoek zoo slecht is geweest. Maar verdachte moet er toch maar voor boeten. Barbertje moet han gen! Geleid door de gedachte aan de mal versafieb mag verdachte n:et veroordeeld worden. Het bewijs moet zoo vaststaan, dat er geen speld tusschen te steken is. Al is een misdrijf nog zoo gruwelijk, veel mon sterachtiger is dat ecu verdachte onschul dig veroordeeld wordt. Van mannen, die hun 6poren verdiend hebben gelijk gij, aldus pl.. verwacht ik met gerustheid, dat gij alleen uitspraak zult doen, niet op wat op niets vaststaat, maar op uw volle overtuiging, die ertoe zal lei den, dat gij den verdachte, die al zooveel geleden heeft en ook in de toekomst alsnu geschandvlekt, nog zooveel zal lijden, met fitn vrijsprekend vonnis zal laten gaan. Verd. gevraagd, of hij nog iets te zeggen heeft, 6luit zich aan bij wat zijn verdediger gezegd heeft en verk'aart er niets aan te willen toevoegen. Hij heeft niets meer te reggen. De president bepaalt hierna de uitspraak op heden over veertien dagen des namid dags te vier uur. Verdachte wordt daarna naar de cel ge leid. DE VACATURE-VAN VOORST TOT VOORST. Ir. Feber neemt zijn benoe ming niet aan. In de vacature-van Voorst tot Voorst was door bet Centraal Stembureau benoemd tot lid der Eerste Kamer, het Tweede Kamer lid ir. L. J. M. Feber. Naar de Tijd echter verneemt heeft de heer Feber deze benoeming niet aanvaard. Zijn opvolger op de lijst is de heer F. L. D N:vard, wethouder van Rotterdam. KIND VERMIST. Ontvoering wordt niet onmoge lijk geacht. Rotterdam, 26 Februari. Eenigen tijd geleden is er door de ouders van de 5-jarige J. Pronk uit de St. Jacobsstraat bij de po litie aangifte van de vermissing van dit kind gedaan. Men heeft toen gehoord dat liet kind waarschijnlijk verdronken is in de Delftsche vaart doch allo dregpogingen zijn zonder resultaat gebleven. De familie die zich nog steeds niet bij dit feit heeft kunnen neerleggen, is thans aan de politie komen meedeelen dat een ver familielid die thans reeds is vertrokken, indertijd na een ruzie heeft gezegd, dat hij het de fa milie wel zou inpeperen. Men achtte het niet onmogelijk dat dit familielid, dat niet geheel wei bij het hoofd moet zijn, thans deze bedreiging heeft ten uitvoer gebracht door het kind te ontvoeren of anders te dooden. In verband daarmee is door den commissaris van politie nog eens een op roep voor het geven van inlichtingen ge plaatst in de plaatselijke bladen ofschoon men geenszins die waarde toe kent aan de vroegere bedreigingen als de familie zelf dat schijnt te doen. ZICHZELF AANGEMELD. De roofoverval (e Oss 's-IIertogenbosch, 26 Febr. Heden avond heeft zich bij den directeur van d- gevangenis aangemeld R. J. de R., wonend-* te Oss, die sedert 11 Dec. 1930 door de politi» wordt gezocht als medeplichtige aan den t? Oss gepleefden roofoverval, waarbij een maréchaussee door een revolverschot wer-l gewond. De man wilde niet opgeven, waa-' hij al dien tijd verbleven had. Morgen zal hij aan den officier van Justitie worden voorgeleid. Intusschen is hij naar hei politiebureau alhier overgebracht. Do verdachte raakte te veel in bet nauw. Oss, 27 Febr. Omtrent de aanmelding van R. J. de R. uit Oss, die zich gisteravond bij de politie te Den Bosch meldde, omdat hij sedert 11 December, toen hij na een gepleegden roofoverval een marechaussee in de hand schoot, gezocht wordt, vernemen wij nader, dat de man besloot zich aan de politie over te geven omdat hij to veel in het nauw kwam. Hij zou n.l. sedert Decern ber verblijf hebben gehouden in do Ossec heide, die zeer uitgestrekt, zeer woest en zeer geisoleerd is en waarin zich slechts enkele hutten bevinden van personen, die De R. vermoedelijk onderdak en voedsel hebben verleend. Reeds dadelijk na zijn vlucht zijn medeplichtige werd direct ge arresteerd vermoedde de politie, dat hij zijn toevlucht op de heide had gezocht en vonden eenige drijfjachten plaats. In de af geloopen weken heeft de politie, tezamen met de marechausse, opnieuw driemaal een drijfjacht gehouden, waarbij de R. echter steeds door het net wist te glippen. Hij ge loofde echter niet, dat hij dit nog lang zou kunnen volhouden en heeft zich daarom maar aangemeld. Enorme belangstelling voor een vergadering van den N.B.B. Groningen, 27 Febr. In verband met het bioscoopconflict ter dezer 6tede heeft het hoofdbestuur van den Nederlandscben Bioscoopbond hedenavond een openbare vergadering belegd in het Grand Theater aan de Groote Markt, waar het woord werd gevoerd door de heeren A. de Hoop, admi nistrateur van den Nederlandscben Bios coopbond, over de „Ondragelijkheid eener vermakelijkheidsbelasting van 25 der on zuivere opbrengst' en D. Hamburger Jr., voorzitter van dien bond, over het onder werp: „Wie is verantwoordelijk voor de sluiting der Groningscho bioscooptheaters?" Reeds een half uur voordat de deuren van het bioscooptheater aan de Groote Markt geopend werden, hadden zich eeni ge duizenden personen voor den inzahg verzameld, die op een gegeven oogenbiik den toegang bestormden. Er werd onmiddellijk een öterke politie macht ontboden, die poogdo ruim baan te maken. Daar het publiek echter geheel op drong moesten verscheiione malen charges met sabel en gummistok uitgevoerd wor den. Toen de rust hersteld was, heeft men een deel van het publiek geleidelijk toegang tot het theater verleend. Het bleef den geheelen avond onrustig op de Groote Markt, zoodat de politie nog meermalen moest optreden. In de bioscoop, die geheel bezet was, werd na de gehouden redevoeringen de AAFA-film „De storm over de Mont-Blanc". waarvan de première nog in Nederland moet gaan, vertoond. Het publiek gaf, zoowel na de redevoe ringen, als na de vertooning van de film, zijn instemming met de door den Neder- landschen Bioscoopbond gevoerde actio te kennen. PRINS HENDRIK. Z.K.H. Prins Hendrik is voornemens zich voor eenige dagen naar Oldenburg te be geven teneinde tegenwoordig te zijn bij de bijzetting op Maandag 2 Maart van het stof felijk overschot van den overleden Groot hertog van Oldenburg. DE AUTOBUSRAMP TE BLERIK. Eisch tot schadevergoeding der slachtoffers. Venlo, 27 Febr. De slachtoffers van de autobusramp te Blerik (bij Venlo), waarbij vier personen gedood en meer dan tien zwaar en licht gewond werden, hebben even als de autobu6-ondernemer, een eisch tot schadevergoeding ingediend bij de Neder- landsche Spoorwegen. Als verdediger van de belangen der slachtoffers zal optreden Mr. de Groot uit 's Gravcnhage. GEEN MISDRIJF. Aan hartverlamming overleden. Do vorige week is in het ziekenhuis te Oldenzaal de sectio verricht op het lijk van mej. Nljhuis, uit Noord-Berghuizen, die on der verdachte omstandigheden was overle den en in verband waarmede haar echtge noot was gearresteerd. Het onderzoek heeft, naar het Hbld meldt, uitgewezen, dat de vrouw tengevolge van een hartverlamming overleden is. De man is thans op vrije voeten gesteld DE VERDUISTERINGEN BIJ DE R. M. L De dader tot ZXA jaar gevange nisstraf met aftrek veroordeeld. Rotterdam, 26 Februari. De Rotter- damsche rechtbank heeft hedenmiddag uit spraak gedaan in de zaak tegen den 46- jarigen H. D. J. W., thans gedetineerden, procuratiehouder bij de Rotterdamsche Melkinrichting, die terecht had gestaan we gens verduistering van bedragen die teza men twee ton beliepen. Hij is veroordeeld tot ZVt jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De 27-jarige kantoorbediende B. L. die terecht stond we gens heling van verschillende gelden die door den vorigen verdachte werden ver duisterd heeft anderhalf jaar gekregen eveneens met aftrek. Hij werd van mede plichtigheid vrijgesprokep- TWEEDE KAMER Voortzetting van de behandeling der Indische be- grooting Besloten wordt Woensdag a.s. op te ma ken de voordracht tot benoeming van een raadsheer in den Hoogen Raad. Verschil lende kleine ontwerpen en conclusies zijn hierna uan de orde. die meerendeels zon der beraadslaging konden worden vastge steld. Bij het ontwerp tot toekenning van scha devergoeding aan den gewezen rijksbouw meester Vrijman, vraagt mevrouw van 11 a 11 i e—V an Embden den minister ook iets te doen voor andere personen bij deze betrokken, die baars inziens te zwaar zijn gestraft Minister de Geer zal dit nagaan, maar kan eeen uitzicht oDenen. Het ontwerp wordt aangenomen, waarna wordt voortgezet de behandeling dor In dische begrootinc De heer B e u m e r bestrijdt den heer dc Visser en zegt, dat alle krachttermen welks hij gebruikte, iuiet op Rusland van toe passing zijn. Spreker zou het een ramp ach ten, als Nederland zich terugtrok. Voorts bestrijdt hij den heer Cramer en betwist dc wenscheliikheid van benoeming van vrou wen in den Volksraad op grond van de structuur der Indische Maatschappij, die geheel van dc onze verschilt. De heer Schaper bestrijdt den heer Reumer. De minister dupliceert, betoogend, dat !n de z.g. „haatzaai-artikelen" geen spoor van onderdrukking ligt. Met de uitvoering van groote werken dient rekening te wor den gehouden met de rentabiliteit. Evenals de huishouding der particulieren moet ook die van den staat worden ingekrompen op ambtenaars-salarissen dient slechts in do uiterst noodzakelijkheid te worden gekort. Op ziekte-verloven mag niet bezuinigd worden. De algemccnc beschouwingen worden ge sloten. Regeering en Hooge colleges. Aan de orde is bet eerste wetsontwerp. De heer Cramer (S.D.A.P.) wil over de berichtgeving niet spreken zoolang het Aneta-rapport niet is verschenen. Ook wil hij niet ingaan op een zeer laag-bij-do- grondeche scheldpartij in Do Locomotief aan 6pr.'s adres, naar aanleiding van pas sages in het voorloopig verslag, waaraan spr. niet debet is. Wel dringt spr. er op nieuw op aan. dat de minister naast de Aneta-telegrammen ook andere berich ten ontvangt. De minister antwoordt, dat wanneor daartoe aanleiding bestaat herhaaldelijk berichten door den gouverneur-generaal wor den gezonden. De heer W ij n k o o p verklaart, dat zijn fractie voor geen enkel besluit van den gouverneur-generaal zal stommen. Het eerste ontwerp wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Tweede wetsontwerp. De beer Joekes (V.D.) dringt erop aan de bezuiniging van 4 op personeelsuit gaven ook toe te passen op het commissa riaat voor Indische zaken In Nederland en indien dit niet mogelijk is het bedrag tc 1 brengen ten laste der Nederlandsche be grooting. De minister antwoordt, dat geen al gemeens bezuiniging van 4 wordt toege past en dat hij niet voornemens is in het wilde weg bezuinigingen toe te passen. Het ontwerp wordt aangenomen bij zit ten en opstaan. Derde wetsontwerp. Justitie Mevr. B ak k e rN o rt (V.D.) dringt aan op regeling van de rechtspositie van de Europeesche vrouwen, die met Inlanders getrouwd zijn Spr. hoopt, dat de door den minister toe- gezegdo overweging spoedig zal leiden tot daden. De heer Cramer zou het betreuren al6, tengevolge van de bezuiniging, de rechts gelijkheid van Chineezen en Europeanen zou worden uitgesteld. Ook spijt het spr., dat de omzetting van het kantoor van ar beid in een departement van arbeid wordt uitgesteld, daar het werk van dit kantoor, vooral in verband met de toepassing van internationale conventies, zeer toeneemt. Voorts dringt spr. aan op uitbreiding van de 'arbeidsinspectie, welke zeer noodig is, hetgeen wel blijkt uit aan den dag ge komen misstanden Spr verzoekt den mi nister een onderzoek in te stellen naar de arbeidstoestanden in de suikerindustrie. Het vorige onderzoek is zeer onvolledig en zeer eenzijdig geweest Wat in het tele gram van eergisteren over het onderzoek in de bergcultures stond, maakt het noodig dat voor de Europeesche geëmployeerden een rechtspositie tot stand komt De thans bestaande toestand werkt een geprikkelde stemming der assistenten in de hand en lokt aanslagen uit, dio meerendeels het ge volg zijn van het optreden der assistenten. Het mishandelen van koelies heeft dikwijls don dood tengevolge, omdat vele koelies aan malaria lijden en daarom een opge zette milt hebben. Een klap of trap in de lendenstreek kan de milt doen echeuren hetgeen den dood tengevolge heeft. Meestal wordt door de rechtbank aangenomen, dat er geen opzet in het spel was, maar spr. meent, dat streng optreden tegen deze mis handeling noodig is. Niet ten onrechte Even bij GLASTRA'S vischhande! Utrecht- schestr. 40, een paar warme garnalen- croouetten gekocht, heerlilk gesmuld. spreekt men van klasse- en rassenjustilie. De heer v. Boetzelaer (C.H.) be toogt, dat ten aanzien van doodstraf en lijfstraffen in het algemeen zün standpunt niet veranderd is. In sommige omstandig heden acht hij lijfstraffen beter dan een zame opsluiting. Het best is het te werk stellen van gestraften, maar daarnaast zijn lijfstraffen dikwijls heilzaam, ja onmis baar. Spr.'s ervaringen onlangs in Ned. In- die bobben hem intusschen geleerd, dat bij de toepassing van lijfstraffen soms van wreedheid gesproken moot worden. Daar om dringt spr. erop aan, dat de rotanstraf vervangen wordt door een andere lijfstraf. Ten aanzien van de Zondagsrust consta teert spr. met genoegen vooruitgang. Het is echter niet voldoende, dat Zondagsrust voor assistenten wordt voorgeschreven; zij zal ook voor de koelies moeten gelden Doch men moet voorzirhtig zijn met haar op te dringen aan de Mohammedanen. Spr. dringt aan op het instellen van een cursus voor arbeidsinspecteur. De hoer Knottenbelt (Lib.) betoogt, dat in verband met de voorgenomen gelijk 6telling van Chineezen en Europeanen vele rechterlijke ambtenaren noodig waren, waarom onder de juristen aan do univer siteiten propaganda voor sollicitatie werd gemaakt. Door het uitstel zijn vele studen ton. die zich voor de opleiding hadden aangemeld en die andere betrekkingen had den laten loopon. kamers te Leiden hadden gehuurd enz., gedupeerd. De minister heeft gezegd, dat de betrokkenen niet werden gedupeerd en dat er nog niets vaststond. Dat de onleiding niet doorging werd door den minister evenwel niet meegedeeld. De decaan der juridische faculteit te Leiden heeft eerst op 5 Febr. j.l. uit een particu lier briefje van een lid van de commissie van advies vernomen, dat de opleiding niet doorging. In dit verband critiseert spr. het beleid van de Indische regiering en den minister en betoogt hij, dat de staat, voor wien de zelfde normen van fatsoen gelden als voor particulieren, den plicht heeft den betrok kenen schadevergoedinz to betalen. Dc vergadering wordt te 5.15 verdaag! tot Dinsdag 1 uur. Hei betrof de diefstal van 1600 in een garage Twee jaar geëischt Rotterdam, 26 Febr. Onlangs hebben voor de Rotterdamsche rechtbank twee jon gelui terechtgestaan wegens diefstal met inbraak in de garage van Termyn aan den Coolsingel te Rotterdam, waar zij een be drag van 1600 hadden weggenomen. He den heeft voor diezelfde rechtbank terecht gestaan de 45-jarige straatkoopman M., die erbij betrokken is geweest. Het geld had n.l. verborgen gelegen onder een hoop oud vuil in de garage en toch hadden de jongens die ingebroken hadden het onmiddellijk weggehaald. Volgens Termyn kon niemand anders dan M. die hoven de garage woont en na zijn ongeluk dat hem veroordeelt al tijd met een kruk te loopen, geweien heb ben waar het geld lag. M. kwam meer dan eens beneden en vaak wanneer Termyn zijn geld weg borg. M. die ontkende, beweerde dat een van de daders, v. V. wel eens in dc garage was geweest en toen gemerkt moet hebben dat er geld lag. Er was echter nog iets anders. M. en van V. hebben een paar dagen voor dat dc inbraak werd gepleegd met Termyn staan praten en in dat gesprek hebben zij tegen dezen gezegd dat zijn hond in het geheel niet meer waaksch was, en dat hij dat dure dier evengoed weg kon doen. In derdaad heeft Termyn een paar dagen la ter de hond weggedaan en nog in dien zelfden nacht werd er ingebroken. Van V. en deK.de andere daders zijn in dien nacht aangehouden; zij liepen met een der de in de Westewagestraat toen een agent van politie zei: „Doorloopen". Verschrikt stoven zij uit elkaar dat de agent onmiddel lijk pogingen in het werk stelde hen te achterhalen. Van V. en de K. werden ge arresteerd maar M. ontkwam. De agent die dit echter gedaan had meende M. erkend te hebben en is bij diens huis op den loer gaan liggen. En inderdaad kwam M. eeni gen tijd later weer thuis. 1100 gulden van de buit is nog terecht gekomen. De sterkste aanwijzing tegen M. was ech ter dat van V. erkend heeft dat hij de me- dedeelingen van M. gekregen had hetgeen bevestigd werd door een getuige. Het O.M. eischtc tegen M. een gevangenisstraf van 2 jaar. Mr. van Notten, zijn verdediger, pleitte clementie. Van V. werd in het Gerechtgebouw sterk bewaakt daar hij eenigen tijd geleden bij zijn overbrenging naar het Huis van Be waring ook al een poging tot ontvluchting heeft gedaan, waarna hij spoedig weer werd aangehouden. Uitspraak 12 Maart. UIT DE STAATSCOURANT Benoemd tot officier in de Oranje Nassau- orde met de zwaarden majoor L. J. Riebcr van het 14e reg. infanterie. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau J. v. Goor wonende te Utrecht lid, van de bij K. B. van 14 Mei 1930 no. 44 ingestelde commissie ten behoeve in den Nederlandsche uitvoer naar N. L DE POSTVLUCHTEN. Het 12e postvliegtuig vertrok gisteren om 6.33 uit Athene en arriveerde om 14.06 iu Cairo. Het 10e retourvliegtuig vertrok om 5.33 uit Cairo en landde om 8.20 in Mersamatru Het vertrok vandaar weder om 3.57 en arri veerde om 13.44 ln Athene. Alles wel aan boor'* Betreffende een legaat onder vruchtgebruik aan Oranje Nassau's oord Advies der Kamerce°>m(ssie Do betreffende Kamercommissie heeft verslag uitgebracht over bet adres van H. W. Hou wink to 's-Gravenhage, houdende verzoek om teruggave van geheven succes sierecht op een aan een instelling van al gemeen belang gedane schenking. Hieraan wordt ontleend, dat de zwager van adressant, de heer J. M. Korpershoek v. d. Kooy zijn nalatenschap, groot ruim 60.000, vermaakt heeft aan het sanatorium „Oranje-Nassauoord", na aftrek van eenige legaten en onder den last van vruchtge bruik ten behoeve van mevr. C. M. E. Hou- wink-Korpcrsboek v. d Kooy en mevr. do wed. dr. V. v. d. Plaats—Korpershoek v. d. Kooy. Van deze nalatenschap heeft de Staat, als verschuldigd voor recht van successie, gevorderd een bedrag van 14.860.29. vol gens adressant ten onrechte. Immers de stichting Oranje Nassau oord viel geheel onder de bepalingen van art 80 sub. 8 der Successiewet, zooals die luidde vóór de wijziging van 28 December 1926. Bovendien had de minister het recht kunnen kwijt schelden krachtens art. 82a dezer wet. De Minister van Financiën merkt daar entegen volgens de commissie terecht op, dat adressant geen rekening houdt met het successierecht, dat geheven moest wor den van de vruchtgebruiksters en de lega tarissen, en dat onder de oude wet wel een schenking, maar niet een erfstelling ten behoeve van een stichting als Oranje-Nas- sau-oord, vrijgesteld van de rechten Art. 80, sub 8 (oud) waarop adressant zich be roept, geeft vrijstelling van schenkings recht Art. 65 bepaalde, dat in de gevallen van art 80 sub 8, het percentage van het successierecht verminderd wordt met 20. Blijkens de berekening van den ontvan ger, is vaststelling der wegens successie recht verschuldigde som geheel overeen komstig de toen vigeerende wet geschied. Voorts zegt do minister van Financiën te recht, dat er voor de toepassing van art. 82, sub 2 geen reden bestond, omdat hier niet een „bijzonder geval" in den zin der wet aanwezig was. Op deze gronden meent de commissie, dat er geen aanleiding is om eenig onrecht to herstellen. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Een aanklacht tegen „Het Volk". In het dagblad „Het Volk" van j.l. Woens dag verscheen, zooals wij berichtten, een artikel over de Culemborgsche moordzaak, den moord op twee bejaarde boerenmen- schcn gepleegd tegen Kerstmis van het jaar 1923. In dit artikel wordt de naam ge- noomd van den heer Willy Collé te Culem- borg. Deze W. Collé heeft Donderdagmorgen, in verband met genoemd artikel, tegen de re dactie van dit dagblad een aanklacht inge diend wegens laster, eerroof en aanranding van zijn goedon naam. EEN WIELERBAAN TE WEERT, Roermond, 27 Febr. Te Weert fLimburg) zal een groote wielerbaan wor den opgericht, welke onder de directie zal komen te staan van een reeds elders geves tigde wielerbaan. Door do gunstige ligging stelt men zich voor, dat op de nieuwe baan vooral Belgische en Duitsche renners zullen uitkomen. DE KALIVERSCHEPINGEN. Een definitief accoord? De parlementaire berichtgever van het Handelsblad van Antwerpen meldt: Naar we vernemen, zal weldra een defi nitieve oplossing getroffen worden in de kwes'.'e der kali verschepingen. Men beeft nu inderdaad lang genoeg over die zaak ge treuzeld De opiossing zal op de volgende basis be rusten. Aan de haven van Antwerpen zou een vermeerdering van kallverschepingen verzekerd worden, de-wijze, dat van de te Antwerpen beschikbare opslagplaateen vol ledig gebruik zou worden gemaakt. Voor de resteorende kwant.leiten zou men geen bezwaar hebben, dat dio naar Rotterdam gaan. INBRAKEN TE ROTTERDAM. Een bedrag van 900 vermist. Rotterdam, 26. Februari. Er zijn van nacht weer een tweetal inbraken gepleegd. Eerst heeft men met valsche sleutels de deur opengemaakt van het pakhuis van de fa. B., gelegen onder den spoorviaduct aan de Raampoortstraat. De brandkast is volgens alle regelen van de kunst onder het slot opengeboord. Er wordt een bedrag van 500 vermist Voorts heeft men aan de achterzijde een deur ingetrapt van het Ultraphoonhuis aan den Schiedamschensingel. Zoo heeft men zich toegang verschaft tot den winkel waar de la van het kasregister is gelicht. Er wordt een bedrag van 400 uit vermist De politie heeft in beide gevallen een on derzoek ingesteld. VRAAQT UWEN of NY HULSKO WINKELIER I tel.1200 AMERSFOORT 1

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10