AHERSFOORtSCH DAGBLAD Langestr. 23 - Te!. 217 Feuilleton 0E XANG-HE VAAS. Dinsdag 3 Maart 1931 „DE EEMIANDER- 29e Jaargang No. 207 SCHIPBEEK EN BERKEL MUZIEKAUTEURSRECHT De kwestie van de bemiddeling ALS LIEFDE IN HAAT VERKEERT AUTO DOOR SNELTREIN GEGREPEN Eén doode DE MOORD TE BENNEKOM De verbeteringeen millioenenplan, door werkloozen uit te voeren. Zooals bekend zullen de waterschappen van de Schipbeek en de Berkel worden ge scheiden. Dit z.g. millioenenplan zal, naar de Msb. bericht, door werkloozen uit de groote steden en uit Deventer worden uit gevoerd. Maandag zou door Deventer werkloozen met de uitvoering van deze werken, die van zeer ingrijpenden aard zullen zijn rooi de afwatering van een uitgestrekt gebied ■worden begonnen. Begonnen wordt met de verbetering van de Schipbeek tusschen Deventer en Bath- nien. In den loop van de maand zullen, de werkloozen uit de groote steden naar deze streek vertrekken B a t h m e n, 2 Maart. Naar wij vernemen heerscht er heden, nadat een dag is ge werkt, reeds groote ontevredenheid onder de werkloozen uit Deventer, die vandaag bij Bathmen een aanvang maakten met de werkzaamheden voor de verbrecding van de Schipbeek. Van arbeiderszijde deelde men ons mede, dat door do besten onder hen bij de thans geldende vergoeding van 20 cent per kubic ke Meter verwerkte grond slechts ongeveer 1.60 per dag verdiend kan worden. De ar beiders hebben een commissie van vijf per sonen benoemd, die zal trachten heden avond te onderhandelen met den wethou der van sociale zaken te Deventer. Heeft de aan te vragen conferentie niet het ge wenschte gevolg, dan zal wellicht morgen, het werk, dat 40 man omvat, worden neer gelegd. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot burgemeester van Ohé en Laak P. J. H. Minkenberg, burgemeester van Stevcnsweert; op verzoek eervol ontslagen met 1 Maart 1931 mr. H. J. J. Scholtens, als burgemees ter van Houten; op verzoek met 1 Mei eervol ontslagen met dank voor de langdurige diensten A II. Zahn als burgemeester der gemeente Goudswaard en Piershil benoemd tot ridder in de Oranje Nassau orde Wa II. Wisselink, hoofd van den op leidingscursus van de Nederlandschc Hei demaatschappij te Arnhem toegekend de zilveren eere-medaillc der Oranje-Nassau-orde aan G. Oosthoek, mees torknecht bij de N.V. Gebroeders Segers, bloembollcnkweckerij en -handel te Lisse: Toegekend de zilveren eerc-medaille der Oranje-Nassau orde aan II. v. d. Klomp, tuinman in dienst van mevr. de weduwe A. Copijn te Maartensdijk en aan F. W. Mai land, chef de culture bij de N.V. M. van Waveren en Zonen te llillcgom. bij beschikking van .den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zijn voor het tijdvak van 1 Maart 1931 tot 1 Maart 1932 wederom be noemd tot assistent van de Landbouwhoo- géschool te Wageningen Ir. E. W B. van de Muyzenberg, dr. ir. J. II J. van de Laar en tot assistente Mej. H. Vinkenborg, allen al daar; toegekend de bronzen eere-medaille der Oranje-Nassau-orde aan D. van Pelt, arbei der in dienst van A. M. Vermaat, landbou wer te Dubbeldam en aan W. van Zomeren, tuinknecht bij de firma Vuyk van Nes te Boskoop eervol ontslagen Mr. D. G. W Spitzen, re ferendaris bij de directie van den landbouw als secretaris van de ingestelde Staatscom missie belast met het onderzoek naar de vraag: a. of en zoo ja in hoeverre en door welke oorzaken in land- en tuinbouw cene wanverhouding bestaat tusschen bodem prijzen en productiekosten eenerzijds en do opbrengst der producten anderzijds; b. of en zoo ja in hoeverre het mogelijk is in die verhouding verbetering te brengen; benoemd tot secretaris van bovengenoem de staatscommissie, mr. II. J. J. Scholtens. benoemd hoofdcommies bij de directie van den landbouw; verleend de zilveren eerc-medaille der Oranje-Nassau-orde met de zwaarden aan den opperwachtmeester der Koninklijke marcchausse A. Verhagen, brigadccomman dant tc Steenbergen; met ingang van 1 Maart benoemd tot tij delijk adjunct commies bij het departement van defensie Dr. J. R. Stellinga te 's-Gra- venhage benoemd bij het wapen der infanterie: a. tot luitenant-kolonel commandant van het 3e regiment Infanterie do majoor W. J Aniens van het regiment jagers; b. tot lui tenant-kolonel bij den staf der 2e Infante riebriga majoor D. J. Gorter van dien staf. commandant van het indeelingsdistrict Haarlem bij het regiment jagers is bestemd voor de functie van majoor de hoofdinstructcur, commandant van de regimentsschool ma joor M. F, J. Phaff van dit korps onder eervolle ontheffing uit zijn functie van commandant van de landstormgroep 's-Gra- venhage. Benoem tot ridder in de Oranjr-Nassau orde P. Stuyfbergen, agent van de Holl China Handels Cio te Sjanghai en J D. Dresselhuys, wonende te Wassenaar, v.l, hoofdingenieur bij de N.V. firma A. F. Smu! ders, werf Gusto te Schiedam toegekend de zilveren eercmcdaillo in Oranje-Nassau-ordo aan A. Koning, maga zijnmeester bij de N.V. Vereen. Touwfabrie ken Rotterdam en M. C. Mulkens, bockhou der bij het filiaal Dordrecht der N.V. Brou werij cn Azijnmakerij de Gekroonde Valk U Amsterdam, aan J. II. Golsteyn in diens: van de N.V. Het Ned. Veem tc Amsterdam en aan A. v. d. Broek te Maarssen, macV.i nist in dienst van het waterschap Maarssi nerbroek op verzoek, eervol ontslagen met ingang van 1 Sept., A. P. II. J. van Wcezel Errem als leeraar aan de R H. B. S. te Amersfoort HOLLANDSCHE DISCONTEERINGS- BANK. Eon vordering op commissaris sen van een millloen. 's-G raven h age, 2 Maart. Naar wij ver nemen, is door de trustee van obligatie houders van de N.V. Ilollandsche Discon- teeringsbank bij de rechtbank tc Amster dam een vordering aanhangig gemaakt tegen de vroegere commissarissen dier Bank en tegen de Bank zelve, die in liqui datie Is. Gevorderd wordt aan schadevergoeding een bedrag van 1 millioen gulden, zijnde het totaal-bedrag der obligatieleening ten behoeve dezer bank uitgegeven. Dezer dagen zal de zaak op de rol der rechtbank worden gebracht. MUZIEK OP SCHOOL. Tegen verslapping der muzikale energie. Naar wij vernemen zal namens den „Ncd. Bond van Piano- en Orgelhandclaren en Fabrikanten" een audiëntie bij den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen worden aangevraagd om te bepleiten het muziek-onderwijs op school officieel in te voeren, als een der middelen die de ver slapping van muzikale energie bij de tegen woordige jeugd kan tegengaan. Er is een groote camjïagne van die zijde in voiprbcrciding om het oude beschavings middel, de muziek, in de opvoeding der jeugd weer in cere te herstellen. EEN PASTORIE VOOR 407 GULDEN. Te Diever zal de Geref. kerk een nieuwe pastorie laten bouwen. Hoe noodig dit is, kan hieruit blijken, dat de oude pastorie met de consistorie incluis op afbraak is verkocht voor 407 gulden! - (Tel.). i Nadere inlichtingen van den Minister van Justitie De Minister van Justitie heeft een nota ingezonden naar aanleiding van het wets ontwerp tot wijziging van de auteurswet 1912, met het oog op bemiddeling inzake muziekauteursrecht. De minister geeft daar in nog de volgende nadere inlichtingen: De Fransche regeering heeft haar ern stige bezorgdheid te kennen gegeven over een wetgevenden maatregel, die in het bij zonder gericht schoen tc zijn tegen de S.A. C.E.M., welke sedert vela jaren in Neder land was gevestigd zonder tot eenigo ge rechtvaardigde grief aanleiding tc hebben gegeven en wier uitsluiting uit Nederland een belangrijk nadeel aan de Fransche toon kunstenaars zou berokenen, dio door dien maatregel het recht, zouden verliezen van vrije keuze inzake do opdracht van ver dediging van hun belangen. De Fransche regeering zag verder in dien maatregel een tegenstelling met de vriendschappelijke sa menwerking, die de intellectueele betrek kingen tusschen de beide landen beheorscht. De \raag werd voort gesteld of hel geoor loofd is door het instellen van een Slaats- monopoliie of door eenige andere wettelijke regeling welke feitelijk op een monopolie zou neerkomen, een instelling of een par ticulier zonder billijke en voorafgaando schadeloosstelling een recht of een commer cieel of industrieel voordcel geheel of ten deele to ontnemen, dat genoten wordt krachtens de vroegere wetgeving. De Fransche regeering heeft zich overi gens uitdrukkelijk het recht voorbehouden, haar bedenkingen van juridischen aard te gen het ontwerp, dat de toepassing van de Bcrner-Convcntie raakt, nader te ontwik kelen en de zaa.k aan internationale recht spraak te onderwerpen De Spaanschc regeering heeft eveneens haar ernstig bezwaar doen kennen tegen de voorgenómen regeling, welke aan de Spaanschc toonkunstenaars de vrije keuze zou ontnemen inzake de aanwijzing van het lichaam, dat voor hun auteursrechten heeft op te komen. Ook zij acht die rege ling, neerkomende op de instelling van een feitelijk monopolie, in strijd mot de letter en den geest van de Berner-Conventie, die heeft bepaald, dat de auteurs hun rechten zouden kunnen uitoefenen zonder aan eeni ge formaliteit te zijn onderworpen. De Spaanschc gezant heeft er bovendien op gewezen, dat de maatregel voor de Spaanschc toonkunstenaars te nadecliger :s, omdat dezen daardoor verstoken zullen worden van de diensten der S.A.C.E.M., die tot hun volle tevredenheid hun belangen waarneemt en gedwongen zouden worden, gebruik tc maken van een bureau, dat niet dat is hunner keuze. De vergelijking met de nationale bureaux in andere landen gaat, naar het oordeel van den gezant, niet op, aangezien die bureaux zonder Staats tusschenkomst, door den vrijen wil der be langhebbenden, zijn tot stand gekomen en werken. In de derde plaats heeft ook de Belgische gezant mondeling den bij zijn regeering ge rezen twijfel kenbaar gemaakt, of bij het wetsontwerp wel genoegzaam rekening was gehouden met de belangen der Belgische on derdanen, die tot nu toe aan dc S.A.C.E.M. waren opgedragen. Indien het dc bedoeling was een monopolistisch bedrijf op te rich ten, zouden die btdangen worden geschaad. En de Belgische Regeering kon de vrees niet op zijde zetten, dat door de uitvoering, aan het wetsontwerp tc geven, inbreuk zou worden gemaakt op de regelen der Bcrner- Conventie. De minister merkt in deze Nota voorts nog op, dat hij in het tegenwoordige sta dium geen heil ziet in 6tappen zijnerzijds of van zijnentwege om een samenwerking van de S.A.C.E.M. en de B.U.M.A. door over leg. te verwezenlijken, daargelaten op welke basis zulks dan zou moeten geschieden. Een in 1929 van particuliere zijdé onder nomen poging om tot een oplossing te ko men, heeft, hoewel een gunstig resultaat niet onmogelijk scheen, ten slotte niet tot het gewenschtc gevolg geleid. Een poging tot moord op zijn vroegere kost juffrouw. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft op het Ruiterkwartier te Leeuwarden een po ging tot moord plaats gevonden. Omstreeks dien tijd bevond zich daar de 42-jarige werkman C. A„ toen hem zijn vroegere kostjuffrouw mej. G. Hiemstra ontmoette. Hoewel de verhouding door allerlei omstan digheden niet al te best genoemd kon wor den, werd een praatje gemaakt. In den loop daarvan, zoo bericht het Vad., haalde A. een mes te voorschijn en bracht mej. Hiemstra onderscheidene wonden toe, o.a. kreeg zij een steek achter het linker oor, steekwonden aan armen cn boenen, ter wijl de slagader van haar linkerhand werd doorgesneden. Op haar hulpgeroep snelden voorbijgan gers en politie toe, die den dader wisten to grijpen, terwijl men de zwaar gewonde juf frouw in een café binnendroeg, waar zij door dc doctoren Maas en'Uffclie verbon den werd cn vérvolgens no ar het stadszie kenhuis vervoerd. Was de politie aanvan kelijk van oordeel, dat men hier met een plotselingen aanval van woede tc doen had, achteraf is uit het getuigenverhoor geble ken, dat A. reeds meermalen u kennen ge geven had, mej. Hiemstra tc zullen vermoor den, indien zij aan zijn huwelijksaanzoek geen gevolg wenschte to geven. De dader is ter beschikking van de justitie gesteld. Mej. Hiemstra maakte het hedenmorgen naar omstandigheden redelijk wel. TOCH DE FORDFABRIEKEN IN NEDER LAND 16 H.A, grond voor 850.000. Amsterdam, 2 Maart. De onderhande ling ter vestiging in de hoofdstad van een afdeellng der Ford fabrieken zijn nadat hierover 3 weken is beraadslaagd met suc ces bekroond. De geteekende contractueele overeenkomst daarbij behoudens goedkeu ringen van den raad, aan den Havenweg een groot terrein aan de N.V. Ford Motor Comp. of Holland wordt verkocht, is he- denmidag in handen gesteld van wet houder Abrahams. he Fordfabrieken zullen op genoemde f laats rle beschikking krijgen over 16 H.A. Industrieterrein tegen een prijs van 830000 Een belangrijke clausule in bet contract is, '.at indien door omstandigheden de Fordfa brieken hare fabriek ter plaatse niet zullen houwen den grond tegen .lenzelUen prijs :.an de gemeente Amsterdam zal worden verkocht. Neem een „Aspirientje" moog'ljjk Gaat Uw hoofdpijn spoedig weg! Niet in huis? Dan daad'ljjk halen En alleen bü VAN DE WEG! Ongeval nabij Gouda Gouda, 2 Maart. Op een onbewnakten overweg tusschen Gouda en Zoeterraeer is hedenmorgen een vrachtauto van een fir ma hier tor stede door den sneltrein, die om 10.44 uit Utrecht vertrekt, gegrepen. De auto werd nagenoeg geheel vernield, en döor den trein, dio enkele honderden me ters verder stopte, terzijde van de spoor baan geslingerd. Een der inzittenden werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig daarna overleed. Met ongeveer een kwartier vertra ging kon do trein weer vertrekken. Moordrecht, 2 Maart. Omtrent hot ongeval te Moordrecht wordt nader gemeld dat dit geschiedde met den trein, die tc 11.14 uur uit Gouda naar Den Haag ver trekt. De trein naderde den onbqwaakten overweg bij Moordrecht op denzelfden tijd als een met ijzer beladen vrachtauto van do firma De Koning uit Rotterdam. De auto had een vrij groote vaart en werd in do flank door den trein gegrepen. Do wagen werd meer dan honderd meter meegesleurd en kwam geheel versplinterd aan den kant van den weg terecht. De chauffeur werd op slag gedood. Dc burgemeester van Moordrecht wa6 spoedig ter plaatse, waar de politie uit Moordrecht reeds haar maatregelen had genomen cn het publiek op een afstand hield. De Officier van Justitie uit Rotter dam wordt in den loop van den middag op de plaats des onhcils verwacht. Dc lading ijzer, die door de auto vervoerd werd, was bestemd voor den bouw van de nieuwo brug in den polder bij Moordrecht. De overweg, die onbewaakt is, ligt op een reeds uit de verte goed zichtbare plek, van waar men naar beide kanten ook een ruim overzicht heeft op de spoorbaan. Het cassatieberoep van Jan Hoek verworpen 's-Gravenhagc, 2 Maart. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatie beroep van Jan Hoek, die in de Bennekom- sche moordzaak in hooger beroep door het Arnherasche Gerechtshof tot lovenslango gevangenisstraf was veroordeeld. COCAÏNESMOKKELAARS GEARRES TEERD Heerlen, 2 Maart. Een rechercheur te Heerlen heeft laat op den avond bij dc Oliemolen de Belgische vrouw 13. T. en den Duitscher W. S. uit Brunsium aangehouden Deze trachtten aan derden een hoeveelheid cocaïne te verkoopen ter waarde van 26 *10. Bij onderzoek bleek echter, dat het geen cocaïne was, maar vrijwel waardeloos pro duct. Vervolgens hield dc rechercheer op den Molenberg een auto aan. Het bleek dat deze auto stond tc wachten op de aange houden personen. In de auto werden door de politie 4 pakken Tuto-cocaïne gevonden, eveneens een verdoovingsmiddel. Do chauffeur van de auto de Duitscher V. V.O. uit Keulen werd gearresteerd. Hij moet een en ander over de grens hebben go bracht. De aangehoudenen zullen morgen ter beschikking van de officier van justitie worden gesteld. Dc vrouw B. T. is op het gebied van den cocaïnehandel een goede bekende. Wat de mensch bezit, maakt zijn geluk niet uit, evenmin bestaat zijn ellende in wat hem ontbreekt. "Uit het Engelsch door J. S. FLETSCHËR 1 HOOFDSTUK 1. Middernachtelijke voetstapp***. Ik geloof, dat het eerste, dat dient op- geteekend te worden in dit verhaal over een duistere misdaad (waarin veel geheim zinnigs en ook liefde wordt geboekt) is de omstandigheid, dat omstreeks vier uur van een zekeren lente-achtermiddag, on geveer tien jaren geleden, Nellie Aps. die de post in onze buurt rondbracht, aan hel tuinhek van ons huis kwam met iets, da', wij zelden ontvingen een telegram. Ik zat in de waranda toen zij kwam en ik was dien dag voor den eersten keer beneden na een ziekte, die de oorzaak was, dat ik geen gevolg kon geven aan de plannen om mijn loopbaan te beginnen bij den klerk Phil- brick to Ivingshaven en ik nam dus d«» gele enveloppe in ontvangst. Maar zij was even spoedig weer uit mijn handen ver dwenen; mijn zuster Keziah, twintig jaren ouder dan ik, had het openen van het tuinhek gehoord, Nellie Aps uit een raarc gezien en door de gang naar de buiten deur gegaan en had het telegram in haai handen," voor jo tot tien had kunnen tel len. Zij scheurde de enveloppe open en sprak haastig, voor zij daarmede k'.iaï was: „Ben!" riep zij uit op haar bekende be sliste wijze, „het zou mij niets verwonde ren, of het gaat niet goed met mevrouw Ho- zier!" Mevrouw Hozier was Keziah's beste vriendin, een dorpsgenoolc, die onlangs was getrouwd cn tlian6 woonde in Kinks haven. Keziah veronderstelde, dat ik a's jongen van achttien jaar niet veel vin die dingen afwist, doch ik kreeg een idee, dat mijnheer cn mevrouw Ilozier de komst ver wachten van een zoon en erfgenaam of ten minste van een dochter, en een argwaan kwam bij mij op, dat die gebeurtenis mis liep of op het punt stond mis te loopen, toen Keziah hot telegram open vouwde. Maar Keziah maakte mij niets wijzer; haar valkenoogcn hadden het be richt gelezen en een oogenblik daarna ver dween het papier in haar zak. Zij draaide zich or«i naar Nellie Apps, die haar tus schen de stokrozen door stond aan te sta ren. „Je behoeft niet te wachten!" zeide zij kortaf. „Een antwoord is niet noodig" Toen Nellie was heengegaan, wendde zij zich weer tot mij. „Ben", zeide zij, „ik moet naar Ivingsha ven! En onmiddellijk! Ik heb beloofd om te komen en daarom moet ik gaan! Ik moet een nacht wegblijven en misschien nog een gedeelte van den dag van mor gen! Kan ik op jou vertrouwen, Ben?" „Mij vertrouwen, Keziah?" vroeg ik met verwondering; „op welk gebied?" Zij keek rond, alsof zij bang was dat de lijsters en merels ons zouden hooren en zij verviel in een fluistertoon een Dlcch tigen fluistertoon. „Het familiezilver!" zeide zij. „Nog nooit heb ik dat achtergelaten! En als daarmede iets gebeurde Zij hield op en ik keek cp naar haar slank, mager figuur, zelfs op mijn leeftijd verbaasd, dat een volwassen vrouw zoo dwaas kon zijn. Het familiezilver was Ke ziah's zwak. Ik betwijfel of er ooit een nacht voorbijging, dat zij niet in doodelij- ken angst verkeerde voor het familiezil ver. Meer dan eens, als zij sloten, gren dels en andere sluitingen naging, heb ik het familiczilver naar den bodem van de zee verwenscht. Zij sprak <jr over alsof het eon enorme waarde vertegenwoordigde; de nuchtere waarheid was, dat het bestond uit een zilveren trekpot, een melkkan en een suikerpot; zes groote en zes kleine vor ken, zes groote en zes kleine lepels, een dozijn theelepeltjes cn een paar soeplepels Het is waar, het had toebehoord aan onze overgrootmoeder en aan onze betovergroot moeder en Keziah beweerde zelfs, dat het dateerde uit den tijd van koningin Anna, maar ondanks dat vond ik het niet noo dig. dat ons leven steeds werd vergald door de aanwezigheid in ons huis van dat zilver. En ik antwoordde Keziah droogjes weg en op spottenden toon: „Er is niet veel kans op, dat er iets mede gebeurt, zou ik denken, Keziah. Jij hebt er te goed voor gezorgd". Ik dacht aan haar uitstekende voorzorgs maatregelen voor de veiligheid van het zilver. Het lag verpakt in een onnoemelijke hoeveelheid vloeipapier en in zeemleer in een houten kist, met ijzer beslagen, voor zien van twee sloten en de kist stond vast geschroefd op den vloer van Keziah's slaapkamer, onder haar bed. De duivel zelve zou geen kans hebben om er bij te komen als Keziah thuis was en tot nog toe was zij altijd thuis geweest, omdat zij be hoorde tot het slag van vrouwen, dat nooit eens vacantie neemt en zich ellendig zou den voelen als zij dat deden. „Dat weet ik dat weet ik", gaf zij haastig toe. „Natuurlijk meet je heel voor zichtig zijn, als je erfstukken als wij bezit! Maar beloof me, Ben, dal jij niet over de zen drempel zult komen tot ik terug ben en dat je de beide buitendeuren goed ge sloten zult houden!" „Dat kan ik je gemakkelijk beloven. Ke ziah", zei ik. „Ik geloof niet, dat ik tot het eind van den tuin zou kunnen loopen „O, dat zul je heel gauw kunnen doen", antwoordde zij geruststellend. „Jij gaat prachtig vooruit en dat mooie lenteweer zal je veel goed doen. Je ziet er vandaag ai veel beter uit dan gisteren ik zou je ze ker niet alleen laten, als dat niet zoo was, zelfs niet voor mevrouw Hozier. En je kunt gemakkelijk voor je zelf zorgen; je kunt vanavond je eigen avondeten klaar maken en morgenochtend je ontbijt, je kunt zelfs zorgen voor je middageten, als ik niet tij dig terug ben. Maar je moet niet uit gaan, Ben!" „Daarvan kun je zeker zijn", verzekerde ik. „Ik zal ihet heusch niet doen, Keziah". „Dan gaan wij theedrinken en ik zal al les in orde maken en gaan met den trem van zes uur", zeide zij. „Ik houd niet van uitgaan, Ben, maar als je aan een vriendin hebt beloofd om haar te helpen in tijden van nood..." „Is er dan iets met mevrouw Hozier?" vroeg ik. zult er wel meer van hooren, als ik terug ben. Het is mogelijk dat alles goed afloopt, maar in ieder geval moet ik gaan, Maar eerst onze thee." Wij dronken thee en Keziah, die altijd zeer precies was, waschte alles af cn borg het op, voor zij haar goede kleeren aan trok. Daar zij die weinig droeg, zag zij er vreemd in uit. Zij scharrelde nog lang rona voor zij vertrok. Zij keek na of ven sters en deuren goed gesloten waren en zij gaf mij de noodige raadgevingen on waar schuwingen, zooals wat te doen als er in brekers kwamen, om geregeld mijn medi cijnen in te nemen en vooral do goede hoe veelheid, zoodat ik blij was, toen zij einde lijk met haar parapluie in een hand en een ouderwetsche handtasch in de andere in groote haast wegging om den trein naar Kingshaven nog te halen. Mijn zuster Keziah was een best mensch, maar zij had meer den aard van Martha dan van Maria en het huis was nu heerlijk rustig, toen haar ouderwetsch hoedje uit het gezicht was verdwenen achter de tuinhaag. Het was een schitterende lenteavond en ik bleef nog lang zitten in mijn gemakkelijke stoel in de met jasmijnen begroeide wa randa. Ik had boeken bij mij en couran ten, maar ik keek ze niet in; er waren mooier dingen om naar te kijken. Ons oude huis, waarin volgens Keziah ten minste ne gen geslachten van de familie Heckit wa ren geboren en gestorven, stond als een eigenaardig overblijfsel uit vroeger dagen in het midden van een halve cirkel van de kustlijn, die naar binnen boog van de hooge rotsen in het Westen naar een voorge bergte in het Oosten. (Wordt vervolgd^,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5