Schoonmaak Artikelen J. E. VAN NIE UTR. HYPOTHEEKBANK Dividend van 32% TELEF. 150 UTR. STRAAT 37 Havik 41 Tel. 292 DE PROTESTANTENBOND TE BAARN Weder een bestuursverkiezing TERREINRIT DER UTR. JACHTVEREENIGING JHR. A. G. VAN LENNEPf RAAD VAN HILVERSUM Geen urnenbewaarplaats op bet nieuwe kerkhof VOOR UW SLAAP KAMER Fa. v. Achterbergh Het 49-ste verslag ditmaal uit gebracht door de directie Aan het 40ste verslag van (1e Utreclitsche Hypotheekbank is door ons het navolgende ontleend: Voor het eerst sedert de oprichting der bank brengt niet de raad van toezicht, maar de directie verslag uit van den gang der zaken in het afgcloopen jaar en van het ge voerde beheer. De gewijzigde bepalingen van het Wetboek van Koophandel noopten hiertoe. Dat wij dit verslag moeten aanvangen met de vermeldiug, dat onze commissaris, de heer S. J. R. de Monchy, te Rotterdam, op 6 October 1930 is overleden, treft ons te meer, nu wij tevens beseffen, dat onze in stelling en allen, die aan hare werkzaam- hoden deelnemen, hierdoor een zeer groot verlies geleden hebben. Do heer De Monchy was op 1 Juli 1906 commissaris geworden e.n op 23 Juni 1911 tot lid van den raad van toezicht- gekozen, welke laatste functie dus bijna twintig jaren door hem is vervuld. Ge durende dezen tijd hebben wij zeer veel hulp van hom gevraagd en overvloedig ge kregen; en wij en onze medewerkers heb ben zijn karakter, kennis en inzicht in zoo hooge mate leeren waardeeren. dat allen hem zullen blijven missen. Voor den onder vonden krachtigen steun en hartelijke me dewerking zijn wij hem oprecht dankbaar. De toestand, waarin onze vennootschap .verkeert, is uitstekend en de verdere groei van ons bedrijf in het afgeloopen jaar is sneller voortgegaan, dan tot nu toe het ge val was. De voornaamste ooi-zaak hiervan is, dat in het geheele jaar 1930 de vraag naar pandbrieven zeer groot is geweest. Hiertoe hebben do algemcene economische toestan den aanleiding gegeven. Door de daling der rente 6teeg inmiddels de koers der 4H pandbrieven van OS in den aan vang van het jaar tot ten slotte 101 zon der dat de verkoop verminderde. In 1930 werd in het geheel voor 9.209.800 (vorig .laar 7.692.200) aan pandbrieven verkocht en wel voor het ovcrgi'oote deel i/= pand- brieven. Der gewoonte, orn alle aangeboden pand brieven in te koopen, getrouw, kochten wij in 1930 voor 1.266.900 aan pandbrieven van verschillende rentetypen in, welke na genoeg alle weer verkocht werden. Verge leken bij 1929, in welk. jaar wij voor 1.S9S.100 inkochten, was het aanbod der halve veel geringer. Het totaal bedrag der op 31 December 1930 uitstaande niet-uitgelote pandbrieven was 57.2-S5.150 (vorig jaar 51.735.300). De daling der rente veroorzaakte tevens, dat de hypotheekrente van To daalde naar 5Va en tegen het einde van het vo rige jaar zelfs korten tijd 5 bedroeg. De vraag naar hypotheken overtrof doorgaans de beschikbare middelen. In 1930 werden in totaal voor 13.S58.570 leeningen gesloten (vorig jaar 10.515.215) wier aantal 424 be droeg (vorig jaar 434). Het totaal aan uitstaande hypotheken steeg tot 58.909.129.51 (vorig jaar 52.570.860.92). Dat ons bedrijf geen nadceligcn invloed ondervindt van de slechte toestanden op landbouw geb od, mogen wij bekend onder stellen. Hypotheken 1930. Wij hebben in 1930 meer aanvragen ont vangen dan in behandeling genomen kon den worden. Het aantal ingeschreven aan vragen bedroeg 442 (vorig jaar 362), waar bij voor 1S.993.200 eerste hypotheken ge vraagd werden (vorig jaar 10.074.825). Ge sloten werden 424 leeningen (vorig jaar 434) tot een gezamenlijk bedrag van 13.458.570 (vorig jaar 10.515.215), waaronder 92 voort zettingen van bestaande leeningen, to za- men tót c bedrag van 1030.320. Afge lost en geconverteerd werden lecningen tot een bedrag van 7.120.301.51 (vorig jaar 8.130 257.06). De rente der gesloten leeningen bedroeg in. hoofdzaak 5'A cn deels 5 Op 1 Januari 1030 waren van de in 1929 Ingekomen aanvragen nog in behandeling gebleven 14 tot een bedrag van 783.200. In 1930 kwamen 442 nieuwe aanvragen lot een bedrag van 1S.993.200; 92 aanvra gen tot voortzetting van bestaande lecnin gen ten bedrage van 1.030.320, makende een totaal van 548 aanvragen tot een be drag van 20.806 720. Hiervan zijn niet toegestaan SG aanvra gen tot een bedrag van 3.70S.650: Gesloten zijn 424 lecningen tot een bedrag van 13.458.570. Op deze is 565.000 minder toe gestaan dan aangevraagd werd. terwijl op 31 Dec. 1930 nog in behandeling bicven 38 aanvragen ten bedrage van 3.074.500. Te zamen 548 aanvragen tot het reèds ge noemd bedrag van 20.806.720. Geen enkele leening is gesloten of na af loop van den overeengekomen tijdsduur voortgezet, dan na onderzoek door en met goedkeuring van den raad van toezicht Déze verleent insgelijks zijne medewerking bij elke toestemming tot geheele of gedeel telijke doorhaling van eenige hypotheek. De accountant overtuigt zich van de verant woording der in verband daarmede ontvan gen gelden. In ons vorige verslag hebben wij mede gedeeld, dat het onderpand der leening nr. 5433 door eene Weeskamer was geveild, dat de opbrengst 25.850 had bedragen, maar dat wij maar niet konden bereiken, dat onze leaning, welke slechts 9.300 groot vas, door deze curatrice werd afgelost Wij moeten thans vaststellen, dat het ge heele jaar 1930 verloopen is, zonder dat wij een stap verder kwamen, ondanks onze her- PRIMA ADVOCAAT, BOERENMEISJES, BOERENJONGENS VOORBURGH, MASSA's SCHILLETJE. alsmede de bekende „OUDE KLARE'' merk „Ouwe Duljs" a f 3.25 pet Liter. Verkrijgbaar I. d. Slijterij in Gedistilleerd epgevoerd tot 72 cu TÖ K.M. haalde vertoogen naar Nederlandsch-Indiê. Hoe dringend het noodig is, dat do wotge- vor voorzieningen treft ten aanzien van de rechten van in Nederland -wonende schuld- cischers, welke betrokken raken bij faillis sementen in Nederlandsch-Indiê uitgespro ken, wordt door de wijze, waarop de Wees kamer deze zaak behandelt, afdoende be wezen. Wij zullen moeten afwachten, of wij in 1931 iets verder komen. Pandbrieven. De algemcene omstandigheden waren oor zaak, dat in 1930 zeei* veel pandbrieven ge vraagd werden. Wij verkochten voor 9.209.800 aan pandbrieven (vorig jaar 7.692200). Het aanbod van pandbrieven \va6 echter geringer; zoodat wij, hoewel wij overeenkomstig onze gewoonte allo aange boden stukken geregeld terugnamen, 6lechts voor 1266.900 inkochten (vorig jaar 1.S9S.100). Zoo goed als alle stukken wer den weer verkocht. Dc daling van den rentevoet had tot ge volg, dat nagenoeg uitsluitend 4>a pand brieven verkocht werden. Bedroog de koers van uitgifte aanvankelijk deze steeg geleidelijk en werd 8 October 1930 op 101 gebracht. Deze koers bleef sedert gehand haafd. De langdurige cn overvloedige plaatsing beneden pari had een groot koersverlies tengevolge, hetwelk door den lateren ver koop boven pari niet meer kon worden ge delgd. De verkregen uitkomsten laten ech ter toe, voor te stellen het resteerende koers verlies, ten bedrage van 52.095.66 ten laste van de winst- cn verliesrekening te bren gen cn dus dc reserve voor koersverliezen onaangetast op 100.000 te handhaven. De daling van den rentevoet noopte tot versterkte uittoting van pandbrieven van hoogere rente, waaronder alle nog in om loop zijnde 5J4 pandbrieven. Bij de op 6 Mei 1930 en 4 November 1930 gehouden uit- lotingen werd bovendien hoewel onver plicht een deel der 4Jj 4 en 3V pandbrieven uitgeloot, welke zonder ver plichting tot uitloting zijn uitgegeven. Des niettemin vermeerderde het totaal aan uit staande pandbrieven met ruim vijf en een half millioen gulden; zoodat dit op 31 De cember 1930 57.245.150 bedroeg. Het ge middeld percentage der rente van de pand brieven in omloop op 31 December 1930 4.556 of wel ongeveer 0.792 minder dan de gemiddelde op de hypotheken be dongen interest. Reserves. De balans op 31 December 1929 vermeld- do onder het hoofd „Reserves": a. de „Statutaire reserve" ten bedrage van 868.443.10J4; b. de ..Buitengewone reserve" ten bedra ge van 424.2S1.65; c. do „Reserve koersverschillen pandbrie ven" ten bedrage van 100.000; te zamen 1.392.724.75 h'. In 1930 is aan de „Statutaire reserve" toe gevoegd het winstaandeel over 1929 groot 44.219.71, terwijl wij voorstellen hierbij nog te voegen het voordeelig koersverschil van de Effecten per 31 December 1930 ad 13.710. De „Buitengewone reserve" is in 1930 ver meerderd met 25.000, en bovendien met bet netto-agio der geplaatste aandeelcn nrs. 5001—6000 112.149.89. Dientengevolge komen de „Reserves" ten slotte in de balans op 31 December 1930 voor met 1.537.804.35 V:. Winstsaldo. Blijkens de winst- en verliesrekening blijft een winstsaldo ter verdeeling over, groot 471.589.06 (vorig jaar 469.197.17). Wordt bovengenoemd winst-saldo tot ver deeling gebracht, dan is ter beschikking van de algemcene vergadering van aandeelhou ders: 4Vi over het verplichte gestorte be drag 27.000, 45 van de overwinst 200.065.08, gevende te zamen een bedrag van 227.005.06. Commissarissen zullen voorstellen hier van 20.000 over tc brengen naar de bui tengewone reserve en de voor uitkeering overblijvende 207.065.08 ingevolge artikel li der s.latuten te vekneerderen met 2.310.29, zoodat dan ter verdeeling be schikbaar komt een bedrag van 209.376, welk bedrag toelaat aan aandeelhouders op dividendbewijs nr. 55 een dividend uit te keeren vap 32 of wel 64 per aandeel eerste uitgifte nrs. 1—1000 (blauwgroene coupon'» en 32 per aandeel Serie B. nrs. 10015000 (rose coupon). Een nieuwe buitengewone alge-- meene ledenvergadering uitgeschreven Baarn. De afdeeling Baarn van den Nederlandschen Protestantenbond heeft op nieuw een buitengewone algomeene verga dering belegd en wel op Donderdag, 19 Maart a.s., des avonds te S uur, in het kerk gebouw aan de Kampstraat. In het bestuur van dio afdeeling, hetwelk in de vorige buitengewone vergadering met nieuwe leden werd aangevuld, bekleedt thorns dc heer J. H. van Dorp het voorzitter schap, terwijl mevrouw H. BisscnopVan Oostrom Meijjes secretaresse is geworden. In de vergadering van 19 Maart zal we derom een bestuursverkiezing aan de orde worden gesteld, daar thans ook incj. C A J. Druijvesteijn en de hoeren G. T. Goede waagen, B. Huisman en E. II. de Waal voo* een zetel in het bestuur hebben bedankt Het bestuur deelt thans den leden der af deeling mede, dat, zooals bekend is, de heer Goedewaagen op de laatst gehouden buiten gewone algemeene vergadering zijn Dstuurs functie heeft nedcrgelogd. Sedert is ook van mcj. Druijvesteijn én van do beeren Huisman en dc Waal bii het bestuur bericht ingekomen, dat zij eveneens voor hun bestuurslidmaatschap bedanken Het bestuur heeft met leedwezen van deze beslissingen kennis genomen en heeft na mens de afdeeling dezen leden den dank overgebracht voor ;de langdurige en tocge- wijdo diensten. Het bestuur meent thans om practische redenen het aantal bestuursleden op een oneven aantal to moeten brengen, zoodat het vervullen van 3 der 4 ontstane vacatu res voldoende kan worden geacht. Het bestuur geeft er de voorkeur aan, het stellen der candïdaten aan de leden^over te la,ten, doch vestigt de aandacht op het vol gende 1. het is gewenscht zich te overtuigen of een candidaat bereid is een bestuurslid maatschap te aanvaarden; 2. het bestuur zOu gaarne zien, dat een der nieuw to kiezen leden de functie van penningmeester op zich wil en kan nemen; 3 het zou zeer gewenscht zijn, dat een der 3 vacatures door een vrouwelijk lid werd vervuld 4. den leden wordt aangeraden, voor het stellen der candidaten, zooveel mogelijk onderling overleg te plegen, om onnoodipe versnippering ie voorkomen; 5. de namen der candidaten, die uiter lijk 12 Maart a.s; aan dc secretaresse zijn opgegeven, zullen voor de algemeene ver gadering aan dc leden wórden mede- Gevolgd door een springconcours te Lage Vuursche. Baarn. De weilandenrit, die de Utrecht- sche Jacht vereeniging Woensdagmiddag onder de Gemeente Vleuten voornemens wa6 ite organisoeren, kon wegens den hoo gen waterstand aldaar niet doorgaan. In de plaats daarvan werd een terrcinrit gearrangeerd, gevolgd door een Springcon cours op het SpriDgterrein achter het Café op de Lage Vuurscbe. Voor deze terreinrit verzamelden de deel nemers, 40 in totaal, zich om 2 uur bij Ho tel Brands te Biltboven. vanwaar de rit werd voorgereden door Luitenant-Kolonel G. L. M. II. Highly. Op het terrein te dc Lage Vuurschc, w aar de hindernissen waren opgesteld, werden 6 parcoursen gereden. Zonder fouten reden het parcours de ruiters luitenant Luitwie- ier, Piet Leeuwenburg (tweemaal, echter hom concours), luitenant Binsbergen, luite nant Winkel en Bots. Met een fout reed de hoer Middendorp, terwijl luitenant Goed hart cn luitenant Smits twee fouten maak ten. De eerste prijs werd behaald door luite nant Luitwielcr in 525£ seconden; de twee de door luitenant Winkel in 57 seconden; dc derde door Bots in 61 seconden; de vier de door luitenant Binsbergen; de vijfde door luitenant Middendorp; de zesde door luitenant Goedhart; de zevende door luite nant Smits en dc achtste door van Gcmc- ren. Voor dit concours oen aanvaug nam, liet. de heer J. P. Leeuwenburg zien, wat de paardendressuur vermag. Op een zijner jachtpaarden rood hij voor de Piaffe, de passage en de Spaanschc pas, ook achter uit. Met zeer veel belangstelling werden deze kranige staaltjes van rijkunst door da ruiters gevolgd. Na afloop van dit concours waren de dcei nemers de gasten van de familie Leeuwen burg. In het Café op dc Lage Vuursche werd door Luitenant Kolonel Highly aan familie Leeuwenburg den dank dor ruiters overgebracht Met een driewerf hoera voor deze familie eindigde deze middag. Deze middag mag buitengewoon goed ge slaagd heeten, al werd de voorgenomen wei landcnrit niet verreden. Het weer werkte daartoe zeer mede. In het bizonder is ons bij dit concours op gevallen het schitterende parcours, hetwelk luitenant-kolonel Highly liet zien; dit was echter buiten mededinging. Bij ons vestig de zicli dan ook de overtuiging, dat z(jh rijden een goed voorbeeld 'was voor de jon gere generaties. De begrafenis te Baarn Baarn. Up do "Nieuwe Algemeene Be graafplaats in deze gemeente werd Woens dagmiddag ter aarde besteld bet stoffelijk overschot van wijlen den heer Jhr. A. G van Lennep, die Zondag j.l. alhier op de Buitenplaats „Buitenzorg'' in den ouder dom van 68 jaren overleed. Op dio begrafenis merkten wij uit deze gemeente op: Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen, burgemeester, Jhr. L. Rutgers van Roden burg, burgemeester van Ecmncs, Jhr. Ir. F. E.- P. Sandberg, F. E. Baron van Ileerdt, Mr. L. L. F. Andre de la Porte, Jhr. J. A de Jonge van Zwijnsbergen, A. J. Bredius, J. J. C. Knokkc van der Mculen, II. E. Beu ker, A. B. Hcnny, P. H A Loopuijt, D. W. H. Patijn en C. van Rijn, terwijl wij onder de talrijke aanwezigen nog opmerkten uil, andere gemeenten, dc hceren A. Heldring, Jhr. Mr. H. II. Roëll, burgemeester van Kreukelen. Baron Roëll van Ilazcrswoude, H. J. de Jong Schouwenburg, J. Korthals Altes, C. G. Harrensiein, D. G. J. Baron van Heemstra, R. A. Baron van Ilardoobroek ot Hardcnbroek, Jhr. E. W. Wrangel auf Lindcnberg, G. C. van Vliet. Jhr. Six van Hillegom, E. den Tex, Jhr. Mr. D. E. van Lennep, II. W. van Mario cn A. Labou- chere. De baar werd door talrijke kransen ge dekt. Aan dc geopende groeve werd het eerst het woord gevoerd door den heer G. C. van de Wall Bake, Directeur van de Javascho Bosch Exploitatie Maatschappij. Spreker memoreerde, dat in 1S94 dc overledene en zijn eigen vader benoemd werden als eerste Directeuren dezer Maatschappij. Bijna der tig jaren heeft de overledene met sprekers vader samengewerkt, dag aan rlag en in dezelfde kamer en in al deze jaren heeft zich nooit een ernstig punt van meenings- verschil voorgedaan. Spreker heeft- goen idealer samenwerking gekend dan tus- schen deze beide personen. In 1910 kwam spreker als directeur in deze Nuamlooze Vennootschap en hij is Jhr. van Lennep grooten dank verschuldigd voor datgene, wat hij als raadsman cn vriend voor hem is geweest en voor alles, dat hij van hem heeft mogen leeren. Vervolgens voerde hel woord de heer G. den Tex, directeur van de Amsterdamsche Liquidatiekas, die mede namens den heer J. Korthals Altes en de leden van den Raad van Toezicht i aan den overledene dank bracht voor datgene, wat liij voor deze in stelling heeft gedaan. De overledene was een warm voelend mensch in vvien de Maatschappij een zeke ren gids verliest. Voorts bracht spreker na mens den heer Christiaan P. van Eeghen dank voor hetgeen hij als bestuurder van het Vondelpark heeft gedaan. In 1890 werd d<3 heer van Lennep lot penningmeester, la ter tot president en in 1924 tot. eerelid Van dat park benoemd. Evenals op andere in stellingen, waaraan hij verbonden was, heeft hij ook op het Vondelpark het stem pel van zijn werk gedrukt. Dc naam van den overledene zal steeds in dankbare her innering blijven. Ds. P. Groote, Luthersch Predikaut te Hilversum, richtte vervolgens woorden van troost tot de familie, naar aanleiding van cenige versregels uit Psalm 103 en het Evan gelie van Johannes. Een zoon van den overledene, Jhr. J. G. van Lennep, dankte de aanwezigen voor hun tegenv. oordighèid. Met 20 tegen 4 stemmen be sloten tot de invoering van een zomerfeest Hilversum, 3 Maart. Lou voorstel van B.en W. om een raadscommissie te benoe men om te advioeeren over een schrijven van het bestuur der Nederlandsche Ver eeniging van Kermisvakgcnoöten Ons Be lang met het verzoek een jaarlijksch zomer- t in te voeren met verschillende attrac ties, veroorzaakte vrij langdurige be sprekingen, waarbij enkele raadsleden zich afvroegen of deze handelwijze van B. en W wel in overeenstemming is met de gewoonte zelf prac-advics uit tc brengen cn anderen vermoedden, dat B. en W. die wel weten, hoe de Raad dc gedachte aan een kermis verwerpt, hebben gedacht: branden doen wij ons niet en wij zullen dat varkentje liever door een raadscommissie laten wasschen. Weer andere raadsleden spraken hun leedwezen uit, dat B. en W*. met dit voorstel zijn gekomen, juist omdat dc Raad van e^n kermis niets moet weten en een zomerfeest als hier bedoeld tot een kermis zou leiden. De burgemeester deelde mede, dat liet verzoek in het college van B. en W. wel eenige moeilijkbeden heeft gegeven. Bedoelt de Raad een algemeen volksfeest, dan wil len B. en W. daaraan medewerken. Boven dien zijn B. en W. niet zeker van de hou ding van den Raad, gezien o.m. het feit, dat hun voorstel van het vorig jaar om subsidie te verleenen aan een hippisch sportfeest is verworpen cn ook verlof om een circus in te richten, is geweigerd. B. en W. voelen er niets voor om een échec te halen. Naar sprekers meening moet hier geen kermis zijn, maar een volksfeest behoeft geen kermis te worden. Wordt een commis sie ingesteld, dan zal haar taak nauwkeu rig worden omschreven. *vTa de verschillende uitingen te hebben gehoord, meende prof. dr. Gunning, dat ieder kon zijn voor de interpretatie door den burgemeester gege-. MEU LLLLS OORD IJ NEE D E o E A' MATRASSEN TAFEL- E A VLOER- K LEE DJ ES VACHTE> Meubileering ir estsmeci 10-1 ven, maar dat deze interpretatie het voor stel niet dekte. Tenslotte kwam een voorstel-Brouwer cj?. ter tafel bedoelende bet adres der Kermis- vakgenooten voor kennisgeving aan te ne men en zich in principe uit te spreken voor een zomerfeest, dat door een Raadscommis sie zal worden voorbereid. B. cn W. vereeni- üen zich met dit.voorstel, dat wordt aan genomen met 20 tegen 4 steramen. Bij de behandeling van het afwijzend praeadvie6 van B. en W. op het verzoek van de afd. Hilversui van de arbeiders-ver- eeniging voor 1 ijkv< branding ora op de nieuwe begraafplaats een urnenbewaar- plaats te bouwen, werd een beloog gevoerd over dc houding van de Rcgcering inzako de lijkverbranding. Dc heer Nathans merkte op, dat het alleen ging over een urnenbewaarplaats. De minister maakt geen bezwaar tegen het be graven van urnen. Hij vroeg nu een stapje verder te gaan en een bewaarplaats daar voor in te richten. Opgemerkt werd, dat de gemeentelijke overheid dit niet kan doen. daar de minister een dergelijk besluit zou vernietigen. Het afwijzend prae-advies werd daarna aangenomen. Verleend werd een crcdiet van 11.000 voor betere verlichting van de markt. Verleend werd een crediet van 197.000 voor den bouw van een school voor open baar U.L.O. over het Spoor. DE NEDERLANDSCHE BACHVEREEN. Uitvoering Mattüëus Passion. Belangstellenden verwijzenwij n'aar "dc advertentie van Dc Nederlandsche BAüh- vereêniging waarin medegedeeld .wordt, dat zij op Goeden Vrijdag, 3 April een uitvoering zal geven van do Mat.tha.us Passion in on- verkorten vorm onder leiding van - Evert Cornells. De generale repetitie vindt plaats op Don derdag 2 April. De uitvoeringen worden ge geven in de Groote Kerk te Kaarden. R.K. JONGEBOERENBONrSN. Deze bonden in Soest. Hoogland en Hoog landerveen hebben zicli in het najaar van 1930 in Kringvcrband vereenigd, dc kring' „Amersfoort". Gisteren werd Kringdag ge houden in het gebouw van St. Joseph „Lie- vevrouwestraat. Ongeveer 70 jongelui va ren aanwezig. Te 10 uur ving de lezingdag aan met een rede van den geestelijk adviseur, pastoor VossenaJer uit Soest over: Het karakter van den Jongen man. Daarna werd liet Zuiderzee vraagstuk b». keeken door den heer van Koeverden (Bu ren) lid van den Zuiderzeeraad. In den namidag sprak de heer Stuive- ruan, directeur van het Mclkcontiölestation Utrecht over „Betere Melk winning". Als laatste spreker liet zich hooren dc heer Spaan, vertegenwoordiger van hel Land- en Tuinbouwkundig Bureau (Amster dam) der J. G. Farbenindustrio over d<- behandeling van het Grasland. Dc opbrengst van het grasland was in den loop der laat ste 70 jaar wel wat gestegen, maar het haalde niet bij de stijging van den inten sief geworden landbouw. Stikstofbemestiiii kan in deze veel doen. In aansluiting met. dit, draaide spreker daarna een film over dit onderwerp aanwijzende dc verbeterin gen, die kunnen wórden toegepast bij dr bewerking van het grasland en meer sys tematisch beweiden. Het slotwoord werd gespreken door den kringvoorzitter, den heer C. Hilhorst van Hoogland. Secretaris is de heer H. Hilhorst te Soest en penningmeester dc heer A. T. van Lierop te Hooglanderveen. EEN VEELBELOVENDE ZOON. 300.van zijn vader ge stolen en met vriendjes op stap gegaan. De Amsterdamsche politie heeft drie jon gens van 1-5—20 jaar aangehouden, dio reeds sedert 21 Februari i.l. de ouderlijke woning alhier waren ontvlucht. Een' dezer knapen, die 15 jaren telt, had hij zijn vadir 300.gestolen en was met zijn vriendjes naar Amsterdam gegaan om van dit geld eens te gaan profitccren. In hoeverre de an dere jongens hij het ontvreemden van hét geld er is ook braak gepleegd be- huipzaam zijn geweest, is nog niet bekend. Zeker is echter, dat de beide vriendjes wis ten, dat het geld van diefstal afkomstig was. Bij de aanhouding in Amsterdam waren er van de 300.— nog 30.— over. De 15-ja rige is in arrest gesteld wegens diefstal, terwijl de heide andere jongens wegens he ling zijn ingesloten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2