Bioeeinlaed Willem Groenhuizen Feuilleton DE KANG-HE VAAS. Vrijdag 6 Maart 1931 «DE EEMLANDER 29e Jaargang Mo. 2!0 DE ROTTERDAMSCHE HAVEN ÉN.V COMPAGNIE LYONNAISE MODERNE TWEED-REGENMANTELS F 19.75 m DE SCHOOL IN INDIE GASMASKERS EN BOMVRIJE SCHUILPLAATSEN Mededeelingsn van minister Deckers EERSTE KA MER. VOORTGEZET BEGROOTINGS- DEBAT De heer Van Lanschot bestrijdt de sociaal-democratische politiek Prof. Van Embden over mobilisatie Bij de voortgezette algemeene beschou wingen over de Hijksbegrooting bestrijdt de heer Van Lanschot de rede van den heer Mcndels en betoogt hij dat ook over heidsbedrijven winst moeten maken. De po litiek der sociaal democratie is er een van avontuur en wanhoop. Spreker gevoelt veel voor een Industriebank doch niet voor een crisisprogram. Ken kabinet, dat overwegend goede eigenschappen bezit behoort te blij ven. De heer W i b a u t acht bizondere voor zieningcn noodig voor vele gemeenten, die nadeel hebben van de tegenwoordige wet inzake de financieele verhouding en be pleit grootere zelfstandigheid in de gemeen teuitga ven. De heer van Kmbden zegt, dat de V.D.-partij sinds haar oprichting democra tiseering van de Staatsorde heeft voorge staan. Zij ziet echter sinds 1914 in de weer macht geen beveiliging meer. In de mo bilisatie zetten militaire autoriteiten dade lijk alle rechten des volks stop, zoodat bet niet aangaat om verzet tegen mobilisatie te beschouwen als inbreuk op de demo cratie. De heer Slingenberg (V.D.) acht den financieelen toestand dis Rijks niet ongun stig. Voor 1932 kan alvorens een beroep op de belastingen te doen, worden geput uit de belastingoverschotten van vorige jaren. De heer Koster (Lib.) wijst op d3 on gunstige conjunctuur voor vele bedrijven waaronder de scheapvaart. De wereldcrisis is te wijten niet aan de voortschrijdende techniek, doch aan een ge brek aan vertrouwen. Snelle uitvoering van groote werken is gewonscht. De vergadering wordt verdaagd. Aandrang tot verlaging der haventarieven Rotterdam, 4 Maart. De Schecp- vaartver. Zuid heeft het feit dat er tus- sehen Ford en Amsterdam een contract tot stand is gekomen aangegrepen om nog eens een adres naar den raad te zenden. In dit adres wordt er aan herinnerd, dat op 13 December 1930 besloten is het vraag stuk der haventarieven op korten termijn onder de oogen te zien. Op 15 Januari 19 door een groot aantal ondernemers een adres aan den raad gezonden waarin ge vraagd wordt zoo groot mogelijkcn spoed met deze materie te betrachten waarbij ge- rofereerd werd aan het groote adres dat reeds eerder door de Rotterdamsche Kamer van Koophandel en Fabrieken werd gezon den. Hoe ernstig de toestand voor de haven is blijkt wel hieruit, dat in 1930 het loon dat door de reeders betaald werd, ongeveer 16 of VA millioen gulden minder was dan in het jaar daarvoor. Voor de bij de Haven Arbeidsreserve ingeschreven losse arbeiders was deze teruggang zelfs dertig procent. De moeilijkheden zijn dit jaar zoo mogelijk nog grooter. In loon uitgedrukt be draagt deze achteruitgang in de eerste ze ven weken zelfs drie ton, of 16 Bij 1929 vergeleken is de teruggang 21 Het ge meentebestuur van Amsterdam, zoo zegt het adres, aarzelt niet om een belangrijke verlaging van haventarievcn in t3 voeren en zijn principieel standpunt t.a.v grond- uitgifte terzijde te stellen, om niets onbe proefd te laten om de werkloosheid te doen verminderen. Sedert de vergadering van 13 December zijn nu 12 weken ver- loopen en nog is geen voorstel aanhangig gemaakt. De S.V.Z. acht een onmiddellijke verlaging van de haventarievcn dringend noodzakelijk en dringt er daarom ten slotte in dit adres op aan, onmiddellijk desbe treffende voorstellen bij den gemeenteraad te doen. DE AMSTERDAMSCHE SCHOUWBURG. Het Nederlandsche Tooneel raste bespeler. Amsterdam, 5 Maart De gemeente raad heeft hedenavond na ampele dicussie met 26 tegen 3 stemmen benoemd tot vas ten bespeler van den Stadsschouwburg de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" gedurende de speelseizoenen 1931 '32 en !932-'33, met de daaraan verbonden subsidies. Aan het Ned. Tooneel zal voor dezelfde speelseizoenen een subsidie verleend wor den van ten hoogste 30.000 voor de bcspe ling van den Hollandschen Schouwburg. DRONKEN CHAUFFEUR ACHTER HET STUUR. Gorinchem, 5 Maart Hedenavond reed de chauffeur van Z., afkomstig uit Heukelom, met zijn vrachtauto even buiten Gorinchem nabij Paardewater een fietser aan, die tegen den grond werd gesmakt en wiens kleeren danig gehavend werden. Daarna reed van Z. een anderen fietser aan, zekeren van T., die ernstig gewond werd en een hersenschudding bekwam. Daarna botste de vrachtauto tegen een rij tuig op, dat geheel in elkaar geraden werd. De chauffeur scheen zich orn een en ander niet te bekommeren en reed door. Nog he denavond werd hij to Leerdam aangehou den. Bij onderzoek blpèkf dat van Z. onder invloed van sterken drank achter het stuur had gezeten, waardoor de verschillende aanrijdingen hadden plaats gevonden. Mij is in verzekerde bewaring gesteld. DE VERGADERING VAN DEN VRIJHEIDSBOND. Draadlooze rondzending van mr. Fock's openingsrede. Wegens het vervallen van de bezwarende voorwaarde, verbonden aan de aanvanke lijk» ministerieele zendvergunning zal van- we ee de liberale omroep de voorgenomen radiouitzending van het partijcongres dei- Liberale Staatspartij te Deventer voortgang hebben. Deze uitzending (n.l. van de openingsrede van mr. D. Fock) zal aanvangen op heden avond a.s. te 7.15 uur over het zendstation Hilversum (1875 MA. UTRE UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 179 AMERSFOORT TWEEDE KAMER Behandeling van het Onderwijshoofd-- stuk der Indische begrooting Bij de voortzetting van de Indische be grooting (departement van onderwijs) be spreekt de heer Gerhard het herorde ningsplan waarop hij critick van paedago- gischcn aard uitoefont. Hij dringt aan op inrichting van goede kweekscholen, het in halen van den achterstand in den bouw van openbare scholen en meent, dat het on derwijs dreigt te worden geclericaliseerd. Dr. S e v e r ij n meent; dat de overheid veel voor het onderwijs gedaan heeft, doch dat er nog wcnschen blijven, vooral o.m. de totstandkoming van een algemeene volks school. Spreker pleit voor uitbreiding van het aantal dessascholen Associatie met het Westersch onderwijs acht spreker niet mo gelijk. Dr. Moll er bestrijdt de eenheidsschool en wenscht de inheemsche taal als voertaal Ken confessioneele school acht spreker be ter voor wat betreft de karakterhervorming en de opvoeding dan de openbare, waar geen eenheid bestaat. Spreker bestrijdt den heer de Visser waar hij cijfers gaf over anolphabctisch school bezoek en betoogt, dat in de laatste acht jaren het aantal leerlingen der lagere scholen verdubbeld is en analphabetisme reeds voor meer dan do helft is overwon nen. De heer van Boetzelaar meent dat het herordeningsplan op vele punten dient te worden herzien. De volksschool past .liet genoeg in het inlandsche leven. De confessioneele school geeft meer ant woord op diepe levensvragen, dan de neu trale. Verder meent spreker, dat bij de onderwijsvoorziening een ruime plaats ge geven moet worden aan het particulier ini tiatief. Hij betreurt de vermindering van het subsidie voor het Koloniaal Instituut, waar uit een ongemotiveerd gebrek aan waardee ring blijkt. De heer Joe k es meent, dat een achter stand is in te halen op het gebied van het onderwijs. De heer Joekes komt op tegen het dienstbaar maken van de school voor le zending en acht het in het belang van de Christelijke leer dat deze niet wordt opge drongen. De heer Ter Laan meent, dat voor het volksonderwijs- veel te weinig gedaan wordt. Ook ten aanzien van het ambachts- onderwijs bestaat een achterstand. Spr. verdedigt de openbare school die bo- van do geloofsverdeeldheid staat en bepleit een goede inrichting van de kweekscholen. Spr. dient zijn Woensdag aangekondigde motie in, waarin de Kamer als haar oor deel uitspreekt, dat de nieuwe reisregellng voor alle ambtenaren dient te gelden. De heer De Visser zegt. dat op geen enkel gebied de verwaarloozing zoo groot is als op het onderwijsgebied. Hij wenscht de openbare school aan bevolking te hel pen en bestrijdt don heer Moller. De heer F e b e r bestrijdt den heer De Visser. De Minister kan niet ingaan op een herordeningsplan dat nog in zijn beginsta dium verkeert. In sommige streken is het moeilijk de dessaschool ingang te doen vin den. Spr. meent ook, dat confessioneel on derwijs het best is voor de karaktervor- fhing. De vermindering van het subsidie aan het Kol. instituut betreurt spr. ook. De volksraad heeft daartoe besloten. Het ontwerp wordt goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd. ZEKERHEID OMTRENT HET LOT VAN DE „NOORDPOOL IJM. 132". IJ m u i d e n, 5 Maart. Namens de Ree- dersvereeniging alhier wordt medegedeeld, dat het thans zeker is dat de trawler „Noordpool" IJM. 132 met man en muis ter hoogte van de Schotsche kust is vergaan. Langestraat 43. Het juiste adres voor Uw gouden en zilveren werken. Tel. 852. Oud.-gepensionneerden niet aan lief dadigheid overgeleverd Verschenen is de memorie van antwoord aan de Kerstc Kamer op het voorioopig ver slag over de begrooting van Defensie 1931. Hieraan wordt ontleend dat dc minister het volgende mededeelt, aangaande gasmasWbrs. Het wordt noodzakelijk geacht, dat iedere militair ingeval van mobilisatie zal kunnen beschikken over een modern gasmasker. Dc serie aanmaak van moderne gasmaskers is in 1927 aangevangen en zal, indien dez' regelmatig wordt voortgezet, in 1935 zoo ver gevorderd kunnen zijn, dat het onmiddellijk noodige aantal dan beschikbaar is. I)o sa mcnstclling van de tot elk gasmasker be- hoorende vullingbus, waardoor de door den dragar in te ademen lucht wordt aangezo gen en waarin die lucht wordt gezuiverd, is zoodanig gekozen, dat allo tot dusverre bekende strijdgassen door de in die vulling- bus aanwezige stoffen worden vastgehou den. Hoewel het niet volstrekt is uitgeslo ten, dat in de' toekomst eventueel andere dan de thans bekende strijdgassen zullen worden toegepast, wordt dit, gezien het om vangrijk experimenteel onderzoek in en na dc oorlogsjaren, niet waarschijnlijk geacht. Mocht-zulks echter wel het geval zijn, dan kan rnet groote zekerheid worden aangeno men, dat ook die gassen door de in da vul lingbus aanwezige stoffen zullen worden vastgehouden. Bovendien kunnen op een voudige wijze nog andere stoffen aan de bussen worden toegevoegd wanneer dat noodig mocht blijken. De proeven met modellen van gasmaskers voor de burgerlijke bevolking zijn thans ge ëindigd. De minister pleegt met zijn ambt genoot' van Binrfe'MïiïUl'SClle' Zaken 'overleg over d3 wijze, waarop terzake zal worden voortgegaan. Uit ingekomen verzoeken is gebleken, dat men in verschillende gemeenten des lands in dit opzicht diligent is, zoodat enkele daarvan b.v. reeds eenige exemplaren van het legermasker hebben aangekocht. Voorts wordt medegedeeld, dat binnen kort een nieuwe, in tal van opzichten uit gebreide en verbeterde uitgave zal verschij nen van de Aanwijzingen Luchtbescher mingsdienst. en niet wordt beschikt over gegevens omtrent hetgeen door di gemeen ten reeds is verricht inzake het inrichten van bomvrije schuilplaatsen. Do minister acht de in da laatste jaren telkenmale herhaalde klacht omtrent de te lage bezoldiging van d* officieren van de Kon. Marechaussee niet gerechtvaardigd. Het Nederlandsche leger beschikt over één proeftank. Bij benadering kan .vordén aangenomen, dat het aantal tanks in Frank rijk, België en Engeland onderscheidenlijk ruim 2000, ongeveer 50 en ongeveer 300 zal bedragen. RevoJutionairc propaganda in zoo- en land macht door Iectuur-vorspreirling als anders- zins, wordt met kracht tegengegaan. Aan een rcserve-officier-vlieger, die bij do Luchtvaartafdecling in wcrkelijkon dienst is, werd twee maanden verlof verleend zon der bezwaar der schatkist. Gedurende dit verlof is deze reserve-offi cier in dienst geweest bij do Fokker-fabrie ken om als vei vi nger van don vlieger van deze fabrieken, die w.gens ziekte niet be schikbaar was in Roemenie een jachtvlieg tuig te demonstrccren. .De minister kan niet inzien dat door hejt verlecnoTi van dit verlof iets afkeurenswaar digs is geschiedt. Bij de gevcchtsocfcning van de kruisers lava en Sumatra hebben zich geen gebre ken van belang voorgedaan. De oud gepensioneerden zijn niet aan de liefdadigheid overgeleverd. Met noodzakelijke levensonderhoud im mers wordt hun gewaarborgd door de Stich- tingswet juncto der op die wet berustenden algcmcencn maatregel van bestuur. Dc bijdragen aan zeer bejaarde personen, evenals aan alle anderen, worden alléén verminderd, nis in de samenstelling van het gezin verandering komt. Dat de loodsgelden in Nederland in het algemeen te hoog zijn en daardoor onze havens minder goed met de buitenlandscho kunnen concurrecren, kan da minister niet, toegeven, al is het te betreuren dat de loods gelden voor dc Schelde nog steeds worden geheven naar den gedeprociecrden papier- franc in stede van nuar den goud-franc. Voor Hamburg geldt een geheel ander systeem dan hier te lande, hetgeen mede brengt dat het Nederlandsche taiief voor do. 6chepcn inet grootcn diepgang honger, doch dat voor schepen met kleinen diepgang be langrijk lager is. Do loodsgelden vormen blijkbaar geen ernstig beletsel voor de concurrentie. VOOR AFBRAAK BESTEMD „Tambora", „Gorontalo" en „An- dijk'. Rotterdam, 4 Maart. Onlange is be kend geworden dat do twee oudste sche pen van den Rotterdamsclicn Lloyd, de- Tambora en de Gorontalo voor afbraak \vfa? ren verkocht aan de N.V. Frank Rijsdijks Industrieeie Ondernemingen te Hendrik Ido Ambacht die de twee schepen zal sloo- pen. Thans heeft de Holland Amerika Lijn door bemiddeling van de makelaars .lac Pierot en Zonen het vrachtschip Andijk, een 6chip van 10100 ton deadweight, en 4037 ton netto, eveneens aan de N.V. Frank Rijsdijk verkocht die hat schip zal sloe pen. RUSSISCHE ROGGE IN NEDERLAND Verkoop als veevoeder. Naar het Ilbl. verneemt, heeft een Ncder- landsch-Duitsch consortium do in Neder land. voornamelijk te Rotterdam, tijdelijk opgeslagen Russische rogge; ten bedrage van 135 millioen K.G.; aangekocht, tenein de deze in Nederland af te zétten als vee voeder. Bedoeld consortium bestaat uit een aantal groote graanfirma's. Tevens vernam genoemd blad, dat do Russen bij het aangaan dezer groote trans actie de verplichting op zich zouden heb ben genomen, om binnen oen bepaald aan tal maanden geen rogge af te laden of te verkoopen. Van dit laatste kon bet echter geen bevestiging krijgen. Ter vergelijking wijst het hier geciteerde blad er op, dat de Nederlandsche roggc- productie op ongeveer 350 millioen K.G. kan worden gesteld, zoodat deze Russische partij rond tweevijfde van een gemiddel den Nederlandschen oogst bedraagt. Groots soricer!ng PAASCHAR TëKELEN Luxe doezen bonbons en Paascn- artikelen. Slagroom vlaa's. Alle menschelijko dingen willen volstrekt een ideaal in zich hebben. Uit het Kngelsch door J. S. FLKTSCHKR. „Aha!" zeide hij, terwijl hij mij in de rede viel. „Precies Juist! Ik ontmoette mijnheer Robinson gisteravond, toen hij met den laatsten trein van Kingshaven kwam. Zij. mevrouw Hozier verrestte haar besten man gisteren met tweelingen. Het was 's middags, zei mijnheer Robinson om vijf uur. Toen hij daar even ging hoo- ren, ging het best met allemaal. Twee lingen! een jongen en een meid!" „O", zeide ik. „Hoe dan ook, mijn zuster moest daar heen, zoodat ik alleen thuis was, den geheelen nacht; snap je Veller? En ongeveer om twaalf uur hoorde .U voetstappen op hat pad daar. Zij hielden op hier b(J de waranda. Daarna verdwenen ze weer Ik sprong uit mijn bed en zag een man den tuin uitgaan in de richting van Gallowstree Point. En vanmorgen nu net vond ik deze tasch daar waar zij ligt Wat denk je daarvan, Veller?" Hij krabde het lelletje van zijn rechter oor aandachtig. „Nou. dat is zeker al heel gek, jongeheer Ben", antwoordde bij. „Verwachtte je Iemand ?en logé?" „Neon zeide ik. „Niemand ^et heeft er alles van, dat degene, van wie dc tasch is, z'n weg in deze buurt kont", merkte hij peinzend op. „Hij komt hier recht naar toe, legt z'n spullen neer »n gaat weg Waarheen en om wat te doen Hé „Dat is het juistzeide ik. „Waar is hij heen Zou hij terugkomen? Wat zou je in mijn plaats doen, Veller „Precies. Juistantwoordde hij. „Ai als ik iou was. jongeheer Ben, ging ik een ,s ukje eten. Wacht met alles, totdat Je daarmede om zoo te zeggen klaar bent. Laat dat ding daar, waar het is. Want je weet no- it, wat er in bagage van dat soort kan zitten Mogelijk dat die kerel een zee man is En ik heb zeelui gekend, die rare dingen meebrachten Slangen ik zou dat ding vooi geen geld van de wereld willen openmaken er zit misschien een raids-lang in' Ga ontbijten, jongeheer Ben en als die geheimzinnige kerel komt aan zetten en ais er kwestie van is orn de te- genwoerdigh. id van de justitie in te roe pen, zcoals ze dal noemen nu dan weet je Waar ik te vinden ben." Hij deed ontzettend gewichtig, toen hij die laatste woorden uitsprak en wij scheid don zonder de uitwerking van die woorden tc bederven hij ging naar zijn huisje en ik naar de keuken, om mijn on'bijt klaar te maken. Ms naar gewoonte liet ik de buitendeur wijd open slaan en mtjn ham sist» ji.IM heerlijk in de pan en het water in een andere pan, waarin ik de eieren wilde koken, begon juist te razen, toen ik voets'appeu hcorde naderen op het tuin pad. Ik stok mijn hoofd uit de keukendeur en keek de gang inKr was iemand in de waranda. Hij zag mij niet, maar keek naar de tascb. Daardoor kon ik hem goed opnemen. Het was dt man, daarvan was ik zeker, die ik des nachts uit mijn raam had gezien zijn houding kwam mij bekend voor Het was een zwaar gebouw-de man, ongeveer zes voet lang, zou ik zeggen en breed geschouderd, cn zijn omvang kwarn tc meer uit door zijn ruim zit'end pak van blauwe stof. Hij droeg een grootcn flam bard en had een vreemden, niet-Engelschen stok m de hand; een zware horlogeketting hing over zijn buik on in zijn drs stak een gouden dasspeld hoe dan ook, hij mankte den indruk van een flinken welgestelden man. Wat zijn gezicht belrof, dat hij nu naar mij toe draaide, dat was zoo dik als zijn lichaam, gladgeschoren, bleek en slap. Daarop t»eckendcn zich een kleine neus, twee kleine, sluwe grijze oogen en een klei ne saarngetrrkken mond af, maar ook eon zware km en grove kaken mijn ontlui kend advocaten instinct zeide mij, dat dit i-en man was, waarmede men op zijn hoe de moest zijn Ik ging naar hem toe en toen hij mij zag. deed hij alsof hij schrok. Het was óf een wel brsludeerd gebaar om mij te mis leider, dan wei «en werkelijke uiting van schrik. Ik vond h»t moeilijk om dat uit te maken. Dat gebaar ging gepaard van een zacht, niet le bepalen geluid een soort gebrom. Maar ik was kond' een beetje scherp. „En vroeg ik. „Wat wenscht u Zijn antwoord was even eigenaardig als onaangenaam. Hij stak plotseling een dik ke, slappe hand uit, greep mijn kin en draaide mijn gedicht van den eenen naar den anderen kant. Dat was het werk van een oogentlik en even vlug sprak hij. „Aha zeide hij op een zaivenden toon. „Ja, juist, dat tnoet het zijn. Ongetwijfeld een Heckitt! Die zou ik overal herkennen I" „Ik ben een Heckitt", verklaarde ik, ter wijl ik mij iets terugtrok. „Wie bent u Hij knikte mij driemaal plechtig toe en toen hij mijn vraag beantwoordde was zijn geluid dikker dan ooit „Je oom, Joseph K re vin, mijn jongen, die ben ik antwoordde hij. „De eenige bro-r Joe van je moeder van wien zij zooveel hield Natuurlijk heb je wel van mij ge hoord, door je zustT Keziah „Nooitwierp ik tegen. „Ik heb Keziah nog nooit over u hooren spreken Dal antwoord was hem niet aangenaam, maar hij trachtte de gevoelens, die daar door bij hem werden gewekt, te verbergen. „Ja, ja, familiebetrekkingen zijn niet al tijd zooals zij moesten zijn Hoor eens, mijn jongen en daarmede zai ik bewijzen, dat ik hier niet onbekend ben. Daar in de huis kamer staat als je binnengaat aan je lin kerhand een oudcrwetsch bureau en daar op liggen twee familiebijbels de een is gebonden in zwart marokanlcder en de an jer in rood kalfsleder. De zwarte is de familiebijbel van de Méckitt's cn de roode van de Krevins En in den bijbel van de Krevin's zul je mij vinden Joseph Krevin en in beide zul je je moeder vinden, Hanna Krevin, die een Heckitt trouwde, je vader Charles Heckitt. Oom Joseph Krevin, dat ben ik je kunt mij kortaf oom Joe noe men, als je wilt en ook Keziah kent mij, al heeft zij misschien nooit mijn naam ge noemd En waar is Keziah mijn nicht Keziah? Ik weet niet meer hoe lang het geleden is, dat ik haar zag een knap jong meisje w as Keziah en "de knapste in deze streek, toen ter tijde f' Hij verhief zijn stem bij den laatsten zin, alsof hij hoopte, dat Keziah die hulde aan haar bekoorlijkheden zou hooren en zijn kleine oogen keken over mij heen in de schemering van den gang. Maar ik zette een domper op zijn loftui.ingen. „Keziah is op t oogenblik niet thuis'r zeide ik, terwijl ik in de deur bleef slaan. „En ik weet ook niet wanneer zij terug komt.-' „Maar jij bent toch thuis, mijn jongen!" wierp hij tegen. „En, ik ruik ham en koffi» Ben jij niet van plan om je oom Joe, je moeders lieveling, welkom te hee- tcn? De Heckitt's waren, dat weet ik heel goed, altijd zeer gastvrij en „Keziah vindt het niet goed, dat ik Iemand vraag orn hier binnen te komen, als zij niet thuis is. Maar aangezien u een familielid is. „O, daaraan behoef je niet te twijfelen viel hij vlug in do rede „En mijn jongen", voegde hij er aan toe met een beteeke'ms- volle grijns, „geen aim familielid zooal9 je binnen eenige dagen tot je voordeel wei zult bemerken. En vertel mij eens hoe jo heet, want hel is zoolang geleden dat ik hier was, dat ik die dingen'vergat." Ik noemde mijn naam. vroeg hem ora binnen te komeri en deed nog wat ham in de pan en kookte ten paar eieren voor hem. Hij ging bij het fornuis zitten en sloeg mij gade, terwijl hij opmerkingen maakte over het huis, waaruit wel bleek dat hij het kende. „Er is niet veel veranderd In dit oude huis, neef Ben", zeidj hij. toen hij bij de ta fel ging zitten. „Toen ik het weer zag. zei de ik tot mij zelf, dat het er precies zoo uitzag als vroeger." (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5