AM EKSFOORTS €H DAGDIAD Donderdag 12 Maart 1931 «DE EEMIANDER" 29e Jaargang No. 215 ZESDE BLAD DE DE RIJKSSTEUN AAN BIETENTEELT DE TOESTAND IN HET TEXTIELBEDRIJF INTERN. LUCHTVAART CONFERENTIE AVIOLANDA BOUWT CURTISS-VLIEGTUIGEN VASTE KEURINGS COMMISSIE H. RUD. DU M0SCH HET VERSCHE KADETJE Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer Hoe moeten de uitgaven gedekt? Verschenen is het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V der Rijksbegrootlng voor 1931 (uitkceringen ten behoeve van verbouwers van suikerbieten. Daaraan is ontleend: Vele leden achtten den thans voorgestel den maatregel, welke ten doel heeft den voortgang van den verbouw van suikerbie ten mogelijk te maken, bijzonder goed ge kozen. Zonder hulp van regeeringswege zou deze cultuur verdwijnen. Verscheidene leden waren van oordeel, aan't wetsontwerp eerder had behooren te zijn ingediend. Verscheidene leden waren over het voor stel naa6t verheugd, ook verbaasd, wijl nog kort geleden bij de behandeling van den steun aan de aardappelmeelindustrie de re geering zich met kracht tegen het recht streeks beschikbaar stellen van geld uit de Staatskas heeft verzet Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat in het bijzonder voor het be drijf, waarvan hier sprake is. eon andere vorm van steunverleening verkieslijker zou zijn. Deze leden zouden de voorkeur geven aan de invoering van een z.g. schoolrecht op ruwe suiKer tot een Dedrag, gelljK aan het verscnll tusschon den werelriprijs en een nader vast te stellen loonenden prijs voor het product Zij stelden in dit verband de vraag, of de regeering bereid is, indien de huidige moei lijkheden nog langer zouden moeten voort duren, voor 1932 en zoo noodig ook voor volgende jaren een regeling to treffen, als de door hen voorgestane. De hier verdedigde invoering van eon schaal recht op suiker werd van andere zijde ongewenscht genoemd. Va meer dan één zijde werd critiek ge oefend op de wijze, waarop hij de oplossing van net onderhavige vraagóluk de mede "werking 'der," Stélen -Generaal is gezocht Vooreerst stélden een aantal leden de vraag of het wel geheel luist 16. een wij ziging voor te stellen van een begrootings hoofdstuk, dat nog geen wet Is geworden. In de tweede plants verklaarde men het te betreuren, dat de voorgestelde aanvulling van de afd. Landbouw in zoo algemeene termen is gehouden, dat amendeering zeer moeilijk i6. Zeer vele leden achtten het te betreuren, dat de regeering nog in verschillende op zichten heeft afgedongen op het voorstel der commissie--Lovink, waarvan royaliteit toch reeds niet het kenmerk was. Tegen de verlaging van het maximum der toe te kennen premie met 0.50 bestond bij de hier bedoelde leden ernstig bezwaar Verscheidene dezer leden zouden er de voorkeur aan geven, dat in het geheel geen maxfrnum zou worden gesteld. Tegen de beperking van de steunverleening tot 80 pet. der normale productie in plaats van 90 pet., gelijk de commissie-Lovink had voorgesteld, bestond bij deze leden even eens overwegend bezwaar. Ook met de ver laging van den suikerprijs, waarbij de steun zal vervallen, van 14 tot 12.3b. konden deze leden zich niet vereenigen. In dit opzicht zal de regeling niet aan de ver wachting voldoen. Ander© leden achtten noch voor verhoo ging van het maximum bedrag der premie, noch voor verhooging van de limiet, waar hoven de steun vervalt, reden aanwezig. Verscheidene leden stelden d© vraag op welke wijze de uit deze steunregeling voort vloeiende uitgaven zullen worden gedekt. VERDUISTERING BIJ REISBUREAU LINDEMAN TE ARNHEM. D© achttien-jarige T., gewezen bediende van het Reisbureau Lindeman, was op 2 December met 4000.welks hij naar een bank moest brengen, er vandoor go- gaan. In Amsterdam heeft hij met een vriend en twee vrouwen een dee: van het geld opgemaakt en is te Arnhem gearres tcerd. Tegen T., die voor de rechtbank te Arnnem terecht stond, werd een jaar ge vangenisstraf en tegen den medeplichtigen vriend, acht maanden geëischt, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Tegen de vrouwen eischte het O. M. een maand ge vangenisstraf. Uitspraak over acht dagen. ONGEVALLEN TENGEVOLGE VAN DEN SNEEUWVAL. 'Amsterdam. 11 Maart. Tengevolge van den sneeuwval heeft er een groot aan tal verkeersongevallen plaat6 gehad. Op een tiental plaatsen kwamen autos met el kaar in botsing, terwijl verscheidene wiel* rijdersfeters) door slippen kwamen te val len. In de Krammerstraat, hoek Deurloostraat. reed een taxi een brandkraan en een boom omver. In de Westerdokstraat werd een 11-jarlge .iongen door een auto aangereden, waar door hij aan het rechterdij be en gewond werd. Op de Weesperzijde Is een agent door lijn D. aangereden. Hij klaagde over in wendige pijn in schouder en arm en :s vanwege den G.G. en G.D. naar het O.L. Vrouwe Gasthuis vervoerd en vandaar naar zijn woning. Op den Amstelvfenscheweg Is een auto bus van lijn H. van den weg gegleden, waarbij het rechtervoorwiel boven de sloot hing. De passagiers konden door de nood- deur aan do achterzijde don wagen ver laten. Op diverse plaatsen had verder een aan rijding plaats tusschen een auto en eon wielrijder, terwijl ook enkele voetgangers kwamen te vallen, o a. op het Tulpplein een 84-jarige man. Deze is vanwege den G.G. en G.D. naar zijn wonirts vervoerd. Een bespreking der werk nemersorganisaties Tegen rationalisatie-maatregelen Amsterdam, 11 Maart. De hoofdbestu ren van de Textielarbeidersorganisaties „St. LambertuG"; „De Eendracht" cn „Unitas kwamen Dinsdag in gecombineerde verga dering bijeen ter bespreking van den toe stand in de textielindustrie. Deze bespreking was in hoofdzaak gewijd aan de rationalisatiemaatregelen, welke van de zijde der werkgevers worden genomen De besturen der drie arbeidersorganisaties waren eenstemmig van oordeel, dat hot zeer zeker, zoowel in het belang is van de in dustrie als van de arbeiders, indien het mo gelijk is op een reëelen grondslag de „Con currentfahigkeit" der industrie to verster ken. Indien de te nemen maatregelen practisch uitvoerbaar zijn en in voldoende mato over leg wordt gepleegd met de arbeidersorgani saties en rekening wordt gehoudon met de belangen der arbeiders, kan daartegen geon bezwaar worden gemaakt. Tegenover deze reëele houding der arbeidersorganisaties 6taat echter de afwijzende* houding der werkgevers ten opzichte van de reeds jaren gevraagde invoering van eon behoorlijke loonregeling, betaalde vacantiedagen, rege ling der rechtspositie van de arbeiders, en ênkefe "andere wenschen. Steeds meer arbeidsprestatie wordt van de textielarbeiders en arbeidstere gevraagd, zonder dat met hunne verlangens ook maai eeniger mate rekening wordt gehouden. Verder werd geconstateerd, dat, vooral in Twenthe, de textielfabrikanten rationalisa tie-maatregelen doorvoeren zonder daurbij het noodige overleg met de arbeirlcrsorgu nisaties te plegen. In vele gevallen wordt van de arbeiders meer vveik geëischt, zon der dat dit in het loon tot uitdrukking komt; in enkele gevallen hebben de organi saties zelfs actie moeten voerou om loons verlaging te bestrijden. Met den meesten nadruk verklaren de besturen der drie arbeidersorganisaties, dat daarmede geen genoegen kan worden ge nomen. Zij houden met beslistheid vast aan den eisch, dat hetgeen van de arbeiders ge vraagd wordt binnen redelijke grenzen moet blijven; en dat voor het meerder, werk een behoorlijke belooning moet wor den gegeven. Indien de werkgevers op dezelfde wijze blijven doorgaan, moet dit tot conflicten lei den. Besloten werd deze belangrijke aange legenheid eerst in eigen kring te bespreken en binnenkort opnieuw bijeen te komen om na te gaan wat in dezen verder dient ti geschieden. VERDUISTERING UIT EEN DOSSIER. Advocaat voor het Gerechtshof. 's-Gravenhage, 11 Maart Hedenmid dag werd door het Gerechtsnof behandeld Je zaak tegen den gewezen advocaat-procureur mr. E. P. die terecht 6tond ter zake van verduistering van een brief uit het dossier van den rechter-commissaris. Mr. M. was in verzet gekomen van he; door het Hof bij versterk gewezen vonnis waarbij hij wegens verduistering i6 veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf Zooals men weet, betreft ffet hier ver dui6tering van een brief uit het dossier vau den rechter-commissaris door verdachte, dit het dossier ter inzage gevraagd *ind. Er waren 19 getuigen gedagvaard, die persisteerden bij hun verklaringen, bij de eerste behandeling voor het Hof afgelegd Na dit verhoor, was het woord aan den procureur-generaal, die vernietitging van het arrest van het hof en veroordeeling van verdachte wegens oplichting, tweemaal ge pleegd en wegens verduistering vroeg tut een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maan den.^ De verdediger mr. H. J. Rink concludeer de, dat het hof bij nadere overweging zijn arrest zal wijzigen en verdachte, die ten aanzien van de oplichting reeds werd vrij gesproken, ook ten opzichte van Ie kwestie van den brief, zal vrijspreken. Uitvoerig zette verdachte daarna nogmaals zijn on schuld uiteen. De uitspraak werd bepaald op 25 Maart IJS IN DE ZUIDERZEE. Hoorn, 10 Maart. Voor zoover het oog reikt ligt de Zuiderzee dicht gevroren. Van 3 lot 5 Maart te Londen gehouden Voornaamste besluiten In de 32e vergadering van do Poriodieke Internationale Luchtvaartconferentie, welke van 3 tot 5 Maart j.l. to Londen werd go- houden en waaraan vertegenwoordigers van een achttal landen van West-Europa deel namen, werden de gebruikelijke besprekin gen gëhouden ter verdere regoliug van do veiligheid en de regelmaat op do interna tionale luchtroutes. Voor wat don berichtendienst en don me- teorologischen dienst betreft, kwamen ecni- ge aanvullingen en verbeteringen tot stand van het Internationale radio-reglement ten behoeve van de luchtvaart en het interna tionale meteorologische reglement, welke beide in vorige vergaderingen van do con ferentie waren tot stand gekomen. Van de overige onderwerpen, die ter spra ke zijn gekomen, mogen worden vermeid: le. Het vraagstuk der verlichting ten be- hoevo van de luchtvaart en in het bijzonder het systeem der navigatielichten van luent vaartuigen, de verlichting der luchtroutes en van de luchtvaartterreinen. Mc! het oog op de voortzetting van de besprekingen over dit onderwerp, werd bosloten te bevorderen, dat aan de volgendo vergadering, welke In October a.s. te Parijs zal plaats hebben, des kundigen op het gebied der verlichting zul len deelnemen. 2e. Verschillende voorstellen werden be sproken betreffende het vcrleenen door schepen van hulp aan watervliegtuigen, dL- op hot water dalen, als ook betreffende sei nen tueschen luchtvaartuigen en schepen op zee. Terzake van deze seinen werd beslo ten voeling te houden met de Internationale Conferentie voor de internationale seincode. welke to Londen zitting heeft. 3e. Een afzonderlijke commissie, bestaan de uit douane-autoriteiten, heeft enkele on derwerpen op douanegebied besproken met hot doel in de verschillende landen vereen voudiging en in het bijzonder eenvormigheid te brengen in de douaneformaliteiten ten aanzien van de luchtvaart. Het ligt in het voornemen te bevorderen dat de besprekingen over dit onderwerp in de volgende conferentie worden voortgozit. Ter verzekering van eeri goed verband tusschen de werkzaamheden van dbzo con ferentie en die van de Internationale Lucnt- vaart Commissie, bedoeld in art. 34 der Luchtvaartconventie van Parijs van 13 Oc tober 1919, woonde de secrotaris-gcneraa'. van deze Commissie de conferentie hik Een order voor het Indische leger Naar wij vernemen heeft de N.V. Maat schappij voor Vliegtuigbouw „Avio'anda" te Papendrecht, welke sinds 1927 de Dornier- Wal vliegtuigen vervaardigt voor enze Ma rine, onlangs eveneens de fabricatie-rechten verkregen van de Amerikaansche Curtiss vliegtuigen. De Luchtvaartafdeeling van het Ned. Indische Leger gaf inmiddels Aviolan da een opdracht voor den bouw van zes Curtiss „Hawk" jachtvliegtuigen, uitgerust met een 600 p.k. Curtiss „Conqueror" motor De „Hawk" of Havik is het standaard jachtvliegtuig van de Amerikaansche Le ger- cn Marine vliegdiensten, welke van al le luchtmachten der wereid de zwaarste eischen ste'.len, wat betreft vliegprestaties cn sterkte In constructie. Men zal zich herinneren, dat een groep van vier Curti6s-vliegtuigen vongen zomer een demonstratie-toer, door Europa onder nam en ook een bezoek bracht aan bet vliegveld Waalhaven, waar door den te roemden Amerikaanschen vlieger Capt. Jimmy Doolittle op een Hawk P-6 jager werd gedemonstreerd op een wijze, welke zelfs den Nederlandschen vliegers, die toch voor geen kleintje vervaard zijn. respect afdwong. Het Nederlandsch-Indische legpr bestel de reeds het vorige jaar een achttal van deze jagers in Amerika, waardoor de NtJ Indische Luchtvaartafdeeling de beschik king kreeg over het meest moderne mate rieel, dat op de wereldmarkt aanwezig was Dank zij de overeenkomst tusschen het Cur- tiss-concern en Aviolanda, is het nu mo gelijk, dat voor de Nederlandsche weer macht deze toestellen voortaan vervaardigd worden door de nationale industrie met be hulp van Nederlandsche 'werkkrachten. tuig naar Iudië, de P H.-A.F.L. gisteren om 5.3S uit Jodhpur is vertrokken en om 10.30 te Allahabad is aangekomen. Vandaar ver trok hel toestel weer om 11.55 en arriveerde om 15.53 te Calcutta. Alles Is wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet De P.HJLF.K. Aneta-Vaz Dias moldt, dat b»J de K.L.M. bericht is ingekomen, dat het elfde post vliegtuig, de P.H.A.F.K., om 5.15 uur uit Jodhpur is vertrokken en om 8.45 uur in Karachi is aangekomen. Vandaar vertrok het om 9.40 en landde 13.30 uur te Djask. Een instituut voor het keuren en bekronen van nieuwe en zeldzame gewassen Onze tuinbouwkundige medewerker schrijft ons: De V.K. is een instelling van do Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde en vergadert van Maart tot Novem bor op den tweeden Dinsdag om nieuwe en zeldzame gewassen te keuren en te be kronen. Op de eerste bijeenkomst hoeft de voor zitter jhr. G. F. van Tets van Goidschalx- oord te Zeist de commissie geinstuileerd in artis te Amsterdam. Hij hoopte dat de commissie weer met lU3t en ijver haar taak zou willen vervullen zooals zij dat al zoo veel jaren deed. Hij deed mededeeling van do a.s. groote keuring te Rotterdam waar oen internationale jury aan de keuring deel zou nemen. Het nieuwe lid. de lieer J. van Gruiningen, van Haarlem, werd gecompli menteerd, dat hij op de eei*6te bijeenkomst eeu groep Lady Slippers inzond. Do heer Kauffmann, voorzitter der V. K. dankte den heer Van Tets voor zijn vriendeiijke woor den en gaf de verzekering dat, naar beste woten gewerkt zou worden Ter beoordeeling waren o.m. aanwezig den heeren C. Smitskamp, Chr. Klein Mu- lenkamp cn F. J. Abbing te Zeist, terwij! wij uit Utrecht noteerden dc heeren T. Th. Knopper cn J. K. Budde. De inzendingen waren niet groot in aan tal, wat zeer begrijpelijk was door.de felle vorst. De N.V. Tuinbouw inrichting „En chentress" to Haarlem etaleerde een paar vazen vol met Freesiabloemstengc-ls, Bizon- dor mooi vonden wij „Buttercup" met goud kleurige bloemen en Apotheose met lida kelkjes. Zij waren ter opluistering ingezon den. "B^lr-^hjers ..van de firma Chrcns le Heemstede ontvingen ieder een certificaat van verdienste. Schittorend waren de Amaryllis bloemen van de firma \V. C. Keessen, bij het Sta tion te Aalsmeer. De kleur, dieprood ter wijl de houding en vorm weinig te wen schen lieten. Zij gingen met een verguld zil veren medaille naar huis. Dit eeremetaal ontving ook de collectie Orchideeën, Cy* pripodiums van den heer J. van Cruinin gen te Haarlem. De mooist uit dc groep Cypripedium hybridum van Closin ontving een certificaat le klasse, de hoogste onder scheiding. Euphorbia Wulfeniê is in Dal- matie geboren, wordt in het voorjaar vroeg wakker en werd op 10 Maart in bloei ge toond door den heer Karei J. van Veen te Leiden. PERSOVERZICHT Bedankt als lid der Amsten damsche Kamer van Koophandel Het Hbld. meldt: Naar wij vernemen heeft de heer H. Rud. du Mp6ch wegens gezondheidsredenen be dankt als lid van de Amsterdamsche Ka mer van Koophandel. De heer Du Mosch is vele jaren voorzit ter van de af deeling Grootbedrijf, tevens ondervoorzitter der Kamer geweest THORBECEE'S BENOEMING TOT HOOGLEERAAR. 19 Maart 100 Jaar geleden. Op Donderdag 19 dezer is het 100 jaar geleden, dat mr. J. R. Thorbecke benoemd werd tot hoogleeraar aan de Leidsche Uni versiteit. Ter gelegenheid van dit feit, zul len namens den Senaat van de Leidsche Universiteit de rector magnificus prof. J. Ph. Vogel en de secretaris prof. J. J. Blanks- ma op dien datum een krans hechten aan het standbeeld van mr. Thorbecko te Am sterdam. DE POSTVLUCHTEN NAAR NED.-INDlfi. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. V-icbt is ingekomen, dat het 13e po6tvlieg- NEDERLAND IN DEN VREEMDE. Actie der Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer. De A. N. V. V. meldt ons In stijgende mate blijken de foto's, welke de A. N. V. V. bij duizenden laat maken van eden- en natuurschoon van Nederland, in bet buitenland de aandacht te trekken. Werden er in 1929 2500 aan een groot aan tal reisbureaux, bladen, tentoonstellingen en vertegenwoordigers verzonden, in 1930 waren het er 2700, waaronder 450 voor een Tentoonstelling te Pretoria. Van groote beteekenis voor het streven der Vcreeniging was ook, dat door bemiddeling van het Passagebureau van den Rotterdam schen Lloyd te Marseille, het grootste Wa renhuis aldaar, de „Neuvelles Galeries" in staat is gesteld een expositie te houden van Hollandsche landschappen en kleederdrach ten. Deze expositie, in een knooppunt van overzeesch verkeer, is buitengewoon goed geslaagd. De kleederdrachten waren nauw keurig geïmiteerd aan de hand van de prent briefkaarten der A. N. V. V. Langs anderen weg werd door hot typisch Nederlandsche volksleven propaganda ge voerd door het verzenden van 100 uitgezaag de en op triplexhout geplakte groote foto's van een Volendamsch meoisje aan 100 reis bureaux in de Vereenigde Staten. 9e kwestie van den nachtarbeid Het Vaderland schrijf^: Men weet, dat de Amsterdamsche kanton rechter, mr. dr. A. Fontein, den directeur van bet Hotel Suisse heeft vrijgesproken van de aanklacht wegens overtreding dei- Arbeidswet. De directeur had namelijk niet gezorgd voor het ophangen van een arbeids lijst in de keuken van het hotel, die den ambtenaar van de Arbeidswet als een brooi bakkerij had aangemerkt, omdat er ook klein brood werd gebakkon. Do kanton rechter achtte een hotel (of koffiehuis) niet een fabriek of werkplaats in don zin van artikel 68 der Arbeidswet, en een hotelkeu ken, waar ook andere spijzen worden be reid, geen broodbakkorij, omdat art. 83 dor Arbeidswet niet iedere ruimte, waar ten be- hoovo van een onderneming brood wordt bereid, een broodbakkerij noemt; daarvoor moot dc inrichting uitsluitend voor het bc- reidon van brood gebezigd worden of al thans bepaaldelijk afgezonderd en ingericht zijn. De uitspraak doet verfri6schend aan. Het gezond verstand, (lat bij dezen rechter (als bij zijn Engelsche collega's) overweegt, zegt immers ook, dat oen hotclkeuken geen broodbakkerij is, ook al komt er *cn aantal kadetjes uit den oven vun het fornuis, en dat do koks gcon broodbakkers zijn, al zor gen zij voor versche kadetjes bij het ont bijt. Een huisknecht, die zijn meester 6chcert, wordt daardoor nog geen barbier en een heerenkamer, waarin het gebeurt, geen kappersalon. Maar intusschen kan de beslissing van don Amsterdamschen rechter ingrijpende gevolgen hebben. Een van de klachten der vreemdelingen is hier te lande steeds, dat hun des morgens aan het ontbijt geen versch brood mag worden voortgezet. Vele hotel houders zullen dus het voorbeeld van hun Amsterd-mschcn collega van Suisse willen gaan volgen, nu het hek van den dam is (behoudens dan een rechterlijke beslissing in hoogere instantie). Maar dan verliezen de bakkers een niet onaanzienlijk doel van hun afzet. Vandaar, dat in bakkerskringon overwogen wordt den minister te verzoekon hun toe te staan, voortaan vóór 10 uur des morgens versche broodjes te mogen afleve ren. Dit behoeft het verbod van nachtarbeid nog niet in gevaar te brengen. Dc minister van Arbeid heeft reeds een algemeen aan- vangsuur van den arbeid in brjodbakke- rijen van 5 uur v.m. in uitzicht gesteld (nu is het 6 uur, behalve in plaatsen van ineor dan 100.000 inwoners en in bakkerijen met meer dan zes gezellen, waar vroeger -mag worden begonnen), zoodat de bakaers vroeg genoeg versche broodjes ter beschikking zullen kunnen hebben. Groot brood voor den geheelen klantenkring zoo vroeg bij do hand te hebben, zal ook dan wel niet mo gelijk zijn, maar misschien ware het ook beter alleen de vervroegde aflevoring van klein brood toe te laten. Daarmede zou in ieder geval het bezwaar der hotels, die hun gasten niet op brood van den vorigen dag bij hun ontbijt willen tracteercn, ondervan gen worden. Do lieer L. Snapper, voorzit ter van do Vcreeniging van Werxgevers ia het Israëlitisch bedrijf te Amsterdam, zou b.v. de grens gelegd willen zien b\j het «re- wicht van een ons, en als dan bepaald werd, dat voor deze kleine ochtendbroodjes uitsluitend inlandsche tarwe gebruikt zou mogen worden, zouden de verbruikers en de boeren gebaat zijn... Het verbod om versch brood vóór 9 uur des morgens te vervoeren en vóór 10 uur te verkoopen of af te leveren, is eerst bij een wetsherziening in 1922 algemeen inge voerd, omdat het verbod van nachtarbeid zonder zoo'n verbod van vervoer en afle vering te vele nadeelon opleverde. Het pro ductieproces werd ten koste van ne kwali teit versneld; er werd gejaagd met den ar beid en de concurrentie dreef tot tersluik- sche vervroeging van het aanvangsuur van den arbeid in sommige bakkerijen. Ophef fing van de verbodsbepalingen op vroegere aflevering in 't algemeen zou natuurlijk deze nadeelen weer in het leven roepen. Maar er is dan misschien een nrddenweg in den zin als door den heer Snanper aan gegeven. We vermoeden, dat het verkriig- baar 6tellen van het versche kadetje voor het ontbijt den afzet der bakkenjen zeer zou vergrooten en de aantrekkelijkheid van ons land voor den vreemdeling ten goed* zou komen. EEN STAKENDE GEMEENTERAAD. Slechts de voorzitter-lld aanwezig. De Raad van Roosteren was opgeroepen tot een openbare vergadering des namid dags zeven uur. De agende vermeldde vijf punten. Het schijnt dat de vroe-ïe vaderen niet veel lust hebben om ter vergadering te ko men. Immers in September 1929 .;on een vergadering wegens onvoltalligheid niet doorgaan en ook thans was dit weer het geval. Het was reeds kwart over zeven en de voorzitter, tevens lid, zag nog geen eu- kel lid in de zaal verschijnen. Van de zijde van het publiek was even wel buitengewoon groote belangstelling want om twintig minuten na zeven stroom de do publieke tribune vol. Om half acht opende de voorziter de ver gadering, deelde mede dat van een raads lid bericht was Ingekomen dat hij wegei.s ziekte verhinderd was om de vergadering bij te wonen, en constateerde dat, bebal e hij zelf, geen enkel lid aanwezig was, waar na hij de vergadering overeenkomstig het bepaalde in het reglement van orde sloot,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 19