AM EPSFOOKTS OH DAGBLAD EEN GELUKKIG GEZIN TE WEESP Zaterdag 14 Maart 1931 „DE EEMLANDER" 29e Jaargang No. 217 DERDE BLAD DE MOORDZAAK LANS EEN INBREKERSBENDE GEARRESTEERD ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ GOOR Twee personen gedood HET HUIS VAN DE J. I. WERKL00ZE JONGELIEDEN Een beroep op de gemeentebesturen TANKWAGEN IN BRAND GERAAKT Den Bosch, 13 Maart. In een buitenge wone zitting van het gerechtshof te Don Bosch, hedenmiddag vier uur gehouden, werd uitspraak gedaan inzake de moord zaak-Lans. tegen G. J. van O., voormalig procuratiehouder van den heer Lans, te gen wien wegens doodslag en gepleegde malversaties een gevangenisstraf van vijf tien jaar was geëischt. Het Hof veroordeelde verdachte van O. we gens gepleegde malversaties tot een gevan genisstraf van twee jaar en zes maanden, met aftrek van het voorarrest tot den dag van heden en sprak verdachte vrij van den ten laöte gelegden doodslag. De uitspraak werd door luid applaus van de publieke tribune, die overvol was, be groet. Van O. hoorde het arre6t in zenuw achtige spanning aan. De verdediger van Van O., mr. Kokosky, werd na afloop van alle kanten geluk gewenscht. Het arrest van het Hof wijst er op, dat verdachte was veroordeeld tot een gevan genisstraf van vijftien jaren ter zake van doodslag en valschheid in geschrifte, meer malen gepleegd en verduistering gepleegd door hem, die het goed uit hoofde van zijn persoonlijke dienstbetrekking onder zich heeft, eveneens meermalen gepleegd. Verder werd overwogen dat op 29 No vember 1928 met het oogmerk om den heer Lans van het leven te berooven genoemde heer Lans met een hard voorwerp rnet kracht op het hoofd is geslagen en met een scherp voorwerp aan den hals is verwond tengevolge van welke verwondingen Lans spoedig daarop is overleden. Nog werd overwogen dat van O. op verschillende tijd stippen -gedurende de jaren 1925. 1926, 1727 en 1928 zich wederrechtelijk heeft toege ëigend een aantal geldbedragen tot een totaal van 1800, toebehoorendo aan de N.V. A de Haas Jr. Handel Maatschappij en op verschillende tijdstippen gedurende de jaren 1926, 1927 en 1928 zich wederrech telijk heeft toegeëigend een aantal geldbe dragen tot een totaal van 7400 van ge noemde maatschappij, welke bedragen ver dachte als procuratiehouder van de firma R. Mees en Zn. had ontvangen. Verdpr wordt In het arrest overwogen, 'dat niet wettig en overtuigd is bewezen de aan vard. ten laste gelegde doodslag, zoo- da t hij daarvan moet worden vrijgesproken. Hem moet worden tenlaste gelegd valsch heid in geschrifte meermalen gepleegd, om dat het geheel geldt epn samenloop van meerdere feiten, die als op zich zelf staan de handelingen moeten worden beschouwd en meerdere misdrijven opleveren. Verder is geen omstan ligheid gebleken, die straf baarheid zou kunnen uitsluiten. Ten aanzien van de op te lSggen straf overwoog het Hof eenerzijds den aard der misdrijven en de omstandigheden, waar onder zij zijn gepleegd, anderzijds het feit, dat verdachte reeds geruimen tijd in voor- loopige hechtenis heeft doorgebracht, in verband waarmede het Hof van oordeel is. dat rechtdoende in hooger beroep krach tens verwijzing door den Hoogen Raad, verdachte ter zake van voormelde bewezen en gekwalificeerde feiten word veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden en het Hof bepaalt verder, dat do tijd door' verdachte in voorloopige hechtenis doorgebracht geheel in minde ring zal worden gebracht en gelast zijn ge vangenhouding op denzelfdèn grond, als die welke tot zijn gevangenneming heeft ge leid. (Van O. zal dus nog drie maanden gevan genisstraf moeten ondergaan.) VOLSTORTING VAN AANDEELEN. Groningen, 13 Maart. De Groningsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in zake de eisch van den directeur van de N.V. Ncd.-Amerikaansche Hypotheekbank tegen notaris Sierks en 15 anderen, tot vol- storting van de aandeelen. Namens de aan deelhouders die weigerachtig bleven hun aandeelen vol te storten, bestreden mr. H. W. J. M. Rademaker en mr. T. de Jong, dc laatste voor de aandeelhouders die 15750 moesten betalen dc ontvankelijkheid van de eisch der Bank, terwijl mr. A. baron van Haersolte te Amsterdam voor de Bank op trad. De rechtbank stelde de bank in het gelijk en veroordeelde de aandeelhouders tot volstorting en tot betaling van de ren te a 5 pet. van 1 Juli 1929 af tot den dag van betaling, en tot betaling van de proces kosten. AANSLAG OP EEN POLITIEAGENT. Tijdens communistenrelletjes te Rotterdam. Rotterdam, 12 Maart. Bij de werkloo- zen-relletjes die in December van het vorig jaar te Rotterdam plaats vonden is bij een uiteenjaging van een aantal communisten op den Goudschensingel een man gearres teerd, den 27-jarigen kuiper R. C. de V., die met een mes naar den agent van politie Piest zou hebben gestoken, roepende: „Ik steek je dood!" Deze de V. hoeft daarvoor voor de rechtbank terecht gestaan en is des wege bij verstek veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag. Hij is van dit vonnis in verzet gekomen en heden heeft zijn zaak opnieuw voor de rechtbank gediend. De verdachte heeft bij deze behandeling er zich op beroe pen dat men hem eerst zoo geslagen had, ofschoon hij er niets mee te maken had, dat hij niet meer wist wat hij deed. Het ge- tuigen-verhoor en ook dat van verdachte werd voortdurend gekenmerkt door woe dende uitvallen van den Officier van Justi tie, mr. E. D. H. Schutter, tegen dezen ver dachte. Tenslotte toen de Officier ook een getuige a décharge afblafte, moe*t de Pre sident den Officier eenige malen tot de orde roepen. De eisch bleef dezelfde: bekrachtiging van het verstek vonnis. Vcrdachte's verdedi ger mr. baron van der Feltz, heeft daarte gen ingebracht dat verdachte uit een zeer ordelijk milieu komt en nooit eenige hulp die hem van communistische zijde i9 aan geboden, heeft willen accepteeren. De man is tevoren lcelijk afgeranseld en pleiter toonde als bewijs daarvan de geheel in el kaar geslagen portemcnnaie van verdachte. Hij deed tenslotten een beroep op noodweer en vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. Do Officier van Justitie heeft zich hierte gen verzet: verdachte kan wel een gunstig bekend staand man zijn, maar dat waren ook de twee politieagenten en die hadden beiden vermoord kunnen zijn. Uitspraak over veertien dagen. 's-G rave nh age, 13 Maart. Zooals reeds werd gemeld, is in den nacht van 21 op 22 Februari ingebroken in de kleeding- zaak van J. S. op het Spui 277. Daarbij werd een schrijfmachine gestolen en als verdacht daarvan werd den volgen den dag gearresteerd de glazenwasscher H. M. S., die door de recherche op becterdaad werd betrapt, toen hij opnieuw zijn slag wildo slaan. Daarna volgde do arrestatie van den me deplichtige J. A de K., terwijl als heler van do schrijfmachine werd gearresteerd dc koopman J. K. Het onderzoek in deze zaak heeft nog meer feiten aan het licht gebracht. Zoo kreeg do recherphe een spoor van de in braak, welke in den nacht van 20 op 21 Februari is gepleegd in de confectiezaak van v. D. aan de Bierkade en waarbij door middel van overklimraing en braak voor plm. 300 aan heerenstoffen werd gesto len. Deze stoffen waren opgeslagen in een huis in do richting van Rijswijk, teneinde vandaar weder te worden vervoerd. Dit vervoer zou in den nacht van 23 op 24 Februari plaats hebben, doch de recher che kwam juist op tijd. toen de auto reeds voor de deur stond. Zij kon daarbij den dief, zekeren L. II., tegelijkertijd arrestee ren, terwijl de stoffen in beslag werden ge nomen. Verder kwam aan het licht, dat de mon teur T. T. zich ten nadeelc van dc firma Rouppe van de Voort had schuldig go maakt aan oplichting van 2 electrische handboormachines. Deze machines konden in beslag worden genomen, terwijl de dader werd gearresteerd. Voorts werden gedurende de laatste maanden verschillende goederen, als tafel kleeden, hangkleeden, kindergoed en jassen uit étalages van winkels ontvreemd. Thans is gebleken, dat do daders van deze dief stallen zijn do glazenwasschers S. en De K., clie van hun beroep glazenwasscher gebruik maakten 's morgens vroeg ruiten te was- schen. Tegelijkertijd benutten zij deze gele genheid om, wanneer er nog geen personeel in den winkel aanwezig was. dooi* het tui melraam heen hun slag te slaan. Ten slofte is door de politie een diefstal van japonnen, gummistoffen, damesman tels, zijden kousen en heerendassen voor een waarde van ongeveer 500 ontdekt. Deze diefstal is gepleegd uit den faillieten boedel van het magazijn „du Printemps" Als verdacht van dezen diefstal is gearres teerd de glazenwasscher J. v. K.. terwijl een gedeelte van het gestolene bereids in beslag i3 genomen. Ieder die een van deze artikelen heeft ge kocht wordt in zijn eigen belang aangera den de gekochte goederen te deponeeren aan de afd. B. van het hoofdbureau van i politie Alexanderplein 17, kamer 9. In verband rnet bovenstaande diefstallen zijn IT. M. S., J. A. de K., L. H„ J. K. en J. T. in het Huis van Bewaring opgesloten. DE AANVARING OP DE WESTER- SCHELDE. De „Poitou" wordt leeggepompt. II a n 6 w eert, 13 Maart. Betreffende de aanvaring op de Waster-Schelde tusschen het Franscbe sleepschip „Poitou" en een Fanrsche zeeboot wordt nader gemeld, dat stoombooten langzsij van eerstgenoemd schip liggen te pompen. D2 woonroef van den schipper, waarvan tengevogle van dc botsing een lomp op een kacheltje was omgevallen, is geheel uitgebrand. Morgen wordt de „Poitou" naar Antwerpen gesloopt. DE POSTVLUCHTEN. De P.E.A.F.L. Amsterdam, 13 Maart. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de P.H.A.F.L. om 5.30 uur uit Bangkok is vertrokken en om 11.30 uur to Alorstar is geland. Vandaar vertrok het toestel om 12.28 en landde om 14.40 in Medan. Alles is wel aan boord. Mor gen wordt de reis voortgezet. De P.H.-A.F.K. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat de P.H.-A F.K. om 5.05 uit Bagdad is vertrokken en om 10J20 uur in Gaza is geland. Vandaar vertrok het toestel om 12.50 uur en landde om 14.50 uur in Cairo. Een vrachtwagen over den kop in een sloot geslagen Goor, 13 Maart. Hedenmiddag te om streeks zes uur had op den Rijksweg Goor- Diepenheim een ernstig auto-ongeluk plaats, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Omstreeks dien tijd reed op den Rijks weg nabij de rentmeesterswoning van het landgoed Wcldam een vrachtauto van de firma Kreyenvcld uit Hengelo, waarin ge zeten waren de chauffeur en een werkman, die van hun werk te Nijmegen kwamen. Vermoedelijk door de gladheid van den weg kon de chauffeur de bocht niet goed nemen, waardoor de wagen in een langs den weg loopende sloot terechtkwam en daar over den kop sloeg. Vrij spoedig was hulp ter plaatse. Men liet den wagen eerst weer kantelen en haalde daarna dc beide inzittenden uit de cabine. Inmiddels was dr. Kwiteer uit Goor ter plaatse, die kunst matige ademhaling toepaste. Tenslotte kon men slechts den dood bij beide slachtoffers constateeren. De lijken werden per auto naar de marechausscekarzene te Goor over gebracht, waar bleek, dat de slachtoffers tvaren de ongeveer 47-jarige werkman H. Hassink en de ongoveer 40-jarige chauffeur G.» Bongers. beiden woonachtig te Hengelo PI. was gehuwd en vader van eenige kinde ren. De auto was zwaar beschadigd. De mare chaussee te Goor stelt een onderzoek in. GOEDEN-VRIJDAGHERDENKING. Een adres aan de Tweede Kamer. Aan de Tweede Kamer is een adres ver zonden, waarin gezegd wordt: dat zich voor enkele jaren in den lande een comité heeft gevormd, ten doel heb bende de noodige stappen te doen om den „Goeden-Vrijdag" ais ol'ficicelen herden kingsdag erkend te zien dat reeds van den aanvang af het pomité zich in een grooto belangstelling mocht ver heugen eh van ve^e duizende landgenooten blijkèn van instemming mocht ontvangen; dat reeds een aantal jaren in de praktijk, vooral in de groote steden, de Goede-Vrijdag De familie gaat niet in de Stadhouderslaan wonen De Telegraaf schrijft: Wees p, 13 Maart. Reeds vanochtend roeg was het, nadat bekend was geworden, dat het lot. no. 3571 der „Joodsche Invalide", waarop gisteren in dc Utrechtsche loterij liet heevenhuis gevallen was. in Weesp was verkocht, een drukte van belang in de wo ning van mej. R. do Vries aan den Muider- binnenweg alhier, die wel tot de meest ijve rige collectrices van de Joodsche Invalide gerekend mag worden. Zij had n.l. in haar kleine rayon niet minder dan circa 450 laten verkocht. Daar or toevallig meer lo ten, genummerd 3571, in deze omgeving ge plaatst waren, welke echter, bij nader in zien, ressorteerden onder andere loterijen der J. I., heerschte er in den beginne nogal misverstand, en een der houders van lot 3571 verblijdde zich reeds met een doode rnusch. Reeds om negen uur kwam de leidster van deze loterijen, mevr. Stranders-Wolf, ^uit Amsterdam naar hier, om zoo spoedig mogelijk te hooren wie de gelukkige win ner was. Al spoedig bleek, dat mej. De Vries bedoeld lot verkocht had aan den heer II. J. Bruins, aan dc Hoogstraat alhier. De dames Stranders en De Vries begaven zich toen naar de woning van dc familie Bruins, waar zij de bejaarde echtgenoote met een schoonzoon aantroffen. Toen de oude juf frouw hoorde, welk een buitenkans het ge zin was ten deel gevallen, begon zij te schreien van vreugde. In gezelschap van de beide dames begaf zij zicli naar het maga zijn en kantoor \an den wijnhandel der fir ma Van Leeuwen aan de Nieuwstad alhier, waar Bruins, die behoort tot degenen, die nog een klein pensioen van de firma Van Houten genieten, sinds eenige jaren werkzaam is. Ten einde den winner niet te onverwacht de blijde boodschap mede te deelen, infor meerde mevr. Stranders eerst voorzichtig, ol' hij in het bezit was van een lot der Jood sche Invalide, en jawel hoor, daar kwam het kostbare papiertje, zorgvuldig in een portemonnaie geborgen, voor den dag: Mevr. Stranders vouwde het open. las het num mer 3571 en stak de hand uit om den ver bijsterden heer Bruins hartelijk met zijn heerenhuis geluk te wenschen. Het werd als Zondag wordt gevierd en allerlei bedrij ven op dien dag geheal stilstaan; dat het ook niet te verwonderen i6, dat velen met kracht opkomen tegen hot mate rialisme van den tegenwoordigen tijd, waar in dc stoffelijke belangen als de hoogste gel den en daarom hun sympathie betuigen met het streven van genoemd comité; dat dit comité Goede-Vrijdag-herdcnking iets aan de orde heeft willen stellen van die per gevoel en hooger beteekenis; dat er harten zijn die uitgaan naar iets anders dan in de eerste plaats stoffelijke welvaart en daarom den „Goeden-Vrijdag" willen beschouwd zien als een dag van de allergrootste beteekenis. giheel gewijd uan Hem die voor ons Zijn leven gaf; dat ons comité daartoe een beroep doet op de regeering om den Góeden-Vrijdag met don Zondag gelijk to stellen. Ontwikkeling en ontspanning noodig geacht. 's-Gravenhage, 13 Maart. Uit overwe ging, dat in deze tijden van crisis en werk loosheid helaas het verschijnsel is te con stateeren, dat talrijke jongelieden niet in de gelegenheid zijn zich in het vak, dat zij gekozen hadden verder te bekwamen tengevolge waarvan velen van hen troost zoeken op de 6lraat met alle gevaren daar aan verbonden, heeft de Minister van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw een cir culaire tot de gemeentebesturen gericht, waarin èezogd wordt, dat dc regcering het ter bestrijding van dit euvel het in hooge mate zou toejuichen, indien door eendrach tige samenwerking van het gemeentebe stuur, de vakvereenigingen, de jeugdorga nisaties en andere corporaties plaatselijk maatregelen werden genomen tot ontwik keling en ontspanning voor die jonge men- schen. De Minister is in beginsel bereid de uitvoering van plannen, welke practische vakbekwarning en goede ontwikkeling be- oogen, mogelijk te maken door toekenning van een in elk geval va6t te stellen sub sidie. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Amsterdam, 13 Maart. Een ernstig ongeluk is hedenavond in de Van Wou- straat gebeurd. Mejuffrouw W. wilde juist de 6traat oversteken toen zij door de tram gegrepen werd en tegen den grond werd geworpen. Bewusteloos werd zij op genomen en naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. ook den winnaar te machtig en de water landers kwamen voor den dag over deze onverwachte buitenkans. Van werken behoefde vandaag voor den hoor Bruins niets meer te komen. Hij en zijn echtgenoote werden door mevr. Stran ders medegenomen naar Amsterdam, waar zij op het kantoor van de J I. gefotografeerd zouden worden cn waar verdere besprekin gen zouden worden gevoerd over de be stemming van het heerenhuis. dat aan de Stadhouderslaan 2 te Utrecht staat. In de bestuurskamer der J. I. VanoGhtcnd heerschte in de bestuurska mer van de „Joodsche Invalide" een opge wekte en blijde stemming rondom de groe ne tafel, waar het echtpaar Bruins-Stokcs natuurlijk het middelpunt was. De gelukki ge winnaar had een roode kleur van opwin ding. Waarom heeft u het lot destijds ge kocht Ik had nog een rijksdaalder over, en wilde, toen ik juffrouw De Vries ontmoette, graag het doel van de „Joodsche Invalide" steunen. Dat ik een prijs zou krijgen, had ik nooit kunnen denken. Ik deed 't dan ook niet uit winstbejag. Gaat u nu in Utrecht wonen? O gunst nee, meneer, antwoordde zijn vrouw. We blijven Weespers. We wonen bij een van onze kinderen in, dat wil zeggen op ons eigen, maar in hetzelfde huis, en we zijn tevreden. 't Is een goede geldbelegging in den tegenwoordigen tijd, merkte de heer Gans op. Met uw zoon zal-ik dat alles nog wel even regelen. Van het echtpaar Bruins-Stokcs is de man 68 jaar en de vrouw 65 jaar. Zij hebben vijf kinderen, allen getrouwd. 18 kleinkin deren en één achterkleinkind. Hoewel de man gepensionneerd is, werkt hij nog bij Van Leeuwen's Wijnhandel te Weesp, en hij is nog niet van plan te gaan rentenie ren. Er zijn nu zes huizen uitgeloot. Maandag is de Friesche loterij in Leeuwarden en Donderdag die van het Overiiselsche comi té te Enschede. De trekkingslijsten zijn meestal tien dagen na de trekking verkrijg baar, naar de heer Gans ons nog mededeel de. Weldra verscheen een fotograaf in de be stuurskamer, om het echtpaar te kieken. Buiten het gebouw stond een auto, om Bruins en zijn vrouw weer naar Weesp te brengen, waar zij ongetwijfeld de helden van den dag zullen zijn, want iedereen wist daar vanochtend al vroeg, wie het huis gewonnen had Als gevolg vier wagons van een goederentrein ontspoord. Wezcp, 13 Maart. Omtrent het ongeval op de spoorlijn tusschen Wezep rn Ilatte- mer Broek vernemen wij rader dat een te Wczep woonachtige bakkersknecht in den vroegen morgen waarnam, dat van een pas- secrcnden goederentrein een tankwagen in brand stond. Kort nadat hij dit gezien had, ontspoorde dezo wagon, met nel gevolg dat nog drie andere wagons uil rl* rail» liepen, liet verkeer op de belde lijnen van het dub bele spoor werd hierdoor ifcalreind. Onmid dellijk werden de noodige mant regelen ge troffen. Zoo werd in de morgenuren het snelverkeer over Deventer geleid. To ruim negen uur hedenmorgen kon het verloer op de gestremde lijn weer geregeld voortgang vinden. Men is druk bezig met het opruimingswerk. Persoonlijke ongoval- len hebben zich niet voorgedaan Zwolle, 13 Maart Omtrent de ontspo ring hedenmorgen van een goederentrein tusschen Wezen en Hattemcr Broek ver nemen wij omtrent de oc-rzaak van het on geval, dat deze gezocht moet worden in hot feit, dat voorbij Wezep de twee achterste w ielen van den tankwagen van de A P C. buiten do rails geraakte. Dit werd door het treinpersoneel niet bemerkt. Door de enor me wrijving van de naast de rails glijdende wielen is hot onderstel tenslotte in brand geraakt. Bij wachtpost II, halfweg Wezep-* Hattemer Broek, bevindt zich een wissel. Toen de brandende tankwagen dezen wis sel passeerde, vlogen de wielen er onder weg, en werd de tank zonder achterwielen nog een honderdtal meters meegesleurd, waardoor de rails geheel vernield werden. Een ontsporing kon toen niet uitblijven. Vier wagons van den goederenwagen ont spoorden, waarvan twee tankwagens. Do tank, die de oorzaak van het ongeval was, kantelde en sloeg lek, waardoor bijna do geheele inhoud wegvloeide Gelukkig vatte de uitstroomende petroleum geen vlam, zoodat verdere schade uitbleef. Dc andere tank kwam met den kop in het zand terecht. Spoedig was een hulp- trein uit Zwolle ter plaatse, die de noodige assistentie verleende. SCHEPEN IN HET IJS, Tusschen Schokland en Blokzijl. Donderdagmiddag werd te Lemmer van Schokland af telefonisch assistentie ge vraagd van de daar gestationneerJe red dingsboot „Hilda", voor in het ijs bekneld zittende motorschepen, die de noodvlag voerden. Om half vijf koos de reddingsboot zee. Nader verneemt het Hbld„ dat do red dingboot Donderdagavond tegen half elf onverrichterzake te Lemmer Is terugge keerd. Tusschen Vollenhove en Schokland zaten twee motorschepen en een molortjalk in een ijsveld van ongeveer vijf Km. be kneld, zoodat men met de reddingboot er niet bij kon komen. Direct gevaar bestaat er niet en men hoopt, dat wanneer straks de wind meer uit het noordoosten zal waaien, de schepen wel uit elkaar gedreven zullen worden. HEISTELLING OMGEVALLEN. Twee gewonden. Amsterdam, 13 Maart. Hedenmid dag werd een heistelling, die gediend had voor het maken van een fundeering op den Amstelveenschenwcg 76 bij do Zocherstraat. gestreken. De heimachine had het eerste been van do stelling reeds getild toen plot seling een stalen tui ongeveer vijf meter van den grond knapte. Daardoor was er on voldoende steun en kwam het gevaarte in de lengte van den weg omlaag. Een balcon werd even geraakt. De 40-jarige heiwerker Ovcrdijk, die boven in de stelling zat kwam op straat terecht. Hij klaagde over inwen dige pijnen. Een omstander, die naar hel werk stond te kijken, een bewoner uit den Haarlemmermeer, werd door de vallende palen getroffen. Hij kreeg een ernstige been breuk Beide mannen werden naar het Tes- sclschade-ziekenhuis gebracht. Dc oorzaak van het ongeval is niet bekend. De gebroken tui is in beslag genomen. NIEUWE FRANKEERZEGELS. Van 36 cent voor de lucht post. Voor de verzending van brieven beneden 5 gram per luchtpost naar Ned. Indië be dragen de kosten van frankeering en lucht recht tezamen 36 cent. Hot wordt hierbij meermalen als een be zwaar gevoeld, dat geen frankeerzegels van deze waarde verkrijgbaar zijn, zoodat men steeds twee zegels moet gebruiken. In ver band hiermede is thans bepaald, dat fran keerzegels van 36 cent.in gebruik zullen worden gesteld De noodige voorbereiding voor deze uitgifte uorden getroffen; het zal echter ecnigen tijd duren, voor de ze gels op de postkantoren verkrijgbaar zul len zijn. Tevens is bepaald dat frankeerzegels van 9 cent niet meer zullen worden aange maakt De voorhanden zijnde zegels van deze waarde zullen worden opgebruikt. KOLONEL PH. A. GALLAS, f Te 's-Gravenhage is 73 jaar oud overleden gep. kolonel Ph. A. Gallas, van de infan terie van het Ned.-Indische leger. Hij droeg het eerteeken voor belangrijke krijgsbedrijven met drie Atjehgespen, n.l. die voor 1873—1896, 29 Maart 1896—1900. er. Atjeh 1901—1905.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9