AANVARING IN HET NOORDZEEKANAAL BETALING VAN ABONNEMENTS GELDEN PER GIRO VOOR DEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART De Hembrng plotseling dichtgedraaid HET BEHOUD VAN DE ZUIDERZEE ASM. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VOLKSHUISCONFERENTIE DE RIJKSMIDDELEN RADIOPROGRAMMA De „Randfontein" en een zandbak in botsing Amsterdam, 17 Maart. De Raad voor de Scheepvaart, heeft heden een on derzoek ingesteld naar de oorzaak van de aanvaring, welke op 24 Juli 1.1 heeft plaats gebad tusschen het stoomschip „Randfon teih", een schip van ruim 5000 bruto regis ter ton, met een zandbak nabi) de Hem brug. Ais getuigen werden eerst gehoord de loods, die tijdens het ongeval op de „Rand fontein" dienst deed, en dc derde stuurman Kerstgenoemde verklaarde dat het schip te 5.55 uur van Amsterdam was vertrokkon, vroeg genoeg, naar men meende, voor de officieele opening van de Hembrug van 6.29Bót uur. Te kwart voor zeven was het schip beoosten de Zaandammer pont, waar voor eenige malon het gebruikelijke sein was gegeven. Op de brug waren de kapi tein, getuige, de derde-stuurman en een vletterman als roerganger. Toen het schip in de pont was, op een afstand van 800 90O meter van de brug, zag men tot zijn groote verbazing dat op de brug de bal plotseling werd neergehaald, ten teeken dat de brug sluiten zou. Onmiddellijk werd de machine van de „Randfontein". die lang haam voer, gestopthet was toen 18.45 uur Het ponlveer werd nog eerst gepasseerd de brug was inmiddels dichtgedraaid en daarop sloeg de „Randfontein", na drie korte stoeten op de fluit te hebben gege ven, vollo kracht achteruit. Getuige heeft niet gezien dat de roerganger bakboordroer heeft gegeven, in elk geval, toen het roei midscheeps lag, bleef dc „Randlontein" bak boord uitloopen, zoodat het naar de Zuid zijde van de aslijn verdaagde. Getuige weet niet, wat hiervan de oorzaak was. Wel is nog getracht, drang op het roer te krijgen, door nog even volle kracht vooruit te slaan, met stuurboordroer. In deze oogenblikken kwam onder de brug een sleepboot, die een geladen zankbak op sleeptouw had, aan varen en daar de bakboordbeweging niet uit de „Randfontein" te halen was. drong het schip in de bak. De kapitein van de sleepboot had, door den te korten afstand, geen kans meer gezien, nog naar bakboord over te steken. Eerst te 7.45 uur de volgende opening der brug kon de „Randfontein" de reis vervolgen. De lading van den zandbak g'ng door den schok over. zoodat do bak scheef kwam te liggen over stuurboord. Getuige wijt do aanvaring aan het onver klaarbare bakboord uitgaan van de „Rand fontein". Voorts verklaarde getuige nog, zulks naar aanleiding van een vraag van den voorzitter, prof- Taverne dat, indien in een gegarandeerde brugopening wijziging wordt gebracht, daarvan geen kennis wordt gegeven aan het Loodswezen. De derde stuurman bevestigde in hoofd zaak de verklaringen van den loods: op vragen van het lid van den Raad. den heer Hooikaas, deelde getuige nog mode, dat hef wel meer is voorgekomen dat de „Rand fontein" bij het achteruitslaan bakboord uitging. Het lid van den Raad. de heer Bakker, echtte het verkeerd, dat nog een oogen- blik volle kracht vooruit is gegevenop een korten afstand als de onderhavige had dc aanvaring hierdoor te ernstiger kunnen zijn. Het is altijd beter, de vaart uit het schip te halen. De loods antwoordde hier op, dat de „Randfontein" op het oogenblik der aanvaring gestopt lag, wijl de stuurman meende dat het nagenoeg gestopt lag. Het advies van „volle kracht vooruit" moet afkomstig geweest zijn van don gezag voerder. Paf de vletterman ook nog bak boord roer gegeven heeft, was den stuur man niet bekend. Nadat ook de sleepbootkapitein zijn re laas van het gebeurde gegeven had hij verklaarde o.m. dat de „Randfontein" nog vaart had over den voorsteven toon de bot sing geschiedde werd de brugwachter van de Hembrug gehoord Getuige verklaar de o.m. dat hij dc brug vroeger had moeten dichtdraaion. omdat hij een aanschrijving had gekregen eenige dagen tevoren dat er dien dag te 6 48 uur een goederen trein naar Zaandam zou vertrekken, ge volgd door oen z.g. „goedkoope trein", waar van het vertrek van Amsterdam op 7 uur 2 was vastgeseld. Getuige durfde het niet aan, de „Rand fontein" nog door te laten. De voorzitter: „Ik heb hier. al heeft het mot deze zaak niets te maken, een verkla ring voor me van een loods, waarin d-zc beweert, dat bij, toen hij met zijn schip bij de ggopende brug was, deze zag dichtgaan Hij «af toen eei stoot op de fluit, waarop de brug weer open ging. Toen hij bij het doorvaren vroeg waarom men de brug te vroeg had dicht willen draaien, kroeg hij ten antwoord, dat de brug „uit zichzelf was dichtgewaaid" Kan dat?" De brugwachter: „Tk weet van dat geval Biets af. maar ik geloof wel dat het bij een harden rukwind gobeuren kan". De waarnemend hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer Van 't Haaff, meende dat er een directe en een indirecte oorzaak aangevoerd kan worden voor het gebeurde. Wat de directe oorzaak betreft, ligt dc Schuld aan boord van de „Randfontein Er was geen uitwendige oorzaak voor het naar bakboord uitgaan van het schip, van een meehaivsrn gebrek is niets gebleken, zoodat het niet anders kan dan dat de vle* ferman, die óp de brug aan het roer^ stond, door, zijn bekendheid met de situatie ter plaatse het schip een beweging naar bak boord heeft gegeven, die de leiding aan boord niet heeft gewild. Vooris achtte spr. de manoeuvre volle kracht vooruit", die voor de brug is uitgevoerd, zeer verkeerd. De indirecte oorzaak van de aanvaring geldt het feit, dat de brug gesloten werd op een niet verwacht tijdstip. Echter is voldoende gebleken, dat de in vloed van deze indirecte oorzaak nihil is geweest, ofschoon apr. meent te moeten op merken, dat het zeer verkeerd was, dat er, wat botreft het wijzigen van gegarandeerde brug-oponingen, geen samenwerking be stond tusschen de spoorwegautoriteiten en hot loodswezen. In dit verband kan 6pr. mededeelen. dat gedane bemoeiingen te dezer zake tbans tot het resultaat hebben geleid, dat in den ver volge ook het loodswezen te Amsterdam tij dig bericht zal krijgen van wijzigingen in gegarandeerde brugopeningen, hetgeen op nieuw een verbetering beteekent voor de vaart in het Noordzeekanaal. De Raad zal later uitspraak doen. Een hernieuwd onderzoek ongewenscht Het Landelijk Comité tot behoud van de Zuiderzee heeft van den Minister van Wa terstaat een antwoord ontvangen op zijn verzoek om de openingen in den afsluit lijk der Zuiderzee te overbruggen. De minister ziet daarin gen ander voor deel dan het verkrijgen van een landver binding tusschen Noord-Holland en Fries land. Voorts wijst de minister er nog o.a. op. dat wanneer de inpolderingen gemaakt «.ou den worden zonder dat de Zuiderzee zou zijn afgesloten, het uitvoeren van het droog makingsplan zou leiden tot onhoudbare watertoestanden in het overblijvende zee gebied, in het bijzonder nabij den mend van den IJsel. De brief van den minister worclt als volgt besloten: „Brengt do uitvoering der Zuiderzeewer ken al een aanzienlijke werkverruiming, dc visschers en de arbeiders in de neven- bedrijven trekken daar niet rechtstreeks profijt van, omdat zij veelal dc geschikt heid missen voor den arbeid op de •■ver ken of het land. Wie eenzijdig naar de vjsschersbevolking ziet, kan dus licht tot de onjuiste gevolgtrekking komen, dat het sta ken der werken het ontstaan van wer'.ce loosheid zou tegengaan; dit is niet hét .ge val, al blijft het een moeilijke taak om op den grondslag van de Zuider'zoesteunwet de uit 'hun bedrijf rakende visscherebevuking' ca, in andere bedrijven te werk te stellen. De uitvoering der plannen zal een ingrij pende verwisseling in de werkgelegenheid brengen, die, ontstaat in totaal belangrijke werkverruiming, voor de visscherebovol- king niet zonder moeilijkheden kan verloo- pen. Voordat tot de uitvoering der Zuidor- zeeplannen werd overgegaan, zijn deze nauwkeurig en veelzijdig onderzocht; het geen thans in Uw adres te berde is ge bracht heeft geen nieuwe gezichtspunten daaromtrent geopend, zoodat ccn hernieuwd onderzoek niet slechts overbodig is, maar ook ongewenscht, omdat hiermede een uit technisch oogpunt gevaarlijke onderbreking van den geregelden voortgang der afslui- tingswerken gepaard zou gaan." INBREKERS GEARRESTEERD. Apeldoorn, 17 Maart. Door de politie alhier zijn gisteren aangehouden de 17 jarige kellner J. O. en de 20-jarige schilder G. N. M, beiden wonende te Apeldoorn, verdacht van een tweetal inbraken ih pak huizen aldaar. Eerstgenoemde wordt tevens verdacht van diefstal van een viertal rijwielen, waarvan twee te Deventer gestolen, en een heerenoverjas, welke eenigen tijd geleden uit de gardeobe van een hotel ahier is ont vreemd. Een drietal heerenrijwielen is reeas in be slag genomen, terwijl verdachte dc ont vreemde overjas aan had. BRAND TB ARNHEM. Een oude vrouw verbrand. Dinsdagmorgen ontdekten bewoners van den Klarendaalschen weg te Arnhem, dat uit een frbeiderswoning. bewoond door een weduwe* rook kwam. Zij openden de deur en vonden in de gang het ten deele ver koolde lijk van de 73-jarige bewoonster. Bij verder onderzoek bleek, dat er in het woon vertrek brand was geweest, zoodat, volgens het Hbld„ het vermoeden voor de hand ligt, dat de oude vrouw zich niet snel ge noeg uit de voeten hoeft kunnen maken en daardoor het slachtoffer werd. Het lijk is naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. VERDUISTERING EN HELING. Bij het Arohamschc reisbureau Lindeman. Arnhem, 17 Maart De Arnbemsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 18-jarigen T„ die wegens verduis tering van 4080 ten nadeele van hei Reis bureau Lindeman werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. De eiech wae een jaar. Zijn vriend G. werd veroordeeld wegens heling tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Van de twee vrouwen, waarmede de jon gens in Arnhem waren uit geweest en die een deel van het geld hadden ongemaakt, werd de eene. V.. vrijgesproken. De andere werd wegens hélrng tot één maand gevan genisstraf veroordeeld- Onze bü den GIRO-DIENST aangesloten abonné's w\jzen wy op de bestaande gelegen heid om de abonnementsgelden voor het Amersfoortscfi Dagblad ieder kwartaal AUTO MATISCH var» hun giro-rekening te doen af schrijven. Deze automatische afschrijving brengt met zich een besparing van incasso kosten, geen geloop met de kwitantie aan de deur en voor ons een vereenvoudiging van de administratie. Abonné's, die ons ingaande 1 April a.S. willen machtigen abonnementsgelden automatisch van hun postrekening te doen afschrijven, verzoeken w\j opgave van hun naam en adres, opdat wij een machtigings-formulier ter invul ling kunnen toezenden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Groningen, 17 Maart Ter hoogte van Maarbuizen, g^m. Winsura, beeft beden- morgen vroeg een doodelljk ongeval plaats gehad. De gebrs. B. uit Eenrum reden met een auto in de richting Winsura en ont moetten eenige arbeiders per fiets, die in de tegenovergestelde richting reden. Hierbij geraakte de 42-jarige G. Hoeksema onder de auto. Zwaar gewond werd hij onder den wagen weggehaald en overleed even later Het schijnt dat de autobestuurder, de heer J. B., door de opkomende zon was ver blind. E?n gerechterlijk onderzoek zal wor den ingesteld. Het slachtoffer was onge huwd. MUTATIES IN HOOFDOFFICIERS- RANGEN. De generaal-majoor der artilerie K. A Pfeiffer, directeur van het materieel der landmacht, is thans op zijn verzoek eervol ontslagen, met benoeming tot luitenant-ge neraal. Tot kolonel, directeur van het ma terieel der landmacht, bij den staf der ar tillerie is benoemd de luitenant-kolonelj W. J. D. Havelaar van dien staf. Verder is op verzoek eervol ontslagen de kolonel X. H. van Roggen, inspecteur der militaire administratie en is de luit-kolonel J. A. van der Kamp tot zijn opvolger be noemd. Bij de militaire administratie is voorts bevorderd tot luitenant-kólonel de majoor H. Eggink, controleur dor militaire admini stratie.' Naar wij vernemen is benooémd tot commandant van de 4de divisie der Ken. marechaussee dé majoor J. vait Selm, van den staf, toegevoegd aan den inspecteur van het wapen cn tot commandant van do 2de divisie dc majoor A. P. H. Boellaard, com mandant van het dépot van het wapen. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot Raadsheer in den Hoogen Raad Mr J. L. M. Mockmann, rechter in de rechtbank te Amsterdam; op verzoek eervol ontslagen met dank als lid van de Centrale Commissie voor d3 Statistiek Mr Dr. K. J. Frederiks, secreta ris-generaal van het Departement van Bin- nenlandsche zakon en landbouw. Op verzoek eervol ontslagen als lid van den Hoogen Raad van Arbeid, onder dank betuiging voor de bewezen diensten, T Ham mes te Amsterdam en benoemd als zooda nig Dr. A. T. Planten te Hilversum. DE TWEE GROOTE ZOMERREIZEN. Nederlandscho Reisvereezilglng. Voor het komende seizoen zijn door de Nederlandsche Relsvereeniging twee „groo te" reizen uitgeschreven. De eene gaat ge heel met een eigen schip, de Prinses Juliana van de Mij. „Zeeland", naar oud-Engeland en Schotland, dc andere, de Jubileum Gene rale 1931, gaat per extra trein naar de hoofdstad Weenen cn andere doelen van Oostenrijk. De zeereis is nu reeds ongeveer half vol- tcekend, en ook de aanmelding voor de Generale naar Weenen heeft een zeer vlot verloop; reeds zijn meer dan 300 deelnemers en deelneemsters ingeschieven. De Niederocsterreichjsche Landesrcgie- rung stelt het aanstaande bezoek van eon zoo groot aantal landgenooten blijkbaar zeer op prljs- Niefc alleen verleent zij bij de voorborci- ding met het treffen van regelingen om trent het verblijf en de uitstapjes te Wee nen en omgeving hare welwillende mede werking in den meest uitgebrciden zin, maar zij nam ook het initiatief tot het vor men van een officieel comité van ontvangst, dat de groote N. R. V.-groep reeds bij de grens zal komen begroeten. DE RADIO-CENSUUR. Wat wel mag op dn planken, maar niet voor de microfoon. Ed. Verkade zou Maandagavond voor de A V.R.O- welke bet algemeen programma verzorgde, de rechtsscène uit h.it tooneel- st.uk St,. Joan van G. B. Shaw voordrager. De Radio-contrólecommissie voor het alge meen programma had, aldus meldt het Handelsblad, evenwel tegen het voordragen van dat gedeelte bezwaar gemaakt. Dc heer Verkade droeg nu voor de scène na de kro ning van Karei VII. In de rechtsscène onderzoekt «Je roomsch katholieke geestelijkheid do schuld van Jeanne d'Arc. De plaats der volkshuizen in het geestelijbsociaal leven van onzen tijd Amsterdam, 16 Maart. Gisteren is te Amsterdam in Ons Huis een conferentie gehouden van directies, besturen en leiders van de instellingen, aangesloten bij den Neder landschen Bond van Volkshuizen. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Volkshuizen,Dorps- en Buurthuizen te Amsterdam, Rotterdam, Leiden, Den Haag, Utrecht, Hengelo, het Groningsche, Drent- 6che en Friesche platteland. Dc conferen tie stond onder leiding van Mr. J. M. A. Moltzer. voorzitter van den Bond. Als onderwerp der besprekingen was ge kozen: ,.De plaats der Volkshuizen in het geestolijk-eociaal leven van onzen tijd". In- 'eiders waren de heer A. do Kop te Lochem. oud-directeur van de Ver. Ons Huis te Rotterdam, en Mej. E. C. Knappert oud-directrice van het Leidsche Volkshuis en van do School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam De inleiding van den heer De Koe bewoog zich rond de volgende stellingen: 1. Bij de bepaling van de plaats, welke de Volkshuizen hebben in te nemen in het geestelijk-sociaal leven van onzén tij dj ko men in aanmerking de veranderingen, wel ke sinds het midden der vorige eeuw het beeld dor maatschappij heeft ondergaan. 2. Deze veranderingen hebben tegenstel lingen in het leven geroepen, die zich vooral in onze eeuw ultgobreid en vor- scherpt hebben. Het zijn: a. de tegenstel ling stad en land; b. de tegenstelling kapi taal en arbeid; c. de economische en poli tieke tegenstellingen tusschen de volkon, zooals zij zich ontwikkelden sinds don we reldoorlog; d. dc tegenstelling moederland cn koloniën. 3. Het kwellend besef van deze tegenstel lingen wordt in hooge mate verergerd door de wereldcrisis en roept, in verband met deze, vragen op, welke een grondige bctee- kenis hebben voor leven en beschaving. 4. Uiteindelijk raken de hierbij rijAndc vragen onze levenshouding in een wereld, die worstelt om nieuwe vormen, en de Volkshuizen bobben zich bewust te worden van hun taak in dezen. Mejuffrouw Knappert had de volgende stellingen als leiddraad voor haar betoog gekozen: 1. Het Volkshuis (Dorpshuis, Buurthuis) heeft tot taak: verdieping van levensin houd voor individu en gemeenschap door opvoedende ontwikkeling. 2. De bedreiging van raenschelijkheid en mcnschen waarde door mechanisatie, in dustrialisatie, kunstmatigheid van leven in en buiten het gezin, eischt een welbewust frontmaken tegen den tijdgeest, voor zoo ver die zich openbaart in bovengenoemde verschijnselen. 3. Eerste voorwaarde tot slagen ie de juiste levenshouding bij de leiders. De in leidingen werden gevolgd door een geani meerde gedachtenwisseling. Vruchtbaar was deze conferentie, niet in de eerste plaats zooals door sommigen, niet geheel terecht werd venvacht we gens de concrete aanwijzingen die zij op leverde ten aanzien van bepaalde proble men. tegenover welke de volkshuiswerkens zich zien geplaatst Uitermate belangrijk was zij niettemin, omdat zoowel uit de in leidingen als uit de gedachtenwisseling bleek, dat men de volkshuizen wenscht ge plaatst te zien niet buiten, doch midden in de woelingen van den tijdsstroom. Of zij daarin baken dan wel reddingboot hebben te zijn, is van minder beteekeni6. De winst van deze conferentie, vergeleken bij een vroeger tijdperk van volkshuiswerk is, dat men zich wil bezinnen op eindwaarden, teneinde bewust te kunnen deelnemen aan den opbouw van een nieuw geslacht Het is zeer waarschijnlijk, dat meerdere besprekingen van dien aard zullen volgen. Er wordt reeds gedacht over ejn conferen tie van meerdere dagen. JM WESTEN NICHTS NEUES. Zondag zijn 700 Duitsch^rs uit München Gladbach In Heerlen geweest om da film lm Westen nichts Neues te zien. Er deden zich geen wanordelijkheden voor. Voor Februari vindt men op co maande- Hjksche Iij6t van de opbrengst dor rijksmid delen een totale opbrengst van ƒ31,578,923, tegen ƒ39,851,118 verleden Jaar in dezelfde maand, wat een nadeelig verschil u.tmaakt van 5,272,195. Bij de eerste rnaand van het jaar, toon er nog 43,255,750 was bin nengekomen, steekt dit resultant wel heef 6Cherp af, en het feit. dat Februari een korte maand is, vormt daarvoor 6iechts zeer ton deele ccn verklaring. Was er in de eer ste maand van het jaar ton opzichte van verleden jaar maar een betrekselijk klein verschil (ƒ1,290,000) tegenover 1930, thans is do achterstand ruim viormaal zoo groot en evenaart weer de dalingen, waardoor de laatste maanden van liet vorige jaar zich hadden gekenmerkt. Van de grondbelasting en bet personeel is in Februari de totale opbrengst van ruim 34# millioen meer dan 4# inillioon bij 1/12 der raming ten achter gebleven, zoo dat voor de andere middelen bU elkaar de achterstand ten opzichte van hetgeen ver wacht werd vrij veel aanzienlijker i6 ge weest. Ten aanzien van de overige middelen is, vergeleken met de opbrengst van verleden laar op slocht6 enkele uitzonderingen na, een achteruitgang waar te nemen. Deze uit zonderingen zijn bet gedistilleerd, dat bij een gelijk aantal betaaldagen ƒ288,000 (min, 10 pet) meer opbracht, waarbU Je acctjns- verhooglng vermoedelijk een rol heeft ge speeld, de tabaksbelasting, die 40,000 meer in 't laatje bracht, tengevolge van het stij gende verbruik, met name van sigaretten, on do domeinen, die 34,300 meer oplever den. Een paar hondord gulden voordeelig verschil by de dividend- en tanlièmebelas- ting, welke trouwens verleden jaar een heel magere opbrengst had gegevon, mogen wij wel stilzwijgend voorbij gaan, te meer daar de baten in de eerste maanden voor dit middel nog moeilijk als maat6taf kunnon dienen, al zal men zich ovorig-ms van de rost van het jaar zij het ook «lat de tot- dusver gepubliceerde dividend-n meeval len geen bizondere illusies hebben te' ma- kon. En een accres van 8300 bij den wyn- accijns geeft voor een maand van zoo on dergeschikte beteekenis als de tweede van ccn kwartaal ook al weinig houvast. Voor de overige middelen zijn het onkel dalingen wat de klok slaat, zoo zegt. het Vad. De aanzienlijkste vindt men bij de regis tratierechten, die nog altijd duidelijk den invloed van de malaise in het zakenleven weerspiegelen. De opbrengst kwam op het indordaad wel zeer lage peil van 1,258,600, zynde niet minder dan 2,462,000 onder do ovorigens wel zeer fleurige opbrengst van Februari 1930. Dan volgen de invoerrech ten met oen achteruitgang van ƒ855,500, waarbij andermaal de waarde varmindering van de ingevoerde artikelen een greote rol schijnt te hebben gespeeld. De z*gelrochten brachten 400,600 minder -op, waarvan ƒ271,000 te wijten was aan de beursbelas- ting. Dan was er een acnteruitgang van ƒ547,000 bij den suikeraccijn6, in tegenstel ling met het vrij onverwachte accres van 190,700. dat over Januari kon worden ge boekt. Bij de inkomstenbelasting een daling van 309,600, bij de successiebelasting een van ƒ255,800 en bij de vermogensbelasting een van 42,000. Dat het statistiekrecht ƒ89,000 en do loodsgelden ƒ97,600 ten ach- zijn gebleven, zal onder de huidige omstan digheden op het gebied van handel en scheepvaart niet al te zeer verwonderen, terwijl verminderingen van ƒ38,000 by hel 20ut en 112,400 bij het bier al evenmin opzien zuLlén verwekken. De omvangrijke daling van ƒ280,000 bij het geslacht vindt haar verklaring weder in den vrij grooten invoer van buitenlandsch vieesch waarvoor geen accijns, wel invoerrecht woidt betaald, terwijl de lagere prijzen van in'andsch vee mede hun invloed deden geldrn. De ont vangst uit den waarborg zijn 18,000 bij verleden jaar ten achter gebleven. Het inderdaad povere resultaat over Fe bruari heeft voor de eerste twee maanden van het jaar hot nadeelige verschil tot f 6,473,000 doen stijgen. De inkomsten ten bate van Int leenings- fonds 1914 hebben in Januari ƒ1,225,000 en >n twee maanden ƒ3,463,200 minder opge bracht dan verleden jaar. Donderdag 19 Maart. Hilversum. 8.01 gramofoonplaten, 10.30 ochtendmuziek door het A.V.R.O.- kwartet, 11.30 voortzetting ochtendmuziek 12.15 gramofoonplaten, 5.00 concert A. VR.O. octet, 6.00 concert door van Dijk s Orig. Vo lendammere, 8.05 concert door het A.V.R.O.. orke6t, 11.00 gramofoonplaten. Huizen. 8.00 gramofoonplaten. 9.00 zang door N.C.R.V.-dameskoor, 11.15 gramofoon platen, 12.00 concert K.R.O.-trio, 1-30 gramo foonplaten, 5.00 concert, 6.30 gramofoonpla ten, 8.00 uitvoering van „Das Lied von der Glocke" na afloop gramofoonplaten. D a v e n t r y (Midland Regional). 12.20 concert, 2.20 Midland Studio Orkest, 7.20 operette concert, 9.20 concert, 10 23 vervolg concert. Langenberg. 621 ochtendconcert, 9.35 concert van gramofoonplaten, 11.30 concert van gramofoonplaten, 1225 middagconcert, 4.20 vooravondconcert, 7.10 avondconcert, 8.20 symphonic concert, vervolgene tot 11.20 dansmuziek. Vandaag eens wat extra's bij de boterham, alle soorten gerookte visch. natuurlijk al leen in GLASTRA'S Vischhandel, Utrerht- schestraat 40.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7