UITVOERING VAN DE TARWEWET SIERKUNST HOE DE FLORIDA WERD GERAMD Een ooggetuige vertelt Restaurant „Princess ENGELANDS MINISTERS VOOR DEN VREDE Legerbeperking een noodzaak INSTALLATIE DER COMMISSIE VAN ADVIES De inventarisatie der voorraden UTRECHTSCHE WEG Een hevige schokdie het geheele schip deed daveren, deed allen opschrikken De botsing tusschen het Engelsche oor logsschip „Glorious" en het Fransche pas sagiereschip „Florida" heeft, gelijk we reeds meldden, meer dan dertig menschen het leven gekost. Deze ramp speelde zich in enkele oogenblikken af Ren Antwerpenaar David Keener, die zich aan boord van de „Florida" bevond, vertelt daarover in dc „Nieuwe Gazet": „Met het mooiste weer, dat men zich maar kon denken, zette de „Florida" op den dag van het ongeluk koers naar Barcelona Onder de passagiers heerschte een opga- wekte stemming. Bijna ledereen bevond zich aan dek om van het niet alledaagsche schouwspel eener manoeuvre der Rngelsche vloot te genieten. Oorlo^sbod' ms waren te zien aan stuur- en bakboord, vliegmachines in do lucht, het waren vreedzame oor logs tafereelen. Plotseling kwam de „Floridn" in een mist terecht. De damp hing zoo laag, dat het leek op een kunstmaiigen mist, welke door de oorlogsschepen ter camoufleering was verwekt. Aanhoudend weerklonk de stoom fluit. Kort nadien trok de mist weer op om echter, nadat de passagiers het opstijgen en dalen der vliegtuigen van het moeder 6chip hadden aanschouwd, nogmaals on nu in heviger mate te komen opletten De passagiers zochten hun troost In do kajuit, waar het een en al gezelligheid was Overal kaartende clubjes, gezellig koutende raenschen, totdat plotseling een hevige schok die het geheele schip deed daveren, allen deed opsenrikken. Eenige heeren vie len om, terwijl anderen, die op stoelen zaten er letterlijk van af werden gegooid. Ik zelf, om welke r-'den weet ik niet, beeldde mij plotseling in, dat een der vlieg tuigen den voormast had geraakt en op hat dek was neergeploft Aan boord gekomen zag ik dwars van de „Florida" een groot plat dek, bijna op dezelfde hoogte als hot dek van ons schip. Het bleek de „Glorious" te zijn, waarvan de voorhoog tot in het mid den van ons schip stak De „Florida" begon reeds eenigszins te hellen. Geroep en gekerm wcerkbnk. Snel liep ik terug om mijn dochter en schoon zoon te halen. Eenige oogenblikken later bevonden wij ons aan boord van de „Glo rious" met tal, van anclore passagiers. Den monschen, die zich nog aan boord van de „Florida" bevonden, werd toegeroepen zich te redden en op het Rngelsche schip over te gaan. Een Fransch kind van vijf jaar, dat de reis alleen had gedaan, werd door een officier op de „Glorious" gebracht. Angstig klonken de stoomfluiten van de beide sche pen. Bekomen van den eersten 6chrlk en op winding, dacht ik aan mijn geld en waar devolle papieren, die op de ..Florida" wa ren achtergebleven Ik mocht echter niet te rug om het een cn ander te haien. Mijn hutjon^en wist pchtor mijn hut te bereiken en geld, papieren en de juvveclcn van mijn dochter te redden. Ren opofferende daad van een eenvoudigen steward Intusschcn werden de gewonden overge bracht aan boord van de ..Glorious" en door een Spaanschen geneesheer werd de eerste hulp verleend. Hoeveel slachtoffers er wa ren, was nog niet m» t zek°rhcid Ie zeggen. Het was een merkwaardig gezicht, de hon derden passagiers der „Floridn" op het hoo- ge dek zonder reeling van de „Glorious' vereenigd te zien: mannen, vrouwen en kin deren der verschillende klassen liepen door een, de meesten gekleed. zooal6 zij op het oogenblik van de botsing waren Overal heerschte diepe verslagenheid De „Glorious" duwde de passagiersboot nog 6teeds zachtjes voor zich uit, tenein ie de bres dicht te houden. Verschillende krui sers waren naar de plaats des onheils ge komon. De „Glorious" verwijderde zich nu eenigszins en twee torpedojagers gingen langszij van de .Florida liggen, terwijl een derde als sleepboot dienst deed Nu eerst kon men zich rekenschap geven van d« grootte van het gat. Rr was een bres van meer dan twintig meter geslagen. In de diepte cr van zag men een hoop verwrin gen ijzeren plaien doornen liggen met de overblijfselen van een groote hoeveelhoid bananen, die in het gat terecht waren ge komen en fijn gemalen. Aan boord van de „Glorious" beleefden wij een nieuwe sensatie. Plotseling zonk het dek onder ons weg. Rcnige angstkreten weergalmden. Het bleek niet ernstig te zijn: hot was eenvoudig de groote elevator voor vliegtuigen, waarop wij stonden die ons naar hei binnenste van het schip bracht. De behandeling op de „Glorious" was uit stekend De officieren -tonden hun hutten af aan de passagiers van de eerste en twee de klas, terwijl de dorde klas passagiers »n de kwartieren van de ondergeschikten war den ondergebracht. In den vroegen ochtend kwamen wij aan de kleine baai waaraan Maiaga ligt. Don boelen nacht hadden wij. evenals de meeste officieren, op dek doorgebracht, hot oog op de „Florida" houdend, waar nog zooveel aan boord was. dal ons toebehoorde. Zou men er in slagen het schin vlot te houden? In de haven werd de „Florida" aan den grond gezet en kregen wij vergunning om le ETAGE MENU A.S. ZONDAG a t 2.- Huzarenschelp Koninginnesoep Blinde Vink Bloe>iikool Maltasaardappelen Annanas slagroom Tel 310 ons reisgoed te redden. Terwijl wij ons reis goed bijeenzochten, helde het schip wat moer over. Toen werd besloten niemand meer aan boord te laten. Toen wij de „Glorious" ver lieten, konden wij goed zien, hoe de voor boeg ook onder dek was ingedrukt WIJ za gen in de holte overblijfselen van bananen, alsmode bloedige plekkenDe meeste slachtoffers stonden immers tusschen de reeling en de opeengehoopte bananen, waar tegen zij doodgedrukt werden. To Malaga hadden wij gelegenheid de jaarlijksche beroemde processie der sti'le week te zien. Ren andere minder opwek kende stoet was die van de 32 doodon die ontscheept werden". „De oorlog de meest verwerpelijke menschelijke dwaasheid". Londen. 9 April. (H.N.) Henderson heeft gisteren op een partljvcrgalcring te Londen over vrede en ontwapening gesproken, waarhij hij er op wees dat Engeland den laatsten tijd voortdurend pogingen in het werk stelt om tot bevestiging van don we reldvrede bij te dragon en krachtdadige»' I waarborgen tegen don oorlog le scheppen I dan ooit bestaan hebben Engeland volgt een Volkenbondspolitiek en zal alles doen, wat in zijn macht staat om door overeen komsten tusschen de naties de ontwape- ning tot stand te brengen Het doel van de definitieve ontwapeningsconferentie van het I volgend Jaar is de naties te overtuigen, dat de oorlóg de moest verwerpelijke en meest i nuitelooze van alle menschelijke dwaashe* j den is ep daarom afgeschaft moet worden Dit kan alle.on worden bereikt door een bo- i perking van de bestaande legers of de ver- I mindering daarvan tot de minimumgrens, welke met de veiligheid van het land in overeenstemming is le brengen De eerste lord der admiraliteit Alexan der heeft gisteren gesnroken over de pers berichten, volgens welke bij do onderhan delingen over de vlootovereenkomst een ze kere stilstand is ingetreden. Hij verklaar de. dat het de wcnsch van de Rngelsche re- geering is, dat de nieuwe overeenkomst don vorm van een juridisch bindend verdrag verkrijgt. Daardoor zal in de eerste plaats di' belemmering voor pen eprechtc bespre king van het ontwnnonimrsvraagstuk op de confprcntie van 1932 uil den weg worden geruimd, terwijl verder daardoor nauwere en hartelijkere betrekkingen tusschen Frankrijk en Italië tot stand zullen komen, wat volgens zijn meening van grooten in vloed zal ziin on den toekomst i-aon gang der gebeurtenissen in Europa Hij kon en -vil de niet gelooven. dat de overeenkomst, wel ke Henderson en hij door persoonlijke har teiijke samenwerking met de toonaangeven de staatslieden te Parijs en te Rome tot stand hebben gehracM. op eenige wijze ge vaar kan loopen. De Rngelsche regeering zal al haar kracht er voor inspannen, dat een definitieve overeenkomst tot stand komt wat 7.00 belangrijke gevolgen voor Europa zal hebben. Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL Een blikje heerlijke kreeft of crab versche garnalen of garnalen in gelei het fijnste in den IJmuidei Vischhandel, Utrechtschestraat 40. Tel. 92. DE REIS VAN DEN PRINS VAN WALES. Bezoek aan het Spaanschc koningspaar. Londen. 9 April. (V.DDe prins van Wales zal op zijn terugreis van Zuid-Ame- rika een bezoek brengen aan den koning en de koningin van Spanje Overeenkomstig het huidige plan zal hij te Lissabon van den Oceaanstoomer Arlan- za aan land stappen on de reis naar Enge land per vliegtuig voortzetten. De ..Pussmoth" welke dc orins heeft aan gekocht voor het Engeland verliet, is door hem gebruikt tijdens zijn bezoek aan Zuid- Amerika. De „PuSvSmoth" zal por Arlanza over den Oceaan worden gebracht. DE ZIEKTE VAN KONING GEORGE. Londen, 9 April. (V.D.l Te Windsor Castle is heden verklaard, dot dc toestand van den koning vooruitgaande is. In zijn kamer teekendo hij eenige staats stukken. In gezaghebbende kringen wordt er de nadruk op gelogd, dat een spoedig herstel niet te verwachten is. SMOKKELAARSGEVBCHT OP DE CHINEESCHE GRENS. Tien doodec. Kowno, 9 April (V.D.). Naar gemeld wordt hebben op de Russisch-Chinec6che grens nabij Chnilar bloedige botsingen plaats gehad tusschen smokkelaars en Chi- neesche grens jagers. Rr werden 8 smokke laars en twee grensjagers gedood. Het contact tusschen koopers en verkoopers. De Minister van Staat, Minister van Binncnlandsche Zaken cn Landbouw heeft gister in een der lokalen van zijn departe ment geïnstalleerd de commissie van ad vies cn bijstand voor de uitvoering van de Tarwetwet 1931. Bij de installatie was aanwezig de refe rendaris bij de directie van den landbouw, de heer W. M. Rttink, administratief hoofd van het rcgeeringsburcau voor de uitvoe ring van de Tarwewet. De Minister hield de volgende installa tierede: Mijne heeren! Indien ooit aan eenige commissie een zware taak werd opgelegd do Regeering pleegt dat wel eens te doen dan is het wel aan de commissie van advies en bij stand voor de uitvoering van de Tarwe wet. Van uw deskundigheid toch zal ik gebruik moeten maken om de uitvoering van de Tarwetwet te leiden In dien zin. dat met belangen van allerlei aard en op zeer uiteenloopende gebieden rekening wordt gehouden De adviezen en gegevens, die het mij mogelijk maken in elk bijzonder geval het concrete belang aan het algemeen belang te toetsen, zal ik aan uwe commissie ont- leenen. Dat vereischt nauwgezette voorbe reiding en zuivere omlijning. Rr is mij al les aan gelegen hierbij de meest overtui gende helderheid te Verkrijgen. Ip ieder opzicht moet de indruk worden vermeden, als zoude met de uitvoering van deze wet over belangen worden hcengeloopen. De Regeering heeft ervoor te waken, dat een wet. in hit algemeen belang tot stand gekomen, ook in haar uitwerking zich binnen dé door dat belang gestelde grenzen blijft bewegen Ik stel er prijs op dit als uitgangspunt naar voren te brengen. Rr is nog een andere reden uw taak geen gemakkelijke te noemen. De Tarwe- wet immers is een crisismaatrege'; haar inhoud is beperkter dan die van een wet. onder meer. normale Omstandigheden voor bereid, wel zoude zijn.. j;.r is meer vrijheid, meer ruimte haar opverschillende kijzc too te passen, zonder rnet haar letter 'n tegenspraak tj komen. Dit. maakt de to.ak der uitvoeringsorganen, waarvan uwe commissie niet de mirtst belangrijke Is, moeilijker, omslachtiger en gewichtiger, maar ook schooner en dankbaarder Bewijs materiaal voor deze stelling ligt voor het grijpen; ik behoef slechts op eene vraag punt tc wijzen: maal- en menggebod of bij levering. Zoo zoude ik meer kunnen noemen: te midden van zoo bij uitstek deskundigen lijkt mij dat geheel ovYrbodig In de samenstelling uwer commi6sio is tot uiting gebracht de gedachte van de re geering, dat alleen door samenwerking en onderling overleg en begrip iets tot stand kan komen, dat in overeenstemmihg Is met het nationaal bcleng. Ik hoop, dat deze gedachte in uw midden zal vaardig zijn: Gij hebt een nationaal belang te dienon. Zij, die meenen, dat de wet uitsluitend bp- oogt „eenige ontevreden boeren wat geld in handen te spelen", hebben zoo weinig begrip van aard en wezen van eene volks gemeenschap, dat In staatsvorband eon eenheid vormt, dat ik er mij van ontsla gen acht L op de oppervlakkigheid en on juistheid dier meening te wijzen. De voltrekking van een ramp ten platte- lando te voorkomen, is een daad van na tionaal beleid. Zij geeft der Regeering het recht de volle medewerking in te roepen van andere groepen der bevolking dan d? agrarische. j Dit beteekent niet ik zeide hot reeds dat voor het landbouwbelang elk nnder belang voetstoots moet wijken. Waar een wil is, is er een weg. Ik veronderstel bij u den wil in onderling overleg tot eene nauwkeurige afweging en bevredigende vernoniging van de onder scheidene belangen te geraken Do weg om dit te bereiken zal zich van zelf aan u aan wijzen. In uwe deskundigheid en objectiviteit stelt de regeering groot vertrouwen: haar be6te wenschen voor vruchtdragenden ar beid worden u meegegeven. Thans reeds mag ik u dank zeggen voor uwe bereidwilligheid aan dezen belangrij ken arbeid mede te werken. Moge deze dank later met evenveel warmte worden ge bracht, wanneet uwe taak onder Gods zegen, die bi! elk menschenwcrk onmisbaar is, is voltooid. Met dezen wensch vorklaar ik uwe com missie geïnstalleerd De heer ir. S. L. Louwes, voorzitter der commissi^ on regeeri-igs-commifc^aris voor de uitvoering van do Tarwewet, beant woordde 's ministers rede als volgt: Het moge mij vergund zijn in dc eerste plaats een woord van dank te brengen aan Uwe Excellentie voor het vertrouwen in mij gesteld door mij aan te wijzen als voorzitter dezer commissie. Uwe Excellentie heeft eenige woorden ge wijd aan de beteekenis van dc Tarwewet cn daarbij gewezen op de taak. die in verband met het dool. dat met deze wet wordt be oogd, aan do commissie van advies is op gedragen. i De commissie zal zich bij de uitoefening van haar taak steeds voor oogen houden het door Uwe Excellentie gestelde doel, den steun aan don landbouw, die deze crlsiswet beoogt uit een oogpunt van algemoen be lang tc bezien. Bij iedere wét, dip ingrijpt in het econo misch leven worden nu een keer onve.raij- delijk verschillende belangen en belangen groepen geraakt Het zal misschien onver mijdelijk blijken, dat „de voorkoming van de voltrekking van een ramp ten platte- lande", zooals Uwe Excellentie het doel dat mede rnet deze wet wordt beoogd noemde, anderen opofferingen zal opleggen. Het is mij een behoefte Uwer Excellentie bij deze gelegenheid de verzekering te ge ven, dat de commissie zich bij hare advie zen zal laten leiden door het streven zoo veel met een goede uitvoering van dc wet in overeenstemming is te brengen, de gevrees de benadeeling van andere belangen zooveel mogelijk te voorkomen cn ik heb de hoop, dat het mogelijk zal zijn in dezen zeer veel te bereiken en dat de ten tijde, dat deze wet aanhangig was, van verschillende zijden ge duchte bezwaren tot een minimum zullen kunnen worden beperkt. En voorloopige besprekingen, die ik in de lualste tijden ter zake van.de uitvoering van de wet met verschillende belangengroepen mocht hebben, hebben mij dc overtuiging geschonken, dat bij a Hen de goede wil om mede tc werken tot een goede uitvoering der wet voorzit. Dit is natuurlijk een voor waarde voor het volledig bereiken van het doel. dat de regeering zich stelde, toen zij deze wet aanhangig maakte; het zal ook hot voorkomen van dn bovenaangeduide be zwaren voor do verschillende belangengroe pen zooveel gemakkelijker maken. Het is de oprechte wensch onzer com missie, dat zij door hare adviezen voor haar deel er toe moge medewerken den steun aan de inheemsche tarweteelt tot zijn volle recht te doen komen met beperking tot het uiterste minimum van bezwaren van andere groepen. Under het uitspreken van dezen wensch wil ik eindigen met aan Uwe Excel lentie den oprechten dank uit te spreken voor het in de commissie gestelde vertrou wen. Wij vernemen uit goede bron dat de in ventarisatie der aanwezige voorraden in- landsche tarwe van den oogst 1930 nog niet plaats heeft gehad. Volgens de verzamelde voorloopige gege vens bevindt zich vermoedelijk in Zuid- on Noord-Holland het meeste van den oogst 1930 der overgebleven tarwe. Het cijfer der voorraden bedraagt echter nog niet een zesde gedeelte van den in een der bladen genoemden aanwezigen voorraad van 119.000 ton, waarop men voor het geheele land zou kunnen rekenen Wij vernemen voorts dat besprekingen gaande zijn tusschen verschillende groepen van koopers van tarwe voor dc behartiging hunner belangen 'n gemeenschappelijk overleg. Voorzoover bekend, is nog niemand aangewezen die namens hen als inkooper zal optreden, terwijl ook geenszins vast staat of één bepaalde commissiehandel daarmede voor all»» belanghebbenden zal worden belast. Een algemeenp bestuursmaatregel voor de uitvoering der Tarwewet is nog in voorbe reiding. Volgende week zal de definitieve stichting plaats hebben van eene centrale tarvveorganisatie, zoodat eerst dan tusschen verkoopers cn inkoopers de. noodzakelijke besprekingen zullen kunnen plaats vinden. JUWELIERSFIRMA OPGELICHT. Voor een bedrag van f 2700 aon sieraden. Rotterdam, 9 April Vrijdagmiddag 1.1. werd een dor grootste juweliersfirma's te dezer stede opgebeld door iemand die zich voordeed als lid van een familie, wo nende aan de Nieuwe Haven, welke tot de geregelde klanten van de zaak behoorde Verzocht werd Jionzelfden avond om half acht oen partij sieraden op zicht tc willen zenden. Dc bediende, die de zending bracht, werd in de open deur van het huis opge wacht door iemand, die hem een standje gaf, dat hij zoo laat was gekomen, en hem toen meenam in het pakhuis van de wo ning, dat ook aan de famiiie toebehoort Daar keek hij de zending na. gaf den be diende een kwartje en zond hem weg. Eerst eenige dagen >ater b eek, dar men het slachtoffer was geworden van een handi gen oplichter. Du partij sieraden bestaat uit een 50-tal ringen, ten dcele met briljanten bezet en 14 gouden armbanden, lot een lo talo waarde van ƒ2700. De politic heeft de zaak in onderzoek. MEISJE DOODGEREDEN. Onvoorzichtig de straat overge stoken. Rotterdam, 9 April. Hedenmorgen is het 12-jarige meisje M. O. uit Voorburg, die bij familie te Rotterdam iogcorde, op den Bcukelsdijk bij onvoorzichtig oversteken van de straat aangereden door oen vracht auto. Hot kind werd onmiddellijk gedood. EEN BERUCHT SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. 30 maanden gevangenisstraf te goed. Rotterdam, 9 April. Door de centrale recherche to Rotterdam is vannacht te Schiedam aangehouden een zekere .1. C. L., zonder vaste woonplaats, een bekend smok kelaar in parfumerieën tusschen België en Holland L„ dio gewoonlijk de smokkel waar pleegt te verstoppen in de toiletinrich tingen der internationale treinen, woonde do laatste jaren in België. Hij stond niet minder dan 9 maal gesignaleerd in het Alg Politieblad voor het ondergaan van straf fen, die in totaal 30 maanden gevangenis straf beloopen. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Nleawe modellen Vazen en Schalen In grijs violet. Glasfabriek „LEERDAM" TEL. 1235 HULDIGING DR. F. M. WIBAUT. Amsterdam, 9 April. Naar de Tel. ver neemt, is het de bedoeling, om binnenkort dr. F. M. Wibaut, die zich na de aanstaan de raadsverkiezingen niet meer beschikbaar stelt, te huldigen Tevens zal dan op het Henrietta Ronnerplein de door den heer Eisondraat in den ^evel van een der bouw blokken gehouwen beeltenis van dr. Wibaut onthuld worden. De heeren Do Miranda en Boekman zullen o.a. bij deze gelegenheid het woord voeren en in liet licht stellen hoe veel de heer Wibaut voor 'de volkshuisves ting g tan heeft. SPORT EN ZONDAGSHEILIGING. Een bestaat gedagvaard. Zooals reeds gemeld, is in do gemeente Winsum door den A R. burgemeester, den heer J. J. G. Boot, het houden van een dra verij op Zondag verboden. Thans is ook iets dergelijks in dc gemeente Midwolda saande. Daar heeft n.l. de burgemeester het voet ballen op Zondag verboden, waardoor fierst, na jarenlange pogingen een voetbalvereeni- ging tot stand kon komen. Nauwelijks heeft deze echter haar wedstrijden aangevangen, of door den gemeente-veldwachter is proces verbaal opgemaakt tegen het dagelijksch be stuur, dat thans op l.>*April door het kanton gerecht is gedagvaard, omdat het „te Mid- wolde op Zondag 8 Maart 1931, des namid dags omstreeks 3 uur. als de bestuursleden eener vootbalvcrceniging een voetbalspel hebbon doen plaats hebben door de leden dier verecniging, hoewel aldaar die tijd be stemd was voor dc openbare godsdienstoefe ning". Door den Gronlngor Voetbalbond cn den Kon. Ncd. Voetbalbond zal den gedaagden rechtskundige bijstand worden verschaft. VVe zijn benieuwd aldus de Tijd of op een dergelijke dagvaarding een vonnis zal worden uitgesproken. GESTIKT. Amsterdam, 9 April. Gistermiddag is een bewoner van de Mesdagstraat, die itV een tuint jo vin „Ons Lusioorcl" bezig was;■ mct timmerwerk' aan êch tuinhuisje, van' een ladder gévallen en in een 'Sloot terecht gekomen, waarna hij gestikt is. NadAt hij uit de sloot was opgehaald, hebben twee- agenten nog getracht door toepassing van kunstmatige ademhaling dc levensgeesten weder op tc wekken, echter hadden deze pogingen geen succes. DE NIEUWE GOUVERNEUR- GENERAAL. Nog niemand aangezocht of gopolst. De „Java-Bodo" van 9 Maart bevat op haar. voor-pagina, vet gedrukt over twee kolom, het volgende bericht. „Naar wij uit jen zeer goede bron ver namen, is de hoer Coüjn voor den aan drang, op hem uitgeoefend, om de Land voogdij. na het aftreden van Jhr Mr. do Graeff, te aanvaarden in zooverre ge zwicht, dat hij zich voor 'n korteren ter mijn, vermoedelijk Iwje A twee-on een- half jaar, heeft bcschikbna'" gesteld. Zijn benoeming is vrijwel verzekerd." De Maasbodo toekent hierbij aan-* Na ingewonnen informaties hebben we goeden grond om aan te nemen, dat op hor, oogenblik niemand voor de functie van gou verneur-generaal is aangozocht of zelfs maar gepolst zoodat we het bericht van de ...lava Bode" als louter fantasie moeten be schouwen. Bovendien werd van cori zijde, welke het kan weten, oen benoeming voor den tijd van 2H jnar als iets onmogelijks goqunlifjceércL GAS VERSTIKKING TE AMSTERDAM, Een oude man overleden, Amsterdam. 9 April In do 2de Wittenburgcrdwarsstraat heeft zich heden middag een tragisch ongeval afgespeeld. Een buurvrouw van het echtpaar Do J. rook een sterke gasluiht. Toon zij in do woning van het echtpaar ging kijken vond zij den 78-jarigen man in de achterkamer dood in zijn louningstoel zitten, terwijl een gaskrnantjo openstond. In de voorka mer lag zijn vrouw met een zware zickto te bed. De brandweer en do G. G. D. wer den gerocnen. Kunstmatige ademhaling, welke op den man werd toegepast, mocht niet meer baten liet lijk is naar het Bin nen-Gasthuis vervoerd. Ook de vrouw, die van het gas niet had geleden, is on advies van den G.G.D in het Binnengasthuis op genomen. De politie stelt een onderzoek in. H. W. C. DOUWENS. f 's-Gravenhage, 9 April. Na een lang durige ziekte is gisteren op 32-jarigen leer tijd in het Roode-Kruis Ziekenhuis alhier overleden de heer H. W C. Douwons, jour nalist. Gedurende een aantal jaren was de heer Douwens nis redacteur-verslaggevor Ver bonden aan „De Telcgr.taf" en daarna aan het Dagblad van Rotterdam. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaat6 hebben Maandag a.s. na aan komst van den trein van 11.16 tc' W^. veld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2