ONZE INDISCHE POLITIEK NAAR ENGELSCH VOOR BEELD? De keuze van den nieuwen G. G. zeer belangrijk BEGROOTING VAN SURINAME BATAVIA—AMSTERDAM IN 8 DAGEN ZONDAGSRUST IN VLAARDINGEN GEMEENTERAAD VAN BAARN Hei voorloopig verslag van de Eerste Kamer over de be groofing van Neder landscblndië Aan het voorloopig verslag over de wets ontwerpen, houdende: 1. Goedkeuring van de beslui ton van den gouverneur-generaal van N.^erlandsch- Indié tot vaststelling van de onderschei dene afdeelingen der begrooting van Ne- derlandsch Indië voor het dienstjaar 1931: 2. vaststelling van jenige posten der af deelingen I, V, VII en X van voormelde begrooting, wordt het volgende ontleend: Politiek der Nederlandsche regeering ten opzichte van Nederlandsch-Indlë. Eenige leden waren van oordooi, dat er een treffend verschil bestaat tusschen di houding, welke de Britsche regeering aan neemt roet betrekking tot de nationalist} eche beweging in Brltsch Indië. en die van onze regeerlng ten aanzien van een gelijk soortig streven in Nederl. Indfö De Britsche regeering toch heeft eerst de leiders d ?r onderscheidene inheemsche groepen tot een bespreking uitgenoodigd, waarbij op voot van gelijkheid zou worden onderhandeld en deze bespreking ook doorgezet, alhoe wel een groot gedeelte der belangrijkste groepen niet aan de uitnoodiglng gevolg wenschte te geven. Daarna is die regiering nog verder gegaan en 19, vertegenwoordigd door den onder koning Cord Irwin, recht streeks in onderhandeling getreden m»i Gandhi, na diens vrijlating Neemt raon nu In aanmerking, dat Gandhi's actie in omvang en gewicht honderdmaal scherper en ernstiger is dan die, welke de uiterste nationalistischs groepen in Nederl Indië voeren, dan trekt het verschil in houding der beide regeeringen wel zeer de aan dacht. Onze regeering immens heeft lr. So»kar- no en diens geestverwanten doen terecht staan en toegelaten, dat zij tot jaren lange gevangenisstraffen zijn veroordeeld, terza ke van eenigx bij verschillende gelegenhe den gedane uitingen, welke op zeer kunst matige wijze met elkander In verband wer den gebracht, opdat &r de schijn van een ongeoorloofde actie aan kon worden ont leend. De ledin hier aan het woord, waren er van overtuigd, dat vroeg of laat en, naar zij vreesden eerder dan velen ver wachten deze tactiek zich in Neder!.- Indië zal wreken. Sommigs andere leden sloten zich bij dit betoog aan. Zij bepleitten toekenning van roeer invloed dan tot nog toe is gegeven aan do Inlandsche bevolking op de wet gevende en de uitvoerende macht. Gaat onze regiering voort op den Ingeslagen weg. dan bestaat er kans op een herha ling van hetgeen in Ierland is geschied in de dagen van Gladstone. Vele leden ontkenden, dat de toestand, waarvoor d» Britsche regeering zich ge plaatst ziet, in hoofdzaak dezelfde is als die, waarmede de Nederlandsche rogcering rekening hcoft te houden. Een politiek als door de vorige bden voorgestaan, zou in Nederlandsch-Indië van een laakbare slap- haid ten opzichte van de handhaving van het gezag hebben getuigd, waarvan betreu renswaardige gebeurtenissen als nog vereen in het geheugen üggon, het gjvolg zouden kunnen zijn. zeer ten nadeele vooral van de inheemschen Het feit trouwens, dat de vervolging van ir. Soekarno en ceni- gen zijner medestanders tot geen enkele reactie in d9 inheemsche maatschappij heeft geleid, bewijs* volgens deze leden reeds, dat de groot© massa der bevolking' het optredin van politie en justitie tegen 't revolutionaire streven geheel anders be oordeelt dan het geval had moeten zijn. indien de analogie met Britsch Indië zou opgaan. D3ze leden hadden voorts de op richting van de Vaderlandsche Club be treurd. omdat deze onvermijdelijk leidt tot verscherping der tegenstellingen tusschen de verschillende rassen, hetgeen zij hoogst bedenkelijk achtten. Was hunne vjronder- stelling echter juiet, dan zouden de leiders dier vereeniging dat ook zijn gaan inzien en trachten zU thans een andere richting in te 6laan. dan dewelke zij oorspronkelijk hebben gevolgd. Voorte zouden deie leden den raad willen geven, om de emigratie van Javanen naar de andere eilanden, met nanu naar Suma tra, te bevorderen. Fiaaodeele beschouwingen. Vele leden beschouwden den financl- éelen toestand van Nedertandscb-Indië als verre van gunstig. Vooral de prijzen der voortbrengselen van den bodem, als rub ber, koffie, suiker en tabak, zijn sterk ge daald. Verhooging van middelen kan naar het oordeel der leden hier aan het woord, weinig effect sorteeren. De uitgaven zijn tn de laatste vijf en twintig jaren aanmerkelijk hoogor gewor der», doordat op allerlei gebied, bijvoor beeld onderwijs, irricatia. wegenbouw gezondheidsdienst, in die jaren zeer veel is gedaan: indien nu gedurende enkele Jaren wegëns den abnormalen crisistoestand, fn kalmer tempo werd gewerkt, zouden deze leden dit niet bedenkelijk achten. Ook ad ministratieve bezuiniging, door het laten vervallen van hetgeen niet strikt noodig is, kan goede resultaten geven, doch dit eiseht tijd. De commissie, door de Nederlandsch- Indische regeering benoemd, om dit oo danverp te bestudeeren. heeft hare voor stellen reeds of bijna gereed. Doze leclon vertrouwen, dat in die richting veel zal kunnen worden bereikt, mits men zich van onberaden stappen onthoude. Verla ging van ambtelijke bezoldigingen zouden zij zeer betreuren Zij spraken de hoop uit, dat het daartoe ook cuet zoude komen. Eenige andere leden drongen aan op fi nanciering der Indische crisisuitgaven op dezelfde wijze, als in Nederland geschiedt, dit wi! zeggen uit een crisisfonds. De Landvoogd. Eenige leden, boewei niet in alle opzich ten kunnende instemmen met het beleid van den tegenwoordigen gouverneur-gene raai. verklaarden niettemin waardeering te hebben voor de wijze waarop hij zich van zijn zeer moeilijke taak heeft gekweten. Ten aanzien van de benoeming van een nieuwen gouverneur-generaal spraken déze leden do hoop uit, dat de regeering orin zoude slagen den rechten man te vin den. H.i. is deze benoeming onder de hut dige omstandigheden de belangrijkste, wel ke een Nederlandsche rogeering ooit heeft moeten doen. Betrekking tnsschen den gou* verneur-generao! en het opper» bestuur. Mede naar aanloidlng van bet gedrag van den regeeringsgemachtigde voor alge meene zaken in het proces Soekarno, be toogden verscheidene loden, dat de gou verneur generaal zich door dezelfde begin selon moet laten leiden als het opperbe stuur. Eenige leden waren van oordeel, dat de minister over do kwestie Kiewiet de Jonge in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer had moeten zwij«en. De be trekking van den gouverneur generaal tot den minister brengt h.i zeer zeker mede. dat de gouverneur generaal verantwoor deiyk is aan don minister voor zijn alge meen beleid Dit is echter niei de verant woordelijkheid van een ondergeschikten ambtenaar togenover zijn chef. doch een ..Staatsmansverantwocrdelijkheid", dwz dat de minister zich er van moet ontbou den na to gaan. of m bijzonderheden wel alles geschiedt, zooals de minister het zelf zou hebben gedaan, indien hij gouverneur generaal ware geweest De vraag, of de heer Kiewiet do Jonge het vertrouwen van den gouverneur-generaal waardig bleef, is daarbij oen aangelegenheid, welke de gou verneur generaal alleen te beoordeelen had: deze moet zijn regeerings-govolmach tlgde voor algemeene zaken benoemen of ontslaan en heeft daarvoor geen goedkeu ring van den minister noodig. De houding der K.E. Staats partij ten opzichte van Neder» landsch-Indlë. Eenige ledon maakten de opmerking, dat vooral in den laataton tijd, gelijk trouwens ook reeds somwijlen eerder, uit Katholieke kringen zeer radicale uitingen werden ver nomen ten aanzien van do betrekking tus schon Nederland en Nedcrlandsch-Indiè, waarbij wordt aangedrongen op eindelijke liquidatie der koloniale betrekking. Velo leden bestreden dit botoog. In het program van actio 1929 werd, zoo merkten 7ij op. in aansluiting aan het R.K. Staats program, vastgesteld 1 Mei 1922, volkomen duidelijk het doel van de politiek der partij als volgt omschreven. ..Voortgezette voor bereiding van staatkundige zelfstandigheid binnen bet Rijksverband van de deelen des Rijks buiten Europa, onder handhaving der Nederlandsche leiding." Poenale sanctie. Enkele leden betuigden hun instemming met de door den Volksraad aangenomen voorstellen tot beperking der poenale sanc tie Zij vertrouwden, dat de thans aan vaarde regeling eerlang tot algeheele af- schafiing van het instituut zou leiden. Proces Soekarno, Enkele leden spraken afkeuring uit over het gedrag van den Regeerlngsgeraachtigde voor Algemecno Zaken tor gelegenheid van do behandeling der zaak-Soekamo. Diens handreiking aan dezen verdachte, die ton gevolge van op last der Regeering genomen maatregelen wegens landverraad terecht staat, achtten deze loden op zichzelf reeds een zeer ongewoon feit. Bovendien zju het den indruk kunnen maken, dat de hoogo functionaris, di© aldus optrad, het misdrijf, waarvoor de verdachte terechtstond, niet voor ernstig hield. Eenige andere leden wenschten de han deling van den Regeeringsgemachtigde in bescherming te nemen, te moer. nu men, doordat telkens dat onderwerp ter sprake wordt gebracht, de aandacht afleidt van fouten van veel ernstiger aard, welke zich tn het bedoelde proces hebben voorgedaan trekking tot de Nederlandsche onderdanen in China wordt erkend, onder waarborging aan dezen te dien aanzion vaxi alle rech ten. die de onderdanen van eenige andere mogendheid bezitten. Zooals bekend ie, was in December 1928 reeds tusschen de beide tandon eon verdrag tot stand gekomen, waarbij mot toeken ning van do behandeling op don voet der roeestbegunstigdo natie de volledige doua- ne-autonomie van China werd erkend. GESCHORST. Naar het Nederl. Weekblad voor Kruide nierswaren verneemt, heeft de voorzitter van den Nederl. Kruidoniersbond verleden week Vrijdag den heer J. J. Gabel geschorst als leider van de inkoopcoöperatie, als secretarie van den Kruidoniersbond en als redacteur van het bondsorgaan. De besturon hebben deze maatregelen bekrachtigd en in beide organisaties zal ten spoedigste een voorstel tot ontslag aan do orde komen. De administratie,, waarmee de heer G. belast was, moet In beide organisaties ho peloos in de war zijn. VERDRAG TUSSCHEN NEDERLAND EN CHINA, 's-Gravenhage, 24 April. Den 23sten April werd te Nanking een verdrag tus schen Nederland en China onderteekend, waarbij de autonomie van China op bet ge bied van wetgeving en rechtswezen met be Stemmen voor een afzonderlijk departement voor West: Indische zaken De grensregeling La.v. van Engeland Aan het Voorloopig Verslag van het wetsontwerp tot vaststelling van de Suri- naamscho begrooting voor 1931 is hot vol gende ontleend: Velen leden waren van oordeel, dat de toestand in Suriname steeds ongunstiger wordt, geheel algemcon nog was de crisis. Te meer dood het hun leed tc moeten ver klaren, dat naar hunne vaste overtuiging de Regeering den ernst der huidige situa tie niet voldoende beseft Zoo is b.v. reeds jarenlang aangedrongen op mechanisatie van den grooten landbouw. Degonon echter, die verwacht hadden, dat op deze bogroo ting eon bedrag dat bevordering dier proef nemingen zou zijn uitgetrokken, zUn te leurgesteld. In plaats daarvan wordt de noodzakelijkheid bepleit van een rustteen opbouw van het gewest. Het kwam den le den, hier aan het woord, evenwel voor. dat het thans wat al te rustig gaat Het sproekt van zelf, dat de Minister, die uiteraard het grootste deel van zijn aan dacht aan Ned Indië moet wijdon; min der tijd voor Suriname beschikbaar kan stellen. In vorband hiermede 'zijn dan ook stemmen opgegaan om de instelling van een afzonderlijk departement van West Indische zaken to bepleiten. Do leden, weer aan het woord, betwijfelden of voor een zoo vergaanden maatregel wel vol doende aanleiding bestaat, doch wel acht ten zij het noodzakelijk, dat aan bet Mi nisterie van Koloniën een hoofdambtenaar werkzaam i9, die zich - zU het dan onder den verantwoordelijken bewindsman sre- heel met de Surinaamscbe zaken bezie zoudt en die te dionaanzion groote vrijheid van beweging bezit Andere loden zagen in den hechten gang van zakon in Suriname 'n bewijs van onze onmacht Vele leden kwamen hiertegen op. Zij herinnerden eraan. -A het gewest in vroegere tijden zeer v.ci .rend was en wa ren van oordeel, dnt voorspoed (pp den duur niet zou uitblijven mits van de zijde der Regiering met doortastendheid wordo opgetreden. Grensregeling! Gevraagd weid, hoe tv itaat met de op lossing van de gremk wostle tusschen Su riname en Britsch-Guyuna, met name met de onderhandelingen tusschen de Neder landsche en de Britsche regooring te dier zake. Het wordt nu hoog tijd, dat daaraan con einde kome. Waterleiding. Verscheidene leden brachten wederom de kwestie der waterleiding ter sprake. De minister heeft bij de behandeling vaD het wetsontwerp tot wijziging do verhooging van het Xlde hoofdstuk der Rljksbegroo ting voor 1930 verklaard, dat eerst de prise d'eau wordt aangelegd en dan onderzocht zal worden of de waterwinning voldoonde zal zijn. Bij die gelegenheid werden ree-is bedenkingen geuit tegen zulk eon gang van zaken. Men vroeg inlichtingen hoe de situatie thans is en of nog verder iets is gebleken van het al of niet gelukken d«r waterwinning, daar er berichten in de Su rinaamsche bladen rondgaan, waarin wordt verklaard, dat er niet voldoende wa ter zal zijn- VECHTPARTIJ. WU do aanvaller en wie de aangevallene? Rotterdam, 23 April. Vannacht hebben drie Amerlkaansche zeelieden die zich per suto naar hun 6chip lieten brongen, hun chauffeur leelijk mishandeld. De ruzie is onlataan op den Waalhavendijk, vlak bij hun schip en volgcnB de chauffeur ging het om een meisje dat door de drie zoe- liodon meo naar boord werd genomen en dat geen lust qö(J. De chauffeur zou toen partij hebbon getrokken voor het meisje. Het eind van het liedje was, dat zijn oogen werden dichtgeslagen, terwijl ook zijn ka meraad die bij hem was, cenlg letsel op liet). Vandaag is een der Amerikanen van boord gehaald en verhoord door de politie doch hij beweerde weer te zijn aangevallen door den chauffeur die hem wilde beroo- ven. Tenslotte is bij weer naar boord ge bracht en is het schip vanmiddag vertrok ken. HET INVOERRECHT OP VLEESCH. 's-G ra vn h ag e, 24 April. De minister van arbeid brengt ter kennis van belang hebbenden, Jat de commissie van deskun digen voor de samenstelling van de prijs courant ter berekening van het invoerrecht op versch of gekoeld vl^esch in baar ver gaderlng van 23 dezer, bedoelde prijscou rant beeft vastgesteld als volgt- rund en kaltecleesch. versch afgekoeld 100 K.G. 85. paardenvleescb, versch of gekoeld 100 K.G. 50. Gedurende de maand Mei 1931 zal mits dien het invoerrecht door de hierboven be doelde vleeschsoorten bedragen 10 percent van de hiervoor vermelde waarden. Smirnoff vestigt een nieuw record Het Vaderland vestigt er de aandacht op dat Smirnoff maar in acht dagen van Batavia naar Amsterdam is gevlogen, daar mede een nieuw record vestigend. Smirnoff heeft er meer op zUn naam staan. Pech daargelaten, is hij een van de snelste pi loten van de K.L.M. Wie in de lange lijst van vluchten naar records gaat zoeken, komt zijn naam nog al eens tegen. De eerste tocht naar Indië door de lucht, de beroemde tocht van v. d. Hoop, Van Weerden Poelman, en Van den Broeke, (van 1 October tot 24 November 1924) werd volbracht in 20 vliegdagen. 127 vlieguren en 16 min Geyssendorffer, Scholtc en Weber vlogen met mr. Van Laer Black (15 Juni tot 30 Juni 1927) in 16 reisdagen (13 vliegdagen) naar Batavia. Toen brachten SMIRNOFF, Koppen, Frijns en F.lleman mot do Postduif (1 October tot 10 October 1927) het record raoteon op 10 reis dagen. 9 vliegdagen. Het heeft tot heden geduurd, eer dit record geslagen werd. Want in de eerste periode van proefvluch ten (September 1928 tot Januari 1929) was de snelste uitvlucht, die van Moll, van Hos selen en Kiloman (20 September tot 1 Octo ber 1928) 12 vliegdagen. 12 reisdagen. Van de thuisvluchton maakten Smirnoff, Alor en Veonendaal 0» November tot 16 Novem ber 1928) de rois in 11 dagen, 11 vliogda- gen. De tweede periode van proefvluchten (September 1929 tot Januari 1930) deden Duimelaar, Tepas en Dunk ID—Sö Septcm ber 1929, de rei3 in 12 reisdagen. 10 vllog- riagen. De terugtochten liepen bizonder ge smeerd. Smirnoff—Boekman—Veenendaal, 8—17 October 129, 10 reis on vliegdagen. Soer, Wiersma, Naber 1—11 Januari 1930. 11 reis- en 10 vliegdagen. Tepas, Pellens, Weber, 1524 Januari 1930, 10 reis- en 10 vliegdagen. Toen begonnen m September 1930 de ge regelde postvluchtcn Het weer in Europa was slecht, de reisduur beliep van 10 tot 14 dagen. Van Dijk alleen wist met Wiersma en Buitenhuis op de thuisvluc-ht van 17 tot 25 October 1930 Koppens record in 200- verre te breken, dat bij niet alleen 9 vlieg dagen. maar ook 9 reisdagen maakte. Dat record is Smirnoff bezig te breken door 8 dagen te vliegen en te reizen. Een prachtige prestatie, die de geheele K.L.M. tot eer strekt Want het zijn niet alleen de drie mannen in het vliegtuig, het zijn alle menschcn uit de organisatie, die op hun manier on op hun plaats meewerken, vol enthousiasme aan dit schoone werk. waar op wij alleen niet al te prat moeten gaan om anderen niet jaloersch te maken. In hot aantal vlieguren brengt deze tocht van Smirnoff geen record. Van der Hoop was in 1924 127 u. en tG min. in do lucht (20 vliegdagen). Koppen mot de Postduif maakte in 1927 75 u. en 49 min. (10 reis-, 9 vliegdagen) Smirnoff sloeg hem in 1928 mot oen thuisvlucht, op den koristen weg nog van 72 uur 2 min. vliogtijd (11 reis- en vliegda gen). Op den langeren weg oveir Cairo maakte van Dijk in October 1930 oen record met 87 uur 51 min. (9 reis en vliegdagen). Maar ook hij werd geslagen door Smlr noff, die ovor den langen weg 12 Decern ber 1930 83 u. 25 min. vloog (12 reis-, 11 vliegdagen). Met do vlucht, die hij gisteren tot een goed einde bracht, slaat Smirnoff zijn eigen record in vlieguren niet. Tot Sofia had hij al 97 u. 21 min. Van Sofia naar Amsterdam is 10 a 11 uur vliegen. Hij komt dus op ruim 89 uur. Het record in vlieg- en reisdagen heoft Smirnoff op 8 kunnen brengen om. door het lengen der dagen. Boosjir—Bagdad Gaza—Cairo vloog hij in één dag, in 12 uur en 40 minuten. De houding van de R.Kmidi denstanders Gebruik makend van art. der Winkel sluitingswet krachtens welk, indien bij zondere omstandigheden afwijkingen van bepalingen dezer wet in een gemeente gs wenscht maken, deze afwijkingen door den gemeenteraad onder goedkeuring der Kroon kunnen worden vastgesteld heeft de ge meenteraad van Vlaardingen een verorde ning vastgesteld met de strekking om spe ciaal de Zondagssluiting, zooals de wet deze regelt, te verscherpen. Naar aanleiding daarvan heeft de Ned. R. K. Middenstandsbond zich gewend tot den Minister van Arbeid, H. en N.. met het verzoek geen medewerking te willen ver- leenon tot goedkeuring van deze verorde ning. omdat in casu alleen de bestaande verordening, als bijzondere omstandigheid Is voorgedragen, die naar de meening van het bestuur van den Ned. R. K. Midden standsbond als zoodanig niet dienen kan °n omdat overigens geen enkele bijzondere omstandigheid ter motiveering der afwij kende bepalingen is aangevoerd. Pensioen en wachtgeldregeling voor de wethouders Baarn, 24 April. De Raad dezer ge meente kwam hedenmorgen ln vergadering bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester, jbr. dr. G. C. J. van R e o n e n. De meeste punten van de agenda werden tonder discussie afgedaan: slechts het voor stel tot beschikbaarstelling van 6500 voor het opnieuw bestraten van een gedeelte van Laanstraat en Nleuwstraat ontlokte eenlg verzet In verband met bet feit. dat men hier de begrooting tusschentljds met een vrij aanzienlijk bidrag gaat bezwaren. Voorts vestlgdcD enkele leden de aandacht van het college op do bestrating van de Pe- klnglaan en do Spoorweglaan, welke ln zeer slechten toestand verkeert. Do voor zitter wees er op. dat het bij het opma ken de." begrooting heel moeilijk vooruit is te zeggen, welke werken In het volgende Jaar uitgevoerd zullen moeten worden. Ook doelde hij mede, dat door B en W. een programma wordt opgesteld om het overige gedeelte van de Laanstraat van trottoir te voorzien, en dat er eoD urgentie-program ma Is gevormd ln verband met de verbete ring der bestrating. Het rapport van de commissie tot onderzoek van de wensche- HJkheld eener pensiooD- en wachtgeldrege ling voor de wethouders dat wij reeds in zijn geheel publicoerden ondervond na genoeg geen tegenkanting in den Raad. Slechts de heer Van Calmtbout (S.-D.) stelde twee amendomenten voor, waarvan er één genade vond in het oog van de ver gadering. De commissie n.l. had voorge steld wachtgeld te verstrekken aan hem, die om redenen, ter beoordeling van en W„ een herbenoeming als wethouder niet aanvaardt of voor zijn be trekking bedankt. De heer Van Calmthout nu meende, dat de Raad van deze redenen had kennis te nemen en niet B. en W. al- leon. Zijn amendement in dezen zin werd z h. st. aangenomen. Daarna werd hot rapport aanvaard, waar bij de voorzitter woorden van dank sprak aan het adres dor commissie voor haar uit- nemendon en vruchldragondon arbeid. De Raad herbenoemde lot loden der schat tingscommissie de heeren G van Bleek. J. D. F. van der Veen. J. Hartog en A'. W. Pol man. en tot plaatsvervangend hoofd der Prinses Jullanaschooi don heer K. van Wijk. Aan da Floraliavereenlging werd een bijdrage verleend van ƒ190. Btj de rondvraag bracht de beer Van Kleeft fS.-D.) een belangrijke kwestie naar voren. Hij zelde gehoord te hebben, dat tiet werk aan het sportpark stopgezet zou zijn, on dat bet gobeoie park feitelijk een wassen neus was. De Voorzitter deelde mee, dat deze zaak in de commissie voor publieke wer ken besproken was, waar men tot de con clusie kwam, dat het aanbeveling zou ver dienen, in vorband met de dalende werk- loo6hoid, het werk voorloopig op te schor- ton tot het najaar, wanneer aan werken ais deze grooter behoefte zou zijn. Als er ge sproken Ie over oen «assen neus. dan zat dit vermoedelijk 6laan op het feit, dat de sportvereenigingen het niet eens zijn met het besluit van den Raad, en liever een vol ledig ingericht sportpark hadden gehad. De heer Van Calmthout kwam nog ver tellen. dat de aanleg van het fietspad langs de Ecji eveneens was stopgezet, en meende dat noch de coram'ssio voor Publleko Wer ken, noch B. en W. daartoe de bevoegdheid hebben. Toen nog meer leden zteb in het debat mengden, merkte de voorzitter op. dat du rondvraag daarvoor niet tn het leven was geroepen, en sloot hl) na den beer Van Kieeff nog in derde instantio het woord te hebben verleend de discussie over dit punt. De beer Van Calmthout protesteerde hiertegen op heftige wijze, en zinspeeldo er op. een buitengewone zitting van den Raad te zulten aanvragen, ter be handeling van deze kwestie, maar de beer Van Lldth de Jeude (V.-B.) gooide olie op de golven door te vragen, of de geheele zaak niet op de agenda voor de volgende vergadering geplaatst zou kunnen wordon. De Voorzitter zou dit in overweging nemen. Naar aanleiding «an enkele klachten over de werking ran het gastartef verklaarde wethouder Sandberg, dat in de gascom- missie het tarief nog oene zal worden be zien. Id antwoord op een vraag van den beer Haarman (C.-H.) over do water voorziening van de Vuurecbe zcide de voor zitter nog, dat er te dezer zake onderhan delingen wordon gewerd met de Utr. Wa terleiding MIJ. TELEFOONPALEN langs den buks. WEG ZEIST—AUSTE BLITZ. Zeist Langs den Rijksweg Zetot— Austerlitz slaan telefoonpalen, die wlt-rood- wit zijn geschilderd, waarschijnlijk om lei ding te geven aan het verkeer. Daar deze kleur niet past In do omge ving van genoemden weg hebben den A.N. W.B en de K N A C. aan don betrokken hoofdingenieur van den Rijks waterstaat verzocht te witten hevorden-n. dat de noten w't-zwart zuilen worden geschilderd. Deze hoofdingenieur deelt thans ragde, dat de palen vanwege de Gemeente Zeist zijn geschilderd. Naar ztjne meening zullen ook de kleuren wlt-zwart meer voldaén, waarom hij het overschilderen van dé pa len in deze kleuren zal bevorderen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 14