NEDERLAND EN DUITSCHLAND DEELEN SPANNING TOT HET EINDE TAP SCOORT VOOR DE RUST STEUNT DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE DE DUITSCHE KEEPER WEERT ZICH ENORM bij gelijken prijs en kwaliteit. Gij dient hiermede uw land en bestrijdt de werkloosheid! DE VIERDE DAG VAN DE SCHOOLVOETBALSERIE De regen spelbreker AMSTERDAM WINT VAN DUISBURG Goed samenspel Het 11 gelijke spel moge ietwat onbevredigend zijn, het geeft niettemin de juiste verhouding weer In beide kampen waren spelers i en supporters enthousiast Zaterdag regen en des Zondags hagel, 'dit zijn nu bepaald geen elementen om een prcttigen voetbalstrijd te verwachten. De Duitsche invasie was wel bizonder groot Overal in Amsterdam zag men auto's met het Duitsche wapen, in trams en café's was de Duitsche taal overheer- schend. De polifioneele maatregelen zijn roeds zóó dikwijls besproken, dat wij deze gevoegelijk achterwege kunnen la ten, evenals de aanwezigheid van het „gil de''. Wat on6 opviel was het late komen van duizenden en toch, deelde men ons me de, was het Stadion reeds vroegtijdig ge heel bezet; inschikken was natuurlijk de boodschap. Het auto-park hai men ver lengd en juist de wagens welke van deze verlenging hadden gebruik gemaakt, waren 't eerst weg. Wanneer de muziek zich tegen half drie opstelt en het „Deutschlaud über al'es" in zet, wanneer de gasten het veld betreden, blijkt eerst hoeveel duizenden Duitschers er zijn. Het volkslied wordt staande mede ge zongen, duidelijk waarneembaar in allo hoeken van het Stadion Maar bij de komst van het Hollandsche elftal werden wij zoo waar ook op een door velen 6pontaan me degezongen Wilhelmus vergast. Blijkbaar wilden de Hollandsche supporters zich dit maal niet de loef laten afsteken door de buitenlanders. Het deed in ieder geval cn- der deze omstandigheden prettig aan De wedstrijd. De eerste aanval is voor Holland, maar Kress vangt op. De Duitschers trekken ten aanval en gedurende de eerste minuten hebben zij werkelijk het beste van het spel. Goed combineerend trekken zij ten aanval, maar de verdediging weet 6teeds tijdig in te grijpen. Hoewel in het veld 6terker, weten zij het toch niet tot bepaald gevaarlijke mo menten te brengen. Langzamerhand be vrijdt Oranje zich van de zenuwen. Gelei delijk herstellen zich allen, de middenlinic het eerst en dc laatste weet tenslotte het spel te verplaatsen. Van Nellen krijgt het eerst een kans, zijn hard schot belandt in Kress' veilige handen. Direct daarop geeft Hofmann een pass naar Schlosscr, Van Run rent toe en weet door corner te trap pen erger te voorkomen. Müller trapt uil dezen corner hoog over. Adam toont zijn capaciteiten, hij is zijn tegenstanders eem- ge malen te vlug af, maar door terugspelen op Krees voorkomt de Duitsche verdediging .voorloopig gevaar. Als Lagcndaal heeft naast geschoten, krijgt Holland zijn eersten corner to nemen, die door Tap genomen wordt en goed voor doel wordt geplaatst. Pauwe 6chiet tenslotte hoog over. Aan den anderen kant doet Knöpflc hetzelfde na een tweetal corners op het Hollandsche doel. Van Kol aarzelt nogal een6 met weg werken, en de snelle Duitsche voorhoede profiteert er van. Ook Van der Meulen aar zelt eenmaal, als Müller met den bal op hem afstormt, met inloopen, hetgeen ons bijna noodlottig wordt. De Duitscher echter schiet net naast het verlaten doel. Een fout van onzen doelman. Adam zit er enthousi ast op en als hij den keeper hindert met .wegwerken, loopt de laatste meer dan drie passen met den bal. De vrije schop wordt door Tap overgeschoten. De Duitschers moeten het van hun positiespel hebben, doch in taktiek zijn de mindere der Hol landers. Herhaaldelijk loopen zij in den buitenspelval, die door Van Kol en Van Run listig wordt opengezet. Fraai spel van Adam besluit de laatste met een welge mikt 6chot, dat even fraai door Kress ge stopt wordt. Holland leidt! Holland heeft zich volkomen losgewerkt, is zelfs nu iets 6terker in het veld. Van Heel speelt nu buitengewoon fraai, en hij is het die beide vleugels meermalen aan het werk zet. Eenige gevaarlijke momenten ont staan voor het Duitsche doel. Tap wordt genomen, Bergquist kent een vrijen schop toe, waaom het geen penalty was, is ons een raadsel. De A.D.O.'er werd zeer unfair „genomen". De vrije schop levert geen di- rekt resultaat op, maar onmiddellijk daarna zweeft de bal gevaarlijk voor Kress' heilig dom, tenslotte belandt het leder bij Van Nellen, die ineen6 inschiet, maar de Duit sche doelman houdt op buitengewone wijze. Nog is het leder niet van de Duitsche helft, en als uit een wirwar van 6pelers de bal bij Tap belandt, scoort deze tusschen een aan tal beenen door. Treiterend maar onhoud baar voor den Duitschen doelman, rolt de bal in het net, 1—0. Hofmann is er door, maar zijn schot gaat keihard naast. Aan den anderen kant is liet Van der Heiden, die een prachtkans krijgt om de 6Core te verhoogen, maar Kress bezweert door uitloopen liet gevaar. Een schot van Tap geeft Kress geen moeite. De Duitschers krijgen eenige kansen, doch dc schutter ontbreekt ook hier. De laatste tien minuten voor de rust is het Holland weer, die gevaarlijk dicht Kress nadert. Maar Kress is dc man. die wonderen ver richt en steed6 komt hij zegevierend uit den 6trijd. Lachner lost dan nog een kei hard 6chot, maar Van der Mculcn staat op zijn plaats. Met een 1—O-voorsprong voor Holland komt dc rust. De tweede helft. Dc encrvccrcndc spanning blijft geduren de dc pauze. Zou Holland het halen? 1 minuut vóór half vier wordt weer be gonnen. Tap lost het eerste schot, dat naast gaat. Tegenbezoeken aan van der Meulen leveren geen resultaat. Adam is nu Knópfe te snel af, de technisch uitstekende Frank furter kan het tempo van den Hagenaar niet bijhouden en telkenmale wordt hij gepasseerd. Tap blijft echter te veel ach ter en Lagcndaal treuzelt soms te lang met schieten. Een prachtig doorgeven lan v. d. Heijden brengt den bal bij van Nel len, even loopt de Delftenaar door, een schot, maar Kress is niet te passeeren. Spannende momenten ontstaan er voor het Hollandsche doel. Van Heel loopt enkele malen te ver naar voren en dwaalt te veel van zijn vleugel af. Van Kol kan Albrccht niet houden en we vreezen het ergste. Hof mann krijgt de kans van den dag, maar de H. F. C.'er slaat het schot over dc lat. Het spel golft op en neer, het tempo is razend snel, steeds rennen de vleugelspelers naar voren, maar de verdedigingen houden nog stand. De Duitschers werken hard voor den gelijkmaker, maar ITofmann, dc man die het doen moet, krijgt te weinig kansen en Anderiessen bewaakt hem goed. Een maal gaat het schot van den Dresdenaar net naast. Een prachtig opgezette aanval van den linkervleugel van Oranje geeft van Nellen den bal in vrije positie; zijn voorzet is iets te scherp, dc lange Xcrxes- man kan er net niet bij en het schot van hem gaat naast. Een schot van Tap grab belt Kress uit zijn doel. Als er 20 minuten gespeeld zijn. geraakt Tap na ecen hotsing even onklaar, doch spoedig is hij weer op de been. De strijd speelt zich nu hoofdzake lijk op het middenveld af, waarbij de Duit schers vele malen in den buitenspelval loc pen. De beslissende minuten. Als er bijna een half uur gespeeld is, krijgt Müller den bal in vrije positie, hij zwenkt naar binnen, zijn schot wordt door van der Meulen nog gehouden, maar on voldoende en Schlosser is er gauw bij cn werkt het leder in het net, 11. Even zijn de Hollanders in de war ge bracht. Ook dc scheidsrechter schijnt op die momenten niet meer het snelle spel te kunnen volgen, althans wanneer Lachner er door is, in zuiver buitenspelpositie, scoort deze onhoudbaar, maar aarzelend wijst do Zweed naar het punt, waar het buitenspelgeval is geconstateerd. In ieder geval floot de scheidsrechter tc laat. Een fluitconcert, zoo onsympathiek mogelijk, weerklinkt door het Stadion. Van der Meu len schreeuwt zijn mannen toe stand to houden en Oranje herstelt zich weer. Het is verder een prachtig gelijk opgaande strijd geworden, met Holland iets in de meerderheid, hoewel de aanvallen van Duitschland uiterst gevaarlijk blijven. Tap schiet over de lat en van der Heijden mist een dot van een kans. Ook Lagcndaal misl een kans, als hij toevallig den bal in schit terende positie voor zich krijgt, maar hij wacht een onderdeel van een seconde to lang en de kans is verkeken. Tap houdt het spel te veel op, waardoor Adam te weinig gelegenheid wordt geboden aan het spel deel te nemen. Er ontstaan nog eenige De opstelling der elftallen was: NEDERLAND VAN RUN (P.S.V.) J. PAUWE (Fevenoord) ADAM W. TAP ,(H.V.V.) (A.D.O.) MÜLLER R. HOFMANN (Dresden) (Dresden) to--KNÖPFLE (Frankfurt) WEBER (Kassei) DUITSCHLAND v. (L MEULEN (H.F.C.) ANDRI ESSEN (Ajax) LAGENDAAL (Xerxes) SCHLöSSER (Dresden) KAUER (Berlijn) KRESS (Frankfurt) VAN KOL (Ajax) VAN HEEL (Fevenoord) v. d. HEYDEN VAN NELLEN (Wageningen) (D.H.C.) LACHER ALBRECHT (München) (Diisseldorf) STÖSSEL (Dresden) SCHRÖDER (Koulen) gevaarlijke momenten voor het Duitscho doel, waarbij Holland een penalty wordt onthouden door hands, Pauwe raakt ge blesseerd en gaat aan den kant zitten. Even vóór het einde neemt Hofmann een vrije schop even buiten het strafschopgebied, doch ook deze kans wordt gemist. Dan fluit de scheidsrechter einde en zijn de punten eerlijk verdeeld. Het spel en de spelers. De algemeene verwachting van het Duit sche spel was, dat het te machinaal zou zijn. Wij moeten er direct op wijzen, dat deze verwachting niet is opgegaan. Onze Oostelijke buren doen dit niet meer; wel liep men eenige malen in den off side val en deed dit weder op een machine gelijken, maar daar bleef het bij. De Duitschers heb ben zoowel „kort" als „lang" voetbal laten zien, doch in hoofdzaak kort. Zoowel van Run als van Kol vonden dit opperbest, daar zonder v. d. Meulen er in te betrekken verschillende aanvallen konden worden af geslagen en met succes. De gasten waren onze meerderen in het samenspel, de aan vallers demonstreerden dit op Engclsche wijze, doch dreven het o. i. ook, evenals vele Engclschen dit doen, te ver door. Dc gevaarlijke Richard Hofmann kreeg gedu rende een groot gedeelte van den strijd zeer weinig schietkansen. Telkens cn telkens weer ging het leder van man tot man cn over grooten afstand werd de bal zelden of nooit aangegeven; men maakte zeer veel gebruik van het terug spelen op de mid denlinic. In het vleugelspel, het verrasende vleu gelspel zoo wel op links als op rechts waren wij niet de minderen. Pas het laat ste kwatier gingen de gasten dit meer en meer toepassen on waren zij ook hierdoor doorloopend gevaarlijk Maar waar wij per soonlijk het meest bang voor waren, was dc „ausdauer" van dit befaamde laatste kwartier. Het tempo gaven de bezoekers aan en weinigen zullen gedacht liebben dat do Oranje's in staat bleken te zijn dit tc benaderen; zelfs wist in den aanvang Adam het Duitsche tempo te overtreffen. Het Hollinds-che spel. In don aanvang was het enthousiasme aan onzen kant, niet alleen Adam werd aan het werk gezet, maar ook van Nellen en somtijds in hoofdzaak de D H C.'er. De Hol landers pakten van meet af flink aan; d3 aanval was echter te veel aan zich zelf overgelaten; onze middenlinie had zich op verdedigen ingesteld. Van kort spel wilden de Hollanders niets hibben, met forsche trappen gaf Lagcndanl het leder naar de vleugels. Van Nellen deed voor Adam niet onder, maar durfde schijn baar niet zelf 1c probecren den Duitschen doelman te passieren; zijn kans was er somtijds, doch toch gaf hij naar liet milder. Nadat in den aanvang het spel veel op onze helft was geweest, ging de midden- linie haar steunende taak der \oorhood3 ter hand nemen en was het gedaan met de meerderheid der Duitschers. Het enthóu- siasmc van de Oostelijke supporters ging op de Hollandsche over cn van deze op de Oranje-hemden. Dit élan deed denken aan vroegere wedstrijden tegen d? Belgen, men leefde mede. een golf van aanmoedigingen deed ons 6pel tot een buitengewone snelheid geraken. Toch bleef het specifiek Hol- landsch, geen moment hetzelfde, de verde- diging der tegenpartij kon zich op dit aan- valsspel niet instellen. De uitslag? Onbevre digend, maarjuist. Waren de Duit schers na de hervatting het meest in den aanval, wij er voor. De spelers. Wanneer wij beginnen niet de gasten cn willen wijzen op den basten speler, dan be denken wij ons geen moment: doelman Kress. Dc niet meer jonge backs Webcr en Schröder hebben gedaan wat zc konden, doch werden te veel gepasseerd door dc Oranje-jeugd Adam en van Nellen. De middenlinie KnöpfleKauer cn Stos- sel, daarvan vielen Knopfle en Stössel, de vleugel-halfs, meer op dan dc midhalf. Als verdedigers waren ze prima, toen het einde naderde misschien een tikje te forsch, maar aan dit euvel gingen er in de laatste minuten meer mank cn niet alleen Duitschers! Kauer was geen figuur als b.v. Kalb. o.i. was de Berlijncr tc klein, maar had liij 't leder, dan werden de Hollandsche spelers alskaas gepasseerd. De aanval, waarin het bekende Dresdner trio MüllerHofmannSchlosser, heeft aan de groote roep niet beantwoord. Linksbui ten cn midvoor faalden somtijds; de manier waarop Schlosser eenige malen in dc off side val liep, was niet internationaal. Lachner, de rechtsbinnen, was de gooche laar, doch geen schutter. Hofmann heeft het v. d. Meulen lastig genoeg gemaakt veel en goed schoot hij en ook in het vrij maken van den bal was hij zeer goed. Dit Duitsche quintet begreep elkaar bijzonder, het doorgeven kon snel geschieden; men wist plaafs te kiezen en voor een groot deel is het aan het eminente spel van Van Heel en Pauwe te danken, dat dit vijftal het niet verder gebracht heeft dan één gel dig doelpunt. De Hollanders. Wij zouden in ons team geen speler dur ven aanwijzen, die ver boven de anderen uitstak: Van Heel, Pauwe, Adam, v. Nel len of v. Run? O.i. waren dit allemaal ge lijkwaardige krachten. De verdediging heeft haar plicht gedaan; een enkele maal was v. d. Meulen bijzonder op dreef, doch eens werd zijn uitloopen ons bijna noodlottig. Was ook het tegenpunt niet door hem te voorkomen geweest? Van Run is vooruit gaande en Van Kol is ietwat op zijn retour. Evenals wij naar aanleiding van den wed strijd tegen de Belgen schreven, zouden wij voor laatstgenoemde echter geen betere kunnen aanwijzen. Sjef van Run gaat Van Kol overtreffen. In de middenlinie waren de Füx-enoor- ders dc besten; zoowel Van Heel als Pauwe hebben bijzonder goed gespeeld; eerstge noemde, dc Hollandsche goochelaar, doch het laatste kwartier was Albrecht te veel ongedekt cn dit kan met den tegenwoordi- gen Van Kol gevaarlijk zijn. Andriesen von den wij niet zoo goed als tegen de Belgen; hij viel minder op, vooral zijn kopwerk was ditmaal minaer. Tenslotte do aanvallers: Lagcndaal heeft geen doelpunten gemaakt; zijn keuze is daarop gebaseerd, niet op zijn spel in 't al gemeen. Hij zal ditmaal dan ook een stuk minder worden aangeslagen; de Rotterdam mer is te langzaam in elk onderdeel van het spel. Zijn doorzetten naar Adam was goed, doch zijn passeeren somtijds van een en kele Duitsche achterspeler om tc huilen. Over de vier andere spelers zijn wij best te 6prcken, aan de voorzetten van Van Nel len hadden de anderen nog meer dam aan die van Adam. Het was een spannenden strijd. De arbi ter Axel Bergquist (Zweden) deed het niet naar den zin van de Duitsche supporters, maar onbegrijpelijk was zijn vrije schop in het penaltygebied der gasten; strafschop of niets had 't moeten zijn. As. Zaterdag zullen de finale's van alle af deelingen gespeeld worden De schoolvoctballers hebben het op den vierden dag van het tournooi 1931 niet best getroffen voor wat c'.c weersgesteldheid be trof. Al spoedig nadat de eerste wedstrij den een aanvang namen begon het te rege nen cn gedurende de gchcole middag was het slechts enkele oogenblikken droog. Ge lukkig was het niet koud, zelfs een milde temperatuur, c\och tegen vier uur werden het tweede en derde veld wel erg slecht bespeelbaar voor de jeugdige voetballers cn het was een buitengewoon goed besluit van de Commissie om een twetal wedstrijden uit te stellen. Deze ontmoetingen worden nu in den loop van de volgenen week ge speeld, zoodat a.s. Zaterdag de finale's van alle afdeelingen kunnen worden afge werkt. Ondanks het slechte weer is er j.l. Zaterdag toch met veel animo om de over winning gestreden, in enkele wedstrijden spande het geducht, was zelfs verlengin en ook het nemen van strafschoppen nood zakelijk om tot een beslissing te komen. De publieke belangstelling leed ook erg door hit slechte weer, de overdekte .tribune zat natuurlijk tjokvol. Vorige week Don derdag is voor de eere-afdecling c'.en wed strijd tusschen Unitas cn Veritas gespeeld met als resultaat een verdiende 1—2 over winning voor Veritas. Op het eerste veld werd om half twee begonnen met de eere afdeeling, het Utr. Opl. Instituut kwam in het veld tegen John Tomes, het was een heel aarrtig partijtje voetbal, doch niet be ter dan een gemiddelde wedstrijd in de eerste afdeeling. Ondar.iks het uitstekende doelverdcdigen van keeper Balt weet c'.e voorhoede van het Opl. Instituut nog voor de rust een fraaie goal te maken, het ecnigsle doelpunt van den wedstrijd zooals later bleek, waarmede John Tomes dus werd gewipt en het Instituut alzoo in iVe finale uitkomt met een beste kans op de eerste plaats. Vervolgens werd op hetzelfde veld een ontmoeting voor de 2e klasse A gespeeld tusschen de Hilversumsche scho len U. L. O. cn Julianaschool. Hier werd door heide partijen uitstekend om do overwinning gewerkt, om de regen bekommerden de jongelui zich niets, rust kwam met gelijken stand doch in de tweede helft wist de U. L. O. liefst zesmaal te doelpunten, een keurige prestatie. Op het tweede veld werd. tegelijkertijd om de zege gestreden tusschen U. L. O. uit Amersfoort tegen het Janskerkhof I met als resultaat een 41 voor de Amers- foortsche jongens die nu tegen U. L. O. (H.) de fipalc van de 2e klassa A spelen. In de B afdeeling zijn de finalisten nog niet bekend daar de ontmoeting Gemeente H. B. S. 2 tegen het Lyceum 2 uit Baarn werd afgelast wegens de regen. De Chr. II B. S. 2 uil Utrecht plaatste zich door een 2 0 op de R. II. B. S. 2 (A.) in de finaio van deze afdeeling. Op het U. V. V. veld aan de Lage Weide werden ook een drietal wedstrijden ge speeld, kreeg de Nijverheid School 2 rnet 51 klop van do Gemeente H. B. S. 2 Hil versum, laatstgenoemd elftal komt. in de finale van de 3e klasse A tegen Handels school uit Amersfoort. De School Zuilen won met 3—van Jans- kerkhof 3 tU.j en heeft dus ook de finale van de 3e klasse C. bereikt, gespeeld zal moeten worden tegen H. B. S. 3 (Utrecht). Het blijkt dat in de lagere afdelingen do elflallen van buiten nogal succes (heb ben en ook in de finales een goede kans op een prijs maken. Als laatste wedstrijd werd op het eerste veld nog voor de eere-afdeeling gespeeld,. Ve ritas tegen de M. T. S. (U.) onder een fiksch regenbuitje werd er begonnen, zelfs moest even gestaakt worden voor een stortbui. In de eerste helft scoorde de M. T. S. doch ma de rust maakte dc incomplete ploeg van Veritas uit een penalty l—1 gelijk. De verlenging welke noodzakelijk werd lever de geen doelpunten op cn rnet het nemen van strafschoppen was de M. T. S. het ge lukkigste. Voor de eere-afdeeling dus een finale Utr. Opl. Instituut tegen M. T. S. A.s. Zaterdag worden de finale's van allo afdeelingen op het Herculesveld te Utrecht gespeeld. De uitslagen. De volledige uitslagen zijn; Eere-afdeelin.g. Utr. Opl. InstituutJohn Tomes 10 Veritas— M. T. S. 1—1 na verlenging cn nemen strafschoppen ge wonnen door M. T. S. 2e klasse A. U. L. O. (II.)—Julianaschool (H.) G0 U. L. O. (A.)—JanskerkJiof I 41 2e klasse B. Chr. H. B. S. 2 (Utr.)—R.H.B.S. 2 (A) 2—0 G. H. B. S. 2 (Utr.)—Lyceum 2 (B.) 1—0 gestaakt wegens regen. 3e klasse A. U. L. O. (Z.)—Handelsschool (A.) 2—5 G. H. B. S. (H.)Nijvarh. school 2 51 3e klasse B Cort v. d. Lindcnschool 2— R.H.B.S. 3 (A) 2-3 Nijverheid, school 3Lyceum 3 (B) uitg, 3e klasse C. H. H. S. 3—G. H. B. S. 4 3—1 School ZuilenJanskerkhof 3 31 Een aantrekkelijke partij voetbal op een modderig en nat veld Amsterdam, 25 April. En dan zeggen' ze nog, dat we mooi-weer-voetballers zijn, aldus de uitlating van een der Amsterdam- sche spelers, toen hij na afloop totaal onder den modder en doornat, zich naar de kleed kamer begaf. In voortdurenden regen, soms in stort buien, op een veld, waarop groote plassen stonden, is dc stedenwedstrijd tusschen Amsterdam cn Duisburg gespeeld. Het was een voortdurend glijden, vallen en opstaan en vooral tegen het einde werd het wanho pig, want toen was 't onmogelijk om den bal te plaatsen, daar het glibberige ding in do plassen gesmoord werd. Dat door deze zeld zaam ongunstige omstandigheden aan het spel afbreuk werd gedaan, spreekt wel haast vanzelf. En toch is er vaak heel aar dig gespeeld. De spelers pasten zich zoo goed mogelijk aa» en mede door do geest drift, is het toch nog een ontmoeting gewor den, die het aankijken volkomen waard was. Aan spanning heeft het niet ontbro ken, het aantal kansen, dat beide ploegen hebben gehad, was legio. De Duitschers ver knoeiden die kansen door slecht schieten. Do Amsterdammers schoten beter. Maar da doelman Kobus heeft prachtig gekeept. Aan hem is het te danken, dat de score niet grooter is geworden. Voor het overige waren beide elftallen in het veld wel tegen elkaar opgewassen. Do Amsterdammers waren doortastender, en schoten beter. De Duisburgcrs hielden het spel te breed en voerden de combinatie to ver door. Hierdoor was het mogelijk, dat Diepenbeek en Peters steeds konden ingrij pen, vooral de Ajaxicd heeft een sublieme partij voetbal laten zien. In de voorhoede vlotte het soms heel aardig en het vijftal wist zich een groot aantal kansen te schep pen. Het Duitsche spel was onproductief in hoogo mate, uitblinkers waren er niet, of het moest do doelman zijn. Van Reenen maakte het eerste punt met een prachtig schot, na goed voorzetten van Volkers. Toen was er 19 minuten gespeeld. Beide ploegen hadden daarvoor reeds een groot aantal kansen gehad, doch zonder resultaat. Na 28 minuten brengt fraai combinatiespel van Roeg en Van Es den bal bij Van Reenen, die onhoudbaar inschiet. 20. Na 35 minu ten wordt even geschuild en een droog shirt aangetrokken. Tot aan de wisseling gebeurt er niets bizonders meer. Daarna hebben Van Es en Roeg van plaats verwis seld. Het is de snelle Van Es, die 30 met een kopbal doet noteeren. Direct hierop plaats Frütel een penalty langs De Boer (31), cn na $S minuten is het de linksbui ten Spiering, die door 6lecht wegwerken van de Amsterdamsche achterhoede 3— maakte. Een enorme bui doet de maat van regen en modder overloopen, maar men speelt rustig verder. Tenslotte is het Roeg die nummer vier langs Kobus jaagt. Met een 42-overwinning voor Amsterdam komt het einde. Ongeveer 4000 toeschouwers woonden de match bij.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 8