AHEOSFOORTSCIH DAGDIAB VAN VRAGEN EN ANTWOORDEN Bimeelaed Omtrek DE ZONHEUVEL BEHOUDEN? Vrijdag 1 Mei 1931 .DE EEMLANDER- f 29e Jaargang No. 256 DERDE BLAD Restaurant „Princess RIJWIELPADEN IN GOOI EN EEMLAND Een nieuw fietspad bü de Vuursche EEN MAAND OF TWEE MAANDEN? Subsidie Soester veefonds EEN CONFERENTIE OVER SPEL EN DANS GROOTE ESTAFETTERIT DOOR NEDERLAND POSTVLIEGTUIG VERTROKKEN. Amsterdam, 30 April. Hedenmorgen te 6_20 uur ia het 17e postvliegtuig van de K. L. M. de P. H. A F G naar Indië ver trokken. Het vliegtuig beeft als passagier aan boord jhr. L. R. van Lenncp van de Java—China—Japan lijn, terwijl 214# K.G. post en 32.15 K.G. goederen zijn meegeno men. De bemanning bestaat uit de heeren Tepas, eerste bestuurder, J. van Onlangs, tweede bestuurder, en P. Blok, mecanicien. EEN COMMUNISTISCHE GEMEENTERAAD? Te Finsterwolde was liet aantal commu nistischc stemmen bij de verkiezing voor de Provinciale Staten ver in de meerder heid, zoodat het er allen schijn van heeft, dat in den nieuwen gemeenteraad de com munisten de meerderheid zullen hebben. VAN ONZE VEEMARKTEN. De handel heeft zich steeds nog kunnen veroorloven wat te „wagen" omdat naar va ler oordeel, (wat ook onze meening is), het weer. zoolang het nog April is wel invloed op den handel heeft, maar dan er toch wel om door gaat. Vooral is het dit jaar niet zoo'n groot bezwaar omdat er overvloed van hooi is en al wat tot fourage dient laag in prijs is. Nu zouden we evenwel voor den handel kunnen zeggen: „voorzichtigheid is de moeder der porselein kast/ Nu is het zoover gekomen dat het vee naar buiten moet, en ook al voor een gedeelte is, en nog zijn we steeds wachtende op de war me zonnestralen, en daardoor zal ongetwjj feld de lust tot koopen minder worden. Het land heeft er evenwel in geen jaren zoo „gezond" bij gelegen en er zal daD ook zeer zeker, zoo de warmte niet al te lang op zich laat wachten, overvloed van gras komen, wat den handel ook weer ten goede korot; daarbij is er on6 inziens nog steeds gebrek aan goed gebruiksvee. vooral jong melkvee. Jonge melkvaarzen inzonderheid, zijn dan ook momenteel erg hoog id prijs. Haast onbegrijpelijk zoo zegt men. Ons komt het voor dat dc oorzaak alleen ge zocht kan worden in het te kleine aan bod en ook daarin dat het mond- en k'auw zeer over de gehecle veestapel veel slacht offers gemaakt heeft. Rotterdam had op dc magere markt niet zoo'n groote aanvoer als de week er voor; het weer werkte ook niet mede om een vlot te handel te hebben, (koude regen) De han del was dan ook over de geheele linie be paald minder. Versche melkkoeien kon den nog het best geplaatst worden Een goede jonge melkkoe kon dan ook nog wel prijshoudend verhandeld worden en is nog zeer hoog in prijs van 300—400. In vare koeien en ook in jong vee was de handel minder en hoewel alles niet ge plaatst kon worden is de prijs toch nog 6teed6 voor de goede soorten hoog. nog steeds varieerende van 200300; vaar zen van 175—250. De slachtvcemarkten hebben geen groote aanvoeren, Amsterdam zette iets duurder in Rotterdam ongeveer de zelfde toestand en ook prijzen als 's weeks ervoor, toch is een goed slachtbeest momenteel wel ge vraagd het aanbod hiervan is niet groot een beste kostte dan ook weer ruim L— per K.G. 2e kw. 0.900.95, 3e kw. 0.75— 085 per K.G geslacht. De vette kalveren waren te Rotterdam ruim aangevoord de handel was minder met lagere prijzen. Frankrijk kocht de min dere kwaliteiten nog wel maar ook tegen wat lagere prijs Ook de nuchtere kalveren moesten voor iels lagere prijs worden afge geven, voor de „fok" worden nog steeds hooge prijzen besteed. De vette varkensmarkt heeft over *t alge meen. (alhoewel de aanvoer nog geonszins minder is), een eenigszins williger handel vooral In de goede vleeschsoortcn mei iets hoogere prijzen Toch kunnen wij nog geenszins gelooven dat de prijs van do vet te varkens omhoog zal gaan, gezien hel ruime aanbod dat cr nog steeds is en dat ook vooreerst nog wel zal blijven. De zou tere konden slechter verkocht worden en liepen ook iets in prijs terug. Goede vleesch soorten golden nu zoo om de 20 cent per pond levend. H. Ie ETAGE MENU A.S. ZONDAG o I 2.. Zalmschelp. T omatensoep. Ossenhaas la Jardiniere. Malt&aardappelen Pudding. Fruit. Tel. 310 'Als natuurmonument Doorn. Naar wij uit de beste bron ver nemen. is het landgoed „De Zonheuvel", ge legen tusschcn de gemeente Doorn en Maarn, door de eigenaresse mejuffrouw Van der Poorten Schwartz, dochter van wij len mr. dr. J. M. VV. v d. Poorten Schwartz (Maarten Maartens) aan ecne daartoe in het leven geroepen stichting in bruikleen go- geven. Deze stichting „Dc Zonheuvel" genaamd, welks bestuur gevormd wordt door de hee ren mr. A Schwartz te Bilthoven, W. H de Beaufort en F. E Everwijn Lange, beide laatsten bestuursleden van „Het Utrechtsch Landschap", en de hoeren dr. C P Gun ning en H L. F Deelen, te Amsterdam, heeft de verplichting de sc^oone bosschen als natuurmonument te bewaren, de ge bouwen beschikbaar te stellen voor paeda gogischen arbeid ten algemeenen nutte van de gezamenlijke Nedsrlandsche Jeugdver een igingen (voorwaar een natiunaal doel!) Het plan bestaat om het poortgebouw als jeugdherberg in te richten en het huis voor conferentieoord te bestemmen; een gedeel te van het huis zal tot museum worden in gericht Doorn cn Maarn krijgen een aantrekke lijkheid temeer; het prachtige huis, den tuinaanleg cn het park gelegen op het hoogste gedeelte van den Utrechtschcn Heuvelrug, zijn een bezojk overwaard. Er zijn nog financieele moeilijkheden, die, naar gehoopt wordt door den steun van na burige gemeenten als anderzins overwon ncn zullen worden Het zou te betreuren zijn als het plan niet zal slagen en dit voorbeeldig plan van samenwerking ten algemeenen nutte niet zou kunnen worden volvoerd. Jaarvergadering van de ver: eeniging in hotel Zeiler te Raarn Baarn. De Vereniging tot Aanleg en Onderhoud van rijwielpaden in Gooi- un Eemiand hield Woensdagavond in hotel Zeiler alhier haar Jaai vergadering. Deze vergadering wjrd geopend door den heer Ür. P. V. Astro, die do aanwezigen wel kom heette en wel in het bizonder de heer W. A. M. Westerouen van Meeleren, DiriC- tour van de Afdeehng Toerisme van den Alg. Ned. Wielrijdersbond en de heer G. DeKeth, Burgemeester van Soest Na het lezen van de notulen door den heer H. E Beuker, brengt deze zijn Jaar verslag uit over 1939. Daarin wordt dank gebracht aan den heer H. G. A. Blink Schuurman, die wegens gezondheidsredenen bedankte als lid van het afdeelmgbestuur Bussura, voor zijn werk voor de vereeniging gedurende een groot aantal jaren. Up 12 Maart 1931 leed de Vereeniging een groot verlies tengevolge van het overlijden van den heer J. L. de Leeuw, die langen tijd vertegenwoordiger was voor de afdeo- ling Bussum in het hoofdbestuur en tevens secretaris van het afdeelingsbestuur Bus- sum. Het ledental bedroeg op ultimo Djcember 1930 in de afdeeling Hilversum 483 (in 1929 503), Bussutn 612 (in 1929 643), Laren 105 (in 1929 110J, Baarn 220 (in 1929 223), terwijl or 186 leden zijn van elders. Hel totaal aan tal leden is dus 1606, tegen 1680 in het vorige jaar. De afname van het ledental wordt toegeschreven aan de slechte tijds omstandigheden. Under deze aantallen zijn begrepen 65 leden voor het leven. Een lid liet bij zijn overlijden een belang rijk legaat na ten behoeve van de vereeni ging. De Provincie Noord-Holland heeft de Ver eeniging, te beginnen met het jaar 1930, een subsidie toegezegd van 250 per jaar. Met den aanleg van paden is de Vereeni ging niet erg fortuinlijk geweest. Voor dezen aanleg had het Bestuur de volgende plan- non uitgewerkt 1. een pad van de Raaibrug tusschen de Loosdrechtsche plassen lanjs dc Alembert kade naar Vroeland, ten einde een verbin ding van het Gooi met de Vechtstreek te verkrijgen, met vermijding van de Bloklaan, die binnenkort voor hét autoverkeer zal worden opengesteld; 2. een pad langs not Tienhovensche Ka naal naar Tienhovon cn eveneens een var binding met de Vecht; 3. een pad langs den Maartensdijkschen weg voor de verbinding Hilversum—Lage Vuursche; 4. een pad van de Vrodelaan langs den Enghweg naar Laren. De aanleg van deze paden kon echter niet plaats vinden, daar de verschillende grondeigenaren daartoe niet de vereischte vergunning wilden verleenen Thans is men echter bezig met den aan leg van een nieuw pad langs den Lage Vuursche Weg van dc Lage Vuursche af tot een pad lang6 de Hollandsche Sloot bij Paddestoel 38, waardoor een mooie verbin ding mit Hilversum tot stand komt Voorts is op verzoek van grondeigenaren overge gaan om een stuk van het pad der ver eeniging achter de Lage Vuursche bij het Theehuis „De Paddestoel" en van het pad bij de Crailosche Brug aan te leggen. De paden verkeeren over het algemeen in een goeden staat van onderhoud. Alleen in de droge piriode in den zomor zijn enkele paden over de beid* slecht te begaan. Daar de heer A. J. Herwig te Bussura In verband met de hooge kosten heeft opge houden den leden gratis zijn blad „Gooiscli Buitenleven" toe te zenden, hzeft dit blad opgehouden tot het officieel orgaan der ver eeniging te behooren. Blijkens het financieele verslag van den heer Mr. L. L. F. André de la Porte heb ben de uitgaven bedragen 715012, tirwijl er een nadeellg saldo is van 703.53. Aon contributies werd ontvangen 4597.50, tegen 4733 in 1920 De Begrooting wordt In ontvangsten vast gesteld op 7200. de uitgaven op 6930, waardoor een deel van het nadeellge saldo wordt gedekt Op voorstel van »en der leden worden de aftredende bestuursleden, Lw de heeren Dr. P. V. Astro en H. E. Beuker, bij accla matie herkozen Deze beiden namen die her benoeming gaarne aan. Tot leden van de Commissie, belast met het nazien van de rekening over het loo- pende jaar, worden herkozen Mevrouw Nier- strasz en de hoeren Van Overstraten Dootjes en Deenlk. Bij de Rondvraag deelt de Voorzitter mede. dat het Bestuur zich gaarne aanbe volen houdt voor opmerkingen over paden binnen het net der vereeniging, dat ruim 100 K.M. oppervlakte beslaat. De Burgemeester van So««t doet de toe zegging, dat de Vereeniging steeds op de volle medewerking van zijn Gamecntebc stuur kan rekenen, ingeval het betreft J^n aanleg van paden onder die gemeente In verband met de afsluiting van oen rij wielpad op hst Landgoed Pijnenburg van den heer Insinger vraagt deze Burge meester of door overleg met het Gemeente bestuur van Soest niet de aanleg van een nieuw pad ter plaatse te bereiken Is De Gemeente Soest heeft daar n.l. verschillende eigendommen De Voorzitter deelt den leden, die niet ge heel met de situatie ter plaatse op de hoogte zijn, mede, dat dit pad op vrij drastische wijze voor het verkeer werd afgesloten Niet uit vijandschap jegens de vereeniging, maar op grond van plaatselijke wrijvingen. Besloten wordt ta trachten op de geschet ste wijze tot een goede oplossing te komen De heer Westerouen van Meeteren deelt mede, dat de Vereeniging steeds op do volle medewerking van den A N.W.B. zal kunnen rekenen. Na deze rondvraag deelt de voorzitter nog mede. dat de Besturen van verschillende rijwielpadvericnigingcn in den lande jaar lijks bij elkaar komen ter bespreking van hun belangen en dat die bijeenkomst in dit Jaar te Baarn zal worden gehouden. De data van die bijeenkomst is voorloopig bepaald op 30 en 31 Mei a.s Het ligt in de bedoeling na een te houden vergadering een fiets tocht langs verschillende paden te maken naar Laren, alwaar dan een gemeenschap pelijke maaltijd zal worden gebruikt De Voorzitter wekt de leden op. zooveel moge lijk aan dit Congres doel te nemen. Hierna wordt deze z9cr geanimeerde ver gadering gesloten. RAAD VAN SOEST De presentiegelden der Raads: ledenafgeschaft Uitgaande van de Vrijz. Chr. Jeugd Centrale. Van 1-8 Augs. te Soesterberg Spesterberg. De raligieuse jeugdbe weging vormt voor leekenspei en -dans een rijko voedingsbodem Dat hun ontwikke ling tot nu toe niet grooter is, vindt zijn oorzaak in een tekort aan leiding op dit gebied Van 18 Augustus zal nu in Soester berg een werkweek voor leiders worden gehouden. Een belangrijk deel van dez** conferentie wordt hesteed aan practnrh werk: het gezamenlijk instudeeren van een spel, het aanleeren van volks- en wij- dingsdanson. Het programma luidt als volgt: Zaterdag 1 Aug. Opening door den con- ferentieleidei (Ds. C. B Burger). Lezing „De dramatische kunst in onze cultuur", door Dr. K. F. Proost Zondag 2 Aug. Wijdingswoord Lezing met lichtbeelden „Beroeps-, dilettantentooneel en leeken spei", door J W. Keslei Maandag 3 Aug Lezing: „Dans. Volks dans en Wtjdingsdans", gevraagd To Bur ger. Demonstratie van wijdingsdansgroep on der leiding van Mies Mesker. Dinsdag 4 Aug. Lezing. „Spel als litur gie", gevraagd Dê. G. J. Sirks. Demonstratie van een Kerstspel. Woensdag 5 Aug Lezing: „Hoe studeer ik in verschillende milieus een spel in?", door J. W. Kesler. Donderdag 6 Aug Lezing. „De stijl van feestvieren", door Ds. C. B. Burger. Opvoering van een ingestudeerd vroolijk spel. Vrijdag 7 Aug. Opvoering van ingestu deerde dansen Opvoering van het ingestudeerde spel: De burgers van Calais. Kampvuur Sluiting. Zaterdag 8 Aug. Vertrek. De wcrkverdeeling is de volgende: 's Morgens instudeeren van een leeken spei voor veel personen. Hier doen allen aan mee 's Middags (groepsgewijze); Cursus in volksdans Cursus in wijdingsdans. Instudeeren van een ander kloin, vroo lijk spel. 'sAvond6*. Lezing of demonstratie. Een naburige afdeeling zal als demon stratie een Kerstspel spelen, terwijl eon dansgroep uit Den Haag wljdingsdansen zal demonstreeren. Beide in aansluiting op een lezing. Ds bedoeling is dat de deelnemers eenigs zins voorbereid ter conferentie komen. In overleg met de sprekers zal daarom aan de deelnemers van te voren eenige eenvoudi ge lectuur opgegeven worden. Soest De Raad vergaderde Woens dagmiddag ter behandeling van een agenda van 25 punten, terwijl tijdens de zitting nog een 3-tal onderwerpen werden toegevoegd Geen wonder dat men dan ook om 6 uur slechts de helft had afgehandeld, daarhli rekening houdende, dat de Soester Raad dikwijls zeer breedsprakig is. cn hetgeen bijzonderheid is, dot eenzelfde lid 3. 4, som wijlen 5 kkeer het woord voert over een zelfde punt. Zoo ook hedenmiddag. Maar... ter zake. Mr Deketh. onze Bur gemeester, presideerde. Mevr Landweer- Do Visser was wegens ongesteldheid afwe zig. Overigens waren allen present. De heer Gasille heeft indertijd, eon maand of 4 geleden eonige vragen gesteld aan B en W over wegen aanleg op (erreinen van de Mij. De Heidebloesem. gelegen in de omgeving van den Heideweg Deze vragen zijn thans beantwoord, on of deze antwoorden nu ook tot de ingeko men stukken behoorden, "t was ons niet recht duidelijk, ipaar feit was, dat er een scherp debat ontstond over deze antwoor den De heer Gasille is nog lang niet te vreden. 't Is nog lang niet duidelijk. De Voorzitter beweert evenwel, dat de vragen zijn beantwoord en B en W. dus aan het verzoek hebben voldaan. De heer Gasille stelt nu andermaal na dere vragen en wensebt dat deze binnen ëen fnaand zijn beantwoord. De Voorzitter zegt, dat zoo mogelijk daar aan zal worden voldaan Maar neon, dat antwoord was te vaag naar den zin der hoeren en men liet de Raad n.b. stem men over het voorstel om te bepalen, dat de antwoorden beslist binnen een maand moesten worden gogeven. Of de Voorzitter al zeido, dat B cri W. daarin niet gedwon een konden worden en vroeg wat er ge beuren zou. wanneer het niet gebeurde (zetels ruimen werd er geantwoord) het hielp niets. Er werd gestemd Kn dc uit slug 5- 5 Dus bij de eerstvolgende zitting nog eens weer een beslissing, wanneer het antwoord binnon moet zijn. Stel over een maand weer een vergadering danheb ben B en W. juist 2 raa'andert den tijd voor antwoord Het presentiegeld voor de leden van den Raad bedraagt thans 3.50 per vergadering. Bij de behandeling van de hcgroQting js be paald, dat dit in den vervolge 5.— per zitting zou bedragen, rekening houdende met de vole commissievergaderingen die moeten worden bijgewoond enwaarvoor men geen betaling krijgt, terwijl bovendien voor een serieus raadslid goede voorberei ding veel tijd cischt. Dedeputeerde Staten hebben thans be paald. dut 4.— voldoende is. De heer Busch is over deze beslissing zeer ontsticht, en vindt het jammerlijk, dat Ged. Staten zoo weinig waardeering heb ben voor 's Raads arbeid Daarom stelt hij voor dan de presentiegelden geheel af te schaffen. En waarlijk de meerderheid van den Raad liet zich verrassen en stemde voor! Slechts twéé hielden hun bezinning en stemden togen, het waren de heeren Gasille en Endendijk. Een buitenkansje voor de gemeentekas, als de heeren voet bij stuk houden! Stel 15 vergaderingen per jaar. 13 raadsleden h 4 gld. per vergadering 13 x 15 x 4 780.— Punt 3 van de agenda werd aan de ordo gesteld- Vaststelling van besluiten tot be- grootingswijzigjng. De heer Gasille heeft meerdere posten ge vonden, waarbij begrootingen van openbare werken zijn overschreden zoo bijv. bij de verbouwing cn inrichtingen van het tegen woordige bouw van openbare werken. Hier wordt, zooals de heer Gasille zich uitdrukt, met geld gemorst! Do heer Van Dcorne interrumpeert: 400 voor een kiezerslijst' (Hier werd bedoelt het verzoek om een goheele kiezerslijst to piogen ontvangen, die daarvoor expresse- lijk moet worden overgeschreven van het kaartsysteem. De lijsten zijn hier districts- gewijze opgemaakt.) Ten slotte wordt dit punt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Omtrent het verzoek van Ged. Staten om 's Raads gevoelen te mogen vernemen over de bij dit college aanhangige wijziging in Ie jaarweddcnregeling van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger, hebben B. en W. gepreadviseerd dat zij dc voorstellen aanne melijk achten. De heer Grootewal heeft deze voorstellen met verwondering gezien. Ged. Staten ma ken bezwaar tegen de verhooging van de presentiegelden. In Indië wenscht men de salarissen van de ambtenaren te verlagen Hier wil men verhoogen! Hij kan hiermede niet accoord gaan. De heer Gasille spijt het, dat B. en W voorstellen, dat zy de verhooging aanneme lijk achten. De indexcijfers gaan terug, overal overweegt men loonsdalingen. Dc voorstellen van het college van B. en W Baarn en het besluit van den Raad dier gemeente zijn meer eympathiok. Ook deze spreker kan zich niet met dc voorstellen vereenigen. De heer Doorman gaat accoord met de vorige sprekers en vindt bovendien het ver schil tusschen het salary van den Burge meester en dat van den Secretaris te klein De Burgemeester heeft representatiekosten die een secretaris niet heeft. Bovendien maakt hij bezwaar tegen de bepaling van God. Staten dat Indische dienstjaren meetellen, teweten dienstjaren, waarvoor pensioen is verleend. Hij stelt dan ook oen amendement voor, bedoelende .dat vroegere dienstjaren niet In aanmer king zullen worden gebracht, wanneer daar over reeds een pensioen wordt genoten, het welk tegelijk met de hiervoron bedoelde be zoldigingen geheel of gedeeltelijk zal wor den uitbetaald. Deze uitzondering zal niet worden toege past, indien de betrokken ambt-maar en de voorkeur aan geeft het te trekken pensioen telkenmale na ontvangst vrijwillig te stor* ten in de gomeentckna". (Dit met het oog op kleine pensioenen van bijv. 200-1200). Dit amendement wordt aangenomen, ter wijl overigens het voorstel van B en W. wordt geaccepteerd met links tegen rechts. Wordt besloten aan de Vrijwillige Brand weer jaarlijks 1000.— tc geven voor bel onderhoud van het brandblusch materiaal. Vastgesteld wordt een nieuwe verorde ning op het beheer van het grondbedrijf, met terugwerkende kracht tot 1926 Aan den h*er p Stuurman werd eervol ontslag verleen als onderwijzer aan dc O. L. school un in zijn plaats benoemd dc heer E Hofstee to Jelsum. Aan den heer Van der Woudo werd eer vol ontslag verleend als ambtenaar bij openbare werken en op voorst il van B. en W. afwijzend beschikt op zijn ver zoek een gratificatie te mogen ontvangen- Buiten de agenda om komt nog in behan deling eon verzoek van het Ondorllnge Soestir Veefonds om een subsidie van 1000 te mogen ontvangen uit do gemeon- tekas omdat door groote sterfte onder het vee, het fonds niet racer aan zijn verplich tingen kan voldoen. Hiprover wordt zeer, zeer lang gespro ken. En tot een resultaat kwam men nog niet. Het voorstil van B. en W. werd aan gehouden tot de volgende vergadering, die over 14 dagen zal worden gehouden. De rest van de agenda zal dan ook be handeld worden. 't Was zes uur toen we konden af trik- ken. PAARDENSPORT In totaal wordt er 1059 K.M. afgelegd Dc groote estafette-rit door Nederland, welke door de lapdeUJke ruiters der Ne- lerlardsche Federatie van Rij vereen igin.- gen wordt gehouden is nu geheel geregeld en kunnen er dc volgende gegevens van bekend maken: In totaal zal er 1.059 K.M. worden afgelegd door in totaal ongeveer 380 ruiters cn amazones. Alle aangesloten ver- lenigingen hebben hun medewerking ver leend, behalve de ongunstig gelegen clubs te Tereek e (Zeeland). Dokkum (Fr.) en Tcxol. In ruim 57 uur zal de geheele afstand ge reden wordep, hetgeen een uurgemiddelde wordt van ruim 18 K.M. per uur. Met het oog op de paarden, die dagelijks als werk paard worden gebruikt en met de vele on geoefende en jonge ruiters, ook in ver band met de groote trajecten, die 's nachts moeten worden gereden en de vele rivieren, die moeten worden overgestoken, is dit gemiddelde niet tc hoog gesteld. Wij zijn er echter van overtuigd, dat de snolheid be langrijk grooter zal zijn. hetgeen het ge middelde natuurlijk weer ten goede komt. In het verloop van deze rit, op zich zelf reeds een zekere sensatie, voor den belang stellenden toeschouwer zal het meeste to zien zijn op de z.g. knooppunten, waar de zijarmen op de hoofdroute uitkomen en do oorkonden worden overgenomen. Dit ge schiedt te Hummele op 1 Mei tusschen 19.15 uur en 19.45 uur, te Zetten tusschen 22 on 22.30 uur en te Tricht bij Geldermal- sen tusschen 0.38 en 1.08 uur. De Noord- H o li andecho zijarm sluit op de hoofdrouto aan te Waddinxveen op 2 Mei om 8 uur dee morgens, op welk tijdstip ook do laat ste ruiters van do etappe GorkumWri- dinxvecn aan mekten komor^ Om nalf tien wordt dan gestart naar een Haag, alwaar II.M. de Koningin do oorkon den in ontvangst zal nemen. Op het Huis ten Bosch om drie uur in den middag. De eerste ruiter voor den geheelen rit wordt op 30 April des avonds (hedenavond) om 10 uur reeds te Leens (Gr.) gestart. Voor den rit bestaat veel belangstelling omdat zij in dezen tijd van den motor iets zeer bijzonders beteekent en bovendien een bijzonder krachtig bewijs is van den gewel dig sterken groei van deze Jonge organisa tie, die in vijf jaar tijds iota dergelijks tot stand kan brongen. -

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9