RINTEL WACHT ALS DE B00MEN DALEN! SANTEGA Fa.M.R.N. OOSTERVEEN STEUNT DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 - Tel. 77 ZWARTKOP SHAMPOON DEKEN L.A.F.X. F0CK bij gelijken prijs en kwaliteit. Gij dient hiermede uw land en bestrijdt de werkloosheid! EEN CHAUFFEUR TOT f 5.- BOETE VEROORDEELD Man, wien de drank de baas is regenjassen voor Heeren met 12 maanden garantie Alleen verkoop KOFFIETAFEL; Ansjovis. MIDDAGTAFEL. Gestoofde Kabeljauw. Doperwten. Flensjes. Chivers olde English Marmelade Crape Fruit, f 0.65 per flacon. HINDERWET. Burgemeester en Wethouder» van Amers foort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 5 Mei 1931 aan J. van Zomeren en zijne rechtverkrijgenden -voor waardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een koek-, banket- en choco ladefabriek en liet daarin plaatsen van twee lièetelüchtovens en 2 electro motoren in totaal van 4 P.K. tot het aandrijven van verschil lande machines in het perceel alhier gelegen aan de Sluisstraat 4 kadastraal be kend Gemsente Amersfoort. Sectie D No. 3637. Amersfoort, 6 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gezien art. 22 van liet Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht d.d. 8 November 1853 {Provinciaalblad No. 102), alsmede art 1 der Verordening op de wegen en waterleidin gen; doen te weten, dat bij voormeld artikel bedoelde voorjaarsschouw over wegen, ölooten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden wor den op Dinsdag, den 19 Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belangheb benden in herinnering gobracht. Amersfoort, 6 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. DE SPLITSING DER MEISJESSCHOOL. Hot resultaat van de bespre king met den wethouder van Onderwijs. De bespreking, gistermiddag op het stad huis gehouden door do commissie van ou dere van de meisjesschool en den wethou der van onderwijs, inzake de bekende be zwaren der ouders, heeft tot resultaat ge had, dat tot September de toestand blijft als door B. en W. vastgesteld. Na 1 Septem ber zullen do laagste drio klassen vermoe delijk worden ondergebracht in de dan vrijgekomen lokalen der Schoolverccniging aan de v. Oldenbarneveltlaan. Aan de lokalen van het Burgerweeshuis zal de meest mogelijke zorg worden be steed, ter politietoezicht zal plaats vin den bij 1 i- en uitgaan der school, in verband ruct het gevaarlijke verkeerspunt. ONZE ZWEMSCHOOL. Enkele verbeteringen. Bij den aanvang van het nieuwe zwcra- seizoon hebben wij cons een bezoek ge bracht. aan da zweminrichting van den heer Pesie. Tclkcnjarc wordt de2e inrich ting opniouw in een nieuw gewaad gesto ken, d.w.z. de schilder zorgt dan weer dat dc inrichting een aanzien heeft, zooals wij dat van een zwemschool verwachten: JiMach en hygiënisch. Alle badkamertjes en de steigertjes zijn weer in een frisch groen gestoken, terwijl de witkwast hier en daar ook weer dankbaar werk heeft verricht. Aangezien wij raeds voor eenigo weken een en ander over de vernieuwingen aan deze inrichting hebben medegedeeld, kun nen wij thans volstaan met het geven van enkele aanvullende bijzonderheden. Wij wijzen er dan in de eerste plaats op, dat bet buffet is uitgebroken, waardoor meer plaats iö gewonnen en do bezoekers oen aardig uitzicht hebben over de bassins. Voorts is de bzstaando douche verbeterd, terwijl er bij het ondiepe bassin (1.25 M.) een douche is bijgeplaatst. Ook de ingang heeft een belangrijke ver betering ondergaan: er is een .schuifdeur gekomen waardoor gedrang voor dj steeds dichtslaande deur wordt voorkomen. Het geheel zag er weer voor de zwecnliefheb- bers aanlokkelijk uit, maar de alcohol-zuil in den thermomet^rbuis lokt nog niet bij zonder, want hij stond nog pas tot 58 gr. Fahrenheit. En dan denkt men nog eerder aan een warme douche dan aan een bad in de opon lucht. Er zijn evenwel reeds enkele hartstochtelijke waterratten ge weest, die een duikje hebben genomen. Het voorbeeld is er dus! Laten wij ho pen, dat de temperatuur spoedig wat mil der zal worden; d* tijd is er voor en Pesie waoht u! POSTDUIVEN VEREENIGING A. C. C. Uitslag van de gehouden wed» vluchten. Do uitslag van dc wedvlucht, gehouden vanuit Vilvoorde, afstand 152.3 K.M. op Zondag j.l. is als volgt: In concours waren 540 duiven. Het weer was ongunstig Dc duiven waren los te 9 uur 25 minuten. Aangewezenduis 10 ct. II. Pieters, roet no. 4. Aangewezen duif 10 ct. II. Pieters, met no. 4. Aangewezen duif 25 ct. II. Pieters, met no. 3. Aankomst laatste duif 12 uur 17 min. 32 sec. De prijzen werden behaald als volgt: T. Rekers 1—13224972104105. W. B. A. de Graaff 2—94—108. II. Pieters 34. C. Baartman 5-9—20—29—53—GO—89—91. G. N. Heere 61118—357478. C. H. Jansen 7—8-33-45-54—101. G. Koppen 10—31—84. G. de Graaff 12. f .T. Maaseen 14—19—44. B. Roetert 15—36—71. N. H. Egink 16263037— 4751GS 7585. N. v. d. Berg 17—9S. II. van Eeden 21. W. v. d. Linden Jr. 23-40-83. Th. Tuithof 24—2839—17—102. A. Verheuvel 25—97. H. van Putten 2761. L. Krabshüis. 32 J. Lablans 34-73—99 J. Heddema 38. G. van Essen 41. G. Haarmans 42. H. Rekers 43—79—82. W. v. d. Linden Sr 46 G. J. van Eldert 48. A. van Eldert 50. W. Gerth 52. H. van Limbeek 55. Jos. Koks 5665. Wolf 57. H. J. Hol 5864. T. Voorenkamp 59—80. J. A. W. F. Ruifrok 62—93. v. Doorn .63—96. H. v. d. Veenbrink 66. M. J. de Koning 67. J. Kok 69. P. J. Baartman 7092. H. Kollen 76. .1. Pot 80. W. Gerritsen 81. W. v. d. Riet 87. N. de Waal 88. D. Hofland 90. Gebr. Gantevoort 93—100. H. Bunneboom 103. W. v. d. Brink 106. J. Noorman 107. A. P. V. Luchtpost", De uitslag van de wedvlucht, gehouden vanuit Vilvoorde, afstand 152.3 K.M. op Zondag j.l. is als volgt: In concours waren 96 duiven. Het weer was ongunstig. Dc duiven waren los te 9 uur 25 minuten. Aankomst eerste duif 12 uur 1 min. 31 sec. Aankomst laatste duif 12 uur 25 rnin. 29 sec. De prijzen worden behaald als volgt: H. van Eeden 1. W. v. d. Linden Jr. 2(—12. J. Lablans 3-11-15—22. G. van Essen 5—21. W. v. d. Linden Sr. 6. If J. IIol 7—9—19—2 i. T. Voorenkamp 8—13. M. J. de Koning 10. D. Hofland 14. W. v. d. Brink 16-23. J. Noorman 17. E. Mater 20. F. van Winterswijk 18. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jannigje, d. v. Rijk Kamerbeek en Jo hanna van Putton. Maria Johanna Augusta, d. v. Egbert Jo hannes Gerrit Mertens zur Borg en Agnes Maria Petronella Anthonia Janssen. FranoiBcus Cornelis Maria, d. v. Johannes Hendricue Overmars en Wilhclmina van ITamersycld. Gehuwd: Jan van Veenendaal en Wilhelmina Smid. Albert Nijveldt en Maria Christina Brou wer. Overleden: Willem van Steeg, oud 56 jaar, echtge noot van Willempje Blokhuis. Hendrika van Dijl, oud 2 jaar. Viug en beter ^.i gefriseerd! x STADSNIEUWS Pa sgewasscben haar zit dik wijls niet goed. Spoelt het na met Zwartkop Haarglans. Het versterkt Uw haar oo- jenblikkelijk, op natuurlijke wijze. Het trekt het tezamen en maakt het daardoor glanzend, frisch en goed zittend, zooals U her misschien nooit ge kend hebt! Haarglans is aan elk pakje Zwartkop .Shampoon toegevoegd. I MM HAARGLANS Voor Nederland on Koloniën C. F. VAN DIJK ZOON, Dordrecht, Maandag zal deze geestelijke 25 jaar pastoor zijn aan de pa: rochie O.L. Vr. Hemel vaart 15 Augustus 1923 werd aan deze parochie, do Elleboog, schitterend feest gevierd. Haar pastoor, deken L. A. F. X. Fock, kanunnik van het Metropolitaan Kapittel van het Aartsbisdom, wiens beeltenis hierbij is af gedrukt naar een portret van het atelier Van der Pol alhier, vierde liet 40-jarig priesterschap. H. M. de Koningin verhief bij die gelegenheid don jubilaris tot ridder in de Oranje-Nassau-orde. Thans is cr weder feest. VRAAGT UWEfNyWINKELIER of NV HUL5KO mTsbo AMERSFOORT Waar zeven jaar geleden de parochie meevierde, met haar geestelijken herder, daar heeft ze thans ook v oor haar 2cLve den chrdenkingsdag. Maandag is het in den vollen zin hot feest der parochie, want dan is deken Fock 25 jaar als pastoor verbon den aan de O. L. Vrouwe Hemelvaart. Het wordt daarmee een meer intiem feest, maar daardoor een des te inniger feestviering. Aan de Amersfoortsehe kwarteeuw vooraf stond de jubilaris vier jaar als pastoor te Veenhuizen, na zestien jaar kapelaan te zijn geweest .aan de. St. Willibrordus te Utrecht (Minnebroederstraat). De Elleboogsche kerk is tevens do kerk, waar de jubilaris 20 Mei 1858 werd ten doop gehouden. Amersfoorters op leeftijd kunnen zich nog zeer goed vader dokter Fock voor oogen halen, den man met mooi geteckcn- den intelligenton kop met het fijne gouden brilletje. De onderlijke woning stond in de Nieuw st raat, het groote, thans afgebroken, patri ciërshuis, tegenover de tegenwoordige R. K. Leeszaal, het .huis, later bswoond door wij len den heer Buys, directeur der II. B. S. Zooals gebruikelijk is, gaat ook thans dc jubilaris een paar dagen te voren buiten af. Hij wordt Zondagnamiddag door twee der hecren Kerkmeesters afgehaald van St. Jan, het missiehuis te Soesterberg, om on geveer te helf zeven te komen aan de pas torie Langegracht, waar het huldigingsco- rnité is opgesteld en Wilskracht de eerste muzikale hulde zal brengon. Tc zeven uur vangt een plechtig Lof aan in do kork. Do Hoogdionst van Zondag vangt te tien uur aan, waarbij do jubilaris zelve hot H. Misoffer opdraagt. Op het middaguur is er reccptio aan de pastorie. Hierbij wordt de feestgave der pa rochianen aangeboden. s Avonds komen de gymnastiekvereni ging St. Hubertus, do Vzrkennerstroep der parochie en do muziekvereniging Wils kracht een avondhulde brengen. De kinderhuldo in dc Markthal heeft plaats Woensdag 20 Mzi a.s. Buiten zielenzorg en werk voor parochie en dekonaat heeft de jubilaris steeds groo te belangstelling getoond voor de kerkelij ke kunst. Thans nog is hij voorzitter van het bestuur Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht cn lange jaren stond hij aan het hoofd van het bekende St. Bernulfusgilde. STICHTING BADHUIZEN. Overzicht over ApriL In de maand April 1931 werden in het badhuis aan den Woestijgerweg 3181 baden genomen, of gemiddeld 127 per dag. Kuipbaden Stortbaden Mannen 303 1443 Vrouwen 183 699 Kinderen 553 Totaal 486 2695 Het fietsverbod in de Langestraat noopt den kantonrechter we* derom tot veroordeelen Het was wederom een groot aantal kleine zaken, dat gistermorgen door den kanton rechter werd afgehandeld. Allereerst had mr. Van Son recht te spreken in de zaak tegen een Barncvéklsehon eicrhandelaar, wien ten laste was golegd, dat hij met zijn auto op den weg naar Barncveld, een ach ter hem rijdende auto, eveneens bestuurd door oen Barnevektechen ciorhandelaar, zou hebben belet óm voorbij te rijden. De twee de autobestuurder passeerde op een mo ment, dat volgens hem dc ruimte groot, ge noeg was. doch tijdens het voorbijrijden zou verdachte zijn stuur weder hebben om gegooid, met het gevolg, dat er een aanrij ding ontstond en de met eieren geladen auto omsloeg en langs den weg kwam te liggen. Verdachte ontkende den anderen autobestuurder te hebben gehinderd: hij had ruimte genoeg golaten om te kunnen passeeren. Volgens hem had de andere auto-bestuurder den weg tc vlug afgesne den: vermoedelijk had hij te veel aandacht geschonken aan zijn ..bruidje" dat naast hem zat. Als getuige werd vervolgens gehoord de toenmalige huishoudster van den anderen auto-bestuurder, die inmiddels diens \rouw geworden is. Zij betoogde precies het tegenovergestelde: verdachte was naar hun toegekomen, zij had het zuiver gezien! Een broer van verdachte, die als getuige ii decharge werd gehoord, verklaarde rnet evenveel zekerheid als vorige getuige, dat de andere het stuur te vlug had omgegooid. Dc ambtenaar van het O. M.. rnr. Zijlstra, hechtte geloof aan de verklaringen van den autobestuurder, die niet had kunnen passeoren. Vast staat dat gaf verdachte zelf toe dat hij niet geheel rechts heeft gehouden, reden waarom hij een boete van 10 eischte. subs. 4 dagen hechtenis. Mr Van Son veroordeelde verdachte tot ƒ5 boete 6Ube. 3 dagen hechtenis. Rijdt niet door als de spoor- boomen dalen. Een chauffeur uit Amsterdam was over een spoorwegovergang hij Soest gereden, terwijl oen der afeluitboomen in dalende beweging was. Volgens verdachte had de overweg wachter den boom moedwillig zeer snol laten zakken, met het gevolg, dar, deze op de kap van den motor terecht kwam en deze beschad'igd werd. Verdacht'e be weerde voorts, dat het de tweede hoorn was welke hij moest passeeren en niet de eerste. In Amsterdam was het geoorloofd om dan nog door te rijden. Als getuige werd gehoord de eigenaar van de auto, die eveneens verklaarde, dat hij zéér sterk don indruk had gekregen, uat bij den overwegwachter moedwil in het spel was. Getuige was dan ook naar den stationchef gegaan om zich oveT deze han delwijze te beklagen. Het stopteoken had hij ook niet gezien, aangezien dat. zeer on oordeelkundig is geplaatst. Dc ambtenaar van het O. M. wees er in zijn requisitoir op, dat hij aan het sloptee- ken in Soest ook geen waarde hecht. Er blijft echter*een overtreding bestaan, waar voor hij slechts een kleine boete van 5 subs. 2 dagen wil vragen. Verdachte: „Ik verdien 5 per dag en dan zou ik dien dag net voor niets gewerkt hebben." De getuige: „Het is zeer humaan heeren, wij zullen er verder maar niet over spre ken; hij hoeft het ook niet -^lf te betalen!" Arme kerel Bij den aanvang van de behandeling de ze Mak zat er een ietwat komisch tintje aan: Verdachte, een man op leeftijd reeds, kwarn met bruin en geel leder bewerkte schoenen voor het bekje. „Dronkenschap bij derde herhaling'. Hij had ook al een tijdje in de rijkswerkinrichting doorgebracht! Nu was het wéér mis. Het komische tintje werd plots vervaagd door do sluior der tragiek, toen verdachte zijn dronkenschap ging motiveereu en een beroep deed op de clementie van de hoeren, daar achter die groene tafel. Verdachte: „Ik was toevallig zonder werk Kantonrechter: En had toen zooveel verdiend f' Verdachte: ..Ik kreeg toen een glaasje bier en nóg een, totdat ik er een te veel kreeg". De ambtenaar van het O. M.: „Hebt u nog plannen om u bij een gcheelonthoudersver- eeniging aan te sluiten? Verdachte, erg zonuwachtfg: ,,'k Ben nu en dan mezelf geen baas meer." Kantonrechter: „Daarom zijn er van die instellingen, die de baas zijn over u." De ambtenaar van het O. M. eischte 3 da gen principale hechtenis en gaf verdachte den raad om zich bij een geheelonthoudere- vereeniging aan te sluiten. Verdachte vraagt of hij in verband met zijn werk geen boete kan krijgen. Kantonrechter: „De vorige boete was ƒ25, lager kan de boete nu niet zijn.'' Verdachte: „Ja, dat is wel een beetje veel..." De kantonrechter, die den armen kerel blijkbaar nóg een kans wil geven, hield de zaak nog 14 dagen aan om nog eens met d6. Van Ilengel over dezen man te praten. Het fietsverbod ia de Langestraat. Weer twee slachtoffers van het verbod om na zes uur des avonds in de. Langestraat. te fietsen. Ruim zes weken hangen de bor den er reeds; eenige malen hebben wij er in onze kolommen de aandacht op geves tigd; verleden week heeft het nog met groo te letters boven het venslag van de kanton- gerechtszitting gestaan en dan komt men nog met de mcdedeeling, dat men niet wist, dat in de Langestraat na zes uur des avonds niet'gefietet mag worden. Dat een vreem deling zoo iets overkomt, zooals verleden weck het geval was, ie te begrijpen, maar van stadgenooten ie het excuus „ik wist het niet'' nu moeilijk meer ie aanvaarden. Een dor verdachten protesteerde tegen de wijze waarop hij verbaliséerd was: de agent zou na zijn „ik wist het niet" hebben ge zegd „Wou je rne dat wijsmaken", waarna proces-verhaal volgde. En dat vond ver dachte geen manier. Het slot van het liedje was, dat de jbeidc overtreders werden roordeeld tot 2.— boete subs. 1 dag 1ic« hténls. Uitspraken. De kantonrechter sprak den vogelaar uit Hoevelaken, tegen wien 10subs. 5 da gen waren geéischt wegens het plaatsen van een gaashor met opzetstok, vrij. Een motorrijder, die in de Coninckstraat even zonder licht had gereden omdat hij zijn schakelaar niet goed had omgedraaid werd veroordeeld tot 3.— subs. 2 dagen hechtenis. De jongeman, die op den Hof had ge voetbald en volgens zijn meening per on geluk oen bal tegen zijn schoen had gekre gen, werd tot 3.— boete subs. 1 dag ver oordeeld. Twee venters, die te Soest hadden gevent zonder de vereischte vergunning, kregen ieder f 1.boete. Deze twee verdachten gingen in hooger beroep omdat het huns inziens niet aangaat, dat de één wel ver gunning krijgt en den ander deze wordt onthouden. Twee venters, die zich bij Leusden. op ver boden terrein hadden hegeven het mili taire sportterrein en de schletterreinen werden tot 3 hoetc subs. 1 dag hech tenis veroordeeld. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Overzicht over ApriL Aantal uitgeleende banden: 3330. Aantal bezoekers: 1332. Enkele dar nieuwe aanwinsten. G. A. van den Bergh v. Eysinga. Lééft Jezus of heeft hij allen maar geleefd. M. Bubcr. De logende van den Baatejem. G. Du-hamel. Geographic cordiale de 1' Europe. .1. Duiker. Hoogbouw. J. do Gruyter. Het leven cn do verken van Eduaid Douwes Dekker. K. Haushofer. Japans Reichs-erneuerung. Hubert van Bleijenburg. Kamergymna stiek voor iedereen. T. Kagawa. Ga uit ln 'de straten. J. A. de Korïing. BVfonau's denkbeelden over onze satnenlev' g. T. W. A. Korff. Op weg naar een nieuwe levenseenheid. H. Luns. Eerste tien wandelingen in Rome. Axel Munthe. Dc geschiedenis van San Michela. A. Neumann. Der Held. E. A. Rheinhardt. Eleonora Duee. Tj. Paasman. De tocht door het donker. S. van Praag. Een man van aanzien. W. Pijper. De stemvork. E. Rogge en L. Wildt. Kunsthand we van. H. Roland Holst. Thomas More. A. Schweitzer. Verval en wederopbouw der cultuur. A. P. Smits. Rotsplanten. M. Spaander. Sociale economie. A. K. Straatsma. Van menschenharten en menschengehik. W. E. Silskind. Jugend. Marie Waser. I.and unter Sternen. Johanna Wolff. Frauen zwischen gestérn und heute. V. Zenzinow. Verwilderde kinderen in Sovjet-Rusland. DE PEUGOT WILLGO RIT. Hedenavond vertrekt de Peugeot voor de 10e ronde. De Peugeot 201 is hedenmorgen te 9 uur weer gestart voor het traject door Gronin gen. Hedenavond zal voor de tiende maal het -eerste traject door Noord- en Zuid- Holland worden verreden. De kilometer stand was vanmorgen 22.322 K.M. Varkensmarkt 13-15 Telaf. 582

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2