service wüar „Verwent U zeif"! „Draagt WELF"!! N. H0GEN8IRK BeIdanopNo.42 SCHOENHANDEl lanKf35!78 v.l). JAC. KROES De Fa. M.R.N. Oosterveen Prijscourant Hebt U een Taxi of Auto noodig? Havik 41 - Tel. 292 DE OORZAAK VAN HET WARME WEER PINKSTERNIEUWS UIT ART1S DE HOND ÏN DIENST VAN POLITIE EN JUSTITIE Het optreden bij de Haarlemsche relletjes 25pCt. VERLAGING G. BROUWER HET AUTEURSRECHT Of VERTALINGEN Een adres van een groot aantel uilgevers RADIOPROGRAMMA enak óekali Telefoon 77 heeft de alleen verkoop van ome heerlijke thee IVIelange'8 volgens o.s O.T {Ontbijtthec N.T (Namidt.) E.F {China Congo) p.p 1 70 1.90 2 10 Imperial Fijne Ceylon Ceylon Pecco Britsch-Ind Pecco 1 80 2.50 2.10 1.90 fava Assam thee 181 lava Grove thee- -7t lava Gebr thee-1-6'. Aanbevelend; HOLLANDSCHE THEEVERBRUIK VEREEN IGIN3 «M8TERDAIV) CPQEFICH» 181b PRIMA ADVOCAAT, BOERENMEISJES, BOERENJONGENS VOORBURGH, MASSA's SCHILLETJE alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Onwo Dnljs" t 3.25 per Liter. Verkrijgbaar i. d. Slijterij in Gedistilleerd tpsevoerd lot 72 en 79 K M. DE ECONOMISCHE VOORLICHTINGS- DIENST. 's-Gravenhage, 12 Mei. Naar verluidt heeft het wetóontworu ter voorziening in c-en uit hreiding van den economischen voorlich tingsdienst, waarvan de aanstaande indie ning door enkele bladen is gemald, uitslui tend ten doel te voorzien in een uitbreiding van bedoelden dienst, bij het Departement van Arbeid, Hanriel en Nijverheid. De te verwachten 6uppletoire begrooting moet dus geen verband houden met de oprichting van een afzonderlijk nieuw Economisch Departe ment, op instelling waarvan, zooals ;nén zich zal herinneren, door sommige Kamer leden is aange irongen. Van een benoeming van den directeur- generaal van genoemden voorlichtingsdienst kan natuurlijk geen sprake zijn zoolang de Staten-Ueneraal de bij de suppleionv bc- grooting aan ta vragen gelden niet hebben gevoteerd. Het noemen van namen in bet tegenwoordig 6tadium is dus geheel \ocr- harig. EEN PSEUDO-KAPITEIN. Die een Internationaal politie corps wilde stichten. Oosterbeek, 12 Mei. Een dezer dagen werd door de Oostcrbeek6chc politie een Duitscher aangehouden, die gekleed gini m het uniform van kapitein. Ilij gaf z'cb uit als kapitein van de Friedensarm^e en be weerde, dat hij lid was van een interna tionale politieorganisatie, gevestigd te M.a- mi in Florida. Hem werd een verhoor afgenomen, waar bij bleek, dat hij niet alleen zich zelf lot den rang van kapitein had 'aten proinovre- ren, maar dat hij met den militairen dienst als zoodanig niets te maken had. Hij was in diverse landen van Europa gowec6t, al les te voet, zoogenaamd om een Internatio naal Politie Corps te stichten. Uit zijn pa pieren bleek voorts, dat hij van verschillen de autoriteiten een handteekening had ont vangen, waarvan hij bij verschillende geie genheden gobruik maakte. Op aanbevoling logeerde de pseudo-kapitein gratis in dc grootste hotels. Dit laatste geschiedde ook in hotel Tafelberg te Oostebeek. Vanaf Za terdag j.l. kreeg bij grati'6 logies op het po litiebureau. Overigens scheïn hij hot beter gewend te zijn, althans liet hij de politic on omwonden blijken, dat het onthaal bom minder goed was bevaden HeJenraorgen is de jongeman hij is 22 jaar oud over de grens gezet Met een Engelsch pond op zak gaat hij zijn voetreis door Europa voortzetten. INAUGUREELE REDE PROF. VAN STOCKUM. Groningen. 12 Mei. De nieuwbenoem de hoogleeraar in de faculteit der lettoren en wijsbegeerte Prof. Dr. Th. C. v. Stockv m, die les zal geven in de Duitsche letterkunde in den nicuweren tijd, hield hedenmiddag in de aula der Rijksuniversiteit z«fjn intree rede over de Godsvoorstelling in den Duit schcn minnenzang door Walter von der .Vogelweide, Toevoer van koude lucht uit het Noorden belet. Ünzo weerkundige medowerko schrijft: De ommekeer, die een paar dagen gele den in het weer heeft plaats gehad, hoeft een snel einde gemaakt aan de koude, die in de vorige week heerschte Elk jaar om dezen tijd, soms iets vroeger, soms iets later, treedt een belangrijke afkoeling op, de z.g. IJsheiligen-koude, genoemd naar de drie „Gestrenge Heeren" Mamertus, Pan- cratius en Servatius (10—12 Mei). Wanneer wij nu rekenen, dat dezen keer 6 Mei een warme dag was, gevolgd door een afkoe ling van 6 graden van 6 op 7 Mei en een verdere afkoeling van nog een paar gra den van 7 op 9 Mei, dan kunnen wij aan nemen, dat de IJsheiligen-koude ditmaal wel ongeveer op den normalen tijd is ge komen. Gaan wij nu de ontwikkeling van den algemeenen woorstoestand in West-Europa sedert den 6en Mai na, dan zien wij, dat op dien dag nog een warme Zuidelijke luchtstroom over Frankrijk, do Britsche eilanden en de Noordzee trok. In het Wes ten lag toen een ondiepe depressie, in het Oosten was de luchtdruk hoog. Den vol genden dag ontwikkelde zich over West- Duilschland een onweersdopressie, die bui tengewoon zware regens over het Noorden van ons land en een groot gedeelte van Duitschland bracht. Er kwam toen ook langzaam een koude Noordelijke lucht stroom door, die echter pas Vrijdag den Ssten zoover ontwikkeld was, dat zeer kou de lucht over Skandinavië naar de Brit sche eilanden en de Noordzee werd ge voerd. In verband met de op dien Jagheer- schende luchtdrukverdeeling, kwam deze koude luchtstroom als een Westelijke wind in ons land. Zijn grootste ontwikkeling be reikte deze stroom Zaterdag jltoen hij Je temperatuur in Noord-Skandinavië tot 5 graden onder nul had doen dalen. Deze luchtstroom was toen reeds tot de Middel- landsche Zee doorgedrongen, maar hij was aan de Westzijde zeer ondiep begrensd. De Oostelijke helft der Britsche eilanden stond onder den invloed van dien stroom, terwijl over de Westelijke helft een warme Zui delijke wind woei. De geheele koude lucht stroom bewoog zich naar het Ooston, zoo dat zijn westelijke grens Zondagmorgen ons land bereikte Dien dag lag ons land tus- schen den kouden luchtstroom en den war men Zuidenwind, die in den nacht van Zondag op Maandag sterker begon te waaien. Van Zaterdag tot Maandag kwam geheel Europa onder dezen warmen lucht stroom, zoodat overal een belangrijke stij ging van de temperatuur plaats greep. Deze temperatuurstijging was derhalve geen lo caal verschijnsel en daarom van zooveel te meer beteekenis voor een langeren duur van het zachte weer, daar de ontwikkeling van hoogen druk over Z.W.-, Centraal- en N.O. Europa en de uitbreiding van de lage drukking over don Atlantiechen Oceaan den toevoer van koude lucht uit het Noorden voorloopig weer belet. (Nadruk verboden). I DE BETUWE IN BLOEL Enkele routes. Men schrijft ons uit Beusichem: Onvergelijkelijk schoon is de Betuwe, als zij zich tooit met de blanke bloesem van kers en peer, en de tcere rose tint der ont luikende appels. Dan is het een weelde voor het oog alom de indrukwekkende pracht van den bloesem te aanschouwen en gelei delijk aan heeft zich dan ook de gewoonte ontwikkeld, ora na de bloeiende bollen, de bloeiende Betuwsche „bongerds" te zien. Zondag j.l. mocht de Betuwe zich reeds in een druk bezoek verheugen, hoewel er eigenlijk niet veel te zien was. Om een staaltje te noemen, vervoerde dc veerpont alhier dien dag ongeveer 500 auto's en 200 motorfietsen. Maar als het weer medewerkt, zal er met Hemelvaartsdag en a.s. Zondag veel schoons zijn te bewonderen. Een tochtje per auto of fiets naar de Betuwe is dan ieder aan te raden. Er zijn veel wegen, die naar de Betuwe leiden, zoodat een bepaal de route moeilijk is op te geven. Wij ver wijzen naar het handige boekje, uitgave A. N. W. B „Per rijwiel, auto, motorrijwiel en te voet naar de Vruchtboomenstreek", waarin verschillende aardige tochten be schreven staan. Voor hen die dit niet bezit ten, willen wij daaruit een aardige route opgeven- Voor fietsers en automobilisten: Utrecht Houten, 't Goy, Beusicherasche veer, Beu sichem, Zoelmond, Buren, Kerk Avezaath, Drumpt, Tiel. Afstand 35.1 K.M. En terug: Tiel, Drumpt, Zoelen, Rijswijk, Wi'k bij Duurstede, Cothen, Odijk, Bunnik, Utrecht. Afstand 38.1 K.M. Tiel is het cen trum van bezoek. Route 2 als 1 tot Tiel en terug: Tiel, Groote Brug, Eek en Wiel, veer over den Rijn, Amerongen, Lekdijk, Wijk bij Duur stede, Cothen, Odijk, Bunnik, Utrecht. Deze rondtocht uit Utrecht is 85.8 K.M. Langs deze routes ziet men wel het voor naamste. Wio bovendien oog heeft voor historische bijzonderheden, vindt te Wijk bij Duurstede een ruïne met mooi uitzicht uit den toren, te Buren het Koninklijk Weeshuis en in Tiel verschillende historische gebouwen. HET LAATSTE SLACHTOFFER DER NOORDPOOL Y. 132. Maassluis, 12 Mei. Onder groote be langstelling heeH hedenmiddag de begrafe nis plaats gehad van den jongeling J W. Noordzij, die op zoo smartelijke wijze b i de ramp van de Noordpooi Y. 132 aan de Schot- scho kust om het leven is gekomen. Hot woord werd gevoerd door den burgemeester van Maassluis, den heer Dommisse en Ds. Bramer. Er valt veel nieuws te vermelden. Amsterdam. 12 Mei. In bloeiende Mei schoonheid ontvangt Artis zijn bezookers. Veel nieuws valt er te vermeiden omtrent de levende have, die de laatste dagen met belangrijke aanwinsten werd verrijkt. Over de beide Afrikaapsche Zwarte- of Gryplip neushoorns Karonggo en Sultan werd al uitvoerig bericht Ze trekken dan ook veel bekijks in hun ruime buitenperk ter weers zijden van het olifantenpaar Niet minder belangstelling zullen de jon ge orang-oetans Pim en Puck door mevr. C. Huber—Colenbrander het Genootschap geschonken, deelachtig worden; alleraar digste menschapenkinderen van aandoen lijke aanhankelijkheid jegens hun oppas ser Houtman, die met hen en met de groo- tere organs Kromo en Sophie dagelijks ecnige uren het speelveld in den voortuin gaat betrekken, waar de jonge mensch apen naar hartelust van zon on zomer kun nen genieten en de toeschouwers doen schateren van het lachen. Het Genootschap heeft thans wel een unieke menschapen verzameling, want behalve het irenoemde oolijke viertal, kan Artis als geen anderen zoólogischcn tuin voor den dag komen mei zijn kolossalcn volwassen Atjeh orang Si Tamiang, destijds door eénigo leden van het Genootschap geschonken, en voorts mot zijn halfwassen orang Piet, alsmede met de nu ook al flink ontwikkelde chimpansé Tieko. Ontzagwekkend troont do warrig- bohaarde Si Tamiang met zijn donker, door monsterlijke koonkwabben nog impo neerend verbreed aangezicht in den groo- ten middenkooi der menschapen-afdecling van het Apenhuis. Interessante bewoners zijn er voorts de zwarte Siamangs, door den heer II G. Kei ler te Moeara Laboeh aan Artis gcschon ken, wier niet onwelluidende galmende en gillende brulconcerten het publiek ver schrikt te hoop dóen loopen. Van den heer Kessler mocht Artis ook de mooie Knbin- oetan ontvangen, de zeldzame boschgems uit het Sumatraansche bergbosch. in het Minangkabausche huis gehuisvest. Een vee! belovende aanwinst is verder de jonge Ben gaalsche tijger, van Calcutta geïmporteerd en door den heer Alfred Ezra te Londen aan het Genootschap geschonken. De an tilopen-collectie is nog uitgebreid met een prachtigen bok van de Livingstone's Eland antilope, waarvan Artis reeds drie wijfies bezat. In het. eenhoevigenhnis is tijdelijk een jong paar Nia^sa-struisvogels onderge bracht. tot het nieüwc struisvogelpark zal zijn gereed gekomen, dat men van plan is aan te leggen De haan van een paar Nan- doe's of Pampa-struisen is met nestelen begonnon en geeft thans bijwijlen het prach tige „pronken" met breed afhangende wio ken te zien. Pauwen en fazanten geven nu ook allerlei schoonheid van „sexual dis play" ten beste; een Argusfazant hen ver zorgt reeds haar eerste in Artis geboren kuikentje. De oude Cantelo's broedmachine is vervangen door een uitnemend, voor Artis-doelcinden speciaal ingericht Geuze- broek's broedapparaat met kunstmoeder, dat alle gelegenheid biedt tot het bekijken van zich „eigenhandig" uit de eieren vrij makende kuikentjes en hun prille jeugd- vorrichtingcn Ook in het aquarium is al broedverzorging bij verschillende visschen waar te nemen; een paar Kameleon-vis- séhen, een paar wonderkleurige Hemich- romis bimaculata, verschillende stekelman netjes en bittervoorntjes, geven allerlei in teressants te zien. Voorts hebben verschillende hondshaai wijfjes er hare groote, aan taaie slijmdra- don verankerde eieren afgezet en zullen er wel spoedig de ragfijne sluiers van baarzen kuit te bewonderen zijn. Zoo geeft onze mooie oude Artis-tuin weer overal veel moois en merkwaardigs tc genieten. Er valt op het gebied van het speurhondemwezen nog haast alles te ver richten Voor den Bond van Hoogere Politieamb tenaren in Nederland, heeft d.o heer Ph van der Most, inspecteur van politie te Amsterdam ir.» den Haag een lezing gehou den over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer J. W. (Iaarmnn, heette de aanwezigen welkom, speciaal de commisansscn en autoriteiten, die aan \o uitnoodiging gehoor gaven. Wat het onder werp der lozing betreft, wees spr. er op dat dit gebruik meer actueel is geworden door het gebruik van honden bij het verspreiden van volksophoopingen, tijdens de relletje? te Haarlem. De heer van. der Most, hierna het woord verkrijgende, begon met op te merken dat de belangstelling voor de honden omge keerd evenredig is aan de diensten die zij aan de politie en justitie kunnen bewijzen Van de zijrte der politie is weinig gpdaan om de geleiders van hor-den op hooger peil te brengert. Particulier initiatief en kapi taal .hebben 't meeste gedaan. Voor den uiensthond ïg echter b-Op \^an am)-elijke zijde noodig. Verbetering is te verwacht ?n als dc hoogere politieambtenaren meer be' langstelling voor den politiehond gaan too non. Gewoonbjk denkt men eerst aan het speurwerk; de surveillancediensten van den hond zijn evenwel van evenveel be lang. Noodzakelijk is het uit dressuur en dienststandpunt dat de hond, zoowel voor speuren als surveilleeren wordt opgeleid In vele kringen acht men hst n-ut van speurhonden problematisch. Spr. verwerpt de hypothese dat de neus van don hond voor het speurwerk het voornaamste is on meende dat het karakter van den hond op de eerste plaats moet staan. Na te hebben nagegaan. hoezeer de neus voor iederen hond het meest betrouwbare orgaan is «>n dus ook de speurhond erover moet beschik ken, stond spr. stil bij de biteokenis van het karakter. Prof. Buitendijk verklaart dat de hond stoffen ruikt, die voor ons reuk loos zijn, vooral vetzuren (die o. a. het zweet zijn specifieke» geur verleenon) in zeer groote verdunning. Door zijn neus i? de hond dus in staat mcnschen te herken nen. Door huidademhaling, stofwisseling, zweetafscheiding en do afscheiding der talgklieren, heeft ieder monsch een eigen geur en hebben geen twee personen den zelfden. Hierdoor herkent de hond een be paald individu. Aan den geur verbindt de hond dadelijk een persoon al naar hij ei meer of minder aangenaam mee in aanra king is gekomen. Voor een hond moeten geuren zoo duidelijk gedefinieerd zijn als voor ons de kleuron. Voor een totaal onbo kende lucht moet men een hond door dres suur belangstelling bijbrengen. Een spoor als zoodanig bestaat niet, voor het door al lerlei andere sporen gekruist wordt. Door opleiding moot de hond afgericht worden naar te streven om voor het gebruik dei politiehonden de omstandigheden te schep pen waarop zij recht hebben. Hierna werd gelegenheid gegeven tot hel stellen van vragen waarvan kolonel Thora SL-m gebruik maakte. Hierbij bleek dat een hond te Haarlem wel degelijk gebeten heeft, ofschoon de uitwerking van dezen beet zee» onbeduidend is geweest. Naar aanlei ding hiervan werd nader van gedachten gewisseld, met nama over de vraag, wat precies onder een politiehond moet worden verstaan. Vervolgens werd overgegaan tot de ver- looning van een aantal lantaarnplaatjes op de africhting van toepassing van politie honden betrekking hebbende. De vergadering werd o.a. bijgewoond door mr. Cnllnrd, namens den minister van Justitie, mr. Spit. namens den minister yan Binnenlandsche Zaken, mr Liïyken Glas horst, officier van. Justitie cn kolonel Thomson. Plant nu Uw struikrozen wij gever vanaf heden op den prijs volgens cat. 19301931 Kweckerij „HORSE WEIDE" KRU1SKAMP AMERSFOORT Bezwaren tegen de opheffing van art. 39 der Auteurswet Een groot aantal uitgevers hebben oen request ingediend bij de leden van de Eerste Kamer, met het doel dezen attent te maken op do groote bezwaren, die be staan tegen do opheffing der beperkingen voor Nederland in de auteurswet van 1912 opgenomen Daar requestranten gebleken is dat bij de leden van de Tweede Kamer niets be kend was van het voornemen het punt op de agenda te plaatsen cn dat het onvoor bereid zijn, de oorzaak is, dat het voorstel zonder discussie on zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, doen zij den ledon der Eersto Kamer thans hun bezwa ren kennen Zij betoogen dat de wonschelijkheid van de beperkingen voor Nederland in hooge mate bestaat, omdat Nederland voor den leeslust zijner inwoners veel te weinig goede auteurs lelt en het dus van cultu reel belang is voor ons volk, dat aan ver* talingen niet te groote moeilijkheden wor den in den weg gelegd. Bestreden wordt dat art. 39 onrecht doet aan den auteur Hierbij wordt aangevoerd dat van meer dan een boek te bewijzen is, dat de verkoop van net oorspronkelijk werk in ons land eerst van betec-kenis werd, toen een vertaling ervan was ver schenen, zoodat auteur en uitgever er voordeel, inplaats van nadeel uit genoten. Doordat de buitenlandsche uitgevers hier weinig of in het geheel geen reclame voor hun uitgaven maken, zijn deze als regel slechts in zeer kleinen kring bekend, totdat de vertaling als gangmaakster aan het boek uit den vrcemdo de bekendheid in breeden kring geeft en velen er dan weer de voorkeur aan geven het hoek in 't oorspronkelijk te lezen. Dit voordeel kan met een boek in 't Nederlondsch ge schreven, door de onbekendheid met onze taal. nimmer worden bereikt. Dat de tegenwoordige toestand den bui- lenla«'ders niet schaadt, blijkt wel uit het feit, dat jaarlijks alleen uit Engeland voor meer dan eun inillioen gulden aan boeken naar Nederland wordt uitgevoerd en dat het aantal abonné's op Engelsche tijd schriften hier zoo groot is, dat men in En geland eenvoudig weigert te gelooven, dat die alleen voor ons land zijn bestemd. Ne derland neemt dan ook, door de zóó velen, die er» althans Duitsch, Engelsch en Franscli lezen, een zeer speciale positie in en het is juist de grief van requestranten dat daarmede geen rekening wordt ge houden, nu dc beperkingen, die op grond daarvan in de auteurswet van 1912 zijn gebracht, worden overboord geworpen. Al stond Nederland in de handhaving van beperkingen alleen dan nog zou dit om den genoemden toestand waarin het verkeert, \olkomon gerechtvaardigd zijn. De gelijkstelling met andere landen schept in plaats van gelijk recht, juist groote on gelijkheid. En toch noemen de tegenstanders van beperking het handhaven van art 39 im moreel. Waarom, zoo vragen requestranten, is de termijn van 10 jaren immoreel cn die van 30, 50 of van 75 jaren niet? Ten slotte wordt er op gewezen dat ook vertalen een zelfstandige arbeid is, waar door de bestaande kopij wordt verwerkt tot iets nieuws, waaraan dc outeur niets doet en waarvoor alleen den vertaler be taling toekomt. Requestranten mcencn hiermede te heb ben aangetoond dat' le. bij het door de Tweede Kamer aan genomen voorstel tot intrekking van art 39 van do Auteurswet 1912 is voorbijgezien dat art. 7 daarin nu voor Nederland staat als een doode letter 2e. dat bij de handhaving van art. 39 geen onrecht wordt aangedaan aan den auteur; de daarin vervatte bepaling in tegendeel van oordeel is voor den buiten- landschen auteur en uitgever beiden; 3c. dat door behoud van art 39 geen in breuk wordt gemaakt op het recht van den auteur op 100 pCt. bclooning voor het geen door hem is geleverd; 4c. dat er een inconsequentie is, in de tweeërlei toepassing van dezelfde gedach te, die in de octrooi wet wordt aanvaard cn in dc auteurswet wordt verworpen; 5e. dat cultureclc schade voor ons volk is te duchten, cn stoffelijk nadeel aan zeer vele nijvcrcn wordt berokkend, als met het doen vervallen van art. 39 uit dc au teurswet, grootcr moeilijkheden clan reeds bestaan aan het geven van vertalingen worden in den weg gelegd. Zij verzoeken daarom de door de Twee de Kamer aangenomen wijzigingen van do auteurswet 1912 te willen verwerpen. Donderdag 14 Mei. Hilversum. S.01 gramofoonplaten. 9.30 A.V.R.O.-octct, 11.00 orgelconcert door Pierre Palla, 12.00 A V.R.O.-kwartet, 1.30 concert Amsterdamsch Vocaal kwartet, 2.00 concert door het Ilaagsche Harmonie Orkest, 5.45 A.V.R.O -omroeporkest, 7.00 vervolg concert, 8.15 aansluiting concertgebouw te Amster dam, 10.20 Kovacs Lajos en zijn orkest, 11.15 gramofoonplaten. Huizen. 9.30 gramofoonplaten. 12.15 con cert K R.O.-sextet, 2.00 concert Chr. Radio Orkest, 6.00 gramofoonplaten, 6.30 concert, 8.00 concert, 10.30 gramofoonplaten. Da ven try (Midland Regional) 11.20 concert, 1.20 Midland studio-orkest, 6.00 Midland studio-orkest, 7.30 orkest-muziek. Kalundborg. 11.20 concert, 2.20 con cert, 7.20 Spaansch concert, 8.10 nationale liederen cn dansen uit Baskisho provinciën, 8.55 klassieke strijkmuziek, 9.55 vierhandige pianomuziek. Langen berg. 7.20 ochtendconcert, 12.20 middagconcert, 150 concert, 3.50 mili tair concert, tot 10.20 nachtmuziek, 11.20 dansmuziek. Vrijdag 15 Mei. Hilversum 8.00 gramofoonplaten, i' 30 gramofoonplaten, 12.01 Kovacs Lajos cn /ijn orkest, 1.30 gramofoonplaten, 2.30 A.V.R.O. kwartet, 4.00 orgelspel door Joh. Jong, 515 V.A.R.A. orkest. 6.00 gramofoonplaten, 615 vervolg concert, 7.30 vervolg concert, 7.50 olot concert, 8 30 concert, 9.30 vervolg concert, 10 45 gramofoonfiaten. Huizen. 8.15 11.00 en 12.15 gramof >on- platen, 12 30 concert, 2.00 gramofoonpl'ilen, 3.00 cello-recita;. 4.30 gramofoonplaten. 5 30 orgelconcert, 7.45 gramofoonplaten, 8.00 ««.n- ccrt,, 9.15 carillonbespeling. 10.00 concert Chr. Radio orlcst. 10-50 gramofoonplaten. D a'v ent r v (Midland Regional). 1.20 con cert, 2.35 Rcgal-orkest, 7.00 en 8.00 orkest muziek, 9.40 dansmuziek, 10.05 orkest- in uzi oa. K a j u n d b o r g. 2.20 concert, 10.05 dans muziek. e Langen berg. 7.25 ochtendconcert. 1.25 middagconcert, 5.20 voordrachtavond, 8.20 avondconcert, t"t 11,20 dansmuziek, !1.20 dansmuziek, 12.20 nacht concert. VRAAGT UWEfNV^ WINKELIER OF NV HU1.5KO TELÏ200 AMERSFOORT

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10