UTk:STr-.I7 Tel:IV) ST. EMILION p. f I. f 1.40 p. anker f56.— Sport BEZUINIGINGSCOMMISSIE RAPPORTEERT De kosten van onderwijs DEMONSTRATIE VAN NED. FABRIKAAT B. SCHOOLEMAN DE RESERVE-ELFTALLEN IN DEN K.N.V.B. 1 p SCI clnr 1 HET ATHLETIEKFEEST TE UTRECHT MARKIEZEN ZONSCHERMEN Van versobering van den rijks: dienst nog weinig merk: baar In het verslag over 1030 van de Bezuini- gingscommissie, dat heden verschenen wordt vermeld, dat de commissie naar aan leiding van het feit dat niet minder dan instanties een reorganisatie van het Rijks Instituut tot Zuivering van Afvalwater (R.I.Z.A.) voorbereiden, bij de regeering een poging deed tot het verkrijgen van meereen' hcid in de werkwijze tusschcn de verschillen de organen, welke bezuiniging of reorgani satie van den staatsdienst beoogen. In de naar aanleiding van de Rijksbegrooting voor 1931 tot de regeering gerichte be schouwingen werd o a. gewezen op de tot nog toe weinig merkbare ..voortgezette ver sobering van 's Rijksdienst door reorgani satie". De verwezenlijking van verschillende reorganisatievoorstellen, door de commis sie gedaan, laat nog steeds op zich wachten In dit verband is de aandacht er op geves tigd, dat de personeelsuitgaven op de laat ste elf hoofdstukken der staatsbegrooting rond 1. 639.000 gestegen zijn. Voor het Staatsbedrijf der P.T.T. dat in het vooraf gaande niet begrepen is, bedraagt deze ver meerdering ruim drie milliocn. Ook maak te de commissie nog een becijfering waar uit bleek, dat de Staatsbegrooting voor 1931 in werkelijkheid ongeveer dertien millioen gulden hooger is dan die voor 1930. Verder opperde de commissie bezwaar tegen de in dertijd voorgestelde verhooging van den gedistilleerd-accijns, welke h.i. al zeer spoedig versterking van het de grenzen bewakendo personeel noodig zal maken. In het antwoord van de regeering wordt in zake de gewenschte versobering van den staatsdienst er op gewezen, dat de com missie bij haar conclusie uiteraard slechts kan uitgaan van de begrootingsstukken, zooals deze publiek worden, doch daarbij over het hoofd moet zien al hetgeen aan de aanbieding der begrooting is voorafgegaan. Bovendien konden eenige ramingen reeds terstond lager worden gemaakt, ten gevol ge van een te voren tot stand gekomen reor ganisatie. Het onderzoek betreffende de reorganisatie der departementen van alge meen bestuur leidde tot een reorganisatie voorstel betrekkelijk de Generale Thesau rie en van de afdeelingen „kabinet'' en „se cretarie' van het departement van Finan ciën. Uitvoerige beschouwingen worden gewijd aan het Nijverheidsonderwijs, op welk ge bied ccn sub-commissie (de z.g commissie- Westerveld) werkzaam is. De in 1930 gevoerde correspondentie om- trept het door de commissie principieel ver keerd geachte stelsel, waarbij uit de staats kas gesubsidieerde bijzondere nijverheids scholen geheel eigenmachtig subsidie ver kenen aan ondenvijs-organisatics en instel lingen, tot aantallen en bedrageh, welke al leen ten aanzien van de laatste door een maximum grens beperkt zijn, leidde niet tot het resultaat, dat hierin verandering ge bracht werd. Wanneer tot opheffing van liet stopartikel betreffende do Nijverheidsonderwijswet •veigegaan wordt, zou de commissie zekere maatregelen wenschen tegen niet strikt ge boden uitbreiding van het nijverheidsonder wijs, in de eerste plaats door geen subsidie tc verleenën aan scholen, welke niet noodig /ijn met het oog op het aantal onderwijsho- hoevenden, doch die gewenscht worden om redenon, daar buiten gelegen. De regeering' hééft het voornemen met dit denkbeeld reke ning te houden. Vérder ontwikkelde de commissie bezwa ren tegen het wetsontwerp betrekkelijk het aanvullend onderwijs voor de rijpere jeugd, in het bijzonder tegen de schade, welke het nijverheidsonderwijs hiervan endervinden zou. Gesproken wordt ook nog over den econo- mischen voorlichtingsdienst. Hieruit blijkt, dat dc bczuinigingscommissie 7 Maart 1930 het rapport der commissie-Posthuma, verge zeld van twee adviezen- der C. R. C„ aan de regeering heeft doorgozonden, waarbij werd opgemerkt, dat zij zich over het algemeen kan vereenigen met de conclusion van dat rapport, doch.in overweging geeft om aan de in dén raad van bestuur dor geprojec teerde centrale instelling zitting hebbende, uit het bedrijfsleven afkomstige leden slechts een adviseerende stem toe te ken nen. Aan do regeering wordt nog in overwe ging gegeven art. 6 van de H.O.wet te wijzi gen in dien zin, dat het aantal zielen eener gemeente, dat tot het oprichten van een gymnasium noodzaakt, van 30.000 tot 10 50.000 wordt, opgevoerd. MOEILIJKHEDEN MET EEN COMMUNISTISCH RAADSLID. Geen brood voor zijn gezin. Men schrijft uit Schiedam aan de N.R.Ct.: Zaterdagmiddag had het communistische raadslid C. zich met vrouw en kinderen naar het stadhuis begeven om te trachten den burgemeester te spreken te krijgen en te vragen hoe hij het moest aanleggen om voor zich en zijn gezin aan brood te komen., daar de steunuitkeering voor hem was op gehouden Daar de burgemeester niet voor hem te spreken was, had hij plaats genomen in do vestibule en weigerde het stadhuis te verla ten. Toevallig kwam de commissaris van poli tie binnen en toen hij op diens sommatio namens den burgemeester evenmin wensch- te te vertrekken, hebben eenige middeler wijl ontboden agenten den onwillige het stadhuis uitgezet, waarop hij zich hevig verzette. Gevolgd door vrouw cn kinderen is hij naar den politiepost op de Groote Markt ge bracht, vanwaar hij evenmin wenschte te vertrekken en waar hij dan ook ettelijke uren heeft doorgebracht. Zijn vrouw on kin doren gingen echter heen en liepen des mid dags door de stad, waarbij zij bordjes mee droegen, waarop geschreven stond, dat zij honger hadden. Om vijf uur heeft C. uit eigen beweging den politiepost verlaten, nadat proces-verbaal wegens huisvrede breuk was opgemaakt In het park Zypendaal te Arnhem Mr. J. Iluges, secretaris der K. van K. en Fabrieken voor Arnhem en Omstreken, zendt ons een circulaire, betroffende een plan voor een Noderlandsch-Fabrikaat-de- monstratie 1932 in hot park Zypendaal te Arnhem waaraan door ons het navolgende is ontleend: De N.E.F.A.-demonstratie bedoelt alleen om aan die fabrikanten, die zich thans be klagen dat, uitsluitend als gevolg van on kunde, vooroordeel, sleur en onverschillig heid, het Nederlandsche volk, gelet op kwa liteit cn prijs, ten onrechte hunne produc ten veronachtzaamt en achterstelt bU die uit het buitenland, dc volle gelegenheid to geven om zelf zooveel mogelijk bedrijfs groepsgewijs vereenigd den Nederland- schen consument van die dwaling te over tuigen en van die fout te genezen. Dit moot, althans voor velo bedrijven, goeddeels bereikbaar zijn, wanneer: le. dio fabrikanten, door middel van po pulaire, overtuigende proefnemingen cn de monstraties, dc degelijkheid, deugdelijkheid, doelmatigheid, duurzaamheid enz. enz. van hunne producten zóó afdoende aantoonea dat, wat dit betreft, bij geen enkel bezoeker der demonstratie nog plaats voor twijfel overblijft. 2e. een publiciteitscampagne vóór, tijden- en na de demonstratie-maanden, het Neder landsche volk volledig voorlicht omtrent plicht en noodzaak om, vandaag meer dan ooit, in ons aller belang, bij gelijken prijs en kwaliteit, aan het nationale product de oorkcur te geven. Wordt dit begrip, tot zelfs op de scholen toe, van Noord tot Zuid, aldus tot gemeen goed gemaakt, dan zullen grossiers en win keliers er wel voor zorgen, dat de eiscli van het publiek: éérst zien, wat Nederland le vert, op de juiste wijze in bestellingen wordt omgezet. En wanneer het goede begin cr eenmaal is, dan hebben de fabrikanten het natuurlijk in eigen hand om die. door hen verlangde positie, ook verder te behouden. De N.E.F.A.-demonstratie, die het boven staande resultaat, t.w. die veranderde stem ming bij het Nederlandsche volk, beoogt, moet gehouden worden van half Juni tot half Augustus 1932 in het Park Zijpendaa! te Arnhem en tot stand komen door samen werking van dc Regeering, de Nederland sche fabrikanten (voorzoover zij althans te lijden hebben van buitcnlandsche concur- enten en hunne bedrijven zich voor deze demonstratie leenen, en Arnhem, Velp cn Oosterbeek. VAN PERSEINSTRAAT 19, Telefoon 423. JUBILEUM DR. J. H. GUNNING. In WUhel. Een predikbeurt mlnadorp. Goes, 18 Mei. Gisteren heeft dr. J. H. Gunning J. Hzn„ de bekende emeritus-pre dikant uit Bilthoven, in de Ned. Herv. Kerk te Wilhelminadorp, waar hij 50 Ja&r gele den zijn loopbaan als predikant aanving, ter herdenking van dit jubileum een pre dikbeurt vervuld. Nadat gezongen was ps. 25 vers 2 en 3 las dr. Gunning den tekst, waarover hij een enkel woord wilde zeggen, n.I. Openbaring 1, vers 7. Alvorens hiertoe over te gaan sprak do jubilaris echter een persoonlijk woord, waarin hij zeido zeer dankbaar te zijn voor de vriendelijke uit- noodiging van den kerkeraad om dit jaar nog eens in zijn eerste gemeente op te tre den. DOODELIJK ONGELUK TE LEIDEN. Fittser geslipt en door vracht auto gegrepen. Leiden, 19 Mei. Hedenmiddag half vier is op den Hoogen Rijndijk te Leiden de 21- jarige kruidenierszoon v. d. K. met zijn rij wiel geslipt. Hij werd door een achter hem aan rijdende vrachtauto overreden en ge dood. FRAUDULEUZE HANDELINGEN DOOR EEN ADVOCAAT. 's-Gravenhage, 18 Mei. De procureur generaal bij den Hoogen Raad concludeerde heden tot vorwerping van het cassatie beroep von mr. C. P. M„ vroeger advocaat en procureur te 's-Gravennage, die in hoo ger beroep door het gerechtshof te 's-Gra- venhage is veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf wegens oplichting cn verduiste ring. Arrest 27 Mei a.s. CIRCUS ,JBAREM" HEEFT PECH. Thans ook een olifant bezweken. Het circus „Barem", dat thans tc Tilburg voorstellingen geeft, heeft den jongsten tijd wat pech. Na de zes Berber-leeuwen, die de zen dagen gestikt in hun transportwagen werden gevonden, is thans ook een olifant dood gebleven, wat bij elkaar voor het cir cus een verlies van ruim 40.000 beteekent. MOTORSPORT DE MOTORSNELHEIDSWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Do op 17 Mei wegens regen alt- gestelde races worden Zondag a.s. gehouden. De motorrennen, die Zondag j.l. wegens den hevigen regenval moesten worden af gelast, zullen nu definitief op Zondag 2i Mei a.s. plaats vinden. Het programma be looft uiterst interessant te zijn. Niet alleen dat de allerbesie renners heb ben ingeschreven, maar vooral voor de se- nioreskla6ae zijn er laugebaan, zoowel als kortcbaanraces, die een bijzonder spannend verloop waarborgen. Om slechts enkele deelnemers to noemon: A. P. v. Hamers veld, 350 en 500 cM\ W. v. Berg, 350 en 500 cM\ G. v. Pelt, N. Bovee, Hulscbosch van Dalsum enz enz. Voorts zal er in de rust een athlotiek loop gehouden worden over 4000 M. met hindernissen, waarvoor tal vooraanstaan de loopers hun medewerking hebben toe gezegd. Wielrennen. DE RONDE DOOR DUITSCHLAND. het elftal samengesteld, dat op Eersten Pink sterdag 24 Mei, tc Berlijn tegen Oostenrijk uitkomt Het elftal is ale volgt samengesteld: Doel: Kress Rot Weina Franfurt Achter: Beier Hamburger SV en Weber Kurhessen Kassei. M»dden: Knópflo FSV Frankfurt, MOnzen- berg Allernannia Aken en MQller Hertha Ber liner SC. Voor: Bergmayer Bayern MUnchen, Sobec Hertha BSC, Ludwig Holstein Kiel, Richard Hofmann en Mtillcr, beiden Dresdner Sport Club. Veel veranderingen zijn cr niot gemaakt in het elftal, dat op 26 April te Amsterdam tegen Nederland uitkwam. In de middenlinic en achterhoede is wei nig veranderd, veel sterker dan in Amster dam zal dit zestal zeker niet zijn. Alleen van het meespelen van Mönzenberg is ver moedelijk een versterking. De linkervleugel is in tact gelaten, dat de midvoor vervangen zou worden, spreekt van Zelf. Doch of Ludwig zoo veel beter is, wordt ten sterkste in goed ingelichte kringen be twijfelt Oostenrijk speelde Zaterdag tegen Schot land een prachtpartij voetbal. O.i. hebben do Duitschers tegen dat spel geen kans. Zeist 2 verliest voor de promoticcompetitie van Baar/i 2 De competitie van do reserve-afdeelingen loopt nu zoo zoetjes aan ten einde, ook met do promotie-degradatie wedstrijden schiet het al aardig op, nog een paar Zondagen en het seizoen is geheel en al afgewerkt. In de tweede klasse van afdeeling II rest nog de ontmoeting tusschcn de' kampioen Zeeburgia II en de Vriendenschaar reser ves, de uitslag is voor de Culemborgers nog van belang voor wat betreft een hoogere plaats op do ranglijst. De volgorde luit: 1921, Hot verloop van de twaalfde clappa was zaer levendig. B e r 1 ij n, 18 Mei (H.N.). De twaalfde eiap pe van de Duitschland-ronde ging vandaag van Hamburg ever Bremen naar Hannover een afötand van 269.2 K.M. Aanvankelijk werd een vlot tempo ingezet, doch later reed men weder met een kalm gangetje, daar men veel tegenwind had. Geyer kwam te vallen doch kon den rit voortzetten. De Italianen Piccini en Fraecarellio benevens de Zwitser Rufener. die reeds bij het vertrek uit Hamburg over pijn klaagden, geraakten achter. Aanvankelijk vielen de deelnemers in drie groepen uiteen, doch later sloten de.zc zich weder aan, zoodat een hoofdgroep van 24 man het :inddoel Hannover naderde, De eindspurt had een zeer levendig verloop waarbij het Stöpel gelukte met 9.48.23 de overwinning te behalen, onmiddellijk ge volgd door Bulla (O.), Buse Dewaele, Mar tin en Metze. Alle overige deelnemers kwa- men op de zevende plaats met uitzondering van Piccini, Frascarelll en Rufener, die met aanmerkelijke vertraging aankwamen. In het totaal-klassement leidt Metzc met 108.09.17. Dan volgden Thierbach met 108.10.33 en Fraritz met 108.13.32. In het lan- denklassement heeft Duitschland nog steeds de leiding met 324.33.57. In don stand kwam overigens geen verandering. HOLLAND—DUISBURG LAAR '0§. Dultscho ploeg naar Utrecht én Amersfoort. De vereeniging Holland hoeft er voor ge zorgd dat de Utrechtsche voetballiefhebbers as. Zondag een Duitsch© ploeg in actie zullen zien. En wel de vereeniging Duis burg Laar *06 spelende in de le Bezirks- klasse van den West-Duitschen Voetbal bond. Zooals bekend spoelde Holland met Paschcn in Duitschland tegen deze club en verloor met 5—2. Duisburg Laar *08 werd het vorige jaar eerste klaeser en speelt nog het bekende driehoekspel dat veelal als onproductief wordt aangemerkt, dcch de Duitschers hebben hiermede toch veelal succes. Holland zai zeer zeker po gingen doen om revanche te nemen; of 't lukken zal, in ieder geval belooft het een interessante wedstrijd te worden. De ontvangst der gasten zal op eenigs- zins feestelijke wijze geschieden, de wed strijd zal bovendien door muziek worden opgeluisterd. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, speelt H.V.C. den tweeden Pinksterdag op Birkhovn tegon deze Luitsche ploeg. Voetbal. DUITSCHLAND—OOSTENRIJK. Het Duitsche elftal. B e r 1 ij n, 18 Mei (V.D.). Dc Elftalcommis sie van don Duitschen Voetbal Bond heeft Zeeburgia II 17 15 1 1 31 79-23 Velox II 18 9 7 2 25 763* Volewljckors II 18 9 5 22 61—48 't Gooi II 18 9 3 6 21 62—43 IJ. V. V. II 18 7 2 9 16 4455 Rapiditas II 18 6 2 10 li 46-62 Vricndensch. II 17 5 3 9 13 51o9 H. V.C. II 18 5 3 10 13 42—74 Hilversum III 18 5 2 11 12 56-78 Baarn II 18 S 1 12 11 30-67 Voor de derde klasse werd geen enkele wedstrijd gespeeld. Hercules III dat voriee weok op uitstekende wijze Allen Weerbaar II versloeg en thans nog één wedstrijd heeft te spelen kan de laatste plaats nog ontloo- pen zoo er gewonnen wordt. De bijgewerkte stand is als volgt: Zeist II 18 13 o 3 28 72—33 Kampong II 16 10 1 5 21 37—32 't Gooi III 17 6 7 4 19 43-3? U. V. V. III 18 8 3 7 19 48-37 D. O. S. II 18 8 2 8 18 41-57 Rapiditas III 17 8 1 S 17 70—47 B. F. C. II 17 7 2 8 16 38—40 Voorwaarts II 18 6 2 10 14 32-61 Allen Weerb. II 18 6 12 12 42-55 Hercules II 17 4 2 11 10 53—71 De zevende Singelloop Voor de promotio speelde Zeist II tegen de hekkensluiter van de tweede klasse Baarn II en verloor met 1—2, do kansen van Baam zijn daardoor wel zeer mooi. De stand is n.l.ï Baarn II 2 2 4 4—2 Zeist II 2 1—12 33 D. W. S II 1 2 2—4 In de derde klaase van afdeeling II zijn Hercules II en Velox III uitgespeeld, hier behaalde C.V.V. III een fraaie 71 overwin ning op L. S. V. II welk elftal thans met één punt uit 16 wedstrijden definitief on deraan bengelt De stand luidt: Sparta IV 16 15 1 31 90-18 The Ris. Hope II 15 11 1 1 23 45-33 Velox III 16 8 3 5 19 62-27 C. V. V. III 16 8 1 7 17 64—46 Leerdam II 16 5 4 7 14 36-34 Hercules II 16 7 1 8 13 61-55 Coal II 14 7 7 12 28—48 Vriendenschaar 3 15 2 1 12 5 25-76 L. S. V. II 16 1 15 1 13-90 2 verliespunten w.n.o. In bovenstaande afdeeling is Sparta IV kampioen, doch kan niet promoveeren, nu raag Tho Rising Hope II promotiewedstrij den spelen tegen de laatste van de tweede klasse, op Hemelvaartsdag word met 3-D en Zondag met 1—3 tegen Sparta III verio ren, veel kans is er voor dit elftal dus niet meer. De stand is: Sparta III The Ris. Hope II 2 2 2 - 4 2 6-1 1-6 In de vierde klasse besloot Kampong het seizoen met den uit-wedstrijd togen het oude Victoria te Hilversum en bleef met liefst 2—7 de meerdere. Kampong heeft een heel goed seizoen achter den rug en kan met dit elftal volgend seizoen zeker wel iets berei ken. A P.W.C. te Amersfoort won met 2—1 van T.D.O. en is eveneens uitgespeeld. De volgorde is: Elinkwijk 18 15 3 30 90-30 S. D. Z. 17 11 2 4 24 70-39 Quick (A.) 13 10 3 5 23 67—44 Laren 18 11 1 6 23 57-38 A. P. W C 18 10 8 5 23 42—44 Kampong 18 7 4 7 18 59—46 Wilh. Vooruit 18 4 7 7 13 43—44 T. D. O. 18 4 5 9 13 38-56 Soest 18 2 4 12 8 38-80 Victoria 17 1 16 20-103 2 verliespunten w.n.o. Nog slechts weinige dagen en het start* echot voor do 7o i/trechtsche Singelloop zal klinken, tientallen van de beste athle ton uit ons land zullen om de fraaie Utrechtsche singels loopen on tienduizenden Stichtenaren zullon hen aanmoodigen. De Utrochteche Singelloop is een evene ment in de Nederlandsche Athletiek ge worden, de organisatie is, dank 2ij de enor me modewerking, uitstekend en Kan de cri- tiek van al dergelijke gebeurtenissen, ook in het buitenland, uitstekend doorstaan. Het is daarom misschien dat :nen elders in den lande eenigszin6 naijverig op Utrecht is hotgeen dan blijkt uit pereartikeltjes in de groote pers. Het is wel vanzelf sprekend dat dit een aansporing 16 tot, zoo moge lijk, nog betere organisatie. Het is merk waardig hoeveel prettige medewerking do organisatoren van de Singelloop vrijwel allerwcge ondervinden. Dit is wel noodza kelijk gezien het feit dat een dergelijk ge beuren groote kosten met zich brengt, groe ier als een buitenstaander zich kan inden ken, de inkomsten zijn zeer gering aange zien de tienduizcndc kijkors gehee' kosi loo6 van dit schouwspel kunnen genieten en wij in Utrecht, helaas, nog niet zoo ver zijn dat een of ander Lichaam de kosten op zich neemt, In meerdere plaatsen b.v. geeft d« daarbestaande Vereeniging voor Vreemde lingen Verkool* belangrijke subsidie en be ko6tigt den loop geheel, maar, zooals reeds gezegd in Utrecht zfjn wij zoo ver nog niet. Dc medowerkïng van tal van autoriteiten en porticu'icren mankt het echter mogelijk dat de Ut rechtse he Singelloop steeds in om vang kan toenemen. Door het comitó zullen ook dit jaar 20.000 wegwijzers gratis vorspreid worden waarop niet alleen de route maar ook «4© namen en startnuramers van alle deel nemers op vermeld staan. Voor hen dia er belang m stellen deelcn wij nog mode dat de secretaris van het Utrcchtsch Singelloop Comitó, do heer N. M. J. Munzert, Witte vrouwonsingel OS, gaarne nadere inlichtin gen verstrekt aan hen die nog nadere ge gevens noodig achten. In verband roet do te nemen politiemaatregelen neemt deze loop stipt cm vijf uur eon aanvang. Dat do Loop op 30 Mei, do laatste Zaterdag in Mei, zal worden gehouden behoeft wel niet meei te worden gezegd. Volgende week hopen wij nog eenige nadere bizonderheden va® dit gebeuren to publicecrer. Notional© Dames- en Juniores- wedstrijden. De tweede dag van dit Athlctiekfeest, ge wijd aan den U.P.A.B. ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van dezen Bond, wordt in beslag genomen door de Groote Naiio nale wed6irijden voor Dames cn Juniorc.- waaraan, al6 bizondere attractie, door do Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unio de Selectiewedstrijden voor de Dameslan- denontmoeting Weet-Duiïschla.idNeder land is verbonden. Het i6 wel zeer te be treuren dat de UP.V.B. het noodzakelijk vond juist op dezen dag groote vootba'wec strijden in Utrecht te organiseeren hoewel het Comitó tijdig aan dit lichaam had ge vraagd rekening tc willen houden met deze belangrijke athletiek wedstrijden, óók dat de U.P.V.B. meende beslag te moeten log gen op het U V V.-terrein hoewel hot Sm gelloop Comité reeds in Januari het terrein heeft aangevraagd. Wel jammer dat hier alle samenwerking 6chijnt tc ontbreken het geen ons eenigszins wonderlijk voorkomt Intusechen heeft, dank zij de welwillende medewerking van het sportieve „Voor waarts" de beschikking gekregen over het terrein aan de „Thorbecke" waar dus dit nationale gebeuren zal plaat6 vinden. Hoe wel de inschrijving nog niet gosloten is 6taat nu reeds vast dat. de beste krachten zich zullen me'en. Athletiek, INTERNATIONALE ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN TE I BREMEN. Péters wint het verspringen, Kornig loopt in wereldrecord tijd. Bremen, 18 Mei. (V.D.) Gisteren wer den hier internationale atletiekwedstrijden ehouden, waaraan o.m. door do Nederlan ders Peters (Zwolle) en Van den Berghe (Haarlem) deelgenomen hebben. Van den Berghe liep de 100 Meter in 10.9 6ec. en eindigde als derde achter Körnig cn Lam mere. Kornig liep de 100 Meter in wereld recordtijd, n.I. 10.4 sec. Op de 200 Meter werd Van den Berghe tweede achter Kornig, in den tijd van 23.1 sec. De Nederlander Poters blonk uit In het verspringen. Hierd werd hij eerste met een schitterenden sprong van 7.33 Meter. De tweede aankomende bleef ver onder dezen afstand. Ook in het nummer hoog springen kwam de Zwollenaar uit, waarbij hij meer concurrentie had. Eerste werd Schröder met een sprong van 1,85 Meter. Twee Htimpel met 1.83 Meter, terwijl Pal- loack en Peters de derde en vierde plaats innamen met een sprong van 1.81 Meter. Firma J.W.van ACHTERBERGH WESTSINGEL TELEFOON 338

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7