AMERSFOORTSCH DAGBLAD AJAX EN FEIJENOORD SPELEN GELIJK Donderdag 4 Juni 1931 .DE EEMlATSDEft" 29e Jaargang No. 283 DERDE BLAD HET NEDERL. ELFTAL Van Kol exit CAMERONIAN WINT DE DERBY ANDERIESSEN GEWOND Van Heel als spil De Fa. M. R. N. Oosterveen Prijscourant RADIOPROGRAMMA BET GOOI EN DE ERFGOOIERS. Een belangwekkend boekje. Hilversum. Van de hand van den voorzitter van Stad en Lande van Gooiland verscheen bij drukkerij „De Kroon" te Hil versum een zeer belangwekkend boekje over „Het Gooi en de Erfgooiers". De erf- gooierskvvestie, die zoovele tientallen van jaren in het Gooi in het brandpunt van de belangstelling stond en nog staat, wordt in dit 79 pagina's tellend geschrift op ^aak- kundige en duidelijke wijze door den voor zitter van Stad en Lande behandeld. De auteur geeft ons een overzicht van de ontwikkelingsgang van het Gooi, van de oudste tijden tot heden. Uit het begin van de 15o eeuw dateert het eerste charter, waarop de rechten der Erf gooiers en van Stad en Lande berusten en vanaf dit oogenblik volgt de schrijver stap voor stap de alleszins interessante geschie denis van de Erfgooiers, uitvoerig wordt stilgestaan bij de erfgooierswet 1912, een unicum in onze wetgeving. Het boekje be sluit met hoofdstukken over het reservaat en de toekomst van Stad en Lande. Het boekje is ook voor niet bewoners van het Gooi zeer lezenswaard, goed verzorgd uit gegeven en voorzien van een aantal illustra ties en een kaart waarop de bezittingen van Stad en Lande in 1930 zijn aangegeven. VEILINGNIEUWS. Barneveld, 2 Juni. Heden heeft ten overstaan van do notarissen A. J. Bok, alhier en A. M. Brouwer, te Meppel, de inzet plaats gehad van de tc Achterveld ge legen onroerende goederen der Mr. J. P. A. Stichting, die wegens het minder juist be heer van den elders wonenden penning- meester verkocht moeten worden. De perceelen en ondermassa's werden in gezet als volgt: Perceel 1, paviljoen en vier schuren met 4.65.13 H.A. grond, op 9200; perc. 2, groot 4.94.90 H.A., op 4400; massa der perceelen 1 en 2 op 13900 perc. 3 groot 4.57.32 H.A. op 4500; massa der perceelen 1—3 op 19200; perc. 4 groot 4.37.06 op 4000; massa der perceelen 14 op 30100; perc. 5, directeurswoning met 3.34.63 H.A. grond, op 7500; perc. 6, twee landbouwschuren, varkensschuur en 10.69.00 H.A. grond, op 12500; massa der perceelen 5 en 6 op 23200; perc. 7 groot 5.28.96 H.A. op 6500; perc. 8, groot 6.66.42 H.A. op 4300; perc. 9 groot 7.93.23 H.A. op 8400; perc. 10 groot 3.28.00 H.A. op 2400; perc. 11 groot 2.62.86 H.A. op 2200; perc. 12 groot 4.53.30 H.A. op 5100; perc. 13 groot 6.38.00 H.A. op 4500; perc. 14 groot 2.68.92 H.A. op 1800; perc. 15 groot 3.93.52 H.A. op 5000; perc. 16 groot 3.93.85 H.A. op 5800; perc. 17 groot 4.30.00 H.A. op 6100; en perc. 18 de hofstede „Schaffelaar" boerderij met bak huis, schuurden bergen, benevens 8.29.21 H.A. grond op 15700. De ondermassa's en perceelen zijn in totaal dus ingezet op 121100. Wanneer men weet, dat de gronden, ter grootte van circa 91 II.A., ongeveer geheel in cultuur zijn gebracht en bovendien over het algemeen van goede kwaliteit zijn, dan is een prijs van ruim 1300 per H.A. niet hoog te noemen, vooral wanneer we daar nog aan toevoegen, dat deze gronden do volgende gebouwen bevatten: een moderne, zeer mooie directeurswoning, een zeer ruim paviljoen, zeven landbouw- of varkcnsschu- ren, benevens den compleeten opstal eener boerderij. Verwacht mag dan ook worden, dat deze onroerende goederen bij den toeslag, die be paald is op Dinsdag 16 .Tuni a.s., des voor- middags ten 1014 ure in het vergaderlokaal der Boerenleenbank te Achterveld, nog wel heel wat zullen worden uitgemijnd. EEN GOEDGEEFSCHE GEMEENTE. Barneveld, 2 Juni. Zondag zijn in de Ned. Herv. Kerk alhier de volgende extra- giften gecollecteerd: een van 100 en een van 50 voor de kerk en twee van 50 voor de diaconie. Bovendien werd in de kerk bekend ge maakt, dat de Pinkstercollecte voor de zen ding 163.45 had opgebracht. INBRAKEN TE VOORTHUIZEN. Drie op één nacht. Barneveld, 3 Juni. Den afgeloopen nacht heeft men te Voorthuizen op drie plaatsen ingebroken, doch de buiten van den dief (der dieven) is niet bijzonder groot geweest. Bij Ds. Mulder, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente en bij den heer De Bruin, is in totaal ongeveer 80 gestolen, terwijl bij een derde niets wordt vermist. De politie stelt een streng onderzoek in. Athletiek. NIEUW WERELDRECORD OVER DE VA ENG. MIJL. Hclsingfors, 3 Juni. (H.N.) Bij do opening der wedstrijden voor lichte athle tiek heeft gisteren de Fin Larni Lethinen een nieuw wereldrecord gevestigd door een afstand van VA Eng. mijl in den tijd van 6 min. 42.1 sec. af te leggen. Hjj verbeterde daarmede het record, dat Nurmi in 1925 te Los Angeles heeft gemaakt van 6 min. 42-5 sec Wels en Adam vormen den rechtervleugel Amsterdam, 3 Juni. Na den kam pioenswedstrijd tusschcn Ajax en Fcijen- oord, hedenavond in het Olympisch Stadion tc Amsterdam gespeeld, heeft de Keuze commissie van den K.N.V.B. het Neder- landsch elftal samengesteld, dat op Zondag 14 Juni a.s. te Kopenhagen tegen Denemar ken zal uitkomen. Het is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H.F.C.), aanvoer der. AchterWeb er (A.D.O.) en Van Run (P.S.V.) Midden: Paauwc (Feijcnoord), Anderies- sen (Ajax) en Van Heel (Feijcnoord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), La- gendaal (Xerxes), v. d. Brock (P.S.V.) en Van Nellen (D.H.C.) Reserves: Odijk (Do Hollandiaan), Die penbeek (Ajax), v. d. Wildt (V.U.C.) en Tap (A.D.O.) De favoriet eerste uit een veld van 26 paarden De drukte op Epsom Downs Londen, 3 Juni. (V.D.) Onder zeer groo- te belangstelling hebben hedenmiddag voor cl£ 148ste maal de klassieke historische Derby-rennen tc Epsom plaats gevonden. Zooals gewoonlijk, was de drukte buiten gewoon groot en er moesten dan ook spe ciale maatregelen genomen worden om het verkeer nabij The Hill en vanaf Totten ham Corner Station in goede banen te lei den. Meer dan duizend politieagenten zorg den voor de orde en patrouilleerden langs de Downs om een wakend oog op de reusach tige drukte te houden. Hoewel de lucht betrokken was, regende het niet en reeds vroeg vulden zich de tri bunes en het paddock. Te ruim 2 uur arri veerden de koning en do koningin, luide toegejuicht door de menigte, die op dat oogenblik geschat word op ongeveer een kwart millioon. De prins van Wales, de hertog en de hertogin van York; de hertog van Gloucester en prins George waren eveneens aanwezig en vanzelfsprekend na tuurlijk alle bekende figuren van de Lon- densche Society. Nadat een der favorieten Link Boy reeds gisteren geschrapt was, ble ken heden nog vier andere paarden te zijn uitgevallen, zoodat in totaal 26 paarden in de race meeloopen. Op de gebruikelijke wijze worden de 26 paarden aan den teugel voorgereden en langs het paddock geleid. De jockeys zijn gewogen en de gebruikelijke formaliteiten zijn vervuld. Het wachten is nog steeds op den start, die, doordat eenige paarden on rustig zijn en steeds over de streep loopen, eenigszins vertraagd wordt. De race. Het is dan ook eenige minuten over half drie als de vlag omlaag gaat en de paar den over de startlijn stuiven. Estate Derby, maakt zich het eerst, los, direct gevolgd door Gallini. Gallini komt echter vóór en behoudt de leiding tot dicht in de eerste bocht. Ook Orpen, Cameronian en Armag nac; Jacopo en Sandwich hebben zich los gemaakt en stuiven voorwaarts. Jacopo volgt Orpen, die tenslotte de leiding krijgt, gevolgd door Cameronian. Cameronian heeft bij Tottenham Corner de binnenbocht en zijn berijder Fox drijft het paard scherp naar voren, zoodat hij weldra de leiding heeft. In prachtig tempo wordt nu het laatste deel van de baan geloopen en on der geweldig gejuich gaat Cameronian, de eerste favoriet met driekwart lengte voor sprong over do eindstreep. Hij wordt gevolgd door Orpen cn weer op drie kwart lengte afstand daarachter komt Sandwich. De eigenaar van het winnende paard, dat bereden werd door de jockey F. Fox, is J. Dewar. De trainer was F. Darling. Orpen, eigendom van Sir J. Rutherford werd bè- reden door den jockey Jones en Sandwich, uit den stal van Lord Rosebery, door den jovkey Wragg, den winnaar van 1930. Voor de bookmakers zal het wel een slechte dag geweest zijn, want niet alleen won de „hot favourite" Cameronian, maar Orpen kwam als tweede aan, zoodat de vele op dit paard afgesloten, z.g. each-way wed denschappen, ook uitbetaald moesten wor den. Het Amerikaansche wonderpaard Ja copo heeft het niet kunnen bolwerken, even min als Goyescas uit Frankrijk, hoewel dit tenminste als vierde eindigde. De gelukkigen, die in de vele sweepsta kes want er zijn duizenden loterijen op do Derby, behalve d» zooveel besproken Irish sweepstake een lot hadden op Ca meronian, hebben dus hcuscli hun idealen zien verwezenlijken. Als ze tenminste hun lot niet voor een zacht prijsje hebben over gedaan, gedachtig het spreekwoord: Beter een half ei, dan een leege dop. Maar dit maal bleek die dop boordevol tc zijn. Binnen drie minuten was de grootste race van al de „classics" weer voorbij. En de milliocncn tcleurgcstclden alorn in Engeland hebben hun schouders opgehaald cn hun aspiraties verschoven naar den eersten Woensdag in Juni van 1932: de li9ste Derby. Lawn-lennis. DE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS VOOR WIMBLEDON. I-Jet bestuur van don N.L.T.B. heeft mevr. Dros-Canters, Koopman cn Knottenbelt uit- genoodigd om ons land op de wedstrijden welke in Wimbledon gehouden worden (22 Juni—4 Juli) te vertegenwoordigen. Alle drie deze spelers hebben de uitnoo- diging aangenomen. Gymnastiek. PERSONEELE WEDSTRIJDEN STICHTSCHE TURNKRING. Op 7 en 14 Juni a.s. Voor de derde maai zullen op 7 Juni cn 14 Juni a.s. (telkens vanaf des morgens 10 uur), de jaarlijkschc personeele wedstrijden resp. voor hoeren en dames worden ge houden in het Turngebouw „Olympia", Zui- lcnstraat alhier. Dezo wedstrijden zijn geklassificeerd in le, 2c en 3e graad. Ter verkrijging van een diploma in een der graden is het noodig een zeker percentage van het te behalen pun- tenaantal te verkrijgen. Eenmaal een diplo ma in een der lagere graden behaald heb bende, is men verplicht een volgend jaar in een hoogerc klasse uit to komen. De bedoe ling van deze wedstrijden is het turnpeil van de leden der bij den Stichtschen Turn kring aangesloten vereenigingen to verhoo- gen. De turnster cn turner, die in den wed strijd lc graad een diploma behalen cn liet hoogste aantal punten hebben verkregen, worden aangewezen als kringkampioen(e). Hun namen worden gebeiteld in een steen, die in het Turngebouw aan de Zuilenstraat is geplaatst. MOtj. In 1930 waren kampioen mej. A. Nieuhuis van Bato Utrecht en de heer A. Stuivenberg van D.O.O. Utrecht. Laatstgenoemde turner zal op Zondag 7 Juni a.s. zijn titel tegen een 5-tal andere turners verdedigen. Mej. A. Nieuhuis is hiertoe echter wegens lichte on gesteldheid niet in staat. De strijd om het kampioenschap belooft vooral bij de dames zeer spannend te worden. Aan de wedstrijden nemen 110 lieeren cn 127 dames deel. Ze zijn voor belangstellen den toegankelijk. POLODAG U.Z.C. Een record aantal inschrij vingen. Voor de grootc Nationale Waterpolodag, welke de Utrechtsche Zwem Club Zondag a.s. organiseert in de zweminrichting aan den Krommen Rijn schijnt dit jaar wederom een enorme belangstelling te bestaan. Wij schreven reeds in ons Zaterdag- avondblad dat de intresso van de Ncder- landschc zwemmers voor dit jaarlijksch te- rugkcerende grooto zwemevencment ieder jaar nog stijgende is doch dat ook dit jaar weer zoo'n groot aantal inschrijvingen voor het U.Z.C.-tournooi zouden binnenkomen, had men toch niet kunnen denken. Niet minder dan 39 zeventallen hebben voor den Polodag, welke reeds voor de veertiende maal door onze Utrechtsche cerste-klasser wordt gehouden, ingeschreven. En zoo zal onze stad Zondag a.s. wederom het middel punt vormen van waterpolo-spclcnd Neder land. Meer dan driehonderd zwemsters cn zwemmers zullen hun vercenigingsklcuren in de zwemschool aan de Vossegatschelaan komen verdedigen. Een verheugend feit is bovendien, dat niet alleen de quantiteit, doch ook de kwa liteit van de deelnemende ploegen goed te noemen is. Immers, het grootste deel der eerste klassers heeft voor dit tournooi in geschreven, zoowel dames als hoeren. Men kan dus van een aantal goede wedstrijdo veizekerd zijn, waarin men verschillende van Hollands beste krachten aan het werk kan zien, zoodat hier een uitmuntende ge legenheid geboden wordt, een nader met het mooie waterpolospcl kennis te maken. De inschrijvingen voor de diverse afdee- lingen luiden als volgt; Afdccling Dames: A.D.Z. I (Amsterdam); R.D.Z. I JRotterdam ;}Zwemlust I (Utrecht)*; H.D.Z. I (Amsterdam) en U.Z.C. I (Utrecht) Afdeeling I: Dolfijn I (Amsterdam); L.Z.C I (Leiden); H.P C. I (Heemstede); G.Z.C. I (Gouda) Maas I (Rotterdam) en U.Z.C. I (Utrecht). Afdeeling II: R.Z.C. I (Rotterdam); Zian I (Den ITaag); Nereus I (Zaandijk): Zwemlust I (Utrecht,1: A.Z. en P.C. I (Amersfoort); A.Z. I (Amsterdam): Star I (Utrecht): Haarlem I (Haarlem); Maas II; G.Z.C. II; Dolfijn II cn U.Z.C. II Afdeeling III: De Zijl I (Leiden); D.W R I (Haarlem); De Vest I (Naarden); Fuut I (Maarssen); Zwemlust II; A.Z. Ill; R. Z. I! Nereus II; Dolfijn III; H.P.C. II: Zian II; IJ III (Amsterdam;) Star II; A. Z. cn P.C. IIcnU.ZC. II. Twee doelpunten, die De Boer had moeten houden Om precies half acht laat scheidsrechter an der Dungèn voor een bijkans uitver kocht huis beginnen. Het is vrij donker weer. terwijl hot zeer licht motregent. Ajax speelt in haar gewone shirts, terwijl Feycii- oord een blauw shirt aan heeft, met zwarte broek. De elftallen staan als volgt tegen over elkaar: Ajax. De Boer Diepenbeek, van Kol Den Boer, Andericsser Jr., Strijbosch Ten Have, Volkers, v. Rccnen, Schubert, Twclker Van Heyzcn Hendriks Barcndrecht, Groenendijk, Duynhouwer van Oyen, van Heel, Pauwc Sr. van Dijke, Bul van Male Feyenoord. Het begin is voor Ajax, doch van Dijke en Bul staan stevig te verdedigen en doen den hal met verre trappen naar dc andere zijde van het veld verdwijnen. In die periode brengt Ajax het tot een vrijen 6chop wegens hands, doch de bal goed voor doel geplaatst wordt weggewerkt. Met een schot van Vol kers heeft van Male geen moeite. Langzamerhand werkt Feyenoord zich dan los, haar middenlinio weet het spel te verplaatsen en er ontwikkelt zich een fraaie snelle open wedstrijd. Volkers werkt enorm hard en het is voornamelijk aan hem te dan ken dat Ajax de leiding kan nemen. Als er ongeveer 25 minuten gespeeld zijn voert'Vol kers een prachtig 6taaltjc solospel uit, het leder belandt bij van Reenen die even door loopt. Tegen dc verwachting in zet hij niet voor, doch lost een onverwacht scherp laag schot, dat van Male blijkbaar volkomen ver rast (10). Het spel blijft op en .neer golven, er wordt meermalen uitstekend gecombineerd. Van Dijke 6laat als een rots in de branding cn de Ajaxspelers hebben wel eenig ontzag voor het lichaamsgewicht van den Rotterdam mer. Aan den anderen kant speelt Diepen beek een prachtige soepele backpartij, ter wijl v. Kol zijn bekende aarzelend spel ver toont met slecht wegwerken. De Ajax aan vallen blijven iets gevaarlijker. Ten Have krijgt een prachtkans om dc score te ver- hoogen, doch wanneer hij met een vrij veld voor zich niet zelf schiet, is dc kans ver keken. De voorzet wordt door van Reenen in volle vaart overgeschoten. Weer treedt van Kol aarzelend op, maar Barcndrecht weet niet van dc kans te profiteeren. Het publiek leeft in spanning mee en juicht de verscheidene prachtige staaltjes voetbal van van Heel, Pauwe cn Volkers toe. Een vrije schop wegens duwen in den rug tegen Ajax wordt door dc Boer gehoaden. Even voor de, rust, ontkomt het Ajaxdoel aan een door boring als na een pracht aanval van rechts het leder bij van Ileyzcn belandt cn deze tegen dc Boer voor open doel aanschiet. Met 1—0 stand voor Ajax is liet rusten. Na de rust. Direct zit de spanning er na de hervat ting in. Groenendijk lost een schuiver, die de Boer houdt, terwijl aan den anderen kant Volkers een maal hoog over schiet en een schot van Tweiker door van Male het veld wordt ingewerkt. Een doelworsteling ont staat, waarbij Schubert tegen den uitgcloo- pen keeper opschiet. Tenslotte zuiveren van Dijke en Bul met harde schoten hun helft. Een hoog naar voren gespeelde bal wordt keeper de Boer bijna noodlottig, doch bijtijds herstelt hij zich en weet nog weg te werken. Anderiesen geeft het leder zuiver aan Twel- ker, doch diens schot wordt door den Feyen- oordkceper gehouden. Anderiessen geraakt geblesseerd cn loopt hinkend bij het Ajaxdoel rond. Op dat mo ment leidt Groenendijk een aanval, waarbij dc Boer uitloopt, doch den bal niet te pak kan kan krijgen. Ecnigszm6 zonderling rolt het leder in dc richting van het Ajaxdoel, waar net Anderiessen staat. Doch de gebles seerde Ajaxied is niet meer in staat het leder weg tc schieten, waardoor de bal ten slotte in het doel belandt 11. Dit goed- koope doelpunt geeft Feyenoord moed, maar succes komt juist aan den anderen kant. Als ten Have den hal krijgt toegespeeld rent de ze naar voren, een prachtige voorzet volgt en van Reenen, die snel is meegeloopen plaatst in volle vaart het hoofd er onder waardoor de bal langs van Male in het net vliegt 21. Een zeldzaam fraai doelpunt, dat geestdriftig door de duizenden wordt toegejuicht. Feycnoord's middenlinie zit er uitstekend schier en zij 6telt telkenmale haar voorhoe- 1c in 6taat aan tc vallen. Bepaald gevaar lijk echter zijn de aanvallen niet, maar als dan Duynhouwer eenmaal van verre laag inschiet tusschen een groep spelers door, doet Groenendijk den ba', van richting ver anderen en de Boer, die reeds naar den an deren hoek is uitgevallen, grijpt er naast, o2. Alweer een weinig fraai doelpunt van Feyenoord.. Ongeveer een kwartier is er nog te spelen. Feyen is intusschen voor Ande riessen ingevallen. Ajax krijgt nog eenige kansen, een maai zien ws van Dijke het le der uit den doelmond koppen, terwijl Feyen nog een prachtkans krijgt, doch een Feyen- oordbeen redt op het laatste oogenblik. De spelers raken vermoeid, hetgeen begrijpelijk is. Onder groote spanning komt het einde en zijn de punten gedeeld. Scheidsrechter van der Dungcn leidde uit stekend. Bij Ajax waren Diepenbeek, Volkei's en van Reenen uitstekend. Twelker cn Ten Ha ve toonden zich twee snelle buitenspelers met goede scliietcapacitciicn, terwijl ook het voorzetten dikwerf uitnemend verzorgd was. Schibert was dc minste in den aanval. De middenlinie heeft hard gewerkt, zonder dat een der spelers brillante dingen heeft ge daan. Alles was even nuttig en doelmatig. Strijbosch wa6 misschien nog wel dc beste. Van Kol aarzelde cn keeper do Boer speelde een zeer nerveuzen wedstrijd, zijn uit loopen was vaak ontijdig en zijn optreden zeer on zeker. Bij Feyenoord waren van Heel en Pauwe buitengewoon op dreef, ook als spil kan men de capaciteiten van van Heel bewonderen. Van Oyen was niet veel minder. Dc voor hoede was te langzaam terwijl het schieten tc wenschen overliet. Combinatiespel echter was voldoende. Van Dijke en Bul zijn reso luut cn trapvaste backs, doch in snelheid schoten zij te kort. Van Male had misschien het eerste punt kunnen houden, doch overi gens heeft hij zijn doel uitstekend verde digd* ENAK ÓEKAL» Telefoon 77 heeft de alleen- verkoop van onze heerlijke thee Melange's volgens o.s. p. Q. O.T (Ontbijtthee) 1.70 N.T (Namidt.) - 1.90 E.F (China Congo) - 2.10 lava Assam thee tl.81 lava Grove thee- -.70 Java Gebr. thee - 1.6C Imperia) 2.50 Fijne Ceylon - 2.10 Ceylon Pecco - 1-90 Britsch-Ind. Pecco- 1.80 Aanbevelend: HOLLANDSCHE THEEVERBRUIK VEREENIGING AMSTERDAM OPQERICHT 1881 Vrijdag 5 Juni. 8.00 Gram. platen. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Voor dc Zieken. 11.3012.00 Gram. platen^ 12.00 Tijdsein A.V.R.O. Klok. 12.011.30 Concert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Trcep. 1.30—2.00 Gram. muziek. 2.00—2.30 Uitz. voor scholen. Dr. P. Klin kenberg spreekt over „Livingstone". 2.30—4.00 Concert door liet A.V.R.O.- kwartet, onder leiding van Dick Groene- vcld. 4.00 Sluiting. 4.00 Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Knutselwerkjes voor dc kinderen, door mevrouw A. de Beer—Plomp. 5.15 Concert door -het V.A.R.A.-orkest, onder leiding van Hugo de Groot. Met me dewerking van Bccca van Ivreveld, zang Sam Metz, piano. 6.00 Vervolg van het Concert. 6.45 Actueele berichten van het N.V.V 7.00 J Kuipers: „De ontdekking van Amerika". 7.20 Slot van het Concert. 7.458.00 Toespraak door C. J. v. Wijn gaarden: „Dc Vcrkeersdag van 6 Juni'. 8.00 Maarten Dijk: „De invloed der dans vormen op de klaviermuziek." 8.30 Clavecimbelconcert door M. Dijk. 9.00 Spreker: Prof. Dr. M. C. van Mou- rik Broekman. 9.30 Vervolg van het Clavecimbelcon cert. 10.00 Persberichten Vrijz. Gods. Persbu reau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing. 10.15 Gram. platen. 11.00—12.00 Gram. platen. Vrijdag 5 Juni. 8.009.15 Gram. platen. 10.0011.30 Gram. platen. 11.30—12.00 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van dagen. 12*00 Politieberichten. 12.151.45 Concert door het K.R.O. kwin tet onder leiding van P. Lustenhouwer. I.452.00 Gram. platen.. 2.005.00 Concert A. Krelage, piano; B. Bleekrode viool; J. Vogtschmidt, cello; J. Ardesch, v. Hamel, zang cn D. van Leuven, piano. 5.00 Gram. platen. 5.30—7.00 Concert door het K.R.O.-en semble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 5.456.00 M. K. Gerisch: „Dc Rijn". 7.00 Leo Speet: „Geboorte en jeugd b:j de oude Grieken en Romeinen. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gram. platen. 8.0011.00 Concert door het K.R.O.-or- kest o.l.v. J. Gerritsen. Declamatie: A. Laudv. 9.00 Vaz Dias. R. J. Zorge do Raumondë: „Oe'lange jacht". Verder Causerie door L. A. P. M. v. d. Broekc. II.0012.00 Gram. platen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7