Ju Elke Cliënte te kieeden naar haar persoonlijken smaak is één onzer stelregels. t||f N.V. COMPAGNIE LYONNAISE - Utrechtscheweg 10 - Tel. 179 - Amersfoort PARFUMS MET EEN PERSOON LIJKE TOETS, De moderne vrouw let niet alleen op de geur van het parfum, dat zij hoopt; haar keuze hangt ook voor een groot deel af van de mooie flesch. Deze moet goed passen bij haar toi lettafel, want aan de stijl daarvan worden steeds hoogere eiscben ge steld, Ook al wil zij een klein fleschje koopen voor de reis of om bij zich te hebben in haar tasch, een aantrekke lijke vorm zal altijd wel gewenscht blijven. Voor de tasch worden tegen woordig ook parfums in vasten vorm gemaakt, die zeer populair zijn, ver moedelijk omdat zij zoo praktisch zijn en niet veel plaats innemen dan een lippenstift. Verder kan men haar water, toiletwater sachets, brillantine, poeder en badzout koopen van het zelfde parfum. Toch maakt men tegenwoordig niet meer gebruik van één hoogstens twee parfums, zooals eenigen tijd geleden. Dit hangt samen met de nieuwe mode. De sportmodellen, de namiddagjapon nen en de avondtoiletten voor thea ter of balzaal vertoonen telkens een zoo verschillend karakter, dat men uit den aard der zaak geneigd is tot meer variaties, ook in de parfums, en als de vrouw eenmaal naar variatie verlangt, is het eind ervan niet te zien. Zoo is men er nu meer dan ooit op gesteld, een parfum te kiezen in over eenstemming met de persoonlijkheid en zelfs met de stemming van het oogenblik. Het is dan ook niets bij zonders, dat een elegante vrouw een half uur bezig is met het kiezen van een parfum. Sommigen hebben een aangeboren gave om de juiste keuze te doen, doch de meesten zal eenigen raad in dit opzicht niet onwelkom zijn. Zoo is een veel gemaakte fout, dat men een vriendin met veel smaak de keuze laat doen. Zij zal dan echter kiezen, wat haarzelf het beste lijkt, m.a.w. wat het beste bij haar eigen type past en niet, wat voor uw type geschikt is. De eerste voorwaarde is dus, dat men zelf kiest. Als men zich onzeker voelt kan men echter wel den raad van den parfumier opvolgen, evenals men die van een modiste of schoenmaker aan neemt. Deze menschen moeten uit den aard van hun beroep, op de hoog te zijn van de nieuwste parfums en van de meerdere of mindere populari teit ervan: zij kunnen u waardevolle aanwijzingen geven, of een bepaald parfum dient te worden gebruikt bi: een mantelpak, een avondjapon, enz Verder worden naar mijn meening veel te weinig natuurlijke bloemen geuren gebruikt. Vooral jonge meisjes moesten bijna uitsluitend daarvan ge bruik maken, doch iedere vrouw moet er onder haar parfums één of twee van bezitten. Wilde bloemen en se- singen lijken mij meer parfums voor de jeugd, doch lavender kan men op eiken leeftijd gebruiken, zelfs als oude dame. Moderne parfums zijn anjelier, orchidee-soorten en tube rose, doch bij een zeer vrouwelijk toilet zijn viooltje, roos, lelietjes van dalen en jasmijn nog even onweer staanbaar als in grootmoeder s tijd 's Avonds worden meer doordringen de en exotische parfums gebruikt. Tenslotte enkele bekende parfums. Elke vrouw zal zich aangetrokken voelen tot l'Origan, l'Oeillet de Fran ce en I'Emeraude van Coty. 'n Nieuw, zeer geraffineerd parfum van Bour- jois is Soir de Paris, terwijl ook zijn Ashes o( Roses en Ashes of Darna- tions zeer in trek zijn. Courvoisier heeft een zeer gedistingeerd parfum uitgegeven, genaamd Blue Skies; zijn Lily of the Valley is misschien wel het beste parfum van die soort, ter wijl Eve een zeer onopvallende, doch aangename geur heeft. Romance van Morny zal voor velen het juiste par fum blijken. Quelques fleurs van Hou- bigant bestaat reeds sinds 1912 en heeft zich al dien tijd weten te hand haven; een bewijs van een zelden overtroffen populariteit. Van Hou- bigant is ook Subtilité, dat dien naam ten volle verdient en La Belle Laison, een heerlijk frisch parfum. Yardley's lavendelwater in verschillende fles- schen en zelfs karafjes, is overbekend, doch minder bekend is zijn parfum Orchis. De parfums worden niet meer op zakdoeken en kleeren gegoten, doch met 'n vaporisateur verspreid, wat een meer artistiek effect heeft en waar door men bovendien minder verbruikt. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Voor jonge moeders. Mevr. A, W. S, te D. Ik' heb alles gereedgemaakt voor mijn baby en hoor nu van den dokter, dat ik moet rekenen op een tweeling. Wat voor verschil maakt dit? Ik zou voor al graag hooren, of er ook twee wie gen moeten zijn. Wanneer een tweeling als verras sing komt, kunnen de kindergn wel eenigen tijd in één wiegje liggen, doch dit is lastig voor de verpleegster en ongezond voor de kinderen. Een groot DRIE MANTELTJES. Op avondjaponnen draagt men bijna uitsluitend korte jasjes, waarvan wij hier drie aardige modellen geven, die het voordeel hebben, da' zij bij ver schillende avondjaponnen en des- gewenscht ook bij namiddag-japonnen kunnen worden gedragen. Van links naar rechts: Manteltje van zwait fluweel, ge voerd met wit satijn en versierd door gerimpelde stukken. Rondgeknipt manteltje met moder ne sluiting van fluweei in de kleur van de juweelen, waardoor het met elk toilet een geheq^ vormt. Wit-satijnen voering. Kort manteltje van zwart fluweel met een kraag van wit konijnenbont, dat op het oogenblik bijzonder in trek is, zoodat men het gerust kan dragen De voering is weer van wit satijn. EEN SCHOONHEIDSGEHEIMPJE. Poederen en niet opmaken! Poederen is een kunst en het wordt als zoodanig veel te veel verwaarloosd. De dilettanten in deze kunst beschou wen poeder als een middel tegen een glimmend gezicht. Verder vragen zij niet. Een der eerste dingen, waarnaar zij eigenlijk moesten vragen, is de kleur van de poeder. Want poeder kan even onnatuurlijk en daardoor leelijk op de huid staan als een verkeerde soort rouge. En poeder moet meer doen dan alleen het glimmen van het gezicht voorkomen; het moet flatteeren. Geheel witte poeder is misschien voor een lichte blondine goed en mis schien zelfs dan niet. De felwitte kleur heeft een hard effect en accentueert bovendien alle rimpels. Geheel witte poeder wordt echter weinig meer ge bruikt, dus wij behoeven hier niet veel over te zeggen. Doch hoe moeten vrij nu kiezen tusschen al die soorten en kleu ren, van zeer licht tot donker Rachel? Gewoonlijk is de huid lichter en donkerder al naar de kleur van het haar; dit geeft echter niet meer dan een zeer algemeene aanduiding van de kleur, die men noodig heeft. Voor de rest moet men eerst de poeder op de huid probeeren, alvorens een klein doosje te koopen; later kan men zich altijd een grootere doos aanschaffen, als de poeder goed blijkt te zijn. Men koope dus geen poeder, omdat de geur zoo aangenaam of het doosje zoo aardig is, en evenmin omdat die of die er zooveel goeds van vertelt. Dat zou alleen iets beteekenen, als de aan beveling van uw tweelingzuster kwam. Men koope ook geen poeder, omdat de kleur „zoo gezien" is of zelfs zonder naar de kleur te zien. Het strookje bui- tenop geeft niet altijd de kleur geheel juist weer. En men begint met een klein doosje, om van die bepaalde soort poeder het effect te kunnen bestudeeren onder allerlei omstandigheden. Het is voor sommige dames noodig, in het heldere daglicht een ander poeder te gebrui ken dan bij kunstlicht. Men neme de proef ook altijd bij het helderste dag- of kunstlicht, waarover men beschikt. Velen kunnen zelf niet^beoordeelen, hoe iets hen staat, laten zij het daarom vragen aan een goede vriendin of aan een deskundig persoon in een schoon heidsinstituut. In menig geval kan het mengen van eenige kleuren (doch alle van dezelfde poeder!) goede resultaten geven. Waneer men zoo zorgvuldig de gewenschte kleur bepaald heeft, kan men zich poederen, zonder er „opge maakt" uit te zien en dat is juist het doel! bezwaar is ook, dat de een den ander wakker maakt. We zouden u dus aan raden, in dit geval al dadelijk een wiegje bij te koopen. Wat de voeding betreft, daarmee zult u niet de minste moeite hebben, vooropgesteld natuur lijk, dat u gezond is en genoeg rust kunt houden. Mevr. V. v. L. te R. Mijn baby van 1 OVè maand is de eerste maanden nogal ziekelijk geweest, later ver beterde dit. Toen zij 5 maanden was, kon ik haar niet meer zelf voeden en gaf ik haar gecondenseerde melk; den laatsten tijd vulde ik dit aan met eie ren, vleesch, groenten, soep, brood en vla, doch na een paar theelepeltjes van welk voedsel ook, geeft het kind over. Een jong kind kan nooit zooveel voedsel verteren en dan geeft het van zelf over. Bovendien begint u met en kele dingen te vroeg. Eieren mogen niet gegeven worden voor het kind 11 maanden oud is en vleesch pas na het tweede jaar. Om ernstige gevol gen te voorkomen, zou ik u aanraden het met gewone koemelk te probee ren; het kind is nu oud genoeg om die onverdund te drinken. Voor den over gangstijd heb ik u nauwkeurige aan wijzingen afzonderlijk toegezonden. Het is jammer, dat u niet reeds in de eerste maanden onze hulp heeft in geroepen; daardoor had veel gesukkel voorkomen kunnen worden. AARDIGE VOORZOMERTOILETJES Met het licht van de lente komen de leuke zomertoiletjes aan de orde. Ze zijn voor het meerendeel uit katoen, jersey of linnen vervaardigd. Ons plaatje geeft een paar aantrekkelijke modellen weer, eenvoudig en toch be vallig, juist iets voor onze bakvisschen. Hoe vindt U b.v. het drietal, dat wij met A, B en C hebben gemerkt? Hoe eenvoudig en.... hoe chique! A is een aardig japonnetje uit jersey, U weet wel die stof, die zoo prachtig waschbaar is! Het is tweedeelig uitge voerd en het staat allerliefst. En dan B, ook al tweedeelig uit linnen met handgeborduurd kraagje en mouwen. Het laatste plaatje C geeft een aardig uitgevoerde regenmantel weer, met zijdecrépe gevoerd. Het tweetal, dat wij met D en E heb ben aangeduid ziet er eveneens elegant uit. D is een tweedeelig costuum met zuivere zijde. Men kan het het beste in eenvoudige kleuren houden: rose, grijs, opaal, groen of geel of wei marine blauw. Het figuurtje, dat wij in E hebben afgebeeld bestaat uit één stuk en lijkt ons leuk in bruin met wit, blauw met rood, groen met zwart of iets derge lijks. JL KEUKENHOEKJE. Zouden wij weer net als in den goede" tijd, den tijd van onze groot moeders, weer volop over boter en eieren kunnen beschikken, zonder al te diep in onze huishoudbeurs te moe ten tasten? Het heeft er allen schijn van. Eieren en boter zijn in jaren niet zoo goedkoop geweest. Laten we daarvan profiteeren, en nu en dan eens een nagerecht geven, waarbij we niet op een ei meer of minder, niet op een extra klontje boter behoeven te kijken. Geeft U eens eierpannekoeken, in- plaats van rijst of pap, een lekker vlaatje inplaats van den gewonen pudding, 't Zal een prettige afwisse ling zijn. Citroenvla. 6 eieren, sap van ongeveer 2 citroe nen, 3 d.L. water, schraal V/% ons basterdsuiker. Klop in een pannetje 3 heele eieren en 3 dooiers, roer er de suiker door, en langzamerhand ook het water en citroensap. Roer de vla op het vuur tot ze gebonden is, klop de 3 overge bleven eiwitten goed stijf, en giet deze, voorzichtig, goed roerende bij de vla. Menu van de week. Z o d a g Groentensoep, Duitsche biefstuk, aardappelen, tomatensla, flensjes. Maandag: Lamsbout, gebakken aardappelblokjes, worteltjes, citroen vla. Dinsdag: Koude lamsbout, aard- appelpurée, worteltjes, wentelteef jes.. Woensdag: Schotel van macaroni met ham en kaas, sla, rijst met abri kozen. Donderdag: Tomatensoep, osse- lappëtïr aardapefen, meiknolletjes, rijstekoekjes. Vrijdag: Eierpannekoeken met spi nazie, gedroogde appeltjes. Zaterdag: Rookworst, stamppot van andijvie en aardappelen, be schuit met bessensap. Groenten van de maand. Bloemkool, asperges, kropsla, stoof- sla, rhabarber, spinazie, postelein, worteltjes, tomten, komkommers, zuring, andijvie, peulen, radijs, tuinboo- nen, doperwten, artisjokken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 18