amersfoodtsch dagblad Feuilleton Maandag 8 Juni 1931 -DE EEMLANDER." 29e Jaargang No. 286 SLEEPBOOT GEZONKEN BIJ BREEZAND BEGRAFENIS VANEEN LEGERPREDIKANT E. FRANKENHUIS 'T ZAND 3 KNOEIERIJEN VAN EEN RAADSLID? WILLEM GROENHUIZEN JUWELIER Drie van de vier opvarenden verdronken Wi erin gen, 6 Juni. Hedenmorgen on geveer vijf uur is de sleepboot „Scheergat" van de reederij P. Smits te Rotterdam, in buur bij de maatschappij tot uitvoering van de Zuiderzeewerken nabij Brcezand, het op gespoten land tusschen Wieringen en Friesland, tijdens het doorvaren van het zoogenaamde gevaarlijke gat door de felle stroomingen in een draaikolk gekomen en plotseling in de diepte verdwenen. Drie van de vier opvarenden zijn verdronken. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nader meldt rnen ons: De boot kwam dwars door den sterken stroom tegen een dam to zitten. Er werd met de machine gewerkt om haar los te krijgen, kort daarna raakte de kop van de Jjoot los van den dam. Het voorschip ging voor den wind en daar het achterschip bleef \astzitten, ginp de sleepboot overzij. De sto ker, die het gevaar had zien aankomen, sprong over boord en wist zich zwemmende te redden. Zijn vader, de 52-jarige machi nist, de kapitein en de stuurman werden in de diepte gesleurd en verdronken jammer lijk. De namen van de omgekomenen zijn: de kapitein A. Bakker uit Rotterdam, de matroos-stuurman A. J. Broer uit Rotterdam en de machinist A. Visser uit Ilansweert. Gered is de stoker A. Visser Jr. uit Ilansweert. ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Schiedam, 7 Juni. Hedenmiddag om half vier is de 25- jarige wielrijder A. Vroom- bout uit do Heemraadstraat 52 te Rotter dam op den onbewaaüten overweg aan den Laanslootschenweg te Schiedam door een uit Rotterdam komenden trein gegrepen en onmiddellijk gedood. De man reed met zijn verloofde en haar vriendin. Deze beide laatsten, die het ongeluk zagen aankomen, wisten nog bijtijds van hun fietsen te sprin gen en kwamen er goed af. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Schiedam overgebracht. ERNSTIG MOTORONGELUK, Amsterdam, 8 Juni. Zondagavond is op den Hemweg een ernstig motorongeluk gebeurd. Een motorrijder met duozitting, komende van Zaandam en rijdend in de richting Amsterdam, kwam, doordat hij ter hoogte van de Nieuwe Mouthaven links van den weg reed, in botsing met een auto. De duozitter bekwam ernstige beenbreuken, ter wijl de motorrijder behalve beenbreuken ook ook nog cenige vrij ernstige hoofdwonden opliep, zoodat zijn toestand hoogst zorg wekkend is. De gewonden zijn naar het Tcs- sclschade ziekenhuis vervoerd. Het zijn do gebroeders P. en S. K. MOTOR TEGEN EEN BOOM. Breda, 7 Juni. Toen de heer Brouwer aannemer te Ginneken, op zijn motor met zijspanwagen vanaf den Roskam naar Bre da de renncrscours volgde, nam hij oen dei bochten van den weg te kort en vloog in flinke vaart tegen een boom. De motor werd beschadigd en de heer Brouwer zelf kwam zoodanig met zijn hoofd tegen den boom terecht, dat hij bewusteloos met zijn hoofd hiertegen zittende op den motor bleef han gen. Het Roode-Kruispersoneel, dat d;-n weg wedstrijd volgde, verleende de eerste hulp. Dr. Wybrons, uit Ginneken, die spoedig ter plaatse was, constateerde, behalve verschil lende hoofdwonden, een lichte hersenschud ding en achtte overbrenging naar het St Laurentiusziekenhuis te Ginneken noodza kelijk. De zijspanpassagier kwam met den schrik vrij. Ds. J. H. Ruysch van Dugteren door zeer velen aan de groeve herdacht Onder zeer groote belangstelling lieefl Vrijdagmiddag te Breda de plechtige uit vaart plaats gehad van het stoffelijk over schot van ds. J. H. Ruysch van Dug teren, legerpredikant aldaar. Tevoren leidde ds. B. ter I-laar Romany, Ned. Herv. predikant te Ginneken, in het sterfhuis een rouwdienst, waarbij hij woor den van troost sprak naar aanleiding var. Ps. 23. Op weg naar de begraafplaats te Prïncen hage, fungeerden de vier legerpredikantei; als slippendragers. Op het kerkhof speelde de muziek van het Ge Reg. Infanterie. Toen de kist in de groeve zakte, bracht de muziek ten gehoor? „Mijn schilt ende betrouwe" uit liet Wilhel muslied. Aan de geopende groe\e voerden liet woord de heeren gcn.-maj Donk al- commandant van de IIIc divisie, waarbij de overledene dienst deed; Ds. I-I. Jansen, leger en vlootprcdikant in alg. dienst te Den Haag, namens den Raad van Lcgcrpi edikonten, die voltallig aanwezig was; Overste Barents!! namens de Kol. Reserve een bloemstuk op de groeve legde; Kapt. Minderhoud, namen- het bestuur van het Chr. Mil. Tehuis en de Nat. Chr. Offieierenverceniging ter maatsé; Ds. A. van Geest van 's-Gravenzande, de vorige standplaats van ds. Ruysch; I)s F. J J. Loeff, em. predikant van de \Ted Herv Gemeente van Breda; Ds. A. Voorhoeve van 's-FIertogenbosch namens de Prot Evangeli satie aldaar; Ds. E. L. Nauta van Leiden, die als legerpredikant met den overledene in hetzelfde rayon werkzaam was. en ds T. C. Fontein van Cliaarn, namens de Prot. Evan gelisatie te Tilburg. Nadat de eenige zoon van den o ve«'l el en voor de bcfooudc belangstelling had dank gezegd, werd de droeve plechtigheid beslo ten met gemeenschappelijk gezang en gebed van ds. ter Haar Romeny. HET DRAMA TE SCHAESBERG. Verhoor van den jongen. Omtrent het tragisch gebeuren onder Schaesberg vernemen wij nog, dat de jonge man de vrecselijke daad op verzoek van hei meisje gepleegd heeft. Om welke reden zij dit verlangde is nog niet bekend. De jonge man schijnt niet de bedoeling te hebben ge had de hand aan zichzelf te slaan. Ilij heeft dit tenslotte waarschijnlijk uit angst ge daan. Beide maken het thans goed. Indien zich geen gevaarlijke infecties voordoen zullen beiden hei er levend afbrengen. Men hoopt spoedig ook het meisje te doen kun nen verhooren. Het verhoor van den jonge man heeft alleen opgeleverd, dat hij bekend heeft het meisje te hebben gesneden met de bedoeling haar te dooden. Moe koelbloe dig hij te werk gegaan is blijkt hieruit, dat toen de punt van het scheermes afbrak, hij naar huis is gegaan om 'n broodmes cn een ander scheermes te halen. INKOOP van oud Goud en Zilver en diamant tegen de HOOGSTE PRIJZEN. AANSLAG IN EEN TREIN. Eisch tegen verdachte: vier jaar. 's-Hertogcnboscli, 5 Juni. Heden is voor de rechtbank alhier behandeld de zaak legen M. v. d. E., timmerman, thans ge detineerd, die verdacht wordt J. I-I. opzet telijk van het leven te hebben willen be- rooven, door hem mei een mes een 6teck in don hals toe te brengen. Het geval speel de zich af in een coupó van den trein van Oss naar Den Bosch in den namidag van 20 Maart. Dc getroffene had den dag te voren met den verdachte kennis gemaakt, die pas uit de gevangenis was ontslagen. Op den dag van den aanslag waren beiden naar Oss gereisd, waar verdachte naar hij had voorgegeven, 100 moest gaan halen, waarbij LI. dan getuige zou zijn. Den ge* heclen dag zijn ze toen samen uit geweest. Blijkbaar had de verdachte aan II. een ge heim toevertrouwd, waarover hij later spijt had. Op de terugreis namen beiden in een coupé plaats waar zij alleen waren. De ge troffene viel in slaap; even voordat dc trein in Dei; Bosch stopte bracht verdachte II. «om diepen steek in den hals toe. Terwijl de trein nog in gang was sprong verd. er uit. Bij zijn aanhouding ontkende verd. aan vankelijk, doch later bekende li ij. Ilij zeide, dat bij II. van kant had willen maken, om dat deze gedrcigcf had zijn geheim te zul len verraden; voor de rechtbank verklaarde verdachte onschuldig ie zijn. liet O.M. waargenomen door mr. Vermeu len eischic tegen verdachte een gevangenis straf van vier jaren. Uitspraak over 11 dagen. (Tel.) „DE TIJD" EN DE „MAASBODE". Een zelfstandig R.-K. volksdag- a blad voor Amsterdam? Het Groningeche R.-K. dagblad „Ons Noor den" verneemt uit Amsterdam, dat onder leiding van den lieer Steins Bisschop, aan deelhouder van De Tijd, een groot aantal aandeelhouders van., Do Tijd een nieuwe aandeelhoudersvergadering heeft bijeenge roepen ten einde niei te voidoen aan d beperkende cischcn, welke de Maasbode in zake ae redactie' van dé' Amstelbodc heeft gesteld Er schijnt thans een zeer sterke stroonung te zijn onder de aandeelhouders van De Tijd, om wel De Tijd op te heffen, maar de Amstclbode zelf te houden en van dit blad een krachtig onafhankelijk Am- sterdamsch volksdagblad te maken cn dan geen enkele overeenkomst met de Maas bode aan te gaan. Derhalve is voorloopig dc ondertcckcning van dc overeenkomst tusschen Tijd en Maasbode, w aartoe in pflncipe reeds beslo ten was, opgehouden. Een verklaring van de „Tijd"-directie. In De Tijd van Zaterdagavond vinden wij dc volgende mededccling: Er loopen gedurende de laatste dagen vele geruchten over ons blad in de Ncder- landsche pers, waaromtrent onze lezers ons opheldering vragen. Deze geruchten zijn ten dcele onjuist, ten decle voorbarig: er is omtreni het al of niet voortbestaan van De Tijd niets beslist. Alles wat omtrent ons volksdagblad De Amstelbodc en onze drukkerij 't Kasteel van Aemstel is geschreven, spreken wij op dc meest stellige wijze tegen. Zoodra vaststaande mededeelingcn zullen kunnen worden gedaan, zal hiervan aan onze lezers kennis worden gegeven. De directie. T. BODENHAUSEN. y Directeur der Rotterdamsche Academie van Beeldende Kun- sten enz. Te Rotterdam is overleden dc heer T. Bodenhausen, directeur van de academie voor Beeldende Kunsten en Technische We tenschappen. Dc overledene, die 59 jaar oud was, was sinds Juli 1911 directeur der academie, daarvoor officier bij de genie, waar hij ajö luitenant-kolonel gepensionneerd werd, ter wijl hij aan de K. M. A. leider is geweest van de afdeeling onderwijs der genie. Dc ontslapene was officier in de Orde van Oranje Nassau. DE AANRANDING TE MASTENBROEK. Bij den commandant der rijks veldwacht niels bekend. Naar aanleiding van het bericht omtrent aangifte bij de politie door een boerendienst- bode uit Mastenbroek van aanranding door een rijksveldwachter, heeft de commandant van de rijksvcldwacht aan dc Zwolschc Crt medegedeeld, dat hem, ook bij navraag, niets is gebleken van zulk een aangifte. Dat de in verband met deze zaak genoem de rijksveldwachter naar een andere stand plaats is overgeplaatst vindt in geheel an dere redenen zijn grond. STEUN AAN CRISISWERKLOOZEN. Amsterdam verzocht zich aan te sluiten. Naar Het Volk verneemt, is een beslissing genomen inzake de aanvrage van de vier groote gemeenten (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag cn Utrecht), om rcgccringssteun ten behoeve van dc uitkecring aan dc cri- siswerkloozcn. Behoudens enkele kleine punten van geschil is er tusschen de drie laatstgenoemde steden cn dc regeering over eenstemming verkregen, zoodot op den voet van do circulaire van 9 Januari j.l. de bij drage van het Rijk zal worden verstrekt. Aan Amsterdam is echter verzocht zich te verecnigen met de voorgestelde regeling voor ilc drie andere gemeenten, waarin de bepaling betreffende het niet in rekening brengen van de eerste vijf gulden verdien sten van do kinderen van ondersteunden niet voorkomt. BISSCHOP ARUNDALE IN ONS LAND. Amsterdam, 5 Juni. Mgr. Dr. George S. Arundalo, regionaris van Britsch-Indié der Vrije Katholieke Kerk, en mevrouw Rukmirii Arundale zullen Zaterdag uit Pa rijs hier te lande aankomen voor een bezoek van cenige dagen. Zij zullen in liet Centrum St. Michael te Huizen verblijf houden. Op Woensdag 10 Juni zal Mgr. Arundale zich met zijn echtgenooto naar Londen begeven, om daar het Congres der Europceschc Fede ratie der Theosofische Vcrecniging bij te wonen, welk congres van 1823 Juni gehou den zal worden. UIT DE STAAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit is benoemd tot directeur van de R. II. B. S. te Steenwijk E. Editiga, leeraar aan die school. EENIGE WOONHUIZEN AFGEBRAND. Helmond, G Juni. Gisternamiddag is te Mierlohout brand ontstaan in het woon huis van den heer J. Schalks, waarschijn lijk door vonken van de daar passeerende tram HelmondEindhoven. In een oog wenk stond het huis in lichte laaie. De vlammen sloegen onmiddellijk over naar het aan den anderen kant van den weg staande huis van P. Vorssenmans. Ook dit huis werd een prooi der vlammen, terwijl een derde huis van II. Vorstenmans nog eenige brandschade bekwam. Dit huis kon evenwel door dc brandweer behouden blij ven. De inboedels der beide verbrande hui zen gingen verloren. Een der huizen was verzekerd. Hij zou meubels in Duilschland gekocht en voor hoogeren prijs aan het gem. be stuur geleverd hebben Almelo, 5 Juni. Het was ongeveer in liet midden van liet jaar 1922, dat de raad d.r gemeente Wielden het besluit nam om aan bet raadslid II. v. d. E. opdracht te ge ven, meubelen te koopen voor bet nieuwe gemeentehuis van Wierden en voor do school aldaar. Da: de heer v. d. E. deze opdracht kreeg, vond zijn oorzaak in het feit, dat hij een dei- twee raadsleden was, die Duitsch spraken. Het was n.l. de bedoeling de meubelen in Duitsohland te koopen, in verband met de inflatieprijzen. De heer v. d. E. kreeg een voorschot van 5G00 ten cindo in staat te zijn, de opdracht te vervullen. Voor dit bedrag werden bij de Incassobank te Almelo IA millioen Marken gekocht. Naar aanleiding van een bij het gemeen tebestuur van Wierden ingekomen anonie- men brief, waarin beschuldigingen tegen den heer v. d. E. werden geuit, liet de bur gemeester dier gemeente, de heer J. C. van den Burg, een onderzoek instellen. De heer v. d. E. werd in verzekerde bewaring ge steld. Als zijn raadsman trad op mr. G. J. Sybrandy te Almelo. Het voorarrest van v. d. E. duurde twee maanden en ten 6lotto werd hij, bij gebrek aan bewijs uit de gc« vangen is ontslagen. B. en W. van Wierden hebben daarop het advies ingewonnen van inr. If. Blaupot ten Cate, advocaat te Kootwijk (Geld.). Deze heeft thans een lapport over deze zaak uit gebracht. In dia rapport wordt de lieer v. d. E. uit drukkelijk van verduistering van gemeente^ gelden beschuldigd. De heer v. d. E. had, volgens het rapport den plicht, om van het hem toegestane voor schot nauwkeurig verantwoording af te leg gen. Volgens mr. Blaupot ten Cate heeft hij alle meubelen op eigen naam gekocht. Hij vond het zooals uit een overgelegd accoun tantsrapport blijkt, voordceliger de meube len zelf met een zoete winst te verkoopen. Om te zorgen dat hij formeel aan de op dracht om een leverancier te zoeken, zou voldoen, cn om buiten hel bereik van art. 24 oud der Gemeentewet te blijven, dat den ge meenteraadsleden verbiedt zelf leveringen aan dc gemeente te doen, zocht hij een stroo man, die quasi als leverancier zou optrcden> Ilij vond deze persoon in den heer PI. W. wonende te Nordhorn (D.), en thans t.e Mep pen, eveneens in Duitschland. Onder cede heeft W. verklaard, dat hij de helft van rto winst zou krijgen, die v. d. E. met de leve ranties zou maken, een belofte die niet ver vuld is. W. en v. d. E. zijn samen naar Berlijn ge reisd, waar de meubelen voor het raadhuis gekocht werden op naam van v. d. E. Dezo zorgde later voor de betaling, alsmede voor de levering aan de gemeente Wierden Niet W. maar v. d. E. was dus dé leverancier. Verschillende meubelen zijn, volgens mr. Blaupc t ten Cate, achtergehouden. Waar de ze gebleven zijn, is niet met zekerheid vast te 6telten. De 'aatöte jaren is de heer v. d. E. geen raadsl'd meer. Thans is hij door een groep kiezers wederom candidaat gesteld voor do a.s. raadsverkiezingen. Tel. 852. Gevestigd 1885 MODERN HANDGEDREVEN ZILVkZRENWERKEN. Heb steeds iets goeds in zin cn acht je te goed om iets kwaads te doen. CLAUDIUS. muMtaaa—Mrjscm Naar het Engelsch van BERT A RUCK door Mr. G. KELLER. 86 Uit het diepst van zijn hart kwam de vensch bij hern op, dat hij belangrijk veel langer aan de Riviera had doorgebracht Waarom had hij dat niet gedaan, toen hij liet er zoo opperbest had? Hij had er dade lijk groot succes gehad. Tal van voegere leerlingen had hij er teruggevonden. Zij hadden hem, zonder ook maar één oogen- blik tegen te pruttelen, aangenomen tegen zijn oude tarief van honderd francs per les, zonder er om te denken, dat zij voor een kwart van dat bedrag elders les hadden kunnen nemen. Kapitein Farquhar was een aantrekkelijkheid voor het hotel geworden. Sinds hij dorr de ervaring wijs was ge worden, had hij 7i~h r.og mear dan vroeger gereserveerd geloond tegenover zijn vrou welijke leerlingen, zocdr.t alle diabolische •wouweninmenging in zijn leven was uit gebleven. Tol op een avond de lijst van nieuw aangekomen vreemdelingen in zijn hotel hem een veelzeggend en naam onder de oogen bracht en hij op zijn balkon staande een zekere slanke, wit geschilderde IsoUo Fraschini met een neger-chauffeur opmerkte, welke hem bekend voorkwamen. Nu Farquhar zijn intrek had genomen in dit hotel, zou hij dus een vrouw ontmoeten die hij liever uit den weg ging. Dat was de vrouw, die hem in den afgeloopen zo mer een dasspeld van een zwarte parel had doen toekomen en aan wie hij deze had teruggezonden, gestoken op een visitekaartje van hem. Was zij hem naar de Riviera ach terna gereisd? Het kon een toeval zijn, maar zoodra Farquhar haar van zijn balkon af in do galen had gekregen, had hij zijn ten- niscostuums weer in zijn koffer gepakt cn den eersten trein naar Zwitserland geno men. Hij gaf er de voorkeur aan te descr- teeren dan in dezelfde plaats te vertoeven als die vrouw. Voor de tweede maal in zijn leven had kapitein Farquhar voor ecu vrouw dc vlucht genomen. Maar nu vroeg hij zich toch af, of die ontmoeting niet te verkiezen ware geweest boven wat er nu gebeurde. Hij geeft, geen kwaad vermoe dend, gevolg aan een uitnoodiging lot een diner en ontmoet dan wie hij het minst van alle mcnschen verwachtte, het meisje dat hij verantwoordelijk stelde voor de mis lukking van zijn leven Dat was een slag in liet gezicht vond hij. Hij achtte het toch wel het toppunt van tegenspoed, haar hier aan tc treffen in het gezelschap van die vriendelijke mevrouw Power en van zijn goeden vriend Jean. En toegerust met een onbeschaamdheid, neen maar Ze groeit er bepaald in, dacht hij, liet meisje heeft er eenvoudig een duivelsch plezieivin, om mij hier in--deze positie aan. te treffen en met mij over mijn broodwin ning te praten. En daarbij weet zij opper best, dat ik haar niets kan terugdoen. Wat een bijdehande kat! Ze gnuift er in mij eens goed te kunnen doen gevoelen, dat ik inet sport de kost moet ophalen cn dat zij, zoo lang zij op vrije voeten blijft, aan het langste eind trekt. Nu, voor het oogenblik is dat ook het geval, overwoog Farquhar, terwijl zich weer een krachtwoord tusschen zijn overdenkingen mengde, maar ik zal er wel donders goed voor zorgen, dat zij niet aan de weet komt, dat ik zoo'n stommeling ben geweest me ter wille van haar dood arm te maken! Dwaas, driedubbele dwaas, die ik toch geweest ben! Zijn woede deed hem een oogenblik vergeten, welk een af schuw liij koesterde voor tralies cn hij zei- de in zichzelf: Bij den hemel, ik wou dat ik zoo ver standig was geweest haar te doen aanhou den! Hot voorwerp van zijn overpeinzingen roerde in tusschen haar koffie om, terwijl zij zich zelve afvroeg: Wat zou hij wel den: ken, dat ik hier kwam doen? Toen hij mij leerde kennen was ik de slecht betaalde kantoorjuffrouw van die stijve hark van een oom van hem en de laatste maal, dat we elkander hebben gezien, joeg hij mij de deur uit. Ik werd weggetrapt uit de zaak zonder eenig getuigschrift en dat door hem! Nu ben ik hier, afgestapt in dit hotel cn vertoon mij in dit costuum. Zou hij mis schien denken, dat iemand me een fortuin heeft nagelaten? Of dat ik de gezelschaps juffrouw hen van mevrouw Power? Wat zou hij wol van mij denken? Wat zou inderdaad Farquhar onder de gegeven omstandigheden van haar denken* .Na den eersten blik op haar geworpen te hebben, had hij twee gedachten in zich voelen opkomen. De eerste was: „Dat meis je heeft vast nooit de parels gestolen. Men kan het haar aanzien! Met zulk een gelaat is zij naar mijn overtuiging niet in staat om die parels te stelen." Maar de tweede indruk was: Kijk, die maakt goede sier met de opbrengst van de gestolen parels en nu is zij weer op het dievenpad Maar uiterlijk was niets aan hem te be merken en kalm zat hij naast dat meisje, dat er knapper dan ooit tc voren uitzag, terwijl hij in zijn binnenste de eene vcr- wen^ching na de andere in zich voelde op komen. Beviel het u niet aan de Riviera? vroeg Sheila op den onschuldigsten toon der wereld en zij zeide in zich zelve: Op die manier zou ik den heclen avond kun nen doorgaan! Straks komen evenwel de graaf en mevrouw Power aan tafel en dan zal ik hem niet zoo velerlei vragen meer kunnen doen. Dat zou toch jammer zijn. En hardop voortgaande, vroeg zij Kent u Beau Site? Vrienden van mij, die daar verblijven zij stelde z'ch Peg Woffingtons oolijk gegrinnik voor, als zij getuige had kunnen zijn van dit gesprek -- schrijven mij, dat het er zoo gezellig is. Hoe komt het. dat u weggegaan is, terwijl er juist zoo druk aan tennissen wordt gedaan? Als deze brutale dievegge nu dacht ach ter iets te komen, wat Farquhar zelfs voor zijn besten vriend Jean had verzwe gen, dan vergiste zij zich toch! Uiterlijk al lerminzaamst antwoordde hij: Ik dacht zoo, dat ik misschien beter zaken zou doen op het ijs dan op de ten nisbaan. Op dit oogenblik kwam de geheele eet zaal in beroering. Het was alsof een of andere koninklijke bezoeker was binnen gekomen: stoelen werden verschoven, dan sers, die naar hun plaatsen terugkeerden, gingen opzijde en keken naar de binnen komende. Blijkbaar verscheen de eenige gast van het hotel, die, al mochten anderen ook w.orden veronachtzaamd, er op stond dat alles zou gebeuren zooals zij het wenschto te hebben. Sheila herinnerde zich, dat juf frouw Woffington haar een beschrijving had gegeven van een zeer gefeteerde dame, die tusschen een drom van bedienden zich een weg baande door een restaurant, gelijk de kinderen Israels door de Roode Zee zijn gelrokken. Omgeven door de helft van het bedienend personeel en voorafgegaan door den gérant zelf met een oberkellner naast zich, schreed naar de lang gereserveerde tafel een kleine maar weelderig gebouwde dame, gehuld in een costuum van goudbrocaat met een pa relsnoer om den hals, met donker zwart haar en een paar koolzwarte oogen, die aanmatigend naar de andere tafels blik ten, terwijl zij zich verwaardigde om zich neder te zetten op den stoel, welke voor haar was gereed gezet. Met begrijpelijke belangstelling vroeg Sheila: Wie is die koningin van Sjeba? Zij kreeg evenwel geen antwoord en verbaasd wierp zij een haastigen blik op Farquhar3 gelaat. Daar stond een uitdrukking op te lezen, welke Sheila niet onmiddellijk kon begrijpen. Was het teleurstelling, toorn, verbazing, ergernis? Haar belangstelling groeide. Zij moest weten, wat daar achter zat .(Wordt yer»*oig<f^ J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5