AM EOSFOOETS £H DAGBLAD Vrijdag 12 Juni 1931 .DE EEMLANDER" 29e Jaargang No. 290 DE STUWADOORSWET Feuilleton UIT DE STAATSCOURANT LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT WILLEM GROENHUIZEN JUWELIER FEEST TE HARDERWIJK DE TARWEWET EN DE BAKKERS SVSASSON DE JAGER Polonaises met Slagroom Vruchtenvla's LUNCHROOM TWEEDE KAMER Onteigeningen onder Ede aan de agenda toegevoegd Aan de agenda van de Tweede Kamer zijn toegevoegd de wetsontwerpen verhoo ging van het renteloos voorschot uit rijks schatkist ten behoeve van den aanleg en het in exploitatie brengen van een tramweg van Zutphen naar Deventer; onteigening voor den aanleg van een nieuwen rijksweg ter vervanging van den weg op den Teers- dijk in den rijksweg Nijmegen, Grave, 's-IIertogenbosch; onteigening voor verbe tering van den rijksweg RenswoudeArn hem, bij de Klomp en om Ede. Bij de voortzetting der behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de stu wadoorswet verdedigt de heer Brautigam een amendement tot invoering van arbeiis- boekjes ais contróle op de naleving der voc rschriften betreffende den arbeidstijd. De heer Guit verdedigt een amendement van dezelfde strekking. Minister Verschuur betoogt dat aan eon controlemiddel in de practijk geen be hoefte is gebleken en dat het vroeger mis lukt is Nadat de minister toegezegd heeft, dat in bedrijven, waarin dat noodig zal zijn, over arbcidsboekjes zal kunnen worden beschikt, werden beide amendementen ingetrokken. De heer Brautigam verdedigt een amendement om te bepalen dat bij overwe gende vergunningen voor langer dan een week vooraf overleg moet worden gepleegd met do arbeidersorganisaties De heer De Visser verdedigt een amonuement om den werktijd in de haven te bepalen op 7 uur per dag en 40 uur per w eek. De heer De Visser betoogt, dat bij ver korting van den arbeidsdag over de geheele linie vele werkloozen economisclien arbeid zullen kunnen verrichten. Minister Verschuur merkt op, dat een groot deel der industrie reeds met een ver korten arbeidsdag werkt. Hij zou geen be zwaar hebben tegen den 7 uren-dag als hij over middelen beschikte om ook vrij willi gen arbeid verplicht voor te schrijven. Ten aanzien van het amendement-Brautigam betoogt spreker, dat de praktijk reeds groo- tendeels beantwoordt aan de wenschen van den heer Brautigam. Een amendement-De Visser tot verplicht- stelling van den vrijen Zaterdagmiddag wordt niet voldoende ondersteund en komt niet" in behandeling. De heer Brautigam wijzigt zijn amen dement zoodanig, dat de termijn, waarvoor een overwerkvergunning zonder overleg met de organisaties van werkgevers en werknemers kan worden verleend, niet wordt vastgesteld op een week, maar op een bij algemeenen bestuursmaatregel vast te 6tellen tijdvak. De Minister neemt het amendement- Brautigam over. Het amendement-De Visser wordt verwor pen met 54 tegen 2 stemmen. De heer Brautigam verdedigt een amendement om de commissies van advies voor havenarbeid in plaats van facultatief? verplicht te stellen. Na bestrijding door den minister trekt hij het amendement in. De heer Brautigam verdedigt nog een amendement om de instelling van veilig heidscommissies imperatief te stellen. Na bestrijding door den minister wordt de stemming bepaald op Vrijdag. De vergadering wordt verdaagd. HOFBERICHT. Z.K.H. de Prins heeft het Beschermheer schap aanvaard van de stichting Verblijf voor den oud-Indisch militair, te Nijmegen Die den akker niet wil bewerken, zal niets als onkruid oogsten. B—HMMWimi—c—rw» Naar het Engelsch van BERTA PUCK door Mr. G KELLER. 40 Weldra zeide zij zonder eenige inleiding Jets, dat hij reeds den vorigen avond van haar verwacht had: Zeg eens, wie was die jonge dame, waarmee u gister aan tafel zat, toen ik bin nenkwam. Een vriendin van mevrouw Powers, ant woordde hij op een toon, die niets verried. Zij heeft juffrouw Curtis. En vindt u haar knap? vroeg Inez Cottrell verder. Zonder even te denken of haar zijn woor den wel aangenaam in de ooren zouden klinken, antwoordde hij: Ik vind haar een buitengewoon knap meisje. Gek, hè, hoe de smaken kunnen ver schillen. Vindt u haar dan niet knap? Nu, ze ziet ergezond uit, erkende Inez. Ze heeft een goed figuur, naar Engel- sche opvatting vermoedelijk. Maar heele- maal niet aantrekkelijk Ik kan me niet be grijpen, wat de mannen er in zien. Bij Kon. besluit is benoemd tot raads heer-plaatsvervanger in het Gerechtshof te 's-Gravenhage mr. J. Th. Goossens, oud-pre sident van het Hooggerechtshof in Neder- landsch-Indië, wonende te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit is aan mr. M. C. Bondam, op zijn verzoek, met ingang van 10 Juni 1931, eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van rechtcr-plaatsvervanger in de Ar rondissements-Rechtbank te Arnhem, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten; is aan mr. J. L. van Praag, op zijn ver zoek, met ingang van 1 September 1931 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te Kam pen; is aan mr. G. J Sprenger met ingang van 1 September 1931, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend uit zijn betrekking van rechter-plaatsvervanger in de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van den Voogdijraad 's-Gravenhage II: Mevrouw de weduwe E. Schippers, geboren de Niet, wonende te 's-Gravenhage; is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Middelburg: L. J. Geelhoed, wethouder der gemeente Terneuzen, wonende aldaar. is herbenoemd tot secretaris van den Voogdijraad te Zwolle: Mr. C. F. Huijsman. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de in art. 10 der Dienstplichtwet be doelde loting ter bepaling van den inge schrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmer king komt om tot gewoon dienstplichtige te worden bestemd, in het openbaar plaats heeft voor de lichting 1933 op Vrijdag 26 Juni a.s., des middags om 2 uur te 's-Gra venhage, in de „Weeskamer", Binnenhof 8. De loting geschiedt uit een aantal ge nummerde biljetten, overeenkomende met het getal der personen, vermeld in het al- phabetisch register der gemeente Amster dam van de lichting 1928. De minister heeft voorts in de commis sie voor het houden van de loting voor de lichting 1933 benoemd: tot lid tevens voorzitter, den heer mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in den Hoogen Raad te 's-Gravenhage; tot zijn plaatsvervanger den heer mr. S. K. D M. van Lier, advocaat en notaris te 's Gravenhage; tot leden de heeren M. Belzer, luitenant- generaal, lid van het Hoog Militair Ge rechtshof te 's-Gravenhage, en Th. San ders, directeur van de Staatsloterij, te 's-Gravenhage; tot hun plaatsvervangers onderscheiden lijk den heer J. G. Leverland, luitenant- generaal tit. b. d. te 's-Gravenhage en den heer P. de Ridders, oud-administrateur ter gemeente-secretarie van Rotterdam, te Hil- legersberg; tot secretaris den heer J. A. L. Vervloet, boekhouder bij de Staatsloterij, te 's-Graven hage, en tot adjunct-secretaris den heer V. H. Laforêt, hoofdcommies bij het Departe ment van Defensie, te 's-Gravenhage. COCAINE IN BESLAG GENOMEN. Groningen, 11 Juni. De politie te Gro ningen heeft een inval gedaan in een per ceel in de Bruine Ruiterstraat, met vermoe den dat aldaar een partij cocaïne aanwezig was. Inderdaad werd door de politie een partij aangetroffen van ongeveer 10 pond en in beslag genomen. In verband hiermede zijn twee personen aangehouden en na ver hoor weer op vrije voeten gesteld. Het on derzoek wordt voortgezet. Waarop haar metgezel maar het ant woord schuldig bleef. Hemzelf verbaasde het, dat sommige hee ren van zijn kennis deze Spaansche brunet te buitengewoon knap konden vinden. Ze was te kort van beenen en tamelijk gezet, daarbij onmiskenbaar bruin van huid. Ze had moedervlekken in het gelaat en een be gin van een snor. Daarbij was zij opzichtig gekleed, dat vond hij ten minste van haar wit costuum van onberispelijke snit, het welk Patou had geleverd en dat met herme lijn was afgezet, terwijl haar hoofd was ge tooid met een klein wit hoedje met een aigrette, een tooi, ontroofd aan een vogel. Farquhar griezelde bij het gezicht er van: die vrouw had geen hart, geen verbeelding. Farquhar, die omtrent dit uur van den dag altijd eetlust had, verorberde zwijgend zijn petitfour. Maar toen vroeg madame Cottrell in eens: U geeft dus niets om parels, kapitein? Zonder zich te bedenken antwoordde Far quhar onmiddellijk: Neen, mevrouw, daar geef ik niets om. En beiden dachten aan die parel, die zij hem zoo boutweg cadeau had willen doen en hij even brutaal had teruggezonden Toen zwegen beiden weer en gedurende die oogenblikken formuleerde Farquhar aller lei onmogelijke wenschen: dat er heelemaal geen parels op de wereld bestonden, dat hij nooit deelgenoot van zijn oom had moe ten worden, dat hij nooit naar Zwitser land had moeten reizen, dat hij nooit had geboren moeten worden. Parelsdui zendmaal vervloekt zijn die dingen! Met een onverstoorbaar gelaat wendde hij zich tot zijn dame en vroeg zoo onverschil lig mogelijk: Houdt u van parels? Gedipl. horlogemaker Tel. 852. Langestraat 43. Gevestigd £835 Het 700'jarig bestaan van Harder: wijk als stad Buitengewone raadsvergadering Harder w ij k, 11 Juni. Het is vandaag <00 jaar geleden dat Harderwijk tot stad verheven werd. De burgerij is in feeststem ming. De 6cholcn hebben vacantie. Er wordt druk gevlagd. De vestibule van het stad huis en de raadzaal zijn met bloemen en planten versierd. Om 11 uur is een buitengewone raadsver gadering gehouden, waarin de burgemees ter een uitvoerige rede heeft uitgesproken. Voor deze vergadering was ook van de ztjde van de burgerij veel belangstelling; het voor het publiek bestemde gedeelte van de zaal was geheel gevuld. Leeraren, leerlingen en personeel van het christelijk lyceum hebben vanmorgen bet dagelijksch bestuur der gemeente geluk- wenschen aangeboden, welke vergezeld gin gen van een geschenk, een tinnen inktstel met oorkonde. Troepen van het 7e en 20e regiment infanterie hebben om half 12 op het Marktplein een défilé uitgevoerd en trokken voorbij het stadhuis, op welks bor des de burgemeester en dc leden van den gemeenteraad stonden. Vanavond, tijdens de receptie voor de ge heele burgerij in de raadzaal, zal de mu ziekvereniging Harmonie zich op de Markt laten hooren. Vanwege het christelijk lyceum is een Harderwijknummer verschenen, waarin bij dragen voorkomen van de heeren Idenburg en Colijn, burgemeester J. de Jong Saakes, dr. Moll, rector van het christelijk lyceum, dr. J. W. v. d. Bosch, gereformeerd predi kant te Harderwijk, ds. v. d. Burg, her vormd predikant te Amersfoort, ds. T. Fer- werda, gereformeerd predikant te Amster dam, K. Scharten en anderen. Vandaag is de eerste dag van de bakke rij tentoonstelling, die ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Harderwijk als stad gehouden wordt. Zij gaat uit van de bakkerspatroon6vereeniging Midden-Veluwe. Het aantal inzendingen is heel groot en er is voor de tentoonstelling veel belangstel ling. In de buitengewone vergadering van den gemeenteraad heeft de burgemeester de in het Nederlandsch overgebrachte privilege brief van 11 Juni 1230 voorgelezen, in wel ken brief Otto, levenslang graaf van Gelre en Zutphen, ter kennis van het nageslacht brengt, dat hij heeft verleend aan de ge meenschap binnen Harderwijk en aan de inwoners, die daarin verblijf houden en la- tor zullen verblijven, een jaar- en een week markt en alle mogelijke vrijheid, zoowel als ongeschondenheid van haar bezit, „dit alles onder voorbehoud, dat zij niemand, die aan mij of aan mijn erfgenamen, aan mijn edel lieden of ambtenaren als slaaf onderworpen is, zonder mijn toestemming of die mijner erfgenamen, edellieden en ambtenaren tot een burger zal aannemen en dat burgers van vermelde plaats dc watertollen, gelijk zij die te voren gaven, ook verder blijven geven. En wanneer ik aldaar aangekomen ben voor een verblijf van een, twee of drie drie nachten, zullen zij, zonder eenigen strijd, het hooi en stroo, dat ik noodig heb voor mijn paarden en die mijner erfgena men en van hen, die met mij of mijn erf genamen zijn medegekomen, overgeven. Wanneer ik daar echter tot langer verblijf Ik ken eigenlijk geen mooiere juwee- len. Gisteravond had u een buitengewoon mooi parelsnoer aan, ging hij voort, „waar om draagt u het vanmiddag niet weer?" Ik draag het snoer niet altijd, ant woordde zij onverschillig, blijkbaar niet voe lende dat hij haar door zijn vraag bijna een terechtwijzing gaf. Dat behoort tot mijn galakleedij. Plotseling kwam er een martelende ge dachte bij hem op. Haar parels! Moest hij die vrouw niet waarschuwen, dat iemand aasde op haar gala versiering? Ja, dat mocht hij niet laten. Maar toen hij het ge sprek vervolgde was het niet in de eerste plaats om de belangen van madame Cot trell dat hij dacht! Ik hoop toch, dat u er erg zorgvuldig op past? Mijn dienstbode zegt altijd, dat ik on begrijpelijk slordig ben, antwoordde /.ij met een glimlach. Als zij maar dorst, zou ze mij er soms standjes voor geven. Maar als ik niet onbescheiden ben, mag ik dan eens vragen, waar u uw pa rels opbergt? Nu, natuurlijk in een doos! En de doos? In mijn juweelenkistje; daarin behoo- ren ze, meen ik. En natuurlijk geeft u uw kistje aan den gérant om het in zijn safe op te borgen? Ja, dat doe ik wel eens. Maar Jikwijls vind ik het lastig, daar ik het snoer nu en dan wil dragen. Maar ik sluit mijn ju weelenkistje altijd goed. En dan heeft u den sleutel altijd bij u, nietwaar? Dat is zoo de gewoonte bij de dames. Ja, dat moest ik altijd doen, dat er- ben aangekomen, zal ik zelf voor booi en stroo zorgen." De burgemeester heeft vervolgens een uit voerige herdenkingsrede uitgesproken. Hij ving deze als volgt aan: Waar ik als voor zitter van uw Raad hier een en ander ga zeggen ter herdenking van dit voor Harder wijk zoo heugelijk feit, daar moogt gij van mij niet verwachten, dat ik hier een histo rie van 7 eeuwen, die voor onze stad glans punten zoowel als donkere tijden inhield, ga memoreeren. Een gedenkboek, voor deze gelegenheid samengesteld door een c. mmis sie, daartoe door u benoemd, geeft die his torie in chronologische volgorde weer en hoe zeer de commissie zich de uiterste be perking oplegde, is dit boek toch uitgegroeid lot een werk van ruim 450 bladzijden. De rede van den burgemeester is beant woord door het oudste lid in zittingsjaren, den heer A. l. \y illemsen. Vervolgens heeft nog het raadslid E. den Herder gesproken. Het volgende telegram is aan de Koningin verzonden: De Raad van de gemeente Harderwijk, in vergadering bijeen om te gedenken het feit, dat het op heden 11 Juni 1931 zeven eeuwen is geleden, dat Harderwijk tot 6tad verhe ven werd, biedt Uwe Majesteit, wier ge slacht door de eeuwen heen zoo zeer tot heil is geweest van ons vaderland en waarvan ook de historie van Harderwijk in tal van bladzijden gewaagt, zijn diep gevoelde hul de aan en betuigt uwe majesteit zijn blij vende trouw en verknochtheid. (N. R. Ct.) J. A. LEHMANN f. Gep. lult.-kolonel der artillerie. 's Gravenhage, 11 Juni. Hedenochtend is in den ouderdom van 82 jaar overleden de gep. luitenant-kolonel der artillerie J A Lehmann. Omtrent den staat van dienst van den overledene kan medegedeeld worden, dat hij in IS 18 werd geboren en in 1869 ils tweede luit. in militairen dienst trad In 1874 volgde zijn benoeming tot eerste luitenant en in 1881 tot kapitein. Als zoo danig werd hij geplaatst bij de Geschut gieterij. In 1898 werd kapitein Lehmann benoemd tot hoofd der Geschutgieterij en bevorderd tot majoor. In 1902 werd hij bevorderd tot luit.-kol. Twee Jaar later werd hij op zijn verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen. VERDUISTERING VAN EEN AUTO. Amsterdam, 11 Juni. De Amstcrdam- sche koopman F. G. ter H. stond heden vooi de 5e kamer der rechtbank terecht wegens verduistering van een auto. De man had bij een Groningsche firma een auto op afbe taling gekocht. Aanvankelijk werd geregeld betaald, doch toen ter H. nog ongeveer 11.000 schuldig was, stagneerden de beta lingen. Ten slotte volgde aangifte. Verdachte was niet ter terechtzitting ver schenen en werd verstek tegen hem ver leend. De officier van justitie Mr. van Arkel eischte wegens verduistering een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 6 maanden DIEVENBENDEN BIJ DE GRENS Venlo, 11 Juni. Sinds geruimen tijd opcreeren in Duitschland verschillende die ven die in Limburg een afzetgebied zoeken. In Venlo is mededeeling ontvangen van een nieuwe diefstal van een auto in Krefeld. Gebleken is, dat de auto te Maastricht bij verschillende autogarages te koop is aange boden, evenwel zonder resultaat, waarna men de auto in een der garages heeft ach tergelaten en de eigenaar verdween. De politie zoekt naar de autodieven. MALVERSATIES BIJ DE HANDELS- EN LANBBOUWBANK TE GRONINGEN. Het O. M. bij de Groningsche rechtbank heeft tegen den 45-jarigen M. H. W., direc teur van het bijkantoor Groningen van de Handels- en Landbouwbank, wegens ver scheidene malversaties, een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden geëischt. ken ik. Maar kapitein Farquhar, u doet rne er aan denken, dat ik weer eens gewel dig slordig ben geweest Ik heb na het feest van gisteravond mijn snoer niet be hoorlijk opgeborgen Lieve hemel! dacht Farquhar met een angstig voorgevoel. Neen, ik heb het snoer wel in de doos gelegd en deze geschoven onder de bont jassen in de lade van mijn kleerkast. Maar op stuk van zaken is het toch niet zoo erg. Pareliieven rekenen er niet op, dat er men- schen zijn, die zoo onverschillig omgaan met hun juweelcn als ik. Bovendien is het snoer flink verzekerd, verklaarde madame Cottrell. wat voor Farquhar maar een ma tige geruststelling \va6. Want al waren de parels ook flink verzekerd, dan was dit nog geen waarborg, dat ze niet konden gesto len worden. .En gestolen zouden ze wor den, daarvan was hij wel verzekerd Dat meisje deed haar uiterste best zich meester te maken van dat snoer, waarmee, vergeleken het snoer van Mackenzie en Moss, niet veel meer was dan een kralen ketting. Deze vrouw vroeg er om bestolen te worden! Parels in'de lade van een kleer kast! Het was bepaald misdadig vrouwen als deze in het bezit te laten van geld of juweelen. Hij herinnerde zich Winkley's woorden: een pracht van een jachtterrein vrouwen, die haar parels verstoppen onder haar hoofdkussen, haar ringen op de waschtafel laten liggen en dan naar bene den gaan zonder haar ka'mer op slot te doen Dit meisje zou de kamer v; n deze vrouw binnen gaan. Met de kamenier en het kamermeisje zou zij gemakkelijk spel hebben. Misschien had zij ze beiden wel omgekocht! Farquhar haalde zijn zakdoek voor den Een vergadering der vijf landelijke organisaties in het bakkers: bedrijf. Amsterdam, 11 Juni. De vijf landelijke organisaties in het Bakkersbedrijf hielden heden een vergadering in „Krasnapolsky", waar de wenschen der Nederlandsche Bak kerspatroons werden geformuleerd met het oog op de a.s. invoering der Tarwewet en met het oog op de vergadering der commis sie van Advies van do Tarwewet, die mor gen voor het laatst zal vergaderen. Deze vergadering was bijeen geroepen door den Nederlandschen Bakkersbond en werd geleid door den heer Staehle. Besloten werd eenstemmig te ijveren voor: 1. Een percentage van minstens 10 pet. vrije, onvermengde bloem voor de beschuit en banketbakkerij der gemengde bedrijven; 2. Voor een zoo laag mogelijken prijs der onvermengde bloem; 3. Voor een niet hooger percentage dan 15 pet. bloem en meel van inlandsche tarwe; 4. Voor een sterke bestrijding van den invoer van Belgisch brood in Nederland; 5. Voor een broodprijsverhooging van een cent per 800 gram voor elke 1.50, waarmede de bloemprijs per 100 K.G. wordt verhoogd, in te gaan met 1 Juli a.s. en 6. voor de oprichting eener Bakkers-Cen trale door de federatief samenwerkende Bonden in het Bakkersbedrijf. Aan de bakkers vertegenwoordigers in de Advies-Commissie werd verzocht deze wen schen aan de Regcering over te brengen. VALSCHE AMERIKAANSCHE DOLLARBILJETTEN. Een waarschuwing. De Procureur-Generaal bij het gerechts hof to Amsterdam, leider der Ncderland- sche Centrale inzake Falisificaten, vestigt de aandacht op een 27- A 28-jarigen vreem deling, die Fransch spreekt en op 9 Juni j.l. te Tilburg in een magazijn van heeren- rnodeartikelen een regenjas, benevens een hoed heeft gekocht en aldaar een ver valscht Amerikaansch bankbiljet in beta ling heeft gegeven. Het bankbiljet is een echt bjljet van 5 dollar, waarvan de cijfers in de hoeken in 100 zijn 'veranderd, terwijl de achterzijde binnen do omlijsting geheel vervalscht is. liet signalement van dezen vreemdeling is: lengte 1.65 a 1.70 Meter, flink gebouwd, nogal gezet, bleek mat gezicht gelaatstint en bruine schoenen, alsmede blauwe gabar dine regenjas van raglan model en bruine lichtgeboorde gleufhoed merk Borsalino met opstaanden rand. Deze vreemdeling is te Tilburg gézicn in gezelschap van twee per sonen, van wie geen signalement kan wor den opgegeven. Waar in December 1929 in een magazijn van heeren modeartikelen to Amsterdam een vervalscht biljet van hetzelfde type in betaling is gegeven door een persoon, ver moedelijk behoorende tot dezelfde bende, is grooto voorzichtigheid bij het in betaling nemen van dergelijke biljetten geboden. De commissaris van politie te Tilburg verzoekt opsporing en aanhouding van ge noemden vreemdeling. H. v. d. PAVERT LANGESTRAAT 56 TEL. 115 Bezoekt onze dag uit een zijner manchetten om zijn hoofd af te vegen en bleef achterover geleund in zijn stoel zitten, oogenschijnlijk zich ver diepend in de aanschouwing van nieuwe bezoekers van het café. Maar in werkelijk heid zag hij slechts één tooneel voor zijn geestesoog. Mij zag Sheila Curtis met het parelsnoer in de hand verstijfd van schrik staan, terwijl dat kleine ventje, dat nooit door iemand werd opgemerkt, haar had vastgegrepen. De detective Winkley had het goede oogenblik afgewacht om zijn slag te 6laan. Achter hem stond een lange gestalte... Sheila zou denkelijk onder politiebewaking naar Engeland teruggebracht worden Dan zou voor de rechtbank de heele zaak weer opgehaald worden Farquhar wist reeds wat de rechter zou vragen hij zag madame Cottroll met haar aigrette ge tuigenis afleggen Op dat oogenblik zei hij tot zich zeiven- dal mag niet gi-bcuren voor zoover het van mij afhangt. Hardop zeide hij: Madame Cottrell, ik moet mij verontschuldigen, maar ik mag niet langer blijven. Gelukkig zie ik daar mevrouw Power alleen binnenkomen en zij zal zich ze»ker bij u voegen Het spijt mij erg, dat ik zoo onbeleefd mo»t zijn om op te stappen, maar ik zie daar die Russen slaan, die met mij over iessen willen spre ken en dit is het eenige oogenblik waarop ik ze rustig te woord kan staan. Ik zou ze niet graag missen. £Wordt vervolgd). f.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5