BETALING VAH flBOMEMEWTS- GELBEM PER GilO HET KONINKLIJK AAN PARIJS ADM. AMERSFOORTSCH DAGBLAD HET DRAMA TE BILTHOVEN Psychologisch pleidooi C. DE JAGER RADIOPROGRAMMA TOCHT OVER HET TERREIN DER TENTOONSTELLING Onderscheidingen Onze bij den GIRO-DIENST aangesloten abonné's wijzen wy op de bestaande gelegen heid om de abonnementsgelden voor het Amersfoortsch Dagblad ieder kwartaal AUTO MATISCH van hun giro-rekening te doen af schreven. Deze automatische afschrijving brengt met zich een besparing van incasso kosten, geen geloop met de kwitantie aan de deur en voor ons een vereenvoudiging van de administratie. Abonné's, die ons ingaande 1 Juli a.s. willen machtigen abonnementsgelden automatisch van hun postrekening te doen afschryven, verzoeken wy opgave van hun naam en adres, opdat wij een machtigings-formulier ter invul ling kunnen toezenden, De Indische bediende Sono heden voor het Anisterdamsche Gerechtshof Amsterdam, 18 J unl. Vanmiddag heeft zich opnieuw het tragisch gebeuren ontrold, dat zich den 30sten Januari in Bilt- hoven lieeft afgespeeld en dat door Utrecht en het gehcelc land een rilling van afgrij zen en een diep medelijden heeft doen gaan: de moord door Sono, oen Javaansch be diende, gepleegd op' zijn meesteres, mevrouw Soeparwi en haar beide kinderen. Deze zaak ii.l., die in eerste instantie den 7don April 1.1. berecht werd door de Utrechtsche arrondissementsrechtbank en eindigde met een veroordeeling van don verdachte we gens doodslag, driemaal gepleegd, tot 12 jaar gevangenisstraf (do eisch was 20 jaar), kwam vanmiddag in hoogcr beroep ypor het gerechtshof te Amsterdam. Het Hof werd gepresideerd door Mr. Jol les, als raadsheeren zaten Mr. Boekhout cn Air. Wiarda. Procureur-generaal was Mr. Baron can I-Iarinxma thoo Slootcn; als verdediger van den verdachte trad ditmaal Mr. E. J. Dommering te Amsterdam op. Op een tafeltje terzijde liggen de stukken van overtuiging, waaronder de klceren van de slachtoffers. Te half twee wordt Sono door een veld wachter binnengeleid. Hij neemt rustig plaats cn ziet do zaa' geïnteresseerd rond. Hij is- keurig gekleed Als mr. Jolles hem naar zijn naam vraagt in het Nederlandsch, zegt de president: „U verstaat toch Hol- landsch?'' Verdachte: „Een beetje". Als tolk fungeert weer Mas Pryohortomo, die ook voor de Utrechtsche rechtbank als zoodanig heeft gefungeerd. Do heer Soe parwi zelf zal niet als getuige gehoord wor den. Hij heeft gevraagd daarvan verschoond te mogen blijven, daar do zaak hem te veel zou aangrijpen. Mr. Jolles tot den tolk: Wilt u Sono vra gen welke motieven bem tot do daad heb ben gebracht?" Verdachte geeft telkens na eenig naden ken en aarzelen een vrij uitvoerig ant woord, maar dat antwoord komt er wat hortend uit. Hij schijnt telkens naar zijn woorden te moeten zoeken. Zijn smalle han den bewegen daarbij zenuwachtig; hij wrijft zo voortdurend t.cgen elkaar, of trommelt met zijn vuisten zacht op den richei voor hem. Als het Hof zich met dc getuigen in na dere discussies begeeft, kijkt hij rond alsof het geval hem nauwelijks aangaat. Hij geeft hetzelfde motief als aanleiding tot de daad op-als Lp eerste instantie: mevrouw Soeparwi iwae hem geen Hollandsch, al thans niet voldoende. Mr. Jolles: Waarom is hij in hooger be roep gegaan? Tolk: Om een beroep tc doen op het me delijden. Mr. Jolles: Is Jiij uit eigen beweging in hooger beroep gegaan, of onder aandrang van derden? Tolk: Beide. Mr. Jolles: Hij begrijpt toch dat op een drievoudigen doodslag strenge straf 6laat. Tolk: Ja. Als getuige-deskundige wordt dr. J. Schollen gehoord, die ook in Utrecht als zoodanig is gehoord. Hij blijft bij het rap port, door dr. Si Ce vis Smit en hem tezamen voor dc Utrechtsche rechtbank opgemaakt. President: Acht u het als kenner van de inlandsche psyche mogelijk, dat iemand als Sono om een betrekkelijke futiliteit tot zoo'n vreeselijke daad komt? Getuige antwoordt bevestigend. Ook de uitbarsting van den Merapi en haar gevol gen heeft groot en indeuk op hem gemaakt Hij voelde zich ten huize van den heer Soeparwi in zijn verwachtingen teleurge steld. Dat de uitbarsting van den Merapi zoo'n indruk op hem maakte is te verkla ren uit liet feit, dat hij zelf uit deze streek afkomstig was en zijn familie er nog woont. President: „Had hij omgang met vrien den?" Tolk: „Ja, hij voetbalde o.a. met hen." President: „Had hij geen vriendin?" Tolk: „Jawel, een baboe uit de buurt, maar die relatie was toch zeer oppervlak kig." De besprekingen tusschcn tolk en ver- daclitc worden in het Javaansch gewisseld President: „llad verdachte iets tegen den heer Soeparwi?" Tolk: „Neen, niets. De heer Soeparwi was altijd heel goed voor hem." President tot Dr. Scholten: „Hij was toch in dienst met huiselijk verkeer?" Dr. Scholten: „Dat is verkeerd uitge drukt. Hij was daar in huis. In Indié wo ncn de bedienden moestal buitenshuis, dat is hier het verschil." President, tot tolk: „Hield hij van de kinderen? Tolk: Ja, hij wandelde vee! en graag met hen. Uit de verdero vragen, ook door den ver dediger gesteld, blijkt dat verdachte zich eerst met een mes. daarna met een touw, en vervolgens met een gasslang van kant heeft willen maken. Het is uitgesloten, dat hij met voorbedachten rade te werk is ge gaan en oveneons is uitgesloten, dat hij de kinderen heeft gedood omdat hij bang was voor hun getuigenis. Als ze hem niet toevallig in den weg go komen waren, zou hij ze zeker niet gedood hebben. Van een be\vu6tzijnsstoornis ie geen Keerenntodeartlketen Lansestraat 19 SEM3-SQ7T HEMDEN Extra Tterk. Nieuwste dessins. Prijs tf 5.50 en f 6.50 sprake, maar wèl waren zijn gedachten weg toen hij de daad pleegde. Het is best moge lijk, dat betrekkelijk geringe motieven een kinderlijke ziel tot zulke verschrikkelijke» daden brengen. Al6 getuige A décharge wordt een jeugdige meubelmaker uit Bilthoven, C. van Loo, ge hoord, met wien verdachte bevriend was en met wien hij 's avonds en Zondags vaak wandelde en voetbalde. Getuige verklaart, dat hij Sono nooit driftig of neerslachtig gezien heeft, maar altijd opgeruimd. Hij sprak altijd vriendelijk over zijn meester cn meesteres, die, zooals hij het uitdrukte, nooit boos waren. Ook 6prak hij vaak over de bloemen en dieren op Java en hij hield veel van de kinderen, met wie hij zacht om ging. Tijdens hot verhoor van den getuige h dé charge v. Loo, den vriend van verdachte uit Bilthoven, leest de president hem een kin derlijk aandoenlijken brief voor, aan v. Loo van uit de gevangenis geschreven, maar door do justitie in beslag genomen. Hierin koeren telkens cn teikens als in een ont roerende litanie deze gedachten terug: „ik heb 6chuld Kees. Toen ik het deed waren mijn gedachten heelcmaal weg. Het spijt mij, Kees, ik heb zoo'n medelijden met don heer Soeparwi, Kees. Het valt niet mee in de gevangenis; eiken dag in een zaal of kamer. En de zomer is zoo prettig in Bilthoven, Kees. Als ik kon zou ik mevr. Soeparwi en do kinderen, met wio ik zoo graag wandelde en 6peelde, weer levend ma ken. Ik dacht zelf al dood te zijn, Kees. Het is jammer, Kees. Als :k schuld hier gedaan heb, ga ik weer naar mijn ouders terug. Ik verlang zoo naar mijn moeder, Kees. Zou zij nog leven?" Er worden verschillende pogingen aange wend, om achter Sono's leeftijd te komen, maar het blijft bij een ruwe schatting: twintig jaar. Ook van Loo neemt dit aan. Sono zelf weet het niet. Verder getuigenverhoor he-Mt niet plaats. Het requisitoir. De procureur-generaal, hierna aan 't woord komend, kan zich geheel vereeni gen met hot vonnis van de Utrechtsche rechtbank. De opzet om te dooden is zonne klaar gebleken. Sono wist, dat toen hij mevr Soeparwi een 6nede met het mes toebracht, dit doodelijk zou zijn Desgelijks met dc kinderen. Wat de mate van 6traf betreft komen twee factoren in aanmerking. In do eerste plaats het motief. Tegen zijn verklaring over het Hollandsch-lecrcn is dit in te brengen, dat mevr. Soeparwi hem wel degelijk Hollandsch wilde leercn, en nog bezig was dit te doen. Volgens den heer Soe parwi was zijn vrouw altijd zacht tegen Sono. De verklaring van Gen heer Sccparwi is, dat Sono boos was op hem, die een stand je gemaakt had over het breken van een glas cn gezegd had: „hij heeft geen her senen". Verdachte hoeft Dp den heer Soe parwi wraak willen nemen door hem te treffen in het liefste dat hij had. De lagere inlander wreekt zich we! meer op.een der gelijke manier, en ook neemt hij het met de waarheid niet zoo nauw. Als de verklaring van den heer Soeparwi juist is, hebben we hier te doen met een daad in voorbe dachten rade. Wij weten er echter te wei nig van, om deze verklaring al6 zeker aan te nemen. De tweede factor die bij don strafmaat moet gelden, is de invloed dien gevange nisstraf op dezen verdachte zal hebben. De- 2e invloed is veel grootcr dan op een Euro peaan. De Utrechtsche rechtbank heeft deze overweging klaarblijkelijk laten gelden, en een gevangenisstraf opgelegd van 12 jaar. Spreker kan zich met deze uitspraak geheel vereenig jn cn vorder* bevestiging van het vonnis, zoowel formeel als wat den straf maat betreft. Het pleidooi. Mr. Dommering die als verdediger door hot Hof aan verdachte is toegevoegd, op grond van zijn jarenlang verblijft in Indié, betoogt dat we hier een daad heb ben, die hoo afschuwelijk ze ook op liet eerste gezicht is to verklaren valt uit twee diepere oorzaken Ten eerste is daar het fe.it, dat bij dc op voeding van de jonge inlanders aan alle nukken en grillen wordt toegegeven. Ten tweede is er hot overblijfsel van het ani misme, waardoor eigen daden worden toe geschreven aan drijfveeren van externe machten. We hebben hier met een doodge- woncn inlandschen jongen te doen, die in niets afwijkt van hot normale. Hij had ambities om vooruit te komen en ging, toen de heer Soeparwi van Java naar Holland vertrok, op diens eerste voorstel mee. Hij dacht: alö ik Hollandsch leer en bij den heer S. blijf dan kan ik, in Java terug, een gou vernementsbetrekking krijgen. Hij is een kalme, aardige jongen. Typeererid zijn de brieven dio hij uit do gevangenis schrijft. Mij is vol zorg over zijn moeder, die geen verdriet mag hebben. Hij stuurt geld naar zijn ouders. Do procureur-generaal geloofd do motie ven niet, die verdachte opgegeven heeft voor zijn daad. Pleiter wel. Mevr. Soeparwi is een lieve zachte vrouw geweest, maar zon der veel energie. Er is waarschijnlijk een periode gekomen, dat zij minder tijd aan zijn Hollandsch besteedde en het gemakke lijker vond zich met hem in het Javaansch te onderhouden. Als de heer Soeparwi exa men gedaan had. zou hij naar Indié terug gaan. Het examen was gedaan, het oogen- blik van den- terugkeer naderde dus snel. Toen kwam er een kleine botsing met me vrouw. Hem werd gezegd, dat hij in Indié niet meer bij den Leer Soeparwi mocht blij ven. Daarmee vielen al zijn groote verwach tingen van een toekomstige onafhankelijk- heid in puin. Het labiele evenwicht in deze kinderlijke psycho werd opeens verbroken. Op den bowu6tcn ochtend valt hem een mes in 't oog, en hij holt daarmee naar bo ven, waar mevr. S. zich bevindt, alleen om haar te steken. Zonder te denken aan dc gevolgen. Ook uit een van zijn brieven blijkt dat de gevolgen eerst later tot hem door drongen. Zijn vurige wensch om iets te be reiken en de groote teleurstelling, waarin hij terugvalt, zijn de motieven die hem tot de daad hebben geleid, als ware het een ex plosie. De officier var. Justitie in Utrecht heeft geen verzachtende omstandigheden willen aannemen. Maar verdachte behoort tot de klasse van de explosieve naturen, de buitengewoon onbeheerschte en prikkelbare menschen. Pleiter citeert uit de literatuur en uit ^ijn persoonlijke ervaring meer van zulke voorbeelden. Bij vcrdachte's emotie konden de contra-motieven,de innerlijke remmen zich niet meer laten gelden, zoo dat er vrijwel 6prake is van overmacht. Pleiter poogt aan de data en levensfeiten aan te toonen dat deze verdachte nog geen achttien jaar was, toen hij zijn daad pleeg de. Dit kan de Rechtbank grootere vrij heid geven bij het bepalen van de straf. Verdachte zelf heeft in een van zijn brie ven gezegd, dat de duivel hem had bespron gen. Hij hield zooveel van de kinderen, dat men niet kan aannemen, dat hij ze opzette lijk heeft willen dooden Hij schrijft later dat hij zelf liever dcod zou zijn, als hij daarmeo den kinderen het leven kon her geven. Pleiter betoogt: dat men hier niet spreken kan van oen dricvou iigen doodslag, maar van één voortgezettcn doodslag; beter nog is het feit te qualificeeren als zware mis handeling, die den do jd lot gevolg had. Mr. Dommering gelooft, dat de straf die hier op gelegd moet worden, deze moet zijn: ter be schikking stellen van do Regeering gevolgd door het eventueel toepassen van vrijheids straf, of het plaatsen in een tuchtschool. Al leen een van deze 6traffen zal in staat zijn verdachte te reclassceren, wat mc-t gevange nisstraf niet het geval zal zijn. Het Hof zal Dinsdag 30 Juni a.6. arrest wijzen. Wanneer do president zegt, dat verdachte kan heengaan, is de eerste beweging, die de kleine Sono maakt een begroetingsgebaar naar zijn vriend Kees. De veldwachter brengt hem aan 't verband. dat hij op moet staan, on Sono gehoorzaamt, maar wil ter stond naar de getuigenbank, waur van Loo zit. Dit wordt hem door den veldwachter belet. Sono volstaat met een wuifgebaar en wordt daarna, lachend als een onschul dig, maar zenuwachtig kind, da plechtige zaal uitgeleid. Zaterdag 20 Juni. Ii il'vorsum. 6.457.00 Ochtendgym nasliok o.l.v. den heer G. Kleerekopcr. 7.30—7.45 Ochtendgymnastiek o.l.v. den hoer G. Kleerekopcr. 8 Cl Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.15 Uitzonding voor arbeiders in do con tinubcdrijvcn, met medewerking van het Wladimir Pique Trio (Hclcnc Gorvat. zang Wladimir Pique, balalaika, ukulcli; Mischa Korsakoff, piano) en het Groot Volkstooneel o.l.v. Herman Bouber, Ben Grocnevcld en Willem van Cappellcn. 12.01 Middagconcert door het V.A.RA.- Septct o.l.v. Is Eyl, afgewisseld door grarao foonmuziek. 2.00 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. P. K. Polderman spreekt over „Het congres van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling". 2.15 „Ons huis een tehuis" door den heer T. Landré. 2.40 Concert door het V.A.R.A.-Orkest on der leiding van Ilugo de Groot. 3.15 Toespraak door Dr. B. Luza. Onder werp: „Sport cn hygiëne". 3.30 Concert (vervolg). 4.01 Toespraak door den heer C. Stolk, voorz. van deFcderatic van Vereenigingcn voor Ziekcnhuisverpleging en Ziekenzorg in Nederland. Onderwerp: Ziekcnhuisver pleging door onderlingo samenwerking. Concert (slot). 4.45 Cursus Knperanto (XIII) o.l.v. den heer G. J. Degcnkamp, uitgaando van de Ecderntio van Arb. Esperantisten in het Ncderlandsche Taalgebied. 5.05 Radio Volksuniversiteit. Cursus van Otto van Tussenbroek over „Reizen en trek ken" (II). 5.35 Vocaal concert door een klein koor uit de Arb. Zangvereeniging „De Stem des Volks", afd. Haarlem, o.l.v. Ahtoon Krc- lago Jr. 5.50Toespraak, uitgaande van de Verceni- ging voor Vreemdelingenverkeer, afd. Mc- demblik. Onderwerp: „Hoe kleine en groote gezelschappen Medemblik cn de Zuiderzee werken het beste bezoeken". G.01 Vocaal concert (vervolg). G.15 S.D.A.P.-Kwartierlje. Spreker: J. Oudegeest. Onderwerp: „Een laatste woord voor de Gemeenteraadsverkiezingen". 6.30 Gramofoonmuziek. 635 Literair halfuurtjo door A. M. de Jong. 7.15 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A. R.A.-orgel. 7.30 V.A.R.A.-Varia. 7.35 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A. R.A.-orgel. 7.50 Bestuursmededeelingen door A. dc Vries, voorzitter van de V.A.R.A. S01 Eerste V.A.R.A.-zomeravond-program ma met medeweking van het V.A.R.A.-Or kest o.l.v. Hugo dc Groot, het Groot Volks tooncel o.l.v. Herman Bouber, Willem van Cappellen en Ben Grocneveld, Teun do Klepperman, Max Dekker, operettczang en Johan Jong, pianobegeleiding. 9.00 Medcdoclingcn van Nederlandsche Voetbalbonden. 9.05 Zomcravondprogramma (Vervolg). 10.00 Persberichten van Vaz Dias. 10.10 Zomeravondprogramma (Vervolg en slot). Huizen. 8.00—9.15 Morgonconcert. 10.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godndienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.0112.15 Politieberichten. 12.15—1.45 Lunchmuzick door het K.R.O.- Sextet onder leiding van Piet Lustenhou- wer. 1.451.50 Berichten van den Postduiven- houdersbond van Zaterdagvliegers. 1.50—2.30 Gramofoonmuziek. 2.30—3.00 Vraaghalfuurtje voor jeugdige personen. 3.00—4.30 Kinderuurtje door Mevr. S. Nu- wonhuisv. d. Rijst en Mevr. C. Marres v. d. Ven. 4.455.45 Vroolijke gramofoonmuziek. 5.45—6.00 Nieuwsberichten in het Espe ranto. 6.00—6.15 De a.s. Esperanto-landdag te Nijmegen. 6.156.35 Journal, weekoverzicht door Paul do Waart, redacteur van „De Tijd". C.357.00 Gramofoonmuziek. 7.00—7.30 Spreker: Ed. Terlingen. Ondcr^ werp: Man and Superman. 7.30—7.45 Sporlkwarliertje R.K.F. Spre ker: Putcr F. Esser O.E.S.A. Onderwerp: Zelfboheersching in dc Sportbeoefening. 7.458.00 Politieberichten. 8.00 Emiol Hullebroeck zingt: 1. Lapper Krispijn. 2 Tinckcn van Houlo. 3. Moederko alleen. Pari. B 17557 en B 17555. 8.01 Lezing van Mej. E. M. van Wijngaar den, voorzitster van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond: „Een woord aan alle vrouwen en moeders." 8.30 Emiol Hullebroeck zingt: 1. Studen tenlied. 2. Hij die geen liedje zingen kan. 3 Hemelhuis. Pari. B17556 en B17555. 8.40 Lezing van den heer M. Ch. Bouw man, leider van het Ned. Agentschap van de Star Publishing Trust, over „Het belang van de individucele houding in de Vredes beweging. 9.00—11.00 Concert door het K.R.O.orkest o.l.v. Johan Gerritsen, Plechtigheid op het graf van den onbekenden soldaat Parijs, 18 Juni. (V. D.) Reeds heden morgen heeft II. M. de Koningin, vergezeld door Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana, zich naar de Are de Triomph begeven, om een krans te leggen op het graf van den onbekenden soldaat. Bij dc plechtigheid, die te half elf plaats vond, waren verder aanwezig de gouver neur van Parijs, en eenige leden van het gevolg van H. M. de Koningin. Om het graf was opgesteld do eerewacht van do garde republique. Toen do Koningin de krans op het graf had neergelegd, bleef zij eenige oogcnblikken eerbiedig staan cn wandelde daarna naar haar auto. Hoewel het niet bekend was, dat de Koningin reeds in de ochtenduren zich naar het graf van den onbekenden soldaat zou begeven, was cr bij deze plechtigheid veel publiek aanwezig. Daarna werd naar de tentoonstelling in het Bois de Vincennes gereden. Bchalvo aan de reeds genoemde paviljoens brachten de koninklijke gasten een bezoek aan de paviljoens van Marokko, Tunis en Algiers. Langs de Belgische afdeeling begaven de gasten zich naar het Italiaansche pavil joen, waar zij ook eenige oogenblikken ver toefden. De tocht over het tcntoonstellings- terrein werd begunstigd door mooi, niet te warm, zonnig weer. Dit gedeelte van de tentoonstelling had een schilderachtige aanblik. Langs den weg waren de koloniale troepen, gekleed in In landsche ccstuums, opgesteld. De konink lijke familie werd op haar tocht over het tentoonstellingsterrein begeleid door de eerewacht van de garde republique, die bij de ontvangst aan den ingang der tentoon stelling aanwezig was. Het bezoek aan hel Nederlandsche paviljoen duurde een kwar tier. Op de trap van het hoofdgebouw van het Nederlandsche paviljoen waren de Ba- lineesche dansers en danseressen opgesteld. Toen H. M. de Koningin arriveerde werden haar bloemen aangeboden. De echtgenoote van het Volksraadlid Soekawatti bood bloemen aan de Prinses aan; ook de heer Soekawatti was bij de begroeting aanwezig. In het Nederlandsche paviljoen waren op vorschillcndc plaatsen vazen met irissen van de Nederlandsche Irissen-vcrceniging, in totaal 15000 irissen, opgesteld, gearran geerd door den heer Beki.er uit Haarlem Na afloop van het bezoek werden de bloc- ijien naar de Parijsche ziekenhuizen ge zonden. Het bezoek aan het Nederlandsch pavil joen duurde een kwartier. Voor het paviljoen bevond zich weer veel publiek, dat H. M. de Koningin en thousiast toejuichte. Onder hen bevonden zich vele Hollanders, dio bij do aankomst van de Koninklijke Familie het Wilhelmus aanhieven cn nog eenige andere Vader- laridschc lioderen zongen. Toegejuicht door de groote menigte ver liet de Koninklijke Familie het tentoon stellingsterrein en keerde naar Chevreuse terug. Een nieuw bezoek aan het Noderlandsch paviljoen. Parijs, 18 Juni. (V.D.) Naar wij verne men zal H. M. de Koningin Vrijdagochtend een langdurig bezoek brengen aan het Ne derlandsch paviljoen. Het verblijf te Chevreuse. Chevreuse, 18 Juni. (V.D.) Hedenmor gen, iuist voor het vertrek naar Parijs, heeft II. M. dc Koningin den burgemeester van Lo Molière, een der plaatsen in het Chevreuse-dal ontvangen. De burgemeester was vergezeld van den pastoor van Le Molière, Vorare, een Nederlander. ir„ Lim burg geboren, die reeds zestien j»ren hier vertoeft en die tijdens den wereldoorlog belangrijke missies naar Engeland en Ne derland heeft vervuld, waarvoor hij inder tijd het ridderkruis van het Legioen van Eer ontving. Pastoor Vorare was zeer opgetogen over het feit, dat Hare Majesteit hem hier wilde ontvangen. Een klein meisje uit Le Molièro bood Hare Majesteit bloemen aan. Tevredenheid van Hare Majesteit. Naar wij vernemen heeft Hare Majesteit Hare buitengewone ingenomenheid betuigd over Haar verblijf te Chevreuse cn over de hartelijke ontvangst die der Koninklijke Familie overal werd bereid. Hare Majesteit maakt herhaaldelijk slechts vergezeld van een hofdame, wandelingen in do omgeving van het dorp. Ten zeerste stelt ITnro Ma- josteit het op prijs, dat de bevolking van Chevreuse Haar zoo hartelijk bejegent cn loch Haar niet in Haar persoonlijke vrij heid belemmert. Prinses Juliana en Prins Hendrik heb ben hedenmiddag een autotocht gemaakt naar Rambouillet, waar zich het zomerver blijf van den president der Fransche repu bliek bevindt. IT. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik zullen Maandag as. te ongeveer elf uur Chevreuse verlaten om per auto naar den Elzas te gaan. Prinses Juliana blijft nog ccn woek tc Parijs, doch zal haar intrek blijven houden to Chevreuse. Onderscheidingen. Parijs, 18 Juni. (V.D.) Naar wij verne men heeft II.M. de Koningin Wilhelmina aan den Franschén gezant te 's-Gravenha- ge, don heer F. A. Kammorcr. het Groot kruis der Orde van Oranje Nassau ver leend; aan maarschalk Lyautey het Groot kruis van de Orde van den Nederlandschen Leeuw en aan den Franschén minister van koloniën Paul Rcvnaud het Grootkruis dor Oranje Naesau-orde. Tweede niet-officiecl bezoek aan de tentoonstelling. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van Hare Majesteit Zaterdagmorgen a.s. een tweede, nict-officicl bezoek te bren gen aan de Int. Koloniale Tentoonstelling, Het diner, dat maarschalk Lyautey mor gen (Vrijdagavond) zal aanbieden aan de Koninklijke Familie zal een strikt intiem karakter dragen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7