CHRISTELIJKE RECLASSEERING STEUNT DE NEDERLANDSCRE INDUSTRIE ./vbCI OK n I r ^\wwn lTR:STR:17Tel:1/i5 ST. EMILION p. fl. f 1.40 p. anker f 56.- VEREEN. OOST EN WEST Concertgebouw „DE VALK" RADIOPROGRAMMA bij gelijken prijs en kwaliteit. Gij dient hiermede uw land en bestrijdt de werkloosheid! BIJEENKOMST TE DEN HAAG MARKIEZEN ZONSCHERMEN QUICK LIJDT EEN ZWARE NEDERLAAG Jaarvergadering ie Leiden Leiden, 20 Juni Heden is hier ter stede de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging „Oost en West." De deelnemers aan deze jaarvergadering werden hedenmorgen te 11 uur door het afdeelingsbestuur van Leiden in den Foyer der Stadsgehoorzaal ontvangen, waarbij de voorzitter een kort begroetingswoord sprak. Daarna ving de algemeene vergadering aan. Aan het jaarverslag van den sccretarris- penningmeester, den heer F. A. H. van der Brugh, ontleenen wij het volgende Het aantal leden bedroeg aan het einde van het vereenigingsjaar 4295, tegen 4084 op 1 Januari 1930. Dczo cijfers wijzen op een gestadigen, zij het nog altijd te tragen voor uitgang van het ledental. Het aantal afdee- lingen vermeerderde met drie en bedraagt thans achttien. Na de vertegenwoordiging in Oost- en West-Indë te hebben besproken, gewaagt het jaarverslag van den vooruitgang van het Koloniaal Weekblad, waarvan de ver zorging aan de firma Sijthoff te 's-Graven- liage werd opgedragen. Het aantal mondelinge adviezen van het Informatiebureau bedroeg 487 (v. j. 688) en het aantal schriftelijke adviezen 546 (716), welke belangrijke teruggang wordt toege- screven aan de malaise. Het aantal bezoe kers van de Leeszaal bleef klein. Gememoreerd wordt vervolgens het werk der vereeniging voor de Oranje-Nassau- stichting, de Merapi-ramp, het fonds voor de Minahassa, de studie-commissie voor hier te lande studeerende jongelieden van Oosterschen landaard, de uitgave van de In- sulinde-kalender, enz. De exploitatierekening over 1930 sluit met een bedrag van 22.894 en een batig saldo van 4S60.Aan regeeringssubsidies werd ontvangen 300.aan bijdragen en con tributies 18.561. Het eindbedrag der reke ning 1931 bedroeg 41.561. De begrooting 1931, sluitend met een be drag van 36.800 aan inkomsten en uitga ven, werd goedgekeurd. VAN ONZE VEEMARKTEN. Er heerscht momenteel op onzo vee markten oen stemming, welke geheel in de lijn van de slechte toestanden van het ge- licele veehoudersbedrijf past; al reeds en kcle weken blijft de winst weg, steeds ver lies, zoo zegt men. „We moesten onze markten maar een maand sluiten", zeide mij een handelaar. Zeker, met den ge- hruiksveehandcl zou het wel gaan, maar de vleeschvoorziening, die zal toch moeten doorgaan. Onze voorspelling van dit voorjaar, dat de uitkomst dor weiderii zeer waarschijn lijk slecht zou zijn, begint helaas al werke lijkheid te worden. De prijzen van het kalf- en melkvee zijn nu wel ongeveer oen 40 a 50 lager dan in April, en juist het wei- devee dat' men toen kocht, was voor dit soort vee, zeer hoog in prijs. De lage melk prijs', vooral die melk, die aan do fabric ken geleverd wordt voor ongeveer 5 cent de Liter, noodzaakt den boer het aankoo- pen van duur melkvee te stoppen, en is daarbij eveneens een reden voor dien boer welke anders niet genegen zou zijn, het vee voor lngeren prijs af te geven, dit nu wel te doen. Vandaar dat, trots de lagere prijzen, het aanbod voor dezen tijd nog ruim blijft. Te Leeuwarden en ook Zwolle hcerschte een kalme handel, met over "t geheel la gere prijzen, lsto klas vee wordt weinig aangevoerd, dit is nog liet best te plaatsen, goede kalf- melkkoeien golden nu van 280350, enkele nog wel liooger. Utrecht heeft nog steeds, den slechten toestand in aanmerking genomen, een rui men aanvoer van versche melkkoeien. Het steed6 meer en meer vaste voet nemende voevervoer per auto is hier ook wel oorzaak van, do aanvoer wordt or door vergemak kelijkt. De handel had ook hier een zeer kalm verloop, en de prijzen liepen weer bij de vorige weekprijzen terug. Kalf- koeicn worden ook hier niet veel aange voerd Do goede melkkoeien kon men nog het beste plaatsen, maar vooral de lichJfc soorten moesten ten slotte, zoo men er af wilde, voor veel minder afgegeven worden; ook hier golden goedsoortige melkkoeien van 280—350. De slachtveemarkten hadden de laatste dagen geen groote belangstelling, ook daar heerscht een kalme stemming, met de eer ste kwaliteit het meest gevraagd; dezo kon dan ook den prijs wel handhaven, de min dere soorten zijn moeilijk te plaatsen. 1ste kwaliteit gold ongeveer 1 por K.G., 2de kw. 0.90, 3de kw. 0.800.85 per K.G. ge slacht. Do varkonsmarkten blijven nog eteocle kalm met over 't algemeon weinig veran dering van prijs. De zouters zijn wel in prijs terug gcloöpen en dit vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in de 6lechto boerenprijzon, deze golden nu ongeveer 14 15 cent per pond levend. H. OVERZICHT VAN DE WEERS- GESTELDHEID. Sinds Zaterdag trokken kernen van een uitgebreid depressicgebied in de Poolzee door het Noorden. De hoogc druk in het Westen blijft stand houden, ten W. van IJs land vormt zich thans een rug van hoogen luchtdruk, waarachter een nieuwe depressie ligt. Ook in het Zuiden hlijft de luchtdruk betrekkelijk laag. Do temperatuur steeg in Duitschland, in onze omgeving en in Noord-Frankrijk en in Engeland. Kinn meldt 14, La Corunna 12 en Weenen 7 m.M. regen. ZEDEN-DELICT. Batavia, 18 Juni. (Aneta). De raad van justitie heeft uitspraak gedaan in de zaak van het zedendelict van den onder commissaris van politie. Beklaagdo werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf voorwaardelijk wegens feitelijke aanran ding der eerbaarheid, onder vrijspraak van de hem ten laste gelegde openbaro schen nis der eerbaarheid. Do officier vin justitie teekende hoogcr beroep aan tegen dit vonnis. TOENEMING VAN HET AANTAL SPOORWEGONGELUKKEN Semarang, 19 Juni (Aneta). De Loco motief constateert, een 6torke toeneming van het aantal ongelukken op spoor- en tramwegen op Java. Voorloopig blijft hot gelukkig beperkt tot alleen matcrieele schade. Het blad acht het echter niet uit gesloten dat hierbij sabotage in liet spel is Telefoon 281 Qroote en kleine zalen dispo nibel voor vergaderingen, partijen, bruiloften enz. VERDUISTERING DOOR EEN BELASTING* AMBTEN AAR. Batavia, 18 Juni. (Aneta). De recher che te Singapore arresteerde op verzoek an de Indische autoriteiten Abdel Hamld, die als belastinginner in hot Palomhang- sche 14.000 verduisterd had. Verdachto bekend; hij wordt mar Pa- lembang teruggezonden. DOODELIJK JACHTONGELUK. Soerabaja, 18 Juni (Aneta). De heer C. Hoogland, administrateur van de onder neming Pagger Gocnoeng, gelegen in de prov. Oost-Java, ree. Djomber, afd. Banjoe- wangic, distr. Gonteng, onderdislrict Glen- morc, en toebehoorendo aan de N.V. Rub ber Cultuur Mij. Kendeng Lemboc te De venter, is op jacht zijnde uitgegleden, waar door zijn geweer afging. Ilij werd in het hoofd getroffen en was op slag dood. Dinsdag 23 Juni. Hilversum. 8.01—10.00 gramofoon- muziek. 10.01—10.15 morgenwijding. 10.15—10.45 gramofoonmuziek. 10.4511.15 solisten-concert. 11.1511.45 Cor Hermus leest „Hoboes that pass in the Night'' u:t „Tusschen cle Wie len" van Jack London. 11.45—12.00 gramofoonmuziek. 12.01—2.00 A.V.R.O.-kwartet, o. 1. van Dick Groenevcld. 2.303.00 gramofoonmuziek. 3.00—4.00 knipcursus door mevr. Ida do Lcouw—Van Rees, 30ste les. 4.00—4.30 concert door het muziekensem- blo „The Cuckoo". 4.305.00 Radio-kindor-koorzang, o. 1. v. Jacob Hamel. 5.005.15 gramofoonmuziek. 5.15 Kovacs Lajos on zijn orkest. 7.00 Radio Volks-univorsitoit. 7.30 Lezing door A. E. Sehuringa. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.01 Omroep-orkest o. 1. v. Nico Trecp. 8.30. Voordracht door dr. P. II. Ritter Jr 9.00 Omroep-orkest. 11.00 Billy on Bully. Huizen. K.R.O. S.00—9.15 Morgenconcert. 10.00—10.40 Gram. muziek 4o Symphonic in B. gr, t., Beethoven. 10.40—11.05 Pianorecital. 11.05—11.30 Klassiek allerlei. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Porquin O. P. 12.01—12,15 Politieberichten. 12.151.45 K.R.O. Trio o. 1. v. Piet Lus- tenhouvver. 1.45—S.00 Gram. muziek: 2.00—3.00 Vrouwonuurtje. Mevr. M. Sluy- ter—Zwart. 3.003.30 Gram. muziek. Prof. Dooyeweerd pleit voor een betere criminologische scholing De positie der vereeniging zeer versterkt 'sGravenliagc, 19 Juni. Heden lrid in Hotel Wittebrug onder voorzitterschap van prof. dr. H. Dooyenwaard, de algemee ne vergadering plaats van de Protestantsch Christelijke Reclasseerings-verocniging. De voorzitter hield oen uitvoerige ope ningerede, waarin hij o.m. opmerkte, dat op den grondslag der organisch-christelij- ke levensbeschouwing er sympathie be st lat voor cle verhouding van regeering en reclaeseerings-vereeniging en voor een verbeterde strafrechtspraak. Wat dit laat ste betreft, zeide prof. Dooyenweerd, dnt oen betere criminologische scholing noodig is. In zijn algemeenheid is de voorzitter het met den minister van justitie eens, dat oen beoordeoling van feiten niet onder mag gaan in een beoordeeling van personen, doch daarnaast moet niet uit het oog wor den verloren, dat een rechtvaardige bo- rochting van delicten slechts mogelijk is, wanneer rekening kan worden gehouden met alle factoron. Wanneer nu dio betere criminologische scholing tot. stand is go- komen, zal onze rechtspraak natuurlijk niet met één slig op een hooger plan ko men, doch verbetering zal men Ongetwij feld kunnen conetatoeren. Wat de samenwerking tusschen Justitio en reclasseering betreft, betoogde Spr. de noodzakelijkheid van contact bij bet opleg gen van voorwaarden bij een voorwaar delijke veroordeeling. Na de openingsrede worden ecnigo huis houdelijke zaken afgohindeld. Do secreta ris deed mcdedeeling van een aantal in gekomen stukken, waaronder een schrijven van minister Donner, die verhinderd was de vergadering bij to wonen. Aan het jaarverslag over het afgeloopen jaar wordt het volgendo ontleend: Het hoofdbestuur is niet ontevreden over de bereikte resultaten. De positie is zeer versterkt, het 'ïantal afdoclingen ia toegenomen. Samenwerking met andcro or ganisaties werd wenschelijk geacht en daartoe is dan ook besloten, vooral met betrekking tot het verspreiden van gevan genislectuur. het gebruik maken van go meenschappclijkc consultatiobureaux en de plaatselijke samenwerking in de uitvoering der Psychopitbenwet. Dit laatste punt brengt de vereeniging vanzelf op oen nieuw belangrijk arbeidsveld. Verschillondo voreenigingen hebben een bereidverklaring aan de Regecring inge zonden en hebben voorts aan de Regee ring den grondslag konbaar gemaakt waar op de roclassooring van peychop ithen door hun' reclasseeringsinstelling zou kunnen worden ter hand genomen. Het ligt in de bedoeling oen commissie te vormen door de samenwerkendo instellingen en de zo tel dier commissio to vestigen in hot go- bouw van het Centraal Bureau van tic Vereeniging van Roclasseeringsinstcllin- gen to Amsterdam. Ten slotte wordt nog gomomoroord, dat or een simonspreking heeft plaats gehad met het Genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen met als gevolg, dat beide voreenigingen meer tot elkaar zijn gekomen. Als bestuursleden zijn gekozen de heer J. P Thierry, die reeds voorloopig de functie van penningmeester had aanvaard, jhr. mr. J. M, M. van Asch van Wijck, mr. J. F. van Beeck Calkoen, Jhr. mr. G. C. von Weiier en mevrouw mr. Schutte. De -ifdracht der contributies der afdee- tin gen werd vervolgens bepaald op 40 In de middagvergadering worden ocnige referaten gehouden. De heer J. Henri Ledeboer, divoeteur van het Centraal Bureau van do Vereeniging van Reclasseerings-instelllng-in, hield eon rede over Rapportage inzake verwaarde- lijke veroordeeling. Het tweede referaat werd gehouden door den heer S. L. Veenstra, ndministrateur bij het Departement van Justitio, afdöaling Reclasseering, over: Do taak eoncr rccl06' seeringsiiïstelling bij de uitvoering van de Psychopathenwet. Firma ].W. van ACHTERBERGH WESTSINGEL 10.11.11.13 TELEFOON 320 4.005.00 Vroolijkc gram. (muziek. 5.00—6.30 K.R.O. Kunstensemblo o. I. v. Piet Lustenhouwer. 6.307.00 Gram. muziek. 7.00—7.30 Spreker: W, C. Clasoncr. On derwerp: „Suriname". 7.45—8.00 Verbondskwartiertjo. Motorsport. DE T.T.-RACES IN DRENTE. Spannendo ritten te ver wachten. Het Circuit van Drcnto is nog nooit zoo snel geweest als thans. De wegen verkoeron in schitterende staat on do tot heden bin nengekomen inschrijvingen laton het waar schijnlijk achten, flat allo records zullen worden gebroken. Naast do bosto Nederlandscho rijders zul len o.a. aan den Start verschijnen Dodson, Woods, Hunt, Grégoire, Dcmeuter, Simcock, Duncan, Tyler, Archer, Handley, Daven port, Loof, Johnston, Mollors, de Gebroe ders Crabtrec, Cmyral, Fernihough enz. Bovengenocmdo rijders zijn allen van internationale klasse. Ondor hen bovindt zich Hunt, dio verleden weck do Engelsche T.T. in recordtijd heeft gowonnen; Ilondlcy wordt algemeen beschouwd nis do beste renner van Europa; Simcock, een Austra liër, werd verleden jaar te Assen winnaar in do 350 ccm. klasse. Vóór hot sluiten der inschrijvingen ver wacht mon nog moer cracks. Een vollodige lijst zal later worden gepubliceerd. Waterpolo. ZWEMLUST—A.Z. P.C. 1-1. Do punten gedeeld, Het is onzen stadgonooten niet gelukt om in Utrecht te zegevieren. Zulks is echter niet direct toe te schrij ven aan slecht spel maar verschillondo fac toren waren hiervan de oorzaak. Ten eerste was het speelveld van maxi male afmetingen, terwijl het terrein bij Pesic slechts eventjes boven de minimum- afmetingen komt, hierdoor worden dc af standen tusschen do verschillende linies grooter, hetgeen een geheel andere spelvcr dceling tengevolge heeft en daar moest A.Z. P.C. eerst behoorlijk aan wennen. Een tweede factor was de zoogenaamde traditioneclo „pech". Als namelijk even voor rust oen keurig opgezette aanval door Bartelsman wordt besloten met een keurig schot dat doel treft, is het volgens den scheidsrechter H. Minnes, juist tijd voor ruston. O.i. oen zoor twijfelachtige evenals onaan vechtbare beslissing. Na rust krijgt van Dinteren den bal in zoor moeilijke positie toegespeeld, toch weet hij zich met een listig trucje los te maken, komt alleen voor doel en maakt geon fout (01). Even na het uitzwemmen krijgt A.Z. P.C. weer een prachtkans welke een goal opleverde maar ook deze goal werd gean nuleerd, nu echter zeer terecht, want Bar- tolsman had zich binnen de 2 Meter opge steld waardoor hij het water moest ver laten. Met zes togen zeven man houdt Amers foort nog de meerderheid in het veld. Eindelijk moet van Ommeren echter zwichten voor oen schot in het uitorsto hoekje. Spoedig daarna is het cindo en hebben dc groen-witton een puntje verspeeld. Do stand in deze afdeeling is: gosp. gew. verl. gel. punten Star 2 2 0 0 4 Zwomlust 2 0 111 A.Z. P.C. 10 0 11 Otter 10 10 0 In Maarssen speelde A.Z. P.C. 3 tegen De Fuut en verloor met 7—1. A.Z.C. NEPTUNUS. Donderdag a.s. speelt de A.Z.C. Neptunus haar eersten wedstrijd voor de competitie van den U.P.Z.B. en wel tegen A. Z. P. C. 3 (Amersfoort). Eveneens wordt dan gespeeld de wed strijd Neptunus (Dames tegen Zwomlust 2 (Dames). De wedstrijden vangen om 8 uur des avonds aan on worden in de zweminrich ting gehouden. RUITERSPORT. Successen voor stadgenooten. Op hot gisteren te Hengoio (O.) gehouden eoncours-hippique hoeft lo luitenant jhr. A. van Lenncp alhier mot Luftikua den 3den prij9 behaold op het springconcours B en den lsten prijs op het concours schoonste rijpaard, eveneens met Luftikus. Ritmeestor jhr. A. v. d. Goes behaoldo op het springconcours B mot Bibi den zesden prijs. Korfbal DE N. K. B. UITSLAGEN. Rotterdam: Hot Zuidon—D.T.V. 1—3. Promotie en degradatie 3e kl. N. K. B. Utrecht: Samos 2—K.V.D. 2 2—5. VOETBAL Hilversum geeft Quick een gei voelige les. De thuis? club won met 9—1 Op con der terreinen achter het sport park te Hilversum spoelde Quick gistermid dag vóór den K.N.V B.-prijs tegen den Wes telijken le klasser Hilversum. De thuieclub toldo vorachlllondo spolors van hot eersto elftal, terwijl de resorvos uit do bosten van het tweedo elftal bostondon. Ken krachtigo wind, waartegen Quick voor do rust moest spelen, belommerde voolal goed 6amonspel. De wedstrijd was voor do rust niet onaardig. In het veld gaf Quick goed partij. Toch wist Hilversum met rogolmitigo tusschcnpoor.cn oen 5—0 voor sprong te nomen. In de tweede helft had Quick den wind meo Thans bleok do ongooofendhoid van het elftal, Hilversum voordo do scoro op tot 90, waarna Vos een tcgenpunt maakte (8—1). Het slot kwam mot 0—1 voor Hil versum. Het Quick-elftal hoeft een pijnlijke, doch' leerzame les gehad. Over alle linies was Hilversum de meerdere. Doolman Otto hoeft wel 'innlcg, maar zal zich zelf wol gecorrigeerd hebbon, bij sommlgo doelpun ten. Weifelen la voor oen keeper uit don boozc en kan bi) een actlovo tegenpartij, zooals heden, noodlottige gevolgon hebbon. Voor de backs geldt hetzellde, voorts dient het in het wilde wegtrappon vermodon te worden. In govnl van nood spelo mom desnoods ook boven de 25 M. terug op don doelman, men zag het voorbeeld bij Hil versum. Quick's balfllnie was absoluut on bekwaam. Bravour stukjos met don bil be lmoren tot het vcrledon, men gevo hot lodor dadelijk door naar dlon voorhoedospeler, die vrij staat, desnoods op don andoron vleugel. En de voorhoede? Degocn, dio to gen zwakke tegenstanders sterren lijken, zullen wel bomorkt hebben, dat dio zelf zuchtige taktiek om goals te willon maken, ln werkelijkheid tot niets leidt. Alleen sa menspelende met de nevenspclcrs en do halfs, kin men do tegenpartij verschalken, waarbij tenslotte oen goed schot, tot do be- goerdc doelpunten kan lolden. Voorts dleno men niet 6tcods dozelfdo taktiek to hand haven. Afwisseling brengt verrassing en verwarring bij don tegonpartlj. Hoeft Hilversum dan zulke bultongowono dingen gedaan, vraagt men zich na deze theoretische beschouwing onwillekeurig af. Och, neen, Hilversum gebruikte alleen haar verstand, dc spelers stolden zich Juist op cn do voorhoedo speolde onbaatzuchtig. Allo dingen, die wij zoo gaorno van Quick geschreven hadden. Inderdaad de les is pijnlijk en zwaar geweest. Moge Quick er haar voordeel mede doen, dan kunnon Tho Reds het komend seizoen vol vortrouwon tegemoet gaan. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN „WILHELMINA". 23 Joh ..a, Naar wij vornomon zullon do zwemwed strijden dor Chr. gymnastiekvereniging „Wilhelmina" alhlor plaats vindon op Don derdag 23 Juli a.s Athletlek. INTERNATIONALE ATHLET1EK- WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. y Nedrlandsche sucessen. A n t w c r p e n, 21 Juni ,V.D.) Heden werd onder zeer groote belangstelling, er waren zeker 7000 toeschouwers, het internationaal athletickleest van do Beerschot gehouden dnt uitstekend geslaagd mag wordon ge noemd. Zeer sterke bultcnlandscho athleten na men; waaronder oonigo beste Engelsche cn Poolscho athleten. Ook Nedorland was met een groepjo Snclvocters vertegenwoordigd en kon eemgc successen boekon. Ook do nationale athleticknummors wa ren uitstekend bezet. Do belangrijkste uit slagen luidon: Discuswerpen: 1. Martin Spora, Luxem burg 37.72 Meter. 400 Meter hordenloop: t. Lord Burglcy En geland 54.2 sec. 200 Meter hardloopen: 1. Cohen Achilles Londen 22 sec. 1500 Meter hardloopen: 1. Cornen Achilles Londen tijd 4 min. 1% sec. Hoogspringen: 1. Roclofson, Amsterdam 1.80 Meter; 2. Hansen België 1.75 Meter. Speerworpen: 1. Etienne BolgltS 57.05 Mo tor. 5000 Metor: 1. Pctkiowicz Warschau tijd 14 min. 5554 sec. Nieuw Poolsch record; 2. Tennyson Achilles Londen; 3. Marcchal België; 4. van Rumpt, België; 5. Bcdarl Pa rijs; 6. Baans, Botterdam Polsstokhoogspringen: 1. v. d. Zoo 3.50 Mo tor; 2. Noel België 3.40 Meter; 3. Leemans België; Ettenno België en Oorschot Holland allen met 3.30 Meter. C.J.V.V.—L.S.C. II. Deze spannende wedstrijd, welko Zater dag is gcspeold, verhop in oen 2—1 over winning voor L.S.C. II. Hiermede heeft L.S.C. II den lsten prijs wotcn te bomachtigon. Wat do elftallen betreft, kon het puntonaantil niet hooger komon, duar de backs van C.J.V.V. safa waren, doch wat het schieten van do voor hoede betreft, dit was zeer slecht, zij kon den niot schioton. Wij zullon dus maar ho pen, dat het niet dc eenige ovcrwlnnins voor L.S.C. II is.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7