LAATSTE U.P.A.B.-COMPETITIEDAG BUITENGEWONE VERG. VAN 'T K.N.G.V. DE NIEUWE STATUTEN AANGENOMEN „Oude wonden herstellen" GO-AHEAD HELPT AJAX 'N HANDJE Feijenoord met 3-2 geslagen 'N GOED BESLUIT De volledige uitslagen AJAX KAMPIOEN VAN NEDERLAND Xerxes of E.D.0. Dr. J. H. O. Reys tot voor zilter gekozen Amsterdam, 21 Juni. In het gebouw Voor den Werkenden Stand is heden de buitengewone bondsvergadering gehouden van het K.N.G.V., welke vergadering werd geleid door den voorzitter, mr. N. Groene- vvegen. Dezo bijeenkomst was noodzakelijk ge worden als gevolg van de in Maart van dit jaar gehouden algemeene vergadering, waar het besluit was aangenomen om de statu ten en het huishoudelijk reglement te wij eigen. Een commissie heeft een en ander uitgewerkt en in het Turnblad van 7 Mei jongstleden werden de nieuwe statuten, het huishoudelijk reglement en de verschillen de bondsverordeningen gepubliceerd, zoo als deze in de vergadering van heden zou den worden besproken. Na de opening werden de nieuwe statu ten onmiddellijk in behandeling genomen. Stemmen gingen op om artikel 1, luidende- dat het doel van het K.N.G.V. is de gym nastiek te bevorderen en daardoor de volks kracht naar lichaam en geest te verhoogen en to veredelen, in dier voege te wijzigen, dat in plaats van het woord „gymnastiek' zou komen te staan „lichamelijke opvoe ding", „lichamelijke oefening" of anders zins. Na eenige discussies echter werd op voor stel van het bondsbestuur, gezien de histo rische lijn, het artikel onveranderd gelaten. De nieuwe statuten werden met een kleine wijziging in verband met eventuecle goedkeuring van den minister van justitio aangenomen. Hiermede is het dus mogelijk geworden, dat ook stemgerechtigd zijn zij, die lid zijn van niet-koninklijk goedgekeur de vereenigi'ngen. De verschillende artikelen van het huis houdelijk reglement werden ongewijzigd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Hierna is "de bestuursverkiezing aan de orde. De heer L. J. A. van Ekeren (Amster dam), 6ecretari6, wordt bij acclamatie her kozen, hetgeen eveneens het geval is bij de bondsbestuursleden W. de Graaf (Mid delburg) en A. II. Vis (Sneek). Voor de vacature-W. Boer als technisch bondsbestuurslid 6telt het bondsbestuur 'den heer Van den Berg (Utrecht) candidaat, die echter nog niet gepolst is of hij deze functie voor het vrouwenturnen zal aan nemen. Met algemeene stemmen wordt de heer Van den Berg gekozen en men dringt er bij het bondsbestuur op aan, dat de bondsvergadering verzoekt dat de heer Var: 'den Berg zijn benoeming zal aannemen, en een en ander den betrokkene mede te dee- len. Aan 'de or.de is de verkiezing van een nieuwen bondsvoorzitter. De heer A. de Jong6te (Rotterdam) 6telt voor om dr. Reys (Den Haag) te benoemen. De heer Ter Ilceg (Enschede), is de mee ning toegedaan, dat heter iemand kan wor den gekozen, die buiten de moeilijkheden van de laatste jaren heeft gestaan. Spreker stelt namens een groot, aantal vercenigin- gen overste IJ. Bierman (Middelburg) can didaat voor het voorzitterschap. De heer T. T. Th. Bakker, redacteur van het „Turnblad", beveelt de candidaluur- dr. Reys aan. De heer Galjaard (Groningen), «-telt voor om de verkiezingen uit te steller» tof na de pauze, opdat de beide groepen misschien tot overeenstemming zouden kunnen ko men. Tenslotte dringen eenige afgevaardigden aan tot stemming, waartoe wordt besloten De schriftelijke stemming wijst uit, dat 'dr. J. IJ. O. Reys (Den IJaag), met 107 stem men van de 155 uitgebrachte stemmen is gekozen tot voorzitter van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond. De heer II. Bierman vereenigde 48 6terarnen op zich. Dr. Reys nam de benoeming aan. De heer L. J. A. van Ekeren (bondssecre- taris), bracht namens het bondsbestuur mr. Groenewegen dank voor alles wat de scheidende voorzitter voor het Verbond heeft gedaan. Spr. overhandigt hem een zilveren beeldje, voorstellende een gymnast (daverend applaus). De heer W. dc Graaf (bondsbestuurslid), memoreerde de moeilijkheden van het Ver bond in de laatste jaren, in welke periode de heer Groenewegen met vaste hand nel Verbond in goede richting heeft geleid. De waardige wijze aldus spreker waarop mr. Groenewegen het Verbond in alles heeft gediend, stempelt hem tot een kracht, aio men noode zal missen (applaus). De heer A. de Jong6tc (Rotterdam), etclt voor om mr. Groenewegen tot terelid te be noemen, welk voorstel staande de vergade ring en onder groote geestdrift wordt aan genomen. Mr. Groenewegen dankte ontroerd voor 'de hem gebrachte hulde. Spreker hoopte 'dat hij toch nog het Verbond kan blijven steunen. Het cerelidmaat6chap heeft hij z.i nog niet verdiend, zoodat hij dit niet aan vaarden kan. Hierna wordt de vergadering geschorst tot des middags. In do morgenzitting werden de verschil lende hondsverordeningen aangenomen. Des namiddags werd de hondscontributie vast gesteld voor 1932 op ƒ2. Op een desbetref fende vraag werd medegedeeld, dat de uit- keeringen aan de kringen dezelfde zullen blijven. De bondsvergadering 1932 zal gehouden .wo I'd en op Zondag 13 Maart te .Utrecht Eventueel wordt reeds op Zaterdag 12 Maart aangevangen. Over de bondsuitvoering in 1933 is men nog in onderhandeling met Rotterdam. Rondvraag Nadat een persaangel*gcnheid tot allei genoegen was geregeld, hield de heer Meul- raan (Den Haag), een uitvoerig betoog in eako de verhouding van de vereenigingen van den Haagschen Kring ten aanzien van den Haagschen Turnbond. Spreker drong aan op interventie van het bondsbestuur. Deze aangelegenheid zal een punt van bespreking in het bondsbestuur uitmaken De heer A. de Jongste doet een beroep op de vergadering en het bondsbestuur om maatregelen te treffen, Jat artikel 36 van de desbetreffende wet in 1933 niét geschrapt wordt, waarbij de lichamelijke opvoeding in alle gemeenten verplicht wordt gesleid. Reeds zijn er aldus spr. 400 gemeen ten, vooral op hel platteland, die, om een of andere reden, dit artikel willen schrappen Onderlusschen zijn de heer en mevrouw Reys binnengetreden. Mr. N. Groenewegen zegt o.in., dat thans de tijd is gekomen af scheid te nemen. Het heengaan valt hem moeilijk, de taak, niet in het minst in het j bondsbestuur, is mij lief geworden, al ius spreker. De nieuwe bondsvoorzitter heeft hart en hoofd voor den bond. Als symbool van overdracht geef: spr den hamer aan dr. Reys rnet de woorden: „Brengt "t Ver bond, waar gij het hebben wil!'' De nieuwe bondsvoorzitter, dr J. H. O. Reys, gaat na, hoe men tot zijn candidaat- stelling i6 gekomen. Voortgaande zegt spr, dat er ongetwijfeld vele moeilijkheden tc overwinnen zijn. De organisatie is thans 6terk genoeg geworden, laten wij thans al le krachten naar buiten gooien. Vele vraag stukken roepen om oplossing, spi pkcr denkt hier aan de uitzending van onze dames- turnsters naar Los Angeles. De cci'6te prijs- winsters zullen moeten trachten om haar titel te houden; het is niet alleen een zaak van ons Verbond, rnaar ook van liet N.O.G en ook van Nederland. Dan noemt spreker als belangrijke vraag stukken de samenwerking met verschillen de andere bonden en wanneer dal eenigs- zins mogelijk is, willen we oude wonden herstellen. Met een dankwoord aan mr. Groenewe gen voor zijn voorbeeld waar het onpartij digheid, eerlijkheid en vriendschap betreft, geeft 6pr. als het parool aan het K.N.G.V.: Voorwaarts! (applaus). Hierna wordt onder leiding van dr. Reys het laatste punt van de agenda, de rond vraag, voortgezet. Deze levert verder niets bizonders meer op, waarna om ongeveer half vijf de vergadering wordt gesloten. De Rotterdamsche achterhoede iras niet in vorm Deventer, 21 Juni. Feijenoord heeft te Deventer tegen de Oostelijke kampioenen in het zind moeten bijten, waardoor Ajax beslag legde oj) den hoogsten vóetbaltitcl. Of de sterkste kampioen is geworden, zou den wij na dezen wedstrijd niet direct kun nen zeggen. Ondanks de nederlaag van heden heeft Feyenoord te Deventer een goeden indruk achter gelaten en dc ne derlaag is dan ook in hoofdzaak te wijten aan liet voortreffelijke spel van Go Ahead, liet is onbegrijpelijk dat de Deventer-ploeg, die thans zulk een fraaien wedstrijd speel de, in de eerste wedstrijden een dergelijk slecht resultaat boekte. Het Go Ahcad-elftal in zijn geheel kar. op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Het geheel sloot en toen men eenmaal de tactiek van de Rotterdammers doorzien had, was de middenlinie van Go Ahea'l er steeds als de kippen bij om het spel te on derbreken en de Go Ahead-vooihoe.'? aan het werk te zetten. Vooral spil Jan Halle trad op den voorgrond; zijn afwerken was prima, terwijl hij ook uitstekende openin gen in de Feyenoord-defensie zag en daar door oorzaak werd, dat de Rotterdamsche doelman Van Male handelend op moest treden. In de achterhoede deed keeper Halle goed werk en maakte verschillende ge vaarlijke schoten onschadelijk. Brilleman, de linksachter, was eveneens goed op dreef en zijn ingrijpen was, vooral na de rust, subliem. Jan de Kreek, die evenals verle den week op de rechts-achterplaats stond, toonde zich zijn plaats volkomen waard en het heeft er alle schijn van, dat dc ou.J- middenvoor van het Nederlandsch elftal een back zal worden van prima kwalitei ten. Van de middenlinie noemden wij J. Halle reeds, zijn heide huurlieden 6loten zich goed bij hem aan; Schemmckes toon de foxterrier-eigenschappcn, terwijl Jansen een groote snelheid aan goed plaatsen paarde. Toen deze speler dan ook na rust wegens een knieblessure uitviel en Bosvoor hem inviel, was dat ongetwijfeld een ver zwakking. Van dc voorhoede waren de beide vleugelspelers Dc Vri<?6 en Goldenbelt de besten met Theo de Kreek. Martin was ook zeer voldoende, terwijl mid-voor Ma- tena te langzaam is en over onvoldoende schot beschikt. Bij Feyenoord viel ons de achterhoede tegen. Keeper van Male dient daarbij uit gezonderd te worden. Bul en Van Dijke toonden zich allesbehalve safe, hadden vaak een vrij veld voor zich. Bovendien was hun 'ifwerken ver van goed en veelal werd de bal lukraak weggetrapt. Ook de middenlinie bleek beneden de verwachtin gen, al liet zij yaak technisch goed voetbal Wat OROOTENDORST voor sport U biedt, Maakt U het vlugst tot favorietI Utr.straat 16 Amersfoort zien. De voorhoede had tot fout, dat zij te lang talmde met schieten, waardoor de Devcnter-achterhoede zich kon herstellen en wegwerken. Scheidsrechter J. A. van der Dungen had soms oogenblikken, dat hij er met zijn beslissingen leelijk naast greep. De wedstrijd. Om twee uur stellen zich de volgende elftallen op: L. Halle. J. de Kreek, Brilleman, Schemmckes, Jan Halle, Jansen, Goldenbelt, Theo de Kreek, Matena, Martin, De Vries. Scheidsrechter J. A. v. d. Dungen. Van Burg, Van Heel, Barendregt, Duyn- houwer, Hendriks, Van Ooyen, B. Paauwe, J. Paauwe, Van Dijke, Bul, Van Male. Direct wordt een snel tempo ingezet. Eenige aanvallen van Go Ahead volgen, doch de middenvoor trapt tot tweemaal toe royaal over den bal. Dan volgt een fraaie aanval van de gasten, doch de achterhoe de van de thuisclub weet nog net in te grijpen. Algemeen is de verwachting, dat de Deventenaren dit tempo niet. vol kun nen houden, maar het zal blijken, dat deze meening onjuist is. Na eenige minuten heeft Go Ahead de speelwijze van Feye noord doorzien en is zij in de meerderheid. Toch zijn de aanvallen van de Rotterdam mers niet van gevaar ontbloot, doch er wordt te lang gedraald met schieten, waor- door telkens weggewerkt kan worden. Na een half uur speeU- spil Halle fraai door naar de Vries, die keurig voor doel plaatst, waarna Martin, na even loorge- ioopen te zijn, Van Male het nakijken geeft (1—0). De voorsprong duurt echter niet lang, want weldra profiteert Van Heel van een fout in dc Deventer defensie en hel is 11. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de hervatting blijkt overduidelijk, dat de Deventenaren met den emstigen wil om te winnen zijn bezield. De voorhoede wordt regelmatig aan het werk gezet door de zuiver spelende middenlinie. Wanneer de bal door van Dijke onvoldoende wordt weggewerkt, komt het leder bij de Vries terecht, die met een afgemeten schot in den hoek den vallenden Van Male passeert (21). Jansen wordt intusschen vervangen door Bos. De Deventenaren, door de twee doelpunten gesteund, spelen steeds beter. Ongeveer een kwartier vóór het einde wordt verkeerd teruggespeeld op van Male, waar door Martin den bal kan bemachtigen en den 6tand op 3—1 kan brengen. Feyenoord zet er alles op om den ach terstand in te halen. Van IJeel en Bas Paauwe wisselen vail plaats, doch resul taat heeft dit niet, zoodat spoedig de oude opstelling wordt hernomen. Kort voor het einde brengt Duynhouwer met een hard schot, waarbij de bal tegen den paal ketst en dan via dpn rug van den liggcnden Leo Malle in het net rolt, den stand op 32. Hoewel Go Ahead onmiddellijk weer in dc meerderheid is, blijven verdere doelpun ten uit. Go Ahead heeft zich door deze overwinning zeker gerehabiliteerd van de overige slechte wedstrijden in de kam- pioenseompetilie. NOORWEGEN—DUITSCHLAND 2—2. Oslo, 21 Juni. (V.D.) Heden werd onder groote belangstelling de landenwedstrijd Noorwegen—Duitschland gespeeld, in welke ontmoeting de strijd vrijwel gelijk opging. De rust ging in met 11het einde kwam met een 2—2 gelijken stand. R.K. DUITSCHLAND—R.K. NEDERLAND 3—2. De uitslag van dc heden gespcelden wed strijd te Wuppertlial tusschen R.K. Duitsch- land—R.K. Nederland luidt 2—3 (rust 0—2). BOKSEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP BOKSEN. 3 Juli valt de beslissing. New-York, 21 Juni. (V.D.) De Boxing Association van Chicago heeft besloten dat de winnaar van de ontmoeting tusschen Max Schmeling en Young Stribling, welke ontmoeting op 3 Juli te Cleveland wordt gehouden, wereldkampioen zal zijn. Dit voorstel werd met 18 tegen 1 stem aangeno men. Mocht een der boksers een te lage slag plaatsen, dan behoudt de Association zich het recht voor den wedstrijd „onbe slist" tc verklaren. Indien dc betrokken me dicus geen ernstige verwondingen consta teert moet de wedstrijd worden voortgezet, wanneer tenminste degene, die den foutje ven slag heeft ontvangen, zich zijn beurs niet wil laten ontgaan. De manager van Schmeling, Joe Jacobs heeft hiertegen ge protesteerd, doch in ieder geval zal Schme ling uitkomen. Waterpolo. COMPETITIE NEDERL. ZWEMBOND. De uitslagen van de Zondag gespeelde waterpolowedstrijden luiden als volgt: Je klasse: D.J.K. I—G.Z.C. 1 6—3. Dolfijn IMaas I 30. II—U.Z.C. 7—2. II.P.C. I—L.Z.C. I 2—1. Res. Ie klasse: Dolfijn II—Maas II: 4—2. D. J. K. II—G.Z.C. II: 1-0. 2e klasse D: D.J.K. (Zutfen)B.Z.Z. 3—5. 't WeusthagH.Z.C. 22. 3e klasse E: H.Z.C. 2Neptunus I: 1—3. I O.Z. en P.C.—B.Z.Z. 2; 5-1 ATHLET1EK Niet minder dan drie nieuwe records gevestigd Op het sportterrein aan de Thorbeckelaan te Utrecht vond gisteren de drede en laatste competitiedag van den U.P.A.B. plaats onder vrij goede omstandigheden. Deze laatste wedstrijddag werd het succes van de com petitie, doordat een drietal nieuwe bondsre- cords gevestigd werden, waarvan mej. Aal ten (T. O. V.) er twee op haar naam bracht. De nieuwe prestaties, vèrspringen 5.14 M. en 100 M. hardloopen 13 sec. rechtvaardigen haar keuze voor de damesploeg tegen West Duitschland. De Hellas-man Jongh maakte met speerwerpen 40.36 M., een nieuwe pres tatie, welke waardeering verdient. De uitslagen luiden: Kogelstooten Juniores. 1 Wernand, T. O. V. 12.83 M. 2. W. v. Lier, K. en Kr. 12.14 M. 3. N. Smit, K. en Kr. 11.17 M. Speerwerpen Juniores. 1. Warmclink, T. O. V. 37.43 M. 2. B. Borgstein, K. en Kr. 34.20 M. 3. J. Wcssels, Hellas 28.65 M. Hoogspringen Juniores. 1. W. v. Lier, K .en Kr. 1.50 M. 2. G. Kuik, K .en Kr. 1.45 M. 3. J. Jansen, Bato T 1.40 M. Vèrspringen Juniores. 1. N. Smit, K. en Kr. 5.76 M. 2. Wernand. T. O. V. 5.70 M. 3. T. Girel, K. en Kr. 5.65 M. 110 M. horden, le, 2e en 3e klasse. 1. K. Reynders, G. A. C. I 18.3 sec. 2. J. Smeulders, G. A. C. I 19.6 sec. Hoogspringen Dames. 1. W. v. Kleef, T. O. V. 1.10 M. 2. M. Knyff, T. O. V. 1.35 M. 3. v. d. Gaag, Kandati 1.30 M. 100 Meter, 3e klasse. 1. J. de Bruin, B. A. C. 11.7 sec. 2. B. v. Santen, Hellas II 11.7 sec. 3. J. v. Logchem, IC. en Kr. 12 sec. 800 Meter, 3e klasse. 1. P. Schmidt, Brcdcrodes 2 min. 12.5 sec. 2. D. v. Veldhuyzen, Bato 2 min. 14.3 sec. 3. M. Kuilenburg, Hellas II 2 min. 16.4 s. 400 Meter, 3e klasse. 1. II. v. Veldhuizen, Bato 56 sec. 2. IJ. Gecrs, B. A. C. 59.4 sec 3. C. Bokhorst, G. A. C. IV 59.8 sec. Discuswerpen Dames, t. P. Hit zei, T. O. V. 25.6S M 2. A. Doe zie, Bato 24.58 M. 3. B. v. d. Berg, Kandati 21.90 M 80 M lïórden, Dames. 1. C. Donath, G. A. C. 15.9 sec. 2. W. v KI oof, Y. O. V. 10 sec Vèrspringen Dames. 1. C. Aalten, T. O. V. 5.14 M. (nieuw U. P. A. B. record. 2. II. Veldman, G. A. C. 4.76s M 3. A. v. Asselt, A. D. O. 4.G2 M Kogelstooten Dames. 1. L. Ivuballa, G. A. C. 7.SG M. 2. M. Kn ij ff, T. O. V. 7.76 M. 3. A. Iloman, A. D. O. 6.97 M Vèrspringen, 3e klasse. J. de Briun, B. A. C. 6.27 M 2. T. Otten, Voordaan 6.24 M 3. J. v. Lochem, IC en Kr. 6.19 M Vèrspringen Meisjes. 1. G. Rigtcr, K .cn Kr. 4.05 M 2. Jacobs, T. O. V. 4.00 M 3. N. Koedam, IC en Kr. 3.83 M Hoogspringen, 3e klasse. 1. C. v. Lint, IC en Kr. 1.60 M 2. W. Donkergoed, Voordaan 1.55 M 3. W. de Graaf, Victoria 1.55 M. S0 Meter, Dames. 1. P. IJitzel, T. O. V. 12.4 sec 2. B. Kuballa, G. A. C. 12.5 sec 3. A. Doezie, Bato 12.8 sec. 50 Meter, Meisjes. 1. G. Rigter, IC en Kr. S sec 2. Jacobs, T. O. V. 8 sec. 3. D. Russel, T. O. V. 8 sec. 100 Meter Dames. 1. C. Aalten, T. O. V. 13 sec (nieuw U. P. A. B. record) 2 M. Knvff. T. O. V. 13.4 sec. 3. R. te Nuyl, G. A. C. 14 sec. 80 Meter Juniores. 1. Wernand, T. O. V. 10 sec. 2. T. GirreL IC en Kr. 10.6 sec. 3. J. Jansen, Bato I 10.8 sec. 800 Meter, le en 2e klasse. 1. W. Zaal, N. I. O. 2 min. 16.2 sec, 2. F. J. v. d. Berg, N. I. O. 2 min. 20.4 esc. 3 P. Storeveldt, Hellas I 2 min. 21.4 sec. 400 Meter, le en 2e klasse. 1. G. Bokhorst, G. A. C. I 57 sec. 2. J. Groote wal, T. O. V. 57.8 sec. 3. J. J. Dijk, N. I. O. 59.1 sec. 10Ó Meter, le en 2e klasse. 1. G.Fröhn, G. A. C. II 11.3 sec. 2. P. Slikker, G. A. C. I 12 sec. 3. J. Brouwer, Hellas I 12.2 sec. Balwerpen Meisjes. 1. G. Kraan, Zwaluwen 21.95 M. 2. Hitzei, T. O. V. 21.24 M S. C. Muys, T. O. V. 21.22 M. Kogelstooten, le en 2e klasse. 1. J. Brouwer, Hellas I 10.54 M. 2. B. Hendriks, Hellas I 9.22 M. 2JD. de Graaf, T, O, V. ,8.49 AL Kogelstooten, 3e klasse. 1. L. v. Essen, Hellas III 9.30 AL 2. D. Hesterman, B. A. C. 8.72 M. 3. J. de Bruin, B. A. .C. 8.62 AL Vèrspringen, le en 2e klasse. 1. J. Groote wal, T. O. V. 6.2d M. 2. K. Reynders, G. A. C. I - 6.25 AL 3. J. Brouwer, Hellas I 6.03 AL Speerwerpen Dames. 1. C. Aalten, T .0. V. 23.58 M, 2. J. Femer, T. O. V. 20.88 AL 3. E. Donath, G. A. C. 20.31 AL 4 X 100 M. Estafette, le en 2e klasse. 1. G. A. C. I 47.6 sec. T. O. V. 49.9sec, 3. G. A. C. II 49.9 sec. 4 X 100 M. Estafette, 3e klasse. 1. Bato 48 se<L B. A. C. 48.1 aee. 3. Hellas II 49.5 Sêd, 4 X 80 M. Estafette, Dames. 1. T. O. V. v 43.8 sec. 2. Kandati qV 'V v 45.6 sec. 3. G. A. C. 46 sec. 4 X SO M. Estafette, Juniores. 1. K. en Kr. 41.8 sec. 2. Bato I 42 sec. 3. T. O. V. 43.8 sec. Speerwerpen, 3e klasse. 1. II. Krom, Voordaan 38.56 AL 2. B. Mica, Bato 36.26 M« 3. N. v. Beek, Zwaluwen I 32.40 AL Speerwerpen, le en 2e klasse. 1. B. Jongh, Hellas I 46.36 sec. (Nieuw U. P. A. B. record), 2. F. J. v. d. Berg, N. I. O. 42.18 AL 3. K. Reynders, G. A. C. I 41.90 AL VOETBALOVERZICHT Go*Ahead draagt door een over winning op Feyenoord haar titel aan Ajax over De strijd om het kampioenschap van Ne derland, die aanvankelijk zoo uitermate spannendd beloofde te worden, is nog vrij onverwachts beslist. Men weet het. Ajax was uitgespeeld met 12 winstpunten, Feyen oord kon slechts op een puntental van 7 bogen, maar daartegenover hadden de man- nen van den Overkant nog drie matches in petto: twee tegen Go-Ahead en één tegen Velocitas, de beide zwakke broeders dus. Allerwege werd voorspeld, dat de gang naar Groningen wel eens een zware zou kunnen worden voor de Feyenoorders, maar ziet reeds de uitwedstrijd tegen Go- Ahcad bracht de nederlaag, die de Rotter dammers kansloos maakte voor het lands kampioenschap. Go-Ahead won n.l. met 3—2 Een zeer verdienstelijk resultaat van de roodgelen! Zoo kon het gebeuren, dat Ajax op dezen eersten Zorner-Zondag de kampioensvlag kon hijschen. De Amsterdammei-s hebben inderdaad een buitengewoon fraai seizoen achter den rug. zoodat deze belooning zeker niet onver diend is te noemen. En voor de spelers en voor de talrijke supporters is het echter niet leuk op deze wijze zonder zelf te spelen kampioen te worden. Eigenaardig is het, dat de Ajax-menschen op vrijwel anologe wijze dit jaar het afdeelingskampioenschap behaalden, toen Z.F.C. n.l. zoo onfortuin lijk was legen V.U.C. gelijk te spelen en de Amsterdammers, die zelf niet behoefden te spelen, als het ware hei kampioenschap thuis bezorgd kregen! Er resten thans nog diie wedstrijden voor deze slot-competitie ,die echter van niet veel belang meer zijn: Ajax P.S.V. Feyenoord Go-Ahead Velocitas 4 0 3 1 2 1 0 2 1 12 29-15 3 8 20—14 2 7 14—11 4 5 15-20 4 2 6-2-4 Voor de promotiecompetitie van de twee de klasse in Afdeeling II klopte Xerxes, de club van Lagendaal, Fortuna met niet min der dan 72, waardoor de Vlaardingers de finitief zijn uitgeschakeld. Drie jaar ach tereen kampioen en evenvaak 't hoofd ge- stooten voor de poorten van het vcfetbal el dorada, wij kunnen niet zeggen, dai For tuna haar naam met eere draagt! De wedstrijd E.D.O.-Xerxes zal nu de be slissing moeten brengen. De stand luidt: E.D.O. 3 1 2 0 4 6-3 Xerxes 3 2 0 1 4 9-6 Fortuna 4 0 2 2 2 6—12 VOETBALUITSLAGEN. Go Ahead—Feijenoord: 3—2 (ruststand 11). (Ajax kampioen van Nederland.) Afdeeling I (prom. 3e klasse): KinheimHollandia: 21 (Kinheim pro moveert). Afdeeling II (prom. 2e kl.): Xerxes—Fortuna 7—2. Afd. II (prom. 3e klasse): B.E.C.—De Hollandiaan: 1 (B.E.C. pro moveert naar de 2e klasse). Vriendschappelijk: Eindhoven—Wiener Sportclub 2—9.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 8