RINTEL ITALIË STEMT MET HOOVER IN BeldanopNo.42 BEROEP OP DEN GOEDEN WIL VAN DUITSCHLAND Frankrijk heeft nog steeds bedenkingen Hebt U een Taxi of Auto noodig? CHOLERA-EPIDEMIE TE BOMBAY DE NIEUWE GRONDWET VAN SPANJE HENDERSON'S REIS NAAR HET VASTELAND MARKIEZEN ZONSCHERMEN Ook solidariteit op ontwape-- ningsgebied dringend noodig Rome, 22 Juni. (V.D.) Hedenmiddag heeft de Italiaanscho minister van buiten- landscho zaken in het Palazzo Chigi den gezant van de Vereenigde Staten ontvan gen, met wien hij een langdurig onderhoud heeft gehad. Ofschoon over deze gcdach- tenwisseling van officieoio zijde het stil zwijgen wordt bewaarrd, noemt men aan. dat onderwerp van gesprek de moratorium plannen van Hoover en het aanstaande be zoek van Stimson, die op 5 Juli te Napels verwacht wordt, zijn geweest. Het aanbod van Hoover heeft ook in Italië grooten indruk gemaakt. Do Italiaan scho houding kan aldus waren samenge vat, dat Italië het voorstel van Hoover met sympathie begroet, ofschoon het voor Ita lië een verschil van 17 millioen lire betee- kent. Overigens ziet men in het Ameri- kaansche voorstel het Iriumfeerern van de gedachte van Mussolini inzake het ver band tusschen oorlogsschulden en herstel- probleem. Men hoopt, dat do Amcrikaan- sche stap van financioelc internationale solidariteit ook zal leiden tot solidariteit op politiek gebied, inzonderheid wat do ont wapeningskwestie betreft. Niet in do laat ste plaats verwacht men in Italië, dat Duitschland de economische verlichting niet zal benutten tot het vergrooten van zijn politieke activiteit in det Zuid-Oosten. Dit standpunt komt in hoofdzaak ook tot uiting in de Italiaansche bladen, welke eerst hedenavond eigen commentaar geven De Giornale d'Italia verklaart o.a., dat Italië niet anders dan met levendigen bij val en dankbaarheid deze eerste beslis sende interventie van de Ver. Staten kan opnemen, maar de ongerustneld van Italië, ontstaan in verband met de mcdedeeling over de Duitsch-Oostenrijksche tariefunie op 17 Maart j.l.. blijft bestaan. Italië beeft reden met alle middeen deel te nemen aan het hulpwerk, waarom Duitschland en Oostenrijk gevraagd hebben, doch het heeft evenzeer allen grond ervoor tc waken, dat deze hulp niet uitloopt op een begunstiging van de wpjnig heldere politiek van Duitsch land. Italië moet Duitschland daarom ver zoeken ook van zijn kant bewijzen te ge ven van goeden wil en af te zien van over eenkomsten, die weliswaar economisch 1H ken, doch noodzakelijkerwijze een politieke uitwerking hebben. *Parij s, 22 Juni. (V.D.) In Fransche politieke kringen wordt erop gewezen, dat Frankrijk ten opzichte van Hoover's voor stellen de navolgende punten in het oog moet houden: Er moet overwogen worden of het. voor stel van den president werkolijk kans heeft door het Amorikaansche congres in vollen omvang goedgekeurd te worden. Men mag de houding van do Amerikaansche volks- tcgenwoordiging tegenover het door Mel lon ondertekende verdrag van Versailles niet vergeten. Vervolgens moet men de vraag onder zoeken, of de Duitsche betalingscanacitp" na afloop van het moratorium volkomen zal zijn hersteld. Tenslotte moet Frankrijk alles doen, opdat het onbeschermde deel der Duitsche betalingen verder wordt afge dragen. Ook moet Frankrijk thans de door Duitschland te Locarno geweigerde binl- dende verklaring eischen, dat de door het verdrag van Versailles geschapen Ooste lijke grenzen onveranderlijk zijn. Vermoedelijk zal de Fransche regeering te Washington laten verrklaren, dat zij dp voorstellen van Hoover slechts onder die voorwaarde principieel zal goedkeuren, dat Duitschland in dit opzicht de vereisch- te garanties biedt. Ook met betrekking tot de ontwapenings kwestie moeten van Duitschland politieke garanties verkregen worden. Het overleg met do mogend heden. New-York, 22 Juni. (V.D.) In de vroege morgenuren van heden is president Hoo ver, in gezelschap van den voorzitter van de financieclc senaatscommissie Smoot en den staatssecretaris van financiën Ogdep Mills, van zijn weekendreis naar Washing ton teruggekeerd. Smoot en Milte zullen staatssecretaris Stimson bij de uitwerking ven het gedetailleerd moratoriumplan be hulpzaam zijn, hetwelk uiterlijk morgon reeds aan de dertien belanghebbende re- gecringen zal worden toegezondon. De betrokken mogendheden behoeven slechts hun toestemming langs diplomatie- ken weg of door een openlijke verklaring kenbaar te maken. dat zij, wat haar betreft, direct wenscht te verklaren hot principo van Hoover'6 voor stel te ondersteunen en bereid te zijn sa men te werken om het voorstel onverwijld in practijk tc brengen. In het tegenwoordig stadium, zeide Macdonald. kan het Huis niet van mij verwachten, dat ik meer zal verklaren. Namens de conservatieven dankte Bald win den premier voor dien6 verklaring, terwijl Lloyd George zich hierbij namens de liberalen aansloot. De reis van Stlpison naar Europa uitgesteld. Een mededeeling van den minis ter aan de pers. Londen, 22 Juni. (V.D.) Volgens een bericht uit Washington heeft president Hoover staatssecretaris Mellon telgrafisch verzocht zijn reis door do Europeescho hoofdsteden voort te zetten, ten einde zich van don toestand op de hoogte te stellen. Het vertrek van staatssecretaris Stimson naar Europa is moeten worden uitgesteld, aangezien de president het noodig geacht heeft, dat de staatssecretaris in -le huidige omstandigheden te Washington tot zijn be schikking staat. New-York. 22 Juni. (H.N.) Staatssecre taris Stimson verklaarde vandaag in het onderhoud met de pers. dat er geen tijd is voor een internationale bespreking van Hoover's voorstel. De nood dringt en er i6 daarom geen sprake van een internationale conferentie Wil het voorstel de gewenschte uitwerking hebben, dan moet het doot de sehuldcischersstaton van Duitschland ten spocdigsto aanvaard worden. Een spoedige en hartelijke aanneming van de voorstellen door de Europeesche staten zal de aanvaarding ook door het Amerikaansche congres nagenoeg verzeke ren. SPIRAALMATRASSEN met 15 jaar garantie KAPOK BEDSTELLEN gevuld met de beste kwaliteit Java-kapok, diverse prijzen, HET BESTE VAN HET BESTE, Varkensmarkt 13-15 Telet. 582 ontstane situatie Eenparig was dc regee ring van mcening, dat ondanks de verlich ting, die door het Amerikaansche plan voor Duitschland zal ontstaan, in 1932 geen gevolg mag worden gegeven aan dc verschillende wenschcn om den financieelcn druk op breede lagen der bevolking in be langrijke mate te verminderen. Integendeel zullen alle besparingen met kracht moeten worden doorgezet om te zamen met de be sparing, die verkregen wordt op de uitge stelde credietbepalingen, to dienen voor do versterking van den algomeenen finan cieelcn toestand voor het komende jaar. Japan heeft geen overwegende bezwaren. Londen, 2 3 Juni. In een inter view met den correspondent van de Times te Tokio verklaarde de Japansche minis ter-president, dat Japan zijn houding ten opzichte van Hoover's plan eerst over eeni- gen tijd bekend kan maken. De Japansche minister van financiën geloofde, dat tegen het plan kleine bezwaren waren aan te voe- en, doch dat alle mogendheden waar schijnlijk wel zouden toestemmen. Japan dient het kleine offer, dat werd ge vraagd, te brengen. Timc6 meldt, dat Macdonald gisteren een langdurige conferentie met enkele van zijn collega's heeft gehad, waarbij overeengeko men is, dat de regeering haar standpunt zoo spoedig mogelijk zal bepalen. Echte;- was men het er over eens, dat verdere in lichtingen noodig zullen zijn, alvorens een definitieve beslissing kan worden getroffen. Verder wijst de medewerker cr op, dat de vertegenwoordigers der Engel6che regeering spoedig gelegenheid zullen hebben om met de vertegenwoordigers der direct belang- hebbende regieringen over den toestand in zijn geheel te beraadslagen. Henderson zal n.l. op 16 Juli, als hij als vertegenwoordiger der Engelsche regeering de koloniale ten- toonstelling te Parijs bezoekt, met Briand j confereeren. Des avond6 vertrekt hij dan naar Berlijn, waar hij met Macdonald en do vertegenwoordigers der Duitsche regee ring besprekingen zal voeren. Macdonald is naar Berlijn te begeven. VRAAGT UWErNjT^ WINKELIER OF N.V. HUL5KO teuïzoo AMERSFOORT Tevredenheid der rijksche regeering. Oosten- Londen, 22 Juni. (V.D Naar uit Wash ington gemeld wordt, heeft de Ooslenrijk- eche gezant hedenmorgen staatssecretaris Stimson de groote voldoening van zijn re geering doen kennen over den stap van Hoover en haar volledige instemming met het plan. Frankrijk bereidt zijn woord voor. ant- Instemming der regeering. Engelsche Londen, 22 Juni. (V.D.) Het voorstel van Hoover om van 1 Juli asS. af alle beta lingen van oorlogsschuldcn en herstelbeta lingen, zoowel de annuïteiten als de inte rest, een Jaar op te schorten, gaf heden in het Lagerhuis aanleiding tot een korte ver klaring van den Engelschen premier, in antwoord op een door Stanley Baldwin ge stelde vraag. Macdonald zeide, dat de regeering van bet vereenigd koninkrllk de door Hoover afgelegde verklaring van harte toejuicht en Parijs, 23 Junj. (V.D.) De Fransche mi nister van financiën heeft in den loop van gisteren met de deskundigen van zijn de partement de voorstellen van Hoover nauwkeurig onderzocht en het Fransche antwoord uitgewerkt. Des middags werd Flandln ontvangen door president Doumcr, met wien hij een langdurig onderhoud had. waarna hij zich naar minister-nresident Laval begaf, met wien hij een conferentie had. die tot half tien duurde. Een bespreking ract den mi nister van buitenland6cho zaken was niet meer mogelijk, doordat Briand gisteren to laat in Parijs terugkwam. Tijdens den gis teren gehouden ministerraad zou do tekst van het antwoord nogmaals zijn onderzocht en definitief zijn geformuleerd. Wanneer het antwoord geheel gereed is. zal het zoo spoedig mogelijk worden verzonden naar don Franschcn ambassadeur te Washing ton, die het aan president Iloover zal over handigen, omdat deze heeft verzocht zoo spoedig mogelijk van het Fransche stand punt op de hoogte te worden gesteld. De Oostenriiksche bonds kanselier over dc plannen van Hoover. Wc enen, 22 Juni. (V.D.) De bondskan selier dr. Burcech zeide naar aanleiding van het plan van Hoover inzake oen mora torium, dat dit ook in Oostenrijk ongewone vreugde zal verwokken, aangezien na zoo langen tijd weer eens een lichtpunt merk baar wordt. Dc bondskanselier 6prak de hoop uit, dat ook de economische verhou dingen in Oostenrijk reeds binnen kort een verbetering mogen ondergaan. Oerdeel der Berlijnsche pers. Berlijn, 22 .Tuni. (V.D.) De Berlijnsche avondbladen houden zich in lange artike len bozig met het voorstel van Hoover. Dc Germania schrijft, dat door het aanbod van den Amerikaari6chcn president de herstel kwestie niet in het minst beïnvloed wordt, terwijl door opschorting van de betalingen voor den tijd van een jaar ook dc 6aneering der Duitsche financiën niet wordt gewaar borgd. Niettemin moet dit iaar gebruikt worden om het Duitsche huis van a. tot z in orde te brengen. In de Deutsche Zeitung schrijft de „Ober finanzrat" Bang: Wij willen geen genade, wij willen ons recht. Dr Göliels zegt: Ik houd het plan-Hoover voor volkomen on toereikend. Het betrof hier een pogin.g en niet een oplossing, doch slccht6 opschorting voor een jaar. De Angriff noemt het plan-Hoover een nieuw Amerikaansch bloc. Dat Amerika than6 tenminste iets doet in de herstel kwestie, is ongetwijfeld een gevolg van de actie der nationaal-6ocialisten. Beïnvloodlng van de beurs. Berlijn, 22 Juni. (H.N.) De verklaring van president Hoover heeft op de Berlijn sche beurs een algeheelen ommekeer in de stemming teweeg gebracht. Reeds op de voorbeurs ontwikkelde zich vanmorgen zoo'n groote vraag, dat de koersen der meest verhandelde fondsen tot 12 oplie pen. Groote belangstelling bestond vooral voor de Youngleoning, welke Zaterdag tc New-York reeds aanzienlijk verbeterde. Vergadering van het Duitsche kabinet. Berlijn, 2 3 Juni. (V. D.) Hedenmor gen om 11 uur kwam het rijkskabinct in vorgaderlng bijeen, teneinde te beraadsla- Interpellatie in de Fransche Kamer. P a r ij s, 2 3 Juni. (V. D.) Dc voormalige voorzitter van de herstclcommis6ie, Dubois, die deel uitmaakt van de grocp-Marin in de Fransche Kamer, heeft minister-presi dent Laval medegedeeld, dat hij voorne mens is Vrijdag a.s. in dc Kamer een inter pcllatie te houden over het oorstel van president Hoover. Men verwacht voor a.s. Vrijdag in de Fransche Kamer levendige en belangrijke debatten. De Franschon blijven bezwaren aanvoeren. De Fransche ochtendbladen van heden kunnen nog steeds niet onvoorwaardelijk uitgezonderd leger, vloot, verkeerswezen en met Hoover's voorstel instemmen cn blij- buitenlandsche politiek, ven hun bezwaren daartegen ontwikkelen. De principieelo bepalingen inzake de 60- Volgens Sauerwein, den bekenden redac-cialc wetgeving sluiten nauw aan bij de teur van de Matin, is de indruk na degrondwet van Weimar, eerste bestudeering van het voorstel, dat het niet onmogelijk is Hoover's voorstel in zijn geheel te overwegen, zonder dat Frank rijk van zijn rechten ook maar enigszins afstand doet. Frankrijk kan met do algc- mecne opvattingen van Hoover instemmen, daar Hoover geen annuleering van dé schulden wil. Indion Iloover dit met betrek king tot de schulden verklaart, kan Frank rijk hetzelfde doen ten opzichte van de schadevergoeding. ITet Youngplan moet ge handhaafd blijven. Hieraan zou afbreuk Londen, 2 2 Juni. (H. N.) In Bombay heerschte op het oogenblik cholera. In de afgcloopen week zijn daar en in de omge ving van de stad ongeveer 1000 personen door de cholera aangetast, van wie er 450 gestorven zijn. De overheid treft de noodige voorzorgsmaatregelen om de epidemie te bestrijden. Beginsel der autonomie erin opgenomen Madrid, 22 Juni. (V.D.) De juridische sub-commissie van de grondwetcommissie heeft voorgesteld in het ontwerp-grondwet volledige scheiding van kerk on staat op te nemen. Voor zoover tot dusverre vaststaat, zal het ontwerp bestaan uit 110 artikelen. De eenheid van den staat wordt er in er kend, doch wanneer twee derden van alle stemgerechtigden van een zeker gebied het verlangen, bestaat de mogelijkheid tot toe kenning van oen recht op een zekere mate van autonomie. Van de autonomie blijven London, 22 Juni. (V.D.) De Zaterdag door Hoover afgelegde verklaring inzake gedaan en het plan zou aan het wankelen een moratorium der oorlogsschulden maakt gobracht worden, indien in strijd met zijn bepalingen voor het beschermde gedeelte een moratorium zou worden afgekondigd. In dezen zin kan Frankrijk op hartelijke wijze zijn instemming betuigen met het edelmoedige voorstel van president Hoover. Volgens de Echo de Paris zal in het Fran sche antwoord de principieele instemming met Hoover's voorstel worden betuigd, doch zal Frankrijk verlangen, dat Duitschland in marken een bedrag van 612 millioen mark bij do bank voor internationale betalingen zal storten. Op deze wijze zou een soort garantiefonds verkregen worden. Een di recte consequentie van het buitengewone moratorium zou ook moeten zijn, dat Duitschland zich voor een bepaalden tijd verplicht van een gewoon moratorium af te zien. P a r ij s, 2 3 Juni. (H. N.) Het is moge lijk, dat liet voorstel van Iloover nog van daag in de Kamer ter sprake komt, n.l. bij het debat over do vaststelling voor den dag ter behandeling van de interpellaties. Waar schijnlijk zal de regeering van de gelegen heid gebruik maken om daarbij een korte verklaring over haar standpunt ten op zichte van het voorstel af te leggen. Men neemt aan, dat Hoover'6 voorstel beant woord zal worden met een tegenvoorstel, waarin Frankrijk zal verlangen, dat Duitschland tijdens het moratorium toch dio botalingen zal doen, waarvoor het Youngplan geen moratorium toestaat. In ieder geval zal de aanvaarding van het plan door Frankrijk geen nieuwe belastingen tengevolge hebben. Het verschil, dat voor Frankrijk ontstaat, kan bij do tegenwoor- digo ruimte van de Fransche geldmarkt ge makkelijk worden gedekt door dc uitgifte van schatkistwissels op korten termijn. Echo de Pari6 cn L'Ocuvrc stellen ^yoor dat men het voorstel van Hoover zal aan vaarden, doch de betaling van het be schermde gedeelte zal verlangen. „De oogen van de geheele wereld zijn op Parijs gevestigd". Londen, 23 Juni. (H. N.) Ook van- het bezoek, dat de Engelsche minister van buitenlandsche zaken in den aanvang van dc maand Juli aan Parijs zal brengen, van bizonder belang. Henderson stelt zich voor den 15den en den lGden Juli te Parijs door te brengen Hij zal van de gelegenheid go- bruik maken met de leden der Fransche regeering de voorstellen te bespreken, over welker principes 1 Juli een besluit zal zijn genomen. Henderson stelt zich v-oor den 16den Juli des avonds van Parijs naar Berlijn tc ver trekken, waar hij zich zal voegen bij den Britschen premier om een contra-bezoek te brengen aan Brüning en Curtius. DE AMERIKAANSCHE VLIEGERS GE- START VOOR DEN TOCHT OVER DEN OCEAAN. New-York, 23 Juni. (V. D) De beide Amerikaansche vliegers Post en Gatty zijn Dinsdagavond 19 uur 27 (M.E.T.), uit Har hour Grace (Nieuw Foundïand) gestart voor een vlucht over den Atlantischcn Oceaan. De a via tours hopen -zonder tusschenlan dir.g Berlijn te bereiken. GODSDIENSTTWISTEN IN MEXICO. New-York, 23 Juni. (V.D.) To Huatusca in den Mcxicaanschcn staat Vera Cruz zijn de onlusten nog steeds niet geëindigd. Naar wordt gemeld, zijn bij botsingen met do bevolking hot hoofd der politie, twee po litiemannen cn drie burgers gedood. De autoriteiten zijn echter den toestand in den staat weer geheel meester. SOCIAAL-DEMOCRATISCH LEIDER BEROOFT ZICH VAN 'T LEVEN. Presburg, 24 Juni (V.D.) Gisteren heeft de sociaal-deniocratische arbeiderslei der en wethouder Kihmar in een hotel te Presburg door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Kalmar was de pionier morgen bevatten dc Engelsche bladen uit- der arbeidersbeweging in het voormaligo voerige beschouwingen over de vraag, welke Westelijke Hongarije cn oprichter van een houding Frankrijk tegenover het Ameri-1 aantal sociaal-democratische bl.idcn. In kaanschc voorstel zal aannemen. De Daily i 1913 werd liij redacteur van de Volksbühne Herald schrijft, dat het plan van president to Boedapest. Gedurende de regeering-Ka- Hoover in de gcheele wereld een gevoel van rolyi was Kalmar staatssecretaris van de vertrouwen heeft gewekt. Indien Frankrijk minderheden en gedurende dc radon repu- het voorstel zou doen mislukken, zal het bliek van Bela Kun was hij volkscommis- door de gcheelo wereld veroordeeld worden, garis voor de Duitsche nationaliteit. Na Do oogen van de geheele wereld zijn thans het einde der dictatuur had Kalmar zich op Parijs gevestigd Do wereld wacht thans met twaalf andere volkscommissarissen te op een der belangrijkste beslissingen, welke verantwoorden voor het gerechtshof te Boe- ccn regeering nog nooit hee^t moeten trof- dnpest, dat hem veroordeelde tot de dood- Firma /.IV van ACH 1 'EK BERGti MES! SINGEL 10-11-12-ij TELEFOON 12b LORD CECIL OVER OONTWAPENING. Weenea 23 Juni. (V.D.) Dinsdag morgen ia het wereldcongres van Rotarians hier plechtig geopend. De openingszitting werd o.m. bijgewoond door den Oosten.- rijkschen bondspresident cn den bondskan selier, zoomede dc meeste ministers en le den van het corps diplomatique. Zoowel de bondspresident als dc bondskanselier hielden toespraken, waarin zij in het bij zonder wezen op dc noodzakelijkheid Oos tenrijk hulp te bieden. Ongeveer 5000 Rota rians, uit 54 verschillende landen, woon den de openingsplechtigheid bij. Lord Cecil heeft op het rotariancongres het woord gevoerd over ontwapening. Spre ker zeide o.m., dat men niet kan verwach ten het volgend jaar ter internatinale ont wapeningsconferentie alles tc bereiken. Ce cil verklaarde niet te gcloovcn, dat men tevreden mag zijn met een beperking der bewapening over de geheele wereld van ongeveer 25 pet. DE ZEPPELIN-LOCOMOTIEF. Berlijn, 23 Juni. (H.N.) De propellerwa gen, waarmede dezer dagen een eerste proef is genomen op do lijn Hamburg-Ber- lijn, zal Donderdag opnieuw een proeftocht maken, ditmaal van Berlijn over Maagden burg. Goslar. Paderborn en Elberfeld naar Dusseldorf. Do wagens zal door een machi nist van de spoorwegen bediend worden. Later zal dc wagen over Essen naar Han nover gaan, waar hij Zondag verwacht wordt. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. B e r 1 ij n. 23 J u n i. (V.D.) Volgons me dedeeling van het rijksinstituut voor ar beidsbemiddeling bedroeg het aantal bij de verschillende arbeidsbeurzen ingeschreven werkloozcn per 15 Juni rond 4 millioen (op 31 Mei j.l. 4.053.000), 15 Juni ontvingen rond 1.476.000 personen werkloozenuitkee- ring (meer dan 100 000 minder dan op 31 Mei), terwijl op 15 Juni 033.000 personen crisisuitkeering ontvingen. Per 31 Mei be droeg dit aantal slechts 4000. MELLON EERE-DOCTOR. Lond n, 23 Juni. (H.N.) De universi teit van Cambridge heeft den Amcrikaan- schcn minister van de schatkist, Mellon, het eeredocloraat in dc rechten verleend. Mellon's zoon is vandaag eveneens gepro moveerd. O--- - "O UUJJTOl fen. De parlementaire correspondent van de straf. DE VERKIEZINGEN VOOR DE SOBRANJA. Groote vooruitgang der communisten. Sofia, 23 Juni. (V. D.) De definitieve uit slag van de parlementsverkiezingen in Bul garije bevestigt dc groote overwinning van de oppositie. Het oppositioneele burgerlijke blok krijgt in de nieuwe Sobranja 150 man daten, terwijl de rcgceringspartij, do Sgo- ver, slechts met 79 mandaten in het parle ment terugkomt. D- socialisten, die 10 man daten in dc oude Sobranja hadden, zien thans alleen hun cand:daten van de cen trale lijst gekozen en koeren met 5 afge vaardigden terug. De Macedonische groep krijgt S mandaten. Het meest merkwaardig is wel de groote vooruitgang der commu nisten, die van 4 op 32 zetels 6tijgen. Het kabinet besloot gisteren, dat Liaptsjef op zijn laatst Vrijdag a.6. zal aftreden. Dc Sgover schijnt thans besloten to zijn in de oppositie le gaan. De koning zal waar schijnlijk advieeeren tot het vormen van een centrum-regcering. bestaande uit de burgerlijke volkscoalitie. In dit geval zal waarschijnlijk Alexander Ma'inof minister president worden, terwijl de Boerenbond een voorzitter voor de Kamer zal aanwijzen. De regeering verklaarde dat zij er niet aan denkt om tegen den uitgesproken wil der kiezers en met negeeren van de stembus uitspraak het roer in handen te houden. AUTO RIJDT IN EEN MENIGTE. De chauffeur gelyncht. Parijs, 22 Juni. (H.N.) In hot Zuiden van Spanje is een auto ingeredon op een menigte, die zich naar een politieke verga dering wilde begeven. Kr werden drie per sonen gedood en ongevecor 70 gewond. Do chauffeur werd door de opgewonden me nigte gelyncht, die geloofde, dat de chaufi four met opzet had gehandeld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2