NA DE RAMP TE VINCENNES MOEZELWIJNEN J. A. Schoterman Zn. A. H. VAN NIEUWKERK N.V. EEN KRANIG BESLUIT Prijscourant De Fa. dl. R. N. Oosterveen UIT DE STAATSCOURANT Utrechtschestraat 17 Telef. 145 WERKTIJDENBESLUIT VOOR APOTHEKEN Havik 41 - Tel. 292 Beekensteinschelaan Beekstraat Tel. 543 Complete ftfteuhileerëng HUMORHOEKJE Hollanddat gaat nooit verloren Bravo en nogmaals bravo, heeren van het Hollandsche Comité! Bravo prachtige vertegenwoordigers van ons kleine landje in den vreemde! Na een ramp, die iedereen, landgenoot en vreemde omver wierp, weer zoo snel op de bcencn te staan, na een oogenblik van intense droefheid over het verloren gaan van zoo vele schatten, van zoo veel arbeid en zoo vee! energie, zonder twijfelen en met een moedig lachje om de lippen het besluit te nemen te herbouwen dat is mannentaal! Te herbouwen wat geweest is, is een onmogelijkheid. Ieder die medegeholpen heeft, ja zelfs iedereen die den gestadigen groei van Holland's paviljoen heeft mede geleefd, weet het maar met al te groote zekerheid. Het is een onmogelijkheid. Alles is vergaan, van alle teekenihgen, alle ont werpen, alle gietvormen is niets overge bleven. Een enkele decimeters hooge „couche" van asch, enkele kleine brokjes balk bedekken de 0000 vierkante meter, waar eens hoog oprijzend het trotsche paleis van Holland stond. Maar toch is het een beslissing, die enorm en niet genoeg te prijzen is. Hedenmiddag had de vergadering plaats, die gisteren niet kon doorgaan, omdat de heer Moojen, de gedelegeerd commissaris van Holland, onder wiens zeer bekwame leiding de uitvoering plaats had, nog niet ir. staat was deel te nemen en de andere heeren, in diep medeleven met deh zoo zwaar getroffene, niet zonder hem een decisie wilden nemen. Maar toen rpens waren onze wakkere gezant, jhr. Loudon en de heer Swart vol moed en waren zij van meening, dat, indien dit althans tech nisch mogelijk zou blijken, tot herbouw zou moeten worden overgegaan. De heer Moojén, die, doordat verschillen de verwachte museumstukken niet waren gearriveerd, zijne geheele zeer waardevolle collectie van Oostersche kunstproducten, in bruikleen had afgestaan en thans zijn ge- r»pplen arbeid van een twintigtal jaren let tcr.ijk in rook had zien opgaan, is inder daad zeer zwaar getroffen, want een der gelijk verlies is geldelijk niet goed te ma ken. Toch bleef de beslissing moeilijk, want juist dat wat Holland in het paviljoen had bereikt, de absoluut overzichtelijke voor stelling van wat door ons moederland voor het koloniaal bezit was gedaan, is niet in zoo korten tijd te vervangen Gelukkig, dat vrijwel alle medewerkers nog ter plaatse zijn, zoodat men althans nog over hunrte krachten kan beschikken. Ik ben er van overtuigd, dat ofschoon men zich voorstelt reeds binnen enkele weken we derom een gebouw te hebben opgericht, dat voor het publiek toegankelijk zou zijn men, wanneer men even rustig neer zal zit ten om de nieuwe plannen aan het blanke teekenpapier toe te vertrouwen, er toe zal overgaan toch nog iets te maken, waarvan het publiek zal staan te kijken. Daartoe zal niet in geringe mate mede werken de zeer grootsche houding van één der te Parijs gevestigde kapitaalkrachtige Hollanders, die zonder aarzelen zijn beurs opentrok en een zeer groot bedrag ter be schikking van het tentoonstellingscomitó stelde. Een voorbeeld, dat, waar wij ver schillende zeer gegoeden onder onze kolo nie telleh, ongetwijfeld navolging zal vin den. Ik vraag mij evenwel af, waarom niet oogenblikkclijk een beroep wordt gedaan op de enkele particuliere firma's, waaron der gpoote lichamen als de Koninklijke, wier inzendingen plaats vonden in een flink gebouw, dat aan den hoofdweg ter linkerzijde van het afgebrande paviljoen staat, in denzelfden stijl is opgetrokken als het geheel en gelukkigerwijze gespaard bleef. Waarom doet men op deze inzenders geen beroep dit gebouw althans tijdelijk te ontruimen en het ter beschikking te stel len van het Comité? De tentoon te sprei den voorwerpen toch zullen voor het groot ste gedeelte door het Leidsche Museum en het Koloniaal Instituut worden afgestaan, zouden ten deele per vliegmachine kunnen worden overgebracht en in enkele dagen zou men althans wederom iets aan het pu bliek te toonen hebben. Het Koloniaal In stituut toch vooral moet in het bezit zijn van vele graphicken en statistieken, die uitmuntend voor dit doel te gebruiken zijn. Wat mij pijn doet in het geheele geval fs, dat wederom de naam van den archi tect van het afgebrande paviljoen, de jonge talentvolle Zweedijk, geheel en al verzwe gen wordt. Zeer zeker, ik kan mij voldoen de indenken in de uiterst droevige positie van den heer Moojen, doch waarom zou dit treurige voorval van den heer Zweedijk, wiens wePkelijke schepping het gebouw was, minder gevoelig treffen? Want ik wil voor een moment het verlies van de ver zameling des heePen Moojen even terzijde laten. Geen enkel krantenbericht stipt zelfs den naam van Zweedijk aan, ZweedIJk, die de plannen maakte, Zweedijk, wiens in zending op de prijsvraag bekroond werd. Laten we eveneens aan hem denken, van neer ons medelijden uitgaat naar anderen. Over de oorzaak ligt nog steeds een sluier. Wel werd definitief vastgesteld, dat een koitsluiting niet mogelijk wa9 on dat de oorzaak elders moet worden gezocht. Het zal evenwel steeds een diep raadsel blijven, waarover vele gissingen mogelijk zijn, doch waarvan het ware hooit te voorschijn zal komen. Er zijn zoo vele vreem le omstan digheden in het spel, dat het wellicht ook beter is er een groot vraagteëken achter te zetten. Speciaal waar dit nobele besluit ge nomen is, dat niet zal laten ons kleine landje in de achting Van een ieder te doen stijgen. We mogen trotsch zijn op de man nen, die aan het hoofd van dit ondernemen zijn, wo mogen trotsch zijn op de mannen van het. Leidsche Museum, op de bestuur ders Vtirt het Koloniaal Instituut, dié gezien de gevaren, die hunne kunstschatten be dreigen, toch niet hebben geaarzeld om te zeggen: „Heeren, diept in onze schatten, hier zijn tie sleutels. Wij geven u wat u Wenscht, alles om u in staat te stellen, den roem van ons kleine sterke landjo hoog te houden!" Maar al heb Ik in mijne voPige artikelen wel eens gezegd, ja zelfs in sterke woor den, dat de militaire „bezetting" van den Temple d'Angkhor Vath belachelijk en mis plaatst was, ik vrees, dat Ik dit zal moeten terugnemen en dat het In den vervolge mis schien ook maar beter ware een partijtje van onze weinig martiale mariniertjes te doen overkomen en te doen patrouUleeron rond het gebouw, dat de kunstschatten lift Lelden en Amsterdam zal bevatten. Beter ten halve gekeerd dan ten heple gedwaald en ofschoon onze vredige Hollandsche wachtertjes in de keurige blauwe unifor men en de witte handschoentjes mij prettig aandeden, ware het wellicht beter geweest, indien een fatsoenlijke patrouille 's nachts op wacht hadde gestaan. Of do ramp voor komen ware, blijft natuurlijk nog steeds te bezien, doch het gevaar ware kleiner ge weest. We moeten er niet aan denken, wat ge schled ware indien er eehlge wind had ge staan, die het vuur had voortgedreven haar de omringende gebouwen naar Italië en vandaar naar Santa Cruz, gebouw na ge bouw... Ik vrees, dat het het einde van de tentoonstelling ware geweest. Het is een heftige, rnaar korte rouw geweest. Nu weer aan den arbeid met moed, met Hollandsche durf! Parijs, 29 Juhi 1931. A. P. uc r d. ij JL, ENAK 5EXALI Telefoon 77 heeft de alleen- verkoop van onze heerlijke thee Melange'9 volgens o.s. O.T. (Ontbijtthee) f Ho N.T. (Namidt.) - 1.90 E.F. (China Congo) - 2.10 Imperial f 2.50 Fijne Ceylonf - 2.10 Ceylon Peccof 1.9Ö Britsch-Ind. Pecco. - 1.80 Java Assam thee f 1.80 Java Grove thee - 1.Y0 Jave Gebr thee - 1.60 Aanbevellcnd: HOLLANDSCHE THEEVERBRUIK VEREENIGING AMSTERDAM OPQERIOHT 1881 Benoemd bij het wapen der infanterie tot len luitenaht ten eerst© bij de school \oor reserve-officieren der infanterie de 2c lui tenant J. H Grote \an die school en ten tweede bij hun tegenwoordig corps de 2e luitenants A. A. J. J. Thomson van het 10e, J. J. Zomer van het 18c, A. K. Scheuermann van het 6e, N. Versteeg van het 6e en J. C van Houweninge van het corps ponton niers en torpcdislcn; bij het wapen der ar tillerie tot len luitenant bij de school voor reserve-officieren der onbereden artillerie de 2e luitenant W. O. J. A. van Royen en bij het tegenwoordig corps de 2p luitenant, G. R. Timmer en O. J. Gordt Dillie, beiden van het le regiment onbereden artillerie en J. D. Stolp en L. H. Lefèvre de Montigny, beiden van het corps pontonniers en tor- pedislnn. Met ingang van 1 Jan 1932 op vcr2oek eervol ontslagen ds. F. G. Petersen als le- gerpredikant. Bevorderd tot hoofdofficier vart den ma- rinesloomvaartdicnst der le klasse die der 'e klasse J. Pronker, H. J. Taken, J. Kooy- raans, B. Ziet9e, G. A. Dijkstra én J. C. van Pappelendam Benoemd tot scheikundige der marine de scheikundig ingenieur B. C. Comijs. Toegekend de bronzen eeremedaile der Oranje Nassau orde aan P. Hamerpagt ge meente en polderbode te Bergambacht. Op verzoek eervol ontslagen mej. H. Vin- kenborg als tijdelijk assistente aan de Land bouwhoogeschool te Wagehingen en is wc derom tot 1 Juli 1932 tot assistent aan die school benoemd Ir. O. Banga aldaar. Herbenoemd tot knntonrechter-plaalsver- vangers te Utrecht Mr. H. Th. Gerlings. Bij K. 13. is benoemd tot plaatsvervan gend griffier bij den Raad van Beroep (O.) te Rotterdam: mr. N. J. Rowaan, adjunct commies-redacteur bij dc Bouwpolitie en den Woningdienst der gemeente Rotter dam; zijn benoemd tot kantonrechter te Utrecht mr. A. M. J. de Jager, thans kantonrechter te Ernmen; te Rotterdam: mr. C. L. Grata- ma, thans griflier van de Arrondissements rechtbank te Rotterdam en met ingang van 30 September 1931 mr. F. A. Nelcmans, advocaat en procureur te Rotterdam, kan- tonrechtor-plaatsveiwanger aldaar; is benoemd tot plaatsvervangend voorzit ter van den Raad van Beroep (O.) te Am sterdam: mr. dr. H. W. Hovy, wonende te Amsterdam, zijn benoemd tot kantonrech- ter-plaatsvervanger in het kanton: Roer mond: mr. J. P. Windhausen, advocaat to Roermond; Heerlen: mr. J. M. W. Camps, advocaat en procureur te Heerlen; Scha- gen: M. Drukker, ontvanger der registratie en domeinen te Schagcn; Vinnen: mr. G. C. Woidner, 9ecretaris-penfiingmeéster van Trittenheimer Riesling Piesporter Gold.tröpschen Gewas 1930 1929 P-fl f 1.20 f1,60 p. anker f 48,- f66,- het hoogheemraadschap „Do Vijfhcerenïan- den", wonende te Vianen; is benoemd tot griffier van den Raad van Beroep (O.) te Rotterdam: mr. A. Bosman, advocaat en procureur aldaar; zijn benoemd tot substituut-griffier bij de arondissements-rechtbank: te Rotterdam: mr. A. Hevnsius, thans substituut-griffier bij het kantongerecht te Rotterdam; te Alk maar: mr. G; J. Couvée, waarnemend grif fier bij die rechtbahk; tot griffier bij het kantongerecht te Leiden: mr. II. van Oordt thans in gelijke betrekking te Sittard; zijn benoemd tot auditeur-militair-plaatsvervan gers bij den Krijgsraad voor de Landmacht voor het Rijk in Europa te 's-Hertogcnbosch mr. W. A. Kleinenhamman, griffier bij liet kantongerecht te 's-Hertogenbosch plaatsvervangend griffier van den Raad van Beroep (O.) aldaar, en mr. E. A. M, Lamers, substituut-griffier bij de arrondis- sements-rechtbank to. 's-Hertogenbosch. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier van de Oranje-Nassauordc A. van de Werk, presidenlregent van het Waleweeshuis te Amsterdam. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranjc-Nassau verbonden eere medaille, in goud aan: P. van der Hert, bedrijfsleider bij de N.V. De Zuid-Holland sche Boek- en Handelsdrukkerij, te s-Gra- venhagc (bij bevordering); in brons aan: C. J. J. van Rijn, hoorder bij de N.V. Utreehtschc Machinefabriek o.d. Frans Smulders te Utrecht en aan J. G. de Ruiter te Panherdeh, Rijkswaterwaarne mer. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Juli 1931 benoemd tot burgemeester van La ren (G.) W. L. van Weideren baron Rengers; met ingang van 15 Juli 1031 tot burge meester van Dongen K. L. J. Wouters, met toekenning van gelijktijdig eervol ontsla: als burgemeester van Vinkevcen; met ingang van 15 Juli tot burgemeester van Hoogkerk F. TJaberings, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Xieuwolda; met ingang van 15 Juli 1931 op verzoek eervol ontslagen D. H. Doekscn als burge meester van Terschelling; op verzoek met 1 Augustus 1931 eervol ont slagen met dankbetuiging voor langdurige diensten S. Reijnders als burgemeester van Rolde. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te Amsterdam J. Zwart, candidaat-notaris, wonende te Heemstede. Bij bcschikkihg Van deh Directeür-Gcne raai der Posterijen, Telegrafie en Telefortie is met ingang van 1 October 1931 aange wezen als directeur van het post-, telegraaf- cn telefoonkantoor te Gorredijk, dc adjunct- referendaris der posterijen, telegrafie cn te lefonie J. G. J. Gars6en te Zwolle (Inspectie) MET GAS GEVULDE GLOEILAMPEN. Inbreuk op octrooirechten. Het Persbureau Industria meldt on6: Bij vonnis van dc Arrondissement6-Recht bank te Breda van 21 December 1926 beves tigd door het Gerechtshof te 's-Ilertogen- bosch bij in kracht van gewijsde gegaan arrest van 17 April 1928 werd do destijds te Tilburg gevestigde N.V. Gloeilampenfa briek „Ëlectra" en haar directeur, L. F. de Backer veroordeeld Wegens het desbewust inbreuk maken op dc bekende halfwattoc- trooi betreffende de met gas gevulde elee trischc gloeilampen. Van deze inmiddels verdwenen gloeilampenfabriek „Electra" waren do heeren V. J. R. Mctzemaekers en W. Curtiüs procuratiehouders. Hangende dit proces werd. een niéuwe vennootschap opgericht' de N.V. Radio Lamp Works, directeur do heer V. J. R. Mctzemaekers en commissaris do heer W. Curtius voornoemd Hoewel deze vennoot schap zich volgons haar statuien op radio gebied moest bewegen, bleek dat zij tevens met het fabriceeren en verhandelen van gasgevuldo gloeilampen bezighield. De Patent Treuhand Gesellschaft, die houdster van het halfwattoctrooi is, heeft daarom genoemdo heeren in kort geding gedagvaard om te verschijnen voor den president der Arrondissementsrechtbank to Breda. Nadat do president dezer rechtbank de vordering der P. T. G. voorloopig too- gewezen had, is tegen meergenoemde hee ren een gewone procedure gevoerd. Do rechtbank te Breda heeft nu een intus- schén in kracht van gewijsde gegaan von nis gewezen en heeft de heeren V. J. R. Mct- Zemaekaers, P. W Curtius en W. Curtius veroordeeld aan dé Patent Treuhand Gesell schaft de schade hunner onrechtmatige handeling te vergoeden en hen veroordeeld een bedrag van 25.000 té betalen voot ge- Val zij binnen een jaar wederom in strijd met het meergenoemde octrooi, gasgevulde lampen mochten vervaardigen of verkoo- pcn. Bij aldien de door gedaagden te beta len schadevergoeding de som van 150 te boven gaat, is hot vonnis uitvoerbaar ver klaard bij lijfsdwang. Voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur De Minister van Arbeid, Handel en Nijver hcid heeft een voorontwerp van oen alg. maatregel van bestuur, als bedoeld in dc artikelen 57, 68 elfde lid en 91 der Arbeids wet 1919 aah den Hoogen Raad van Arbeid voorgelegd. Aan don inhoud en de toelichting ontlec- nen wc het Volgende Bij de regeling van dc arbeids- en rust tijden in apotheken moest rekening gehou den worden met de omstandigheid, dat de wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad no. 61) regelende de uitoefening der- artsenijbereid- kunst, aan de apothekers de verplichting oplegt dag en nacht gelegenheid te geven tot het verkrijgen van geneesmiddelen. Is het eenerzijds noodig de werktijden der arbeiders in apotheken binnen redelijke grenzen te beperken, anderzijds moet reke ning worden gehouden met het algemeen belang van een goede hulpverleenihg door apotheken. In dit voorontwerp is getracht beide be langen te dienen door, als regel, den werk tijd overdag tc beperken tot acht en een half UUr per dag en acht eh veertig uren per week en den wachtdienst op Zondag en 's nachts niet als werktijd te rekenen. Ter toelichting van de artikelen strekke het navolgende Het eerste lid van artikel 2 stelt den werktijd van adsistentcn en jeugdige perso nen op uur per dag en 48 uur per week. Het tweede lid verbiedt den arbeid van adslstehtcn op Zondag en tusschcn 8 uur des namiddags en 8 uur des voormiddags De artikelen 4—7 stellen op dit verbod de hoodige uitzonderingen voor den wacht dienst. De regeling van de arbeids- en rust tijden die aldus Wordt verkregen, is in over eenstemming met de reeds gevolgde prak tijk in do meeste apotheken. Voor jeugdige personen bevatten de arti kelen 55 en 56 der Arbeidswet reeds een verbod van arbeid op Zondag en tusschen 8 uur des namiddags en 8 uur des voor middags. Daar het niet mogelijk is allen arbeid op Zondag voor niet-adsistenten te Verbieden, maar deze wel kan worden beperkt tot enkele uren, is in het eerste lid van artikel 3 bepaald dat deze categorie op Zondag niet langer arbeid mag verrichten dan 2 uren. In het tweede lid is ook voor deze hulp- arbeiders de Werktijd tot S]/2 uur per dag eh 48 uur per week beperkt, behalve voor loopknechts, voor wie in het derde lid een werktijd van 10 ureh per dag en 55 uur per week is toegestaan. Het belang van een goede hulpverleening door apotheken vordert, dat ook tusschen 3 utir 's avonds én 8 Uur 's morgens en des Zondags geneesmiddelen te verkrijgen zijn Dit doel kah slechts bereikt worden, wan néér voor de adsistentcn niet een absoluut verbod geldt om op die tijden arbeid te ver dichten. Om anderzijds bij de regeling van den wachtdienst zooveel mogelijk met de belangen van het personeel rekening te kunnen houden, zijn in dit verband de apo theken in vier groepen onderscheiden, te Weten 1. apotheken, aangesloten bij een slui tingsregeling (artikel 4); 2. apotheken, gelegen-binnen het gebied, waarvoor een sluitingsregeling geldt, maar bij die regeling niet aangesloten (artikel 5); 3. apotheken, gelegen binnen het gebied, waarvoor een sluitingsregeling geldt, maar voor welke verlof tot sluiten gegeven is (artikel 6); 4. apotheken, niet gelegen binnen het ge bied, waarvoor een sluitingsregeling geldt voor welke geen verlof tot sluiten gegeven is (art. 7). Volgens artikel 4 is het bepaalde in de PRIMA ADVOCAAT, BOERENMEISJES, BOERENJONGENS VOORBURGH. MASSA's SCHILLETJE. alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Ouwe Duijs" I 3.25 per Liter. Verkrijgbaar L d. Slijterij in Gedistilleerd vpgevoerd tot 72 en 79 K.M. artikelen 2, 11, eerste lid, en 12 van het ont worpen besluit en in artikel 68, achtste lid, der Arbeidswet niet Van toepassing op ar beid van een adsistent, bestaande in het voldoen van aanvragen om geneesmiddelen gedurende den wachtdienst (van 8 uur 's avonds tot 8 uur 's morgens en des Zon dags) in een bij den sluitingsregcling aange sloten apotheek. Hierbij zijn intusschen eenigc voorwaarden in acht te nemen o.a. dat een adsistent hoogstens gedurende één van vier achtereenvolgende weken, wacht dienst mag hebben en dat na een Zondags- wacht van meer dan Vier uren een Vrije middag gegeven moet worden. Voor apotheken in kleine plaatsen, waar slechts één apotheek is en in welke apo theek slechts ééii adsistent werkzaam is, scheen het billijk, dat in die gevallen de apotheker en de adsistent elkaar wekelijks in den wachtdienst kunnen afwisselen. Het verleenen van compensatie voor Zondags- wacht brengt in deze apotheken practische moeilijkheden met zich. Waar overigens de arbeid in die apotheken op Zondag zeer wei nig pleegt te betcckencn, kon van het voor schrijven van een vervangehden vrijen middag worden afgezien. Voor de apotheken, die niet binnen het gebied eener sluitingsregeling liggen en die oök geen verlof tot sluiten hebben, wordt toegestaan, dat de adsistentcn in twee van vier achereenvolgende weken wachtdienst hebben en ook liler behoeft geen cohipcn- satic voor den Zondag gegeven te worden. Artikel 7 beperkt den arbeid tijdens den wachtdienst tót ten hoogste vijf uren pér Week; Volgens artikel 9 mag het gevedmaken van geneesmiddelen, waarvoor dj aanvrage kort voor het sluiten der apotheek wordt gedaan en welker aflevering niét kah wach ten tot den volgenden dag, door adsistenten geschieden tot ten hoogste een half uur na het op de arbeidslijst vermelde tijdstip van einde van deh werktijd, zohdeb dat rlit als werktijd meetelt. De overige artikelen behandelen de rust tijden enz. van arbeiders niet-adsisVenten in een apotheek. BRANDSTICHTING. Te Haart gemephtc Aalten Is eenigc da gen geleden de woning van deh landbou wer cn winkelier J. \Veéselfng kfgöbrarid. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de brand is gesticht door het ll-jarigc pleegkind. DE WEERSGESTELDHEID IN DE MAAND JUNI. Mededeeling van het Kon. Ned. Met. lust tc De Bilt: Overzicht van de weersgesteldheid in de maand Juni 1931. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in Juni de temperatuur ongeveer een halve graad Celsius boven nor maal; tegenover een gering tekort in het Noorden stond een vrij groot overschot in het Zuiden. De regenval liep nog meer uit een; in het Noordoosten viel slechts 45 pro cent van de normale hoeveelheid, in het Noordwesten, Midden en Oosten 70 tot 80 procent, in het Zuid-Westen cn Zuid-Oosten 90—115 procent. Te De Bilt werden 203 uren zonneschijn geregistreerd, tegen 194 normaal. Modern eiken garnituur 2 fauteuils, 4 stoelen (uitneembare zitting, vochtechte velours) f 85.—. De oude zeeman: „Of ik 'et warrem had In den Oost7 Da4 zou 'k meone. Ik was der 's an wal gegaan en toen komp men een troep van die nikkers 'achter me voelde zitte. En nou ken U me geloove of niet, maar et was zoo barstende heet datte we wandelde, züllic cn ik. (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 6