AMEPSF00KT5CH DAGBLAD Donderdag 2 Juli 1931 „DE EEMLANDER" 30e Jaarrang No. 2 DERDE BLAD HET MIDDENSTANDS CONGRES WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS „DE STANDAARD" Tot directeur benoemd de heer G. C. de Vlugt EEN GEWEIGERDE CANDIDATENLIJST MIJ. TOT BEVORDERING DER TANDHEELKUNDE De huidige depressie en de gevolgen voor den midddenstand Rede van Prof. Polak Zandvoort, 1 Juli. In de gister avond aangevangen algemeeno vergadering \an den Kon. Ned. Middenstandsbond wer den het jaarverslag, het financicelo ver slag en de begrooting goedgekurd. Heden werd de vergadering voortgezet. Van de vereeniging Handel en Nijverheid te Winterswijk was een voorstel ingekomen om bij hoofdelijko stemming uit te maken of het thans gekiende gesprekken tarief der rijkstclcfoon aan de wenschen van den Middenstand voldoet en of wederom invoe ring van het vroegere abonnements'irief wenschelijk is. Op voorstel van het 1 fd- bestuur werd dit voorstel van do agenda afgevoerd. De heer A. do Hoop, administrateur van den Ned. Bioscoopbond gaf in de ochtend vergadering een toelichting op zijn prae- advies over de vermakelijkheidsbelasting Verschillende sprekers voerden het woord waarna het prae-advies werd goedgekeurd. In de middagzitting begroette de bonds voorzitter de heer Eduard G. Schurmann Z.E. den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid den heer Verschuur, den burge meester van Zandvoort, den heer van Al phen, den heer Heringa, hoofdambtenaar aan het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid en prof. dr. N. J. Polak, den prae-adviseur van hedenmiddag. Nadat de bondsvoorzitter zijn rede had uitgesproken, sprak minister Verschuur een kort woord. De economische dpressie, aldus Z.E., treft ook den middenstand, ook deze zal offers moeten brengen. Het doet 6pr. genoegen, dat de middenstand paraat is om zulks te organiseeren. De regeering stelt een goede middenstandsorganisatie op prijs. Spr. kwam door de Drankwet en door de Winkelsluitingswet met den middenstand in aanraking. Do minister 6tclt zich voor, dat de winkelsluitingswet in het belang is van den middenstand, als hoofddoel van de wet is dit belang in het oog gehouden. Spr. besloot met zijn beste wenschen voor het welslagen van het congres uit te spreken. (Daverend applaus). De burgemeester van Zandvoort de heer van Alphen 6prak hierop een kort woord. In zijn dankwoord 6telde de voorzitter voor een telegram van hulde aan H. M. de Ko ningin te zenden, benevens aan het bestuur van de Koloniale Tentoonstelling te Parijs met betuigingen van deelneming. Prof. dr. N. J. Polak, hoogleeraar in de bedrijfsleer aan de Nederlandsche Handels- hoogeschool te Rotterdam hield hierop zijn referaat over „de huidige depressie en de gevolgen daarvan voor den middenstand''. Spr verdedigde de volgende stellingen: 1. De huidige depressie is onder meer een gevolg van wijzigingen bij overgang tot een verlaagd prijsniveau. 2. Vlotte aanpassing aan het verlaagde niveau is een krachtig middel tot herstel. 3. Zij, die de prijsdaling te eigen bate trachten tegen te houden, loo- pen kan6 te worden uitgeschakeld. 4. Der halve kan oogenblikkclijke winstderving of zelfs tijdelijk verlie6-nemen een verstan dige bedrijfspolitiek zijn. 5. Verlaging van produfitie- en distributiekosten is voor tal van bedrijven noodig, willen «ij zich op het verlaagde prijsniveau kunnen handhaven. 6. Daadwerkelijke samenwerking van be- drijfsgenooten door het gezamelijk verrich ten van bcdrljfshandelingen, is voor die verlaging van kosten bevorderlijk. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde, waaraan o.m. werd deelgenomen door prof. Volmcr. Wegens hot late uur werd de inleiding van den heer J. v. d. Pol te Delft, lid van de Commissie van Voorbereiding van den Hoo- gen Raad van Arbeid, over het „vooront werp eener Bcdrijfsradenwet" van de agen da afgevoerd. Daar morgen de heer v. d. Pol verhinderd is, zal in zijn plaats de heer Nyhuis het woord voeren. Hedenavond werd den congressisten door de muziekkapel „Zandvoort" een concert aangeboden, terwijl de V.V.V. Zandvoort den avond besloot door een vuurwerk op het strand. HOE MOET IK SOLLICITEEREN? Baanbrekend werk van een werklooze. De. morgenpost Stapels brieven, voor het meerendecl ge stoken in oen zakelijke enveloppe met ge drukt hoofd. Eenige drukwerkjes en gebrui kelijke copie van correspondenten uit alle mogelijke plaatsen. De inhoud van do prullemand rijst zien- deroogen. Een keurige enveloppe van geschept Oud- Hollandsch papier. Waarschijnlijk een hu welijksaankondiging van een of ander me dewerker. Inhoud: keurig dubbel gevouwen brief, waarop met een fijn, modern lettertje ge drukt: Amsterdam, datum postmerk. Mijne Heeren, Ondergeteokende, door zeer bijzondere omstandigheden momenteel werkloos ge worden, biedt U bij voorkomende gelegen heid op dezo wijze zijn diensten aan als Machinezetter (zoowel Linotype als Inter- type, alle modellen). Mijn jarenlange praktijk zij U een waar borg zoowel voob productie als machine- kennis, terwijl ik mij bovendien ook op de hondzetterij thuis gevoel. Hoewel zelf natuurlijk niet telefonisch aangesloten, heeft do firma X op zich ge nomen evcntuecle oproepingen op die wijze terstond aan mij door te geven. Hoogachtend. Deze werklooze verricht baanbrekend werk. merkt de „N.H.Ct." hierbii op. We waren wel gewoon aan venters in briefpa pier, gehuld in een kostbaar zomcrcostuum en gestropt in een moderne Pariiechc da6. latest fashion Dit is iets nieuws! Men kan er over depken zoo men wil, maar het drukwerkje doet in ieder geval prettiger aan dan een brief met hanepooten en inktvlekken De ernst van de werkloosheid treedt ech te» duidelijk naar voren, als men6chen met zulk een initiatief geen emplooi kunnen vinden Een adres aan de gemeenteraden Door den Algcmcencn Nederlandschen Bond van Handels- cn Kantoorbedienden, de Nederlandsche Vereeniging van Christe lijke Kantoor- en Handelsbedienden cn den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- cn win kelbedienden „St. i'ranciscus van Assisié" zal dezer dagen een adres worden gezon den aan de gemeenteraden, waarin zij als hun meening te kennen geven, dat de win kelbedienden ingevolge het werktijdenbe sluit voor winkels, uit sociale overwegin gen recht hebben op een vrije middag en waarin het standpunt van de middenstands vcrecnigingen die zich zoogenaamd uit economische cn juridische overwegingen daartegen verzetten, wordt weerlegd. De samenwerkende bonden zijn voorts van mcening, dat een afdoende waarborg voor het werkelijk geven van een vrije middag hot voorschrift betreffende den halven vrijen dag wordt herhaaldelijk ont doken slechts kan worden verkregen daar de sluiting der winkels, waartoe art. 6 der Rijkswinkelsluitingswet de gelegen heid biedt. Aan het adres zijn toegevoegd de ant woorden van Mr. Dr. G. van den Bergh op vragen hem door de Bonden gesteld met betrekking tot bovenstaande kwestie. Op de vraag, of de gemeenteraad de be voegdheid heeft om krachtens art. 6 van de winkelsluitingswet te bepalen, dat de win kels op een bepaalde middag zullen zijn gesloten antwoordde Mr. van den Bergh, dat een bevestigend antwoord rechtstreeks uit de wet volgt. Het bsluit van den gemeenteraad be hoeft echter de goedkeuring van de Kroon. Voorts werd gevraagd of in verband met de uitdrukking van den Minister van Ar beid, die spreekt van „bedrijfsbelang" het in overeenstemming is met de wet, dat alleen de winkeliers zich uitspreken over de vraag, of een verordening als in de eer ste vraag bedoeld, moet worden ingevoerd. In zijn antwoord merkte Mr. van den Bergh op, dat de Raad verstandig zal doen, alvorens zulk een besluit te nemen, zich er van te vergewissen, hoe het „bedrijf" te genover zulk een verordening staat. Hij zal dan hebben te overwegen of naar zijn oordeel het „bedrijf" het „bedrijfsbelang" juist ziet en of Algemeen Belang cn Be drijfsbelang al dan niet met elkaar in over eenstemming zijn. Zijn zij naar zijn oordeel niet met elkaar in overeenstemming, dan zal de Raad Al gemeen Belang en Bedrijfsbelang zoo nauwkeurig mogelijk tegn elkaar hebben af te wegen. Tenslotte stelde men de vraag of het be drijfsbelang dient te worden bepaald door ondernemers en werknemers, waarop het antwoord luidde, dat het vanzelf spreekt, dat indien de Raad het „Bedrijf" advies vraagt], het oordeel van werkgevers en werknemers behoort tc worden ingewon nen. Naar de meening van adressanten staat de wenschelijkheid en de mogelijkheid van de sluiting op een middag per week daar- medo vast. Zij verzoeken don gemeenteraden dan cok met aandrang, de winkelsluitingsver ordening in die zin te wijzigen, dat de win kels op een middag zullen moeten zijn go- sloten, in het belang der winkelbedienden en in het belang van de naleving van de wot. De heer R- C. Verweijck eervol ontslagen als directeur: redacteur Het „Volk" bevatte dezer dagen een be richt over een actie, die door eenige aan deelhouders van het a.r. hoofdorgaan „De Standaard" in het Noorden des lands op touw gezet zou zijn. om op de Maandag ge houden aandeelhoudersvergadering o.m. te doen besluiten tot een nauwkeurig onder zoek naar den financieelen toestand van het blad en het beleid van directie en com missarissen. Zoodanig onderzoek werd vol gens het blad lot nog toe door commissaris sen belemmerd. In een Maandag te Amsterdam gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhou ders van „De Standaard" werd allereerst bedoeld voorstel van do heeren Zwarten berg c.s. in behandeling gebracht. Na uitvoerige discussie, waaraan o.a. de heeren president-commissaris W. do Vlugt, dr. H. Colijn, Zwartsenberg, Mulder, Gel derman, Schouten, prof. Gcrbrandy, Sytse- ma, mr. v. d. Deurc cn v. Andel deelnamen, werd bovengenoemd voorstel ingetrokken, waarna de voorzitter van commissarissen, de heer W. de Vlugt, de verzekering gaf, dat commissarissen bereid zijn wèl-geformu- leerde aanvragen van aandeelhouders schriftelijk te ontvangen en die volledig t3 beantwoorden in een vergadering van de vragers en commissarissen. De balans winst- cn verliesrekening wer den daarna met algemecnc stemmen goed- ekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het aan den heer II. A. van Bottenburg op dien6 ver zoek verleende eervol ontslag met ingang van 31 December 1030. Bij het voorstel van commissarissen om op diens verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag tc verlcenen aan den directeur-redacteur R C. Verweijck, onder dankzegging voor de belangrijke diensten door hem vele jaren aan de „Standaard' bewezen, sprak de hoofdredacteur dr. H Colijn een gevoelvol woord van dank tot den scheidende, niet alleen namens déze vergadering, maar namens heel het anti revolutionaire volk, vooi wat hij voor de „Standaard" was geweest in de bijna 48 jaren, waarin hij aan dit blad zijn krach ten had gegeven Dc president-commissaris sloot zich na mens commissarissen bij dit voorstel van dank aan, herinnerende aan de zeer moei lijke tijden, die de scheidende redacteur had beleefd. De heer Verweijck betuigde daarna zijn dank voor het volledige vertrouwen in vroe ger jaren genoten van dr. Kuyper; daarna niet minder van dr Colijn cn zeker niet het minst van het college van commissarissen. De heer G. *C. de Vlugt, tot dusver waar nemend directeur, werd daarna bij accla matie tot directeur der vennootschap be noemd. Bij de rondvraag, waarbij enkele wen schen tot uitbreiding van „de Standaard" werden ter sprake gebracht, werd tevens vermeld, dat het aantal abonné's thans sterk stijgende is cn een tot nu toe ongekend hoog aantal bedraagt. DE ZUIDERZEEWERKEN. Wi erin gen 1 Juli. Hedenmorgen wer den weer twee dijkgedeeltcn van den groo- ten afsluitdijk Wieringen-Friesland tot el kaar gebracht. Het sluitgat, de z.g. Java- ruggen waarvoor kort geleden het ongeluk met dc sleepboot Veergat plaats had werd namelijk gedicht. Thans blijven du6 alleen nog open de sluitgaten bij de middclgronden cn do vlieten. PHILIPS EN DE RADIOBONDEN. Amsterdam, 1 Juli. De Nederlandsche Bond van Radiohandelaren verzoekt ons te melden: De N.V. Philips Goeilampenfabric- ken heeft het faillissement aangevraagd van de Radiobonden N.B.R. cn B.O.R.N., zulks op grond van de vorderingen, dio Philips aan de arbitrale uitspraak tegen die Bon den ontleent. Heden is voor de Eereto Ka mer der Rechtbank te Amsterdam die aan vrage behandeld. Namens de Bonden werd betoogd, dat de Bonden van de arbitrale uitspraak in verzet zijn gegaan, en dat er geen pluraliteit van schulden bestaat. De rechtbank heeft dc faillissementsaan vrage afgewezen. UITKIJKEN ALS GE UIT DE TRAM STAPT. Twee dames door een auto gegrepen. Arnhem, 1 Juli. Gistermiddag slapten twee dames uit Almelo, die te Arnhem wa ren gelogeerd, uit dc electrische tram. Zij liepen achter de tram om en keken niet voldoende uit, met het noodlottige gevolg dat beiden door een auto uit de richting Vclp werden gegrepen en ernstig gewond. Een der dames werd met een bekkenbreuk cn do ander met een zwaro hcrsenschud ding in het Diaconessenhui* opgenomen. VAN ONZE VEEMARKTEN. De laatste markten geven nog meer on meer het beeld van een gestadige terug gang van onze rundveeprijzen. De aanvoe ren worden nog steeds minder, en trots daarvan, en ook dat nu de prijs veel lager is dan van dit voorjaar, is de kooplust nog zoo klein, dat alles nog niet geplaatst kan worden. Groot is nu weer het verschil in een uit gezocht best gebruiksbeoM cn de gewone meest voorkomende gebruikskoo. Zoo ziet men nu ook nog wel 350 en soms hooger besteden, terwijl een meest voorkomende gewone melkkoe verhandeld wordt in de prijs van 275 tot 300, wat ongeveer neer komt op een verlaging van 50 f 60, na verschenen voorjaar. Van kooperszijJc hoort men nu ook nog wel zoggen: „ze zijn nog veel te duur." Zeker, gezien de op brengst der zuivel en vooral industricmelk moeten ook wij hun gelijk geven. Iets an ders is, zij die nu moeten verkoopen, en vooral de wciders, welke hoofdzakelijk dit voorjaar hebben moeten inkoopen, kunnen met deze prijzen niet uitkomen. Ook de slachtveehandel is er niet beter aan toe, de aanvoeren zijn ruim en do vraag maar gering; zoowel tc Amsterdam als Rotterdam waren dc prijzen dan ook In doorsnee niet te handhaven. Ie kwaliteit, welke er nu eenmaal in ons land niet veel is, kon nog het beste geplaatst worden, gold nog ongeveer de vorige week-prijzen, zoo om de 1 per K.G. geslacht. De mindere soorten konden slechter geplaatst worden en golden lagere prijzen, 2de kw. gold nu 0.850.90, 3de kw. 0.750.80, alles per K.G. geslacht. De vette kalveren zijn ook weer niet zoo goed meer te plaatsen; de aanvoeren over treffen verre de vraag. De export doet ook weer niets en met zoo'n aanbod kan het binnenland ze niet allen gebruiken. De prij zen zijn dan ook weer lager, 1ste kw. gold van 0.35—0.38, een enkele wel iets hooger, 2de kw. 0.300.32, 3de kw. 0.25—0.28, alles per pond levend. De nuchtere kalveren konden juist beter geplaatst worden, dc aanvoer is niet groot, terwijl België momenteel weer wat vraagt; de prijs ging ongeveer 2 omhoog, goede slacbtkalveren golden nu van 813 per stuk Do varkenshandel is weer wat geluwd, wat ook trouwens onze verwachting was, toch zijn de prijzen nu weer heel wat betert, dan voor enkele weken, goede vleeschvar- kens golden nu te Rotterdam weer van 19 20 cent, vette varkens van 1718 cent, ter wijl zouters zoo ongeveer 18 cent golden, alles per pond levend. H. De communisten te Ridders kerk waren te laat Betreffende het instellen van een onder zoek ter zake van een in den kieskring Ridderkerk bij de candidaatstelling voor de Provinciale Staten geweigerde candida- lenlijst der communistische partij, had de heer De Visser den Minister van Binnen- landschc Zaken cn Laudbouw gevraagd: 1. 13 het de Regeering bekend, dat in den kieskring Ridderkerk bij de candidaat stelling voor de Provinciale Staten, de can- didatenlijst van de communistische partij ten onrechte door den functioneerenden ambtenaar is geweigerd in ontvangst te nemen? 2. Is het de Regeering eveneens bekend, dat het district Zuid Holland van genoem de partij hiertegen d.d. 26 Maart schrifte lijk heeft geprotesteerd en Gedeputeerde Staten verzocht hieromtrent maatregelen te nemen, zonder dat hieraan gevolg is ge- go ven? 3. Is de Regeering bereid hieromtrent 'n ernstig onderzoek in te stellen en maat regelen te treffen, dat zulke onregelmatig heden in het vervolg niet meer kunnen plaats hebben? Minister Ruys de Beerenbrouck, ant woordt thans: 1. Omtrent de in de vragn bedoelde aan gelegenheid is een onderzoek ingesteld Daaruit is gebleken, dat op 10 Maart 1931, te 14.35 uur, ter gemeentesecretarie van Ridderkerk een daartoo op grond van de Kieswet niet bevoegde de candidatcnlijst der communistische partij, wenschto in te leveren. Nadat den betrokkene gewezen was op het bepaalde bij de artikelen 35 cn 40, 1ste lid, der Kieswet, is de candidatcn lijst op dienzelfdcn dag andermaal aange boden, echter eerst tc 16 35 uur. Wegens verstrijken op dat tijdstip van den wettelijken termijn is do lijst gewei gerd. 2. Door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is op een ter zake ingediend be zwaarschrift van hot district Zuid-Holland geantwoord, dat de wettelijke voorschrif ten hun college geen aanleiding gaven tot tusschenkomst. 3. Blijkens het antwoord op de eerste vraag is de weigering van de candidaten lijst gegrond op nict-nakoming van een wettelijk voorschrift en derhalve niet een onregelmatigheid. Voor het treffen van maatregelen ten deze bestaat geenerlei aan leiding. EEN MINDERJARIGE VOOR DEN HOOGEN RAAD. Diefstal van rijwielen. Do Ilooge Raad heeft bohande'd een zaak- van den minderjarigen jongen C. r. D., uit Sasscnheim, die wegens diefstal van rij wielen door het Gerechtshof te 's Graven- hage ter beschikking van de regeering is gesteld. Door de minderjarigheid van den requirant waren do ouders opgeroepen en in de zitting van den Hoogen Raad aanwe zig. De vader van den jongen had in een brief betoogd, dat zijn zoon het slachtoffer waö geworden van twee meineedigen, een politie-agent on een meisje. Nadat de raadsheer, mh Fick, rapport had uitgebracht, werden in besloten zitting de ouders van het kind gehoord. Na heropende zitting concludeerde de procureur generaal mr. Tak. tot verwer ping van hef beroep. Arrest 7 Juli. Tweedaagsche jaarvergadering te Apeldoorn De Ned. mij. tot bevordering der Tand heelkunde heeft haar tweedaagsche jaar vergadering te Apeldoorn gehouden onder voorzitterschap van den heer Ch. F. L. Nord uit Den Haag. In zijn openingsrede over „Doel en werk wijze der maatschappij" gaf de voorzitter zich rekenschap van de richting, waarin do organisatie zich zal moeten bewegen en op welke wijze dit zal dienen te geschieden. Naast de maatschappelijke belangen (zie- kenfondsvraagstuk, positie van de tandart sen aan overheids- en particuliere instellin gen, steunfonds) is het tandheelkundig on derwijs een onderwerp van groot belang, zoowel voor de tandartsen al6 voor de tand heelkunde. In de laatste jaren wordt steeds meer gevoeld het ontbreken van een cen trum, waar wetenschappelijk gewerkt kan worden en dat een instelling zou kunnen worden „voortgezet tandheelkundig onder wijs." Van meer dan een zijde wordt aange drongen om bijv. te Amsterdam tot stich ting van een dergelijk centrum te komen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar met 55 gestegen was tot 651 op een totaal practiseercnden van pl.m 950. Het verslag van den penningmeester liet zien, dat de uitgaven 9877 hebben bedra gen met een batig 6aldo van 2130. Het be drag dor beschikbare fondsen beloopt 18698. Het steunorgaan beschikt thans over een kapitaal van 13.8S8, het uitkee- riijgsfoncte over 3022. Men was ter vergadering overtuigd, dat op het gegeven aantal tandartsen uiter aard slechts een evenredig aantal technici een bestaan kan vinden en achtte daarom een beperkte toelating het eenige middel. Door overleg met de betrokken organisa ties der tandtechnici zal gestreefd moeten worden naar een ook voor de toekomst be vredigende oplossing. Anderzijds ontveins de men zich niet de moeiiiikheid van een kunstmatig ingrijpen in den natuurlijken loop en het vaststellen van den omvang der toelating De voortschrijdende onder verdeeling van arbeid in een zelfstandig voor tandartsen werkende technische labo ratoria mocht, naar het oordeel van som mige aanwezigen, bij het vaststellen van een eenvormige opleiding tot tandtcchnicus niet worden voorbijgezien. In haar rapport inzake het ziekenfonds wezen i6 de desbetreffende commissie tot de overtuiging gekomen, dat het onder de huidige omstandigheden (verwaarloosde toestand van de gebitten) mogelijk noch wenschelijk is om bij de ziekenfondsen naar volledige hulp te 6treven. doch wel naar beperkte hulp, waarbij met eenvoudi ge middelen op gebitssaneering moet wor den aangestuurd. Een permanente commissie van vijf le den voor de regeling van alle aangelegen heden op ziekenfondsgebied zal worden aangewezen. Een bindend besluit nopens het aangaan van overeenkomsten met zie kenfondsen door leden der maatschappij zal op een volgende bijeenkomst worden bekrachtigd. Tot leden van den raad van beroep wer den gekozen de heeren J. Sanders Ezn., J. A. Holthaus en P. H Buisman. Over de ontstane verandering in de ver zorging van tandheelkundige hulp in ons land ten gevolge van de wijzigingen van de Wet op de uitoefening der tandheelkun6t en de dientengevolge verleende bevoegd heid tot uitoefening der volledige tandpro these aan de daardoor geschapen categorio van „tandheelkundigen" werd tenslotte uitvoerig van gedachten gewisseld. DE BANKOVERVAL TE EIJSDEN. Voor den Hoogen Raad, De Ilooge Raad behandelde een cassatie beroep van T. J. LI. D., die door de recht bank te Maastricht i6 veroordeeld tot zes jaar. gevangenisstraf wegens diefstal, voor afgegaan van geweldpleging in het agent schap van de Rotterdamsche Banl^ te Eys- den, waarbij de directeur van dit agent schap, de heer S. gekneveld en met een re volver bedreigd werd. Het Gerechtshof te '6-Hertogenbosch heeft 'lit vonnis bekrachtigd. De Procureur-Generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot verwerping van. het beroep Arrest 7 Juli. DOOR EEN TAXI OVERREDEN. Het slachtoffer in ernstigen toestand naar het Wilhel- mina ziekenhuis vervoerd. Amsterdam, 30 Juni (V.D.). Heden avond omstreeks kwart over zes had in do Frederik Hendrikstraat nabij de 3e Hugo dc Grootstraat een ernstig ongeluk plaats. Een 60-jarigcn veemarbeider 6tak daar zonder zich er van te overtuigen of er geen verkeer naderde, plotseling den weg over, waardoor hij door een taxi gegrepen werd en tegen den grond gesmakt. Met een schedelbreuk, een dubbelo been- fractuur on een gebroken arm werd het slachtoffer naar het Wilhelmina ziekenhuis overgebracht. DE LACHSTERN. In den Scheurpolder bij Hoek van Hol land, aan de Zuidzijde van den Waterweg, zit thans een lachstern te broeden. Tot he den moet dit soort vogels nog nooit in ons land hebben gebroed.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9