DE WEDSTRIJDEN VAN PRO PATRIA DE FEESTELIJKHEDEN VAN AJAX GROOTSCH TURNFEEST IN HET STADION SCHITTEREND WERK DER BUITENLANDERS Het I.T.O.S.A. VEL0CITAS SLAAT FEIJENOÜRD FRIESCHE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN GOEDE ITALIAANSCHE KRACHTEN Duisburg favoriet BIJ HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Een drukbezochte receptie y Massaal optreden van ongeveer 3000 gymnasten Amsterdam, Zondagavond. Verwend zijn de Hollanders niet met grootsche tuin feesten. De gymnastiekbeweging is nog niet zoo ingeburgerd, dat in alle lagen van de bevolking op hoogtijdagen belangstel ling is voor de turnsport. Het blijft immers een gewaagde onderneming om dergelijke feesten op touw te zetten. Des te meer valt het te loven, dat „Kracht en Vlugheid" ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan een tweedaagsch turnfeest organiseerde, waar bij niet alleen van heel veel te genieten viel. maar waarbij zelfs de publieke belang stelling alleszins bevredigend was. Men heeft getracht, mede door de deelneming van de beste Duitsche en Fransche krach ten, een turnfeest te organiseeren, dat pro paganda moest maken voor de gymnastiek zaal Door de massale uitvoeringen op bei de dagen, en ook door de vereenigingsoefe- ningen en de persoonlijke prestaties van vele turners is men daarin volkomen ge slaagd. We zijn er van overtuigd, dat de ruim 7000 toeschouwers op Zaterdagavond en de meer dan 10.000 toeschouwers op Zon dagmiddag den indruk hebben meegekre gen, dat de gymnastiek de volksport bij uitnemendheid is. Wij zeiden het reeds, er viel zeer veel te loven. Als hoogtepunten zouden we willen noemen het optreden van de Hochschule fuer Leibcsuebungen uit Berlijn en dat van de Ecole Superieure te Joinville le Point, die op perfecte wijze de monstreerden hoe volmaakt en veelzijdig de verschillende oefenineen het lichaam ontwikkelen. De intocht van alle deelnemers en de vaandelgroet aan de jubileerende verecni- ging maakten een prachtig effect. Jammer was het, dat de programma's te overladen waren, dubbel jammer omdat kennelijk de bedoeling voorop had gezeten, zoo alzijdig mogelijke nummers samen te stellen. Op dat iedere groep, iedere vereeniging tot zijn recht zou komen. Juist echter, omdat men te veel wilde geven, kon lang niet alles voldoening schenken. Bovendien werd het Zaterdagavond en ook Zondagmiddag veel te laat. De Zaterdagmiddag was meer een alge- meene repetitie voor de beide volgende uit voeringen. Voorts werden de 100 Meter hardloopen series voor dames en heeren ge- loopen en de estafettenummers voor dames en heeren, alles internationaal. De optocht van alle deelnemers en deelneemsters door de stad trok veel belangstelling. Des avonds onder prachtige weersom standigheden vonden de wedstrijden in bal letten, rythraische dansen, vrije en gerced- schapsoefeningen aan. De 1500 Meter hard loopen werd door M. Hoexum van Dotiar uit Leiden gemakkelijk gewonnen. Door leden van K. en V. werd opgevoerd het spel: „De Zegepraal van Vader Jahn". De figuur van Vader Jahn is meer symbo lisch gekozen: om het jonge geslacht den grooten voorganger in woord en daad te leeren kennen en te leeren waardeeren. In het spel waren verwerkt een ballet van mevr. PolakDreese, rythmische en volks dansen van mej. R. van Praag en vrije oefeningen van den heer M. Polak. Het Faustballet met mevr. L. Polak—Dreese als 'de uitbeelding van het Conservatisme en mej. L. de Betue als de „Gymnastiek", die de overwinning behaalt, is met zijn belich ting der schijnwerpers en kleurige costuums uitnemend geslaagd. Het openingsnummer op Zondagmiddag, waaraan alle leden en adspiranten van Kracht en Vlugheid deelnamen, slaagde als opening zeer goed. De heeren van de Ecole Militaire lieten menig staaltje van hun geoefendheid zien. Aan de brug en het hoogrek toonden de Franschen hun kunnen, voorts kregen de toeschouwers een lesje: hoe men een goed hordenlooper wordt. En tenslotte zal me nige Hollandsche athleet jaloersch zijn op de prestaties van de speerwerpers. Het Ne- derlandsch record werd hier glansrijk ge slagen. Dan de oefeningen. Hoe beheerscht zijn de bewegingen. Hoe energiek is de houding en toch hoe innerlijk bewogen zijn die vrou welijke en mannelijke studenten. Welk een innerlijke overtuiging moet hier aanwezig zijn. De verschillende spelen volgen. Welk een afwisseling brengen ze in hun uitvoe ring. Het slingerballen der dames, het speerwerpen der heeren is af. Er zit lijn in, een pittig partijtje handhal der heeren volgt. Welk een snelheid, van begrip, van handelen, van gooien. De meisjes voeren een nummer met het springtouw uit. Niets verveelt, niets is te veel, het wordt een ge heel, zoo overtuigend, zoo grootsch, dat na afloop de bronzen mannen en vrouwen een ovatie krijgen. Tot slot een Tuechertans van allen, een frisch afscheid met een frisch lied als pakkend slot. Alweer is het Iaat geworden en onder vrij wat minder publieke belangstelling worden de laatste algemeene vrije oefeningen der dames ver werkt Te ruim half zeven Zondagavond kon dr. E. van Minden het slotwoord spre ken. De uitslagen der verschillende wedstrij den luiden: Balletten} 1. Union Sportive des Cheminots de l*Etat Parijs, 98 punten. 2. Union Sportive des Trefileries du Havre, 87 punten. 3. Nieuw Brunhilde, Leiden. 4. Compagnie de Sauveteurs dc Reims. Rythmische dansen: 1. Simson, Amsterdam, lllH punt; 2. Union Sportive des Cheminots de l'Etat, Parijs; 3. Atalanta, Rotterdam; 4. Union Sportive, Havre; 5. Compagnie dc Suave- teurs, Reims. Vierkamp gymastiek dames: 1. Simson, Amsterdam, 3S0,75 punten; 2. Nieuw Brunhilde, Leiden, 3543/« punt; 3. Keizer Otto, Naarden; 4. 's-Gravenhage. Vierkamp Gymnastiek heeron 1. 's-Gravenhagc, Den Haag 357punt: 2. Pretoria, Amsterdam; 3. Thor, Arnhem; 1. Turno, Amsterdam; 5. Donar, Leiden. Gereedschapsoefeningen naar keuze, dames: 1. Westerkwartier, Arasterdam, 100XA p.; 2. 's-Gravenhage; 3. Turno, Arasterdam. Gereedschapsoeleningen hoeren: 1. Turno, Amsterdam, 92 punten: 2. Zee burg, Amsterdam, 86 punten. Vrije oefeningen naar keuze dames: 1. Simson, Amsterdam. 10S punten; 2. Trefiliries du Havre, 102^2 punt; 3. Turno, Amsterdam: 4. Cheminots, Reims; 5. Ata lanta, Rotterdam. Wedstrijd vrije oefeningen naar kenze, heeren: Turno, Amsterdam, S9 punten Athletiek-wedstrijden: 100 Meter heeren: 1. Jansen, Amstels G. V,. 11,2 sec 2. Wildeboer, idem, 11.4 sec.; 3. Pruym, Pretoria; 4. Furth, Pretoria; 5 Bonte, Donar, Leiden. 100 Meter dames: 1. Kuster, Nieuw Brun hilde, Leiden, 13.1 sec.; 2. De Koek, Am stels, 13,2 sec.; S. Hoogedoorn, Nieuw Brun hilde, Leiden, 13,7 sec.; 4. Bakker, idem; 5 Bremmer, idem; 6. Mile Demolin, Reims 1500 Meter hardloopen: 1. M. Hoexura, Donar, Leiden, tijd 4 min. 38,S sec.; 2. L. Bangma, Amstels; 3. G. Kooy, Donar, Lei den; 4. P. Jansen, Donar, Leiden. 4 X 100 Meter estafette: 1. Hochschule I, Berlijn, 45.9 sec.; 2. Hochschule II, 46 sec.; 3. Amstels G. V., Amsterdam; 4. Pretoria, Amsterdam. 4 X 100 Meter, damesestafette: 1. Nieuw Brunhilde, Leiden, 54,4 sec.; 2. Hochschule, Berlijn, 54,5 sec.; 3. Thor, Arnhem, 54,8 sec.; 4. Zeeburg, Amsterdam; 5. Sauveterus. Reims; 6. Trefiliries, Le Havre. in een der laatste minuten werd bestreden, volkomen toekwam. 21 overwinning voor de noordelijken Groningen, 4 Juli. De laatste wed strijd van de kampioenscompetitie van dit jaar hedenavond te Groningen gespeeld tus- schen Yelocitas en Feycnoord was onder ideale weersomstandigheden ten aanschou- we van 3000 toeschouwers voor het Noor* den een waardig slot van het seizoen. De Groenwitten zijn er door fraai combinatie spel uitgevoerd in een snel tempo vrijwel den geheelen wedstrijd, met uitzondering van het eerste kwartier de evenknie van het op volle kracht spelende vrijwel volle dige elftal der Rotterdammers geweest Meermalen hadden de Velocitanen zelfs het het beste van het op hoog peil staande spel, waardoor hun de overwinning, welke eerst Zooals gezegd was Feyenoord het eerste kwartier sterker en in die periode wist Duinhouwcr uit een pass van Barcndrecht zijn elftal de leiding te geven. Geleidelijk ging daarna het spel woer gelijk op, cn et telijke malen ontstonden er fraaie duels, welke het publiek ongewoon enthousiast maakten. Ofschoon de Groningers tegen het einde der eerste helft het spel eenigen tijd be- heerschten en de voorhoede eenige goede kansen kreeg, behielden de gasten dc lei ding tot half-time. Kort na rust evenwel bracht de Velocitas midvoor, Heideveld de partijen op gelijken voet. Ofschoon het spel in de daaropvolgende periode niet meer op het peil der eerste helft stond, werd er ook in dezen speeltijd beter gespeeld dan in welken kampioenswedstrijd van dit jaar te Groningen ook. Kort voor het einde wist Heideveld onder groot enthousiasme de ver diende overwinning te bezorgen. Feyenoord had invallers voor Hendrix, Pauwe Sr. en Groenendijk, Velocitas voor de Wolf Sr., en Bolwijn, en had Muninga en van der Velde weer vervangen door Heideveld en Fraus- scn. De wedstrijd stond onder leiding van v. d. Mey te Schiedam. Huizum, 5 Juli. Onder veel belangstel ling en begunstigd door fraai weer werden heden alhier de Friesche Athletiekkam- pioenschappen gehouden. De prestaties wa ren over het algemeen beter dan die van het vorige jaar. Mej. T. Schuurman uit Drachten vestigde een nieuw Nederlandsch record op de 80 Meter door dit met 0.2 sec. te verbeteren. De voornaamste uitslagen luiden: Ivogelstooten heeren: 1. L. Drost (T.H.O.R.Harlingen) 11.25 M 2. B. v. d. Veen (U.D.I.—Warga) 10.3S M. Verspringen met aanloop dames: 1. Mej. T. Schuurman (U.D.I.—Drachten) 4.99y2 M. 2. M. Broersma (Quick—Huizum) 4.80 Meter. 1500 Meter hardloopen heeren: 1. J. BrouwerQuick Huizum 4 min. 24.8 sec. 2. F. de Boer (V. K. Joure) 4 min. 35.4 sec. 200 M. hardloopen heeren: 1. P. Zijlstra (Quick—Huizum) 24 sec. 2. D. van Delden (A. V. Sneek) 24.1 sec. Speerwerpen dames: 1. J. Mulder (Sparta Drongrijp) 32.10 M. 2. G. Schoonhoven (BrinioLeeuwarden) 23.03 Meter. 400 M. heeren: 1. M. Klazema (Hercules—Drachten) 55.2 sec. 2. L. Scheepstra (Quick Huizum) 5S sec. 80 Meter dames: 1. Mej. T. Schuurman (L'.D.I.Drachten) 10.3 sec. (Nieuw Nederlandsch Record). 2. M. Broersma (Quick Huizum) 11.1 scc. Verspringen met aanloop heeren: 1. P. Zijlstra Quick Huizum 6.05 Meter. 2. R. de Leeuw F.T.C.Heerenveen 5.84 M. Ivogelstooten dames: 1. G. Schoonhoven (BrinioLeeuwarden) 8.7 0 M. 2. D. Donath (Quick Huizum) 8.44 M. 3. K.M. hardloopen heeren: 1. W. Castelein Quick Huizum) 10 min. 24 sec. 2. J. Brouwer (Quick Huizum) 10 min. 27.6 sec. Polsstokhoogspringen: 1. J. Rutgers (Quick Huizum) 3.30 M. 2 D .van Delden (.V. Sneek) 3.10 M. 4 X 100 Meter Estafette dames: 1. L'.D.I. Drachten 56.13 scc. 2. Quick Hui zum 56. 4 sec. Heeren 4 X 100 Meter Estafette: 1. Quick Huizum '4S sec. 2. U.D.I., Drach ten 50 sec. ATHLET1EK Mooi succes van Feyenoord op de 1500 M. Rotterdam, 5 Juli. De internationale wedstrijden van „Pro Patria" op het Spar- tastadion, alhier, hebben dank zij liet schit terende weer, een vlot verloop gehad. Dc langstelling was vrij groot, vooral door liet uitkomen van de goede Italiaansche krach ten. Begonnen werd met het nummer 200 me ter hardloopen-B-klasse Nationaal. Hiervoor kwamen 24 loopers aan den start in zes series. De nummers 1 van elke serie en twee snelste tweeden kwamen in de halve beslis sing. In de finale kwamen do Waele (Het Noor den) Rotterdam, van Buren (AVAC) 't Hart (P.P.) en v. d. Schot (A.V. '23). Dc uitslag was: 1. De Waele 24 sec. 2. 't ITart 24.1 scc. 3. van Buren 24.6 sec. 4. v. d. Schot 24.7 scc. Het nummer 110 Meter hordenloop was internationaal door het deelnemen van drie Duitschers en den Italiaan Facetti. Nadat de 7 deelnemers eerst in twee series geloo- pen hadden, kwamen 6 hunner in de finale. Deze was niet erg fraai. Facelli, die al een ronde ingeloopen had, kwam te vallen, waardoor ook Stöckmann van de S.V. 1899 uit Duisburg niet verder kon. De uitslag was: 1. Wieneke, S.V. 1S99 Duisburg 15.5 sec. 2. W. Kaan HAV Haarlem 15.7 sec. 3. A. Kaan HAV. Haarlem. Karman van V. en L. werd gedisqualifi- ceerd en Stöckmann en Facclli kwamen niet aan. Ook de 100 M. hardloopen was interna tionaal. De Italianen Maffi en Toettin lie pen mee; verder cenige Duitschers en ccni- gc Belgen. De no. 1 en 2 kwamen in de beslissing. Maffi. die in de eerste serie liep, gaf op. De uitslag van de finale, die zeer mooi, hoewel niet al te snel geloopen werd, was: 1. Toetti, Italië 11.2 sec. 2. H. de Boer V. cn L. 11.4 sec. 3. B. Pieper Duisburg 117 6ec. 4. Voss Düsseldorf 11.8 sec. 5. Boot, DTC 11.8 sec. 6. Tschopp, Beerschot. De 400 M. bracht Duitschers, Belgen, Hol landers cn den Italiaan Carlini in de baan. Do uitslag was: 1. Bergmann Duisburg 50.7 Sec. 2. Carlini Itdliê 50.9 sec. 3. Prin sen Tubantia Antwerpen 51.2' sec. 5. Dop. V. en L. 52.2 sec. Veertien deelnemers waren er voor het nummer 1500 M. hardloopen klasse B, na tionaal. Dc uitslag was een mooi succes voor Feyenoord: 1. Jansen Feyenoord 4 min. 25.4 scc. 2. v. Gelder, Feyenoord 4 min 26.4 sec. 3. He beis V. en L. 4 min. 32.6 sec. 4. Hermes Trekvogels 4 min. 34.8 sec. 5. Kruis RAV. 4 min. 36.4 sec. 6. Scheenloop Pro Patria. Het nummer 800 Meter hardloopen, dat weer internationaal was, ging naar Düssel dorf. De eenige Amsterdamsche deelnemer ging niet den tweeden prijs strijken. 1. Lefcber, Düsseldorf 1 nun. 594 sec. 2. Lijflander A-V '23 Amsterdam 1. min 59.7 sec. 3. P. Nicuwland Feyenoord 2 min. 0 sec. 4. II. Visser Feyenoord 2 min. 6.2 Voor snelwandelen stond op het program ma 5 K.M. Schwab uit Charlottenburg en Belangstelling uit binnenen buitenland Het was te voorzien, dat het Amsterdam- eche „Ajax", dat ecret het afdeehngskam- piocnöchap en als de kroon op hei werk daarna het kampioenschap van Nederland had binnengehaald, op waardige wijze zulks zou willen vieren. Na een zoo inspan nend kampioensjaar mochten de bloeme tjes buiten gezet worden. Nadat wc kcnni6 hebben genomen van de feestelijkheden van de laatste drie dagen mag geconstateerd worden, dat de feestcommissie er in ge slaagd is een werkelijk fee6t voor de gehee- le Ajax-familie te organiseeren Drie dagen woei de Ajax-vlag op het Carlton-hotel, het begon Donderdagavond met een diner van alle spelers, bestuur, commissieleden enz. met hunne dames, het ging ei- buitengewoon gezellig toe. Op Vrijdagavond was er een speciale filmvoorstelling in Tuschin6ky, het geheele theater was ter beschikking van Ajax, in aansluiting aan bedoelde filmvoor stelling was er een goed geslaagd nacht feest En als een 6lot dat pakte recipieerde het voltallige AJax-bestuur Zaterdagmiddag in een der keurig ingerichte zalen van het Carlton-hotel. Toen wij tegen vier aur verschenen, kon den we reeds een schat van fraaie bloemen bewonderen, alsmede alle bekers, medail les en andere eere-teekencn, welke Ajax in den loop der jaren mocht in ontvangst ne men. Al deze kostbaarheden waren in een vitrine en kast tentoongesteld. Even vier uur begon de stroom van gelukwenschen, als een der eersten welke het bestuur com plimenteerde noemen we den heer Van Schagen, inspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, welke namens het gemeentebestuur van Amsterdam hartelijke woorden tot de kampioensclub sprak; spre ker wees op het groote nut van de sport in het belang van dc volksopvoeding. Daarna verschenen de heer en mevrouw Ketelaar, eerstgenoemde meende te mogen 6prckcn namens de geheele burgerij van Amster dam, die op zoo duidelijke wijze met Ajax heeft medegeleefd. Vervolgens dr. Van Prooyc, de K.N.V.B.-voorzittcr, vergezeld van den hoofdconsul den heer Boeljon. Spr. merkte op, dat er in dezen feestelijken kring een zekere rust heerscht en wel als men- schen die hebben gewerkt en door van de vijf kampioenen als eerste te eindigen, de kroon op het werk hebben gezet. Dr. Van Proove rijkte daarna het eere-metaal van den Bond aan den Ajax-praeses over, als mede den Van Tuyl-beker voor een jaar. De heer Gosschalk, voorzitter van den Anisler- damschen Voetbalbond, prees Ajax voor het fraaie resultaat, de prettige samenwer king en hoopte dat het Ajax goed zou blij ven gaan, want, aldus 6pr., dan gaat het den A.V.B. eveneens goed. Als aandenken bood de heer Gosschalk een prachtige vlag aan. Zeeburgia overhandigde een beeld. Een aardig moment was het toen de vertegen woordiger van Go-ahead complimenteer de; de Ajax-voorzitter prees de buitenge wone sportieve opvatting van deze Ooste lijke club. Natuurlijk verscheen Feijenoord ook; wij zijn het niet geworden, aldus de Rotterdam mer, doch wij wenschen Ajax prettige feest dagen. II.B.S. overhandigde een schilderij en Pa de Haan sprak namens de Zwaluwen hartelijke woorden. Men zal het ons niet ten kwade duiden, dat we met de opsom ming van dc talrijke bezoekers hierbij ein digen, volledig kunnen we niet zijn, ook de telegrafische en schriftelijke gelukwenschen waren vele. Dc voorzitter van Ajax, de heer Sclioe- vaert, had voor een ieder enkele hartelijke woorden, het was op deze receptie, die van vier tot ongeveer zeven uur duurde, bui tengewoon gezellig. Een uitstekend buffet zorgde er voor, dat het niemand aan iets ontbrak. Om half acht begon het officiecle diner, waarvoor zeer veel belangstelling be stond, ook in de prachtige bovenzaal van het Carltonhotel. Aan de hoofdtafel zaten met het Ajax-bcstuur o.a. dr. Van Prooye, K.N.V.B.-voorzitter, wethouder Polak na mens het gemeentebestuur van Amsterdam, al6rncdc andere bekende officieelc personen, te veel om op te noemen. Voorzitter Schoevaert opende de tafel met een korte toespraak en wethouder Polak heeft later namens het gemeentebestuur aan Ajax dank gebracht voor de mooie prestatie van het eerste elftal. Het gemeen tebestuur zal de prestaties van Ajax blijven volgen en namens het college van B. en W. overhandigde spr. een fraaie legpenning. Dc K.N.V.B.-voorzitter bracht naar voren, dat deze feestviering een belangrijke daad is, dergelijke momenten zijn voor dc voet balsport een goed ding. Vermelden moeten wc nog, dat de Ajax- secretaris, de heer Koolhaas, de spelers van het elftal, hetwelk gisteren voor een 10- daagsche toer naar Zwitserland is vertrok ken, ernstig op het hart heeft gedrukt ook daar te spelen als de kampioen van Neder land Te Bazel speelt Ajax tegen de club Young Boy6, de tweede tegenpartij is nog niet de finitief bekend. de Italiaan Frigerio, waren er met de gebr. M. en P. Engelman van Pro Patria inge schreven. De afstand werd echter veranderd in 1 F.ngelscho mijl terwijl Frigerio wegens een verwonding niet uit kon komen. Schwab zou trachten het wereldrecord, dat 6 min. 26.8 sec. bedraagt, te verbeteren. Dit is hem op geen stukken na gelukt. Hij won gemak kelijk in 6 min. 47.5 sec. voor P. Engelman, wiens tijd 7 min. 5.8 sec. was. M. Engel man viel uit, na een ronde. Het internationale nummer 1500 Meter OKacht een gemakkelijke overwinning van den Duisburger GerulJ (S.V. 1899). De uit slag >vas n.l.: 1. Gerüll, Duisburg 4 min. 15.9 sec. 2. A. Zcegers, A vac 4 min. 16.8 sec. 3. Chapelle, Beerschot 1 min. 21 scc. 3. Brandenburg, ITAV 4 min. 21 scc. 5. F. du Hen DFC. Internationaal was het nummer 4 X 100 M. estafette. In de eerste serie viel tot veler verwondering dc Italiaansche ploeg al uit Zij werd no. 5, na Duisburg, V. cn L. cn Duisburg-DüsscldorfV-'ombinatfe. Deze drie ploegen kwumen met Trekvo gels en DFC. na de finale. Dc uitslag was: 1. Duisburg 43.7 sec. 2. V. en L. 44 sea 3 Duisburg-Düsseklorf 4 4.3 sec. 4. Trekvo gels 45.8 sec. Dc 5000 Meter hardloopen bracht do P.P- er Baars Steinrman een aardig succes. Na dat hij geruimen tijd roet den Duitscher Klip, de leiding van hoi peloton had ge had, liep hij meer en meen* uit, om tenslotte in mooie stijl te winnen. De uitslag was: 1. N. G. Baars Sleinomaji Pro Patria 15 min. 40 sec. 2. Klip, Düsseldorf 15 min. 51.8 sec. 3. Vincent, Tubantia (België) 16 min. 25.8 sec. 4. Peters, Trekvogels 16 min. 56.6 sec. 5. Groeneweg Pro Patria 17 min, 11.8 sec. De laatste wedstrijd was dc Olympische estafette, waaraan deelnamen Duisburg- r(üsseldorf, V. en L., Pro Patria cn A.V. '23. Lie Dujtschers gaven vooral mooien strijd to zien. De uitslag was: 1. Duisburg 3 min. 42.9 sec. 2. Düsseldorf 3 min. 43 se>e. 3. V. en L. 3 min. 49.3 sec- 4. Pro Patria 3 min. 53.8 sec. 5. A.V. *23 3 mih. 55 sec. Gedurende de loopwedstrijden werden op het middenterrein de wedstrijden hoog springen afgewerkt. Bij het hoogspringen V had de eenige recordverbetering plaats W. Hofman van AVG 1926, heeft n.l. 1 M. 84.4 gesprongen, terwijl het record (niet of ficieel) ten name staat van Roelofs met 1 M« 82.9 scc. In dit nummer werd de Belg Hansen (La Santoise), dfe dezelfde sprong maakt, no. 2 (na loting). Derde was Kara6tra van V. en L. met 1.70 M. Van het nationale nummer hoogspringen B. was de uitslag: 1. Krijgsman V. en L. 1 M. 75. 2. Colijn V. cn L. 1 M. 70. 3. Kuil A.V. '23 1.65 M. 4. Janz Pro Patria 1.05 M. Polsstokhoogspringen A. bleef middelma tig. Een werd do Belg G. Etienne uit Char leroi met 3.30 M; en twee v. d. Most van Pro Patria met 3 M Van het nationale nummer B. had alleen J. llartsma van A.V. '23 ingeschreven- Hij haalde 2.80 M. Het speerwerpen was ook heelemaai voor de buitenlanders. Alleen Walstra van A AC. wist rich te' plaatsen, hoewel zijn worp onder het Ne derlandsch lecord bleef, dat met 53.61 M. op naam van J. Knol staat. Dc uitslagen luiden. 1. Bülovv, Bcrghcn Sport, 54.91 M. 2. Etienne, Charleroi 54.51 M. 3. Voss, Duis burg 4S.81 M. Na afloop der wedstrijden werden de pre zen uitgereikt door den lieer L. Koning, ge meentelijk inspecteur van de Lichamelijke' Opvoeding te Rotterdam. DE TOUR DE FRANCE. De uitslag der zesde étappe. P a r ij s, 5 Juli. (H. N.) De organisators van de tour de France hebben besloten, dat Charles Pelissier en Di Pacca (Italië), dio in het totaal cla6sement met evenveel pun ten aan het hoofd staan, beiden dc gele trui mogen dragen. Vandaag werd de zesde étappe Les Sables —Bordeaux, een afstand van 33S K.M., ver reden. De deelnemers aan de tour vertrok ken om 5 uur 8 min., de overige renners om 5 uur 28 min. Na 120 K.M. 6laagde Degraève erin, de groep touristen in te halen. De uitslag van de zesde étappe is: 1 ITaemerloinck (België), in 10 uur 46 min. 20 6ec. 2 Leducq (Frankrijk). 3 Battesini (Italië). 4 Di-Pacco (Italië). 5 Ziegel (Duitschland). 6 Le Calvez (Frankrijk). 7 Verwaecke (België). Allen met denzelfden tijd. In het totaal classement hebben Pelissier en Di-Pacco met 42 uur 54 min. 37 sec. de leiding. Waterpolo. NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Uitslagen waterpolo. le klasse. Sloten: D.J.K. I—S.V.H.: 2e klasse D: Hengelo: 't Weusthag—Z.B. Z.V.: 6—0 Hengelo: H.Z.C—D.J.K.: g—4 3e klasse E: Zwolle: B.Z.Z. 2—Neptunus (Zutfen)" Oldenzaal: 02* an P.C.—H^LC, 2t ir-Ö

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 8