P.E.RINTEL KLÉËDÏMG MAAR MAAT MALVERSATIES MET SCHEEPSHYPOTHEKEN Beëedigd scheepsmeter medeplichtig DE VECHTPARTIJ TE 's GRAVENHAGE Varkensmarkt 13-15 TWEE VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD GENOOTSCHAP „VRIJ NEDERLAND" DE BRAND OPDEGOOISCHE HEIDE Het wortelgestel niet aangetast RADIOPROGRAMMA Merken uit schepen verwijderd en ze vah een nieuwen naam voorzien Dordrecht, 6 Juli. Voor de arrondiS6e mcnts-rechtbank hadden zich heden te ver antwoorden J. C. L. en II. v. K. in verband met de groote fraudo gepleegd door L. Men zal zich do feiten herinneren zegt de Tel. die groot opzien hebben gebaard. Wanneer een schip gebouwd wordt of in de vaart is moet het om daarop hypotheek te verkrijgen worden gemerkt. Was dit ge schied, dan vertrok het schip om eenige maanden, ja zelfs wel eenige weken latei- onder een anderen naam weer te verschrij nen. L. liet er dan het merk uithalen en het schip opnieuw inschrijven, waarna hij voor de tweede maal op dit schijnbaar onbelaste schip geld kon vorkrijgen bij de scheeps- hypothcekbanken. Op die manier verander den schepen soms vier of vijf maal van naam. Dit ging geruimen tijd goed, totdat de zaak op oen keer, toen een schip voor de vijfde of zesde maal opnieuw zou wor den gemerkt, de oude weggewerkte merken werden ontdekt, L. hoorde dit en gaf zich vrijwillig aan bij het parket te Dordrecht. Er ontspon zich een heftige woordenwis seling tu6schen de beido verdachten om een bedrag van 2300, die L. aan v. K. tul band had gesteld toen dezo de Liquenda verliet. L. zei dat daarvan 2200 bestemd waren om v. K. den mond te snoeren, doch deze hield vol dat het geheele bedrag voor vergoeding van den inventaris van het schip was bestemd. Bovendien beweerde deze dat L. hem misleid heeft De officier van justitie was in zijn requisi toir mild jegens L. gestemd. L. was zelf bij hem gekomen om hem van zijn fouten te verwittigen. Toen een en ander publick werd vroeg men zich algemeen af hoe zulks mogelijk wa6. Toen is gebleken, dat dit al leen kon doordat L. de hulp had van een heeedigd scheepsmeter. V. K. was schipper van beroep en werd er van verdacht van de frauduleuze hande lingen van L. op de hoogte te zijn geweest. Ter terechtzitting bleek duidelijk hoe inge wikkeld deze zaak is. L. bekende het hem ten laste gelegde vol ledig in tegenstelling met v. K., die perti nent volhield van het oneerlijke van L.'s handelingen geen vermoeden te hebben ge had. Mr. Van Os, de curator in het door L. zelf direct aangevraagde faillissement, deelde mede dat hot totale tekort momen teel 5SÖ.000 bedroeg. Aangezien evenwel nog tal van procedures in dezo zaak loopen, kan men in de toekomst nog voor verras singen komen te staan. Zijn indruk was dat L. door zijn transacties, die volgens zijn eigen mededeelingen ongeveer twee millioen beloopen, groote verliezen heeft geleden. Door L. was zelf weinig geprofiteerd van zijn oplichterijen. L. heeft 6teeds verloren en groote som men moeten afstaan om schippers en an deren, dio van de fraude wisten, den mond te snoeren. Daardoor heeft hij het een met het ander denken te stoppen en is steeds verder achterop geraakt. De officier noemt een paar frappante voorbeelden hoe er met schepen is omgesprongen. Hoewel natuur lijk L. do hoofdschuldige is, is v. K. verre van onschuldig, waar hij ook kennelijk valschheid in geschrifte heeft gepleegd. De officier eischte ten slotte voor L. een ge vangenisstraf van drie jaar met aftrek van preventieve hechtenis en voor v. K. voor den tijd van negen maanden. L. legde zich bij dezen eisch neer, doch v. K. betuigde zeer geagiteerd zijn onschuld .voor de rechters. Daarna was het woord aan de verdedi ging. Mr. Van Marwijk Kooy vestigde er de aandacht op, dat L. zelf geen voordeel heeft gehad van de transacties en zich zelf heeft aangegeven. Aan de hand van voorbeelden van naar zijn meening soortgelijke zwaar dere vergrijpen concludeerde hij tot 'ver lichting van straf. Mr. Verheij schilderde zijn cliënt v. K. als een eenvoudig, onschul dig man af, die van al de handelingen waar hij bij te pas is gekomen niets begrepen heeft. Ilij achtte dezen man een slachtoffer van do listige 6treken van L. Na eenige repliek werd de uitspraak bepaald op van daag over veertien dagen. Scheepsmeter verhoord. Daarna kwam aan de orde de zaak tegen den scheepsmeter M. te Dordrecht, die het L. zou hebben mogelijk gemaakt de frau des te plegen. M. moest de merken aanbren gen op de schepen die L. daarvoor aanwees. Volgens L. zou hij voor zijn stilzwijgen geld hebben geaccepteerd. M. kwam op zijn eerste verklaringen torug. Hij zcide nooit iets van de fraude te hebben gemerkt en nooit geld van L. te hebben geaccepteerd. Mr. Kronenberg achtte het in zijn requisi toir niet mogelijk, dat M. niets van do fraude van L. heeft gemerkt. Ook hechtte hij veel waarde aan de getuigenis van L„ dien hij volkomen betrouwbaar achtte. Hij wilde evenwel den goeden staat van dienst en den gunstigen levensloop van verdachte in aanmerking nemen en eischte één jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Verdachte's verdediger mr. Mackenbach uit Den Haag vond dat in dezo zaak de ge heele beschuldiging steunde op de verkla ringen van L., waaraan hij geen waarde hecht en verzoekt vrijspraak. Mevrouw! Voor de koflietafel: Een flacon heerlijke paling, ma kreel, of geep ln gelei, maar ge kocht ln den IJMUIDER VTSCHHANDEL, Utr.straat 40. Tel. 92. EEN WANDELPAD IN ZEE. Eon groote attractie, aldus hot Hbld., is Hulzen dit zomoreoizoon rijker geworden. Hot betonnen wandelpad op do Noordcrha- venpior ia voltooid en keurig afgedekt met 6proolfalt. Een paar Jaar geleden was een paar honderd M. van het anderhalve Meter broodc pad aangelegd, en tevens het plat vorm aan den kop, acht bij negen M. groot, afgowerkt. Maar wie de wandeling naar den daar 6taandon lichttoren wilde ondernemen, moest eon G00 M. afleggen, springend van kol tot kei. Thans is het voor alle bezoekers van do Hulzerhavcn te doen om een 800 M. uit de kust zich op vasten bodem toch mid den in zee te wanen. Wanneer het gemeen tebestuur op het brcede platvorm enkele banken plaatste, zouden de bezoekers nog zeer worden geriefd. De getroffene heeft een operatie ondergaan '6-Gravenhage. De 24-jarige Scheve- ninger P. J., die gieter na een onderlinge vechtpartij met kornuiten in een café aan do politie een revolverschot in de buik kreeg heeft in de afgeloopen nacht in het Roode Kruis Ziekenhuis een operatic ondergaan, Zijn toestand is ernstig. Omtrent de vechtpartij vernemen wij nog het volgende: De zes Schevcningers die hierbij betrok ken waren, zijn beruchte lieden, die den hee- len avond reeds in een ander café hadden gedronken, zonder te betalen. De kastelein heeft hen laten gaan, omdat hij tegen de woestelingen niet durfde op te treden. Zij zijn toen naar het café aan de Nieboerweg gegaan, waar zij dadelijk begonnen ruzie te maken. Twee agenten kwamen op telefo nisch verzoek om assistentie, doch werden bedreigd en ondanks herhaalde formatie aangevallen door P. J. Een agent lostte toen na gedreigd te hebben het 6chot, dat P. J., omdat hij in gebukte houding liep in den buik trof. De andere 5 Scheveningers over manden een der agenten en bewerkte hem met zijn gummistok. Eerst toen meer po- litiehulp verscheen gelukte het, de vijf woestelingen te arresteeren. S.D.A.P. EN VOORKEURSTEMMEN. De Vrijheid van den kiezer aan banden. In de jongste vergadering van het Partij bestuur dei' S.D.A.P. werd medegedeeld, dat het dag. bestuur zich heeft bezig te hóuden met een viertal gevallen, waarin bij de ge meenteraadsverkiezingen candidatcn van de lijsten der S.D.A.P. zijn gekozen met voor keurstemmen. Na een zeer uitvoerige be spreking van deze gevallen, hechtte het P.B. met algemeene stemmen zijn goedkeuring aan het door het dag. bestuur ingenomen standpunt. Dit standpunt komt hierop neer, dat partijgenooten, die een candidatuur, voor den gemeeneraad aanvaarden, na vaststel ling van de volgorde van de lijst door het referendum, noch in, noch guiten de partij een actie mogen voeren ter bevordering van hun verkiezing door voorkeurstemmen; noch mogen toelaten dat zoodanige actie door anderen wordt gevoerd. Het P.B. be schouwt het handelen in strijd met dit standpunt als disciplinebreuk. Het is ook in strijd met de, in goede trouw van de can didatcn aanvaarde verklaring, dat zij genoe gen zullen nemen met de plaats, hun door het referendum op de candidatenlijst aange wezen. Wanneer de betrokken partijaf dee ling in één dezer gevallen uitspreekt, dat een op deze wijze met voorkeurstemmen geko zen partijgenoot zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad niet mag aanvaarden, dan kan dezc afdeeling daarbij op de in stemming van het P.B. rekenen. (Het Volk). ONEERLIJK POSTAMBTENAAR. Arnhem, 7 Juli. De Arnhemsche recht bank veroordeelde heden den 39-jarigen postambtenaar A. S., uit Wychen, die ver schillende gelden tot een gezamenlijk be drag van f 1300.— in zijn functie van amb tenaar aan het poetkantoor te Wychen had verduisterd tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis overeenkomstig cle eisch. DE ROTTERDAMSCHE HAVENTARIEVEN Rotterdam. 7 Juli. De Scheepvaart- Vereeniging Zuid heeft naar aanleiding van het dezer dagen gepubliceerde voorstel van B. en W. voor het openen van overleg met andere havens betreffende de herziening van de haventarieven, een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin o.m. wordt gezegd, dat het onmogelijk is om in het huidige stadium na alles wat maandenlang is voorgevallen, een voorstel van B. en W., als bovenbedoeld, anders op te vatten dan als een voorstel, waarachter de bedoeling van uitstel schuilt. Het adres van de Kamer van Koophandel van 4 Dcc. j.l. overlezende, krijgt men bij het kennisnemen van het voorstel van B. en W., om nu na bijna zeven maanden het advies van de Kamer van Koophandel te vragen, toch wel het besef, dat voldoende verantwoordelijkheidsgevoel ontbreekt. De 6cheepvaartvereeniging doet verder een ernstig beroep op den Raad om, hetzij het college van B. en W. te doordringen van den ernst van den toestand, opdat het binnen enkele weken een positief voorstel tot verlaging der gemeentelijke haventarie ven bij den Raad aanhangig maakt, hetzij door het initiatief van den Raad zelf een verlaging dier tarieven binnen zeer korten tijd to doen invoeren. Telefoon 582 Inval in een perceel te Rotterdam. Rotterdam, 7 Juli. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een agent van politie in een woning aan de Willemstraat de werkplaats van valsche munters ont dekt. Op zijn ronde viel het den agent op, dat er om drie uur 's nachts nog licht in de woning brandde. Hij hoorde praten en het geluid van vijlen. Uit de gesprekken maakte de agent op, dat men het had over het maken van val6ch geld. Hij waarschuw de den dienstdoenden inspecteur en met eenige agenten werd een inval gedaan. Toen de politiemannen bij hét huis kwamen was het licht uit en toen men binnen kwam la gen de menschen de-drie broers in 't H. te bed. Er werd onmiddellijk huiszoeking gedaan en in de keuken vond men mate riaal om valsche guldens te maken. In een jasje van een van de kinderen vond rpen twaalf afgewerkte guldens en onder do ma tras van.ecivvan do beitelen word coir ma trijs en achttien noj^fltetvafgewerktc gul dens gevonden. De gebroeders, in *1 II. 'gaven voor zeer verwonderd'te zijn dat dit alle6 in de wo ning' gevonden werd. Zjj waren dien nacht bijeen gekomen om samen te gaan vi6schen. Ze hadden echter wat lang gepraat en daar om waren ze zij het dan geheel gekleed te bed gegaan. Het drietal is op het politie bureau aan de Meermans6traat in bewaring gesteld, vanwaar zij naar het hoofdbureau van politie zijn overgebracht. De gevonden voorwerpen en val6chc guldens zijn in be slag genomen. De twee broers die bij den bewoner van het huis in de Willemstraat „op bezoek" waren, zijn sedert eenigen tijd uit het huis van bewaring ontslagen, waar zij hebben vertoefd in verband met het uitgeven van valsche guldens op den Linker Maasoever met een anderen broer-van hen, die thans nog in het huis van bewaring is. Zij zijn op vrije voeten gesteld, omdat men niet voldoende bewijsmateriaal tegen hen had. Verscheidene valsche guldens zijn door hen in omloop gebracht. De munten zagen er zeer goed uit, al was het materiaal erg zacht. NEDERL. VAKCENTRALE. Dreigend conflict tusschen reeders en pérsoneel. In de algemeene bestuursvergadering der Nederlandsche Vakcentrale maakte het dreigend conflict tusschen reeders en de personeelen, georganiseerd in de Verceni- ging van Scheepswcrktuigkundigcn en de Verecniging van Nederlandsche Gezagvoer ders en Stuurlieden ter Koopvaardij een punt van bespreking uit. Gehoord de uiteenzettingen omtrent de onderhandelingen cn gelet op het door de reeders tot heden ingenomen standpunt be sloot het algemeen bestuur,hoewel de Ver- eeniging van Schecpswerktuigkündigen in staat is een langdurigon strijd het hoofd te bieden, aan deze bij de Nederlandsche Vakcentrale aangesloten verecniging bij het uitbreken van eene staking, door aanwen ding van alle dienstbare middelen, don meest krachtigen steun te vcrlcencn. Tot dit doel zullen alle van de Neder landsche Vakcentrale deel uitmakende or ganisaties worden ingeschakeld. De uitvoering van de eventueel te treffen maatregelen werd gelegd :iï handen van het Dag. Bestuur der Vakcentrale, hetwelk dadelijk met de voorbereidende werkzaam heden is aangevangen, teneinde volkomen tot afweer gereed te zijn, indien een con flict mocht uitbreken. HET AUTO-ONGELUK TE SMILDE. De veroorzaker der aanrij ding voor de rechtbank. Assen, 7 Juli. De rechtbank te Assen heeft heden vrijgesproken J. J. A. Wijs beek, garagehouder te Vecndam die terecht stond wegens aanrijding van een auto te Smilde die in de Drentsche Hoofdvaart is terecht gekomen en waarbij een 4-tal per sonen uit Gieten is verdronken. De eisch van het O.M. was een maand hechtenis. Het program van actie van het genootschap. Amsterdam, 7 Juli. Zaterdag j.l. werd in American te Achstcrdam een algemeene vergadering gehouden voor het Genootschap Vrij Nederland. Uit tal van deelen van het land waren afgevaardigden ter vergadering verschenen, toen des namiddags te 3 uur de voorzitter van de Federatie Amsterdam, jhr. mr. S. M. S. dc Ranitz met een kort vyoord de bezoekers verwelkomde. Dc waarnemend voorzitter, mr. J. II. van Doorne, hield daarna de openingsrede. Aan het voorloopig centraal werk-comité werd voor de verrichte werkzaamheden en lei ding décharge verleend, en vervolgens een definitief hoofdbestuur gekozen, bestaande uit de heeren: L. C. den Baars, Rotterdam, mr. J H. van Doorne. Soest; dr. Max Juda, Amsterdam; dr. Z. Kamerling, Leiden; A. II. M. Dreischer. Rotterdam; mr. J. W. Fro- wein, Arnhem; K. II. Noest Jr., Amsterdam; jhr. mr. S. M. S. de Ranitz, Amsterdam en L. J. Schrijver, Utrecht. Vervolgens hield dr. Z. Kamerling een re feraat over het onderwerp: Leidende begin selen in de menschelijke samenleving. Spr. ging van de gedachte uit, dat deze twee be ginselen moeten zijn: ontwikkeld indivi dueel zelfbewustzijn cn gemeenschapszin. De zeer toegejuichte rede zal op voorstel der aanwezigen in druk verschijnen. De heer K. H. Noest Jr. hield daarna een inleiding over een program van actie voor het genootschap, waarin hij een achttal punten besprak, welke in zulk een program hun plaat6 moesten hebben. De nadruk werd hier door hem gelegd op het streven naar een herziening der kieswet, handhaving van het vrije woord, ook in den aether, en be strijding van eiken preventieven maatregel die zulks zou kunnen aantasten. Hervor ming der belastingwetgeving en afschaffing der belastingen die niet in overeenstem ming zijn met vrijheid van levensbeginsel, gelijkstelling voor alle Nederlanders bij de wetgevingen inzake ziekte-, werkloosheids- en pensioenverzekeringen, alsmede het on derwerp van gedeeltelijke of algeheele ont wapening werden voorts als programma punten nader belicht Nadat gepauzeerd was, werd de vergade ring des avonds te half acht weer her opend, en ontspon zich een levendige en zeer geanimeerde discussie naar aanleidin der inleiding over een program van actie. Besloten werd ten 6lotte een commissie te benoemen, die tot taak heeft een ont- werp-program 6amen te 6tellen en de door den inleider aangegeven punten nader in studie te nemen. Met oen woord van dank aan de beide sprekers en dc aanwezigen, 6loot de waar nemend voorzitter, mr. J. TT. van Doorne, daarna deze in zeer opgewekten toon ge houden vergadering. Vermoedelijk ontstaan door een weggeworpen sigaar of sigaret Aan het rapport dat de beambte van Stad en Lande, die bij den brand van Vrijdag middag aanwezig is geweest, lieeft uitge bracht aan den voorzitter van het bestuur, ontleent de N.R.Ct., dat dc brand vermoe delijk ontstaan is tengevolge van een bran dendo sigaar of 6igaret, die weggeworpen is op het rijwielpad tusschen de Crailoosche brug en het St. Janskerkhof. De oppervlak te van de verbrande heide bedraagt 17!^ H.A. Het wortelgestoel is niet aangetast, zoodat de planten, mede door de bemesten de werking van de lichte aschlaag, het vol gend jaar weer zullen opbloeien. Een paar honderd stuks vliegdennen zijn verbrand. In het rapport wordt over het gebrek aan centrale leiding bij de blussching van den brand geklaagd. Do Hilversumscho brand weer heeft geen gevolg gegeven aan den op ervaring berustenden raad van den rap porteur. Dezo had o.a. berekend dat het keerpunt op den Doodweg moest komen en verzocht alle krachten hierop samen te trekken. De Larcnsche brandweer heeft hieraan wel gevolg gegeven, maar uiteraard was het aantal manschappen onvoldoende om groote hoeveelheden zand te verplaat sen; later zijn zestig man van het kamp van Laren te hulp gekomen. De ijver van hen van de toegeschoten burgers en van de brandweer van Laren en van Hilversum wordt afgezien van de organisatorische geschillen zeer geprezen. Hierdoor en mede door de omstandigheid dat dc wind naar het Noorden draaide is een verdere uitbreiding voorkomen. Tachtig procent van de verbrande oppervlakte behoort tot Hilvcrsum6ch gebied, twintig tot dat van Laren. Naar wij voorts nog vernemen zullen de stronken van de verbrande dennen ten spoedigste worden opgeruimd. De kosten hiervan bedragen 200 gulden. Daar een com missie uit den Boschraad en de tuinarchi tect Tereteeg destijds aanbevolen hebben om op de heide meer doorzicht te maken, zal van het dagelijk6ch bestuur geen voor stel tot nieuwen aanplant te wachten kun nen zijn, BRAND TE HILVERSUM. Hilversum, 7 Juli. Hedennacht is, vermoedelijk door het te heet worden van den oven, brand ontstaan in de bakkerij van van Vliet, Geurenweg 29, alhier. De bekapping van het gebouw brandde gedeel telijk af. Verzekering dekt de schade. De vlammen sloegen over naar het aan grenzend gebouw waarin een celliloidwa- renfabrick gevestigd was en dat geheel uitbrandde. Dc schade hier, welke op 3000 wordt geschat, wordt niet door verzekering gedekt. EEN KINDERVRIEND. Van wiens liefde voor de jeugd de kleinen nog na d; jns dood profiteeren. Barncveld, 6 Juli. In het laatst der tachtiger jaren van de vorige eeuw overleed te Amsterdam op ruim 80-jarrigen leeftijd de heer A. A. H. Sweijs, die 1 Mei 1806 alhier was geboren. Al was hij op be trekkelijk jeugdigen leeftijd naar de hoofd- stad van ons land vertrokken, toch heeft hij zijn geboorteplaats, waar hij ook be graven is, nooit vergeten. En vooral op rij peren leeftijd bracht hij speciaal de herst en een gedeelte der wintermaanden hier ter plaatse door om van het jachtvermaak te kunnen profiteeren. Behalve een harts tochtelijk jager, was wijlen de heer Sweijs echter ook een groot kindervriend. Een zij ner grootste vermaken was toch de jeugd gelukkig te zien. Hij toch, die zelf vrijgezel was gebleven, gaf zijn bedienden, bij het ter jacht gaan, steeds opdracht, om. be halve versnaperingen, ook een aantal ca deautjes voor de kleinen, die hij onderweg ontmoeten mocht, mede te nemen. En zoo kon deze kindervriend schier geen kindje zien, of hij vulde bet de hand. Dat dezo jachtliefhebber-kindervriend dan ook bij zonder hoog bij de Barneveldsche jeugd stond aangeschreven, behoeft wel geen be toog. Bovendien heeft hij ook gezorgd, dat na zijn dood de kinderen, wien hij zoo'n goed hart toedroeg, niet vergeten zouden worden. Bij uiterste wilsbeschiking heeft hij namelijk aan een verecniging alhier, waar aan hij een gebouw voor het houden van Zondagsschool had gelegateerd, een som gelds vermaakt, waarvoor met Paschen aan kinderen van alle gezindten eieren moeten worden uitgereikt, terwijl voorts do kleinen jaarlijks op kersen moeten worden onthaald, welke kersenuitdceling ook thans weer heeft plaats gehad. Wij meenden aan de daad van dezen ede len kindervriend, die reeds meer dan 40 jaar geleden is overleden, nog wel eens te mogen herinneren. Donderdag 9 Juli. Hilversum. S.01—10.00 Gramofoonmuziek 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Grambfbonmuziet. 10:30-11.30 A.V.R.Ö-K war tet o.l.v. Dick* Groencveld. 11.30—12.00 Lezing. 12.151.00 A.V.R.O.-Kwartct. I.00—2.00 Gramofoonmuziek. 2.00—2.30 „Hoe besteed ik mijn vacan tia?" Reispraatje door A. D. Ilildebrand. 2,30—3.00 Rustpoost zender. 3.00—4.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e Reg. Infanterie. Kapelmeester J. R. van der Glas. 4.30530 Ziekenuur, door Mevr. Ant. van Dijk 5.30—6.30 Het Omroeporkest, onder lei ding van Nico Treep. 6.30—7.00 Sportpraatje, door TI. Hollander. 7.00—7 30 Omroeporkest. 7.45—S15 Radio Volksuniversiteit. Cur sus: Hedcndaagsche stroomingen in de wijsbegeerte. Dr. J D. Bierens de Haan spreekt over „Idealisme als Wereldleer". 8.15—1015 Aansluiting van het Concert gebouw te Amsterdam. Vijfde concert on der auspiciën van de A.V.R.O. door het Concertgebouw. Dirigent: Albert van Raal- te, Solist Zoltan Szekely, viool. 10.15 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.30—12.00 Kovacs Lajo£ cn orkest. Huizen. 800—9.15 Morgenconcert. 10.00—10.15 Zang, door het N.C.R.V.-Da- meskoor. 10.15—10.45 Korte Zickcndienst, te leiden door Ds. J. v. d. Woude. 10.45—11.00 Zang, door het N.C.R.V.-Da meskoor. II.00—11.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor Perquin O.P. 12.01—1.30 Luchconcert, door het K. R. O.- trio, onder leiding van Piet Lustenhouwer, 1.30—2.00 Gramofoonmuziek. 2.00—2.15 Gramofoonmuziek. 2.15—3.15 Cursus fraaie Handwerken, lo geven door Mej. G. Ably. 3.15—3.45 Vrouwcnhalfuurtjc. Leidster Mevr. J. C. v. Amstelv. Lóben Seis. Spreekster: Mej. J. ten Have, te Amster dam. Onderwerp: „Tijdelijke interneerin- gen van moeilijke meisjes." 3.45—4.00 Verzorging v. d. zender. 4.005.00 Ziekenuurtje, te leiden door Ds. W. Faber. Muzikale medewerking verlec- nen: J. II. Smit Duyzentkunst, bariton en harmonium. H. Smit Duyzentkunst, harmo niumbegeleiding. 5.00—5.45 Cursus Handenarbeid voor onze jeugd, door den heer II. J. Steinvoort. On derwerp: „Een notitie-boekje". 5.45—6.45 concert, te geven door „The Co lumbia Three". 6.457.00 Cursus knippen en stofvérsic- ren. 7.00—7.30 Vragenhalfuurtjc. 7.30—8.00 Gramofoonmuziek. 8.00—9.00 Concert, to geven door het Christ. Radio-Koor, o.l.v. George Stam. Be geleiding: Mej. Luise Lauenroth. 9.00—9.30 Spreker: De heer Jos. do Jonge, architect te Rotterdam. Onderwerp: Over „Wonen" cn „de Woning". 9.3010.35 Concert: Louis van Maanen, Cello, Jan Rosekrans, piano. 10.00 Persber. Vaz Diaz. 10.35—11.30 Gramofoonplaten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7