VOOR HET NEDERLANDSCH FABRIKAAT HET VERBAND TUSSCHEN IN- EN UITVOER Brabant in perspectief UIT DE STAATSCOURANT HET AUTO-ONGEVAL VAN PROF. VAN HAMEL MARKIEZEN ZONSCHERMEN GAVBAD KACHELS EERST NAAR QUICK DAN OP REIS Eerste Antersf. Stoompers- Inrichting „QUICK" RADIOPROGRAMMA Vergadering der vereeniging „Het Ned. Fabrikaat" te Tilburg Tilburg, 14 Juli. Heden kwam de ver eeniging „Nederlandèch Fabrikaat", alhier in algemeene ledenvergadering bijeen on der voorzitterschap van ir. J. van Dussel dorp. A: rede over: Het verband tusschen voer en uitvoer van goede ren en de ver. „Ned. fabri kaat" wordt door ons het volgende ontleend: Er heerscht nog steeds bij sommigen een verkeerd begrip omtrent dit verband, welk verkeerd begrip niet alleen schadelijk ge werkt heeft op do economische ontwikke ling van ons land, maar ook aan de oplos sing van de huidige economische moeilijk heden in den weg staat Het is het verkeerde begrip, dat goederen tegen goederen worden geruild, zoodat men door goederen in te voeren vraag zou krij gen voor zijn producten. Wat is goederenruil? De bewering, dat goederen tegen goede ren wordt geruild, is de grofste onwaar heid. Toch meent men die onwaarheid als basis van economische beschouwingen te mogen aannemen. Men geeft toe. dat goederen eigenlijk tegen geldswaarde worden ge ruild, doch men is van oordeel, dat die geldswaarde zich niet kan ophoopen en dat men er toch goederen voor moet koo pen, zoodat goederen ten slotte tegen goe deren worden geruild Welk een oppervlakkigheid! Doch al was het juist, dan was het niet temin af te keuren om met verkrachting van het begrip „ruil", die stelling in on wa ren vorm te gieten, vooral waar het geldt een zoo ingewikkeld samenstel als onze maatschappelijke samenleving. Maar bovendien men kan van die twee ruilen: den ruil van goederen tegen gelds waarde en den ruil van geldswaarde tegen goederen niet zoo maar één ruil van goe deren tegen goederen maken. Dat kan niet: ten eerste omdat die geldswaarde geen constante waarde heeft; ten tweede omdat die geldswaarde zich wel kan ophoopen o.a. in den vorm van rentegevend bezit. Iemand die vóór den inflatietijd zijn woonhuis verkocht en voor den koopprijs obligaties in Marken kocht, welke obliga ties zoo sterk daalden, dat hij er later slechts een potlood voor kon koopen, van zoo iemand zou men misschien schertsen derwijs kunnen zeggen: „hij heeft zijn huis verruild voor een potlood"; maar om die twee ruilingen te beschouwen als één ruil in economi6chcn zin van een woonhuis te gen een potlood, en daaraan consequenties te verbinden, is ongerijmd. Dit door mij gestelde geval van dit huis en dit potlood is geen gezochte uitzonde ring. Immers, de valuta van Duitschland, Frankrijk, Italië, België, Oostenrijk, Luxem burg, Griekenland, Turkije en andere lan den zijn gcdepreciëcrd. En nu bemerkte men dit: Die inflaties zouden niet voor kunnen komen als goederen tegen goederen werden geruild. Hiermede is de onjuistheid, de lichtzin nigheid en de gevaarlijkheid van de stel ling, die veelal „het In- en Üitvoerargu- ment" genoemd wordt, aangetoond. Bovendien versloorcl het rentegevend ele ment van de geldswaarde, die men in ruil voor goederen krijgt, ten ccncnmale de ge lijkheid van goederen in- en uitvoer. Rentegevend-bezit stelt in staat te koopen en in te voeren zonder uit te voeren, zon der tegenprestatie. De rente van zijn schuld daarentegen voldoet men door de produc ten van zijn arbeid af te 6taan zonder be taling er voor te ontvangen. Als men zijn product verkoopt kan men voor de opbrengst goederen koopen. Maar als men goederen koopt is men daardoor zijn product niet kwijt, want de man van wien gij kocht, kan met uw geld bij anderen koopen en u met uw product laten zitten. Men ziet dus hoe onjuist de mecning van Pierson is: dat men moet wcnschcn over stroomd te worden met alle denkbare goe deren, want dat aanbod van buitcnlandsche voortbrengselen slechtq een andere uitdruk king is voor vraag naar eigen voortbreng selen. Het is op grond van dit ondeugdelijk zoo genaamd In- en Uitvoerargument, dat men onze vereeniging bestrijdt of haar streven geringschat Ik toonde in het April-nummer van ons tijdschrift aan, dat door het geven van voorkeur aan Nederlandsch fabrikaat bij gelijken prijs, de totaal-invoer niet be hoeft te verminderen, terwijl onze wel vaart vermeerdert. In he* kort kan men dit betoog aldus sa menvatten: Als Nederland uitvoert een millioen gulden aan boter en het voert een millioen gulden fabrikaat in, dan is invoer uitvoer een millioen gulden. Voert het echter niet een millioen fabrikaat in, maar een millioen grondstof, en maken anders werkloozen daarvan twee millioen fabri kaat, dan is alweer invoer een millioen. maar Nederland heeft voor zijn millioen bo ter verkregen twee millioen fabrikaat in plaats van een millioen Nederland geniet duö een millioen meer welvaart hij onver anderde cijfers van in- en uitvoer. Hier treedt duidelijk op den voorgrond de waardeloosheid van het In- en Uitvoer ar gument. Het In- en Uitvoer argument is gegrond op het geldelijk bedrag van invoer en uitvoer, maar als men door aan Neder landsch fabrikaat de voorkeur te geven, bij gelijkblijvendo waarde van in: en uitvoer de welvaart kan verhoogen, is het In- en Uit voer argument waardeloos. Het is waardeloos, omdat het geen reke ning houdt met de mate van afwerking der goederen; het kan daarmee geen reke ning houden omdat het zich alleenlijk grondt op het geldelijk bedrag van in- en uitvoer. Vanwege* die grondfout is het In- en Uit- Yóer-argumcnt gedoemd tot waardeloosheid, Thans is eeD instituut voor economische voorlichting in wording. Moge het leider schap daarvan worden opgedragen aan een man of aan mannen die niet de dwaalleer huldigen, dat men door goederen in te voe ren vraag krijgt voor zijn producten, want anders zou van die instelling weinig resul taat te verwachten zijn. In het lezen wij Overzicht van de werkzaam heden der vereeniging gedu rende het eerste halljaar 1931 Dat de belangstelling voor het doel onzer vereeniging hoe langer hoe meer toeneemt is een zeer gelukkig versH Bij duizenden en dui? verden in het eerste half jaar var onze vlug schriftjes en wandkaarlfjCfc- onspreid. Onze tijdschriften „Nederlandsch Fabri kaat" en „Nederlandsch Fabrikaat in Ne derlandsch Oost- en West-lndic hebben een gezamenlijke maandelijksche oplage van 7500 exemplaren. Gedurende de eerste zes maanden van het jaar werden door toedoen van ons be stuur hier te lande 112 ihdustrieele film voorstellingen gehouden, waarbij gebruik makende van het Nederlandsch industrieele filmmateriaal tot het filmarchief der ver eeniging behoorend in tota'al werd vertoond 190.150 Meter film. Onze langzamerhand welbekende reizende schooltentoonstelling ondervond ook weder groote belangstelling bij onderwij6autoritei- ten en opgroeiend geslacht. Deze reizende schooltentoonstellingen. die ten doel heb ben onderwijsmenschen en het opgroeiend geslacht op practische eenvoudige wijze een indruk te geven van wat hier te lande wordt gemaakt en hoe dit wordt gemaakt, werd behalve natuurlijk in den vacan- tietijd geregeld van de eene school naar de andere doorgezonden en aldus werden in het eerste half jaar 1931 hiermede 18 ten toonstellingen georganiseerd. Ter gelegenheid van de vorige algemeene ledenvergadering werd opgemerkt, dat de schoolauloriteiten, onverschillig of het hier betreft lager-, middelbaar of tcchniscli on derwijs in 6teeds grootere mate bewijs ge ven van medeleven met onze vereeniging en niet alleen dat dit blijkt uit de voortduren de belangstelling, die onafgebroken bestaat voor de hierbovengenoemde reizende schooltentoonstclling maar ook door de tallooze verzoeken, die geregeld tot ons secretariaat worden gericht om onder wijs- autoriteiten behulpzaam te zijn bij het ver krijgen van materiaal in welken vorm ook, betrekking hebbende op de nationale in dustrie om hiervan gebruik te maken bij het economisch.^aardrijkskundig onderwijs. In deze richting voortgaande heeft het bestuur het initiatief genomen tot h'ct orga- niseeren van industrieele lezingen met lichtbeelden ten behoeve van het onderwijs. Onze industrieele voorlichtingsdienst, ten doel hebbende den afzet van Nederlandsch fabrikaat in ons eigen land te bevorderen, zoowel al6 den afzet van onze nationale pro ducten in het buitenland, neemt voortdu rend in omvang toe, gedurende het afgcloo- pen halfjaar werd 190 maal inlichtingen verstrekt betreffende afzet van Neder landsch fabrikaat in Nederland en 420 maal betreffende inlichtingen bestemd voor afzet in het buitenland. Het schijnt nu eenmaal niet gebruikelijk te zijn, dat degenen, die van dezen industrieelen voorlichtingsdienst gebruik maken, het verkregen resultaat ter kennis brengen van ons bestuur maar wan neer wij, gewoonlijk door toeval van resul taat op dit gebied op dc hoogte kwamen, bleek wel, dat deze zoo buitengewoon prac tische, eenvoudige en zeer goedkoopo voor lichtingsdienst langzamerhand van groot daadwerkelijk belang voor de Nederland- sche industrie begint tc worden. In dit ver band zij nog gewezen op de steeds toene mende vragen om inlichtingen, die wij van overheidsinstellingen ontvangen. Een zeer gelukkig verschijnsel! Ook is het een zeer gelukkig verschijnsel, dat de handeldrijvende middenstand hoe langer hoe meer aan de ziidc staat van onze vereeniging. Weliswaar bestaat reeds verscheidene jaren vrijwel vanaf de op- ichting van onze vereeniging een zeer prettige samenwerking met de drie centrale middenstandsorganisaties, maar hoe langer hoe meer geeft de middenstand zelf het be wijs persoonlijke samenwerking met onze vereeniging te willen zoeken, getuige het feit, dat gTOOte winkelzaken hoe langer hoe meer er toe overgaan in samenwerking met onze vereeniging gedurende ccnige we ken Nederlandsch fabrikaat demonstraties te houden en getuige het feit, dat plaatse lijke middenstandsvereenigingen in steeds tij gen der mate zich tot onze vereeniging wenden met het verzoek medewerking té willen geven bij het organiseeren van Ne derlandsch fabrikaat winkelweken Alles wijst er op, dat de vereeniging 6leeds erder haar vleugels zal kunnen uitslaan. Of dit kan geschieden hangt voor een groot gedeelte af van dc vraag of en in hoeverre aan de vereeniging de nooclige geldmidde len ter beschikking zullen en kunnen wor den gesteld om dit te doen. want bij al het optimisme omtrent dc vereeniging hierbo ven gezegd is angstvallig vermeden het zoo teerc punt: de geldmiddelen aan tc roeren. Hot is cn blijft te betreuren, dat een vereeniging alö „Nederlandsch Fabri kaat" slechts kan beschikken over een jaar lijksch inkomen van ongeveer 21.000. Moge de tijd aanbreken, dat Morin ver andering komt. In deze vergadering hield dc secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en omstreken, een historische inleiding over do „Ontwikkeling van do Brabantsche Industrie", waarbij hij aan het slot de volgende perspectieven toekende. De grootste moeilijkheid voor een verde ren uitgroei onzer bedrijven zien wij in de handelspolitieke verhoudingen, die eener- zijcls de cxportmogelijkheid ten zeerste be perken cn anderzijds de concurrentie op dc Nederlandschc markt zelf. vaak tot ernstigo schade der bedrijven, buitengewoon ver scherpen. Brabant beschikt over goede wegen, be hoorlijk scheepvaartverbindingen en een volledig spoorwegnet. Voor zooveel do scheepvaartwegen nog onvoldoende zijn, is binncnafzienbaren tijd verbetering in hot vooruitzicht, met name het verbindingska naal tusschen Eindhoven en het Wilhelmi- nakanaal, alsmede de verbinding tusschen de Limburgscho mijnstreek en de Brabant- echo kanalen, het laatste in het bijzonder met het oog op den aanvoer van Limburg- sche steenkolen per schip, welk vervoer than6 nog uitsluitend per 6poor geschiedt Het wegenvraagstuk nadert zijn oplos sing door den bouw der vaste bruggen over de groote rivieren. De brug bij Grave kwam reeds gereed; die bij Keizersveer zal in het najaar gereedkomen, terwijl de brug bij Zalt-Bommel in aanbouw is. Een der voornaamste, zoo niet de voor naamste schakel blijft echter nog ontbre ken, n.I. de Ijyiig bij Moerdijk Mot groot enthousiasme hebben dan ook de Brabant sche Kamers van Koophandel zich met do Kamers uit Zuid-Holland onder leiding van Rotterdam vereenigd tot een groot co mité van actie om den bouw eoner brug i bij Moerdijk te bevorderen. Een groot na tionaal belang staat hier op het spel, ter wijl het in het bijzonder voor Noord-Bra bant van groote beteekenis is. zoowel voor het personen- als voor het vrachtgoederen- vervoer, een goede verbinding voor auto verkeer naar de Rotterdamsche havens te verkrijgen. Een verdere reden om de toekomst der Brabantsche industrie met vertrouwen te gemoet te zien, achten wij gelegen in onze flinke arbeidersbevolking. Dank zij een goede vakopleiding (en dan wijzen wij voor Tilburg in het bijzonder op de nieuwe Tex tielschool en de Ambachtsschool), dank zij een zeer groot aantal moderne arbeidswo- ningen, in het algemeen volgens het sys teem der ééngezinswoning gebouwd; dank zij de in het algemeen redelijke arbeids voorwaarden, mag worden verwacht, dat, indien tenminste redelijke kansen aan do exportbedrijven worden geboden en op de binnenlandsche markt een eerlijke strijd met de buitcnlandsche nijverheid kan wor den gevoerd, de Brabantsche nijverheid ook in de toekomst de 6terk toenemende bevolking een redelijk bestaan zal kunnen bieden. Waar intusschen juist de handelspolitieke vooruitzichten duister zijn, is er in de te genwoordige tijdsomstandigheden vooral alle aanleiding om een krachtig beroep te doen op het geheele Nederlandsche publiek om het Nederlandsche fabrikaat zooveel mogelijk te steunen. Dank zij het werk uwer vereeniging, dank zij de bemoeiingen der commissie voor werkverruiming, dank zij de propaganda van tal van industrieele organisaties en in- dividueele indu6tricelen, dank zij ook een groot deel der pers, is een zekere kentering onder het publick merkbaar en wordt ge leidelijk een zekere sympathie voor het Ne derlandsche product wakker. Dc groote massa 6taat echter nog onverschillig; bij velen leeft nog het vooroordeel, dat het buitcnlandsche product per se beter is. Wij eindigen met de hoop uit te spreken, dat door samenwerking van alle belangheb benden bij de zaak van het Nederlandsch fabrikaat, het Nederlandsch bedrijfsleven in het algemeen en de Brabantsche industrie in het bijzondeivmet minder moeilijkheden door dc huidige tijdsomstandigheden zal heenkomen. Tilburg, 15 Juli. In dc gisteren gehou den vergadering van de Vereeniging „Ne derlandsch Fabrikaat" waren aanwezig o.a. vertegenwoordigers van: de Kamer van Koophandel, den Senaat der R. K. Ilan- delshoogeschool, dc Tilburgsche Fabrikan tenorganisaties, den Middenstandsbond, benevens de professoren van dc R. K. Handelshoogeschool prof. dr. Th. Goossens cn ir. Gelissen. Tot lid van het dagelijksch bestuur werd gekozen in de vacature F. Lapidoth de heer ir. P. Montijn, directeur van de Haag- schc Tramweg Mij. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Vergeefsche reddingspogingen. Rotterdam, 14 Juli. Hedenmorgen om acht uur is de 22-jarige mejuffrouw C. de Kreuk uit Wassenaar, die te Rotterdam lo geerde, bij het zwemmen in de Maas hij het eiland Briemenoord veydronken. Het meisje was met een vriendin gaan zwemmen cn kon niet meer terugkomen. De vriendin heeft tevergeefs gepoogd haar te redden, terwijl een viertal boksers, w.o. Van Klave ren cn Van Vliet, die op het eiland aan het trainen waren, eveneens geruimen tijd naar haar gedoken hebben. Toen zij haar ten slotte vonden, konden de levensgeesten niet meer opgewekt worden. ONTVOERING. Delfzijl, 14 Juli. Op verzoek van de kinderpolitie te Amsterdam werd Maandag avond to Delfzijl aangehouden een 17-jarig meisje uit Amsterdam, dat door haar min naar, die tijdelijk te Delfzijl werkzaam is, Zaterdag op zijn motor zonder voorkennis der ouders was meegevoerd, en in een lo gement tc Delfzijl ondergebracht. Het kind zal weer naar haar familio worden over gebracht. Benoemd tot lid van het college van regenten over dc gevangenis tc Almelo J. C. J. J. Rayraakors, directeur van de Ko ninklijke Stoomweverij te Nijverdal, wo nende te Almelo; benoemd tot lid van den Voogdijraad to Rotterdam I E. J. N. Sanders, makelaar wonende tc Rotterdam; op verzoek met ingang van 1 Augustus eervol ontslagen G. ten Bruggen Cate als notaris te Sassenheim; op verzoek met ingang van IS September met dank eervol ontslagen mr. G. J Sprenger, als lid tevens voorzitter van den Voogdijraad Middelburg; wegens huwelijk eervol ontslagen mej. J E. Schouten als commies aan het Departe ment van Justitie; op verzoek met 1 Augustus met dank eer vol ontslagen Mr. D. A. L. M. Schrellen als plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep (O.) te 's-Gravcnhage; op verzoek met ingang van 1 September met dank eervol ontslagen Jhr. Mr. J. W Schorcr als griffier van den Raad van Be roep (O.) te 's-Gravcnhage; benoemd tot lid van het College van re genten over do gevangenis te Winschoten Jhr. mr. W. H. Nahuys, officier van Justi tie bij de rechtbank aldaar; benoemd tot notaris te Waalwijk L. W. J C. Christ, candidaat-notaris te Eist; benoemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Harderwijk J. Klein, re gistratie-ontvanger aldaar; in het kanton Eist mr. J. C. Maris, advocaat en procu reur le Arnhem; in het kanton Arnhem mr. J. W. F. Donath en Mr. A. J. W. N. Stokvis, beiden advocaat cn procureur te Arnhem en in kanton Bergum Mr. M. Koop mans, advocaat- en procureur te Leeuwar den. Bij K B. is met ingang van 1 Augustus 1931 benoemd tot burgemeester der ge meente Bloeraendaal. Jhr. Mr. C. J. A. den Tcx met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Die- penheim; benoemd met ingang van 15 Juli 1931 tot burgemeester der gemeente Geldermalsen F. F. van der Ven met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Maurik; tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H.B.S. te Goes II. M. van der Spoel, tc Hilversum; benoemd tot lecrares aan dc R.H.B.S. te Helmond mej C. M. Rivière (hans tijdelijk; wederom tijdelijk benoemd tot lecrares aan de R.H.B.S. te 's-Hertogenhosch, mej. A. J. v. d. Vijgh; op verzoek eervol ontslagen P. de Jong als leeraar aan de R.H.B.S. te Tiel; D. Kleyn als leeraar aan de R.H.B.S. tc Oostburg en mej. L. M. H. F. Abels als leerares aan de R.H.B.S. te Appingedam: benoemd tot leeraar aan do R.H.B.S. te Vcnlo M. A. Baumchen en L. A. M. Kneep- kens, beiden thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Volgens Turksche lezing van willen lynchen geen sprake Dc consul van Turkije te Amsterdam heeft gedurende een onderhoud met den vertegenwoordiger van het Persbureau Vaz Dias het volgende meegedeeld in verband met het door verschillende bladen gepubli ceerde auto-ongeluk, dat eenige dagen go- ieden tc Stamboul plaats vond en waarbij prof. Van Hamel bijna zou zijn gelyncht en hij het 6lecht6 aan zijn diplomatiek paspoort te danken had, dat hij niet in arrest ge steld is. De aan den consul toegezonden Turksche bladen geven omtrent het op de Avenue Ankara te Stamboul gebeurde auto-ongeluk het volgende bericht. Prof. Van ITamel vergezelde den heer Emil Vafi, die zijn eigen wagen, gemerkt N.L.M. 5S1, reed, op een autotocht door Stamboul. Op een zeker oogenblik weigerde de motor en duurde het een uur alvorens dezo weder werkte. Op den terugweg wei gerde dc motor op een berghelling wederom en stapte de heer Vafi uit om deze na te zien. Vermoedelijk doordat de remmen niet goed vast 6tonden, is dc wagen van de 6teile berghelling afgegleden, zoodat dc heer Vafi, die er inderhaast opsprong, deze niet meer kon houden en de auto tegen een muur botste, waardoor de volgende ongelukken werden veroorzaakt. Een vrouw moest een been worden geamputeerd cn.is krankzin nig geworden, haar dochter zijn twee bee- nen afgereden en is in het hospitaal overle den, haar zoon bekwam ernstige kwetsuren en een andere voetganger werd overreden en brak eenige ribben. Om wegrijden te verhinderen, heeft het publiek beide inzittenden tot dc komst van de politie vastgehouden, doch van lynchen was geen sprake. Na het opmaken van eon procesverbaal op het politiebureau is de onschuld van prof Van ITamel duidelijk gebleken en kon deze ongehinderd vertrekken, zonder dat er spra ke was van een vrijlating ten gevolge van zijn nationaliteit of zelfs van zijn diploma tiek paspoort. Daarentegen werd de heer Vafi, als zijnde alleen schuldig bevonden, in arrest gesteld. Mevrouw! Voor de koffietafel: Eon flacon hoerlijke paling, ma kreel, of geep in gelei, maar ge kocht In don IJMUIDER VISCHHANDEL, Utr.straat 40. Tel. 92. Firma J.W. van ACHTERBERGH \VESTSINGEL 10-11-12-13 TELEFOON 28;, PROF. leder vakkundig installateur verkoopt ze Adres voor den handel: N. V. Hen de' M l| v/h JOH H. V. o. MEIDEN - AMERSFOORT Cosiuum model oppersen 1.— Costuum ontvlekken en oppersen - 1.75 Costuum stoomen - 4.— Japonnen en Mantels stoomen vanaf - 2.50 STATIONSSTRAAT 16b Tel. 344. Hilversum. Donderdag 16 Juli. 8.01—10.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Tijdsein A.V.H.O.-klok. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.30—12.00 A.V.R.O.-kwartet o. I.v. Dick Grocnevcld. 12.152.00 Het Omroep-orkcst o. 1. v. Wil lem Knikker. 2.00—2.30 „VacantiegangersAttentie!" Rob Geraerds spreekt over: Een reisje langs den Rün. 2.303.00 Rustpoos voor de N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 3.00—4.00 Orgelconcert door Frans Hasse laar met medewerking van Sophie Haase- Pieneman, sopraan, Joh. Lammen, bas. •1.00—1.30 Gramofoonmuziek. 4.30—5.30 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk. Voordracht en zang. 5.306.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Refrein-zang; Bob Scholte). 6.00—6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 6.30—7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00—7.30 Causerie door Jhr. Dr. C. de Marccs van Swindcren over: ,.Oud-Ber- lijn." 7.45—8.00 „Hebben oude Rijwiclplaatjes nog waarde Praatje door J. Lessing, voorz. van de Vereen, tot bevordering dor belangen van T.B.C.-patiënton in Neder land. 8.008.15 Gramofoonmuziek. 8.15—10.20 Aansluiting van het Concert gebouw te Amsterdam. Zesde concert door het Concertgebouw-Orkest onder auspiciën van de A.V.R.O. DirigentNico Treep. So list Theo v. d. Pas, piano. 10.20—10.30 Niouwsborichten van Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Een halfuurtje dansmuziek. 12.00 Sluiting Huizen. 8.00—9.15 Morgenconcert. 10.00—10.15 Zang door het N.C.R.V. Da meskoor. 10.1510.45 Korte Ziekendienst te leiden door Ds. N. Brandsma. 10.1511.00 Zang door het N.C.R.V. Da meskoor. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door den Zoerccrw. pastoor L. II. Perquin O.P. 12.00—1.30 Lunchconcert door het K.R.O.- Trio, onder leiding van Piet Lustenhouwer. 1.302.00 Gramofoonmuziek. 2.00—2.15 Gramofoonmuziek. 2.153.15 Cursus fraaie handwerken te geven door Mej. G. Ably, 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. Leidster: Mevr. J. C. van Amstel—van Löben Seis. Spreekster: Mevr. Mr. Dr. P. M. Franken— Van Dricl. Onderwerp: „De huisvrouw en hare financicclc verantwoordelijkheid." 3.45—4.00 Verzorging zender. 4.00—5.00 Ziekenuurtje, te leiden door Ds. J. B. C. Croe3. 5.005.45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd, door den heer H. J. Steinvoort. On derwerp- „F.en foto-album." 5.45—6.00 Gramofoonmuziek. 6.00—635 Piono-Rocital. 6.356.45 Gramofoonmuziek. 6.45—7.00 Cursus Knippen en Stofversie- ren. 7.00 Tijdsein. 7.00—7.30 Vragenhalfuurtje. 7.30 Uitzending van uit de Nieuwe Con certzaal Musis Sacrum to Arnhem, van het Koor-Cohcort, te geven door; Gem. Zang- vereeniging „Kunst Veredelt" uit Ooster beek. Na afloop: Persberichten Persbur, Vaz Dias en Gramofoonmuziek

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 6