DUDOK'S JONGSTE SCHEPPING „r. h«-| zsslï WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN IN VELE OPZICHTEN EEN ILLUSTER WERK Een lust om hier te werken KLEERMAKERIJ HEERENKLEEDING NAAR MAAT ROZENTENTOONSTELLING TE ZEIST 2CCOO TOESCHOUWERS AANWEZIG De Burgerzaal een ongemeen rijk en feestelijk verblijfi de Raads- zaal maakt een ietwat zwoei len indruk Hilversum. Toen hier jaren ge ledon bü gelegenheid van een bouw kunstige tentoonstelling projecten hin gen voor den bouw van een nieuw Raadhuis te Hilversum, was onze indruk dat deze „drootn" wel nimmer verwezen lijkt zou worden. En zie, het ongedachte is geschied. Do nieuwe en stoutste schepping van Dudok is kant en slaar. haar hoige toren is van wijden unlrok uit te zien, en wedijvert zelfs met den beroemden ranken kerktoren van Hilversum Dezer dagen hebben we het gebouw uit voerig beschreven, het is nu het oogenblik ook een6 bij den aesthetischen kant stil te 6taan, hoewel wc daarbij zeer sterk lf moeilijkheid gevoelen zoo kort nadat de nieuwe verschijning baar intrede gedaan heeft, een definitief o.rdeel uit te 6preken T.o.v. een veelomvattend kunstwerk ais dit kan eerst de Tijd volledig recht doen. WIJ, die den opbouw hebben meegemaakt, kun nen hoogstens ecnige impressies geven, or, een omzichtige vergelijking opstellen. Er is onlangs terecht over Dudok geschre ven, dat zijn bouwkundige arbeid liet mid den houdt tusschcn de Amsterdamsche ro mantiek en het Rr.tterdamsche rationalis me. Van de barokke intenties der Amster damsche school, die in het decoratiove 00 ging, en zelfs het verband tusschen inwen dige doelstelling en uitwendige vormge ving uit het oog verloor, heeft Dudok af stand gedaan. Hij zoekt zeer bewust naar oen 2eker evenwicht tusschon functie en vorm. Aan den andoren kant laat hij zich niet overhalen naar het dogma van de niou we zakelijkheid. Deze verwerpt de schoon hcid als doet. maar meent dat zij vanzelf ontstaat, waar do vorm de nuchtere afspie geling is van do functie. Deze „nieuwe za gelijkheid" heeft haar premisse opzettelijk scherp gesteld als reactie op de decoratieve architectuur. Daar staat tegonover, da! practisch iedere architect dezer richting de „graue Theorie" min of meer weerlegt, vaak onbewust. Hij ook wil tonslofte schoonheid al zegt hij het niet, maar neemt die doel stelling apriori in zijn schema op. verdis cunteert haar tusschen de rogels van de begrooting. Dudok echter ziet in de bouwkunst wel degelijk een middel om schoonheid te bren gen, en haar laak houdt niet op bij het doel matige, al moet zij de doelmatigheid tot basis en richtsnoer nemen. Dudok's werk heet cubistisch. Zoo'n term zegt tenslotte maar weinig, verspreidt hoog stens eenig licht over den algemcenen aard van zijn intenties Dichter naderen we wel licht het karakter door te wijzen op de overzichtelijke, heldere indeeling van zijr plattegrond, den logischen opbouw der mas 6a's, en de rhytmische, uiterst strakke go leding van zijn gevelvlakken. Een cubis' wil stelselmatig ordenen, zoekt van alles den geometrischen grondslag, en deze eigen schappen vinden we in Dudok's bouwkunst terug. Bovendien en ook dat Is een be langrijk element bezit hij een groote kleurgevoeligheid, die zich zeer beschei den en verfijnd, maar daarom niet minder beslist in al zijn werk openbaart, en wel in ongewone mate in dit laatste. Zijn belangrijkste oeuvre in Hilversum bestaat uit schoolgebouwen, en het merk waardige hier is wel, dat hij in zijn ont werpen nimmer is vastgeloopen, dat hij on danks de grenzen die deze opgaaf telkens weer op verwante wijze stelt, voortdurend nieuwe variaties heeft gevonden, en 6pon taan tot afwijkende oplossingen kwam. Zijn woningbouw treedt minder op den voor grond, zijn Bijenkorf in Rotterdam kon. dunkt ons, puurder zakelijk zijn, en het Leidsche stadhuis dreigt voor dit Zon dagskind in de architectuur een slag schaduw te worden. Gelukkig dat hij in Hilversum bij oen bouw van het Raadhuis ten volle het vertrouwen heeft gevonden, dat men hem in Leiden niet gcefi en waarzonder een architect eigenlijk niet werken kin. De Hilversummers, van iedere groep of kleur, zijn fier op dit werk, dat hun gemeenschap in de oogen van buiten staanders doet rijzen, geldelijke offers heb hen ij er zich gaarne voor getroost, en zij inden het zonder uitzondering mooi Dit laatste, die algemeene gunst, waarin hot nieuwe bouwwerk zich zoo terstond ver heugt, is ietwat angstig... Het lot van de meeste kunst is altijd geweest, dat zij zich tegen do publieke opinie ir. heeft moeten vrijwurstelen. Juist deze weerstand heeft vcelszrrts den kunstenaar gestaald. Dudok heeft, schijnt het, de publieke opinie al eer der voor zich gewonnen, en den smaak van de Hilversummers snel gevormd. Bovendien behoefte om stelselmatig revolutionair to doen, heeft Dudok niet Hij is n'en déplaise de consequent toegepaste asymmetrie steeds uit op ccn klassieken evenmaat, wil een hij alle zuiverheid behaaglijke harmonie, die ook den gemiddelden burger aanspreekt, en verwaarloost de monumentale gedachte niet, al kwelt zij hem niet meer zooals zij bet vele Amsterdamsche architecten tot schade van hun eenvoud heeft gedaan. A! is or verschil in belangrijkheid tus schon den eenen gevel en den anderen, naar de meesto zijden is he: aspect van het nieu we raadhuis boeiend en interessant. Do go veis zijn doordacht en edel van vorhou ding, maar de Zuidergevol, het olgenltjke front, is verreweg het rijkst. De bouwmees ter heeft hier speciaal geen middel onge brulkt gelaten om zijn werk te laten spre ken. In do luchtige afwisseling van vormen, ie subtiele accenten, (zooals de verticale ramen van de raadszaal met do spitse transparantjes erboven, de kleine erkeruit- bouwijes etc.), ligt een bekoorlijke tegen stelling tot de strakke, ademloosgespannen muurvlakken en de stijgende vervaarlijkheid van den toren. Het villa-, of wil men hotel achtige karakter van bet gebouw is bewust nugestreefd, omdat de architect aanslut ting beoogde met de landschappelijke om geving. Het bassin met de springende fon teinen verhoogt de decoratieve werking, en do witte lijsten tegen den gelen steon, dn enkele blauwe 6tijlen, plus de blauwo toron klok en de roodc geraniums voor do ramen zijn even doeltreffende als verfijnde mid delen in dit complex Dudok's romantiek spreekt wellicht nog 't meest in zijn torens Ook hier reikt deze verticaal wat opwin dond ver boven de brave horizontalen uit, maar bepaald hachelijke werkingen in het silhouet geeft dit zelden of niet, ai staan ze in zoon asymmetrisch werk met zijn vele hoogteverschillen zeer licht te wachten. Aan den totaal indruk werkt ook de fraaie architectonisch gedachte tuinaan leg van den Hilversumschon hoofd-opzich ter der plantsoenen, den heer Meyer, mee De Engelsche grasgazone zijn verrukkelijk en mede daardoor, maar ook door het blauw omtegeide vijvertje en de paden met helwit marmergruis is de binnenplaats, waar een groot aantal lokalen op uitziet zoo'n aristocratische weelde Geraffineerd is Dudr.k vooral In do hoofd entréo De statige open Renalssance-trap voor do oude raadhuizen Is hier vervangen door een haast onzichtbare ingang onder ccn luifel. De trap ligt terzij en is evenals de wandeling erheen grootendeels aan 't oog onttrokken door pen borstwering Maar de bezoekers komen er bij iedere étappe verder boven uit, wat typisch hot eff" maakt van een op-gaan. EERSTE KLAS CONCUREEERENDE biedt aan levering van te klasse stollen Keurige coupe tegen gomakkelljke bctalingscondltles zonder extra prijsverbooglng. Geheimhouding verzekerd. Br. onder No. 590 bur. Amersf. Dagblad. Het intérieur is te splitsen in het meer representatieve gedeelte en de utiliteits- ruimten. Tot het eerste deel behooron dan te marmeren vestitule met de hoofdtrap, de burgerzaal, de raadszaal de trouwzalen en de kamers voor burgemeester en wetho'i ders. Men behoeft geen bepaald vooroor deel tegen marmer Jte hebben, om toch het gevoel te krijgen, dat Dudok dit materiaal wat al te kwistig heeft gebezigd. De marine ren vloer in de vestibule, de marmeren tre den en balustrades van de hoofdtrap zijn >p zichzelf „deftiger" dan wel strookt met de uiterst sober, effen blank en neutraal ge nouden wanden Het spreekt vanzelf, dat het geaderde blanke marmer met over'eg is uitgezocht, en dat het contrast met de zwart-marmeren tegels, plinten en dekban den bizonder bekoorlijk werkt. De hoofdtrap is een evenement door haar verrassende hoogte de fijne lichtwerking, en niet het minst door de fraai aangebrach te, op zichzelf ook pakkende gebrandschil derde ramen van Joep Nicolas. De knappe glazenier heeft hier èn door zijn composities en door zijn kleur een overtuigend staal gegeven van zijn meesterschap. De Burgerzaal is een ongemeen rijk en feestelijk verblijf- Men vraagt zich even af: sta ik hier In Holland? Zijn onze plompe iijvon hier wel op hun plaats? Hoort dit niet in oen ander klimaat, waar „het" luch tiger leeft, ln ilalië b.v.. en in oen tijd toep alles onbekommorder waq? De wit-marme ren platen ornnmoninal geadord, mon wil er zelfs allerlei diervormen etc. in zien beslaan een groot deel van do muren, maar werken ra.!, in do korte wanden waar zij tot aan de ingobouwdo galerijen door- loopon, bepaald beklvmmond. Eon colon- nado van slanke zuiltjes, van onder tot bo ven bezet mot duizenden goudgeglazuurdo tegeltjes loopt tusschon zaal on gang, die oorspronkelijk volstrokt gescheiden gedacht waren, maar nu één geheel vormen. Het woelderlge effect wordt verhoogd door het reusachtigo blauwo tapijt, dat door geen enkele 6tocl of tafel gerept wordt, door de sierlijk bok>cde wandbanken, de met goud- verglaasde tegeltjes bezette vonsternissen, de gordijnen etc-, terwijl wanneer hot elee trlsch licht vanuit do sleuven in het pla fond, en allerlei andere punten indirect zijn gloed door de zaal werpt, het geheel een ware feeérie wordt. Verricht doze zaal haar representatieve functie op weinig minder dan prinselijke wijze, van de raadszaal kan ik dat niet zog gen. Was de ruimtewerking in de burger zaal weldadig, in de raadszaal schuiven de lange wanden te dicht naar elkaar, en wordt de hoogte aanzienlijk getemperd door de tribunes aan de smalle zijden. Deze tribunes van blank eikenhout roepen associaties op ,an groote doozen. en do groeno stofbokloo llng der wanden, evonals de prachtig zwa- - groene gordijnen verwekken tezamen met goud-betegelde nis waarin het college - it een indruk, dien men niet nalaten kan met „zwoel" te betitelen. Althans bij kunst licht. Maar is deze zaal met haar smalle ramen wel bij daglicht ie gebruiken? Hoe het zij de materialen en kleurenweelde heeft hier tot overdrijving geleid. Een rein Juweeltje Is daarentegen de kof fiekamer met haar metalen meubelen, chro- inaatgeel kunstleer op de stoelen, glazen tafelbladen en zwartwitte rubbervloer. Als ge nu weet dat men hier een uniek uitzicht heeft op do binnenplaats, dan is het bij voorbaat verklaarbaar, als de vroodschaps leden tijdens do zittingen vaak ontrouw worden aan hun zetel. Ook de leeskamer is in dezen „zakelijken" stijl tot iets zeer aparts geworden. Do houten stoelen in de raadszaal zijn met handgeweven stoffen bekleed. Trou wens het metalen zitmeubel heeft men nog wel in de onderscheidene bureaux, maar totaal niet in de meer representatieve ruimte aangewend. Ge vindt ze noch in de B en W. kamers, (die overigens zoo zijn in gericht, dat alle andere burgemeesters en wethouders in den lande hun Hilversum sche confrères zullen benijden), noch in de trouwzalen Deze laatste hebben intus6chcn zeer delicate intérieurs, met fraai afgewo gen kleuren. Wannoor Ik op détails wilde wijzen zou ik veel te uitvoerig worden. Wat bij alles treft is de uitzonderlijk keurige afwerking. Het prachtige licht in do broede, blanke gangen ouderwotsche rozen. Zoo Iracht men steeds in stijl te blijven Tegen het podium, in de zaal, werd een inzonding rozen, keurig verwerkt met tro- vordlont oxtra vormeldlng. Maar het is goed plscho planten. Hot podium zelf met om thans don eindindruk ncor te schrijven En die ie, dat Dudok een in vele opzichten ill us tor bouwwerk tot stand heeft go- bracht, dat In Hilversum, do chique villa- stad, volledig op zijn plaats is. De verfijnde distinctio drukt con stempel zoowel op het uitwondlge als op het inwondigo on hoeft naast schittorondo oplossingen, die ln ona land haast ondonkbaor schenen, ook wel eens haar gronzon overschreden. Maar komen In do representatieve ruim ten elementen voor, die verzot wekkon, in Ie bureaux, teekonlokalen etc. heeft Dudok eon lichton, rolnen sfeer gebracht, die den arbeid hlor tot lets van oen gonoogen moot roakon. Wie kan zich In dozo schoono uit gewogen vertrekkon eon verzuurden ambte naar voorstellen? Hot Is ondenkbaar. En het uitzicht, dat do oonvoudlgo typlsto heeft op de kostelijke binnenplaats, verheft haar monotonon arbeid tot Iets van feestelijk be- 'ang. Van uit dat gezichtspunt bokeken heeft Dudok hier eon voorbeeld gestold, dat al- lerwege navolging vordiont. S. De bekroningen, door de jury toegekend zijn rijkdom aan rozensoorten en -variëtei ten, smaakvol opgesteld voor eon achter grond van palmen, vormt oen mooi hoekje van de tentoonstelling. Bij do opening van de tentoonstelling worden onderstaande bekroningen bekond: De eorsto eereprljs, een zilvoron medaille, beschikbaar gesteld door H.M. de Konin gin, werd toegekend aan de firma J. Ab- bing en Zonen te Zeist. De tweodo cereprijs, oon zilveren me daille, beschikbaar gesteld door H.M do Koningin-Moeder, werd toegekend aan G. A. van Rossem te Naarden. De«derdo eereprljs, een zilveren medaille, beschikbaar gesteld door Z.K.H Prins Hendrik, werd toegekend aan G. de Ruiter te Hazerewoude. De vierde eereprljs, oen verguld zilveren medaille van de gemeente Zeist, werd toe gekend aan D Mcouwenberg te Zeist. Sertlmonten afgesneden buitonrozen: Gouden medaille: G A van Rossom te Naardonf Decoratief). Kleine goudon medaille: Firma J. Ab- bing on Zonon te Zeist (Decoratief). Klolne gouden medaille: Firma G. A. H. Bulsman te Heerde. Zilveren medaille: G Brouwer te Amers foort. Groop van varlëtelton. niet oudor dan 1927 (buitenrozon): Verguld zilveren medaille: Firma J. Ab- blng en Zonon te Zeist. Verguld zilvoron medaille: G. A. van Rossum te Naordon (Decoratief). Afgeaneden kaarozen' Goudon medaille: G. de Ruiter van Ha zerewoude (Groep variëteiten niet ouder dan 1927). Vergulden zilveren medaille: J. Keesson Dzn. te Aalsmeer (niet ouder dan 27). Zilveren medaille: G. H. Kersbergen van Hazerewoude (Sortiment). Zilvoron modalllo: Firma Ravonswaay on Boer to Boakoop. Zilveren modalllo: Proeftuin van Aals meer (nieuwe variëteiten na 27), Rozen in pot gekweekt: Verguld zilvoren moJaille: G. de Ruiter to Hazorswoude (Polyaniha's, Decoratief). Klimrozen takken: Klolne goudon medaille; Firma G. A. H. Buisman te Hoerde. Kleine goudon modalllo: Jos Timmer mans te Herten bij Roermond. Nieuwe rozen, nog niet in den handel; van iedere variëteit minstens 5 takken, als mede 1 plant: Gouden modallle: Fa, M. Leondcre Co. to Stcyl Tegclen (L.). Gouden medaille: C. J. Posthuma to Aer- denhout (Haarlem), Bloemwerken (ook vazen en manden, wnarin, wat bloomon betreft, alleen rozon verwerkt zijn): Groote goudon medaille: D. Meeuwen- berg to Zeist. Verguld zilveren medaille: Th. M Oost- vcon te Utrecht. Inzending buiten programma: Gouden medaille: C. Smitskamp te Zeist (groep tropische planton met rozen). Verguld zilveren medaille: J. Kcessen Dzn. to Aalsmeer. Zilveren medaille: N.V. BoomkweekcrU i Groenowegen k Zn. to De Bilt. (Interieur met rozen). Stands ter expositie van aan de culturen verwante artikelen en waron: Verguld zilvoren medailles: Mevr Mary van EkKoning to Haarlem in Volendam- mer artikelen. Zilveren modalllo: Kunstatelier „Flori- W1ELRENNEN Lacquehaye wint den stayerswedstrijd Amsterdam, 16 Juli. Het uitgezochte programma had hedenavond talrijke toe schouwers naar de Stadionwielcrbaan ge trokken. Naar schatting waren zeker 20.000 toeschouwers aanwezig. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs, te verrijden over 6 K.M. mot 3 klassementen. Do einduitslag werd' 1. J. Homma. 2. J. van Egmond 3. J. En gelmoer. 4. P. Bosman. 5. Polsor. Hierna volgde de eerste rit van het sprint nummer voor amateurs over 1 K.M. B. Leene neemt don kop, gevolgd door van Steenbergen on van der Linden. In den lontsten bocht komt v. d. Lindon naar vo ren en gaat als eerste over do eindstreep met een wielicngte verschil. 1. v. d. Linden. Tijd laatsto 200 Meter 13% sec. 2. B. Lccne. 3 van Steenbergen. Het nummer racemotoren was goed be zet. Dit nummer wordt verreden in drie rit ten, ieder over -1 K.M. Deelnemers zijn de Hollander Herkulcyns, de tlaliaan Quaglini, de Dultscho kampioen Soenius. en de Duit- sche motorrijder Wemhöhner. Soenius maakt een slechte start, maar dreigt woldra Hcrkuleyns to passeeron. Op dat momont krijgt de Hollander motorpech en moest qpgoven. Soenius wint dan gemak kelijk. Do uitslag van den eersten rit luidt I. Soenius tijd 2 min. 1% sec. 2. Quaglini, 3. Wemhöhner. 4. Herkuleyns. Do stayerswedshrljd. Aan den start komen voor don eersten rit van den stayerswedstrijd (2X50 K.M.) dP Duitsche wereldkampioen Möller. Krewer IDuitschland), de Fransche kampioen Pail- lard, voorts de Fransche Grassin en Lacque hayo en onzo landgonooten Blckemolen en Schlebaum. Direct na den start noemt Lacquehaye de leiding gevolgd door Grassin, Möllor, Kre wer, Schlebaum, Blekemolen en Paillard. Er ontstaat oenige strijd om do leiding tus schen Grassin en Lacquohayo, maar tenslot te weet Lacquehaye zich te handhaven. Als ongeveer de helft van den wedstrijd is bo- rcikt, komt Paillard op de twedee plaats. Maar ln een ontzaglijk tempo komt Kre wer opzetten, gaat Paillard voorbij en op Lacquehaye af. In het foist van den strijd begaat de gangmaker van don Duitschcr een fout, waardoor Krewer moot loslaton on 1 ronde achter geraakt. Op 40 K.M. krijgt Grassin zijn cerston lap en vijf ronden voor het einde weet Krewer, die spoedig zijn tem. po heeft teruggevonden zijn rondo achter stand terug te nomen en op de derdo plaats te komen. Do uitslag luidt: 1. Lacquchayo tijd 39 min. 48J4 eec. 2. Paillard op 175 Meter. 3. Krewer op 190 Me ter. 4. Möllor op 350 Meter 5. GrosBln op 375 Motcr. 6. Schleblaum op 900 Meter. 7. Blekemolen op 925 Meter. Hierna volgen nog twee ritten op raccmo- toren. Medegedeeld wordt, dat Herkuleyns zich terugtrekt op advies van zijn dokter. Do uitslagen der beido laatste ritten lui den: 2e rit: 1. Soenius, 2. Muagüni, 3. Wem höhner. Tijd 2 min 14 sec. 3o rit: 1. Soenius tijd 2 min. 10 sec. 2. Quaglini Italië 6 punten. 3. Wemhöhner, Duitschland 9 punten. Nog voor de pauze wordt de tweede rit geroden voor de sprint voor amateurs. De uitslag van dezen tweeden rit is: 1 van Steenbergen 13 sec. over do laalste 200 Meter. 2. v. d. Linden. 3. Leene. Nu do tentoonstelling la goopond en we oon volledig overzicht over aj de Inzen dingen hebben gekregen, blijkt pas dui delijk met wolk oon grootsch opgezette tentoonstelling we hier te doon heb ben. Het geheel biedt een sehittoron- den aanblikal die kleuren, in volle harmonie mot do omgeving, 't la met recht een lusthof Wat hier geëxposeerd is, goeft een beeld van wat Hollandscho cul tuur vermag Terecht la do Hollandscho kweeker beroemd en vindt hij In het bui tonland een groot afzetgebied. De wandelpaden zijn met grasbanden afgezet, palmen, tropische planten en draperie-werk vorhoogon het effect van de rozen, terwijl bloomonmanden en vazen op tafeltjes de gelijkvormigheid breken. In do zaal is het groote mid denvak één groot gazon, waarop honder den Polyanlha rozen in potcultuur één bloeiend veld vormen afgewisseld met mooi opgemaakte vazen. En om de rozen des to schooner te doen uitkomen is een aangename versiering aangebracht met takken asraragus, met verschillende soor ten varens, enz Maar de roos blijft 1omi- neeren in elk vak. in elke vaas en het groen dient slechts om het effect, dat de rno6 maakt, te verhoogen. De vloer van de groote zaal heeft een tweetal verhoogingen Hier zijn witte per gola's aangebracht, begroeid met klimro zen, waardoor men zich met recht in eon rozenhof waant. Nu allo inzendingen com pleet zijn, maakt hot een overweldigenden indruk. Togen de wanden zijn de rozen deco ratief opgesteld en vanaf het podium heeft men een schitterenden aanblik over de kleurrijke zaal op het balein, waarop pal men staan en waarvan de takken, zwaar van rozen, neerhangen Onder het baltpi) Is een inzending antique meubelen, kn- ring). I Zilveren medailles: P. Pilkee te Zeist (Houtbouw en tuinmeubelen „Nemico"), Zilveren medaille: Jean Heybroek te Bilthoven (Tuinbouwartikelen). Zilvoren medaille: H. Bondien te Naar den (Kunstmeststoffen). Zilveren medaille: Uitg. Mij. Floralia te Haarlem (Tuinbouw litteratuur). Decoratieve opstelling van Rozen-inzen dingen. Groote gouden medaille met golukwensch van de jury: Firma J. Abbing Zonen te Zeist. Kleine gouden medaille: J. Kcessen Dzn. te Aalsmeer. Kleine gouden medaille: G. A. van Ros sem te Naarden. Zilveren medaille: C. J. Posthuma te Aerdcnhout (Haarlem). Bij de derde manche van den sprintwed strijd over 1 K.M. zorgde Leone bij het ba- lunceeren voor hot ingaan van do tweede ronde voor een verrassing door plotseling wog te schieten. Van der Linde en Stecnber. gen bleven om de tweede plaats rustig ver der balanceeren om pas later don spurt in te zetton. Uitslag: 1. Leene (lijd laatste 200 Meter, 14 sec.); 2. van Steenbergen; 3. v. d. Linde. In het totaalklasscment hadden do drie rijders ieder 6 punten, waarom Leene als winnaar van den laatsten rit. winnaar van den wedstrijd werd. De wedstrijd voor Racemotoren over 10 K.M. leverde slechts even strijd tusschon Soenius on Wemhoener en werd tenslotte gewonnen door Soenius. Uitslag- 1. SoeniUB (Duitschland) 5 min. 30 sec.; 2. Wemhöhner (Duitschland); 3. Quaglini (Italië). De tweede rit voor stayors over 50 K.M- leverde aanvankelijk weinig strijd. De volg- ordo is kort na de start: Paillard, Schle baum, Krewer, Möllor, Blekemolen, Lacque haye en Grassin. Er zijn nog maar 12 ron den goroden als Schlebaum eon aanval op Paillard waagt en den kop verovert, terwij! hij gevolgd wordt door Lacquohayo. In do rest van het veld wordt dikwijls spannen- den strijd gcloverd om de volgende plaat sen. Na 45 ronden lap Schlebaum achtereen volgens Grassin, Möller en Blekomolon- hoewol de laatste spoodig zijn ronde terug neemt. Als er nog 15 ronden te rijden zijn, schiet Paillard plotseling naar voren naar de tweede plaats, doch dan wordt hij gepas seerd door Krewer, dio als er nog slechts 4 ronden te rijden zijn, in fabelachtig tompo naar voren schiet, om Schlebaum den kop te ontnemen. Onder luid gejuich weet Schle baum echter dezen aanval af te slaan en gaat Krewer, dicht achter hem als tweede door de finish. Uitslag: 1. Schlebaum ('9 min. 56 sec); 2. Krewer (50 Meter achter); 3. Lacquehaye (100 M.); 4. Blekomolon (200 M.)5. Paillard (800 M-); 6. Grassin (850 M.) 7. Möller (1100 Mctor). Totaalklasacmcnt: 1. Lacquehayo 4 pnt.; 2. Krewer 5 pnt.; 3. Paillard 7 pnt.; 4. Schlebaum 7 pnt.; 5, 6 en 7 resp. Blekemolen, Grassin en Möller, ieder met 1.1 pnt ZENDINGSDAG IN HET RIJSEN- BURGSCHE BOSCH. Vanwege de classis Utrecht der Chr. GoreL Gemeente. Woensdag werd door de classi3 Utrecht van do Chr. Geref. Gem. in 't Rijsenburgsho bosch alhier de jaarlijkscho zendingsdag gehouden. Mot de gewone on talrijke extra 1 vervoermiddelen kwamon al vroeg de deel nemers uit allo dcclen van de provincie. Zo schaarden zich op banken of gehuurdo stoeien voor do muziektent, welko als spreekplaats gobruikt werd, maar nog lang na den aanvang kwamen steeds nieuwe bezoekers aan. Een zestal prodikanton voorden het woord en vonden een aandachtig gehoor; do toespraken werden afgewisseld door ge meenschappelijk gezang, dat plechtig door de boomen -rulschto en door den wind werd weggedragen. Het weer was niet erg gunstig, doch het bleef gelukkig bij onkelo bultjes van zeer fijne stofregen, zoodat het niet noodig was do bijeenkomst naar Utile Dulcl te ver plaatsen. In den zomer te vergaderen in een lokaal met veel raenöohen is geen on verdeeld genoegen. Am het slot begon de regen echter wat ernstiger, doch hij kon aan het welslagen van dozen dag geen af breuk meer doon. Voor het parkeeren on con goede rege ling van hot verkeer was weer uitstekend -gezorgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10