MOETEN WIJ PESSIMISTISCH ZUN? SEGERS OVER NEDERLAND EN BELGIE DE DEPRESSIE DER LAATSTE DAGEN EEN REDE IN DEN SENAAT Oude klanken in nieuwen vorm Restaurant Princess RADIOPROGRAMMA DE TRIBUNE UIT DE AMSTERDAMSCHE LEESZAAL Een door het bes/uur met 7 tegen 4 stemmen genomen besluit Correspondentie met minister Terpstra Men meldt uit Amsterdam, d.d. 16 Juli, aan liet Vaderland: In de Tribune van Donderdagavond is bet volgende briefje afgedrukt: Amsterdam, 15 Juli 1931. Hierdoor beb ik de eer if mede te declcn, dat vanaf 16 Juli o.k. de Tribune niet meer in onze Leeszaal ter beschikking zal wor den gesteld. Daar de abonnementen nog loopende zijn, zal ik tegelijkertijd aan uwe administratie opgeven, dat deze niet zullch worden vernieuwd. Hoogachtend Annie C. Gcbhard, Directrice. We hebben nadere inlichtingen ingewon nen bij de directrice van de Openbare Lees zaal, die ons het verdwijnen Van de Tribu ne uit de Amstcrdamsche Leeszaal beves tigde. Mejuffrouw Gebhard zeide ons, dat deze maatregel gebaseerd is op dezelfde mo tieven, die voor de andere openbare leesza len indertijd gegolden hebben. Alleen, zeide zij, Amsterdam heeft er wat langer over ge daan. Er is een correspondentie over deze kwestie met minister Terpstra gevoerd en het antwoord is voor het bestuur een reden geweest cm in zijn vergadering van cenige dagen geleden, het besluit tot verwijdering van de Tribune te nemen. De corresponden tie zal in het eerstvolgend nummer van Bi. bliothecklevcn in extenso worden opgeno men. Op onze vraag of nog andere bladen met communistische strekking uit de Openbare l eeszaal zullen gebannc worden, antwoord - de mejuffrouw Gcbhard. dat dit niet zal ge- beuren. Wij keeren ons. aldus de directrice, niet tegen een bepaalde strekking in casu de Communistische, maar tegen het karak ter van een blad als De tribune. Wij hebben ons bovendien nog gewend tot wethouder E. Polak, die q.q. deel Uit maakt van het bestuur der Openbare Lees- zaal. De wethouder begon met te verklareri. dat hij dezen vorm van censuur die tot het b6gin van dit jaar in ons land onbekend was, in hooge mate betreurde. Over deze aangelegenheid heeft het bestuur der Open bare Leeszaal gecorrespondeerd en Dinsdag avond heeft het in zijn vergadering het be sluit tot verwijdering van de Tribune met 7 tegen 4 stemmen (niet alle leden Waren aanwezig) genomen. „Of deze door het be stuur genomen beslissing gevolgen zal heb ben, valt nog niet te zeggen. Ongetwijfeld' zal bij de toekenning van de subsidie (die van Amsterdam bedraagt 130 000 en over treft verre .die Van Rijk en provincie) in den Gemeenteraad deze kwestie ter sprake worden gebracht.'1 Op de standaard, waar tot heden in de Openb. Leeszaal aan de Keizersgracht de Tribune lag, vonden de lezers gisteravond de Nederlandsche Staatscourant. glazenwasscher verongelukt. Rotterdam, ia Juli. De 50-jarige glazenwaaseher F. Holkers uit de Boom- gaardstraat was hedenmorgen aan het werk op eeh raamkozijn, dat gelegen was op de dci-de étage 'van een pand aan de v. Oldenbarncvcltstraat alhier. Ilij hield zich aan het naar buiten openslaande raam vast, dat in eens losschoot, waardoor de man naar beneden viel. Ilij Wérd hi'et verschillende ernstige inwendige kwetsu ren opgenomen en is weinige oogenblikken nadat de geneeskundige dienst hem naar het ziekenhuis Coolsingel had overgebracht overleden. de gemeenteraadsverkiezingen van zoeterwoude. ZoeterWoude, 16 Juli. In de heden gehouden raadszitting der gemeente Zoe- terwoude adviseerde de commissie, belast inet het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden tot niet-loe- lating van deze personen. De raad nam dit advies aan met 6 tegen 3 stommen. De oorzaak van deze niet-toelating is ge legen in het feit, dat er onregelmatigheden zouden hebben plaats gehad in het slem bureau aan den Hoogen Rijndijk. Hier zou n.l. een zUeter van het gesticht „De Goede Herder" tot driemaal toe een verpleegde van dit gesticht, welke lichamelijk niet hulpbehoevend was, bijgestaan hebben zoh- ccr toestemming van den voorzitter. graf zeppelin" naar de noordpool. Neemt ook post uit Nederland mee. De gelegenheid wordt opengesteld met het tus6Chen 20 cn 25 Juli as. van Fric- drichshafcn (Bodcnmeer) naar de Poolstreek vertrekkende luchtschip „Graf Zeppelin" poststukken te doen vervoeren. Tc Friodrichsliafen wordt de correspon dentie voorzien van een bizondcr stempel: „Luftschiff Graf Zeppelin Polarfahrt 1931". Er zal post worden afgegeven te Leningrad cn aan den zich in de Noordelijke IJ6zec bevindenden Russischen ijsbreker „Maly- gin", terwijl tenslotte bovèn een nog nader aan te geven waarnemingsstatioi. in het Poolgebied post zal worden uitgeworpen. Voor vervoer met het luchtschip komen in aanmerking in Nederland ter post be zorgde niet-aangeteekendc brieven cn brief kaarten voor elke gewenschte bestemming mits voldoende aan de volgende voorwaar den: de brieven mogen niet zwaarder zijn dan 20 gram; moeten van hot volledig adres van den afzender zijn voorzien, alsmede van een luchtpost-etiket en van een der onderstaan de aanwijzingent „Mit Luftschiff Graf Zeppelin bis Lening rad", „Mit Luftschiff Graf Zeppelin zur Abwurfstalb ira Polargobiet", „Mit Luft schiff Graf Zeppelin zum Eisbrechcr". Het boven het gewone port verschuldigde extra-luchtrecht kan worden voldaan door middel van Nederlandsche frankeer- en/ol luchtpostzegels en bedraagt: bij vorzending tot Leningrad voor briefkaarten 55 ct. per 6tuk, voor brieven '1.10 per stuk; tot het uitwerpstatfon in het poolgebied of tot den ijsbreker voor briefkaarten 1.10 per stuk, voor brieven ƒ2.20 per stuk. botsing tusschen motor- en wielrijder. Heden morgen vond aan den Vugliler uitgang alhier een ernstige aanrijding plaats. J. van Bennekom, gehuwd en vader, wilde zich per fiets naar zijn werk begeven. Op den hoek van de laan van het Pro- testantsche ziekenhuis ontmoette hij den motorrijder J. J. Vissers uit Haareti, die de stad in reed. Van B. moest naar dè rich ting Vught cn wilde daarom de brug op rijden, omdat de motorrijder den wielrijder aan den rechterkant ontmoette en dus dezen de voorrang moest geven. Zulks gebeurde echter niet en een aanrijding was hel ge volg. Van B. werd op straat gesmakt en is met een ernstige schedelfractuur in zorg- wekkenden toestand naar het Protestant- sche ziekenhuis vervoerd. staking in den wieringërmeer- polder. De arbeidsvoorwaarden voor de- landar beiders in den Wieringermcerpolder ge ven den arbeiders om de acht weken recht op verlof van Vrijdagmiddag tot '6 Maan dagsavonds, met vrij reiskosten en een ver lofvergoeding. De Drentsche arbeiders, ge huisvest in het arbeiderekamp te Kolhorn, wcnschten echter reeds Donderdagavond met verlof te vertrekken, hetgeen door de directie werd geweigerd. Een negentigtal arbeiders heeft daarop Woensdagmorgen het werk neergelegd cn zijn naar hun woon plaatsen in Drente vertrókken. As. Maan dag zullen hun plaatsen in het kamp door nieuwe arbeiders worden ingenomen. zeeman verdronken. Rotterdam, 15 Juli. Vannacht om streeks drie uur heeft een garagehouder van de LeUvehaven gezien dat er een on bekende zeeman door de duisternis mis leid aan den waterkant terecht kwam en in het water liep. Hij heeft de politie op gebeld, die onmiddellijk een onderzoek heeft ingesteld en een tiental minuten later het lichaam van den man uit het water heeft opgehaald. Toegepaste kunstmatige ademhaling had geen resultaat meer en na geruimen tijd heeft men het lijk naar het ziekenhuis Coolsingel moeten overbrengen. e. cleveringa. i Te Amsterdam is, 63 jaar óud, overleden de heer O. E. Cleveringa, oud-burgemeester van Weesp. De heer Clevsringa kreeg zijn opleiding op de secretarie te Slooten. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan als gemeente-ontvan ger te Koog a. d. Zaan. werd daar vervol gens bürgemeestïr en kwam 16 December 1908 in gelijke functie naar Weesp. Bij zijn 1214-jarig jubileum als burge meester, in 1921, ontving hij tal van har telijke sympathiebetuigingen uit alle krin gen der burgerij. Om gezondheidsredenen moest hij tegen het einde Van 1926 zijn ontslag nemen. Ja renlang was da lieer Cleveringa regent van het Gererorm. Burger-Weeshuis, voorzitter van de Vereen. Openbare Leeszaal en be stuurslid van de Xutsspaarbank tj Weesp. (Hbld.) Voorloopig is het niet noodig de vooruitzichten erg donker in te zien Kans op rustig weer Onze weerkundige medewerker schrijft: Het is nu wel duidelijk geworden, dat de algemeene weeretoestand in ons werelddeel in den allerlaalsten tijd, In vergelijking met dloh van het einde der vorige maand, sterk Is achteruitgegaan. Kort geleden trok een diepe depressie, die uit het gebied tusschen IJsland en Schotland kwam, over de Noord zee naar Zuid-Zweden cn bracht over een groot gedeelte van West- en Midden-Euro pa, cn in het bijzonder over Denemarken, buitengewoon zware regens. Nadat deze depressie voorbijgetrokken was, kwam er slechts een gedeeltelijk her stel van de weersgesteldheid. Dit herstel was evenwel niet van langen duur. Op warm weer J.l. Zondag volgde het onweer van J.l. Zondagavond en hiermede begon een nieuwe periode van regenachtig en zeer ongestadig weer. dat gisteren, vooral in den namiddag, blijkbaar zijn hoogtepunt in tal rijke cn zware regenbuien bereikte, die ook in de avonduren nog niet uitgewoed waren. De oorzaak van dit regenweer was een kleine en vrij diepe depressie, die uit het Westen was opgekomen, waar zij zich uit een secundaire kern van de depressie ont wikkeld had. die daags te voren boven Ier land lag. Deze nieuwe depressie begon haar 6terke ontwikkeling boven den Ingang van hot Engelsche Kanaal, trok daarna over En geland cn het Zuidelijkste gedeelte der Noordzee naar het Noorden van ons land. De luchtbeweging rondom het centrum de zer depressie was over het algemeen zeer sterk, m.a.w. deze depressie was het gebied van een krachtige actie in den dampkring geworden, zoodat wij ons niet behoeven te verwonderen over de talrijke slagregen- buien, die niet geheel zonder clectrieche verschijnselen verliepen. Dit i6 dus de twee de regendcpresslq sedert het begin dezer maand, die over het Noordzeegebied trekt en over groote oppervlakten aanzienlijke hoeveelheden regen uitgiet. Deze regens waren vooral overvloedig rondom het En gelsche Kanaal cn hoofdzakelijk aan de rechterzijde van do baan der depressie. Ook deze depressie toont op overtuigende wijze aon, evenals haar voorgangster cn zoo vele \roeger voorbijgetrokken depressies, dat een door de Natuur gróótsch opgezet stelsel van luchtstroomen in den damp kring rondom een luchtdruk-minimum noo dig is om in een gebied, veel kleiher dan dat, hetwelk dit luchtstroom-stelsel bestaat, re gen te veroorzaken. Deze laatste depressie is wel oen bijzonder mooi voorbeeld van deze waarheid, die hij het probleem der technische beïnvloeding van het weer ge woonlijk al te zeer over het hoofd wordt gezien F.cn andere omstandigheid, die hierbij is voorgekomen, verdient 6tellig onze aan dacht. Het is nl. van belang om op te merken, dat de baan van deze laatste depressie veel Zuidelijker ligt, dan die van de Vorige groote régendepressie. Dit feit stemt geheel overeen met de reeds voorlang door de meteorologen opgedane ervaring, dat, wan neer gedurende een periode, Waarin tal van depressies elkaar opvolgen, iedere nieu we depressie geneigd is een weg te volgen, die Zuidelijker verloopt, dan de vorige. Het Is duidelijk, dat deze regel, die In een groot percentage der gevallen opgaat, uok de be- teekcni8 heeft, dat het weer tijdens zoo'n periode van elkaar opvolgende depressies hoe langer hoe slechter wordt. Meer in het bijzonder zou In het feit. dat de laatste re gendepressie zooveel dichter langs ons land trok dan de vorige, de beteekenis krijgen, dat vooralsnog een achteruitgang van het weer waarschijnlijk Is. Toch geloof ik, dat wij in dat opzicht niet al te pessimistisch moeten oordeelcn. Trekken depressies over een nog Zuidelij ker gelegen baan dan de laatste, dan komt ons land in de Noordelijke helft daarvan te liggen, waarin rustig, warm. hoewel ecnigB- zins regenachtig en onweerachtig, maar geen onstuimig cn koel weer heerecht. Intusschen moeten wij dan ook In aan merking nemen, dat zulke Zuidelijke de pressie-banen hoogst zelden voorkomen. Waarschijnlijker is dus, dat de gisteren in het Noordwesten gesignaleerde nieuwe de pressie een weg inslaat, die weer veel Noordlljker is gelegen en misschien nog wel zoover van ons weg blijft, dat het weer hier te lande er weinig door gestoord zal worden. Daar achter de regendepressie van gisteren een drukstijglng volgt, schijnt hel wel of deze depressie de laatste Is van een z.g. depressie-familie (volgens BJerknes) en dat de nieuwe, die ih het N W. is aan gekondigd, behoort tot een nieuwe familie, waarvan het eerste lid meestal weer veel Noordelijker voorbijtrekt dan het laatste lid der vorige familia. Voorloopig is het dus nog niet noodig om de vooruitzichten erg pessimistisch te beoordeelen, al moet worden toegegeven, dat een sterke achteruitgang heeft plaats gehad en de tendenz tot mooi w-eer, in Juni zoo 6terk, plaats heeft gemaakt voor een andere, minder gunstige. (Nadruk verboden.) DE DUITSCHE CRISIS EN ONZE TUINBOUW. De grootste déprecsle al voorbij. In het Westland Was Donderdagmorgen op de veilingen de grootste depressie op de veilingen tengevolge van de crisis in Duitschlünd reeds achter de rug. De kooplieden hebben weder ietwat meer ver trouwen gekregen en kochten Weer kleine partijen voor Duitschland. De exporteurs uit het Westland hebben voor een overgroot gedeelte den export naar Duitschland in het geheel nog niet stop gehad. De prijzen op de veilingen liepen Woensdag reeds om hoog en stonden Donderdag weer meer stabiel. 25.000 AAN SIERADEN VERMIST. Amsterdam. 10 Juli. Iemand, die gisteren uit Duitschland was vertrokken, deed aangifte, dat hij bij aankomst aan het Centraal Station, alhier, ontdekte dat hij een toiletkoffertje, waarin zich o.m. voor een bedrag van 25.000 aan sieraden be vond, vermiste. Men vermoedt hier met diefstal te doen te hebben. H. VAN AKEN SR. t 's-G r a v e n h a g e, 16 Juli. In den ouderdom van 72 Jaar is hedenochtend hier ter stede overleden do bekende dierenarts de heer H. van Aken Sr.. die gedurende mer dan 50 jaar zijn praktijk in Den Hang heeft uitgoefend. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft plaats a.s. Zaterdag om half vier op Oud Eik en Duineh. De Wielingen-kwestie, het Schelde statuut en het Moerdijk kanaal De correspondent te Brussel der N.R.Ct meldde Donderdagavond: Bij de algemeene beschouwihgen over de bcgrooting van buitenlnndsche zaken, Don derdagmiddag in den Sehaat, hield de ka tholieke .conservatieve minister \an staat, Segere, een vrij lange rede over de Neder- iondsch-Bclgische betrekkingen. Spreker had het eerst over de onlangs in de Brusselsche peis weer opgeworpen kwestie der Wielingen. Het belang van deze kwestie, zeide hij. niet te w illen overdrijven, maar toch wenschle hij daar cenige oogeh blikken bij te blijven stilstaan. De groote mogendheden, aldus Scgers, hebben ons loc gelaten voortaan van Antwerpen een oor- "logshaven te maken. Anderzijds ontzegt Holland ons in oorlogstijd de doorvaart op de Schelde. Belgie beschikt dus in gevat van oorlog alleen maar over de Belgische kust of practisch gesproken over Zeebrug- ge. Bclgié moet dus van zijn territoriale wa teren kunnen gebruik maken. Deze wateren strekken zich uit tot op een afstand van drie mijl der kustlijn en omvat dus een groot deel der Wielingen. Van onze souve- reinitcit van dezen vaargeul kunnen wij geen afstand doen. Elke oplossing, waarbij dit recht wordt geëerbiedigd, mag in over weging worden gehomeh. Iedere andere op lossing moet met kracht van de hand wor den gewezen. Er zijn echter nog andere Nederlandsch- Belgischc vraagstukken, die onze aandacht verdienen. Het zijn de kwesties betreffende het Scheldestatuut, nnze -verbindingen te water met het Oosten en de verbinding tus schen Schelde en Rijn. Met de oplossing- van deze problemen is men langs officicclcn weg nog niet ver opgeschoten. Onze gezant in Den Haag heeft dezer dagen we! gezegd in een persgesprek, dat het contact is her steld en van tijd tot tijd nemen Brussel eb Deh Haag voor elkander w el eens den hoed ef. men zoekt naar een basis van bespre king, maar ieder der partijen blijft op haar standpunt slaan. Het is langs den weg van particuliere relaties, dat men elkandar eenigszihs is genaderd. Scgers herinnerde vervolgens in dit ver band aan de deelneming van Nederland aan de Belgische eeuwfeesttentoonstellingen In 1930, aan het bezoek van een Nederlandsen eskader te Antwerpen, aan de hartelijke ■voorden door oud-minister Posthuma te Antwerpen en elders gesproken, aan de aanwezigheid van don burgemeester van Antwerpen bij de plechtige inwijding door II. M. Koningin Wilheimina van de nieuwe zeesluis te IJmuiden, aan het bezoek door de Nederlandsche Koningin aan het Belgi sche paviljoen te Vincennes gebracht, enz. Interessanter is het nog, zeide hij, te mo gen consiateeren, dat de kwestie van het Moerdijk-kanaal in een nieuw 6tadium is getreden, om het vervolgens te betreuren, dat een, in de Nederlandsche Eerste Kamer door den heer Van der Lande vooruitgezel nieuw ontwerp, waarbij een kanaal werd voorzien, dat de Schelde zou verlaten halL •.vcg iiuwrhen Antwerpen cn de Nederland sche grens om, met vermijding van het Hel legat, te Willemstad in het Hollaiidsch Diep uit te monden, do instemming van de meer derheid der leden van de Eerste Kamer met mocht wegdragen. Dit ontwerp, vervolgde spreker, was een uiting van ware sympathie ten opzichte van ons land. Wij zijn er dcu heer Van der Lande zeer dankbaar voor. Van een waterweg, loopende door het Hcl- iegat, zeide Scgers verder niet te willen weten. Het feit, dat Willemstad als eindpunt van het kanaal zou worden aanvaard, al dus Segere, is reeds een Belgische conces 6ie, daar dit punt op tien kilometer is gele gen van de plaats, welke wij wcnschten te bereiken. De kwestie, waarover ik het heb, :e geen aardrijkskundige kwestie, maar een kwestie van recht. Wat wij zoeken te berei ken is onze positie op den Rijn te handhn ven. Deze positie wordt bedreigd door de huidige vrachtprijzen en door do onveilig heid van de Nederlandsche binnenwateren. Het is er ons niet om te doen de Neder landsche havens te benadeelen. Zelfs wan neer het kanaal er zou zijn, blijft Rotterdam zijn voorsprong van 15 uurs-scheepvaart op Antwerpen behouden. Wat wij vragen is geenszins overdreven. Nederland zou moe ten begrijpen, dat het er belang bij heeft deze vraag in te willigen. Trouwens Rotter dam en Antwerpen zijn twee zeer verschil lende havens, die geroepen zijn om elkaar aan te vullen. Rotterdam is voor 80 tran sitohaven, Rotterdam is meer een haven voor het transport van massagoederen. De Nederlandsche markt is voor Belgie bijna even belangrijk als de Fransche markt en onze handelsbalansen staan ongeveer op hetzelfde niveau. Ons totale exportcijfer is eveneens vrijwel gelijk en bedraagt vier millard francs. Een oeconomischc toenade ring is mogelijk. Het is mijn wensch, haar iot stand te zien komen. Deze rede vond op vele banken luide in stemming. Twee andere senatoren, de liberaal Dig- ncffe en de Vlaamsch-nationalist Van Die ren, sloten zich nog in den loop van het de bat bij den geest der rede van Segers aan. le ETAGE MENU 'A.S. ZONDAG 2 lialiaansche Schelp Aspergesoep Wiener Roastbraden Versche spercieboonen Vanille IJs Tel. 310 VERDEDIGING VAN ZUIDERZEE WERKEN. Een aanbesteding vanwege de genie. 's-G r a v e n ha g e, 18 Juli. Vanwege de genie is beden aanbesteed hel bouwen van verdedigingswerken alB gevolg van de af sluiting van de Zuiderzee (le gedeelte: het maken van fundeeringen, op het Kornwer- derzand). Raming 716.000. eHt laagst werd Ingeschreven door de N.V. Aannemersbe drijf C. van Leeuwen te Hillegersberg voor 483.800 Zaterdag 18 Juli. Hilversum. 6.45—7.00 Ochtendgymnastiek o.l.v. den heer G. Kleerekooper. 7.30—7.45 Ochtendgymnastiek o.l.v. den heer G. Kleerekooper. 8.01 Gramofoohmuziek. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven. Nacky N. Mulder, levens liedjes, met piano-begeleiding van Lou Dfekkef. 12.01 Politieberichten. 12.15 Middagconcert door hét V.A.R.A.- Septet o!..v. Is. Eyl. I.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 Gramofoonmuzlek. 2.30 Instituut voor arbeidersontwikke ling afd. Natuurvrienden. Uitzending ter inleiding van de Internationale Arbeiders- Olympiade te Weenen. Gramofoonmuziek. 3.00 Toespraak voor den „Bond van Inva- iiden". Onderwerp: „Het belang van licha melijk gebrokkigen om toe te treden tot on zen Bond." Spreker: Dr. Sajet. 3.15 Orgelspel door Johan Jong op het V.A.R.A.-orgol 3.45 Microfoon-reportage vanuit den Die rentuin te Rotterdam. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.40 Toespraak door den heer P. Krijt, over de „Internationale Arbeiders Esperan- iisten-ebewing." 5.01 Gramofoonmuziek. 5.05 Radio-Volks-Universiteit. Otto van Tussenbroek övor „Reizen cn Trekken". 5.35 Extra Vraaglialfuurtje door Oom Henk 6.01 S.D.A.P.-KwartiertJe. Spreker: Jan de Roode over het onderwerp: „Het congres der S.A.I.". 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Literair halfuurtje uoor A. M. de Jong. 7.00 Friesch uurtje L Medewerking van: Mw Doe Haasdijk, zang. Johan Jong, piano begeleiding, en orgelspel. J. Winkelman, voorzitter van den Bond van Frieschc Ver- '-enigingen builen Friesland. 7.30 Politieberichten. 7.45 Friesch uurtje (vervolg). 8.15 V A.R A -Varia. 8.20 Bestuursmcdedeelingen. 8.30 Concert door het V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.00 „Bij de Pomp" Wekelijksch hieuws van Teun de Klepperman. 915 Concert (Vervolg). 930 „Pak"-idyl!e. Vacanlie-relsgenoegens in één bedrijf, uit het Engelsch, van Grat- lan, naar de vrije bewerking van Chariva- rius. 10.00 Persberichten Vaz Dias en Voetbal- mededeclingen. 10.10 Concert. (Vervolg). 10.30 Voordracht door Willem van Cap- pelien. „Het afgesproken huwelijk" door Job Steynen. 10.55 Gramofoonmuziek. Huizen 8.00—9.15 Morgenocncert. 10.00—11.30 Gramofoonmuziek. II.30—12 00 Godsdienstig halfuurtje door den Zeer Eerw. Pastoor L. H. Perquin, O.P. 12.00 Tijdsein. 12.01—1.30 Lunchconcert, door het K.R.O.- sextet, onder leiding van Piet Lustenhou- wer. 1.30—1.35 Berichten v. d. Ned. Postduiven houdersbond van Zaterdagvliegers I.35—2.30 Gramofoonmuziek. 2.30—3 00 Vragcnhalfuurtje voor jeugdige persr_-.en 3.00430 Kinderuurtje, verzorgd door: Mevr. Sophie Nieuwenhuis—Van der Rijst cn mevr. Corrie Marresv. d. Ven. 4.306 00 Verzorging v .d. zender. 5.00—6.00 Dinerconcert door het K.R.O.- Kunst-Ensemble onder leiding van Piet Lustenhouwer. Oud-Schlager-Propramma. 601—6.15 Nieuwsberichten in het Espe ranto. 6.156.35 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.357.15 Vervolg Dinerconcert. 7.15—7.45 Spreker: A. J. Stofmeel. Onder werp: Iets over ziekleti eh beschadigingen van bloembollen en -knollen. 7.45 SportkWarticCtjc R.K.F. Spreker: N. M. de Zwager. Onderwerp: „Een technisch praatje over Athlctiek". 8 0011.00 Populair Concert door het K.R O. Salon-Orkest. II.00—12.00 Om 't Hoekje-,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7