AMERSFOOKTSCH DAGBLAD DE MINISTERSCONFERENTIE TE LONDEN Vrijdag 17 Juli 1931 -DE EEMLANDER- 30e Jaargang No. 15 EFFENING VAN DEN WEG Stimsons functie DERDE BLAD ERNSTIG INSTORTINGS ONGELUK GEEN BRITSCH BEZOEK AAN BERLIJN AMERIKA IS BEREID TE HELPEN In citykringen is men optimistisch liet werk zal worden verge; makkelijkt door de voorafgaande bespre kingen te Parijs Londen, 1G Juli (V.D.) Gisteravond kort voor middernacht heeft het Foreign Office de volgende verklaring gepubliceerd: De Engelsche regeering is van mecning, dat het niet noodzakelijk is de conferentie van ministers terstond bijeen te roepen, zooals het voornemen was, toen de uitnoodigin gen voor de bijeenkomst van do deskundi gencommissie werden verzonden. Zij acht het echter wenschelijk, dat de ministers conferentie op Maandag 20 Juli a.s. des na middags te 18 uur te Londen bijeenkomt. De deskundigencommissie zal, zooals in het voornemen lag, Vrijdag a.s. bijeen komen cn zich Maandag ter beschikking van de ministers houden. De ministerpresident en minister Henderson zullen zich reeds Vrij dag naar Berlijn begeven en Maandag tij- cl.g voor den aanvang der ministersconfe rentie terug zijn. De uitnoodigingen worden ten spoedigste verzonden. Berlijn, 1G Juli (V.D.) Het Berliner Ta- geblatt publiceert een uit Amerikaansche bron afkomstig bericht uit Parijs, volgons welk bericht Henderson den Fran6chen mi nisterpresident en Briand zou hebben uit- genoodigd om te confereeren op Chequers. Naar verluidt, zou Henderson trachten ook Grandi, Brüning cn Curtius en den Belgi schen minister van buitcnlandsche zaken te bewegen om aan deze besprekingen deel te nemen, die dan na de deskundigenconferen tie zou worden gehouden. Londen, 16 Juii (V.D.) Naar aanleiding van het verzenden der lingel6Che uitnoodi gingen voor de ministersconferentie op Maandag a.s., schrijft het regecringsorgaan de Daily Herald, dat de Engelsclic regee ring reeds sedert de publicatie van het Hoover-plan de behoefte heeft gevoeld open lijk en diepgaand den financieelen toestand van Duitschland te bespreken. Dc deskun digenconferentie, die Vrijdag bijeen komt, zal ecnige bijzondere vraagstukken te be spreken hebben, die voortvloeien uit het principieel aanvaarden van het Hoover- plan floor Frankrijk. Dit is echter naar de meening van de Engelsche regeering niet voldoende. De geheele situatie dient te wor den behandeld rnet het definitieve doel een zekere oplossing voor de financieele moei lijkheden van Duitschland te voorzien. In regeeringskringen is men er van overtuigd, dat dit voornemen in de Vereenigde Staten ten zeerste wordt toegejuicht. Macdonald en Hendereon zullen Maandag vroeg genoeg in Londen terug zijn om de opening van de conferentie te kunnen bijwonen. Wan neer men in Fransche regeeringskringen be zwaar zou maken tegen het aanvaarden van de uitnoodigingen, zal Henderson on getwijfeld voor zijn vertrek uit Parijs naar Berlijn alles in het werk stellen om de Franscho bezwaren weg te nemen. Parijs, 16 Juli (V.D.) Uit de weinige in formaties over de gisteren gevoerde bespre kingen tusschen Henderson cn do betrok ken Fransche ministers blijkt duidelijk, dat door Henderson een bemiddelingspoging tusschen Frankrijk en Duitschland is ge daan. Ook Stimson zou. zooals uit de cou rantenberichten blijkt, pogingen in het werk hebben gesteld, om de ontoegevend heid van Frankrijk te breken. Frankrijk schijnt echter van al deze interventiepogin gen weinig gediend te zijn. De Parijschö ochtendbladen nemen tegen over de pogingen van Henderson een ta melijk vijandige houding aan. Het Journal schrijft, dat Frankrijk zeer wel buiten alle góede raadgevingen kan, voora! als deze raad van Engelsche zijde komt. Henderson wil verzoening tusschen de beide landen en wcnscht, dat Frankrijk de kosten van deze verzoening zal dragen. De Petit Parisien is van meening, dat Engeland en Amerika pogen een te sterk verband te leggen tus schen de financieele hulp aan Duitschland cn de ontwapening, terwijl Frankrijk op het oogenbiik slechts aan politieke garanties denkt. Minister-president Laval zou vol gens dit blad Henderson hebben te verstaan gegeven, dat men in Frankrijk weinig per; pectief in een bijeenkomst van ministers ziet en dat men derhalve weinig er voor voelt om er aan deel te nemen. Van andere zijde wordt nog gemeld om trent dc besprekingen met Stimson cn Hen derson, dat dc Fransche staatslieden geen politiek mogen voeren, waarbij het natio nale vermogen door gewaagde operatics in gevaar gebracht zou kunnen worden. Der halve kan Frankrijk Duitschland geen ere dieten geven zonder behoorlijke garanties als tegenprestatie. Deze garanties zouden door een overeenkomst tusschen de betrok ken ministers van financiën bekrachtigd moeten worden. Parij6, 16 Juli (V.D.). Hedenmiddag te ééri uur werd officieel bekend dat dc Brit schc minister van Buitcnlandsche Zaken Henderson zijn vertrek naar Berlijn, dat zou plaats vinden met den trein van vier uur voorloopig heeft uitgesteld. Hedenavond reeds vindt een zitting van het Fransche kabinet piaats, waarin het tij dens dc hedenmorgen in de bespreking met flcndcreon en Stimson uitgewerkte pro gramma behandeld zal worden. Bij geruchte werd bekend, dat do Fran sche regeering voornemens zou zijn de Duit- sche ministers reeds voor morgen uit te noo- digen tot het houden van een conferentie te Parijs, teneinde met den meestcn spoed te kunnen beraadslagen over de alhier uitge werkte voorstellen. Aan do besprekingen van hedenmorgen, die vanmiddag zullen worden voortgezet, namen behalve de reeds genoemde minis tère ook nog de minister van financiën, Flan din, de minister van handel Piëtri en de onderstaatssecretaris Poncet deel. Door het uitstel van Henderson's reis naar Berlijn zul hij de besprekingen van hedenmiddag geheel kunnen bijwonen. Zelfs zouden er plannen bestaan om Macdonald uit te noó- digen, naar Parij6 te komen om de rest der besprekingen bij te wonen. Het staat niet vast, of Macdonald en Hen derson nog naar Berlijn zullen gaan. De mo gelijkheid bestaat dat dc reis na dc mini6 terconferentie te Londen, overbodig wordi In 6ommigo kringen Is men van meening, dat de conferentie te Parijs een voorspel voor de Londcnschc ministerbespreking ;s In andere kringen wordt vermoed, dat de Fransche regccring, door ook de Duitsche ministers en Macdonald naar Parijs uit te noodigen, oen poging zou willen doen om de Londensche bespreking te vervangen cn on- oodig te maken. Volgens het officieele communiqué over de besprekingen van hedenmorgen tusschen de ministers vun Frankrijk, Engeland eu Amerika, hebben de ministers zich bezig gehouden met den toestand, die ontstaan door de verscherping van de Duitsche crisis, en hebben zij maatregelen overwo gen, die in aanmerking komen om de ge volgen van de crisis op te heffen. Bij het verlaten van het ministerie var» Binnenlandsche Zaken verklaarde minis ter-president Laval, dat het op Augustus bepaalde voorgenomen bezoek van de Duit sche ministers waarschijnlijk moeilijk zou kunnen plaats vinden. Algemeen trekt men daaruit de conclusie, dat nog heden zal wor den medegedeeld, dat een uitnoodiging aan de Duitsche ministers om reeds morgen naar Parijs te vertrekken, nog heden zal worden bekend gemaakt. Stimson naar Londen Washington, 16 Juli (V.D.). De onder staatssecretaris Castle heeft medegedeeld dat president Hoover staatssecretaris Slim son benoemd heeft tot afgevaardigde der Vereenigde Stalen op de Maandag as. ie Londen aanvangende ministerconferentie. De onderstaatssecretaris verklaarde dat Stimson, hoewel Amerika niet direct be trokken is bij do kwestie der herstelbeta lingen, in dezelfde kwaliteit als do andore ninisters de bijeenkomst zal hijwonen. Doel der conferentie is Duitschland eco nomisch te helpen. Hoewel de onderstaatssecretaris daarmede het ressort der conferentie beperkt tot zui ver economische en financieele aangelegen heden, zien de politieke kringen te Washing ton niettemin de mogelijkheid, dat bij dc debatten het gcheclc internationale oorlogs 6chuldenvraagstuk ter sprake zal komen. Castle deelde voorts mede, dat Stimson geencrlei politieke verbintenissen op zich zal nemen. Niettemin weet men dat Stimson zal trachten het streven van Henderson tot een vergelijk der tusschen Duitschland cn Frankrijk bestaande mceningsverschillen te komen, naar beste krachten zal steunen In verband hiermede wordt in regecrings- iringen te Washington steeds opnieuw ver zekerd dat de Londensche ministerconferen tie aanmerkelijk zal worden vergemakke lijkt door de daaraan voorafgaande bespre kingan tusschen de Fransche en Duitsche ministers te Parijs. Macdonald doet mededoeün- gen in hei Lagerhuis. Londen, 16 Juli. (V.D.) Op een vraag van den conservatieven leider Baldwin, antwoordde do pre mier Macdonald in het Lagerltuis, dat sinds het commu niqué hedenmorgen verstrekt is verdere beraadslagingen hebben plaats ge had gedurende wel ke dc Britsche re gccring de mededee- ling heeft ontvan gen dat dc Duitsche rijkskanselier beslo ten heeft naar Pa lijs te gaan. Om MACDONALD deze reden is de reis van Macdonald cn Henderson naar Berlijn uitgesteld. Do ministerconferentie zal, naar is me degedeeld, Maandag te Londen aanvangen. De conservatieve afgevaardigde Marjori- banks interrumpeerde hier. Hot lid Croeg of Macdonald niet do ver zekering zou kunnon geven, dat de Brit sche regeering niet zal meedoen aan liet stellen van politieke eischcn om aldus de financieele crisis uit (e buiten. De premier nam deze vraag voor kennis geving aan. liet Labourlid Kennworthy stelde den minister-president de vraag of ter a.s. mi nisterconferentie te Londen een voorstel in behandeling zal komen om tegelijk met dc opschorting van de oorlogsschuldcn en reparalicbetalingen voor dep tijd van een jaar ook den bouw van oorlogsschepen, ar tillerie en andere oorlogswapenen geduren de de zelfde periode op grond van oen in ternationaal accoord te staken cn of door een dei-gelijken maatregel niet ten minste een der tusschen Duitschland en Frankrijk bestaande moeilijkheden zou kunnen wor den opgelost. Macdonald antwoordde dat hij wat het laatste deel der vraag betreft vreest dat zulks niet het geval zal aijn, doch dat de voorstellen van dezen of zelfden aard, voor liet geval deze aan dc regeering zullen worden gedaan, op alle mogelijke wijzen zullen worden overwogen. De Duitsche ministers ver* trekken Vrljdegavond. Berlijn, 16 Juli (V.D.). Vernomen wordt dat het rijk6kabinct besloten heeft dat de rijkskanselier, dr. Brüning, en dc rijksmi nister van Buitcnlandsche Zaken, dr. Cur tius, zich Vrijdagavond met een lamclijk groote delegatie naar Parijs zullen begeven De beide ministers zullen vergezeld wor den door staatssecretaris von Bulow van het ministerie van Buitcnlandsche Zaken, staatssecretaris Scheffer cn ministerial-dl rector v. Krosigk van het rijksministerie van financiën, geheimraad Vockc van de rijks bank, verder als pereooniijk begeleider van Jon rijkskanselier ministerialraad Fcffler en als persoonlijk begeleider van dr. Curtius geheimraad Rheinebcck. Van het ministe rie van Buitcnlandsche zaken zal naar Frankrijk medegaan graaf Saurma en voor Engeland legatieraad baron von Plesspn De onderhandelingen te Parijs zullen evenwel niet te lang kunnen duren, aange zien, zooals bekend is, Maandagavond om zes uur dc ministerconferentie te Londen zal aanvangen, waarheen de Eruiteche mi nisters zich met deze delegatie zullen be geven. Decernaot voor do vergrij pen tegen de noodverorde ning. Berlijn, 16 Juli. (V.D.) De politieprcsi- dent deelt mede: Op grond van de nood verordening van den rijkspresident d.d. 15 Juli 1931 betreffende het verkeer met bui- tenlansche betalingsmiddelen en do nood verordening betreffende do publicatie van koersen is tij het politicpresidium een „de cernaat" gevormd onder leiding van Kri- minalrat Vorwerk. Dit decernaat heeft tot taak vergrijpen tegen de genoemde veror deningen met alle ter beschikking staande middelen tegen te gaan Do politieprcsi- dent zal deze zaken direct ter behandeling geven aan de rechtbank. Buitenlanders die zich schuldig maken aan vergrijpen tegen de in aanmerking ko mende verordeningen zullen zonder par don in hechtenis worden genomen en onder politiegeleide over de grens worden gezet- in handelsrelatie 6taande banken op hel oogenbiik te berekenen, blijven diensvolgens onveranderd, voor zoover deze banken zich verplichten deze faciliteit onbeperkt ten goede te laten komen aan de volgende cro- dielnemers. Do hoogste rentevoet voor den landbouw bedraagt dus bij de bedrijfs- cn 6eizoencre- dieten op korten termijn evenals te voren i Hervatting van den post- chequediens t. Berlijn, 16 Juli (H.N.). Op allo Duitsche postkantoren is vandaag de postcheque- dienst hervat Op alle kantoren heerschte gelijk ver wacht werd groote drukte. In (otaal is ongeveer 6.000.000 Mark meer uitbetaald dan op normale dagen. Bedragen tot 10.000 M. werden contant, hoogero bedragen, in róode rijksbankche quc6 uitbetaald. De rijkspost zal aan deze regeling vast houden en ook in de toekomst aan alle ver langen van het publiek ten volle en zon der vertraging voldoen. Alleen het giroverkeer met het buitenland kan nog niet worden hen-at, zoolang er geen cfficieele noteeringen van Duitsche beurzen zijn. Het verkeer bij de banken te Berlijn is van daag overal kalm verloopen. Naar medegedeeld wordt, waren de stor tingen onverwacht hoog, wat toegeschreven wordt aan de omstandigheid dat de ronto voor direct opvraagbare deposito's op 8 a 0 i6 vastgesteld. De Italiaansche regeering neemt deel een de minis terconferentie. Rome, 16 Juli (V.D.). De Italiaansche re geering heeft de hedenmorgen ontvangen uitnoodiging tot bijwoning van de minister conferentie te Londen,aanvaard. De minister van Buitenlandsche Zaken Grandi, die op het oogenbiik met vacantie is, zal waar schijnlijk Zaterdag naar Londen vertrekken Gehelmrat Schmltz rijkscommissaris. geen Berlijn, 16 Juli. (V.D.) Te bcvoegder plaatse verluidt, dat de rijksregeering niets bekend is van een plan Geheimrat Schmitz (I. G. Farben) te benoemen tot rijkscom missaris voor financiën en economische aangelegenheden. In Fransche kringen ver wacht men volledige ver lichting. Parijs, 16 Juli. (V.D.) In Fransche krin gen wordt algemeen aangenomen, dat de as. besprekingen met de Duitscho minis ters tot een volledige verlichting der hui dige situatie en in het bizonder tot een werkelijke ontspanning der Fransch-Dult- sche betrekkingen zullen leiden. Do Fransche pers juicht do ontwikke ling der gebeurtenissen, zooals in de afge- loopcn 21 uren is geschied, toe, doch knoopt hier de opmerking aan vast dat evenals te voren zal worden vastgehouden aan de oude opvatting. Intusschcn worden te Parijs de bespre kingen voortgezet. Met groote spanning wordt den afloop van den ministerraad tegemoet gezien, waarin de houding zal worden bepaald no pens de in do ochtenduren genomen be sluiten. Aan den maaltijd welke door den Ame- rikaanschen ambassadeur te Parijs, Edge, hedenmiddag aan de leden der Fransche regeering werd aangeboden, werd behalve door Briand, Laval, Tardieu, Flandin en Pietri deelgenomen door cenige Ameri kaansche bankiers. Minister Henderson heeft zich op het laatste oogenbiik om onbekende reden la ten excuseeren. Een aanvulling van do nood verordening Inzake de no teering van koersen. Berlijn, 16 Juli (V.D.). Aangezien de re dactie van paragraaf I van de noodverorde ning inzake de noteering van koersen eenigs zins dubieus is, zal in den loop van heden een aanvulling op de noodverordening gepu bliceerd worden, volgens welke notccringcn van prijzen en koersen van de erkende bui tenlandsche beurzen en markten toegelaten is. Tevens kunnen do officieel toegelaten koersen, doch slechts van de erkende builen land6chc beurzen, genoteerd worden, doch niet de koersen, die in het vrije verkeer van ile beurzen onderling of bij de particuliere beuren, die in 6ommigo landen in allerlei vormen zijn, gelden. Geen renteverhooging bi) de Duitsche Rentenbank-Kre- dltaoitalt. B e rl ij n, 16 Juli (V.D.). Dc Duitsche Ren- tenbank-Kreditanstalt (Landwirtschaflliche Zentrafbank) heeft ten einde den landbouw slechts cenige verlichting te brengen, beslo ten tot nader order af te zien van de aan passing dor rentevoorwaarden aan de sterk verhoogde rijksbankdiscontorente. De renten door de D.R.K. aan de met haar Er zijn reeds twee dooden en twaalf gewonden te betreuren Boedapest, 16 Juli (V.D.). In de mid daguren heèft in de St Wladislaus-stras6e te Boedapest een ernstig ongeluk plaats ge had. Tegen drie uren bemerkten voorbijgan gers dat een reeds opgetrokken deel van een ;n aanbouw zijnd dubbelhuis van vier vor diepingen plotseling begon te zwenken Reeds op het zelfde oogenbiik brak dit ge cteelte van het huis met groot geraas. Er zijn reeds twee dooden cn 12 zwaar gewonden te betreuren. Acht bouwvakarbei ders worden nog vermist. Berlijn, 16 Juli. (V.D.) Naar alhier be kend wordt, zou het voor morgen aange kondigde bezoek van den Britschen eersten minister Macdonald en den minister van binnenlandsche zaken Henderson aan Ber lijn met het oog op de ministersconferentie, die Maandagmiddag te Londen bijeen zal komen, tot nader aankondiging zijn uitge steld. De mogelijkheid, dat rijkskanselier dr. Brüning en de rijksminister van buitcn landsche zaken, dr. Curtius, nog lieden of morgen naar Parijs vertrekken, ten einde daar een bespreking met de Fransche re geering ie hebben, blijft nog bestaan. Hel bezoek Inderdaad uitge steld. L o n de n. 16 Juli. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de eerste minister Ram say Macdonald en de minister van buiten landsche zaken, zich niet, zooals oorspron- kelijk in hun voornemen lag, morgen naar Berlijn zullen begeven, zulks in verband met de a.s. te Londen te houden ministers conferentie. Het stelt den steun afhankelijk van een aantal voorwaarden Berlijn, 15 Juli (H.N.) Volgen6 een bericht van een Bcrlijnsch nieuwsagent schap uit New-York zijn onder de gegeven omstandigheden geen credioten voor Duitschland van de zijde der Amerikaan sche banken te verwachten. De Amerikaan sche financieele wereld verlangt, zelfs op het gevaar, dat een algemeen moratorium in Duitschland zal worden afgekondigd, dat de rijksregeering door krachtige maatrege len da reorganisatie van de financiën tot 6tand brengt en dat de belanghebbende Europeesche regeeringen van haar kant een plan voorleggen, waardoor alle politieke moeilijkheden uit den weg worden geruimd, terwijl tevens een volledige stabilisatie van dc toestanden in Duitschland moet worden gegarandeerd. Eerst dan, zoo wordt alge meen aangenomen, zullen de Amerikaan sche financiers bereid zijn nieuwe credieten ter beschikking van Duitschland te 6tellen. De toonaangevende Amerikaansche ban kiers zijn daarom van oordeel, dat een bij eenroeping van een Europeesche regeeringe- conferentie onvermijdelijk is. Het plan, de rentemark weer als tweede betalingsmiddel in het binnenlandsche ver keer in Duitschland in te voeren, wordt goedgekeurd. Wel houdt men rekening met het gevaar, dat de rentemark geleidelijk de rijksmark zal verdringen, waardoor nood zakelijkerwijze een inflatie zal ontstaan. Daarentegen heeft het bericht, dat de be noeming van dr. Schacht tot valuta-com missaris kan worden venvacht, een gunsti- gen indruk gemaakt, daar men in dr. Schacht den meest geschikten man ziet, om Duitschland uit den financieelen chaos te leiden. Londen, 15 Juli (H. Het uitblij ven van berichten over 6tappen van de cir culatiebanken der voornaamste landen tot het verstrekken van credieten op langen termijn aan Duitschland waren oorzaak, dat vandaag op de Londensche beurs de zenuw achtigheid toenam, waartoe ook de berich ten bijdroegen, dat de crisis in Duitschland, niet zonder gevolgen op den toestand in andere Europeesche 6taten blijft. Dë koers van de mark is verder ingezakt, wat echter meer het gevolg is van gebrek aan koop lust dan aan drang tot verkoopen. De be richten uit Berlijn, volgens welke een ver mindering van den goud- en deviezendek- king van de rijksbank van -10 tot 30 pCt. wordt overwogen, oefende een gunstigen in vloed op de stemming. Men acht een der- gelijken maatregel beter dan dat opnieuw toevlucht wordt genomen tot dc rentemark. In city-kringen wordt een dergelijke maatregel een stap in de goede richting ge acht. Men wijst daarbij op het MacMillan- rapport en ook op het rapport van de door den volkenbond benoemde commissie, die een onderzoek instelde naar den gouden standaard en tot de slotsom kwam, dat een dekking van 30 pCt. ruimschoots voldoende is. Men is overtuigd, dat het bedrag aan bankbiljetten, dat op grond van de gewij zigde dekking uitgegeven kan worden, vol doende zal zijn om in de dringende behoef ten aan betalingsmiddelen te voorzien. DE GEBEURTENISSEN OP KOREA. Londen, 16 Juli. (V.D.) Uit Nanking wordt gemeld, dat het antwoord van Japan op de Chineeschc nota in verband met de gebeurtenissen in Korea onbevredigend w-ordt geacht, omdat Japan wel zijn leed wezen uitspreekt, doch dc verantwoorde lijkheid cn volledige schadevergoeding af wijst en slechts een financieelen steun aan dc benadeelden wil verstrekken. Een tweede Chineesche nota wordt voor bereid, waarin deugdelijke voorzorgsmaat regelen cn volledige schadevergoeding van door Chineezen geleden verliezen en voorts bestraffing van de verantwoordelijke per sonen worden geëischt. VLEESCHVERFITIGING. Veertien personen ernstig ziek. Keulen, 16 Juli. (V.D.) Te Bruck bij Keulen werden gisteren veertien personen na hel gebruik van vlecsch en gehakt, dat van hetzelfde vlcesch bleek te zijn gemaakt, ernstig ziek. Het vlcesch bleek bedorven te zijn geweest en de oorzaak van de vergif tiging. Het optimisme in de Vereenig de Stalen neemt toe. New Y'ork, 16 Juli (V.D.) In het Witte Huis en op het staalsdepartement be schouwt men heden den toestand in Duitschland weer iets optimistischer dan cenige dagen geleden. Groote belangstel ling wekte het bericht, dat Engeland de groote mogendheden heeft uitgenoodigd voor een ministersconferentie. De Ameri kaansche regeering houdt, naar de onder staatssecretaris Castle opnieuw met nadruk verklaarde, onveranderd vast aan haar po litiek van non interventie in Europeesche aangelegenheden, doch niettemin heeft het allen schijn, alsof Washington bereid zou zijn een waarnemer naar de conferentie to zenden. Ten aanzien van de crcdietverstrekkin? houdt men aan het standpunt vast, dat de federale reservebanken geen geld kunnen geven, zoolang de bank van Frankrijk zich niet bereid verklaart aan een internationale credictactie mee te doen. De verhooging van het rijksbankdisconto en de andere binnen landsche financieele maatregelen der Duit sche regeering vinden in Amerikaansche fi nancieele kringen onverdeelde instemming. Ook de vermindering van de gouddekking heeft geen onrust gewekt. Men wijst erop, dat de rijksregeering geen ander middel overbleef en men acht het in Wallstrect minder gevaarlijk dan een terugkeer tot de rentcmark. In sommige financieele kringen wordt verklaard, dat do Amerikaansche re geering ondanks alles een initiatjef moet nemen om do Midden-Europcesche crisis op te lossen. Met spanning wacht men op het resultaat der komende politieke besprekin gen. New York, 16 Juli (V.D.) De New York- 6cho banken hebben besloten heden weer Duitsche cheques uit te betalen, onverschil lig of de Duitsche banken heden al of niet weer zullen worden geopend. Ook tclegra- fi6cho orders worden weer uitgevoerd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9