EEN REEKS NIEUWE VERORDENINGEN ERNSTIGE INCIDENTEN IN NOORD-FRANKRIJK REGELING VAN HET BETALINGSVERKEER Straffen aangekondigd tegen overtreders KERKGEBOUW INGESTORT RADIOPROGRAMMA LAATSTE BERICHTEN ERNSTIG MOTORONGELUK TE SOEST AUTO-ONGELUK TUSSCHEN BAARN EN LAREN Chauffeur ernstig gewond Hoc hot plan-Hoover tot stand kwam. Interessante bizon- dorheden. Nu de besprekingen te Parijs tusschen de Duitsche ministers en de overige staatslie den, die zich tijdens het weekend in de Franschc hoofdstad bevonden, geen con crete resultaten hebben opgeleverd, zoodat pas in Londen in het gunstigste geval be slissingen zullen worden genomen, willen wij ditmaal geen speculatieve beschouwin gen houden. Liever doelen wij enkele inte ressante bizonderheden mede over het ont staan van het plan-Hoover. Naar Castle, die als plaatsvervanger van Stirason thans de leiding heeft van het Amerikaansche de partement van buitenlandsche zaken, in een gesprek met journalisten liet doorsche meren, moet president Hoover in den be ginne met het plan rondgeloopen hebben om, :n verband met de wereldcrisis, een internationale conferentie bijeen te roepen, die de doelmatigheid zou moeten nagaan cencr tijdelijke „herziening" van alle interna tionale verplichtingen, met inbegrip van het vraagstuk der oorlogsschulden en der scha devergoeding Hoover wenschte, dat reke ning zou worden gehouden met het vermin derde betaalvermogcn der debiteurstaten. De ellende in Duitschland alleen gaf dus niet den doorslag. Zooals te begrijpen is, hebben deze racde- deelingcn groot opzien gewekt en ook clc \erklaring, die naderhand werd afgelegd en welke behelsde, dat de revisie slechts „tijdelijk" was, d.w.z. gedurende de periode van de depressie, kon hieraan niets verar.- deren. Van het voorloopige revisie-plan kwam echter niets; in plaats daarvan besioot pre sident Hoover eerst het resultaat af te wachten van de Pan-Europa-conferentie, die te Genève werd gehouden. Pas toen deze verdaagd werd, zonder dat men lot bruik bare resultaten kwam, werd te Washington het besluit genomen zelf het initiatief te nemen. Het Witte Huis ging hier te eerder toe over, toen Sackett, de ambassadeur der Vereenigde Staten te Berlijn, zijn regeering uitvoerige inlichtingen verstrekte. Deze droegen blijkbaar zoo'n verontrustend ka rakter, dat de president aan de departe menten van buitenlandsche zaken en han del onmiddellijk opdroeg alle beschikbare gegevens omtrent den economischen toe stand van Duitschland in een rapport te verwerken. Bovendien kreeg Mellon de op dracht in Engeland eens poolshoogte te ne men, teneinde de stemmingen en opvattin gen aldaar te peilen en Washington zijn aanbevelingen te doen toekomen. Tegelij-1 kertijd 6tak men ook in de kringen van 't congres zijn voelhoorens uit; een aantal invloedrijke senatoren werd naar hun mee ning gevraagd. Buiten verwachting werd in deze kringen zeer gunstig gereageerd: ver- scheidenen leden van het congres o.a. Borah waren reeds de beangstigende berichten uit Duitschland ter oore gekomen. Toen de toestand in Duitschland zich den laatsten tijd hoe langer hoe meer verscherp groot gewicht is. Boekt men te Genève in derdaad belangrijke successen, dan zal dit feit de Amerikaansche openbare meening ten zeerste beïnvloeden en het volk der Ver eenigde Staten er toe kunnen brengen een volkomen gewijzigd standpunt in te nemen met betrekking tot het vraagstuk der schul den. Een botsing in het stakingss gebied Pa rijs, IS Juli. (V.D.) Gisteren deden zich in het Noord-Fransche textielgebied, dicht bij de Belgische grens ernstige inci denten voor. Autobussen met Belgische arbeiders, die de grens overkwamen, werden ontvangen met een hagel van steenen en ten slotte te gengehouden door over den weg opgewor pen barricades. De Belgische gendarmerie, die dadelijk in greep, werd door de stakers onder de voet geloop 2n, waarbij verschillende hunner ernstige verwondingen opliepen. Ook een aantal paarden der gendarmes werd door steenworpen gewond. De autobussen moes ten over de Belgische grens tcrugkeeren. Nadat van Franscho zijdo versterking was aangekomen, werden de stakers uiteen ge dreven, waarbij 48 personen werden gear resteerd. In totaal werden vijftien personen, waar van zeven gendarmes, zoo ernstig gewond, dat zij zich onder geneeskundige behande ling moesten stellen. In den loop van den dag werd de grens bewaking versterkt. DRIEHONDERDR JAAR OUDE KOPERMIJN HEROPEND. Stockholm, 18 Juli. (V.D.) Te SJangeli in Noord-Zweden bevindt zich een driehon derd jaar oude kopermijn, die behoort aan de Sjangeli Mining Company. De mijn, die dicht bij de Noorsche grens ligt, was tot nog toe niet economisch te exploiteeren wegens haar geïsoleerde ligging. Thans heeft dc maatschappij vergunning gevraagd om een lijn te mogen aanleggen door het Nationale Park van Abisko, waardoor een economi sche exploitatie mogelijk wordt. In de on middellijke nabijheid van de mijn vindt men voldoende waterkracht om de noodige ener gie op te wekken en het kopergchalte van de mijn is van een zoodanig percentage, j dat men op een ruim winstgevende exploi tatie mag hopen. RELLETJES UITEEN GEDREVEN MET TRAANGASBOMMEN. Maatregelen tegen een exodus van 't kapitaal Ivoblenz, 18 Juli. (V.D.) Gisteravond ontstonden in de Kastorstrasse, waar reeds twee avonden communistische relletjes plaats vonden, opnieuw volksoploopen te, besloot men te Washington snel te han- i P°Htie zette de straat en de zijstraten af delen. en dreef, om nieuwe relletjes te voorkomen, Het resultaat is niet geweest de revisie j meni£>e uiteen met traangasbommen. c-n de aanpassing der internationale ver- plichtingen aan het verminderde betaalver- mogen der volkeren, die door een crisis zijn getroffen, maar het betalingsuitstel. Zooals men weet, stelde president Hoover, toen hij met zijn moratorium voorstel voor den dag kwam, er prijs op uitdrukkelijk vast te 6tellen, dat hij er in de verste verte niet aan dacht een schrapping aan te be velen van de bedragen, die verschillende landen aan de Vereenigde Staten schuldig zijn. Wanneer Hoover reeds nu een verlaging der corlogs- en herstelschulden zou hebben be pleit, dan zou het congres vermoedelijk te genover een dergelijk plan geenszins wel willend hebben gestaan. Naar de New Vork6che correspondent der Fr. Ztg. terecht opmerkt, zou een en ander aanleiding heb ben gegeven tot een eindeloos geredetwist. Kostbare tijd zou zoodoende verloren zijn gegaan.. In plaats daarvan hebben wij nu in elk geval een plan, dat een voorloopige regeling bepleit. Want dat liet plan-Hoover niets brengt dan een voorloopige re geling, bestrijdt thans haast niemand meer. Aan te nemen is, dat in December as. al thans eenige Westelijke senatoren gehar naste aanvallen zullen doen op het denk beeld eener revisie van de schuldenregeling. Maar deze aanvallen zullen dan niet al te veel meer bcteekenen. Men zal de woord voerders rustig laten uitspreken en hun ant woorden, dat cr voorloopig hcelemaal geen t-prake is van een schrapping. In verband met hun „onactueelc bezwaren" zal men gewoonweg overgaan tot de orde van den dag en alles verder maar aan de toekomst overlaten. De meeste bladen der groote Amerikaan sche steden hebben he-, plan van Hoover toegejuicht en vooral een uitspraak van de New York Times is van belang. Men be hoeft aldus wordt door het blad opge merkt geen orakel of een financicele pro feet te zijn om te kunnen voorspellen, dat het .in-Young moet worden gewijzigd. Het blad herinnert eraan, dat zelfs dc geeste lijke vader ervan heeft toegegeven, dat het plan-Young in elkaar is gestort als gevolg van den druk wcr werclddcpressie. Aan den anderen kan loopen de bladen van de Hearst pens, die op het gebied der in ternationale vraagstukken steeds een zeer nationaal en nogal benepen standpunt in nemen, geenszins met het plan van Hoover weg. Zij beschouwen dit als een aanmoedi ging om de overeenkomsten, waarbij het vraagstuk der oorlogsschulden i6 geregeld, weer als punt van discussie aan dc orde te stellen. Onder geen enkele omstandigheid willen zij hiervan iets weten. Het argu ment, dat zij telkens weer aanvoeren, is dc sterke bewapening van Europa. Hieruit volgt tevens, dat het slagen der in 1932 te houden ontwapeningsconferentie van uiterst Tientallen dooden en gewonden Londen, 20 Juli. (V.D.). Tijdens den dienst in dc kerk te Loanda in Portu- geesch Angola stortte gisteren het mid denschip van een kerkgebouw in, waar door een deel der gemeentenaren werd be dolven. Tot nog toe werden 20 dooden ge borgen, terwijl 200 personen werden ge wond, waarvan 80 zoo ernstig, dat zij ter verpleging in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. VRAAGT \JWttUMjy WINKELIER OF NV HULSKO ixLlzbo AMERSFOORT VREEMDE STAP VAN DE DEENSCHE BANKEN. Kopenhagen, 18 Juli. (V.D.) Het blad Politiken brengt als eenig ochtendblad het sensationeel© bericht, dat de Deensche groote banken onder leiding van de Deen sche nationale bank hebben besloten alle Duitsche deposito's bij de Deensche banken vast to houden, zoolang de Duitsche nood verordening van kracht blijft. De Duitsche deposito's in Denemarken zouden op deze wijze als waarborg dienen voor de Deensche marktcgoedcn in Duitschland. Politiken valt dezen maatregel heftig aan en zegt, dat deze ertoe zal bijdragen de Deensche bankwercM in discrediet te bren gen, daar Deneraarken met dezen maatregel geheel alleen staat. Öe maatregel is des te erger, omdat Duitschland een goede klant van Denemar ken is wat zijn landbouwproducten betreft, zoodat Denemarken, wanneer Duitschland als tegenmaatregel geen boter koopt, zijn overschot aan boter op de reeds overvoerde markten in Engeland moet brengen, het geen een groote daling der boterprijzen tot gevolg zal hebben. RUSLAND EN DE DUITSCHE CRISIS. Moskou, 18 Juli (V. D.) Officieel wordt gemeld, dat in verband met de in Duitsch land uitgebroken financieele crisis verschil lende staatsorganisaties in de sovjet unie geweigerd hebben Marken te accepteeren. Het valutabestuur van het financieele ocm- misasriaat van de sovjet unie deelt thans mede, dat alle Russische particuliere en staatsondernemingen verplicht zijn rijks- marken tegen den officieelen koers, gelijk deze vastgesteld wordt door dc rijksbank, te accepecren. Weigeringen tot acceptatie van den Rijksmark als normaal betalingsmiddel zullen streng worden gestraft. In verband met bovenstaande verklaring heeft de Gcpoe zes leiders van staatsorgani saties gearresteerd, aangezien zij geweigerd hadden Marken aan te nemen. BELOONDE DEUGD. Stockholm, 18 Juli. (II.N.) De Carne- gie-fundatie heeft in haar tweede zitting van dit jaar besloten aan 19 Zwecdscht mannen en vrouwen belooningen toe te kennen voor betoond© dapperheid. Onder degenen, die voor deze belooningen in aan merking komen, bevinden zich ook jongens en meisjes, die zich bij het redden van menschenlovens Qnder zeer gevaarlijke om standigheden onderscheiden hebben. O.a. krijgt een 12-jarig meisje, Judit Anders- son, een gouden horloge en 500 kronen, om dat zij het leven heeft gered van een 55- jarigen man, die op het punt stond te ver drinken. MORGAN NAAR ENGELAND New-York. IS Juli. (H.N.) De bankier J. P. Morgan is gisteravond van zijn land goed op Long Island naar Engeland ver trokken. Hij maakt de reis aan boord van zijn particuliere jacht, de „Corsair". Ver klaard wordt, dat Morgan een nieuw re cord met dit jacht wil behalen. Overigens worden geen beweegredenen voor zijn reis medegedeeld. DE DUITSCHE CREDIETINISTELLINGEN GAAN SAMEN. Berlijn 18 Juli (V.D.") Naar officieel wordt medegedeeld, hebben heden de Duit sche credietinstcllingen besloten zich tot een gemeenschap aaneen te sluiten, teneinde ge meenschappelijk in de toekomst moeilijkhe den gelijk deze zich in de afgeloopen dagen hebben voorgedaan te voorkomen, resp. op te heffen. Berlijn, 20 Juli (H.N.) De Zaterdag door de Groote Duitsche banken en voor name bankiers gestichte Uberweisungsver- band zal waarschijnlijk Dinsdag met de werkzaamheden beginnen. „ROOD FRONT" IN SCHEVENINGEN. Gevecht met de politie. 's-Gravcnhage, 20 2Juli. Gistermid dag marcheerden ongeveer 25 zg. roode front- I strijders met een roode vlag en vooraf ge- gaan door een trommelslager, zingend op den Boulevard tc Scheveningen. Aangezien geen toestemming voor een optocht was ver- Palermo, 19 Juli (V.D.) Bij de rond- '«"d, werd dit door de politie verboden, vlucht over Italië heeft, naar thans bekend Toen aan dit bevel geen gevolg yverd gc- NOG E2N VLIEGONGEVAL IN ITALIË. wordt, nog een tweede ongeval plaats ge had. De Italiaansche vlieger Pallavicini is met zijn vliegtuig neergestort en is in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn monteur werd gedood. den plicht tot betaling der navorderingen, die op den tijd na 31 Jan. j.l. vallen. Tensiotte wort nog bepaald, dat .degene, die kermis draagt van voornemens tot ont duiking dezer bepalingen door derden, ver plicht is hiervan mededeeling te doen aan de overheid. Een belasting op hot reizen. Verordening inzake het grensver keer. B e rl ij n, 18 Juli (H.N.) Vanavond is een verordening van den rijkspresident versche nen, volgens welke iedere Duitscher, die in het binnenland zijn domicilie heeft of daar gewoonlijk verblijft, voor iedere reis naar het buitenland een bedrag van 100 rijksmark moet betalen. Dit bedrag is voor het begin van de reis bij het bevoegde pasbureau te storten, dat van deze betaling melding maakt in de pas. Deze bedragen komen aan de schatkist van de Duitsche landen ten goede. De bepaling is niet van toepassing op het kleine grensverkeer. Duitschers, die /mdcr vermelding van de storting in hun pas naar het buitcnladn gaan, worden met een boete van ten minste 1000 Mk. e. ..iet gevangenis straf bestraft. Dc rijksregecring wordt gemachtigd bepa lingen uit te vaardigen voor dc uitvoering van de verordening. Door deze bepalingen kan ook de storting van het bedrag worden overgedragen aan een andere instantie dan het bevoegde pasburcau. In dat geval moet een toeslag worden betaald. Deze verordening wordt op 22 Juli van kracht en treedt op 1 October 1931 buiten werking. De rijksregeering is echter gemach tigd de verordening ook op een vroeger tijd stip buiten werking te doen treden. Do persnoodverordening recht zich niet tegen redelijke kritiek. Berlijn, 18 Juli (V.D.). Naar uit wel ingelichte kringen verluidt, zal de rijksmi nister van hinnenlandsche zaken heden een schrijven richten aan de landsregeerin- gen, waarin hij er op zal wijzen, dat kritiek', die zich van zijn verantwoordelijkheid be wust is en in behoorlijken vorm gegoteiji, noch bemoeilijkt, noch verhinderd mag v/orden. Officieele communiqués mogen onmid dellijk van commentaar worden voorzien, behalve door die bladen, die gedwongén moeten worden tot publicatie der commu niqués; deze mogen niet meer in hetzelfde wordt vrijgesteld van nummer van hun blad commentaar leveren. Berlijn, 18 Juli (V. D.) Hedenavond wordt de noodverordening inzake het vrijer maken van het betalingsverkeer gepubli ceerd. Over den inhoud wordt reeds het vol gende bekend: De noodverordening regelt het betalingsverkeer voor cn tijd van 20 tot 23 Juli. Toegestaan zijn uitbetalingen door banken tot 5 pet. van het tegoed, hoogstens echter 100 mark. Van ccn spaartegoed kan tot 20 mark betaald worden. Eventueel kan bewijs gcëischt worden van de noodzakelijk heid \an de opvraging. Onbeperkte uitbeta ling kan geschieden voor looncn, belastin gen, sociale verzekeringen en vrachten voor aangekomen goederen. Uitbetalingen van na 15 Juli ontstane saldi zijn niet aan be perkingen onderhevig. Verder wordt in de noodverordening geregeld het giroverkeer, problemen der wisselprotesten en het che queverkeer. Rijkspost, rijksbank cn gouddis- contobank zijn aan geen beperkingen in het betalings- cn giroverkeer onderworpen. B er 1 ij n, 18 Juli (V. D.) Hcdcnochcnd is de noodverordening tegen kapitaal- cn be- lastingvlucht gepubliceerd. Hierdoor wordt o.m. bepaald, dat zij, die in het bezit zijn van buitenlandsche betalingsmiddelen, hier van kennis moeten geven aan de rijksbank en ze desgewenscht aan haar moeten ver- koopen tegen dc officieele noteering. Vrij gesteld hiervan is hij, die kan aantoonen deze betalingsmiddelen voor economisch noodazkelijke doeleinden te behoeven. Op niet nakomen der desbetreffende bepalingen is straf gesteld. Deze bestaat uit vrijheids straffen of geldboeten. Verder bevat de noodverordening uitvoe rige bepalingen omtrent aangifte voor de belastingen, op niet nakomen waarvan even eens straffen gesteld zijn. Wie voor den 31 Juli a.s. aan de in dit hoofdstuk genoemde bepalingen voldoet, geven en de politie daarop de vlag in beslag wilde nemen, ontstond hiertegen heftig ver zet Een der agenten rolde over den grond en bekwam een kniewond, terwijl van een anderen de helm werd stuk geslagen en een polshorloge werd vernield. De politie heeft zes der verzetplegers gearresteerd en in be waring gesteld. MOTORONGELUK BIJ BEST. Motorrijder zwaar gewond. Den Bosch, 19 Juli. Zaterdagmiddag ca. 5 uur heeft op het beruchte kruispunt van den rijksstraatweg Den Bosch—Eind hoven met den weg St. Oedenrode—Best een aanrijding plaats gehad tusschen een motor cn een bestelauto. Volgens ooggetuigen is het ongeluk te wijten aan den motorrijder, die met veel te groote snelheid den zijweg van St. Oedenrode passeerde. Een aanrijding met 'n auto komende van den zijweg van St. Oedenrode was niet te vermijden. De motorrijder A. W. uit Eindhoven, 24 jaar oud, had twee gapende wondon aan het hoofd bekomen, terwijl de duo-zitter uit Eindhoven er met eenige schrammen afkwam. JONGEN VERDRONKEN. Te Gouda. Gouda, 20 Juli. Sinds Zondagmorgen werd uit de ouderlijke woning aan de Spoorstraat alhier de 5-jarige A. Ruygrok vermist. De politie is Zondagavond om half tien gewaarschuwd. Daar men het ventje het laatst aan den waterkant van den Kattcnsingel nabij de Klciwegsbrug had zien spelen is de politie met behulp van eenige burgers, dat gedeelte onder groote toeloop van het publiek gaan af- dreggen. Om middernacht werd het lijkje, dat bekneld zat tusschen do walbcschoei ing cn een kolenschuit, opgehaald. Hoe het ongeluk precies gebeurd is, is onbe kend, daar niemand cr iets van heeft ge zien. OVERZICHT VAN DE WEERS GESTELDHEID. De depressiekernen, die Zaterdag over de Noorsche Zee en de Noordzee gelegen wa ren, hebben zich in Oostelijke richting ver plaatst cn liggen thans over Scandinavië. Een zuidelijker gelegen kerntje trok heden nacht over ons land en bracht zeer veel regen. In het Westen steeg de luchtdruk aanmerkelijk, zoodat een koele strooming uit het Noorden aldaar de temperatuur deed dalen. Op IJsland, Noord-Scandinavie en Oost- Duitschland steeg de temperatuur. Over het algemeen was de regenval zwaar. Groningen en den Helder hadden 45 cn 40 m.M., Karlsruhe en Zürich 21 en 20 m.M. regen. Dinsdag 21 Juli. Hilversum. 8.0110.00. Gramofoonmuziek. 10.01—10.15. Morgenwijding. Lezen: Ps. 97. Zingen: van Woensel K. 49 2. Ps. 119 33. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00. A D. Hildebrand leest voor: „Cyanca Capilata" (leeuwenmanen), 11.0011.45. Van Dijk'e origlneele Volcn- dammers. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. 12.15—2.00. A.V.R.O.-kwartet o. 1. v. Dick Groenoveld. 2.00—2.30. Leznig door J. A. Lotgering over: Watertoerisme: tochtjes in ons land. 2.30—3.00. Rustpoos voor de N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 3.004.00. Knipcursus door mevr. Ida de LeeuwVan Ree6. 3iste les. 4.004.30. Pianovoordracht door Egbert Veen. 4.30—5.00. Het zangkoor van de Industrie school voor meisjes te 's Gravenhage o. 1. v. Victorine v. d. Werff. 5.00—5.15. Gramofoonmuziek. 5.15—7.60. Ivovacs Lajos cn zijn orkest (Refrein-zang: Bob Scholte). 6.306.40. Causerie over: „Veilig Ver keer" door S. H. van Geuns. 7.007.30. Causerie door W. P. F. èan Deventer „Een zwerftocht door mooi Ne derland". 7.458.15. Het Omroep-orke6t o. 1. v. Nico Treep. 8.158.30. Tholen en van Lier zingen vroolijkc liedjes. 8.30—9.00. Omroep-orkest: Balletmuziek uit Fransche Opera's. 9.00—9.15. Tholen en Van Lier. 9.15—10.00. Omroep-orkest. 10.0010.15. Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.15—10.45. A.V.R.O.-Radio-Tooneel: „Te veel taartjes schaadt", een verhaal van P. G. Wodehouse, bewerkt voor de microfoon. 10.4512.00. Gramofoonmuziek. Huizen: 8.00—9.15. Morgenconcert. 11.0011.30. Gramofoonmuziek. 11.3012.00. Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.001.30. K.R.O.-trio, o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer. I.302.00. Gramofoonmuziek. 2.00—3.00. Vrouwenuurtje, verzorgd door mevr. Steyger Asperslagh en mej. Bik. 3.00—3.30. Gramofoonmuziek. 3.30—4.30. Verzorging van den zender. 4.306.00. Gramofoonmuziek. 6.00—6.30. Uitzending van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 6.30.7.15. Gramofoonmuziek. 7.15—7.45. Spreker: H. Klooster. Onder werp: „Een en ander over het geestesleven van den Javaan." 7.458.00. Verbondskwartiertje. 8.00—S.15. Gramofoonmuziek. 8.15—11.00. Aansluiting met Sittard. Con cert door het K.R.O.-Orkest, o. 1. v. Johan Gerritsen. Soliste: Julie de Stuers, 6opraan. II.0012.00. Gramofoonmuziek. Soest. Gisteren Zondag ongeveer een uur in den middag zou André Mulders, de eenige zoon van den molenaar te dezer plaat se zijn motor even probeeren. Hij reed den weg op naar Amersfoort en keerde spoedig terug. Met ccn flinke snelheid, volgens een ooggetuige van een 80 K.M., reed hij door de bocht bij het begin van de Soestertjergsclie- straat vlak voor zijn huis. Een 20 meter ver der reed een dame met haar fiets midden op den weg. Mulders reed deze dame aan, met het gevolg, dat zij kwam te vallen, maar geen letsel bekwam. Dc fiets werd bescha digd. Mulders evenwel reed met volle vaart tegen een ijzeren paal met het gevolg, dat de jongen van 21 jaar onmiddellijk dood was. Zijn been was gebroken en met zijn hoofd was hij tegen de paal gebotst. Als trag'ische bizonderheid kan vermeld worden, dat dc vader juist naar den weg liep om zijn zoon voor het eten te roepen. Dolzinnig rijden Op den weg tusschen Laren en Baarn heeft Zaterdag een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een taxi-chauffeur vervoerde in zijn wagen een heer cn twee dames naar Amsterdam, toen uit de richting Am sterdam met groote snelheid een auto na derde, waarin een heer cn een meisje waren gezeten. Waarschijnlijk door onacht zaamheid van den laatsten wagen zijn de beide auto's tegen elkaar gebotst. De taxi chauffeur trachtte nog te remmen, doch kon een ongeluk niet meer voorkomen. Een der dames in dc taxi bekwam een mond- blessure. De uit de richting Amsterdam koende auto sloeg over den kop. De chauf feur moest in zeer zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Baarn worden ver voerd. De over den kop geslagen auto moet wel met zeer groote snelheid hobben gereden, want hij kwam op 20 30 M. van de plaats waar het ongeluk gebeurde, terecht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2