EEN NATIONALE GEDENKDAG 26 Juli 1931 I MARKIEZEN ZONSCHERiUEN Concertgebouw „DE VALK" INVOER VAN STEENKOOL IN FRANKRIJK HET LANDBOUWCONFLICT IN DRENTE TEGEN EEN BOOM AANSLAG OP DE SPOORLIJN SITTARD—BEEK De afzwering van Philips II in 1581. Vanwege het Bestuur van Groep Neder land van het Algemeen Nederlandsch Ver hond wordt geschreven: Den 26sten Juli zal het 350 jaar geleden zijn. dat de Staten-Generaal der Vereenig- de Nederlanden te 's-Gravenhage in een gewone vergadering het „plakkaat van ver- latinge" uitvaardigden, waarbij Philips II van de regeering over de geünieerde ge westen werd vervallen verklaard. Dit feit is van nationale en van inter nationale beteekenis. Van nationale beteekenis, omdat het zelf standig bestaan van den Nederlandschen Staat dagteekent van dezen dag. Het was in de voorafgaande jaren steeds duidelijker geworden, dat er tusschen den landheer en zijn onderdanen, vertegenwoordigd in de Staten des lands, geen overeenstemming mogelijk was. Den 22sten Juli 1581 werd het besluit genomen, den landsheer te verlaten; den 26sten Juli werd het desbetreffende be sluit vastgesteld. In den considerans van dit plakkaat overwogen de Staten-Generaal, „dat een Prince van den lande van Godt ghestelt, is hooft over zijne ondersaten, om deselve te bewaren ende beschermen van alle onghe- lijck overlast en ghewelt, ghelijck een her der tot bewaernisse van sijne schapen; ende dat d'ondersaten niet en zijn van Godt gheschapen tot behoef van den Prince om hem in alles, wat hij beveelt, weder of) het goddelic oft ongoddelick, recht oft on recht is, onderdanich te wesen ende als slaven te dienen, maar den Prince om d'ondersaten wille, sonder de welcke hij egheen Prince en is, om deselve met recht ende redene te regeeren ende voor te sfaen ende lief te hebben als een vader sijne kinderen ende een herder zijne schapen, die sijn lijf ende leven sett om de selve te bewaren." Philips II daarentegen had, zooals de Staten in een breedvoerig historisch requi sitoir trachtten aan te toonen, de onder zaten behandeld met geweld en oorlog en met willekeur; zij meenden daarom ge rechtigd te zijn hem te verlaten en zijn zegel te breken. Daar in de volgende jaren de pogingen faalden, de Nederlanden te stellen onder een nieuw „overhooft", waren de Staten sedert 26 Juli 1581 alleen de dragers der souvereiniteit; zoo vormde zich de vrije Staten-republiek. De „verlating" van hun landsheer door de Nederlandsche Staten-Generaal is ook een feit van internationale Tieteekenis. Toen toch is, in een officieel staatsstuk, stelling genomen tegen het vorstelijk abso lutisme, dat met den nationalen staat was opgekomen en in de 17e en 18e eeuw steeds meer alle volksvrijheden zou trachten te verstikken. Toen de onderdanen worstelden om hun vrijheid, in Engeland in de 17e eeuw en in Amerika in de 18e eeuw, wer den zij gedragen door dezelfde vrijheidsge dachte, die in de 16e eeuw in Nederland reeds tot een zelfstandig volksbestaan heb ben geleid; in den strijd tegen het absolu tisme in Frankrijk in het laatste der 18e eeuw is mede eenige invloed van de Ne- derlandsch-Engelsch-Amerikaansche vrij heidsgedachte merkbaar. Het is op bovenstaande gronden, dat groep Nederland van het Alg. Ned. Ver bond van oordeel is, dat de gebeurtenis van 26 Juli waardig is herdacht te worden. Het wekt hiertoe het geheele Nederland sche volk bij dezen krachtig op. DE GOUDSCHE WETHOUDERSZETEL. Aanvaarding op schriftelijk program. De Goudsche afdeeling der S.D.A.P. heeft besloten, de wethouderszetels tot 1 Septem ber te blijven bezetten. Wethouder Van Staal heeft vervolgens de vraag behandeld, welke houding zal moe ten worden aangenomen voor de komende bestuursperiode. De vergadering, door 200 leden bezocht, vereenigde zich in een motie met de opvatting, dat mcdc-verantwoorde- Iijkheid in het dagelijksch bestuursbeleid zal worden aanvaard, onder de nadrukke lijke voorwaarde, dat één of meer raads- groepen, tezamen met de soc.-dem. raads fractie ten minste uitmakende de meerder heid, bereid gevonden worden op een schrif telijk program voor de komende vier jaren een democratische politiek te verzekeren. Besloten werd geen wethouderszetels te aan vaarden, wanneer van een schriftelijk vast gesteld program geen sprake is. DE TIJD. Zal het ochtendblad toch ver dwijnen Naar het Centrum uit goede bron ver neemt, heeft dc directie van De Spaarnestad besloten, eerlang de uitgave van de ochtend editie van De Tijd te staken. HET DRAMA OP AMELAND. De geestvermogens van den dader. Naar hot Hbld. verneemt, zal de justitie een onderzoek doen instellen naar de geest vermogens van den verdachte in dc moord zaak te Ameland. Firma J.W. van ACHTERBERGtl .VESl SINGEL 10-11-12-13 TELEFOON 283 Telefoon 281 Zaterdag 25 Juli FEESTAVOND Amersf. Boijs 15-jarig bestaan. Mededeeling van de Fransche regeering De Fransche regeering heeft aan de Ne derlandsche regeering doen mededeelen, dat de nieuwe regeling van de invoeren van steenkool in Frankrijk, die, als uit zonderingsmaatregel bedoeld, tijdelijk zal worden ingevoerd, in werking zal treden op 20 dezer voor de zendingen per spoor en op 27 dezer voor die over zee. De vermindering, toe te passen op de invoeren, is nog niet bepaald. Verre van willekeurig te zullen zijn. zal zij worden vastgesteld naar verhouding van de ver mindering, welke de Fransche productie ondergaat, zonder discrimnatie tusschen c'.e verschillende landen, die in Frankrijk in voeren; bovendien zal de Fransche regee ring, teneinde zoo min mogelijk storing te weeg te brengen in den steenkolenhandel, althans gedurende de eerste week, met vrij gevigheid vergunningen verleencn. Het is uitsluitend door noodzaak, dat de Fransche regeering, steeds verlangend tot een algemeene overeenstemming over het steenkoolvraagstuk te geraken, dezen maat regel heeft moeten nemen, teneinde de es- 6entieele belangen van de Fransche kolen- industrie, in het bijzonder de kolen-indus trie in het Saargebied, te waarborgen. Uit Maastricht schrijft men aan het Hbld.: Omtrent de vaststelling van het percen tage van de beperking van den invoer zou, naar men te bevoegder plaatse meende te weten, pas Dinsdag te Parijs vergaderd worden, al zou de regeling merkwaardig genoeg reeds Maandag a.s. ingaan. Niet uitgesloten mag men het misschien achten, dat bij wijze van overgangsmaat regel, om de beperking niet onmiddellijk al te hard te doen aankomen, een percentage van 12 pet. zou gelden, iets wat volgens sommige berichten ten opzichte van den Belgischen steenkool-invoer reeds zou zijn toegezegd. Voorts schijnt thans het plan te bestaan, het definitieve percentage 20 en niet 25 pet. te doen worden. Tenslotte nog de vraag, of men te Parijs inderdaad voor het percentage der beper king den gemiddelden invoer over de laat ste drie jaar als basis zal nemen, dan wel of men daar alsnog bereid zou zijn, wat voor ons in elk geval een niet onbelangrijk verschil zou uitmaken, den invoer van 1930 te aanvaarden. Dit laatste is nog niet hee- lemaal uitgesloten. AUTO-ONGEVAL TE APELDOORN. Eén ernstig gewonde. Zaterdagavond heeft t> Apelctoorn een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon zeer zwaar werd gewond. Per auto waren de twee gebroeders E. en J. L., benevens de heer A. W. uit Apel doorn, aan het toeren, toen zij op de Brink- laans ter hoogte van de Tuinstraat, tegen een langs den weg staanden boom opreden. Door den schok, welke zoo hevig was dat de boom afknapte, werd de bestuurder J. L. uit de auto geslingerd en bekwam vrij ernstige blessuren. De heer A. W. kwam onder de auto terecht en werd in zorgwek- ken&en toestand naar (het ziekenhuis ts Apeldoorn vervoerd. E. L. kwam er zonder verwondingen af. Uit het politie-onderzock bleek, dat de drie inzittenden des middags vele café's hadden bezocht en onder den invloed van sterken drank verkeerden. De auto werd totaal vernield. De bestuur der E. L. werd door de politie in hechtenis genomen. ZWARE BRAND TE BOXTEL. Houtzagerij in lichte laaie. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in de houtzagerij en schaver ij van den aanne mer, den heer A. van der Heijden te Box tel. De bewoners der bovenwoning konden zioh SiCchts met moeite redden. De brandr wecr, die met zes stralen water gaf, wist de belendende panden die reeds door het vuur waren aangetast te behouden. Het gebouw is geheel uitgebrand en alle voor raden hout, bouwmaterialen en machines zijn vernield. D> schade is gedeeltelijk door verzekering gedekt. WEER EEN AARDBEVING? In de buurtschap Klein Amsterdam bij Voorst hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag vele personen een lichte aardbe ving geconstateerd. Het geleek op een gol vende beweging in den grond. De bewoners kregen het gevoel alsof de woningen wer den opgebeurd. Staking gedeeltelijk voorkomen Men meldt aan de N. R. Ct.r Zaterdagmiddag heeft ten gemccntehuize te Assen een conferentie plaats gehad tus schen den rijksbemiddelaar den heer J. B. Westerdijk en de vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers in het land bouwbedrijf in Oostelijk Drente en de z.g. Monden, het gebied van Stadskanaal tot Nieuw Weerdingc. De rijksbemiddclaar stelde in deze conferentie voor de looncn voor accoordwerk, dat ongeveer 80 pet. van den geheelen landbouwarbeid omvat, met 10 pet. te verlagen en d uurloonen voor mannen op het oude peil te handhaven. Dit voorstel is door de arbeidersvertegenwoor digers geamendeerd in dien zin. dat ook het uurloon voor vrouwen en jeugdige per sonen ongewijzigd zou blijven. De werkge versvertegenwoordigers uit de Monden heb ben dit bemiddelingsvoorstel onmiddellijk afgewezen. De overigen verklaarden zich bereid het aan hun organisaties over te brengen, zonder het nochtans te willen ver dedigen. Voor het gebied der Monden zal, als gevolg van deze conferentie, de aange kondigde staking Maandag ingaan. Voor het overige is het stakingsbesluit opge schort tot volgende week Donderdag. ITet resultaat der besprekingen in de werkge versverenigingen moet uiterlijk Woens dagmiddag a.s. aan den rijksbemiddelaar zijn medegedeeld. Verwacht wordt, dat voor het gebied der landbouwverecnigingen Bul- ncn. Roswinkel, Emmercompascuum, Orun- jcdorp, Nieuw Amsterdam en Nieuweroord, het conflict zal wórden bijgelegd en de staking dus niet zal doorgaan. BRAND TE NIJMEGEN. Kunsthandel geheel uitgebrand. Zaterdagavond brak brana uit in de ma gazijnen van den Antiquiteiten- en Kunst handel Faassen in de Eerste Walstraat te Nijmegen. De brand is vermoedelijk ont staan», doordat meubelmakers onvoorzich tig omgingen met vuur. De brandbare in boedel, bestaande uit antieke ameublemen ten en kunstvoorwerpen, die een waarde van ruim 16.000 vertegenwoordigden, stond weldra in lichte laaie. Toen de brandweer met drie spuiten wa ter gaf werd men het vuur geleidelijk meester. Het drie verdiepingen hooge gebouw is geheel uitgebrand. Verzekering dekt dc schade. Het gebouw was eigendom van de N.V. „Olga". MOTORFIETSONGELUK. Eén doode. Te Zegwaart is gistermiddag op de Sta tionsstraat een motorfietsongeluk gebeurd. Toen de 22-jarige motorrijder A. S. uit Benthuizen, met een vaart van ongeveer 50 K.M. in het uur uit dc richting van het station kwam, reed het dochtertje van den heer B. te Zegwaart per fiets voor hem uit. Zij trachtte midden op den weg om te draaien. Om de weifelende houding van het meisje week de heer S. uit, doch hij kon een aanrijding niet meer voorkomen. De motorfietsrijder en de heer C. V., ook uit Benthuizen, die op de dua zat, reden pardoes de sloot in, en de heer S. kwam met het hoofd tegen de betonnen be schoeiing van een dam terecht. De duo rijder kwam er met een knie- en been wond af; het meisje, dat eveneens in het water terecht kwam, kreeg eenige lichte ribkneuzingen. De bestuurder van de motorfiets werd bij dr. P. binnengedragen, waar hij 11a een uur bewusteloos te zijn geweest, is overleden. EX-KEIZERIN ZITA TE OOSTERHOUT. Op bezoek bij de zusters Bene dictinessen. Ex-keizerin Zita van Oostenrijk heeft, zoo meldt het Dagbl. v. N. Br., uit Stcenocker- zeel bij Brussel incognito een bezoek van eeqige uren gebracht aan de abdij Notre Dame der Zusters Benedictinessen te Oos terhout. De ex-keizerin bevond zich in gezelschap van haar grootmoeder, dc aartshertogin Marie Thcrèse, dezer dochter, aartshertogin Maria Annunziata en van haar moeder, de hertogin van Parma. Ook het oudste doch tertje der keizerin, aartshertogin Adelaide, was bij het gezelschap. HET TWINTIGSTE RETOUR- VLIEGTUIG OP SCHIPHOL GELAND. Van Dijk en De Nes als bestuurder. Amsterdam, 19 Juli. Het twintigste retour-vliegtuig, de P.H.A.F.R. ie Zon dagavond te 8.22 uur vlot op Schiphol ge land. De bemanning bestond uit dc bestuur ders Van Dijk en Dc Nes en den boord werktuigkundige Dunk. Als passagier maakte de heer Banning van Batavia den reis na*r Amsterdam mede. Hot toestel was Zondagmorgen vroeg uit Athene vertrokken en te 10.30 uur te Boe dapest geland, vanwaar te 11.12 uur de reis werd voortgezet. Te Neurenberg werd te 15.45 uur een tusechenlanding gemaakt, waarna het vliegtuig te 16.20 uur voor de laatste etappe opsteeg. Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL: Een heerlijke rolmops, gemarineer de haring of Rismarck haring. Na tuurlijk van den IJmuider Visch handel, Utrechtschestr. 40, Tel 92 Wie 't Keitje steeds Beschouwt als vriend, Heeft daarmee zijn Belang gediend. Een doode, een zwaar gewonde Princenhage, 19 Juli. Tengevolge van het slippen reed Zondagavond op den Rijsbergschenweg een luxe auto In volle vaart tegen een boom. De inzittende mej. S. uit Meppel werd inwendig zwaar ge wond. Mej. W. uit Amsterdam liep eenige lichte verwondingen op, terwijl dc heer L., eveneens uit Amsterdam afkomstig, een ernstige schedelbreuk bekwam. Allen werden overgebracht naar het St. Eugna- tiusgasthuls te Breda, waar de heer E. kort na aankomst overleed. BEGRAFENIS Mr. E. F. ENGER In leven officier van justitie te Leeuwarden. 's-Gravenhage, 17 Juli. Onder tal rijke blijken van belangstelling is heden op de Algemeene Begraafplaats te 's-Gra- venhago ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den te Brig in Zwitserland overleden officier van Justitie bij de recht bank te Leeuwarden mr. E. F. Enger, vroeger o.m. substituut-officier van Justi tie bij de Haagschc rechtbank. Bij de begra fenis werd de rechtbank te Leeuwarden vertegenwoordigd door mr. Stheeman, pre sident, mr. Bevers, griffier, en mr. Was- senberg, sub6tituut-officier bij dat college, terwijl mede aanwezig was mr. De Vries van Doesburgh, ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Leeuwarden. Op de begraafplaats liep voor den stoet uit een detachement rijksveldwachters van Den Haag. Onder de zeer vele bloemstuk ken, die de kist dekten, wa6 er een van de Leeuwarder rechtbank en een van de cul tuurmaatschappij Tjebongan. Aan het graf werd het eerst het woord gevoerd door mr. Stheeman, president van de rechtbank te Leeuwarden, mede als ver tegenwoordiger van den reclasseeringsraad, waarvan mr Enger lid was. Hierna sprak de heer Wiebenga, al6 di recteur van de cultuurmaatschappij Tje- bongan. Als laatste der sprekers 6prak mr. De Vries van Doesburgh, vroeger officier van Justitie te 's-Gravenhage, enkele woorden van afscheid. De heer J. Enger, uit Wassenaar, neef van den overledene, dankte voor de bewe zen eer. EEN 15-JARIG INBREKER. Groningen, 19 Juli. Den Iaatstcn tijd werden alhier in verschillende scholen in braken gepleegd, zonder dat men de daders kon snappen. Gistermorgen is wederom in gebroken, thans in het Gebouw voor Zwak zinnigen in de Violenstraat. Het is de recherche gelukt den dader te arresteeren. Het is de 15-jarige W. B., wonende te Gro ningen, die ook de schoolinbraken op zijn geweten heeft. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. DE GLADHEID VAN DEN WEG. Auto tegen boom. Dieren IS Jul-i. Tengevolge van de cladheid van den weg slipte nabij Ncder- hagen te Venlo de auto van den heer Schotsman directeur van de emaille-fabriek de IJsel, bij het uitwijken voor een anderen auto en reed tegen een boom. De heer Schotsman werd licht gewond, doch zijn vrouw werd tamelijk ernstig ge wond. De auto werd geheel vernield. VREDESPALEIS. Het Vredespaleis, voor zoover niet in ge bruik, is'van Maandag 20 Juli af. tot nadere aankondiging, voor publieke bezichtiging opengesteld: op Zondagen van 2 tot 4 uur n.m., en op werkdagen van 1 tot 2 uur 30 n.m. HET 22e POSTVLIEGTUIG. Het 22e postvliegtuig bevindt zich nog te Akyab wegens den slechten toestand van het terrein. DOODELIJK ONGELUK. Door een autobus gegrepen. Groningen, 19 Juli. Gisteravond te 7 uur is dc 79-jarigo R. M., wonende in de Gerbrand Bakkerstraat, bij het oversteken van den weg, door een gemeentelijke auto bus gegrepen. Hij kreeg een klap tegen het hoofd en werd in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij in den loop van den nacht is overleden. ERNSTIGE AANRIJDING. Princenhage, 19 Juli. Zondagmorgen werd de 55-jarige landbouwer W. bij het oversteken van den Rijsbergschen weg door een passeerende luxe-auto gegrepen. W. brak twee ribben en liep een hersen schudding op. Hij werd naar het gasthuis te Princenhage overgebracht. STICHTING MAAS EN WAAL. Ir. Kuijsten neemt ontslag? Naar verluidt, heeft ir. Kuijsten, inspec teur der Volkshuisvesting te Arnhem, ont slag genomen als lid der stichting Maas en Waal. Misdadige handen aan het werk Volgens do „L. K." is Donderdagnacht op de spoorbaan tusschen Sittard en Lutterade een zeer ernstig feit ontdekt, dat men wel met een „aanslag" mag betitelen. Kort na het passeeren van den avondtrein in de. richting Maastricht, is aan het begin van het emplacement Lutterade, aan do zijde Sittard, bij een wissel, die een zijspoor op het hoofdspoor brengt, de wisselstang losgeschroefd. Toen de bediening van den wissel, voor het passeeren van een kolentrein naar Lut terade niet bleek to werken de wissel werkt electrisch is men vanaf den op ongeveer 1 K.M. afstand gelegen bcdienings- post op onderzoek uitgegaan en bleek, dat door misdadige handen de wisselstang was losgeschroefd. Door het zetten van onveilig signaal had men den kolentrein doen stop pen. Direct werd een ernstig onderzoek inge steld. De aanslag moet tusschen kwart na elf en kwart voor 12 hebben plaats gehad. Wat de gevolgen geweest zouden zijn, wan neer de dader(s) zijn krankzinnig of mis dadig werk kort voor het passeeren van den sneltrein had verricht, of de daad niet tijdig ontdekt zou zijn geweest, laat zich denken. Een ontsporing was niet uitge bleven. De laatste boemeltrein in de richting Maastricht en een goederentrein ondervon den een half uur vertraging. Het bovenstaande wordt nog ernstiger, daar enkele dagen geleden eenzelfdo feit zich heeft voorgedaan op de spoorlijn tus schen Beek en Krawinkel (-Lutterade). Al daar werd ontdekt dat een verbindingsplaat tusschen twee spoorstaven losgeschroefd was. Bij het controleeren der baan werd een en ander ontdekt. Ook dit feit had ernstige gevolgen kunnen hebben, zoo het niet tijdig was ontdekt. Meerdere treinen waren gelukkig zonder onheil reeds gepas seerd. Wat den dader(s) met dergelijke misda dige handelingen bezielt, is niet te achter halen. Waar het leven van velen bij der gelijke sabotage op het spel staat, is het te hopen, dat het streng onderzoek, dat gaande is, tot aanhouding van de(n) dader(s) leidt. VOORZITTER CARNEGIESTICHTING. Bij K. B. i6 mr. P. W. A. Cart van der Linden, Minister van Staat, lid van den Raad van State, wederom benoemd voor den tijd van twee jaren tot bestuurder, tevens voorzitter der Carnegic-stichting. KONINKLIJKE GIFT. Dezer dagen mocht de Verecniging Zorg voor het achterlijko kind te 's Gravenhage, een gift ontvangen van H. M. de Koningin Moeder. VAN ONZE VEEMARKTEN. De stemming op de laatst gehouden mark ten wordt er niet beter op en dat juist nu algemeen de verwachting er was, dat er een wat betere handel in ons gebruiksvee zou komen. De strubbeling in Duitschland doet ons inziens ook op onze gebruiksveehandel haar invloed gelden. Dc laatste kaasmark ten toch, hadden geheel het vertrouwen in dc export naar Duitschland verloren, omdat uitbetaling zoo goed als niet plaats kon heb ben. Van zelf sprekend dat, wanneer een van de voornaamste productie artikelen van do melk in het gedrang komt, die de stemming van den boer (welke toch al niet best is) nie* verbetert. Evenwel, er wordt hard aan ge werkt om ook dien toestand weer in een normaal verloop te brengen. De prijs van ons gebruiksvee, versche melk- en ook kalfkoeien was weer wat opgeloo- pen, zoo ongeveer 25 30 por stuk en ook dat is mede een oorzaak ervan, dat do handel nu zoo moeilijk is. De boer is niet genegen deze hooge prijs te besteden, „daar al wat we den laatsten tijd doen, toch maar verlies geeft", zoo zegt men. Hierin schuilt veel waarheid, en men geeft ook velerlei oor zaken op b.v. Deensch vleesch, dumping, enz. Maar vast staat dat ons gekruiksvee te hoog in prijs is, ten opzichte der op brengst van de melkproductie was een van de hoofdinkomsten van den boer. Te Leeuwarden en ook te Zwolle was nog geen groote aanvoer, de handel had een kalmer verloop dan de week er voor, met de beste soorten dc mccsto belangstelling. Die beste soorten werden dan ook wel prijs houdend verhandeld. To Utrecht was een behoorlijko aanvoer van versche melkkoeien, de handel was zichtbaar stiller dan vorige week, verschil lende omstandigheden werkten daartoe me de, maar ook het ongunstige zomerweer (koud en guur) doch de stemming geen goed. De prijs van de vorige week was niet te handhaven; dc goede soorten, zooals altijd wel het gevaL is, nog het besto geplaatst worden, maar ook daarin bleef de winst achter. De goedsoortigc melkkoeien golden van 300350; voor enkele beste werd nog betaald fot 375. Wcidevee wordt spora disch aangevoerd, naar dat soort vee is ook weinig vraag. De slachtvecmarkten hebben over het al gemeen een kortoren aanvoer, oorzaak zal wel zijn de slechte prijzen der laatste mark ten, de weider heeft daarom geen haast met het verkoopen. Door dezen korten aanvoer is de prijs wel iets vaster geworden, alhoe wel van een verhooging geenszins gespro ken kan worden. De varkensmarkten houden zich, vooral voor de vette varkens, in een gunstige stem ming, de prijs is over het algemeen nog vas ter en nog rujm zoo hoog. men besteedt zoo van 20—22 cent per pond. Te Utrecht op dc makcrc markt, was er evenwel mindere vreag en gingen dc prijzen voor deze soor* ten iets terug. h.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 6