Sport MOEZELWIJNEN A. Schoterman Zn. A. H. VAN NIEUWKERK N.V. STEUNT DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE FRAAIE OVERWINNING VOOR A.Z.&P.C. W. van Ommeren op schot VAN KLAVEREN KAMPIOEN VAN EUROPA NEDERLANDSCHE DEGEN- OVERWINNING Spannend verloop Utrechtschestraat 17 Telef. 145 bij gelijken prijs en kwaliteit. Gij dient hiermede uw land en bestrijdt de werkloosheid! SUCCESSEN VOOR WILHELMINA Beekenstesnscheüaan Beekstraat Tel. 543 Complete SVieubsleering HUMORHOEKJE WATERPOLO Het tweede en derde zevental verliest van Het IJ III en De Fuut Evenals de vorige week vonden in de zweminrichting van den heer Pesie weder om een drietal polowed6trijdcn plaats. Dit maal waren het dc drie zeventallen van A.Z. enP.C die re6p. speelden tegen De Otter (Weeep), Het IJ III (Amsterdam) en De Fuut 2 (Maarecn). De vastgestelde tijd van den eersten wedstrijd A.Z. en P.C. III. De Fuut 2 was 2 uur, doch het wachten was op eenige spelers van de thuisclub die 20 min. te laat kwamen, juist, toen de zeven tallen te water gingen. Niet alleen dat deze heeren hun vereeniging er mee dupeeren, maar ook do rest van de ploeg welke nu mot invallers moest spelen. Ook eenige leden van De Fuut gingen niet vrij uit. want eerst na een bedreiging van den leider, dat, in dien zij niet onmiddellijk te water gingen, deze ontmoeting zouden verliezen, achtten de zwemmers het tijd om het water in te gaan. Zooals wij reeds opmerkten had het uit komen met invallers nadcclige gevolgen voor de thuisclub. Doorloopcnd zijn de gas ten, die door 6lecht dekken van eenige spe lers den groen-witten in de meerderheid ter wijl dc doelman van A.Z. en P.C. enkele goede momenten met vele zwakke momen ten afwisselende. De Fuutspelers scoorden voor rust driemaal, terwijl de doelman der bezoekers 6lechts één bal op zijn doel kreeg, welke doel trof. Groen maakte alzoo, dat de ru6t met 3—1 inging. Ook in de tweede helft bleef De Fuut sterker wat zij nog in 6 doelpunten uitdrukte waar A.Z. en P.C. geen enkel doelpunt tegenover stelde, zoo dat het einde met een verdiende 9—1 over winning voor De Fuut kwam. De jeugdige A.Z.en P.C. zullen nog heel heel veel moe ten lecrcn om het volgend seizoen betere re sultaten te boeken. A.Z. en P.C. II—Het IJ III 0—2. Het tweede elftal van A.Z. en P.C. had met Het IJ ilf nog wat te vereffenen. Immers, het eerste treffen in Amsterdam eindigde in een groote nederlaag (112) voor A.Z. en P.C. zoodat zij vanzelfsprekend gaarne re vanche wilde nemen hoewel daar wéinig kans voor was aangezien de IJ-ploeg mce- rendcels uit groote zware spelers bestaat, die tevens flinke snelheid kunnen ontwikkelen. Dat het slechts bij een 2^0 nederlaag is ge bleven is eerder een compliment voor de thuisclub dan voor de bezoekers. Doch dat de A.Z. en P.C.ers van hun nummerieke meerderheid, toen Het IJ met 10 voor stond, niet konden profiteeren moeten wij toeschrijven aan het ondoordachte spel van eenige 6pelers terwijl bovendien een 6peler zonder geestdrift speelde. Toen de thuisclub geen kans zag om dit uit te buiten en Ket IJ met 6 spclcns de score op 2—0 bracht wis ten wij ook dat den 6trijd verloren was. Bij A.Z. en P.C. blonk vooral doelman Badings uit, doch de IJ-6pelers hadden nog al pech daar zij eenige malen hard tegen de lat echoten. N.N. moet zich behoeden voor 6pel, dat in strijd is met de reglementen. Niette min een wedstrijd welke door spanning aan trek kei ijk was. A.Z. en P.C. I—De OTTER I 5—2. Op waardige wijze heeft A.Z. en P.C. af scheid van het publiek genomen door haar laatstcn thuiswedstrijd voor de competitie N.Z.B. tegen De Otter met 5—2 te winnen. Daar De Otter met 6 6pelers verschijnt, laat de thuisclub een 6pelcr uitvallen; een spor tieve geste welke zeer gewaardeerd werd. Direct na het begin er werd 6nel gezwom men zit er ict6 aantrekkelijks in hot spel, ook al omdat beide keepers om beurten han delend moeten optreden. Vooral G. W. v. Ommeren roert zich geweldig; hij plaatst cp van Dinkun doch zijn schot is echter niet evenredig aan zijn snelheid. Een gebrek bij meerdere A.Z. en P.C.-spelers. Zoo moesten dus de doelpunten komen van van Omme ren. Eerst na eenige malen het doel te hoog gezocht te hebben weet A.Z. en P.C. haar meerderheid m een corner-bal uit te druk- den. Van Dintercn plaatst den bal naar van Ommeren en met een boogschot precies on der de lat verdwijnt het leder in het net. Bij het uitzwemmen heeft A.Z. en P.C. den bal weer te pakken, van Goor geeft fraai door aan den A.Z. en P.C.-goalgetter en pre cies op dezelfde wijze zooals het eerste doel punt gemaakt werd, 6coort hij ook het tweo- de. De Otter blijkbaar overbluft door deze doelpunten nemen een verdedigende hou ding aan doch weer is het van Ommeren, ditmaal met een hard schot via de handen van den doelman die voor de derde maal scoort. Tot aan de rust blijft A.Z. en P.C. het beste van het 6pel behouden. Slecht6 enkele malen lukt het De Otter het doel van v. Om meren Jr. te benaderen, doch dc schoten gin gen naa6t. Hall time 3—0. Na de hervatting haalt van Dinteren het leder, hij plaatst op van Ommeren, doch het 6chot van dezen 6pcler 6uist over. On ophoudelijk probeert v. Ommeren een gun stige positie te kiezen, wel lukt het hem, doch door goede dekking gaan eenige kan een verloren. Uit een strafschop tegen van Goor die, nog geprikkeld door onsportivi- teit van zijn tegenspeler in do eerste helft een overtreding begaat doelpunt De Otter tegen. Nio onvermeld mogen wij laten, dat de A.Z. en P.C. doelman den strafworp hield, maar niet kon wegwerken waardoor één der Otter-speler ongehinderd kon scoren (31). A.Z. en P.C herstelt zich weer en na goed vrij zwemmen van v. Dinteren maakt hij er 4—1 van, waarna van Omme ren met een vrij hard schot het net voor de vijfde maal laat trillen. Bij de Otter ver dwijnt een speler, de thuisclub laat van Goor uitvallen. Wederom benut De Otter een fout van de verdediging, doch tegen het einde is A.Z. en P.C. weer 6terk in het offen sief, maar de keeper laat zich niet moer pae- öeeren. Het einde komt met een fraaie en zeer verdiende overwinning (52) voor de groen-witten. Scheidsrechter Rijke de Dolfijn keeper uit Amsterdam, leidde de drie wedstrijden correct. De beste speler vonden wij G. W. van Om meren. Deze speler maakte liefst 4 doelpun ten! BOKSEN De Belg Sybille ging reeds in tweede ronde knock'out Geweldig enthousiasme Rotterdam, 19 Juli. Op de Rotterdam- sche Wielerbaan hebben Zondagmiddag on der zeer groote belangstelling bokswedstrij den plaats gehad, die in het bijzonder be- leekcnis hadden omdat Beb van Klaveren als uitdager, zou trachten den Belgischen kampioen en kampioen van Europa lichtge wicht Svbille te verslaan. Deze hoofdpartij werd voor de pauze gebokst. Scheidsrechter was de heer Schemaan een Franschman, jurylid voor België was de heer Collard, voorzitter van de I.B.U. en jurylid voor Nederland dc heer E. West broek. voorzitter van den N.O.B. Dit gevecht was vastgesteld op ISrondcn van 3 minuten, terwijl er met 5 ons handschoenen werd ge bokst. BEB VAN KLAVEREN, die gisteren den titel van lichtgewicht kampioen van Europa wist te behalen. Beide boksers kregen bij hun verschijning in den ring een groote voatie. Sybille, die niet meer zoo gemakkelijk het gewicht meer kan maken, woog 's morgens 61 K.G. en van Klaveren 60^. Dc Belg is langer dan zijn tegenstander, hij heeft ook een grooterc reach. Beide boksers komen in puike con ditie in den ring. Direct na de gong ontwikkelt zich een hoogstaand snel gevecht,van Klaveren be gint goed, hij wacht niet af wat zijn tegen stander zal doen. doch vecht zijn eigen strijd Maar het blijkt onmiddellijk, dat Sybille een prachtige geroutineerde bokser is, die een groot repertoire van slagen heeft en speciaal zijn counters getuigen van bliksem snel handelen. Dc eerste ronde is mooi, voortreffelijk werk van beiden, met Sybille een tikje vcelzijdiger zonder echter defini tief de meerdere te zijn. In de tweede ronde zet het gevecht zich op dezelfde wijze voort In de derde minuut van deze ronde als juist een slagwisseling op korten afstand tusschcn do boksers beeft plaats gehad, stapt Sybille op zij en dan treft hem een rcchtsche hoek van van Klaveren op de kin. De Belg gaat neer, slechts een tel zit hij op den grond en hervat direct het gevecht De slag schijnt echter erger aan te zijn ge komen dan het leek. Van Klaveren zet al thans door alsof Sybille gesonncerd is en ditmaal als zijn rcchtsche op de kaak Sy bille treft is het een zuivere aanvalstoot, die hard aankomt. Sybille wankelt en gaat voor eenige tellen down. Als hij opstaat voltrekt van Klaveren het vonnis aan den Europeeschen kampioen door hem met oen derde rechtschc in de touwen te slaan. Sy bille zakt op den grond en is niet in staat op te staan. Hij wordt uitgeteld. Onder ge weldig enthousiasme wordt van Klaveren winnaar verklaard en uitgeroepen tot kam pioen van Europa. Het duurt eenigen tijd voor Sybille zoover is bijgekomen van de harde slagen van den Hollander, dat hij. den ring kan verlaten. Deze hoofdpartij was voorafgegaan door twee partijen. Het bijprogramma. In de inleidende partij bokste Disch voor do eerste maal als beroepsbokser tegen den Belg Alf Berg. Na de derde ronde werd Disch winnaar verklaard, daar op dokters advies Berg wegens een wond boven het oog niet verder mocht doorvechten. Disch had in die drie ronden zijn meerderheid getoond. De tweede partij ging tusschen den Hol- landschen halfzwaar gewicht R. de Boer en den Belg Noben. Het was een harde strijd, waarin de Boer bewegelijker was, doch waarin dc stootkracht van den Belg ons grooter scheen. De Boer werd na 10 ron den winnaar op punten verklaard. Na de pauze, toen stroomen regen telkens de wedstrijden onderbraken, won Huize naar van den Duitscher Sahm, die zich 10 ronden moedig verdedigde doch van boksen niet al te veel kaas had gegeten. Sahm bleek echter moeilijk te treffen en was zeer hard, zoodat Huizenaar het op punten moest la ten aankomen. Onbetwist had hij er na de 10 ronden meer verzameld. Ten slotte het gevecht tusschen de twee Rotterdammers A. van Vliet en A. de Jong om het kampioenschap van Nederland mid dengewicht, een gevecht dat bepaald was op 15 ronden van 3 minuten Drie ronden ging de strijd vrijwel gelijk op. In do vierde ronde, toen nadat er gestopt was voor een te lagen stoot van dc Jong, plaatste van Vliet een opsloot op de kin van de Jong, die laatstgenoemde voor de volle tien tellen naar den grond verwees. Van Vliet werd dus door oen knock out middengewicht kampioen van Nederland. SCHERMEN In den internationalen wedstrijd te Scheveningen Zaterdagmiddag werd in het Palace Hotel te Scheveningen een Internationale degen- wedstrijd gehouden tusschen een équipe van de Londensche épéeclub en een Nederland- sche équipe, samengesteld door de Haag- sche schermverceniging. n Juni van het vorige jaar werd door een équipe van die vereeniging te Londen ver loren, van een Engelsch team, waarin o.a. opgenomen waren de Internationale krach ten Campbell Gray, de Beaumont, Tildes en Holt. In de laatste jaren moesten onze. degen- équipes in de landenwedstrijden de meer derheid van de Engclschen erkennen; al was het krachtsverschil niet groot .Toch kunnen wedstrijden tegen Engelschc équi pes niet aangegaan worden zonder onze sterkste dogenkrachten, zoodat de Haagsche schermvereeniging besloot haar team te ver sterken met eenige onzer sterkste degen- krachten. Dat dit goed gezien is, bewees ook deze wedstrijd, die eerst in de laatste partij door Engeland verloren werd. Alhoewel feitelijk niet gesproken kan wor den van een officieele landendegenwed- strijd Engeland-Nederland, kwamen toch twee teams in het strijdperk ,die de kracht van hetdegcnschermen in beide landen be naderde. Het ongunstige weer was oorzaak, dat niet in de openlucht geschermd kon worden, zcodat de strijd in een der zalen gehouden moest worden. Onder leiding van den heer W. Brouwer, die als jury-president optrad, kwamen do volgende équipes in het strijdperk. De Londensche club met de heeren: L. Tildes, C. H. Biscoe, II. Montgomerie, W. Evill, T. H. Beddard en Willoughby. Nederland met de heeren: Jhr. mr. Dr. J. D. H dc Beaufort, mr. B .J. Besier, W. Drie bergen, mr. C. B. Labouchere, generaal G A. Scheffer en J. Schoon. Beide teams telden dus enkele Internatio nale krachten onder hare équipiers, waar door de strijd aan spanning won. De eerste helft. Dc eerste ronde begon met ecne 2—0 over winning van Beddard op de Beaufort. Daar na klopte Besieir den in eigenaardigen stijl trekkende Biscoe, terwijl Driebergen van Evill verloor. De overige partijen der eersto ronde werden Nederlandschc overwinnin gen, zoodat het Nederlandschc degenteam met 42 dc leiding had genomen. In de volgende ronde verkleinde Beddard, die uitstekend degenspel gaf, den achter stand voor Engeland door Besier te slaan. Na twee matches nul, volgden twee Neder landschc winstpartijen en 1 Engclsche over winning, zoodat dc derde ronde inging met een voor Nederland voordeeligen stand van 6—1. Dat een op Engeland behaalde voorsprong op sooAvoq 'oppis SqiOA toiu Sou suo volgende ronde, n die ronde wist alleen de Beaufort voor een Nederl. overwinning zorg te dragen, zoodat op dc helft van den strijd Engeland de leiding had genomen met 97. De tweede hellt. Beddard boekte zijn eerste en zooals latei bleek, zijn ecnigste nederlaag tegen Labou chere, welke laatste hem met 2—0 sloeg. Wel klopte Biscoe hierna met dezelfde cij- feds Scheffer, doch in die ronde werd dc Nederl. achterstand omgezet in een voor- spronig, waardoor Nederland met 1210 do leiding hernomen had. Na de vijfde ronde was die stand tot 16— 12 opgevoerd, zoodat in de laaste beslissings ronde nog 2 partijen gewonnen dienden te worden om den match uit het vuur te sle- pen. Dat dit niet gemakkelijk was, bleek uit het verloop. Schoon boekte een 2—1 neder laag tegen Beddard. eWl bracht de Beau- laag tegen Beddard. Wel bracht de Beau té slaan met 2—1, dbch daarna brachten 3 Engclsche overwinningen den stand op 17 Prittenheimer Riesling Tiesporter Goldtröpschen Gewas 1930 1929 p.fl. 1 1.20 i 1.00 p. anker f48.- f66,- —16, zoodat de beslissing lag in de partij SchefferWilloughby. De laatste moest met 20 winnen, om de match voor Engeland te winnen, terwijl wanneer Scheffer met 21 verloor de strijd als match nul zou eindigen. Door eenc rifrostc incasseerde Scheffer den eersten treffer, doch daarna wist hij na elkaar twee steken op de hand van den Engelschman te plaatsen, waardoor hij niet alleen de partij won, doch het genoegen smaakte, zijn team te doen winnen. Het Nederlandschc team won den match met 18 gewonnen partijen, 48 ontvangen en 50 gegeven treffers, waartegenover het Lon densche team 16 overwinningen stelde. De beste persoonlijke resultaten werden behaald door Beddard (Eng.) en dc Beau fort (Nederl.) die ieder 5 overwinningen be haalden. CONCOURS-HIPPIQUE TE WINTERS WIJK. Op het gisteren te Winterswijk gehouden concourshippique hebben onderstaande stad genooten de volgende prijzen behaald: Springconcours (3e en 4e klasse): lc prijs ritm. Jhr. A. van der Goes met Bibi. 2e prijs ritmeester Ch. Labouchère met Fransen. 4e prijs jhr. A. van Lennep met Luftikus. Schoonste Rijpaard: 2e prijs jhr. A. van Lennep met Luftikus. Barrière springen: 2e prijs ritmeester Labouchère met Fran sen. KANOSPORT WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND. De Hollandsche deelneming. Amsterdam, 18 Juli. Naar wij ver nemen i6 de Hollandsche ploeg voor den kanowedstrijd tegen West-Duitschland, op 1 en 2 Augustus a.s. te Duisburg als volgt definitief samengesteld: 2 persoons racekano: E. Scramm van Z.F.C. Zaandam en H. de Wit, Koog aan de Zaan. Tweepersoon-racekano's: lste ploeg: A. Meijer Z.F.C. en W. G. Ha gen, Waterkampers Amsterdam. 2e ploeg: S. Huslage Z.F.C. en II. van Heyst Stormvogels Koog a. d. Zaan. 3e ploeg: E. Schramm Z.F.C. en J. Vis ser, Stormvogels Koog a. d. Zaan. 4e ploeg: H. de Wit Koog aan de Zaan en H. Beek, Ilaarlemsche Kano-verccni- ging. 5e ploeg: II. J. Pieterse, Ilaarlemsche Kano-verceniging en J. Steeman, Trekvo gels Amsterdam. Voetbal. Z.A.C.WACKER 0—7. Zwolle, 19 Juli. Alhier had een ontmoe ting plaats tusschen Z.A.C. en Wacker, die door dc Oostenrijkers werd gewonnen met 7—0. Zes prijzen op het gymnastiek feest te Harderwijk De gemeente Harderwijk viert haar 700- jarig bestaan en Zaterdag werd voor die gelegenheid door „Olympia" een gymnas- tiekfeest georganiseerd, waaraan dertien vereenigingen deelnamen. Wilhelmina al hier, de gymnastiekafdeeling van de C.J.M. V., nam deel aan dit feest onder leiding van baar tweeden directeur, den heer Van Da len uit Utrecht. Met een honderdtal deel nemers vertrokken Zaterdagmiddag van af het Julianaplein vier autobussen, terwijl het tamboers- en pijperscorps „Juliana" van de C. J. M. V. per trein naar Harderwijk ging om eveneens zijn gewaardeerde medewer king bij den marschwedstrijd te verleenen en wel onder leiding van den heer De Vries, alhier. Velen waren gekomen om goede reis te wenschen en veel 6ucces. Nu, daaraan heeft het der vereeniging niet ontbroken. Wat een verrassingen bij de prijsuitreiking! Eerst de tweede prijs in den marschwed strijd, daarna den eere-prijs voor driekamp toesteloefeningen der leden met pereoneele prijs voor den heer A. van Zweeden, toen als snelste in den estafette-loop der deelne- mcndo vereenigingen den eereprij6 voor de estafette, den tweeden prijs voor de vrije oefeningen naar keuze en ten 6lotte nog een derden prijs voor de toesteloefeningen der jongens. Alleen dc dames, die ernstig geoe fend hadden, hebben dezen dag pech gehad. Fen volgende maal beter! Pas om over tienen konden de deelnemers van dit feest, dat zeer lang duurde, thuis zijn, wat voor de jeugdige deelnemers te laat is. Het bestuur moge dit alvies ten goe de houden en in practijk brengen, 6tuur voortaan de jongeren voor de prijsuitdee- ling met een paar bussen huiswaarts! Alles samengenomen was het een welge slaagde dag voor „Wilhelmina'' die haar ouden roem krachtig handhaafde. Wielrennen. WIELERWEDSTRIJDEN „DE VOLHARDING". Onze stadgenoot, de wielrenner van Hoeyen, lid van „De Pedaalridders" be haalde gisteren op de wielerwedstrijden van De Volharding te Utrecht 2 derde prij zen in de nummers AfvahvecLstrijd voor nieuwelingen en een wedstrijd over 25 ron den. In het laatst nummer bezette de ren ner Koolmees, eveneens lid van De Pedaal ridders de vierde plaats. Vraagt ons prijsopgaaf voor ZONSCHERMEN en MARKIEZEN. „!k dacht dat je boekhouder gisteren met vacantie was gegaan?" „Ja, maar hij brengt haar hier door. Komt 's ochtends zoo laat als hij wil, blijft net zoo lang uit om koffie te drinken als hij zin heeft, en amuseert zich beter dan ergens anders." (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7