„7 Weefhuis ALS VROUWEN VECHTEN CIRCUS GLEICH KOMT Aöeoda PREDIKBEURTEN KLEERMAKERIJ HEERENKLEEDING NAAR MAAT MARKIEZEN 70NSCHERMEN NIEUWE UITGAVEN GARNIZOEN Ritmeester jhr. A. van dor Goes, van het lo half-rcgiment huzaren te Amersfoort, wordt van 7 l.m. 30 September gedeta cheerd bij het regiment wielrijders to 'sHcr- togenbotsch en belast mot het bevel ovor het alsdan te formcercn 3j eskadron wiel rijders. De dienstplichtigen der lichting 1930, in opleiding tot reserve-officier bij do cava lerie worden 2 October in het genot van groot verlof gestild. Een 26-jarige Amcrsfoortsche verscheen te Utrecht in de beklaagdenbank, verdacht van mishandeling. „Of zo een beroep had?" vroeg de poli tierechter, Mr van der Meulen. „Nee, gelukkig niet." In ieder geval bleek dat haar broertje ruzie had gehad met haar neefje, -waarop dit neefje naar huis gerend was, hetgeen aanleiding had gegeven tot actie van do zijde van zijn ouders en van een bezoek ster, die daar juist vertoefde. Bij do daarop (natuurlijk volgende twist zou de bezoekster aan de verdachte een heol leelijk woord hebben toegevoegd, waarop deze aan haar tegenstandster ge vraagd had: „Wat mot ie van die... (volg de de toegevoegde qualificatie). De politierechter: „En toen?" Verdachte: ..En toen. wei toen heb-se-mo in me hare genome en heb ik van mo af getrapt". „En hebt U ook geslagen." Verdachte: „Absoluut onmogelijk, abso luut niet waar. Maar ik laat me niet be- leedigen door zoon vrouw." Volgde mishandelde als getuige. Zij ver klaarde dat de verdachte vlak na de ruzie van do jongetjes met een stok de gang bin nengedrongen was van de woning waar zij vertoefde en had haar „midden in de hand geraakt". „Daar wil ik wel een eed op doen!" Mr. v. d. Meulen: „Die hebt U net al af gelegd, dus dat is niet meer noodig." Met groote radheid verhaalde de getuige verder hoe later, toen zij met de ouders van het noefje het huis verliet, de verdach te haar weer had aangevallen en geknepen; getuige greep haar toen in het gezicht en werd daarop zoo getrapt, dat ze flauw viel. Voorts diende ze een civiele vordering in van 5.— voor wasch, die ze uit huis had moeten geven, omdat ze niet in staat was zelf de wasch te doen. Een andere getuige had slechts gezien, dat de mishandelde de verdachte in het haar had gegrepen en het schoppen; ver der niets. De Officier, Jhr. Greven meende, dat niet vast was komen te staan, wie het eerst met de handtastelijkheden was bégonnen. Hij vroeg daarom vrijspraak, waarmee de poli tierechter zich kon vereenigen, terwijl hij do civiele vordering ontzegde. Enkele grepen uit het zeer afwisselende programma Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zal het groote circus Gleich, waarvan wij onlangs een afbeelding hebben gepubli ceerd, op 7 Augustus san don rand onzer gemeente, aan den ITooglandschewcg, zijn eerste voorstelling geven. Omtrent het programma, dat door dit cir cus zal worden gegeven, kunnen wij thans ecnige nadere mededeelingen doen. Bij de opmarsch der verschillende kunste naarsgroepen krijgen wc nè. do herauten met de kleurige vlaggen te aanschouwen: Singalezen, negers, cowboys, athletcn, een groot aantal girls met vaandels van allerlei landen en de noodige clowns, welke in ieder circus nu eenmaal onmisbaar zijn. Vervolgens komen do ruiters, die de „Ilon- gaarschc Post rijden, waarna Chineesclie schoonen zich aan den dans gaan wijden en eonigc magnifieke costumes demonstree- ren. Dansen op glas en spijkers, het vuur- cten en het loopen over messen schijnt bin nen den tent van Gleich niet tot de onmo gelijkheden te behooren. Voorts wordt de aandacht van het publiek op niet minder dan vijf plaatsen tegelijk gevraagd: le. door Helene Wasse Wilke met haar zeeleeuwen; 2e. door de Sandows rnet hun handstanden; 3e. door een meisje, dat aan het zwevend rek flinke toeren uit voert; 4e. door een paar kleine meisjes, die athletisch werk verrichten en 5c. door mr. Storm en partnerin met gedresseerde hon den. Nauwelijks zijn deze nummers afge werkt of zestig paarden laten ons in drie groepen van hun kunsten genieten, waar na mevrouw Gleich ons haar rijkunst toont, waarbij balletdanseressen in prach tige Spaansche costumes eenige dansen uitvoeren. Een van de best verzorgde num mers van het programma is dat der clowns. Wij krijgen vervolgens nog acroba tiek en dressuurnummers met ponney's, ezels, olifanten, buffels en zebu's. Vooral do acrobaten zullen het publiek versteld doen 6taan van hun durf en koelbloedigheid. Na de pauze, wanneer men gelegenheid heeft gehad om het hekwerk om de arena te plaatsen, wordt het publiek "ergast op liet optreden van de wilde dieren. liet is hier de bekende dresseur Sailor Jaskson, die onze speciale aandacht vraagt voor zijn prestaties mei de leeuwen. Tenslotte ver melden wij nog het uitvoeren van een trm- peldans door de Singalezen en het levende projectief, dat wel een der grootste verras singen van het geheeïe programma Is. RIJKSTELEFOONPERSONEEL. Morgen, Zondag 26 Juli, wordt in de In ternationale school voor wijsbegeerte door den Centralen Bond van Ned Post-, Tele graaf en Telefoonpersoneel een telefonisten réunie gehouden. O.m. zullen worden besproken: de auto- matiscering, do werktijden, het sprock- onderricht, de regeling der verloven en do positie van de eerstaanwezende telefonis ten, die als chef optreden. VERKOOP BUITENLANDSCH VLEESCH. Het Utrochtsch Landbouw Genootschap heeft besloten aan het gemeentebestuur van Amersfoort tc verzoeken, een verorde ning op den varkoop van buitcnlandsch vleesch in het leven te roepen, waarbij ver plicht gesteld wordt, dat bij het voorhan den hebben van buitcnlandsch vleesch dit op een duidelijke wijze aan het publiek ken baar wordt gemaakt. EEN NIEUW ORGAAN. Te dezer stede is opgericht een nieuw orgaan, met name „Nevor". Het blad, dat om de veertien dagen zal verschijnen, is gewijd „aan dc belangen van kruideniers en aanverwante winkeliars en consumen ten". Het doel is om een verkooporganisatie te stichten. (Ned. Verkoop Organisatie). PERSONALIA. Mej. L. Ahn slaagde te 'sGravenhago voor het examen handteekencn L.O. en niet mej. L. Aku, zooals in ons blad van gisteren werd meegedeeld. ORIGINEEL TOONEELSPEL. Dc Eembode weet mee te deelcn, dat in de parochie van den H. Ansfridus plannen in voorbereiding zijn in den komenden winter een geheel origineel tooneelspel op te voeren. RONDVLUCHTEN BOVEN UTRECHT. Naar wij vernemen heeft de K.L.M. beslo ten dit jaar ook tijdens het zomerseizoen gedurende enkele dagen rondvluchten te organiseeren van het vliegveld Soesterberg boven Utrecht, Zeist, Amersfoort en het Gooi en wel van 8 tot en met 12 Aug. a.s. CONCERT AMERSFOORTSCHE MUZIEK VEREENIGING. Op Donderdag 30 Juli wordt door de Amersfoortschc Muziekveroeniging, direc teur de heer Ferdt de Goeij, een concert gegeven in de gemeente muziektent, Plant soen Zuid. Aanvang 8 uur. Programma: 1. Festjubol, Marsch. H. L. Blankenburg. 2. Racoczy Ouverture, Kelcr Bela. 3. Wiener Blut, Walzer Joh. Strauss. 4. Paljas, Grande Fantaisic sur l'Opera de Leoncavallo. Pauze. 5. Le Barbier de Seville, Ouverture Rossini 6. Die Puppenbochzeit, Charakterstück, Lud Siedc 7. A Gleam of Heaven, potpourri, K. Harris 8. Excelsior's Turnermarsch Herman Polak. AANBESTEDINGSNIEUWS. Hoogeweg. Gisteren werd aanbesteed door den archi tect Joh. H. Blom: Het bouwen van een woonhuis aan den Hoogeweg, met volgend resultaat. F. van Keulen, Hooglanderveen 4600. W. Wassink 4500. H. Meester 4450. C. v. Nieuwcnhuizen 4440. J. Blom 4323. G. C. Hienekamp 4298 P. O. G. Westcrlaak 4246. J. v. d. Brink, Putten 3995 W. Heere 3989. Th. Westing, Putten 3945. Schipper en van Nes 3924. H. Barten 3921. De anderen te Amersfoort. GOEDKOOPE TREIN. Maandag 3 Augustus zal er wederom sen goedkoope trein loopen. Ditmaal van Am sterdam via Amersfoort naar Oosterbeek, Arnhem en Nijmegen. Voor verdere bij zonderheden zie men de advertenti?.. Mevrouwt VOOR DE KOFFIETAFEL Heerlijke garnalen croqnetten vischkoekjes, gerookte paling, ge rookte zalm uitgesneden zalm bokking, een lijn gebakken viscbjc maar dan ook gekocht in der IJmntder Vlschhandcl, Utr-stran' 40. Tel. 92. Groote sorteering tafel zuron. D a k e I ij k 3 City Theater. Wcstsingel 7. Vertooning van Anna Christie. Museum Flehite, \Ve3tsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek Gebouw Theos. Ver Regentesselaan Dinsdags van 2—3 uur. Openbare leeszaal met Jougdleszaal en Bilbliotheek. Muurhuizen 9 R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24 Vredesbibllotheek, Arnh weg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 13—28 Juli. School voor Wijsbegeerte, drs. Saalborn over ..Slroombigen in het Russi sche geestesleven" 2925 Juli. School voor Wijsbegeerte, prol dr Spoerrl uit Ziirich over „Die Physiog- nnmik des Kunstwerken" 25 Juli, De Valk, viering van het 15-jarig I bestaan van do „Amersfoortsche Boys." 25 en 26 Juli. Zomcrkinderfeest van de Speeltuinverecniging Soesterkwarticr. 26 Juli. Amlcitia Congres van den R.K Bond van HandelsKantoor en Winket bedienden St. Franclscus van AsstsiO. 26 Juli, De Keizerskroon, Herdenking van het 20jarig bestaan der postdulvenvereeni ging „Dc Luchtpost." 27 Juli—1 Aug School vpor Wijsbegeerte Prof. Gonggrijp over „Het cultuurelement In het koloniale vraagstuk" 30 Juli, De Valk, bijeenkomst van dc Ver ecniging voor Veilig Verkeer, uur. 38 Aug. School voor WijsDegcerte, prol dr. Heidegger uit Freiburg over „Sein und Zeil" 7, 8 en 9 Aug. Hooglandscheweg, Circus Gleich. 10—15 Aug. School voor Wijsbegeerte, pro: dr. Jordan over Levenswetten. 16 Aug Birkhovcn, Motorgrasbaanwed strijden, 2 uur. 16 Aug. Zweminrichting, Nationale zwem wedstrijden van de A. Z. en P. C. 17, 18. 19 en 20 Aug. Schouwburgloge Vlasakkcrweg, opvoering van de revue „Hallo Hier heen". 17—22 Aug. School voor Wijsbegeerte, drs W. Tenhaeff over „Levensvragen in het lichi der parapsychologie" 2427 Aug. Markthal, Floralia-tentoon stelling 2429 Aug. School voor Wijsbegeerte, dr Biorens de Haan over „De vraag naar hel beginsel onzer levensleiding" 25—27 Aug School voor Wijsbegeerte, dr Oldewelt over „Met verband tusschen karak ter en overtuiging bij Piato" 29 Aug.—3 Sept School voor Wijsbegeerte prof. dr. v. d. Bergli v Eysinga over Hege, UTRECHT. 27 Juli t/m. 5 Aug. Park Tivoll, Buziau en Xicuwenhuizcn êin Bouwmcester's Revue „Champagne." 8 uur. ZEIST. 31 Juli. Figi Optreden Jan v Riemsdijk Amersfoort Zondag 26 Juli. Ned. Herv. Kerk. St. Joriskcrk. 10 uur*. Dienst. 6 uur: Ds. Panncbakker. Nieuwe Kerk. 10 uur: Ds. Pannebakker. 6 uur: Geen dienst. Emma Kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur* Dienst. Belhelkerk. 10 uur: Kinderkcrk. G asthuiskerk. 10 uur Dienst Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw .Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk Vrijz. Hervormden. (Luthcrscbe Kerk). Geen dienst. Remonstrantsebe Kerk 10Yi uur: Dr. Micdema. Doopsgezinde Gemeente. 10y. uur: Ds. Ilylkema. Evang Luthersche Kerk. 10)4 uur: Ds. de Jongh. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. R. E. van Arkel van Utrecht. W/s uur: Ds. R. E. van Arkel. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Schouten. 5y, uur: Ds. Schouten. Geref Kerk in Herst. Kerkverband. 10 uur: Ds. L. Jaspers. 5 uur: Ds. L. Jaspers. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. do Groot. 6 uur: Ds. de Groot. Vrije Geref. Gemeente. 9J4 uur: Godsdienstoefening. 5 uur Godsdienstoefening. Oud-Kath Gemeente ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst. Kerk voor Allen (Soefi-baweging). (Gebouw der Theos. Vereen.). Geen dienst. Vrije Kath Kerk (Regentesselaan 21). 10)4 uur: Gezongen Mis. Leger des Hei Is (Langestraat 94). 10 uur Dienst 3% uur Openluchtsamenkomst 7 uur Openluchtsamenkorast. 8 uur* Ve.rlossingssamenkomst Christian Science ('t Laanlje 3). 10Vi uur: Eng Dienst BUITENGEMEENTEN. Baarn on Eembrugge. 10 uur: Ds. Adriani. 6 uur: Ds. Kievit. Barneveld. 9% uur: Ds. Batelaan. 6 uur: Ds. Mulder van Voorthuizen. Hoevelaken. 10 uur: Ds van Boven. 6Y* uur: Ds. van Boven. Hoogland 10 uur* Ds. Warners. Leusden. 10 uur: Ds. Hofstede. 6 uur: Ds. Hofstede. Ntjkerk. 9yt uur: Ds. van Mellc. 5 uur: Ds. Holland van Putt Scherpenzecl. 10 uur: Ds. Warmolts. 6 uur: Ds. WarmoJts. STEVEN VAN DER UAGENLAAN li HANDGEWEVEN TAFELKLEEDEN vanaf 116.75 EERSTE KLAS CONCURREERENDE biedt aan levering van le klasse stoffen Keurige coupe togen gemakkelijke betalingscondities zonder extra prijsverhooging. Geheimhouding verzekerd. Br onder N"o. 500 bur. Amersf. Dagblad. Fnma /.tV. van ACHTEKBERGH iVESTEINCEL lo.ii-12-i TELEFOON 28, Soest Kerk. 10 uur: Ds. Groeneveltl. Rembrandtzaal. C uur: Ds. Groeneveld. Soestdtjk. Vrijz Godsdienstige!!. 10 uur: Dr. A. H. Hacntjes, Haarlem. Soesterberg. 10 uur: Ds. Tuinstra. 6 uur: Ds. Tuinstra. De Vuursche 9'/. uur: Ds. van Voorthuizen. 6 uur: dc heer Van Ginkcl van Billhoveu. Woudenberg. 10 uur: Ds. Mr. v. d. Horst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. A.s. Zondag hebben dienst de doktoren Van F.nst, Duyvis en Kamerling. ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHEEK. Zondag cn do geheele week 's nachts :ccft dienst de apotheek der firma Zoo le Jong (Ittmann). De vrouw die in het donker kwam. door Sydney Horler. Uitg. A. W. Bruna en Zn's U. M. Utrecht. Hector Panderwcll leeft van chantage cn den handel in cocaïne. Ilij heeft een staf van medewerkers, die nergens voor terugdeinzen en zelf leeft hij in de hoogste kringen, zoodat niemand argwaan tegen hem heeft. De bende had zich meester ge maakt van eenige waardevolle documenten van het ministerie van Buitenlandsche Za ken cn de ambtenaar Keith Insall op wien ernstige verdenking viel moest daarvoor boeten. Zeker van zijn onschuld besloot zijn zuster Valerie hem tc rchabiliteeren. Daarmee nam ze geen gemakkelijke taak op zich, maar dank zij de medewerking van Gerald Holiday, Peter Traill en Bishop werd tenslotte de bende ontmaskerd. Zon der al te veel in het gruwzame te verval len weet Sydney Horler een misdadigers roman te schrijven, welke voortdurend sen satie brengt en daardoor den lezer op haast ongelooflijke wijze in spanning houdt. De Veldkamp jongens. door C. J. Meinen. TJitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Groot- cn Klcin-Veldkamp waren twee dicht bij elkaar gelegen boerderijen. Jan van Groot Veldkamp en Hendrik van Klein Veldkamp konden het goed met elkaar vin den en waren dan ook steeds samen; geen wonder, dat ieder wist wie met den naam Veldkampjongens werden aangeduid. Zij halen allerlei grappen uit. Een jonge kraai nemen ze in hun tasch mee naar school hetgeen nog al eenige deining in de klas brengt. Toon dc knecht die zich nogal een9 uitslooft Voor de jongens, vindt 's avonds een egel in zijn bed. En als ze op de fiets van Toon een boodschap voor hem gaan doen in Donkervoorde wordt het een tocht vol avonturen, zoodat Toon zijn fiets te rugkrijgt met een gebarste bel en krassen op 't stuur. Gelukkig gebeuren er geen ern stige ongelukken, evenmin als ze brood gaan halen en het Kees te machtig wordt als in 't Vonderbosch plotseling een haas uit het hout te voorschijn komt. De schrij ver heeft er wel slag van dat alles smake lijk te vertellen. Hij begaat wel eens paedo- eogische zonde maar dc jeudige lezers zul len hem dat wol niet ten kwade duiden en zullen zich met het kattekwaad van dezo boerenjongens zeker wel amuseeren en te vens iets opsteken van het boerenleven, hetwelk voor vele stadskinderen iets bij zonders is. Koert's groote vacantie, door G. Geertsema. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Koert van Zanen gaat in Vollenhove lo- geeren. Van IJmuiden brengt zijn vader, die op 't laatst verhinderd is hem te verge zellen, hem op de boot te Amsterdam, waarmee hij naar Zwolle gaat. Al aan stonds maakt hij kennis met Piet van Hul zen, die met vader en moeder ook naar Zwolle gaat en in dit gezelschap heeft hij een prettige reis over de „waschkom". Zijn neven Dries en Ko halen hem in Zwolle af en verder gaat het per fiets naar Vollen hove. Helaas spoedig begint het te regenen en als drie natte poedels schuilen de jon gens in een halfvolle hooiberg. Hier maken ze hun eerste avontuur mee; een zwijntjes jager gapt Koerts nieuwe fiets, zoodat ze naar Hasselt moeten loopen. Daar huren ze een fiets en pas laat in do avond komen ze bij de doodelijk ongeruste oom cn tan te aan. Het gemis der fiets werpt wel een schaduw op de pret, maar niettemin ver maken de jongens zich uitstekend. Het strand is een prettige speelplaats en van zwemmen houden ze ook maar als ze terug komen is de boot, waarin de kleereri waren afgedreven. Bulletje en Pim van den dokter zijn daaraan niet vreemd en Dries straft ze later door ze in de toren op te sluiten. Ze gaan samen visschen en amuseeren zich in de kampeertent en de vreugde is vol maakt als Koert zijn fiets terugvindt bij het huis van den dokter. Als ze de huurfiets terugbrengen beleven ze nog iets aardigs met Heintje, die de jongens trakteert en hen tenslotte alles laat betalen. Maar het mooist komt nog. Rooie Peter, die de fiets gestolen heeft is ernstig ziek en komt te sterven en nu wordt zijn weduwe geholpen aan een winkeltje, dat liefdewerk was, het fijnste van al. Een afwisselend, amusant toch, goed in toon en met voor de jeugd gepaste sensatie. Geertsema kent de jongens waarover en voor wie hij schrijft en dank zij zijn uit nemende wijze van vertellen heeft hij Koert's avonturen in een frisch verhaal weergegeven. De Harz. door Dr. H. Geversham Uitg. W. L. cn J. Brusse's Uitg. M Rotterdam. Nu de vacantie tijd weer is aangebroken kan dit aardige boekje een opwekking zijn te genieten van het vele schoons, waarvan in deze reisherinneringen verteld wordt. Op onderhoudende wijze geeft de schrijver zijn indrukken weer. Hij verhaalt van de bergtochten met de noodzakelijke klim partijen, van de overheerlijke natuur en van het genot dat de aanschouwingn van zoovele bouwwerken verschaft. En natuur lijk vergeet hij ook niet de legenden en sa gen, waaraan deze streek zoo rijk is. Vogels vliegen over Limburg. door E. Frajiquinet. Uitg. Mij. v.h. Ch. Goffin, Limburg Luchtvaart als toerisme is in ons land nog vrijwel onbekend. In dit boekje worden de genietingen, welke daaraan verbonden zijn meer in *t bijzonder naar voren ge bracht De schrijver heeft met Duimelaar als piloot een rondvlucht gemaakt over Noord- en Midden Limburg; daarna dwaal de hij met P. Dugardin in diens Benebird IV langs de zuidgrens en tenslotte maakte hij met een sportvlieger een vlucht over dc mijnstreek en het Maas- en Geuldal In opgetogen bewoordingen getuigt hij van het groote genot, daarbij gesmaakt en hij komt dan tot dc conclusie, dat er geen vorm van tourisme is, die met luchttoeris- me op één lijn kan worden gesteld. Indien dit meer algemeen bekend ware, hoeveion zouden dan niet een angstvalligheid, die werkelijk overdreven mag worden genoemd, overwinnen, om bij tijd en wijle, geest en gemoed te verfrisschcn door dit onver mengde genot: het bewonderen los van de aarde en haar dagelijksche beslomme ringen en bekommernissen van de schoonheid cn den rijkdom van God's heer lijke natuur. De sleuteL door M. A. Aldanov Uitg. v. Holkema en Warendorf's U. M. Amsterdam. In een rendez voushuis, dat hij voor zich afgehuurd had, werd de bankier Karl Fi scher op een morgen dood gevonden, ver moedelijk vergiftigd. Het onderzoek der Justitie geeft aanwijzingen tegen Zagrjats- ky en Jatsenko de speciale rechter voor bij zonder belangrijk© zaken concentreert ge heel het verhoor op zijn persoon. Ofschoon de moord en de instructie het verhaal goed deels beheerschen is het crimincele karak ter geen hoofdzaak en geeft de schrijver meer een schildering van het Rusland tij dens den oorlog, meer in 't bijzonder kort voor dc revolutie van '17. De advocaat Krc- memetsky is het type van den bourgeois, die zich graag voor liberaal doet doorgaan, maar inderdaad behoort hij niet tot de bou wers van den nieuwen tijd. In zijn omge ving wordt wel veel om vrijheid gebruld, maar in wezen staan zij vreemd tegenover de komende gebeurtenissen, welker belang rijkheid zij trouwens niet vermogen tc om vatten. Alleen de mystcrieuse doctor Braun, die de chemische wetenschap in dienst van het vaderland stelt tijdens den oorlog en de chef van de geheime politie Fedossicw too- nen beter inzicht in het maatschappelijk gebeuren en werden niet verrast door do revolutie. Met „De Sleutel" geeft Aldanov het eerste deel van het groote werk, dat hij wil scbrij. ven. Hij geef een kijk op het Russisch loven aan den vooravond der revolutie en weet met zeldzame scherpte de figuren uit te beelden. In Fischer, Kremenetsky, Jatsenko, Braun en Fedossieu typeert hij de geestes- stroomingen, welke hij sober maar helder beschrijft, waardoor heel duidelijk wordt, dat menigeen in de Russische chaos van dien tijd onverklaarbaar moet lijken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 13