AM0RSFOORTSCH DAGBLAD DE CRISIS SLECHTS UITGESTELD" Zaterdag 25 Juli 1931 -DE EEMIANDER" 30e Jaargang No. 22 SCHERPE KRITIEK DER ENGELSCHE PERS Er hangt nog steeds een onwëer boven Europa BLUM ROEPT LAVAL TER VERANTWOORDING DERDE BLAD NIEUWE AANSLAG OP DE LANGENBERGZENDER DE MUMMIE IN DE SALON Deurwaarders in dë woning opgesloten ZWEEDSCHE OPGRAVINGEN IN GRIEKENLAND Vondst van een zëer merkwaardige vaas 11 Pleidooi om vermindering der oorlogsschulden en herzie= ning der verdragen Londen, 24 Juli (V.D.) In haar critiek op de Londensehe ministersconferentie zegt de Times te twijfelen aan de kunde van de staatslieden van onzen tijd, wier aanzien er door deze conferentie niet op is vooruitge gaan. Het conservatieve blad verwijt de En- srelschc regeering, dat zij het heeft laten ontbreken aan een vaste leiding. Haar voor naamste fout was, dat zij een valschc hoop heeft gekoesterd. Er zijn één of twee duide lijke problemen van politicken of financice- len aard. die reeds door een verklaring, dat men het voornemen heeft zo aan de orde te stellen, veel van hun scherpte verliezen zouden: n.l. de vermindering der oorlogs schulden en de herziening der bestaande verdragen. Een dergelijke verklaring zou hebben gewerkt als een bliksemafleider voor het onweer, dat reeds nu weer drei gend boven Europa samentrekt. Het is niet voldoende, wanneer de vertegenwoordigers der mogendheden met groote hartelijkheid afscheid van elkaar nemen, want hierdoor worden de moeilijkheden niet opgelost. In vredestijd kan men meestal juist het best openlijk met elkaar spreken. Ook met de methode der voortgezette conferenties toont de Times zich ontevre den. De stemming, zoowel in Duitschland als ook in Frankrijk, is in verband met het herstelvraagstuk en de herziening der vre desverdragen ten zeersto gespannen, hoe wel het opnieuw aan de orde 6tellen van de verdragen uitdrukkelijk als één der grondslagen ervan in de verdragen zelf i6 opgenomen. Vervolgens komt het blad op de Fransch- Duitsche betrekkingen. De uitstekende ver houding tusschen Brüning en Laval 6chijnt beteekeni^ te hebben, doch heeft dit in wer kelijkheid slechts alleen, wanneer zij de grondslag vormt voor komende, op den grondslag van vvcderzijdsch vertrouwen ge baseerde verdere besprekingen. Nog 6teeds heeft men winnaar en overwonnene. Deze toestand is onnatuurlijk en mag niet voort duren. Resumcerend verklaart de Times zich nogmaals voor een Fransch-Duitsche toenadering. De wereld kan nooit vertrou wen hebben in de zekerheid van den vrede, zoolang de oorlogsgedachte tusschen Frank rijk en Duitschland blijft bestaan. Deze kan echter slechts weggenomen worden, wan neer beide partijen op den grondslag van gelijkheid bereid zijn als uitgangspunt een bespreking over een wijziging in de hui dige verhoudingen te overwegen. De Morning Post is van meening, dat het een fout is, wanneer men aanneemt, dat Duitschland door de door de conferentie ge nomen maatregelen gesaneerd zou kunnen worden. Een herhaling van de crisis is on vermijdelijk, wanneer in Juli 1932 het Youngplan weder in werking treedt en de betalingen volgens dit plan weer moeten geschieden. Ook de Daily Herald verklaart, dat de crisis 6lechts is uitgesteld. Herziening der oorlogsschuld-overeenkom6tcn is onvermij delijk. Diplomatieke campagne ter red. ding van Duitschland. P a r ij 6, 24 Juli (H.N.) De Londensehe correspondent van de Echo de Paris is van meening, dat de Londensehe conferentie het begin zal zijn voor een groote diplomatieke campagne tot redding van Duitschland. Macdonald is wel-i6-waar niet gemachtigd een nieuwe conferentie bijeen te roepen, indien de toestand in Duitschland slechter wordt, doch hij zal de volgende week met Stimson 6amen in Berlijn zijn en het zou geen verwondering wekken, indien dan een kleine conferentie wordt georganiseerd. Voorts heeft dr. Brüning op raad van Mon- taguo Norman. den gouverneur van de Bank van Engeland, den Zweed Wallen berg, den Engelschman sir Robert Kindcrs- lcy en den Anglo-Amerikaan Spalue ver zocht een particulier onderzoek in te stel len naar de financieele en economische cri sis in Duitschland. Aangezien het werk van deze drie adviseurs door geen officieéle op dracht wordt beperkt, kan men zeker zijn, dat in dit rapport alle onderwerpen met in begrip van de herziening van het Young plan besproken zullen worden. Frankrijk zal dus binnenkort voor de kans staan, dat het zich tegenover hetzelfde aan zijn belan gen vijandige plan zal worden gesteld, dat Laval op de Londensehe conferentie had kunnen climincercn. Verklaringen van Piétri. r urijB, ct «mil (H.N.) Piétri, de minister van de begrooting, is gisteravond te Parijs teruggekeerd. Tegenover een vertegenwoor diger van de Echo de Paris verklaarde hij dat de beslissing, die te Londen genomen i6, natuurlijk niet van kapitale beteekenis is, maar toch reden tot voldoening geeft. De Franschc delegatie vond* groote hinder nissen op haar weg, die door de opmerke lijke taktiek van Laval uit den weg zijn geruimd. De Franschc delegatio 6tond niet geïsoleerd. Herhaaldelijk zijn beslissingen met algemeenc stemmen, dikwijle ook met gelijke 6temmon, genomen. Op de vraag van den journalist over do besprekingen van Donderdag verklaarde Piétri, dat Laval en Briand na don lunch op het Duitschc ge zantschap wel met dr. Brüning en dr. Cur- tius hebben gesproken, doch dat dit on derhoud voorloopig geen verdere gevolgen heeft dan die, welke reeds bekend zijn ge worden. De journalist vroeg verder, of de besprekingen tusschen de Franschc en Duit schc ministers en het magere resultaat der Londensehe conferentie nieuwe besprekin gen ten gevolge zullen hebben. Piétri ant woordde daarop, dat daartoe nog niet be sloten is, doch dat volgens zijn opvatting de besprekingen vroeg of laat hervat zullen worden. Een buitengewoon scherp artikel Par ij 6, 24 Juli (V.D.). De socialistische leider Léon Blum schrijft in de Populaire een zeer 6cherp artikel tegen minister-presi dent Laval, dien hij aansprakelijk stelt voor het negatieve resultaat van de Londensehe conferentie. Hij schrijft, dat het Fransche program over de geheele linie heeft gefaald. Laval heeft twee vliegen in één klap willen slaan. Aan de moreele waarde, die een hulp verleening aan Duitschland zou hebben ge had, heeft hij de voordeden van een poli tieke overwinning willen toevoegen. Echter heeft Laval noch een overwinning behaald, noch heeft Duitschland de dringend noodige hulp gekregen. De eenige schemering van hoop geeft de ontspanning in de Fransch- Duitsche betrekkingen. Men dient zich ech ter af te vragen, of deze ontspanning in de moeilijke dagen,'die-het Duit6cho rijk tege moet gaat, 6tand zau houden. Naar aanleiding van de publicatie van het Fransche memorandum inzake het ontwa- peningsvraagstuk verklaart Léon Blum, dat dit memorandum het Franschc volk niet bindt. Het is onaanvaardbaar en veroordeelt do ontwapeningsconferentie reeds van te vo ren tot mislukking. Blum eischt het on middellijk bijeenroepen van Kamer en Se naat, waar minister-president Laval reken schap van zijn houding dient te geven. DE DELEGATIES BIJ DEN ENGELSCHEN KONING. Londen, 23 Juli. (V.D.) Bij de teapartij, welke de koning van Engeland hedenmid dag in den tuin van Buckingham Palace heeft gegeven, werden de leiders der ver schillende delegaties aan den koning voor gesteld. Met ieder van hen onderhield ko ning George zich ccnigcn tijd. HET HUWELIJK VAN PRINSES H ILEANA. De feestelijkheden begonnen. Boekarest, 24 Juli. (V.D.) Heden zijn de feestelijkheden begonnen, die vooraf gaan van het huwelijk van prinses Ileana van Roemenië met ex-aartshertog von Ilabsburg, welke feestelijkheden drie dagen zullen duren. Het huwelijk wordt Zondag a.s. to Sinaia gesloten. Sinaia is het zomerverblijf van de Roemeen6che koninklijko familie. EEN HOOGE POLITIEBEAMBTE VERMOORD. Kof no, 24 Juli. (V.D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat in de nabijheid van deze stad de medewerker der Gepcoe, de vroegere chef van de politie in Oost-Siberië, Krumin, door twee onbekenden is neergeschoten. De moordenaars zijn gevlucht. CHILEENSCH—DUITSCH HANDELS- VERDRAG OPGEZEGD. Santiago de C h i 1 i, 24 Juli (V.D.) De Chileenschc regeering heeft het in 1862 tus schen Chili en Duitschland gesloten han delsverdrag opgezegd in verband met de nieuwe tariefregeling, die Duitschland heeft ingevoerd voor nitraten. DE BELASTING OP HET REIZEN. Voor wie de bepalingen niet gelden. Berlijn, 23 Juli (V.D.). De rijksminister van financiën heeft al6 verdere uitzonde ringen op de noodverordening inzake den toeslag op pa6viva erkend: 1. Het overschrijden van de grens bij Danzig met het doel de Danzigcr Festspiele bij te wonen. Een speciale aanteekening der douaneautoriteiten wordt voor dit geval niet vereischt. 2. Voor leden van „Wandersportvereine", waartoe eenige Vereenigingcn bij name wor den genoemd. Het is voor hen voldoende bij het over schrijden der grens een lidmaatschapskaart te toonen. De vrijstelling geldt evenzeer voor rouwen en kinderen van leden. NIEUWE PERSWET IN TURKIJE. •Stamboel, 23 Juli. (V.D.) Door de nieuwe Turksclie perswet wordt bepaald, dat de uitgevers, hoofdredacteuren en re dacteuren van dagbladen In de toekomst minstens een lyceum-opleiding moeten hebben. Het ontwerp behoeft nog do goed- 1 keuring der nationale vergadering. W up per tal, 24 Juli. (V.D.) Naar men zich herinnert, heeft men eenige weken ge leden van communistische zijde getrach1 een propaganda-speech uit te doen zenden door een clandestiene microfoon te schake len op den hoofdkabel van den zender van de Wcst-Deutsche Rundfunk Langenberg. Thans heeft men tijdig een tweede poging tot een dergelijken aanslag ontdekt. Gister nacht ontdekte men. dat in het dicht bij den zender gelegen bosch do hoofdtoevoer- kabel gedeeltelijk was blootgelegd, terwijl in een ander nabij gelegen bosch over een afstand van 150 M. een aansluitkabel gevon den werd, die klaarblijkelijk met een mi crofoon verbonden moest worden, waarvoo; men twee met gummi geïsoleerde aftaplei dingen vond van ongeveer zeventig meter lengte. Aan het plaatsen van den microfoon waren de daders nog niet toegekomen. Men neemt aan, dat men ook hier met een aan slag van communistische zijde to doen heeft DE DANAT-CHèQUES. Zij worden door do spoor wegen nog Ingewisseld. Berlijn, 24 Juli. (V.D.) Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat Danat chèques, die door de rijkspost niet meer worden ge accepteerd, omdat de rijksbank ze niet in wisselt, door de rijksspoorwegen zonder eenige moeilijkheid worden geaccepteerd. EEN BOOT OMGESLAGEN. Zeven personen verdronken. Moskou, 24 Juli. Uit Bahoe wordt ge meld, dat in den Kaukusus in de nabijheid van Bahoe een boot met 12 personen is om geslagen, waarvan slechts vijf inzittenden konden worden gered. De overige zeven zijn verdronken. FRANSCH OFFENSIEF IN MAROKKO. P a rij s, 24 Juli. (V.D.) In het Hoogc Atlad gebergte in Marokko hebben gedurende de laatste dagen FranSchc troepenoperaties plaats gehad met het doel de in dit gebied nog opstandige stammen te onderwerpen Volgens de berichten van Fransche zijde- zijn deze operaties %olkomen geslaagd, zor. der verliezen te hebben veroorzaakt. Ver scheidene stammen zouden zich reeds ori <ferworpen hebben. De operaties zullen nog enkele dagen duren. GEHEIMRAT SCHMITZ RIJKSMINISTER VOOR ECONOMISCHE ZAKEN? Een hardnekkig gerucht. Berlijn, 24 Juli. (V. D.) Wederom bren gen verscheidene bladen het bericht, dat de benoeming van Gehcimrat. dr Schmitz van cle I. G. Farben 'ndustrie tot rijksmi nister van economisch* zaken elk oogen- blLk te verwachten zou zjjn. Van officieele zijde wordt het bericht noch bevestigd, noch gedementeerd. Hot staat echter vast, dat dr. Schmitz als adviseur der rijksregee ring heeft deelgenomen aan de Londensehe besprekingen. D* rijkskanselier heeft te Londen gelegenheid gehad om de opvattin gen van dr. Schmitz over den economischer toestand van het land grondig te leorcr kennen. Waarschijnlijk zal de beslissing, of Schmitz zal worden benoemd tot rijksmi nister van economische zaken met alle daarbij behooronde volmachten pas vallen na 'Jen terugkeer van dr. Brüning te Bor lijn. Hot is echter nog onbekend, of dr Schmitz een dergelijke benjeming zou aan vaarden. HET BERGEN VAN DE ST. PHILIBERT. Parijs, 24 Juli. (V.D.) Het bergingswerk voor het lichten van het in de Loire-mon- ding nabij S. Nazairc gezonken pleziervaar tuig St. Philibert nadert thans zijn voltooi ing. Men is er in den loop van de laatste dagen in geslaagd eenige takels om de romp van het schip te leggen, zoodat men. hoopt het schip nog vandaag boven de op pcrvlakte te kunnen brengen. Dc mededce- lingcn van de verschillende duikers, dio op het wrak zijn geweest, dat zich geen lijken van slachtoffers meer aan boord zouden be vinden, zijn nog niet geheel juist gebleken Nog gisteren werd door de werkzaamheden van één der duikers een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk naar dc oppervlakte van het water gedreven. OPENING VAN ACHTHONDERD WARENHUIZEN IN RUSLAND Kofno, 24 Juli. (V-D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat de Russische regoering besloten heeft op 1 Augustus a.s. achthon derd warenhuizen te openen, die de geheele bevolking van de sovjet-unie moeten voor zien van levensmiddelen. Men hoopt, dat het hierdoor mogelijk zal zijn een einde te maken aan het wachten der bevolking voor do winkels. VLIEGONGELUK IN ITALIË. Rome, 24 Juli. (H.N.) Bij Turijn i6 een militair vliegtuig, dat een verkennings vlucht had gedaan, neergestort. De twzo inzittenden werden gedood. GEEN INVOERVERBOD VAN PETROLEUM IN DE VER. STATEN. New York, 24 Juli (V.D.) Door de Ame rikaansche petroleum producenten Is in den laatsten tijd herhaaldelijk gepoogd een embargo te verkrijgen op den Invoer van ruwe olie uit h3t buitenland. Zij voerden aan, dat de ingevoerde olie door middel van zoodanige methodes was verkregen, dat hier sprake was van unfaire concurrentie. Een commissie, onder leiding van den at torney-general, William Mitchell, heeft thans haar rapport uitgebracht en presi dent Hoover geadviseerd niet aan den drang der olie-producenten toe te geven, aangezien er bij den invoer van buiten- landsche olie In de Vereenigde Staten geen sprake van unfaire concurrentie ls. even min van een poging tot vorming van mono polies, zooals door de Amerikaansche pn> duccnten was verklaard. President Hoover heeft reeds te kennen gegeven, dat hij e*- niet aan denkt den invoer van buitenland sch* olie te verbieden. Een Italiaan te Dusseldorf wilde het overschot van zijn vrouw niet laten bijzetten Dusseldorf. 24 Juli. (V.D.) Voor de rechtbank alhier staat hedén terecht de Ita- liaansche advocaat dr. Macini, die zich te verantwoorden heeft wegens vrijheidsbe- rooving. Dc gebeurtenissen, die tot dit delict leid den, hebben indertijd groot opzien gebaard. Dr. Mancini had het lijk van zijn in den zomer van 1928 overleden vrouw laten mummificecren en twee jaar lang in zijn woning te Genua bewaard. In den zomer van 1930 vestigde hij zich te Dusseldorf De kist met het stoffelijk overschot bracht hij mee naar Duitschland en werd in de salon van de woning te Dusseldorf neer gezet Toen de overheid dr. Mancini bevel gaf het lijk te doen bijzetten, antwoordde hij, dat het feraummificeerdo lijk geen lijk was in den zin van de Duitsche wet en hij dreigde zelfs den Oberbürgemelster van Dusseldorf aan te klagen wegens huisvre debreuk. Het provinciaal bestuur bemoei de zich met de zaak en de regeeringspre- sident stelde den Italiaan den eisch op korten termijn het lijk te laten begraven. Bij een huiszoeking werd de kist onder een bed gevonden en bij deurwaardens- exploit in beslag genomen. Toen de deur waarders zich met de kist wilden verwij deren, bemerkten zij, dat zij in de woning waren ingesloten. Pas een uur later wer den zij door een Uberfall-kommando van de Schupo bevrijd. Voor deze vrijheidsberooving 6taat dr. Mancini thans terecht, evenals de 22-jarige dienstbodo Christine Koola, dio van het zelfde feit wordt beschuldigd In zijn verdediging verklaarde dr. Man cini, dat hij de ambtenaren niet had in gesloten en zijn dienstbode ook geen op dracht daartoe had gegeven, omdat hij nog dienzelfdcn morgen van den kanton rechter vergunning had gekregen om het lijk op een anderen dag zelf te laten bij zetten. De jeugdige dienstbode verklaarde, dat zij, toen de deurwaarders met hun helpers de woning waren binnengegaan, volkomen radeloos was geweest en in haar opwin ding de huisdeur had afgesloten om naar de telefoon te loopen en dr. Mancini te waarschuwen. Düsseldorf, 24 Juli (V.D.) Bij de voortzetting van het proces tegen den Ita- liaanschen advocaat dr. Mancini wegcn6 vrijheidsberooving, vroeg de ambtenaar van het O.M. voor den advocaat vrijspraak, aan gezien men slechts van vrijheidsberooving kan 6preken, wanneer de ingeslotenen zich slechts met groote moeite of gevaar kunnen bevrijden. De rechtbank spr. dr. Mancini vrij, doch veroordeelde zijn dienstbode Christine Kola wegens het plegen van ver zet en poging tot vrijheidsberooving tot honderd mark boete, subs, tien dagen hech tenis. Belangrijke nieuwe gegevens omtrent de invasie der Indo^Europeanen in het oude Hellas Stockholm, 24 Juli. (V. D.) Na een studie van meer dan drie jaren van d« vondsten bij de opgravingen der Zweedsche archaeologische expeditie te Asine in Grie kenland worden thans eenige resultaten van deze studie, die belangrijke feiten aan het licht'heeft gebracht over het stormach tige verleden van het oude Ilellas, medege deeld. In het begin van 1922 werden de opgra vingen te Asine, die zoowel financieel als metterdaad gesteund werden door den kroonprins van Zweden, beëindigd. Met toestemming van de Grieksche regeering zijn de opgegraven voorwerpen, w o. dui zenden fragmenten van oud-Grieksch aar dewerk, naar Upsala in Zweden overge bracht Het methodisch onderzoek zoowel van de vondsten als van de aardlagen, waarin deze gevonden werden, heeft aangetoond, dat een langdurige periode van hooge bescha ving, met allerlei dingen, die wijzen op smaak en verfijning, werden gevolgd door donkere eeuwen van oorlogen, vernieling en chaos. Wat onder den voet van een bin nenvallenden veroveraar tot stof werd ver trapt, kon slechts na eeuwen weer worden opgebouwd. Het merkwaardige van de on derzoekingen te Upsala is, dat bleek, dat de oudste vondsten in artistiek opzicht het meest volmaakt waren. Een vergelijkende studie van de resultaten van het onderzoek te Asine en de onderzoekingen op Kreta hebben aangetoond, dat ongeveer tweedui zend jaar voor Christus, toen een vreese- lijkc ramp vernieling schijnt te hebben ge bracht in het oude Hellas, de Indo-Euro peanen voor het eerst in de geschiedenis over de bergen kwamen en de vruchtbare valleien van Griekenland binnenvielen, waarna in vrij korten tijd de herinnering aan de hooge vormen van beschaving was uitgewisclit. Pas driehonderd jaren later vindt men nieuwe sporen van opbloeiende beschaving van dezelfde verfijning, die het vorige hoogtepunt kenmerkte. Deze cultuur is waarschijnlijk overgebracht van Kreta, waar zij gedurende deze drie drie eeuwen, waar van men in Griekenland slechts overblijf selen vindt, die getuigen van een laag staande achterlijke beschaving van een arm volk, ongestoord is blijven bestaan. Dc latere Dorische invasie bracht weder om een sterken achteruitgang van bescha ving en kunst, zóó sterk, dat sommige over blijfselen, die men uit deze Dorische pe riode periode heeft gevonden, veel overeen komst vertoonen met enkele potten, die men heeft gevonden en waarvan men. heeft vast gesteld, dat zij dateeren uit de twaalfde eeuw voor Christus. Na deze Dorische inva sie zijn er weer drie eeuwen noodig voor een regeneratie. De cultuur, die dan op komt, is de vultuur van de bij ons het best bekende klassieke beschaving, die nader hand ondergaat in de Romeinsche bescha ving. Te Upsala is men juist gereed gekomen met het conserveeren van één der prachtig ste vazen, die men gevonden heeft, van een soort, die zelfs in geen enkel Gricksch mu seum voorkomt De vaas is groot en heeft een diameter van ongeveer een halve meter. Zij is prachtig versierd met figuren van paarden en vogels, die onderling .weer geo metrische figuren vormen. Het geheel is gedekt door een fraai uitgevoerd deksel. In den loop van het volgende jaar zal een uitvoerig boekwerk met de resultaten van de opgravingen te Asine verschijnen. WEER EEN NIEUW RECORD VAN DEN VLIEGER HAWKS. New York, 24 Juli. (V.D.) De bekende Amerikaansche recordvlieger Frank M, Hawks, tijdens zijn jongste vluchten in Europa bekend als „de vliegende kogel", heeft wederom een nieuw en verbazingwek kend record op zijn naam gebracht. Hij vloog n.l. in één dag het traject New York- Cuba heen en terug, een afstand van ruim 4400 K.M., in zeventien uur en vier minuten. Hij gebruikte zijn ontbijt te New York, zijn lunch te Havanna en zijn diner wederom to New-York Hij 6loeg het onlangs gevestig de record van den vlieger James Hall voor het traject New YorkHavanna met 27 minuten door dezen afstand te vliegen in 8 uur, 8 minuten. In totaal landde hij vier maal onderweg om benzine en olie bij te vullen. De daarvoor benoodigde tijd is niet in den vliegtijd in begrepen. NIEUWE FRANSCHE OCEAAN- STOOMER Parijs, 24 Juli. (V. D.) De Fransch* handelsmarine wordt in do tweede helft van September door de indienststelling van een nieuw schip, dat tot de grootste occnan- stoomers behoort, uitgebreid. Op 29 Sep tember zal het luxe stoomschip Atlantique zijn eerste reis naar Buenos Aires maken Het schip heeft een waterverplaatsing van 40000 ton. De reis Bordeaux-Buenos Aires zal in twaalf dagen gemaakt worden PROEVEN MET RADIUM BIJ HET GEBRUIK VAN SCHEEPSGESCHUT. N e w-Y o r k, 24 Juli. (V.D De Ameri kaansche marie hoeft de beschikking ge kregen over een halve gram radium, die door de vloot te Baltimore zal worden ge bruikt voor proefnemingen bij het onder zoek naar cvcntueele fouten, die zich voor doen bij de twee nieuw gebouwde tien duizend tons kruisers tijdens het afvuren van het zware scheepsgeschut, DE A.S. PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN AMERIKA. De candidaat voor de demo cratische parli]. New-York, 24 Juli. (V.D.) Tijdens *en kort bezoek aan New-York gaf de bui go- meester van Chicago, Cermak, als zijn mea ning te kennen, dat voor het candidaat- schap der democratische partij, waarvan hij zelf een vooraanstaand lid is, voor de aan staande presidentsverkiezingen, zooals iedereen weet, in de eerste plaats in aan merking komen de gouverneur van den staat New-York, Franklin D. Roosevelt en de candidaat van dc vorige verkiezingen Al Smith. Hij geloofde, dat Róosevelt misschien een betere kans zou maken dan Smith, om dat Roosevelt „nat" genoeg was om ook de stemmen van de tegenstanders der prohi bitie in de democratische partij te kunnen krijgen. Er gaan in de partij echter ook stemmen op, om den senator voor Illinois, Hamilton Lewis, candidaat te stellen. Juist in den laatsten tijd schijnen zich steeds njeer democraten voor candidaatstelling van Lewis uit te spreken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9