PIANO'S A. H. VAN NIEUWKERK N.V. DE TREK DER POLITICI 1.780.460 TEEKENDEN REEDS Fa. R. VAN DEN BURG UIT DE STAATSCOURANT CATAPULT-VLIEGTUIG BOVEN SCHIPHOL Beekensteinschelaan Beekstraat Tel. 543 Complete Meuhileering HUMORHOEKJE Een praatje met 5ason op Schi i Mac Ronald zeer vermoeid MOTORFIETS TEGEN EEN BOOM. Twee zwaar gewonden. Zondagmiddag botste een motorfiets, bo- reden door G. Berends en M. Zeegers op de duo, beiden uit Empe gem. Brummen op den Loenenschcn weg bij Eerbeek tegen een vrachtauto, waardoor de berijder van do motorfiets zijn stuur kwijtraakte, tegen oen boom reed en ovor den kop sloeg. Zwaar gowond werden de twee opgenomen. Het petitionnement van de Dagbladpers Het bestuur van do Ncderlandschc Dag bladpers deelt mede, dat het Zaterdagavond bereikte totaal aantal onderteokeningen van het petitionnement voor internationale ont wapening bedraagt 1.780.460. Nog steeds blijft de dagclijksche stijging krachtig. TUSSCHEN BLOEMENDAAL EN ZANDVOORT BOTERT HET NIET. „Schunnige" manleren. Verleden week hoeft in do raadsvergade ring van Bloemendaal wethouder Laan, loco-burgemeester, scherp geprotesteerd te gen do handelwijze van Zandvoort, welke gemeente een bouwverbod wil leggen op con duinreep aan den boulevard. In de Donderdavond gehouden raadsver gadering der gemeente 'Zandvoort heeft burgemeester van Alplion geprotesteerd te gen de door loco-burgemeester Laan ge bruikte qualificatie van de handelingen van Zandvoort's gemeentebestuur. In zijn verklaring zeide burgemeester van Alphen, dat hij ervan overtuigd was, dat noch bij B. on W., noch bij do raadsleden do wensch of do gedachte opgekomen is, Bloemendaal „in do luren te leggen," zoo als de heer Laan gezegd had en die voorts de uitdrukking gebezigd had van „schunni ge" manier van doen van Zandvoort, welke van een fatsoenlijke gemeente niet ver wacht was. Spr. protesteerde tegen deze uitlating en ontkende voorts, dat het Zandvoort's be doeling was op een goedkoope manier den grond in bezit te krijgen. Dan gaf spr. een uiteenzetting van Zand voort's bedoeling. De gemeente wil een aan Bloemendaal behoorende strook grond koo- pen, welke voor straatweg bestemd is. De evcntucele koopprijs was aan Bloemendaal gevraagd, doch het bestuur dier gemeente heeft bericht, dat de raad afwijzend tegen eventueclen grondaankoop stond. Het raadslid Slcgers zeide naar aanlei ding van de verklaring van burgemeester van Alphen, dat Bloemcndaal's raadsvoor zitter een zeer kapitaalkrachtig man is, doch krachtens zijn uitdrukking als raads voorzitter geen gentleman. Het voorstel van B. en W. tot het leggen van een bouwverbod komt in Zandvoort's volgende raadsvergadering aan do orde. VAN ONZE VEEMARKTEN. De toestand op onze veemarkten is in *t kort uitgedrukt, treurig. De handel wil, on is om toch wat te kunnen verdienen daartoe wel gedwongen, zaken te doen. Maar, bij een zeer moeilijke inkoop, veroorzaakt doordat de weider dit voorjaar zijn vee voor te hoo- gen prijs heeft moeten aanschaffen, en daar door nu ook maar in enkele gevallen iots weidegeld bedingen kan, komt nu nog dat de boer, die in meer normalen tijden er ze ker toe over zou gaan er vee bij te koopen, zulks nu alleen noodgedwongen zal doen. De nog 6teeds hoogc prijs van het gebruiksvee veroorzaakt dat Dat een goede gebruikskoe een tamelijk hoogen prijs kost is normaal, maar momen teel is het te erg; hei verschil ten opzichte der vette is te groot, en daarbij is de op brengst van melk cn zuivel niet groot, van daar dat een boer die er in andere tijden toe overging, enkele koeien, die te weinig melk gaven, cn dan juist door den weider ge vraagd werden voor „inpooters". te verkoo- pen, dit nu minder gauw zal doen. Eerstens om bovengenoemde reden, een goede ge bruikskoe kost te veel, maar ook de weider kan momenteel maar een zeer lagen prijs besteden voor zijn inpooters, de prijs van het vette vee laat dat niet toe Bij eenige ruimere aanvoer van vet. vee vorige week zakton ook daardoor weer de prijzen, du6 ook de weider zal good doen do verkoop niet te overhaasten. Maar door dit alles zal er onsinzions zeer weinig omzet van vee ko men, en een gedrukte stemming niet kun nen uitblijven, tenzij óok het gebruiksvee op een meer normalen prijs komt. Te Leeuwarden en ook te Zwolle was de aanvoer van gebruiksvee iets ruimer; alhoe wel tamelijke vraag was de handel toch stugger, men wilde mindor besteden. Goede melk- en kalfkoeien golden nog van 273 350. Te Utrecht was ook eon ruirnaanbod van melkvee. Hier hcerschte bepaald slechte handel met zeer weinig boerenhandel; eon enkele 1ste klas melkkoe bleef nog wel aan don prijs, maar alles kon niet geplaatst wor den, en men moest voor lagere prijzen afge ven. Goede melkkoeien golden van 275—350 een heel enkele nog wel hooger. De slachtveemarkten houden zoo den zelfden toestand; bij cenigruim aanbod zak kende prijzen. Er is zeer weinig noodig. Een lste klas vlecschbeest gold nog wel 1.— per K.G., minder vooral vette soorten waren over 't algemeen niet geheel prijshoudend, 2de kw. gold 0.850.90, 3de kw. 0.750.80, alles per K.G. geslacht. De vette kalverenmarkt heeft nog steeds een te ruimen aanvoer, voor de vraag; dc prijs is dan ook moeilijk te handhaven. De nuchtere kalveren zijn juist goed gevraagd en golden hooge prijzen van 1217 per stuk. De vette varkens gaan nog steeds iets in prijs omhoog en is weer 23 cent, voor goede soorten besteed, de boer is minder geneigd tot verkoopen, toch geven de groote markten een eenigszins flauwere stemming aan, al- hoowel ook het buitenland wat meer vraagt. Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL: Een fijn blik zalm of sardines. Eon enorme sorteering in den IJMUIDER VISCHHANDEL Utrechtschestraat 40. TeL 92. WU verhuren tegen f 6f 8.— en f 10.- per maand. Arnh. straat. zondheid te Arnhem, op zijn vorzook, eer vol ontslag verleend als lid van hot bestuur dor Stichting „Maas en Waal" gevestigd te Dniten, zulks onder dankbetuiging voor de volc en gewichtigo dionston. door hein ter zake van herstel en opbouw bewezen. Versnelde postbestelling Amsterdam, 27 Juli. Vanmiddag tegen zes uur zag men op Schiphol een legertje journalisten en persfotografen, die de lucht instaarden, vanwaar de Ameri* kaansche staatssecretaris Stimson werd venvacht. Het was namelijk bekend gewor den, dat hij van Berlijn naar Amsterdam zou vliegen, om daarna per boot naar Lon den te gaan. Kwart voor zes verscheen op het vlieg veld per auto de Amerikaanscho consul- generaal te Amsterdam, Charles Hoover, kinnel ijk een broer van den Amcrikaan- schen j -'sident. II trde tot 6.25 eer het vliegtuig een e Fokker van de K.L.M. met zijn kostbaren last aan boord, werd gesig naleerd. Toen Stimson uit het vliegtuig stapte, wilde hij wel even de pers te woord staan. Ja zeker, hij had een prachtige reis ge had, „a wonderful trip" Wat hij dacht over de moratorium-kwestie en de crisis? Daar dacht hij niet aan. Zijn politieke indrukken van Berlijn en Duiischland' Hij had geen politieke indrukken; hij was met vacantie. Mededeelingen voor Amerika? Had hij niet. Maar de reis was buitengewoon aar dig geweest en de menschcn ook. Ja, ja, hij ging nu eten bij den gozant in Den Haag cn dan vanavond van Hoek van Holland naar Londen. In Londen zou hij een paar dagen blijven, een beetje uitrusten, en ook zou hij nog een paar dagen voor zijn plezier in Engeland blijven, waar, dat kon hij nog niet zeggen. En dan daarna naar Amerika terug, wanneer en met welke boot, ook dat hield hij nog even stil. Of de heeren nog meer wilden weten? Zeker, de persfotogra fen mochten gerust; nog eens een plaatje maken en met een vriendelijk gebaar nam Mr. Stimson, Secretary of State, afscheid zette zich in een auto en vertrok naar Den Haag, zonder de verzamelde menigte iets wijzer te maken omtrent de plannen, die Amerika koestert om Europa te redden Macdonald op weg naar Berlijn Het was slechts in kleinen kring bekend, zoo schrijft de Rotterdamsche correspon dent van De Tel., dat de Engelsche premier minister Ramsay Macdonald heden eenigen tijd op Nederlandsch grondgebied zou ver toeven, op zijn doorreis van Londen naar Berlijn. Toen de mailboot van de Great Eastern Maandagmorgen te Hoek van Hol land arriveerde, waren de ochtendbladen •nog niet verschenen waarin de komst van den minister wordt gemeld. Dc Engelsche consul begaf zich aan boord om den minis ter te verwelkomen. Toen de heer Macdonald, vergezeld van Zijn secretaris, den heer N. Butler, van boord kwam en hij zich naar den Bcrlijn- schen trein begaf, volgde hem op eenigen afstand slechts één agent in burger om over zijn veiligheid te waken. Te Rotter dam had men de zaak flinker aangepakt. Daar was onder leiding van een inspecteur een groote politiemacht op de been ge bracht Geuniformde agenten en recher cheurs bezetten het perron. Het spreekt van zelf dat bij deze bijzondere voorzorgsmaat regelen de aandacht der reizigers trokken, zoodat de aankomst van den minister niet onopgemerkt voorbij ging. De reis werd ge maakt in een speciaal gereserveerd salon rijtuig der Mitropa. „Excellenz MacDonald ist bei uns", verklaarde de chef der Mitro pa met eenige rechtmatige zelfvoldoening en men kan dat beschouwen als een weer spiegeling der gevoelens die door het be zoek der Engelsche ministers aan Berlijn bij het Duitsche volk worden opgewekt. De premier zeer vermoeid. Zijne Excellentie werd streng bewaakt 'door zijn secretaris. Op ons verzoek een onderhoud met den minister te arrangee- ren, zeide de heer Butler, dat de heer Mac donald zeer vermoeid was door den inspan- nenden arbeid der laatste dagen en daar hem ook te Berlijn een zware taak wacht, wenschte hij de lange treinreis in ongestoor de rust te volbrengen. Trouwens wilde hij zich in dit stadium, over do verwachtin gen, v/elke hij koestert van zijn Duitsche reis, liever niet uitlaten. Intusschen was dc secretaris bereid eenige vragen te beantwoorden, mits zij van per soonlijken aard waren en niets met politiek hadden te maken. Aanvankelijk, zoo deelde hij roede, had de heer Macdonald, per vlieg tuig de reis via Waalhaven willen maken cn dit was nog zijn voornemen, toen Zon dagmorgen te 11 uur zijn collega Hender son vertrok. Echter in den namiddag war ren zulke ongunstige weerberichten binnen gekomen, dat van een reis per vliegma chine werd afgezien on men besloot via Hoek van Holland naar Berlijn te gaan. Men had een goeden overtocht gehad en achteraf zijn de reizigers verheugd, dat zij hun aanvankelijk plan om per vliegmachi ne te reizen, maar hebben opgegeven. Wanneer en hoe de Engelsche ministers de terugreis naar het vaderland maken, is nog niet bekend, doch men hoopt wel voor het weekend in Londen terug te zijn. NAAR EN VAN INDIË. Het 23e postvliegtuig 19 heden 5.8 uit Bagdad vertrokken, 10.4 in Bushire aango komen, 11.6 van daar vertrokken, 16.49 te Djask aangekomen. Het 21e rctqurvliegtu^g is in Jocjpfryr ge land. DE FRANSCHE REGEERING EN HET MUZIEKAUTEURSRECHT TEN ONZENT. Een nota. '6-G r a v e n h a g e, 27 Juli. Naar wij ver nemen heeft de Fransche gezant, de heer Kammerer dezer dagen het ministerie van buitcnlandsche zaken een nota doen toeko men van de Fransche regcering naar aan leiding van de aanneming door de Tweede Kamer van het wetsöntworp betreffende be middeling inzake het muziekauteursrecht, waardoor de S.A.C.E.M. de verdere werk zaamheid hier te lande onmogelijk zou wor den gemaakt. In deze nota wordt de wcnschelijkheid uitgesproken van nog vóór dat dit wets ontwerp door de Eerste Kamer zal worden behandeld, de kwestie van do rechtmatig heid en billijkheid van bedoelde regeling te onderwerpen aan het onderzoek van de Xederlandsch-Fransche Verzoeningscommis- sie. TWEEJARIG KIND TE LEEUWARDEN IN DEN ROOK GESTIKT. Tragische vergissing. Zondagochtend ontstond ten huize van den banketbakker Freho aan' de Nieuwe- stad to Leeuwarden een begin van brand, doordat een vierjarig zoonijo met lucifers had gespeeld. De brandweer, zoo meldt het Hbld., beperkte het vuur tot de kamer, waarin de kinderon waren. Deze kinderen werden door twee door de moeder te hulp geroepen rijksveldwachters gered. Men ver keerde toen in de meening. dat alle kinde ren buiten gevaar waren Later ontstond er eenige verwarring totdat bleek, dat een tweejarig jongetje nog in het huis moest zijn. Brandweer, politie en andere hulp vaardige menschcn trokken op onderzoek uit, maar de verstikkende rook drong hen terug. Ook met gasmaskers was niets uit te richten. Toen het vuur was gebluscht drong een zwager van den heer Frebe dooT do verbrande kamer tot een ander vertrek door. waar htj tot de ontdekking kwam. dat het kind, gezeten in een kinderstoel, dooi den rook was gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Deze kamer was van buiten af over een balcon gemakkelijk te bereiken geweest. DE OVERBRUGGING VAN DEN RIJN BIJ ARNHEM. Besloten tot den bouw van een vaste brug. Arnhem, 27 Juli. De gemeenteraad be handelde heden het voorstel van B. en W. om medowerking te verlecnen bij de over brugging van den Rijn door een vaste brug ter vervanging van de schipbrug bij Arn hem overeenkomstig het voorstel der brug- gencommissie cn wel ter hoogte van de Lauwersgracht Dit voorstel brengt moe, dat de gemeente in de kosten van de brug. uit gezonderd in die van het eigenlijke brug- lichaam. de som van 750.000 zal hebben bij te dragen. Het voorstel werd aangenomen. Voorts Is besloten om bij de Kroon dispensatie te vragen voor de indijking van den polder Van Malburgen, waardoor uitgestrekto ter reinen voor stadsuitbreiding ten Zuiden van den Rijn beschikbaar zouden komen. VERDRONKEN. Amsterdam. 27 Juli Hedenavond is een 15-jarige jongen in het Westelijk Markt- kanaa! met anderen gaan zwemmen. Bij het duiken is hij niet meer boven gekomen. De politie heeft zijn lijk na ongeveer een uur dreggen opgehaald. VAN DE DERDE VERDIEPING GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Amsterdam, 27 Juli. Hedenmiddag te ongeveer zes uur is de 19-jarige P. uit de Minahassastraat bij het sluiten der luiken van de derde verdieping van oen pakhuis aan het Prinseneiland 125 op straat geval len. Door den geneeskundigen dienst i6 de jongen naar het Wilhelminagasthui6 vor- voerd, waar hij na aankomst is overleden. DE OUDE MAASBRUG TE MAASTRICHT. De oude Maasbrug is met spoed her steld. Het gat is gedicht en het verkeer gaat weer zijn gewonen gang. DEENSCHE DAME AANGEREDEN DOOR NEDERLANDER. Doodelijk ongeval te Kopenhagen. Kopenhagen, 26 Juli. De heer Van K. uit Delft, die deelgenomen heeft aan het kortgeleden hier ter stede gehouden zuivel- congre6. heeft dezer dagen het ongeluk ge had een 62-jarige dame mevr. Olga Olsen, dio op een fiets reed, aan te rijden. Mevr. O. is kort daarop aan de bekomen verwon dingen overleden. De heer Van K. had 6leclit« met geringe snelheid gereden, terwijl mevr. O. uit een zijweg kwam. Er bestaat kans dat de zaak voor het gerecht zal komen. (Tel.) RIJKSBEMIDDELING STAKING BOUW BEDRIJF. Nog geen resultaat. De Rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries Czn., heeft partijen gehoord inzake de staking in het bouwbedrijf te Amsterdam. De besprekingen hebben nog geen resul taat opgeleverd. De rijksbemiddelaar wint intusschen na dere inlichtingen Jn- Posterijen. Op verzoek eervol ontslagen met 1 Octo ber dc adjunct-referendaris D. L. Büchli Fest, directeur P.T.T.-kantoor Lisse; do re ferendaris C. Evcnblij, directeur P.TT.- kantoor Arnhem en met 1 Augustus dc re ferendaris 2e klasse Posterijen, Telegrafie on Telefonie J. Anthonisse. Lener. Eervol uit den militairen dienst ontsla gen de majoor-titulair W. A. Slicher van het 12e regiment infanterie; verleend de titulaire rang van luitenant kolonel aan majoor-intendant A. Jansen, intendant bij den staf IIo divisie; op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen met 1 September de diri- geerend officier van gezondheid 3e klasso J. Pluim, van het personeel van den ge neeskundigen dienst der landmacht; op verzoek eervol ontslagen de officier van gezondheid 2c klasse G. T. II. van Hel lemondt en is hij benoemd tot reserve-offi cier van gezondheid 2e klassb bij het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht; bevorderd lot officiervlieger 2e klasse die der 3e klasse W. Grandia. L. F. Hessc- link, Ij. A. H. Rombeek, T. H. J. Coppers, E. Martare cn J. Pleij toegekend de bronzen ecrc-medaille der Oranje-Nassau-orde aan don rijksworkman J. Willemse van het Staatsbedrijf der Ar tillerieinrichtingen eervol uit den militairen dienst ontsla gen de reserve eerste luitenants H. M. Brandt van de luchtvaartafdeeling, en mr. P. J. Mijk6enaar van het korps luchtdoel artillerie; op verzoek eervol uit don militairen dienst ontslagen de reserve eerste luite nants K. R. Thomassen van het 13e regi ment. R. Kuperus van het 9e regiment, L. Hofman van het le regiment infanterie en J. B. V. J. M. van de Mortel van het 11e regiment huzaren; op verzoek eervol ontslagen de officier van gezondheid 2e klasse J. G. Siestrop van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht en i6 hii benoemd tot reserve officier van gezondheid tweede klas; benoemd tot reserve eerste luitenant bij het 11e regiment infanterie de reserve tweede luitenant A. Ringeling van dat korps; benoemd tot reserve luitenant-kolonel bij hot II© regiment huzaren de reserve ma joor A. P. M. A. Slorm dc Grave van dat korps; benoemd tot reserve officier van gezond heid tweede klas bij den geneeskundigen dienst der landmacht J. J. G. A Pluim, E. F. J. H. Falger en G. van Dam, artsen. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de kapitein der mariniers F. Lugt, lste officier bij de afdeeling mari niers te Rotterdam den 2en September 1931 ter beschikking gesteld. Onderscheiding. Bij K.B. is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau D. L. Jonker te 's-Her- togenbosch, directeur van de N.V. Noord- Brabantsche Electriciteits Maatschappij. Stichting „Maas en Waal". Bij beschikf&ng van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, is aan ir. A. M .Kuystcn. .inspecteur van do Volksge Amsterdam, 27 Juli. Hedenmiddag tegen half zes verscheen boven de Amster- damsche luchthaven Schiphol een water vliegtuig, dat eenmaal zeer laag over het veld cirkelde, een postzak afwierp op het platvorm voor het stationsgebouw en toen in Oostelijke richting verdween. Het was de D. 1919. bij insiders bekend als het catapultvliegtuig van de Norddeut- sche Lloyd. dat gebruikt wordt om een snellere postverbinding tot stand tc bren gen tusschcn Europa en Amerika voor de mail, die aan boord van de „Bremen" of de „Europa" wordt vervoerd. De D. 1919 was hedenmorgen to 7.30 uur van boord van do ..Europa" „afgeschoten", toen het schip zich 73 mijl ten Westen van Bishop Rock, de uiterste Zuid-Wcsteiijke punt van Engeland, nabij Lands End, be vond. Het vliegtuig, dat alle voor Europa bestemde post van dc „Europa" aan boord had, landde tegen den middag te Southamp ton en gaf daar de voor Engeland bestem de mail af. Te half zes werd boven Schip hol de voor Nederland bestemde mail af geworpen, waarna de piloot zijn vlucht voortzette om nog hedenavond Bremerha ven te bereiken met. do voor Duitschland bestemde mail. Dc afgeworpen post zal voor het over- groote deel morgenochtend in de eerste be stelling worden opgenomen. Het vorvoer per catapultvliegtuig beteckont con be spoediging in de bestelling van twee 5 drie dagen. EEN ONGELUK BRENGT HET AAN DEN DAG... De gestolen motorfiets. Rotterdam, 27 Juli. Do politie heeft den 20-jarigen monteur J. S. gearresteerd wegens diefstal van een motorrijwiel. In Januari van dit jaar werd ten nadeele van H. P. uit dc Crispynlaan in do v. d. Schcl- linkstraat een motorfiets gestolen. Deze mo torfiets is nooit teruggevonden, doch on langs vond er op het Oostplein een botsing plaats tusschen een motorfiets en een tram waarbij de motor deerlijk beschadigd werd. De motor werd naar een reparateur aan den Bergweg gebracht, die aan verschillende reparaties het karretje herkende als een dat hij wel vaker had gezien, en toen ont dekte dat het motor en chassisnummer was afgevijld en vervangen door een nieuw. Dc motorfiets is toen in beslag genomen, terwijl de berijder, dc monteur, werd gearresteerd. Hij ontkent alle schuld, doch de politie heeft tegen hem aanwijzingen genoeg, om hem in voorloopige bewaring te houden. BIJ HET KANOËN VERDRONKEN. Zondagmiddag omstreeks éón uur was de zeventienjarige C. S., wonendo te IJmuidcn (Oost), hoewel hij niet kon zwemmen, in een kano gaan varen op hot Noorder Buiten Spaarne bij Spaarndam. Door den sterken wind liep dc kano vol en zonk. S. verdween in de diepte, cn werd tion minuten later door opvarenden van een passeerende motorboot gevonden. Deze brachten hom over naar Spaarndam, waar leden van een reddingsbrigade en een dok ter geruimen tijd kunstmatige ademhaling toepasten. Do levensgeesten waren toen echter reeds geweken. Het stoffelijk over schot is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Modern Eiken garnituur: 2 fauteuils 4 stoelen (uitneembare zittingen, vochtechte velours f 85. „Dus jullie houden werkelijk van het buitenleven?" „En of!" „Maar wat doe je dan 's avonds." „Dan gaan wc natuurlijk naar de stad." (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 6