BLEKEMOLEN STAYERSKAMPIOEN VAN NEDERLAND SNOEK VALT UIT HET CONCOURS OP H0UTRUST ARBEIDERSSP0RTB0ND Massasport en goede prestaties MARKIEZEN ZONSCHERMEN 't Weef huis1' RADIOPROGRAMMA De kampioen vestigt een nieuw baanrecord Nu naar Kopenhagen Amsterdam, 31 Juli. Vrijdagavond is in het Olympisch Stadion, nadat do wed strijd tweemaal wegens regen moest worden afgebroken, tenslotte toch de wedstrijd met motorgangrnaking voor beroepsrijders om het kampioenschap van Nederland over 100 K.M. verreden. Het was een zomersche avond. Weliswaar bedekten bij den aanvang dreigende wol ken den hemel, doch na korten tijd trok ken deze weg en de ongeveer 10.000 toe schouwers hebben genoten van een aardige, zij het niet zeer spannende wedstrijd. Precies 8 uur werd het startschot gelost en Leddy nam den kop, gevolgd door de Graaf, Korf, Blekemolen, Snoek cn van der Wulp als laatste. Ook hedenavond mocht Schlebaum op advies van zijn dokter niet starten. Het duurde niet lang of Blekemo len ging naar voren, gevolgd door Snoek en na 5 ronden zaten beiden resp. op de tweede en derde plaats. Toen er 10 ronden gereden waren deed Snoek een vcrgeefsche aanval op Blekemolen. Eenige ronden ver der kreeg Korf, die de zwakke broeder in het gezelschap was, zijn eerste lap van Leddy en ook de anderen gingen hem voor bij. Nadat er 27 ronden verreden waren ver wisselden Snoek en Blemolen van plaats. Leddy, die Snoek zag naderen nam zijn voorzorgen, door het tempo op te voeren en een groote voorsprong te nemen. Inder daad na 33 ronden volgde een verwoede aan val van Snoek op Leddy, doch laatstgenoem de wiet zich te handhaven. Snoek raakte hierbij even los, zoodat hij geen kans op succes meer had. Op zijn beurt trachtte hierop Blekemolen Snoek voorbij te komen, maar deze wist den aanval, hoewel men kon merken, dat hij zich zeer bad ingespannen, af te slaan. Korf was inmiddels al zes ron den achter geraakt en na 50 ronden (25 K.M.) was de volgorde dezelfde mot Korf 8 ronden achter. Even later volgde een aanval van Snoek op Leddy, die goede strijd gaf. doch hij kon het tegen den doorzettenden Snoek niet houden. Na 55 ronden raakte hij los en zoowel Snoek al6 Blekemolen gingen hem voorbij. Laatstgenoemde trachtte eenige ronden verder een aanval te doen op Snoek, maar deze bleef onbedreigd aan den kop. Bij dezen strijd, zeker een van de span nendste momenten van den wedstrijd, was de Graaf 4 ronden en van der Wulp 1 ronde achter geraakt Na 63 ronden kreeg ook Leddy voor de eerste maal een lap en Korf was toen reeds tienmaal gepasseerd. Het was daarna weer de beurt aan Blekemolen om te trachten Snoek aan te vallen, maar deze voerde het tempo op, waardoor Leddy het kind van de rekening werd en op de vierde plaats ach ter v. d. Wulp kwam te rijden. Leddy kwam daarna weer op dreef cn gaf Snoek wel strijd, maar bij een hernieuwden aanval kon hij hem tenslotte niet houden en hij zoo wel als v. d. Wulp werden spoedig voor de tweede maal gepasseerd. Van der Wulp kreeg daarna bandenpech met het gevolg, dat hij afzakte tot achter De Graaf met 6 ronden achterstand. In deze fase van den strijd begon er weer spanning te komen. Het wachten was op een nieuwen aanval van Blekemolen op Snoek, die na 85 ronden dreigend kwam op zetten Snoek voerde het tempo steeds meer op, maar het gevolg was, dat hij los raakte, waardoor Blekemolen kans zag na 80 ron den de leiding over te nemen, waarop Led dy, die op de derde plaats reed meteen voor de derde maal gelapt werd. Snoek lag toen een halve baan achter. Blekemolen bleef in flink tempo rijden, klaarblijkelijk met het doel om direct achter Snoek te komen. Laatstgenoemde, die het gevaar van een lap zag aankomen, zette er daarna wat meer kracht op. Na 50 K.M. (100 ronden) was de stand: 1. Blekemolen; 2. Snoek; 3. Leddy (op 3 ronden); 4. De Graaf (6 ronden achter); 5. van der Wulp (7 ronden achter); 6. Korf (14 ronden achter). Voor Korf was dit een goede trainings wedstrijd en het duurde ook niet lang (na 105 ronden) of hij stapte af. Blekemolen bleef voorloopig ongeveer 50 Meter achter Snoek rijden. Na 113 ronden ging De Graaf een ronde terughalen. Blekemolen liet hem rus tig gaan, maar toen Snoek ook het tempo ging verhoogen, om wellicht te trachten den kop te hernemen, ging Blekemolen er weer van door en de Graaf was spoedig zijn in gehaalde ronde weer kwijt. Snoek 6laagde er inderdaad in alles te passeeren en weer achter Blekemolen te komen. Maar deze ging er op zijn beurt weer van door. Bij dit verhoogde tempo geraakten de anderen steeds meer achter. Tusschen de beide riva len lag op dat moment ongeveer een halve baan, maar Snoek probeerde op te halen en na 125 ronden had hij de achterstand tot Yk baan terug gebracht Blekemolen bleef echter op zijn hoede en voerde het tempo weer op. Opnieuw dacht men een mooien strijd te zien tusschen Snoek en Blekemolen toen eerstgenoemde weer begon te spurten, maar plotseling toen er nog 63 ronden te rij den waren, liet Snoek los en even later stap te hij af, daar hij niet verder kon. Bleke molen reed toen onbedreigd aan den kop met Leddy op 5 ronden, de Graaf op 9 ronden, v. d. Wulp op 10 ronden. Van een strijd kon toen niet meer worden gesproken. Na 75 K.M. (150 ronden) was de stand: 1. Blekemolen; 2. Leddy (5 ronden achter stand); 3. Do Graaf (10 ronden achterstand); 4 v. d. Wulp (11 ronden achterstand). Toen er nog slecht6 43 ronden te rijden waren ging Leddy er onder gejuich van het publiek van door en haalde een ronde ach terstand in. Het was een aardig gozicht, de vier renners op do verlichte baan, maar de strijd was afgeloopen. Het einde kwam mot onve'randerden stand: 1. Blekemolen (1 uur 17 min. 6cc.); 2. Leddy (4 ronden achter stand); 3. De Graaf (15 ronden achterstand); 4. v. d. Wulp (17 ronden achterstand). Lecjdy die inderdaad goed geredon heeft, reed zijn 100 K.M. vol onder luid applaus van het publiek en daarna was de strijd geëindigd. Blekomolen, die het kampioenschap van Nederland hiermede op zijn naam bracht en met zijn tijd een nieuw baanrecord ves tigde is door de sportcommissio aangewezen Nederland te vertegenwoordigen bij de wio- lcr-wereldkampioenschappen te Kopenha gen. Op dezelfde baan heeft hij in 1914 het wereldkampioenschap voor amateurs op zijn naam gebracht. De gemaakto tijden zijn: 10 K.M. 8 min. 14H 6ec.; 20 K.M. 15 min. 39 sec.; 25 K.M. 19 min. 26 sec.; 30 K.M. 23 min. 10K sec.; 40 K.M. 30 min. 55 sec.; 50 K.M. 38 min. 23 sec 60 K.M. 46 min. VA 6ec.; 70 K.M. 54 min. li sec.; 75 K.M. 57 min. b2-A soc.; 80 K.M. 61 mm. 4VA sec.: 90 K.M. 1 uur 9 rain 31K sec.; 100 K.M. 1 uur 17 min. *A sec. PAARDENSPORT Luitenant Van der Voort van Zijp wint het groote spring nummer Minister Deckers complimenteert de prijswinnaars Den Haag, 31 Juli. De tweede dag van het concours bippiquo van de Verecni ging tot bevordering van de paardenfokke rij in Nederland op Houtrust gehouden, be gon heden te 10 uur met de gebruikelijke voorkeuring, ditmaal voor bet beste ren paard. To twee uur vind het concours om de groote zilveren medaille van H.M. de Ko ningin voor het beste paard van A en B. aan. In tegenstelling met den eerston dagj werd het groene veld thans door een vrien delijk zonnetje beschenen cn toekende de veelkleurigheid van de internationale vlag- gentooi zich aardig af. Het eerste nummer was het concours renspannen in Nederland geboren en wel voor A voor paarden afstammende van een Hackney hengst en B., voor paarden af stammende van een n i e t Aacknev hengst De muziek van de cavalerie deed haar vroolijke tooncn hooren toen de deelne mers voor A, drie in getal het veld kwamen oprijden. De le prijs werd toegekend aan Elza (R K. Vclstra), de 2e [«rijs aan Hoch- wold Leader (Jac. Rijks), de 3e prijs aan King (J. C. Th. Kohier. Hierna kwamen de 10 deelnemers voor B oprijden. Hiervan behaalde den len prijs Diana (M. G. van Vulpen) den 2en prijs Umberto (Gebrs. v. d. Laar), den 3den prijs Tunnev iD. Gelderman); een eervolle vermelding verwierven: Drilkia (P. C. v. d. Touw); Kusta (G. v. d. Grift); Max (D. v. d. Bent), Belle et 3onnc (H. F. Bultman). Bij de hierop gevolgde ronde om de groo te zilveren medaille van do Koningin, werd deze behaald door Elza, waarop de muziek het Wilhelmus deed hooren. Bij het nummer Springconcours, gereden door dames, werd de lc prijs behaald door Freia (Fraulein E. Broschek) 2e prijs Kreuz- zuch (dezelfde), 3e prijs Kalage (A. Klebe), 4e prijs Gawan (H. Roell), 5e prijs Reinier (A. Klebe). De Minister van Defensie Dr. L. N. Dec kers, vergezeld van zijn zeemacht-adjudant luit. ter zee le klasse Bozuwa, bezocht in den loop van den raiddag het concours. De groote zilveren medaille aangeboden door H.M. de Koningin Moeder voor het concours Eenspannen werd gewonnen door Hockwold Robert (Gebrs. v. d. Haar), de 2e prijs door Tudor Imperor, (H. F. Butman Hzn.), de 3e prijs door Binglcy Victor (de zelfde), de 4e Charming Hobring (J. Rijks), terwijl Kink (Kóhler) een eervolle vermel ding verkreeg. Een met groote belangstolling gevolgd nummer was het concours voor het beste rijpaard, waarvoor H.M. de Koningin een zilveren medaille had geschonken. De eerste prijs werd toegekend aan „Bob bie" (Luit. W. Th. Carp, de 2e prijs Mara- bau (maj. H. Baron van Voorst tot Voorst), do 3o prijs Luftikus (luit. jhr. A. van Lcn- nep), 4e prijs Licteur, (luit. J. A. de Bruine), terwijl een eervolle vermelding werd toege kend aan Masslieb (Jac. de Gruyter); Ko bold (dezelfde) en Lissy (II. D. Pasman). Do Minister kwam op het veld de prijs winnaars complimcntceren. Intusschen was ook de burgemeester der Residentie, Jhr. mr. Bosch ridder van Ro senthal op het terroin aangekomen. Mede werden opgemerkt de commandant van het veldleger luit.-generaal Insinger en de commandant van de le devisio generaal majoor W. Roëll. Te vier uur werd het concours voor tan- doms gehouden, lc prijs H. F Bultman. Heemstede, 2e pr. Joh. L. P. Dibbcts, 3o pr. Jac. Rijks, 4e pr. J. C. Th. Kohier. Alles liep zoo vlot van stapel, dat reeds te 4.10 met hot groot springconcours, dat te 4.30 was bepaald, kon worden aangevan gen .H.K.H. Prëases Juliana had voor dit concours een groote zilveren medaille be schikbaar gesteld, terwijl tevens door dc Vereeniging van Hindcrnisruiters, voor den hoogstgcplaatsten ruitor eon eero-prijs was aangeboden. De uitslag van dit, onder groote belang stolling gevolgde concours, was als volgt le prijs Luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp met Sunday, 0 fouten en koristen tijd, 1.31 4 2e prijs ritmeester G. P. do Kruyff op Pro- ten; 3e prijs Fraulein E. Broschek op Freia; ie prijs Res. luit Vlielander op Mückc 5e prijs Kap. J. M. dc Kruyff op Abaisse 6o prijs Duinstallen met Gitane, 7o prijs ritmeester Jhr. A .v. d. Goed op Bibi 8e prijs W. Habriaken op Colonia; 9c prijs Ffaulein E. Broschek op Bushy Lightfóot. Onder voortdurend applaus verschcnon de ruiters met hun prijswinnende viervoe ters op het terrein voor de ronde. Luit van der Voort van Zijp had van vele zijden go- lukwenschen in ontvangst te nemen. Het weer hield zich gedurende den ge- heelcn middag uitstekend. De groote zwemwedstrijden te Utrecht Deelden we eenigun tijd geleden reeds mede, dat besloten was op 23 Augustus as een internationaal Zwemfeest te organisee- ren, thans zijn we in staat het volledige pro gramma te publiceeren., De wedstrijden zullen gehouden worden in de open zweminrichting „De Liesbosch", aanvang 2 uur. Het programma is als volgt: 1. Opraarsch cn toespraak. 2. 4X100 M. estafette schoolslag voor hoeren. 3. 50 M. schoolslag voor jongens tot 16 j. 50 M. idem voor meisjes tot 16 jaar. 50 M. idem voor dames. 100 M. vrije slag vcor hoeren. 3X50 M. estafette wisselslag voor da- Het trachten to bereiken van goede pres taties is in den N.A.S.B. niet alleen geoor loofd, maar wordt nogstreefd cn waar mo gelijk aangemoedigd mits lichaam cn geest gezond blijvon.Op het trainen hiervoor is medische keuring, contróle en toezicht nood zakelijk. Stelt mon dus in den N.A.S.B. sportbe oefening voor en door iedereen, aan den an deren kant worden goede en zelfs hoogo prestaties niet versmaad, maar dan onder uiterst strenge regels, tor beveiliging van het individueele welzijn. 4. 5. 6. 7. mes. 8. Onder water zwemmen voor heeren tot 50 M. 9. Figuurzwemmen, uitgevoerd door „De Watervrienden" uit Amsterdam. 10. 100 M. rugzwpmmen voor heeren. 11. 50 M. idem voor dames. 12. Demonstratie zwemmend redden. 13. Schoonspringen v. d .3 M. plank, drie vrije sprongen. 14. Schoonspringen v. d. 10 M. toren. 15 Waterpolowedstrijd. 16. Waterpantomine. 17. Sluiting. De voorbereidingscommissie ^oet alles, wat mogelijk is om deze wedstrijden zoo goed mogelijk te doen slagen. Zooals men zelf kan constatecren, is het programma veelzijdig genoeg en verwacht men uit di verse afdeelingen van den N.A.S.B. talrijke inschrijvingen. Het is tevens een uitstekende gelegen heid om dc krachten te meten als voorwed- strijd van het groote Bondszwemfecst, het welk op 26 en 27 September a.s. in het Sportfondscnbad te Amsterdam zal worden gehouden. In Arnhem was dit gedurende de Pinksterdagen niet mogelijk, omdat g^en overdekte zweminrichting aanwezig was en bet risico met het open water op die data nog te groot was. Als het weer op 23 Augustus nu maar welgezind is, dan zal de belangstelling ook zeker niets te wenschen overlaten. Nu wegens de vacanties de gymnastiek zalen zijn gesloten, oefenen de turners thans op het terrein aan de Lageweide. In October a s. zal cr een groote propa- ganda-uitvoering worden gegeven, waaraan allo groepen, die daarvoor in aanmerking komen zullen medewerken. Dat dc turn- groep hierin het leeuwenaandeel zal heb ben, ligt voor de hand. Werd in de Utr. afdeeling de krachtsport nog niet beoefend, thans zijn er daarvoor eenige liefhebbers komen opdagen, echter nog te weinig om tot oprichting van een groep over te gaan. Men rekent echter op nog meer liefhebbers voor deze sport en verwacht dan ook dat de oprichting wel dra een feit zal zijn. Zondag a.s. zal te Amsterdam een Dis tricts vergadering worden gehouden van de Districten N. Holland-Noord en N.-Holland- Zuid, tot welk laatste district o.a. behoo- ren Utrecht, Hilversum, Amersfoort cn Zeist. Een der belangrijkste punten is wel de competitie-indeeling voor de voet- en handballers voor bet a.s. seizoen. In verband met hetgeen we schreven over de Arbeiders-Olympiade werd schrijver de zes de vraag gesteld of men in den N.A.S.B. clan geen prijs stelde op goede prestaties. Toevallig geeft het nummer van „Arbeiders- sport" van 25 Juli hierop een goed antwoord en zegt dat Sport in 't algemeen geen doel op zichzelf is of mag zijn, maar middel Is tot lichamelijke ontwikkeling, physieke kracht, lichamelijke gezondheid cn geestelij ke sterkte. Dat hieruit afgeleid wordt dat men in den N.A.S.B. niet streeft naar mooie cn goede prestaties is natuurlijk onjuist. Wel zijn we tegen rccordjagerij cn kunst matig opgeschroefde prestaties. Sport als middel tot lichamelijke ontwik keling veronderstelt wel degelijk in de sportbeoefening tot dc best mogelijke pres taties te komen, maar met strenge inacht neming van do lichamelijke gesteldheid en de gezondheidstoestand van don betrok kene. Firma /.tV. van ACHTEtiBERGh .VES'I StNUEL TELEFOON 2«J STEVEN FAN DER 11AGENLAAN 16 VLOERKLEEDJES vanaf f 13.75 Kleur en patroon naar keuze Voetbal. WACKER—AUSTRIA. Een gelijk spel. Den Haag, 30 Juli. Op het V.U.C.- terrein alhier had hedenavond een ontmoe ting plaats tusschen do door ons land op tournee zijnde Oostenrijkscho profs-clubs Austria en Wackor. Het was een spannende strijd tusschen gelijkwaardige tegenstan ders. Het resultaat van de eerste gespeelde Helft was, dat beide teams dén keer wisten te scoron. Er werd onmiddellijk gedraaid. Belde partijen wisten nog driemaal bet net te vinden zoodat het einde kwam met een gelijk spel 4i. Cricket. DE TESTMATCH ENGELAND— NEW ZEELAND. Londen, 30 Juli( V.D.) Toen Enge land 416 runs voor het verlies van ader wickets had gescoord in den tweeden test- (afch tegen New Zeeland, welke plaats heeft op Oval, wa rd gestopt voor de lunch. Hammond maakte 100 en is niet uit. Ames 41. CONCOURS HIPPIQUE. De Bilt. Naar wij vernemen zal op 1 September a.s. te De Bilt, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin een groot concours-hippique worden geor ganiseerd op het landgoed „Houdringen", daartoe welwillend afgestaan door mr. dr. Van Boetzelaer, lid van den gemeenteraad Voorgereden zullen worden op dit con cours: luxe- en landbouwtuigpaarden; luxe rijtuig en oogstwagens; verschillende Lan delijke Rijvereenigingen in Nederland zul len gefokte warmbloedpaarden onder den zadel voorbrengen. Do provinciale Rcgellngscommlssie tot bevordering der paardenfokkerij zegde haar steun toe en zal medewerking verleenen voor aangespannen Landbouwtuigpaarden, terwijl het plaatselijk comité een lijst zal laten circulccren om gelden te verzamelen tot het houden van een springconcours. Gezien het succes van het vorig jaar, Is de commissie van voorbereiding vast over tuigd, dat hot voor paardenkenners een leerzamen en mooien middag zal worden. Het comité stelt er prijs op te verklaren, dat het niet in de bedoeling ligt feesten te houden, maar dat haar doe! is: bevorde ring van de zuivere warmbloedfokkerij. Zondag 2 Augustus. ^Huizen: 8.30—9.30 Morgenwijding door Paul dc Waart. Onderwerp: „Niet gelijk de andero morwchen?" 9.s30—9.50 Inleidend orgelspel door W. Jonker Wz. Jr. 9.50 Kerkdienst vanuit Geref Kerk te Coe\orden Voorganger Ds. M. Uytcnhoudt. 12.15 Lunchconcert K.RO.-sextet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 1.302.15 Spreker: Ir T. Conradi. Onder werp: „Wiskunde en muziek". 2.152.30 Beiaardooncert door Toon van BalkOm, van den toren der Kathedrale Ba siliek van St. Jan te 's-IIertogcnbosch. 2.30—3.30 Aansluiting met het Missiehuis te Steyl, waar de kerkelijke afscheidsplech- ligheid plaats vindt van 72 missionarissen. Z. H. Exc. Monseigneur J. H. G. Jansen zal aan de vertrekkende Priesters en Broe ders het Mieeiekruis uitreiken. 3.303.45 Vervolg van het Beiaardcon- cert. 3.454.00 Gramofoonmuziok. 4.00—5.00 Ziekonlof uit Bloemcndaal. 5.005.50 Gewijde muziek. 5.50 Kerkdienst vanuit Ned. Herv. Kerk te Stedum (Gr.;. Voorganger Dr J. J. Wol- dendorp. Organist K. J. Jansrna. 7.45—8.10 Spreker. Jon W. A. Wcssels. Onderwerp: „Paus Bcnedictus XV". 8.10—8.15 Voetbaluitslagen van de R.K. Voetbalfederatie. 8.15—10.40 Concert door orkest, onder leiding van Joh. Gerritsen. 9.00 Nieuwsberichten van hot Porsbu- rrau Vaz Dias 10.40—1100 Epiloog doör hot klein koor, onder lolding van Jos. H, Plekkers. Hilversum: 8.30—8.45 Ochtend-gymnastiek o.l.v. den bsor G. Kleerekoper. 8.50 Voetba'mededeelingen en Po6tdui- vónberichton. 9.00 Tuinbouwhalfuurtjo door den heer S. S. Lnntlnga. Onderwerp: Snijbloemen. 9.30 Orgelspel door Fr. Uyttcnbogaard. 10 00 Ochtondconcort door een ensemble uit ons orkest o.l.v. Harry Wiggelaar. 10.30 Gramofoonmuziok. 10.40 „Van den anderen oever" I. Eenige verzen uit „Dos Proletarische Schicksal", (Hot lot der proletariërs), een bloemlezing der moderne socialistischo poëzie, in het Nedcrlandsch vertaald cn voor to dragen door Martien Beversluis. 11.00 Ochtendconcert (Vervolg). 11.30 Gramofoonmuziek. 11.40 ^chtendconcert 'Vervolg en slot). 12.01—i "0 Octet, o-1. v. Louis Schmidt. (Solo-viool: BorLs Lensky). I.30—2.00 Boekenhalfuur M. Moresco 6prcekt over: Twee boeken over do Journa listiek. 2.001.00 Ro.dio-tooneel. Studio-opvoering van .,Do groote Rci6" van R C. Sherriff, door gezelschap o.l.v. Eduard Verkade. 4.005.00 Ooggetuige-verslag van enkele finales der zweniwedstrijdon om het Natio-, naai Kampioenschap der Nederlandsche Zwembond in het Zwemstadion te Tilburg. 5.00 Vooravondconcert door Septet o.l.v, Is. Eyl. 6.00 Radio-Volk6-Universiteit. Cursus: Mooi en nijver Insulinde, IV. Indische Kunst. Spreker: Th van Erp. 6.30 Wijdingsuur. Spreker: Ds. Jac. J. Thomson (Varsseveld). Muzikale medewer king van: het Amsteivlamsch Vocaal Kwar tet, bestaande uit: Willy Cantévan Ame- rongen, sopraan. Nolly Huguee. alt Rob. C. Tol. tenor. Jaap Stroomenbergh, bas. 8.01—8.15 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.159.05 Aansluiting van het Kurhaus, Scheveningen. Concert door het Residentie- Orkest o.l.v. Albert van Raalte. Solist: Zol- tan Szekely, viool. 9.059.30 „The Comedian Harmonists". 9.30—1010 Kurhaus-concert. Deel II. 10.1010.30 „The Comedian Harmonists". 10 3012.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. Maandag 3 Augustus. Huizen. 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.159.45 Morgenconcort. 10.3011.00 Korte Zi^kondionst, te leiden door den heer J. Valk, oud-Godsdienstonder wijzer der Ned. Herv. Kerk, te Hilversum. II.0011.30 Lezen van Cbr. lectuur door Mej. J. C. M. Doyen, te Hilversum. Voorge lezen wordt: „Sofie, de waschvrouw en evangeliste." 11.3012.30 Gramofoonmuziek 12.0012.15 Politieberichten. 12.301.45 Orgelconcert vanuit de Herst Evang. Luth. Kerk aan den Kloveniersburg wal te Amsterdam, te geven door den orge list dier kerk, den heer Jan Zwart. I.45—3.15 Gramofoonplatcnooncert. 3.15—3.45 Cursus knippen en stofversieren, te geven door het Instituut E.N.S.A.L.D., Tolsteegsingel 54, te Utrocht. 3.454.00 Verzorging van den zender. 4.005.00 Ziekcnuurtje, te leiden door Ds. H. D. Drenth, Geref. predikant, te do Hey- Tuindorp (Rotterdam). Muzikale medewer king verleenen: Mej. C. de Jager, zang; Fr. Gorter, harmonium. 5.00—6.30 Concert, to geven door het N.C. R.V. Klein-Orkest, o.l.v. Piet van der Hurk. Solist: Nico Huisman, bas. 6.307.00 Verteluurtje voor jongeren. Spr. de heer G. Westra Mzn., tc Hoogeveen. On derwerp: „De machinist van den D 204." 7.00—7.30 Declamatie door den heer Jan Verheyen, te Amsterdam. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.45—8.00 Gramofoonmuziek. 8.09—9.00 Concert, te geven door de Staf- muziek van het 6e Regiment Infantcrio to Breda, o.l.v. Kapelmeester Louis dc Morée. 9.00—10.00 Carillonbespeling op het Caril lon van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, door den heer J. Vincent. 10.09—10.05 Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.05—10.45 Vervolg-Concert, te geven door de Stafmuziek van het 6e Regiment Infan terie, te Breda, o.l.v. Kapelmeester Louis de Morée. 10.4511.30 Gramofoonmuziek. Hilversum. 8.0110.00 Gramofoonmuziek. 10.00—1015 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.30 Orgelconcert door Frans Has selaar. Corrie KurnmerHeerema, sopraan. Piet Lentz, cello. II.30—1.00 Gramofoonmuziek. 1.002.30 Kwarot o.l.v. Dick Groeneveld. 2.30—3.00 Rustpoos voor do N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 3.003.30 J. Aerts: „Wat is een ets en hoe ontstaat ze?" 3.304.30 Kinderuur goor Willem Hun- sche. 4.30—5.30 Solisten-concert. Felix de Nobel, piano. Ilarry van Oss, zang. 5.307.15 Octet o.l.v. Louis Schimdt. 7.15—7.45 Boekenhalfuur H. van Malsen: „Letterkundige Studiën", van J. Koopmans. 7.458.45 Concert door het Utrechtsch Stedelijk Orchcst o.l.v. Albert van Raalte. Solist: Sam Swaap, viool. 8.459.00 Gramofoonmuziek. 9.0010.15 Opera-concert door leden van de Italinansche Opera. Het U. S. O. Dirigent: Vincenzo Marini. 10.15—10.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.3011.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.1012.00 Gramofoonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 12