SIERKUNST Sport DE REDDING VAN DE ENGELSCHE FINANCIEN Van groot belang voor Duitschland HET CATALAANSCH STATUUT EXPLOSIES IN EEN D-TREIN MUITERIJ OP EEN SCHIP DE NAUTILUS LOOPT TE BERGEN BINNEN ONS NIEUW PAVILJOEN TE PARIJS Een typisch incident UTRECHTSCHE WEG De credietovereenkomst een bewijs van internatio= nale solidariteit Londen, 1 Aug. (V. D.) Ook dc Bank of England heeft'heden een bevestiging ge geven van de Fransch-Amerikannsch-Engel- sche credietovereenkomst. Het departement van financiën heeft zijn goedkeuring ge hecht aan do verhooging met 15 millioen pond van de niet door goud gedekte bank biljetten in omloop voor den tijd van drie weken, waardoor het bedrag aan niet door goud gedekte bankbiljetten vergroot wordt tot 275 millioen. De Evening News schrijft, dat het crediet in Londensche kringen wordt beschouwd als een der belangrijkste maatregelen van samenwerking der banken na den oorlog. Men behoeft thans niet te vreezen, dat nog meer goud uit Engeland zal wegstroomen. De Star schrijft, dat het crediet van 50 millioen pond ongeveer overeenstemt met het bedrag der middelen, dat uit Londen onttrokken is. Hierdoor wordt het mogelijk gemaakt de Engelsche credieten in Duitsch land te laten. Parijs, 2 Aug (V. D.) Met groote vol doening bespreekt de Fransche pers het tot stand komen der credietovereenkomst tus- schen de Bank van Frankrijk en de Bank van Engeland. Men wijst er vooral op, dat deze uiting van internationale solidariteit zeker niet zonder psychologisch effect zal blijven. De juiste modaliteiten van het verstrekte crediet vindt men in enkele bladen. Frank rijk en Amerika zouden elk 122 millioen dollar in de te verstrekken credieten bijdra gen, terwijl het crediet een herdisconto- crediet is, dat voorloopig is verstrekt voor den duur van drie maanden tegen een rentevoet van 3,3 percent. Zoo noodig kan de duur van het crediet verlengd worden. Parallel met deze overeenkomst loopt een overeenkomst tusschen de Bank van Frank rijk en de voornaamste particuliere Parij- sche banken, die ongeveer de helft \an het door de Bank van Frankrijk aan Engeland verstrekte crediet voor haar rekening ne men. In financieele Fransche kringen is mén van meening, dat de Bank van Enge land slechts van een betrekkelijk klein ge deelte van het te harer beschikking ge stelde crediet gebruik zal maken. De Intransigeant meent, dat in de eerste plaats Duitschland met den goeden afloop der onderhandelingen gebaat is, aangezien Duitschland thans niet meer een in nood verkeerend schuldeischer voor zich ziet, die moet aandringen op een zoo êpoedig moge lijke terubetauing van zijn credieten. Duitschland kan thans rustig aan het her stel van zijn financiën werken om spoedig weer zijn plaats in te nemen in de inter nationale geldwereld. welke plaats het tijdelijk heeft verloren. De Ere Nouvelle verklaart, dat op de Lon- dcnsche conferentie erop gewezen is, dat de financieele positie van Engeland niet toe liet, dat Engeland zou kunnen meedoen aan een internationale hulpactie voor Duitschland. Eerst dienden de Engelsche financiën gesaneerd te worden, alvorens aan deelneming aan een internationale actie ge dacht kon worden. Thans is alles geschied om de Engelsche financiën te redden. Met spanning kan men thans uitzien naar de actie tot uitvoering van het hulpplan voor Duitschland. Een beschouwing van de Daily Herald, Londen, 3 Aug. (V. D.) De Daily He rald schrijft naar aanleiding van de over. eenkomst, waarbij aan de bank van Enge land een crediet van 50 millioen pond wordt verstrekt, dat in geen enkel opzicht de bc- "doeling bestond dit crediet zonder meer te gebruiken voor verdere voorschotten aan Duitschland. Wanneer zulk6 geschiedt, zou dit beteekenen, dat Fransch en Ameri- kaansch geld via Engeland direct naar Duitschland zou gaan, wat hierop neer zou komen, dat Engeland een soort garantie zal geven voor de stabiliteit van de Duitsche valuta, waar men van Londen natuurlijk niet kan verwachten. SCHEURING IN DE GELEDEREN DER ECONOMISCHE PARTIJ. Dresden, 3 Aug. (V. D.) Het bestuur van het district Saksen dor economische partij heeft eenstemmig besloten om in na volging van de federatie Leipzig met alle federaties, kieskringen en afdeelingen, als mede met alle afgevaardigden in den Sak- sischen landdag en de rijksdagafgevaardig den Lückc en Biener uit de economische partij te treden en zich met andere afdeelin gen te vereenigen tot dc Saksische econo mische partij, die met kracht haar politieke werkzaamheden zal voortzetten. VLIEGTUIG VALT TUSSCHEN TOESCHOUWERS. Harwich, 3 Aug. (H.N.) Bij een vlieg- demonstratie bij Dovercourt is gisteren een vliegtuig neergestort en onder do toeschou wers terecht gekomen. De twee vliegers werden ernstig, drie toeschouwers lichter gewond. COMMUNISTISCHE RELLETJE IN OOSTENRIJK. Wee non, 3 Aug. (V. D.) In den nacht op Zondag is het in verband met de com munistische anti-oorlogsdemonstraties to Klagcnfurth tot ernstige ordeverstoringen gekomen. Te St. Jacob bij Klagenfurth heb ben de communisten een herberg in brand gestoken. Bij de ongeregeldheden aldaar werden twee politieagenten door revolver schoten gewond. In totaal werden 32 perso nen gearresteerd. DE METAALBEWERKERSSTAKING TE BARCELONA. Madrid, 2 Aug. (V.D.) Maandag zal te Barcelona de aangekondigde metaalbewer kersstaking beginnen. Macia naar Madrid M a d y i d, 2 Aug. (V.D.) De Catalaansche linkerzijde heeft in het parlement een voor stel ingediend tot het benoemen van 21 af gevaardigden in een commissie tot uitwer king van het wetsvoorstel inzake de vak- vereenigingen. Dit wetsontwerp, evenals dat inzake het stakingsrecht, is naar een com missie verwezen. Waarschijnlijk zal de Calalancnleider Macia Dinsdag a.s. naar Madrid komen met de geheele Catalaansche linkerzijde om het parlement het Catalaansche statuut te overhandigen. Boven Barcelona hebben Vrijdag j.l. vijf vliegtuigen gekruist, die 150.000 strooibiljetten hebben uitgeworpen als propaganda voor het Catalaansche statuut. In de zijdefabriek van Barcelona is het tot botsingen gekomen tusschen de politie en stakers, waarbij 5 personen werden ge wond. Twee dooden en vele gewonden B e 1 g r a d o, 3 A u g. (V. D.) In dea nacht op Maandag hebben in drie wagons van den D-trein Miinchcn—Agrara—Belgrado explo sies plaats gehad, ten gevolge waarvan 2 pesonen werden gedood en 16 zwaar gewond. Van de zwaar gewonden is ie echt- genoote van een professor van de universi teit van Belgrado in het ziekenhui* van Belgrado aan de bekomen verwondingen overleden. Voorts is nog een kind van 11 jaar om het leven gekomen. De identiteit van den derden verongelukte is nog niet vastgesteld. Omtrent de ontploffingen, die in den snel trein van Agram naar Belgrado hebben plaats gehad, wordt nader gemeld, dat bij het binnenrijden van het station Semlin de bommen zijn geëxplodeerd. Door de ontplof fing werd de wagen ernstig beschadigd Twee personen werden gedood, terwij! tal rijke anderen gewond werden. Het schijnt dat de helsche machine voorzien was van een lont, die op tijd was ingesteld. In verband met deze explosie hebben de autoriteiten bepaald, dat voortaan niet meer buitenlandsche spoorwagens in Joego-Sla- vië zullen worden toegelaten. De oorzaak van dezen maatregel is gelegen in het "eit, dat de autoriteiten tot de slotsom zijn ge komen dat dergelijke bomaanslagen steeds plaats hebben in wagens, die direct uit het buitenland komen. Voorts zijn nog maatre gelen genoemen ter verscherping van de contróle. Ooggetuigen van den aanslag op den D- trein melden, dat door de ontploffing drie wagens in brand zijn geraakt. De plegers van den aanslag hebben vermoedelijk de bedoeling gehad de van tijdlont voorziene helsche .machines in het station vau Bel grado tot ontploffing te doen brengen. Aan het blusschingswerk werd deelgeno men door de brandweren van Semlin en Belgrado. De politie heeft direct de toe gangswegen naar Semlin en Belgrado afge zet. Alle voorbijgangers moesten zich legiti- meeren. Er hadden nog geen arrestaties plaats. Bremen, 3 Aug. (V.D.) Van dc zijde der politic wordt medegedeeld, dat Zater dagavond aan boord van het voor Oost- Azië bestemde s-s Pfalz, welk schip zich in de haven van Bremen bevond, muiterij is ontstaan onder de Chineeschc stokers, die een verschil van mcening hadden met den eersten ofticier. Ten slotte weigerden 25 Chineesche stokers het werk voort te zetten. Zij wierpen met stecnen naar den eersten oificier en sloegen dezen ten slotte neer, toen hij uit noodweer zijn revolver wilde trekken. Het Duitsche schcepspersonecl stond machteloos tegenover dc meerderheid der Chineezen en tenslotte werd een Uberfall- commando gealarmeerd, dat dc orde her stelde en ccnige Chineezen arresteerde. DE IN CHINA ONTVOERDE ENGELSCHMAN. Londen, 2 Aug. (V. D.) In verband met do Engelsche klachten over do ontvoering van den Engclschman John Thorburn wordt thans door do Chineesche overheid ver klaard, dat de regeering geen enkele ver antwoordelijkheid op zich kan nemen. Thornburn is zonder pas hot binnenland ingetrokken. Oslo, 1 Aug. (V. D.) Geheel onverwacht is de Nautilus hedenmiddag te Borgen bin- aengeloopen. Nog in den loop van (L>n mor gen waren draadloozo berichten binnenge komen, volgens welke dc Nautilus zware schado aan do machines had bekomen en hulpeloos ronddreef op de Noordzee. Do plotselinge verschijning van don onder zeeër was des te verrassender. Kapitein Wilkins weigerde ecnigo ver klaringen over zün verdcro plannen af te leggen. Men verwacht echter, dat do duik boot reeds Maandag verder Noordwaarts zal varen, op zijn laatst Dinsdag. Oslo, 2 Aug. (V. D.) Volgens een bericht uit Bergen, gelooft kapitein Wilkins, dat hij reeds Dinsdag uit Bergen zal kunnen ver trekken. In Bergen zullen nog aan boord komen o.a. dr. Willinger, do Amerikaan Fouler en professor Sverdrup. Vandaag heeft de Nautilus instrumenten on reservedeelen aan boord genomen. OOK IN SPANJE WORDT DE ECHTSCHEIDING MOGELIJK. Madrid, 3 Aug. (V. D.) Uit een ver klaring van een der Spaanscho departemen ten blijkt, dat in Spaansche regeeringskrin- gen het voornemen bestaat om dc schei ding tusschen kerk en Staat nadrukkelijker een feit te doen worden en in de toekomst ook het burgerlijke huwelijk zonder kerke lijke inzegening toe te laten. Het huwelijk uitsluiten voor den burgelijken 6tand zal als gevolg hebben, dat ook de echtscheiding in Spanje mogelijk wordt. EDO J. BERGSMA 35 JAAR BURGEMEESTER Het was Zaterdag 35 jaar geleden, dat dc heer Edo J. Bergsma, de bekende voorzit ter van den A.N.W.B., tot burgemeester van Enschedé werd benoemd. Onder zijn beleid is zeer veel in het be lang van deze fabrieksstad tot stand ge bracht. De bevolking %roeide van 19.000 tot ruim 50.000. Namens alle partijen uit den Raad i6 hem Zaterdag een bloemstuk toegezonden. Een andere hulde was op dien dag niet mo gelijk, daar de heer Berg6ma de Bondsver gadering van den A.N.W.B.-presideerde. MOTORFIETS OVER DEN KOP. Twee ernstig gewonden. Rotterdam, 2 Aug. (N.v.d.D.) Heden middag eischte een ernstig motorongeluk in de gemeente Rijsoord, niet ver van Rotter dam, een tweetal slachtoffers. Op den Dordlschen straatweg sloeg een motorrij wiel, waarop de 23-jarige J. F. Smit, uit Hengelo, als bestuurder en mej. E. Bruns als duo-passagiere, gezeten waren, over den kop. Beide personen vielen op straat en liepen zware verwondingen op. Per zieken auto zijn zij naar 't ziekenhuis aan den Coolsingel alhier vervoerd. De heer S. is daar met een hersenschudding opgenomen en mej. B. met eenige hoofdwonden, die operatief ingrijpen noodzakelijk maakten. VOETGANGER DOOR GROEP WIEL RENNERS AANGEREDEN. Ernstig ongeval te Aarle- Rixtel. Eindhoven, 2 Aug. (N.v.d.DTe Aarle- Rixtel heeft heden een ernstig ongeluk plaats gehad. De 55-jarige arbeider Van Lierop uit Aarle-Rixtel stak plotseling den weg over toen een groep wielrenners, die deelnamen aan een door dc wielerclub „Wilhelmina" uit Eindhoven uitgeschreven wegwedstrijd, in aantocht was. Deze groep reed op den man in met het gevolg, dat Van L. een ernstigen val deed en een zware hoofdwonde opliep. In bewusteloozcn toestand is hij naar het ziekenhuis te Hel mond overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Van de rijders werden verschillende licht gewond, zoodat zij van verdere deelne ming aan den rit moesten afzien. Een hun ner bekwam o.a. een vrij ernstige hoofd wonde. MET ZIJN MOTORRIJWIEL OMGEVALLEN. De duo-rijdster met een hersen schudding opgenomen. Amsterdam, 2 Aug. Hedenmorgen te ongeveer half acht is dc 27-jarige motor rijder J. A. F. d3 W., wonende te Haar lem, toen hij op dc Nassaukade bij de eer ste Hclmerstraat met groote snelheid reed met zijn rijwiel omgevallen. De 2-i-j. duo- rijdeter II. A. V. eveneens wonende te Haarlem, viel van de motor en is met een hersenschudding naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. VERKEERSONGEVAL IN DE VROEGTE. Zevenhuizen, 3 Aug. Hedenmorgen omstreeks half vijf is de bosrenarbeider C. Bontenbal, toen hij met zijn fiets het erf van den landbouwer J. v. d. W. opreed, door de auto van een vrachtrijder, die bij den landbouwer varkens kwam halen, overreden. Do man werd zwaar inwendig gekneusd. Hij is per ziekenauto naar Rot terdam gebracht. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Rotterdam, 2 Aug. Hedenmiddag is in de Waalhavon ds 21-j. Bolgischo schip persknecht Avomaat van het slcepschip „Anton", dat in die haven aan paal B lag gemeerd, bij het zwemmen verdronken. De Koningin draagt een gift bij Terwijl Vrijdagmiddag een groot aantal leden van het tentoonstellingsbestuur en Fransche koloniale gouverneurs op de ten toonstelling tc Vincennes vereenigd waren en sommigen hunner hun ópgetogenheid hadden doen blijken over de vorderingen in de omvangrijke werkzaamheden in ons pa viljoen, dat gisteren geheel onder dak is ge komen, besloot het gezelschap op voorstel van Lyautey zich naar ons paviljoen te begeven. Om do werkzaamheden niet te hinderen, wandelde het gozolschap om het terrein heen, totdat de maarschalk plotseling zei: „maar we gaan ze fcliciieeren:" Op dat oogenblik had een vermakelijk in cident plaats. Terwijl het gezelschap zich naar den hoofdingang begaf, stuitte het op een van onzo bewakers, die den maarschalk onmiddellijk om de oranjekaart vroeg, welko hij natuurlijk niet bezat. De wachter kende den maarschalk niet en wilde ook niet begrijpen, wat er hem gezegd werd. Toen men hem opmerkte, dat hjj met den commissaris-generaal der tentoonstel ling te doen had, zei hij slechts, dat hij zich aan het consigne hield om niemand zonder oranjekaart binnen te laten. Zijn houding was zoo formeel, dat één van de personen van het gezelschap vroeg, hoe de maarschalk dan binnen moest komen. Do wachter zei toen droogjes, dat men maar naar het bureau moest gaan. Inderdaad begaf het gezelschap zich naar het bureau, waarbij het tijdig werd opge merkt, zoodat de deur wagenwijd openging en de heer Moojcn kon worden gewaar schuwd om inderhaast den maarschalk en het hooge gezelschap te komen begroeten. De maarschalk die eerst over het niet begrepen worden door den wachter een wei nig ontstemd was, maakte weldra, aldus be sluit „Dc Msb." die verhaal, op geestjgo wijze een toespeling op den uitstekenden be wakingsdienst op het terrein en sprak den heer Moojen zeer langdurig toe, hem onver holen zijn groote verrassing mededeelend over de geweldige arbeidsprestatie dio hier geleverd wordt. De Koningin heeft drieduizend gulden ter beschikking gesteld van het comité voor den wederopbouw van het Nederlandsche pavil joen op hét terrein van de internationale koloniale tentoonstelling te Vincennes. WIEN DE SCHOEN PAST.... Een inbreker, die door het verliezen van een schoen gegapt werd. Zwolle, 2 Aug. Door een toevalligen samenloop is gisteren hier ter stede een inbreker geknipt. In den afgcloopcn nacht bemerkte de landbouwer v. A. in den Mars hoek onder Dalfsen onraad in huis. Er bleek bezoek te zijn van een inbreker, die, toen hij zich ontdekt zag, aan den haal ging en nóg harder begon te loopen toen v. A. met een geweer in de lucht schoot. Bij onderzoek bleek, dat een motorrijwiel ontvreemd was, dat evenwel spoedig in de nabijheid werd teruggevonden; verder vond men een schoen, welken de dief bij zijn overhaaste vlucht blijkbaar had verloren. Toen later in den nacht de Zwolsche politie in een portiek in de Diezerstraat onder eenigszins verdachte omstandigheden een man aantrof, met een schoen onder den arm, combineerde de Zwolsche politieman deze ontmoeting met een telefonisch ver zoek uit Dalfsen om aanhouding. De man werd meegenomen naar het politiebureau vanwaar hij, toen later bleek dat beide schoenen bij elkaar pasten, is overgebracht naar Dalfsen, waar dc nachtelijke wande laar, zekere J. A. de G., oud 25 jaar, af komstig uit Ilpendam, door de mand viel. Dc G., die geen onbekende van de politie is, is in verzekerdo bewaring gesteld. (N.v.d.D.). BOVENÉTAGE UITGEBRAND. Delft, 2 Aug. Zondagavond omstreeks halfacht brak een ernstigo uitslaande brand uit in het woonhuis no. 28 aan de Nieuwe Laan alhier. Dc politic-brandweer was spoe dig ter plaatse en tastte het vuur met drie stralen op de motorspuit aan. De boven- étage van het pand brandde geheel uit. Do aangerichttc waterschade is aanzienlijk. De oorzaak van den brand is onbekend. LANDGOED AANGEKOCHT. Dc gemeente Assen heeft, behoudens goedkeuring, het 36 II.A. groote landgoed Portnatal aan den Beilcrstraatweg voor de 6om van 100.000 aangekocht. A. P. V. „DE LUCHTPOST". Uitslag jubileumwcdvlucht, gehouden ter herdenking van hot twintig-jarig bestaan, vanuit Vilvoorde, afstand 1523 K.M., op Zon dag 2 Augustus 1931. In concours 680 dui ven. Weder ongunstig. Wind Oost. Aangewezen duif 10 ct. J. Koks, met nr. 10, 5 u. 1 m. 35 sec. Aangewezen duif 25 ct J. Maassen, met nr. 11, 5 u. 1 rn. 45 sec. Aankomst eerste duif 4 u. 38 m. 50 sec. Aankomst laatste duif 8 uur 38 m. 43 sec. De prijzen werden behaald als volgt: II. J. v. d. Brom 1, 99. B. Roetert 2, 13, 23, 110, 119. Gedurende de maand Augus tus 10 korting op voorradige stoffen. TEL. 1235 II. J. Hol 3. 33, 36, 51, 117. K. A. v. Es 4. W. v. d. llict 5. 13. 69, 97, 108. A. Vcrhsuvel 6, 65, 131. I'. Wolffenbuttel 7, 105. II van Ecden 8, 21, 30, 75, 89. M. J. de Koning 9, 47. Jos. Koks 10, 129. J. Maassen 11. R. Lammens 12, 14, 16, 37, 39, 80, 93. M. van Keken 15, 61, 100, 122. G. van Essen 17, 38, 76, 87. C. Jansen, 18, 22, 51, 72, 83, 88, 103, 123, 132. C. Baartmnn 19, 26, 53, 121, 124. Ch. W. Góbel 20, 96. T. Rokers 24, 44, 50, 55, 56. N. H. Egink 25, 12S. A. de M.iire 27. H. Hilhorst 28. J. Noorman 29, 63, 71, 116. W v. d. Linden Jr. 31, 58, 107. 11. Limbeek 32, 66. II. Pieters 34, 35, 41, 86. J. A. Vissers 40, 112. J H. Paschïdag 42. W. B. A. de Graaf! 45. H. Rckers 46, 48. G. v. Doornik 49, 59. J. v. 't Hoenderdaal 52, 111. F. Tuithof 51, 95, 199. C. Krabshuis 57, 98, 101. D. Hofland 60. G. J. v. Eldcrt 62, 125, 126. G. Haarmans 67, 120, 130. N. v. d. Berg 68, 91, 106. De Goede 70. A. van Eldert 73, 104. N. do Waal 74, 92. Meerstadt 77, 78. G. Krijnen 79, 131. W. Gerth 81, 114. Dijkhuizen 82. A. Wieknrt 84. Koppen 85, 90. J. Cablans 94. H. Kollen 102. P. J. Baartman 113, 127. D. Veer 115. F. v. Winterswijk 118, 133, 136. H. v. Nieuwenhuizen 135. Extra eereprljzen: Beker aangeboden door de A.K.V., voor dc drie cerstgetoonden, winnaar R. Lam mens, met nr. 12, 14 en 16. Ie prijs Zilveren medaille aangeb. door Gemeente Amersfoort. 2e prijs Bronzen medaille aangeb. door Ver. van Vreemdelingenverkeer. 3e prijs. Verguld zilveron medaille aan geb. door Oranje Vereeniging. 4e prijs. Plaquette aangeb. door Amcrs- foortscho Courant. 5s prijs. Verguld zilveren medaille aan geb. door Amcrsfoortsch Dagblad. 6e prijs. Zilveren medaille aangeb. door Oranje Vereeniging. 7e prijs. Zilveren medaille aangeb. door N.V. Soplafabrieken. 8e prijs. Verguld zilveren medaille aan geb. door den heer A. J. v. Munster. 9e prijs. Plaquette aangeb. door den heer J. E. van Nie. 10e prijs. Zilveren medaille aangeb. door N.V. „Flora", Dordrecht. 11e prijs. Zilveren medaille aangeb. door den heer K. F. Liethof. 12e prijs. Zilveren medaille aangeb. door den heer J. E. v. Nie. 13e prijs. Zilveren medaille aangeb. door den heer H. van Ecden. 14e prijs. Zilveren medaille aangeb. door den hoer K. Liethof Jr. 15e prijs. Zilveren medaille aangeb. door den beer II. v. Nieuwenbuizen. 16c prijs. Zilveren medaillo aangeb. door den heer T. Reker6. Do uitreiking der prijzen zal plaats heb ben op Donderdag 13 Aug. n.s. n.m. 8 uur 30 m. in do groote zaal van Hotel „de Kei zerskroon", Hof. OM DE ZILVEREN KEI. 1 Nederlaagwedstrijden van H. V. C. Omtrent de nederlaag-wedstrijden om „do Zilveren Kei" vernemen wij nog het navol gende: Door een drietal supporters van H. V. C., n.l. de hccrcn Kluvers, v. Schaik en Bok horst, is cenigcn tijd geleden het plan ont worpen om aan het II. C. C.-bosluur oen kunstvoorwerp aan tc bieden, waardoor het bestuur ccn wedstrijdenreeks zou kunnen organiseeren. Het kunstvoorwerp bestaat uit eene imitatie van dc bekende Amers- foortschc Kei, uitgevoerd in zilver en ge monteerd op een ebbenhouten voetstuk. Ilet II. V. C.-bestuur heeft dc keus laten vallen op een reeks van ncderlaagwed6trij- den tegen eenige le en 2o klas K. N. V. B* clubs. Aangezocht hiervoor zijn o.a.: V. V, Hilversum, Gohaed, Blauw-Wit, B. V. V. en V. O. C. Tot dcclnarao hebben reeds defi nitief besloten Hilversum en V. O. C. Voor do overige vercenigingen moot nog in over leg worden getreden over de datum waar op in Amersfoort zal worden gespeeld. De bedoeling is dat die vereeniging in het bezit komt van „dc Zilveren Kei", welko naar hot oordeel van den K. N. V, B., H. V. C. de grootste nederlaag toebrengt. „Do Kei" komt in definitief bezil, du6 is niet bedoeld als wisselprijs. Op Zondag 23 Augustus a.s. zal dc cerstë wedstrijd worden gespeeld tegen Hilversum,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2