Sport DE DUITSCHE CRISIS ARBEIDERS SPORTBOND Massasport en uitstekende prestaties OM DEN „PRINS HENDRIK" BEKER Geen nieuwe records KAMPIOENSCHAP OP DEN WEG OM DEN CHALLENGE BOUILLET RADIOPROGRAMMA Nog geen maatregelen ten behoeve van Nederlandsche crediteuren Het Kamerlid, dc heer Kortenhorst, had 'de volgende vragen geeteld: Is het dc Regeering bekend, dat door de crisis, waarin het Duitsche bank- en geld wezen zich bevindt, vele Nederlandsche cre diteuren, zoowel uit de kringen van den land- en tuinbouw, zuivelproduetie en aan verwante bedrijven, als uit die van de nij verheid, geen betalingen van hun Duitsche debiteuren kunnen verkrijgen en dat daar door voor het Nederlandsche bedrijfsleven moeilijkheden zijn ontstaan? Is de Regcering bereid pogingen in het werk te stellen, om de Nederlandsche cre diteuren in het bezit te stellen van de hun toekomende bedragen? Het antwoord van minister Ruys de Bee- renbrouck luidt: Het is dc Regecring bekend, dat ten ge volge van de jongste Duitsche noodverorde ningen de banken slechts in beperkte mate betalingen verrichten en dat 'dientengevol ge Nederlandsche crediteuren in onvol doende mate betalingen van hun Duitsche debiteuren hebben kunnen krijgen. Het ge volg hiervan is, -dat meermalen Duitschers Nederlandsche producten niet hebben ge- ikocht tegen contante betaling, hetgeen vooral nadeel heeft berokkend aan de pro ducenten van snel aan bederf onderhevige artikelen, met name aan do artikelen van land- en tuinbouw, waarvan de afzet voor een belangrijk deel naar Duitschland plaats vindt. In verband met het tijdelijke karakter 'der door de Duitsche Regeering getroffen maatregelen acht de Regeering het oogen- blik nog niet aangebroken om te overwe gen in hoever de Regeering maatregelen ikan nemen om de Nederlandsche crediteu ren ten deze behulpzaam te zijn. DE NIEUWE G.-G. De nieuwbenoemde Gouverneur-generaal jlir. B. C. de Jonge, zal de reis naar Ned.- Indië met de Patria van den Rotterdam- schen Lloyd maken. De heer de Jonge za* zich 17 Augustus naar Marseille begeven, om zich daar in te schepen. DE KRANTENLOOPERSSTAKING GEËINDIGD. Maandag heeft de rijksbemiddclaar H. A. van IJsscl6teyn besprekingen gevoerd met de beide partijen, betrokken bij de staking van krantenloopers van: Het Vaderland, De N.R.Ct en De Nieuwe Courant te 's-Gra- venhagc. Aan het slot van die conferentie werd overeengekomen,.-dat er nadere onderhan delingen gevoerd zullen worden tusschen de directies dezer bladen en de vertegenwoor digers van de krantenlooper6. De directies hebben toegezegd geen ran cunemaatregelen to zullen nemen. In afwachting van het resultaat van dc onderhandelingen zullen de stakers 't werk zooveel mogelijk hervatten. De Olympiade te Weenen Nu dc Arbeiders-Olympiade ten einde is, zijn we in staat het een en ander van het geen in verband hiermede te Weenen heeft plaats gehad, mede te declen. Het succes is overweldigend geweest en zoowel de deelneming als do belangstelling waren zeer groot. Er waren dagen bij dat er, over dc verschillende sportterreinen ver deeld, 250.000 toeschouwes waren. De groote optocht was al een zeer mach tige demonstratie. Meer dan 100.000 sport- menschen liepen hierin mede en het voor bijtrekken van dezen 6toet duurde niet min der dan <4 uur. Holland kwam in deze zeer goed voor den dag. Met bloemen, groen en vlaggen had men er een fleurige groep van gemaakt, die overal zeer werd toegejuicht. Reeds om 8 uur in den morgen begon het voorbijtrekken. Eerst de 1500 it 2000 in den Arb. Sportbond vereenigdc motorrij ders, waarna de wielrenners. Daarna de voetgangers, o.a. de verschillende takken van sport, die op deze Olympiade werden beoefend en gedemonstreerd. Dan de deel nemende landen. Spanje, Amerika, Palesti na, Holland, dan Engeland met eenige Schotten in hun typisch costuum. België kwam met 300 deelnemers goed voor den dag. Frankrijk, Roemenië, Bulgarije, Est land, Noorwegen volgden. Finland kwam uitstekend voor den dag in hun fraaie te nue. De Tsjechen hadden ruim een kwar tier noodig hun deelnemers met haar So- kolz te doen voorbijtrekken. Daarna de Duit schers met hun 20.000 deelnemers en ten slotte do Oostenrijkers zelf. Het voorbijtrek ken der Oostenrijkers duurde ongeveer 2 uur, terwijl men in rijen liep van 12. Ook de opmarsch en de massa-oefenin gen waren hoogtepunten van deze Olym piade. Met deze gelegenheid was het Sta dion eivol. Eerst de vlaggendragers van de 22 deelnemende landen, roode vlaggen met in den bovenhoek de nationaliteit, daarna de deelnemers, het waren indrukwekkende oogenblikken. Ook dc massa-oefeningen waren machtig van aanblik. Het waren dezelfde oefeningen die ook reeds hier op het Pinksterfeest wer den uitgevoerd. 11.000 dames en 11.000 hec- ren namen aan deze vrije oefeningen deel. Begeleid door de muziek werden eerst de vrouwelijke en daarna de mannelijke oefe ningen uitgevoerd, onberispelijk en één van beweging. Verder zijn in alle takken van sport uit stekende prestaties gegeven. Bij het tennis-tournooi was ook Holland- sche deelname en wel dc heeren rnr. Mo- bach en dr. de Vletter. In het dubbelspel wonnen ze van Frankrijk en Engeland, doch verloren van Denemarken. In het enkelspel bracht mr. Mobach het tot den eindstrijd, maar moest toen in den Oostcnrijkschen speler z'n meerdere erkennen. Groote belangstelling wa6 er voor den zwemwedstrijd „Dwars door Weenen". No. 1 en 2 werden de Oostenrijkers Wimmer en Hummel in 47 min. 49 sec. en 48 min. 25 s. De 3e plaats was voor een Duitscher. Van de dames was de Oostenrijksche Scliweizer no. 1 in 50 min. 11 sec. Bij de atletiekwed strijden bleken Engeland en Finland de sterksten. Dc 100 M., zoowel voor dames als heeren was voor Engeland. Cupid (Enge land) liep deze afstand in 10% sec. De 2e plaats was voor den Noor Hansen in 10.9 s. De wegwedstrijd over 20 K.M. was voor En geland. De 25 K.M. echter won Salmi (Fin land) in 1 uur 25 min. 4 sec. Harju won de 10 K.M. in 33 min. 22.8 sec., Takkinen (eveneenns Finland) den driesprong met 14.29 M. Ook de Zweedsche estafette was voor Finland in 2 min. 6.1 sec. De Duitscher Wagner werd le op de 1500 M. in 4 min. 4.3 sec. Lethinen (Finland) werd no. 1 met hoogspringen 1.20 M. en Peltenen (Finland) 1 met discuswerpen, 41 M. De 10-kamp was voor den Oostenrijker Schenner en de 5- kamp vóór den Duitscher Naumann. De 10 X 100 M. en dc 110 M. hordenloop in den tijd van 15.9 sec. waren voor Oostenrijk. In het voetbaltournooi verloor Palestina van Hongarije met 4—1. Hongarije verloor echter van Duitschland met 90. Oostenrijk won van Zwitserland met 81, Polen met 3—2 van de Tsjechen en België met 50 van Frankrijk. Zooals reeds verwacht werd wisten Oostenrijk en Duitschland zich voor de finale te plaatsen en won Oostenrijk met 31. Over 't algemeen werd er uitste kend voetbal gespeeld. In de demi-finale won Oostenrijk met 62 van België en Oos tenrijk met 4—1 van Polen. Ook in water polo, raffball en handbal ging de strijd tus schen Oostenrijk en Duitschland, doch ble ven de Oostenrijkers de meerderen. In wa terpolo met 31, in raffball met 65 en in handbal met 109. Ook in het zwemmen werden uitsteken de tijden gemaakt. Zoo b.v. de 1500 M. vrije slag in 22 min. 58.6 sec., de 200 M. rugzwem- men in 2 min. 45 sec., terwijl no. 1 van dc 200 M. schoolslag dames daarvoor 3 min. en 31 sec. noodig had. Tegen de verwach ting in waren diverse zwemnummers voor de Finnen, zoodat dezen, mede door hun overwinningen in de athletiek in het totaal klassement verreweg no. 1 waren. Ook bij het wielrijden, boksen, worstelen, vuistbal, turnen, kano-varen enz. werd uitstekende sport geboden. Zonder uitzondering had men voor de organisatie niets dan lof, het geen heel wat wil zeggen bij een sportge beuren met ruim 100.000 deelnemers. Ook de Hollandsche deelnemers, ruim 100, wa ren bij hun terugkomst dan ook vol lof over de ontvangst en de verzorging, die schitterend waren. Wielrennen. A. R. E. T. C. DE PEDAALRIDDERS. Onze stadgenoot, dc wielrenner Veger; welke j.l. Zondag deelnam aan de grasbaan- wedstrijden te Schagen, behaalde in deze races een tweeden en derden prijs. Dc renner J. Koolmees bohaaldc Zaterdag j.l. in een wegwedstrijd, uitgeschreven door de rennersclub Wilhelmina te Eindhoven, den achtsten prijs. De Amsterdameche rennerclub „Olympia" organiseert, evenals andere jaren, wederom een betrouwbaarheidsrit door vier provin ciën op 15 en 16 Augustus a.s. Aan deze betrouwbaarheidsrit wordt o. m. deelgeno men door onzen stadgenoot, den heer J. van Doorn. ATHLETIEK Haarlem wint met grooten punten-voorsprong Haarlem, 2 Augustus. Op het terrein van de voetbalvereenlging „Haarlem'' aan den Rijksstraatweg te Schoten, vonden he den dc jaarlijksche athletickwcdstrljden om don „Prins Hendrik-beker" plaats. De orga nisatie die ditmaal opgedragen was aan de athletiekverecniging „Haarlem" liet niets te wcnschen over, de afwerking van het met zorg samengestelde programma ge schiedde zeer vlot, zoodat de wedstrijden precies op tijd afgcloopen waren. De publie ke belangstelling wa6 geringer dan het vo rig jaar te Hilversum. Bijzondere prestaties zijn or niet geleverd v. Eysker die weder nieuwe records voor discuswerpen en ko gelstoten op zijn naam trachtte te brengen, mocht hierin helaas niet slagen, hij bleef onder zijn vroegere prestaties, hetgeen zeer zeker is toe te schrijven aan de weersom standigheden. De 100 Meter gaf niet veel strijd te zien en onze populaire Chris Ber ger werd onbedreigd eerste. Bij het polsstokhoog6pringcn zegevierde natuurlijk de Haarlemmer v. d. Zee, hij mocht er echter niet in slagen een record te vestigen, waarvan zeer zeker de sterke wind, waarmede hij zeer te kampen had, de hoofdschuldige is. Bij het hoogspringen wisten een viertal deelnemers het in de fi nale tot 1.75 M. te brengen. De finale van de 110 Meter hordenloop gaf mooien strijd te zien. Do jonge Haarlemmer, \V. Kaan was er zelfs bijna in geslaagd een nieuw record te vestigen. Hij liep evenwel in re cordtijd. Op de 5000 Meter zagen we den Hagenaar Peters van Trekvogels weer eens verschijnen. Hij nam onmiddellijk met den Blauw-Wllter, Gerbrands den kop hetgeen zoo afwisselend tusschen deze twee loopers geruimen tijd bleef. Gerbrands scheen ech ter het tempo niet vol te kunnen houden en zakte af. Van strijd was nu geen sprake meer en won de Hagenaar met grooten voorsprong in den tijd van 10 min. 45.8 sec. Bij de estafettcnummers was zeer vee! span ning te zien. Haarlem won het nummer 4x100 Meter in 43.5 sec.; dc A.V. 1923 het nummer 4x400 Meter in 3 min. 29.9 sec. Bij het speerwerpen misten we, onzen kam pioen, Knol en werd dit gewonnen door den Haarlemmer Visser, die in de toekomst de plaatsvervanger voor Knol moet worden, met een worp van 49 63 M. Na afloop van deze alleszins goedge slaagde wedstrijden werden dc prijzen door don Vice-voorzitter van de K.N.A.U. den heer A. J. G. Strcngholt uitgereikt. Do Athletiekverecniging „Haarlem" legde ook ditmaal weder beslag op den beker met een puntcnverschil van 29 op de A. V. 1923. De uitslagen luiden als volgt: 1C0 Meter hardloopen (beslissing). 1. C. Berger (Haarlem) 10.7 sec.; 2. Benz (Haarlem) 11.3 6ec.; 3. H. de Boer (V. en L.) 11.4 sec.; 4. Hummel (Trekvogels); 5. van Buuren (A.V.A.C.); 6. Jansen tV. en L.). 110 Meter hordenloop (beslissing) 1. W. Kaan (Haarlem) 15.5 sec.; 2. A. Kaan (Haarlem) 15.6 sec.; 3. Weber (V. en L.) 4 Otton. (A.A.C.); 5. Dommershuizen (A.A.C.). 400 Meter hardloopen (beslissing). 1. A. Sierhuis (A.V. 1923) 50.3 6ec.; 2. Prins (BI. Wit) 51.8 sec.; 3. Dop (V. en L.); 4. Kok (Trekvogels). 8G0 Meter hardloopen (beslissing). 1. G. Lijflandcr (A.V. 1923) 2 min. 5 sec.; II. Hebers (V. en L.) 2 min. 5.9 sec.; 3. Visser (Feycnoord) 2 min. 0 sec.; 4. Sassen (Haarlem); 5. Brandenburg (Haarlem); 6. Lodewijks (A.V.A.C.). 1500 Meter hardloopen (beslissing). 1. W. Effern (Haarlem) 4 min. 19.9 sec.; 2. Jansen (Feycnoord) 4.21.6; 3. van Gelder (Feycnoord) 4.22.6; 4. Oostcrmcycr (A.V. 1923); 5. Buis (Haarlem); 6. Schmidtke (A. V. 1923). 5000 Meter hardloopen (beslissing). 1. Poters (Trekvogels 16 min. 45.8 sec.; 2. Toorenenburg (A.V.A.C.) 17. 03.1; 3. Mul der (A.V.A.C.) 17.23.2; 4. Wolf (V. en L.); 5. Gerbrands (BI. Wit); 6. Stuyfzand (A.A.C.). 4x100 Moter estafette. 1. Haarlem in 43.5 sec; 2. A.V. 1923 in 45.2 sec.; 3. Trekvogels; 4. V. en L. 5. A.V. A. C.; 6 A.A.C. 4x400 Meter estafette. 1. A.V. 1923 in 3 min. 29.9 sec.; 2. V. en L. in 3 min. 33.3 sec.; 3 Haarlem; 4. BI. Wit; 5. A.V.A.C. Hoogspringen met aanloop. 1. J. Kamstra (V. en L), S. Visser (Haar lem), P. Nieuwland (Feyenoord), Kuoll (A.V. 1923), allen 1.75 Meter. 2. J. Krijgsman (V. en L.), P. van Leeuwen (A.V.A.C.), H. Snij ders (A.V.A.C.), allen 1.70 M. Virspringen met aanloop. 1. van Wclsenes (Haarlem), 7.17 M.; 2. II. de Boer (V. en L.), 7 05 M.; 3. Blankers (A.V. 1923), 6.71 M.; 4. Fiedler (A.V. 1929), 6.63 M.; 5. van Hengel (Trekvogels). 6. II. E. Rcmpe (A.V.A.C.). Polsstokhoogspringen. 1. A. v. d. Zee (Haarlem), 3.70 M.; 2. Haits- ma (A.V. 1923), 320 M.; 3. Ras (A.A.C.), 3.20 M.; 4. Schenk Jr. (Haarlom), 3.10 M.; 5. Schemmekes (A.A.C.)6. Karman (V. en L.). Kogelstooten. 1. G. Eyskpr (Haarlem), 12.20 M.; 2. Hout zager (V. en L.), 11.77 M.; 3. Selman (A.V. 1923), 11.40 M.; 4. Dommershuizen (A.A.C.) 5. Blankers (A.V. 1923); 6. Coster (Haarlem). Discuswerpen. 1. G. Eysker (Haarlem), 40.65 M.; 2. Coster (Haarlem), 35.61 M.; 3. Blankers (A.V. 1923), 34.32 M.; 4. Selman (A.V. 1923); 5. Houtzagers (V. en L.); 6. Loloff (Trekvogels). Speerwerpon. 1. Visser (Haarlem), 49.63 M.; 2. A. Ras (A.A.C.), 41.85 M.; 3. Selmaif (A.V. 1923), 41.10 M.; 4. Kok (Trekvogels). 40.15 M.; 5. H. dc Boer (V. en L.)6. den Hengel (Trekvogels). Einduitslag. 1. Haarlem, 90!j pnt.; 2. A. V. 1923, 61K pnt.; 3. V. en L. 56)4 pnt.; 4. A. A. C. 30 pnt.; 5. A.V.A.C. 24 pnt.; 6. Trekvogels 23 pnt.; 7. Feyenoord Yi'A put.; 8. BI. Wit 10 pnt. WIELRENNEN Van den Bogaert eerste der beroepsrijders Arnhem, 3 Aug. Alhier zijn vandaag gehouden op het bekende Veluwe-traject Arnhem (openlucht-museum) over Woeste HoeveBeekbergenUchelenIloenderlo— OtterloBarneveld—Otterlo—Oud Reemst Schaarsbergen—Arnhem Openluchtmuseum, de individueele wegkampioenschappen van Nederland. In tegenstelling met voorgaan de jaren, toen het Westkampioenschap met gezamenlijken start plaats vond, zijn thans de deelnemers met één minuut verechile af zonderlijk gestart. Alleen de nieuwelingen, waarvan er ongeveer tachtig aan den start verschenen, vertrokken gezamenlijk, omdat een afzonderlijke start teveel tijd in beslag zou nemen. Direct na het vertrek der nieu welingen had reeds een ongeval plaats bij de uitspanning „Volkcnhuizen" op den Apeldoornscheweg. Een Ford-auto greep de renners W. J. C. Geven en P. F. van den Broek uit Eindhoven, die per Roode Kruis- auto naar het rennerskwartier in het open lucht-museum vervoerd werden. Geven was er tamelijk slecht afgekomen en had ernstige schaafwonden en een ge- kneusden voet. Een half uur na den start van de nieu welingen en veteranenn vertrokken de pro fessionals: C. J. v. d. Bogacrt, A. Polak, J. Braspenning en Ikelaar. Uitslag nieuwelingen. 1 Doreleyer (Eindhoven) 2 uur 41 min. 2 6CC. 2 J. van Nassau, Amsterdam. 3 Joosten, Mierlo. 4 Triepels. 5 Peters, Eindhoven. 6 J. Mars, Amsterdam. 7 Gramser, Eindhoven. 8 Nieuwehuysen, Kerkerade. 9 Pisano, Amsterdam. 10 G. Maa6, Eindhoven. Uitslag veteranen. 1. L. van Gricnsven, Den Bosch, 2 uur 49 min. 33 sec. 2 Sybrands, Amsterdam. 3 G. Vlemminx, Eindhoven. In de afdceling professionals heeft Bras- penninx bij Barneveld moeten opgeven. Hij klaagde over pijn in het hoofd. Daar hij bij Beekbergen, hoewel niet ernstig, was gevallen, zal waarschijnlijk een hersen schudding, welke hij kort geleden heeft op- geloopen, van invloed zijn. Bij Otterlo hadden van de nieuwelingen Slaats en van Nassau de leiding. Slaats nam echter de verkeerde weg en van Nas sau kon wegens een hooge versnelling niet goed tegen den wind inkomen. Zoodoende werd hij door Doreleyer en Joosten achter haald. G K.M. voor de eindstreep ging Do releyer er tusschen uit en won met een voorsprong van 100 Meter. De uitslagen van de professionals luiden als volgt: 1 C. van den Bogacrt, St. Jansteen, 5 uur 36 min. 33 sec. 2 Ranschaert, Sa6 van Gent, 5 uur 37 m. 46 sec. 3. A. Polak, Stadscliendijk, 6 uur 48 m. 54 6ec. Uitslag amateurs. 1 F. Dunder, Amsterdam, 5 uur 47 min. 44 sec. 2 De Reus, Halfweg, 5 uur 48 min. 28 s. 3 Godrie, Zundert, 5 uur 53 min. 27 sec. 4. Vermeulen, Amsterdam, 5 uur 55 min. 47 6ec. 5 Schuchard, Amsterdam, 5 uur 58 min. 55 sec. 6 \Villem6, Sittard, 5 uur 59 min. 34 sec. Uitslag onalhankelljken. 1 Franken, Tilburg, 5 uur 47 min. 23 §?c. 2 Maas, Steenbergen, 5 uur 49 min. 27 s. 3 Bockkom, Heerlen, 5 uur 50 min. 3 sec. 4 Pijn, Amsterdam, 5 uur 54 mina 44 s. De afstand bedroeg voor de drie groe pen 176 K.M. SCHERMEN W. J. Carets uit Arnhem wint met 7 winstpartijen In verband met het overladen wedstrijd- programma werd indertijd de degenwed- strijd om den Memorial Challenge P. Souzy uitgesteld. Deze strijd werd Zaterdag gehouden op het keurige sportterrein van het clubhuis te Werve, waardoor tevens dien wedstrijd in de openlucht werd geschermd. Dat daarin oefening van noode is, bleek vooral in het eerste gedeelte. Door het licht werd de af stand zoo sterk verkort, dat de meeste deel nemers den romp trachtten te raken, in stede de treffers op hand en voorarm toe te brengen. Bij het degenschermen toch is het raken van het meest vooruitstekende gedeelte van het trefvlak een eerste ver- eischte. De opkomst voor dezen strijd was bevre digend. 12 schermlecraren namen deel en werden in ééno poule vereenigd, waardoor een zuiver beeld van de sterkte verkregen werd. Onder do deelnemers waren thans vier instructeurs der Marine, wier scher men zeer vooruitgegaan bleek. Vooral Over weg was gevaarlijk en had in den beginnen een goede kans op de eerste plaats. liet schermen om één treffer was voor hen een voordeel, omdat de geroutineerde degenkrachten, die de noodige voorzichtig heid uit het oog verloren, geen gelegenheid kregen zich te herstellen. In het eerste gedeelte nam Overweg door drie opeenvolgende winstpartijen de leiding, waarna hij door dé Vries met een mooie nasteek geklopt werd. De bekerhouder v. Mierlo (Amersfoort) bleek er niet in te zijn, voornamelijk incas seerde hij nederagen, omdat hij den romp des tegenstanders zocht te treffen. Nadat ieder schermer 6 partijen getrok ken had, stonden aan het hoofd: 1. Carels en Overweg met 5, en 2. Bak met 4 winst partijen. In het tweede gedeelte van den strijd werd het degenschermen beter, alhoewel het ijzer nemen nog verzuimd werd. Nadat Overweg zijn aantal winstpartijen met 1 vermeerderd had, incasseerde Bak één treffer van Spronk, terwijl in een uit stekende degenpartij de Vries zijn meerder heid over Carels bewees. Deze laatste moest nog schermen tegen Leek, Abrahams en Overweg, en Overweg behalve tegen Carels nog tegen Spronk en van Mierlo. Voor hun ne onderlinge partij wist alleen Carels de resteerende partij in winst om te zetten, terwijl hunne partij als match eindigde. Om de eerste plaats bleek barrage noodig tus schen Carels, Bak en de Vries, welke bar rage ten gunste van eerstgenoemde uitviel. De uitslag was als volgt: 1. W. I. Carels (Arnhem) met 7 winst partijen. 2. H. de Vries (Gorinchem) met 7 winst- partijep. 3. A. J. Bak (Venlo) met idem. 4. H. v. Mierlo (Amersfoort) met 6 idem. 5. E. Spronk (Utrecht) met 6 idem. 6. C. Overweg (Den Helder) met 6 'derm 7. J. B. A. Abrahams (Breda) met 5 ge wonnen partijen. 8. P. C. ter Weer (Leiden) met 5 gewon nen partijen. 9. H. P. Ettinger (Den Helder) met 5 idem. 10. M. Leek (Den Haag) met 4 gewonnen partijen. 11. C. Vijlbrief (Den Helder) met 2 gewon nen partijen. 12. Z. Straver (Den Helder) met 1 gewon nen partij. Woensdag. Huizen. 8.008.15. Schriftlezing. 8.159.45. Morgenconcert. 10.30—11.00. Korte ziekendienêt, te leiden door Ds. G. Laarman, Geref. predikant, te Hilversum. 11.00—12.00. Harmoniumbcspeling door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. 12.0012.15. Politieberichten. 12.15—12.30. Gramofoonmuziek. 12.30—2.00. Middagconcert: H. Hermann, viool. P. v. d. Hurk. fluit. J. Burgers, cello. Luise Lauenroth, piano en harmonium. 2.00—2.30. Gramofoonplaten-halfuurtje. 2.303.00. Lezen van Chr. lectuur door mej. M. Wentink, te Hilversum. Voorgelezen wordt: „Het roggebroodje", van J. v. d. Maas. 3.00—4.30. Concert: W. Tump, viool. Itené Hendriks, cello. Chris Veclo, piano. 4.304.45. Gramofoonmuziek. 4.45500 N.M Verzorging van den zen der. 5.00—6.00 N.M. Kindcruurtje, te leiden door mej. N. Verhaar, te Hillegersbcrg. Zang en piano: Mej. To Steinz, te Hilversum. 6.007.00 N.M. Concert: Mevr. Lize Hout etra—van Dam, zang. Adr. C. Schuurman, kerkorgel. 7.00—7.30. Spreker de heer H J. v. Enge land, te 's Gravcnhage. Onderwerp: „Electri- citeitsverschijnselen in den dampkring". (I). 7.307.45. Politieberichten. 7.45—8.00. Gramofoonmuziek. 8.00—10.45 Concert, te geven door het Christ, Radio-Orkeet, o.l.v. George Stam. 8.009.00. Populair programma. 9.009.30. Spreker do heer Jac. W. van Voorst, Custos van het Bijbelsch Museum, te Amsterdam. Onderwerp: „Een bezoek aan het Bijbelsch-Museum te Amsterdam; Rond den Tabernakel van dr. Schouten". 9.30—10.45. Klassiek programma. 10.00. Persberichten van het Persbureau Vaz Dia6 te Amsterdam. 10.4511.30. Gramofoonplatenconcert. Hilversum: 6.457.00. Ochtend-gymnastiek o.l.v. den heer G. Kleerckooper. 7.30—7.45. Ochtend-gymnastiek o.l.v. den heer G. Klcerekooper. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30. Orgelspel door den heer Fr. Uytten- bogaard. 10.00. Morgenwijding. 10.15. „Onze Keuken", door den heer P. J. Kers. 11.00. Gramofoonmuziek. 11.05. Radio-Volks-Universiteit: De lieer A". F. J. Portielje spreekt over: „Natuurstudie in Artis". 11.35. Gramofoonmuziek. 12.01. Middagconcert te geven door Sep tet, o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramo foonmuziek. I.45. Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15. Coöperatie-Kwartiertje. Mevrouw Straalman—Kremer spreekt over „Practisch Idealisme". 2.30. Gramofoonmuziek. 3.30. „Maak het zelf", door mevr. Céline SchaakeVerkozen Onderwerp: „Grappige Prentbriefkaarten". 4.01. „Maak het zelf" (vervolg). 4.25. Gramofoonmuziek. 4.30. Kindervertellingen. 5.15. Vraaghalfuurtje door Oom Henk. - 6.01. Vooravondconcert door Mandoline- ensemble ol.v. Joh. B. Kok. Mandoline- ensemble. 7.00. Radio-Volksuniversiteit. Huib Luns 6preekt over „Beeldende kunstonaare". 7.30. Lezing over Bijenteelt". 8.00. Gramofoonmuziek. 8.1b. Uitzending vanuit Theater „Carré", te Amsterdam. De operette „Madame Pom padour", Leo Fait. II.00. Concert door een ensemble uit ons orkest, o.l.v. Harry Wiggelaar.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7