Fa.M.R.N. OOSTERVEEN Stadsnieuws Ageaida Ingezoedee LANDARBEIDERS STAKING IN DRENTE EEN NIEUW PRODUCT VAN DE CHRYSLER Langestraat 42 - Tel. 77 Het werk van den rijksbemiddelaar Uit Drento meldt men aan de N. R. Ct.: Do rijksbcmlddelaar de heer J. B. Wes- terdijk vertoeft thans in het staklngegebied in Zuid-Oost-Drcnte, om in do dorpen, waar gestaakt wordt plaatselijk te onderhandelen met de werkgevers- en arbeiders-vertegen woordigers. Maandag word een conferentie gehouden te Emmenerfscheiderveen voor deze plaats, alsmede voor Emmercompas- cum en Munsterscheveld, en te Erica voor dit dorp en voor Nieuw-Amsterdam en Oranjedorp. In eerstbedoeld district ver klaarden de werkgevers, thans genoegen te nemen met het oude contract, mits de loo- nen voor korenmaalen en aardappeldelven zouden worden verlaagd met 5 pet. Van daag zullen de organisaties daarover be slissen. Tc Erica stelden de werkgevers voor een loonsverlaging in te voeren van 5 percent voor korenoogst, 7 percent voor het aard- appelrooien en 10 percent voor het bieten- rooien. Dit voorstel is in een onmiddellijk gehouden vergadering van de werknemers- vereenigingen verworpen, zoodat de 6taking daar voortduurt. Verder wordt geconfereerd te Gasselternijvcon, tevens voor Drouwener- mond en Nieuw-Buincn, en Donderdag wordt te Musselkanaal een conferentie ge houden voor de georganiseerde werkgevers uit de monden. De landbouwers gaan intus6Chen regel matig met de oogstwerkzaamheden voort, die, mede dank zij het gunstige weer, een vlot verloop hebben. Te Nieuw-Weerdinge hebben de werkgevers gemeenschappelijk een grootc maaimachine voorzien van bind- apparaat, aangeschaft, om het koron zon der arbcidershulp te kunnen maaien. De arbeidersorganisaties hebben zich van daag in verbinding gesteld met den minis ter van binnenlandsche zaken en landbouw omtrent de uitvoering van de werkverschaf fing te Slcen. Ingevolge de bepalingen is namelijk voor deze gemeente het aantal tc- wcrkgcstolden aanmerkelijk ingekrompen, en worden bij de werkverschaffing niet ge plaatst arbeiders uit Veenoord, omdat dit dorp deel van het stakingsgebied uitmaakt. Voor de arbeiders uit die plaats hebben thans de organisaties op plaatsing aange drongen. DOOR EEN RIEMSCHIJF GETROFFEN. Zon, 4 Aug. Een arbeider, die werkzaam heden verrichtte op een garnalen-drogerij alhier, werd hedennacht door een losge werkte rijmschijf getroffen. De man i6 he denmorgen in het Academisch ziekenhuis te Groningen, waarheen hij werd vervoerd, overleden.' ZWAAR WEER IN ONS LAND. Gisteravond is de bliksem ingeslagen in de woningen van den fabrieksarbeider J. Cornelisscn te Silvolde in de buurt van Doetinchem. De familie zat juist aan tafel. De 51-jarige C. en drie kinderen werden door den bliksem getroffen, terwijl in de kamer alles vernield werd. C. was direct dood. De kinderen waTcn bewusteloos, doch kwamen spoedig bij. Het bleek, dat zij slechts lichte verwondingen hadden opgeloopen. C. laat een vrouw en zeven kinderen achter. In Holten zijn twee groote boerderijen door het bliksemvuur verwoest. Zeven var kens kwamen in de vlammen om. In de Peel. Ook in de Peel heeft het onweer hevig gewoed. Te Deurne werden twee mcnschen in hun woning door het hemelvuur getroffen en licht gewond. Eén huis brandde af, terwijl voorts een begin van brand ontstond in het kontoor van de steenfabriek Van Daal— Goossens Co., dat kon worden gebluscht. Te Assen werden vijftien telefoonpalen door het hemelvuur vernield. Onder Reuver vernielde de bliksem de boerderij van den landbouwer N. Huis en opstallen brandden af. Da bliksem vernielt een boer derij in Voorst Voorst, 5 Aug. Gisteravond te half elf 6loeg de bliksem in de kapitale boerderij Ronduile, eigendom van Jhr. van Vreede te Den Haag en bewoond door den lieer R. Hendriks te Voorst aan den IJsel. De ge- heele familie zat aan tafel in het voorhuis en bemerkte aanvankelijk niet dat er brand was. Een hevig geknetter verried dat de boerderij in volle vlam stond. De geheele boerderij met bijgebouwen is een prooi van het vuur geworden. Do motorspuit uit Voorst verleende de eerste hulp, waarna die uit Twallo eveneens assistentie verleen de. Men kon evenwel niets meer doen dan de vuurpoel onder water zetten. Een zeug met tien biggen kwam in de vlammen om. De boerderij en inboedel waren verzekerd. Geen water ln de buurtl T w o 11 o, 5 Aug. Gistoravond sloeg de bliksem in het boerderijtje van Gerrits al hier, achter het Holthuis. De brandweer kwam met de motorspuit, doch er was geen water in de buurt Alles brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schado. Zwembad te Arnhem losgeslagen. Kort na het vanmorgen gemelde ongeluk te Arnhem sloeg de bliksem in een ketting van het Tivicrbad voor mannen, eveneens in den Rijn gelegen. Een gedeelte van het bad geraakte daardoor op drift. De personen, die zich op dat oogenblik in het bad bevonden, wisten, door naar het bad voor vrouwen over te klimmen, te voor komen, dat zij door den stroom werden meegesleurd, Tram te Oosterbeek ontspoord. Bij da tramkruising op de Bcrkcnlaan te Oosterbeek ontspoorde, tengevolge van het vele zand en grind, dat op de rails was go- spocld, een clcctrlsch personenrijtuig van de Oostar Tramweg Maatschappij, komend uit de richting Heveadorp. De wagen kwam dwars over de baan te staan en veroor zaakte ruim twee uur verkeersstagnatie. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een kerkganger door den schrik getroffen. Wagenberg, 4 Aug. Te Wagenberg bij Breda sloeg hedenmorgen tijdens het onweer de blik6em op de R. K. kerk. tenge volge waarvan do clectrische installatie van het uurwerk werd beschadigd. De heer Lammcnberg, die in do kerk werkzaam was, word zoo door den schrik bevangen, dat geneeskundige hulp moest worden ver leend. Militair gedood. Arnhem, 4 Aug. Hedenmiddag om streeks 6 uur woedde boven Arnhem een hevig onweer. De bliksem sloeg in op de ponton van het bootenhuis, gelegen in de nieuwe haven. Op de pontons bevonden zich vier dames en een heer die juist van een kanotocht terugkeerden. Alle vijf wer den door den bliksem getroffen. Een van hen, de 24-jarigo heer J. Altcna, wonende te Eindhoven, thans in militairen dienst te Arnhem, werd gedood. De vier dames kwamen er met lichte ver wondingen wonder boven wonder goed af. Zij zijn naar het gemeentelijk ziekenhuis te Arnhem overgebracht. BLIKSEM INGESLAGEN. Hoornaar, 4 Aug. Hedenavond om streeks 7 uur is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer Brouwer te Ott- land. Het achterste gedeelte van het huis brandde geheel uit. De schade bedraagt ongeveer zeven duizend gulden en wordt door verzekeriug gedekt. Eist, 4 Aug. Tijdens het zware onwe- der, dat hedenavond boven de Betuwe woed de, is de bliksem ingeslagen in de kapi tale hofstede van den heer van Dijk te Driel bij Arnhom. Eenig vee kwam in de vlam men om. De geheele inventaris, benevens de inboedel, werd een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. INBRAAK IN HET STATION TE ALPHEN. Goederen gestolen A1 p h e n a/d. R ij n5 Aug. In den afgc- loopen nacht hebben dieven zich door ver breking van een ruit toegang verschaft tot de goederenloods van het Staatsspoorweg- station 'te Alphen a/d. Rijn. Verschillende pakken en balen hebben zij opengebroken en goederen daaruit ontvreemd. De juiste waardo van de gestolen goederen kon nog niet worden vastgesteld, doch het laat zich aanzien, dat die niet onbelangrijk is. De poliie stelt een onderzoek in. HET VERJAARFEEST VAN H.M. EE KONINGIN-MOEDER. De voortzetting der feesten in Baozn. Ba am. Maandagmiddag werden de Oranjefeesten op den Stationsweg voortge zet met een ringstekerij op het losse paard en in versierde karretjes. Gedurende deze feestelijkheid, welke opgeluisterd werd door een muziekkorps, was die weg en de on middellijke omgeving daarvan één groote mcnschenmassa. Zooals gebruikelijk maakt de Koninklijke Familie dezen middag door de gemeente een rijtoer, die ook nu weer plaats vond. om ruim drie uur arriveerden de Konin gin-Moeder, de Koningin en Prinses Juliana in één auto, gevolgd door twee auto's, waarin dames en hccren van Hofhouding gezeten waren, aan den Stationsweg, al waar het Hooge gezelschap enkele oogen- blikken ter zijde van den straatweg de ring stekerij in oogcnschouw nam, om vervol gens onder luide hoera's van het publiek den rijtoer voort te zetten. In de gemeente heerschle den verderen middag en avond een ongekende drukte; de feeststemming liet niel6 te wenschen over en voorzoover ons tor oorc kwam, vond geen enkele onregelmatigheid plaats. Om acht uur des avonds vond op den Brink wederom een concert plaats, waar voor evenals des morgens ook titans weer de belangstelling groot wa6. Na afloop van dit concert bood bet Ge meentebestuur op het weiland van den heer Haarman aan den Eemweg het ge bruikelijke vuurwerk aan, waarvoor de be langstelling naar onze meening wel het grootste genoemd mag worden. Een zestien tal nummers werden op vlotte wijze ontsto ken; bet laatste nummer was een decora tie ter eero van H.M. de Koningin-Moeder met de woorden: „Leve onze Hooge Am- bachtsvrouwo". H.K.H. Prinses Juliana woonde dit vuurwerk bij. Op het terrein waren gereserveerde plaatsen voor het Ge meentebestuur, Raadsleden. Besturen van verecnigingen en alle gemeenteambtenaren. Het meeste publiek bevond zich op den Eemweg, terwijl voorts nog in den theetuin „De Watermolen" velen het vuurwerk ga de 6loegen. Tot laat in den avond bleef de drukte in de gemeente aanhouden; op do beide sta tions was het ook buitengewoon levendig. Do politie had een zwaren dag; het ver keer werd uitstekend geregeld. Hulde daar voor. AUTOMOBILISME De Plymouth mt geruischlooze versnellingsbak en freewheeling De Chrysler automobielfabrieken hebben een wagen met bijzondere constructie in den handel gebracht, welke op de automo- biclmarkt wel eenig opzien zal baren. Be halve dat doze nieuwo wagen do Ply mouth een geruischlooze versnellings bak heeft, waardoor men zonder gebruik te maken van de koppeling kan overscha kelen van de eerste naar de tweede en de derde versnelling, heeft deze auto, welke gcrandschikt is in de lagere prijsklasse, een freewheeling, waardoor het mogelijk is dat men bij groote snelheid gas kan af sluiten zonder dat daardoor de vaart van den wagen direct vermindert. De nieuwe constructie van het overschakelen zonder de koppeling te gebruiken kan met een enkele knop, welke op het dashboard is aangebracht, buiten werking worden ge steld. Dit verdient o.a. aanbeveling bij het bestijgen van hellingen. Deze nieuwe wa gen, welke reeds in grooten getale wordt geproduceerd voor do maand Augustus alléén 30.000 wordt voor Amersfoort en omstreken gedemonstreerd door den heer Molenaar, die ons ook een en ander van deze Plymouth heeft laten zien. Wij merk ten daarbij o.m. op, dat do motor in veeren is opgehangen, zoodat schokken bij het op trekken van den wagen niet worden over gebracht op het chassis en het carosserie. Het chassis is dubbeldoorgcbogen, hetgeen de vaste ligging op den weg ten goede komt, terwijl de wagen voorts is voorzien van vier hydraulisch werkende remmen. Het behoeft dan ook zeker geen betoog dat deze noviteit op de automohielmarkt in het teeken der belangstelling staat! WATERPOLO. KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE U. P. Z„ B. Z. C. B.—Neptunus. Donderdagavond wordt te Bilthoven ge speeld de wedstrijd Z.C.B.—Neptunus om het kampioenschap van de 2c klasse U.P. Z.B. Gelijk bekend werd Neptunus ongeslagen kampioen van de 2e klasse A, terwijl Z.C.B. kampioen werd van de 2e klasse B. De return wedstrijd NeptutiusZ.C.B. is vastgesteld op Dinsdag 11 Augs. in de Zweminrichting. De vereeniging die uit deze 2 wedstrijden de meeste punten behaalt promoveert zon der promotiewedstrijden,naar de le klasse. Gezien do sprekende cijfers, waarmede Neptunu6 hare wedstrijden won vertrouwen wij deze vereeniging volgend jaar in de lc klasse te zien spelen. DE BURGEMEESTER UITSTEDIG. Dc burgemeester h^eft de gemeente voor eenige dagen verlaten. Wethouder Ruiten berg treedt op als waarnemend-burgemees ter. DE REVUE „HALLO HIERHEEN!" Zooals roeds gemeld, zal op Maandag 17, Dinsdag 18, Woensdag 19 en Donderdag 20 Augustus in dc Groote Schouwburgl )ge, aan den Vlasakkenveg, tegenover garage Nefkcns worden opgevoerd de Hollandschc Rsvue „Hallo Hierheen!" van Rido in 1 proloog en 18 tafcreelcn. Medewerkenden zijn o.a. Lou Bandy en Roosje Köhler. Het gezelschap bestaat uit 10 personen, waar onder het wereldberoemde Dicksonbaliet. Johan Kohier de ex-directeur van het vroe gere gezelschap van Henri ter Hall voert d? directie, terwijl Bob Peters, vroeger ma nager van Louis Bouwmeesters Revue, de zakelijke leiding heeft. Wij komen op deze Revue nader terug. Voor de kinderen wordt op Woensdag 19 Augustus een kinderrovuo opgevoerd, geti teld: „Dc avonturen van Micky Mouse". „DE WANDELAAR". Zooeven verscheen hij den uitgever A. G. Schoonderbcek te Laren de Augustus aflevering van „De Wandelaar", maand blad, gewijd aan natuurstudie, natuurbe scherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven cn toerisme. J. Vijverberg is een prettig gids, die ons nader brengt tot de landschappelijke beko ringen van zijn geliefde Schouwen, terwijl J. Daalder Dz. ons voor gevaarlijke plan ten als bilzenkruid cn bitterzoet waar schuwt. Dat er ook in onze Oost wandel- mogelijkheden zijn, wordt ons duidelijk ge maakt door S. Kalff. Jan Veldman drijft con beetje den spot mot de excessen van sommigo „hack-to-nature"-mcnschcn cn Ni co Tinbergen vertelt uitvoerig vain zijn er varingen, die hij hij blauwe reigcre heeft opgedaan. Waptonk haalt herinneringen op aan een prachtig gebied in Overijscl, dat verloren is gegaan: de Weitemanslandcn. Door W. A. P. Smit worden wij meegeno men naar Hollands duinrand cn A. C. de Koek vraagt onze aandacht voor astrono mische verschijnselen in de Augustus maand. B. V. Zwegers weet de lezers te suggereeren, dat het bosoh in alle seizoe nen aantrekkelijk is, terwijl D. van Sijn ons brengt naar dc beroemde aalscholver kolonie in de eendenkooi bij Lckkcrkcrk. De redacteur, Rinke Tolman, deelt ten slotte bizonderlicdcn mede omtrent den in teressanten rouwvlinder: Zcuzera pyrina. Uitvoerig is weer de afwisselende rubriek Van en voor dc lezers (natuurhistorisch al lerlei). Tientallen illustraties zijn ouderge woonte tusschen den tekst gestrooid. SCHOUWBURG AMICITIA. Abonnementsvoorstellingen. Naar wij vernemen, heeft het bestuur viin Amicitia het voornemen om in het komen de winterseizoen wederom zes toonee'voor stellingen in abonnement te geven. Behalve dat het bestuur reeds contracten heeft af gesloten met de N.V. Vcreenigd Rolter- damsch Hofstad-toonecl cn de N.V. Het Schouwtooncel, zal het nog in nader over leg traden met de meest bekende gezel schappen. Indien de animo voor deze voor stellingen dU6 groot genoeg is, zal onze ge meente dus dezen winter ook niet versto ken blijven van behoorlijk tooncelspel. TERAARDEBESTELLING T. BEVERLOO. Een sympathiek man Is met hem heengegaan. Zaterdag werden hier eenige regels ge wijd aan dezen overledene, hoofd van do openbare school Centraal 7e en 8e leerjaar. Bij de teraardebestelling op do algemeene begraafplaats waren gisteren vele personen uit de onderwijzerswereld, vele leerlingen, oud-leerlingen en vele persoonlijke vrien den aanwezig om zich aan te sluiten ach ter de lijkbaar. Hierbij was een deputatie van de Vereeniging Hoofden van Scholen, het. bestuur der Oudercommissie van ge noemde school, de burgemeester en de schoolarts dr. Van der Hoeve. Aan de groeve sprak een der familieleden woorden van afeclieid van den overledene, hem noemende „een hartelijke, trouwe kerel". Vervolgens wendde zich de burgemeester eei'st tot de weduwe en haar zoon met woorden van hooge waardeering voor den overleden echtgenoot cn vader, en richtte zich voorts tot de aanwezige leerlingen en oud-leerlingen, die thans mogelijk voor de eerste maal zoo iets bijwoonden. Ze zouden daarvan wel een plechtigen indruk mede- nemen. En die indruk zou des te beter zijn, wanneer zij lang het beeld van dezen zoo goeden man zouden bewaren. De heer A. Veen, oud hoofd der lagere school Puntenbuj'gerlaan, heeft den overle dene aan die inrichting werkzaam gezien, toen deze in Amersfoort kwam. IIij schetste hem als een goed mensch, een bekwaam on derwijzer, man uit één stuk, vau opgewek- ten, vroolijkcn aard, bij de leerlingen ge liefd, voor hen een waar vriend in en bui ten de 6chool. Een persoonlijke vrend dankt den over ledene voor den van hem ondervonden steun in moeilijke oogenblikken. De heer G. A. L. Spelberg sprak tot de weduwe ook namens de collega's bij het U. L. O. en de oud-leerlingen daarvan, die indertijd het onderwijs cn den omgang van den overledene daar mochten genieten. Niet alleen legde de overledene zich toe op het geven van uitstekend onderwijs, maar tevens streefde hij naar karaktervor ming. Zijn aandenken zal in dankbare her innering blijven. De heer T. Boer richtte zich tot dc We duwe namens collega's, leerlingen cn oud- leerlingen van Centraal 7e en 8e leerjaar. 20 jaar heeft spreker den ontslapene ge kend cn steeds was dc waardeering voor den onderwijzer en voor den mensch gegroeid. Dc beste herinneringen zijn te bewaren. Hierop dankte mevr de weduwe Bever- loo ook namens haar zoon voor de lieve woorden aan haar man gewijd. Ongeveer vijftien bloemstukken dekten de baar, waarbij van de collega's van de school, en van leerlingen en oud-leerlingen. Ook waren er van de vereeniging Hoofden van Scholen cn dc oud collega's bij het U. L.O. AANRIJDINGEN. In de Langestraat. Gisteren heeft in de Langestraat een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's welke, komende uit verschillende richting, beide op hetzelfde moment een stilstaande kar wilden passeeren. De ma- terieele schade is onderling geregeld. Tengevolge van de gladheid is, eveneens in de Langestraat, een auto geslipt, waar door deze tegen een stilstaande vracht auto aanbotste. Deze laatste kwam daar door in beweging en reed tegen een bak fiets, welke via het trottoir tegen een win kelruit botste, met het gevolg dat deze vernield werd. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Petrus Regticn, 6S jaar, echtgenoot van Maria Elisabeth Froonhof. Gehuwd: Johannes Andreas Blok en Jo hanna Maria Elisabeth Galjaard. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in dc zweminrichting alhier bedroeg hedenmor gen 70 graden. Diploma's. Het diploma werd behaald door Otto v. d. Gronden, Gesina M. Heiligers cn Mo tie Döbkcn. D ag e 1 IJ k 9 City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Een kus uit wraak." Museum Flehite. Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Ver. Rcgentessclaan Dinsdags van 2—3 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleszaal en Bilbliotheek. Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nicuwstraat 24 Vredesbfbliotheek, Arnh. weg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 33 Aug. School voor Wijsbegcorle, prof. dr. Heidegger uit Freiburg over „Sein uud Zeit". L FOSCO per 1/1 flf 1.50 per y2 flf 0.80 Waaier bisquits te gebruiken bij ijs f 0.35 per ons. 7, 8 en 9 Aug. Hooglandscheweg, Circus Gleich. 9 Aug. Birkhoven. Grasbaan-wedstrijden voor wielrenners. 10—15 Aug School voor Wijsbegeerte, prof dr. Jordan over Levenswetten. 16 Aug Birkhoven, Motorgrasbaanwed- strijden, 2 uur. 16 Aug. Zweminrichting, Nationale zwem wedstrijden van de A. Z. en P. C. 17. 18, 19 en 20 Aug. Schouwburgloge Vlasakkerweg, opvoering van de revue „Hallo Hier been". 17—22 Aug. School voor Wijsbegeerte, dra. W. Tenhaeff over „Levensvragen in het licht der parapsychologie". 24—27 Aug. Markthal, Floralia-tentoon- stclling. 24—29 Aug. School voor Wijsbegeerte, dr. Bierens de Haan over „De vraag naar het beginsel onzer levensleiding'" 25—27 Aug. School voor Wijsbegeerte, dr. Oldewelt over „Het verband tusschen karak ter en overtuiging bij Plato". 29 Aug.—3 Sept School voor Wijsbegeerte, prof. dr. v. d. Bergh v. Eysinga over Hegel. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. CIRCUS GLEICH CONTRA HET JACK LONDON VERBOND. Het circus Gleich heeft aan het secreta riaat van het Ned. Jack Londen Verbond een open brief gezonden met den volgenden inhoud: Het is ons opgevallen, dat u geregeld in dc steden waarin wij onze gastvoorstellin- gen geven een eigenaardige advertentie doet plaatsen: „Bezoekt geen circus". Naar aanleiding hier,van meen ik U het volgende te moeten mededeelen. Dc text van uw annonce tegen circus Gleich is geheel en al zonder grond. Als vereeniging van intelligente dieren beschermers moest u toch eigenlijk zoo ver standig zijn, om u eerst volledig op do hoog te te stellen, van de gunstige wijze waarop in ons circus de dieren verzorgd worden, alvorens uw lasterpraatjes in de wereld te zendon. De beschuldigingen welke u ons ten laste legt, vallen echter toch weer op u zelf terug. Als u de dagbladen in Holland gelezen hadt, zoudt U zelf moeten toegeven, dat er van meer competente zijde telkens weer op ge wezen wordt, dat bij Circus Gleich de ver zorging der dieren voortreffelijk is. Het is toch ook voldoende hekend, dat het circus Gleich zijn dieren een prima voeding geeft! Dat is immers toch ook in zijn eigen belang. En dat de dieren het bij ons best schikken kunnen, blijkt ook wei uit hot groote aantal jonge dieren, dat in ons die renpark geboren wordt. 100% van uw opmerkingen hebben ten doel, of liever gezegd willen probeeren den Circuskoning schado te berokkenen, maar deze zijn van zeer fanlastisclicn en verou derden aard. De Circuskoning is zelf ccrelid van de Vereeniging tot Bescherming van dieren en als alle dieren het zoo goed hadden als bij ons, dan zou het voor hen een paradijs op aarde zijn. U kunt alleen dan eerst ideaal werken, als u voor een goede zaak vecht. Toen ik uw annonce las, was mijn eerste gedachte: „Waar halen toch de mcnschen den moed vandaan om zoo te spreken?" Ik heb steeds achting gehad voor het Jack London verbond, zooals ik deze heb voor alle verecnigingen tot Bescherming van Dieren en ik ben de gedachte toegedaan, dat uw hoofdbestuur uw zinloos handelen zeker niet op prijs zal stellen. Wanneer u inderdaad nuttig werkzaam wilt zijn en voor arme dieren wilt strijden, ondersteunt u dan liever den Anti-trekhon- denbond. Ik kan niet voldoende uw aandacht op deze arme dieren vestigen maar werpt u toch niet uw beschuldigingen op een inrich ting waar men werkelijk de dieren be schermt. Daarmode blameert u uzelf. Circus Gleich is een inrichting waar die reu beschermd worden cn Julius Gleich staat boven dergelijke heleedigingen. Ik voelde mij echter verplicht u bovenstaande regelen te schrijven. JEAN HOPPE. Chef van den Persdienst Circus Gleich.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 3