PIANO'S DE MOEILIJKHEDEN IN HET BOUWBEDRIJF Fa R VAN DEN BURG ERNSTIGE AUTOBOTSING ONDER EDE RADIOPROGRAMMA Uit sluiting van Federatieleden te Amsterdam Amsterdam, 16 Aug. Naar bekend is, wordt van de zijde van de Landelijke Fede ratie van Bouwvakarbeiders strijd gevoerd tegen de nieuwe tariefovereenkomst voor het metselbedrijf, welke als resultaat van lang- ÏR. G. Pj NIJHOFF. Verloden week hebben wij aan oen be richt in De Telegraaf ontleend, dit aan ir. G. P. Nijhoff, oud-ingenieur van den Rijks waterstaat, door de Argcntijnsche regee ring was opgedragen een rapport uit te brengen over een nieuws haven te Buenos Aires. In dat berioht werd vermeld, dat de heer Nijhoff zijn bureau heeft te Brussel. Men verzocht thans daze laatste mededee- ling te verbeteren. Ir. Nijhoff iö raadgevend ingenieur voor waterbouwkundige werken en heeft zijn hoofdbureau in den Haag. HOFBERICHT. 's-G ravenhagc, 17 Aug. Aan den disch van H. M. de Koningin en Z.K.H. den Prins ,j.--I- o «<3 iwimigiii en és.tx.n. uuii rrina /rl8in nd„6r r gtn 0p 18 Juli U in rJcr Nederlanden hebben hedenavond ten Teg0",d" sfeven is palelze Het Loo aangezeten Z. Ex. Jhr. V. stolling genomen door den Alg. Ned. Bouw vakarbeidersbond, den Nod. R.-K. Bouwvak arbeidershond en den Ned. ChristelIJkcn Bouwvakarbeidersbond, welke zich op het standpunt stellen, dat de overeenkomst ver betering brengt van het bestaande tarief en dat in deze benarde tijden niet meer zou kunnen worden verkregen, zoodat verscher ping der looneischcn noodzakelijk tot groo- tere werkloosheid onder do bouwvakarbei ders zou leiden. Omtrent de grondoorzaak van het conflict zij er aan herinnerd, dat op een werk aan sc5ë Rijnschip „Poseidon II", schipper Borecl van Oldenaller, opperhofmaarschalk van H. M. de Koningin en mevrouw Borecl. dr. H. P. N Muller, Hr. Ms. gezant te Praag baron Mlchiels van Verduyncn, Hr. Ms. ge zant te Weenen en mr. C. Ridder van Rap pard, Hr. Ms. gezant te Boekarest. RIJNSCHIP GEZONKEN. De bemanning gered. Wemcldinge, 17 Aug. Het Belgl- den Marathonweg de metselaars en opperlie- Deurloo, geladen met zand, Is hedenmiddag den er één week met 1.03 waron uitgeko- "Jdens stormweer op de Oosterscheldc nabij men, nadat de arbeiders zelf aanvankelijk Stavenisse gezonken. De bemanning, be- 110 voor de afgcloopen week hadden ge 9,aandc uit twee koppen, kon worden ge vraagd. Op alvies van den vertegenwoordi- red- "et schip, dat 1093 ton meet, is ver ger van do Landelijke Federatie werd die "toedelijk gebroken en zit 16 Meter onder eisch echter omgezet in een van 10 procent de oppervlakte. De „Poseidon II" was op verhooging van alle tarieven, welke eisch we8 naar Gent. Bergingsvaartulgcn van de lijnrecht inging tegen de overeenkomst tus- schcn de gecontracteerde partijen en da patroonsorganisaties. Dat de overeenkomst verbetering brengt van het bestaande tarief, heeft ook de Fede ratie zelf erkend, doch zij wil geen partij worden bij de collectieve overeenkomst, op handhaving waarvan de patroons echter v- d- Geen, dat op den weg speelde, blijven staan. I door ecn auto, bestuurd door den heer A. firma Hoogenboezem en van der Tak zijn op de plaats des onhcils aangenomen. KIND OVERREDEN. Groningen, 17 Aug. Gisteravond is te Den Boer het vijfjarig kind van den heer Wij verhuron tegen 1 f en f 10.- pcr maand. Arnh. straat. Naar men weet is op het werk aan den Marathonweg de staking geproclameerd, ter wijl hij het werk van Hilte aan de overzijde van het Y en bij een klein werk aan de Al'eesperpoort, alle drie werken van de Met- sclaarspatroonsvcreeniglng N.V. Amcttas 6, de arbeiders zijn weggehaald. B. uit Groningen, overreden. Eenige uren later is het kind overleden. Den chauffeur treft geen schuld. JACHTONGELUK. Eindhoven, 17 Aug. Te Iersel bij Eindhoven i6 de militair M. B. tengevolge van ecn noodlottig ongeval op de jacht van ging deelt men ons thans mede, dat de het leven gekomen. Iemand uit het gezal- aangekondigde uitsluiting van de leden van schap reikte hem ecn geladen jachtgeweer de Landelijke I-ederatic, voor zoover het met gespannen haan toe. Hierbij was de metselaars en opperlieden betreft, met in- loop op B. gericht. Dc gespannen liaan gang van lieden door deze vereeniging is ge- werd door ecn tak geraakt, met hot gevolg, proclanicerd. Eveneens is dit geschied door dat liet geweer afging en B. werd getroffen, de „Sletsclaarspatroonsvereeniging Amsler- dam." Tegenover deze Informatie wordt ons namens de Federatie medegedeeld, dat dc ervaring van hedenmorgen deze is, dat van een uitsluiting geen sprake was, aangezien nergens één man van de Federatie is ge weigerd. Behalve liij de drie genoemde werken dc Fedei'atie deelde ons mede dat het werk aan den Marathonweg vandaag was open gesteld, doch dat daar niemand is begonnen ligt nergens het werk stil. Weinige oogenblikken na het ongeval i6 hij overladen. WETHOUDERSVRAAGSTUK TE ALKMAAR. De R.-K. plegen overleg met de S. D. A. P. In talrijke langdurige conferenties van de Alknjaarscho raadsfracties heeft men een oplossing van de wethouderscrisis gezocht in het benoemen van een college, waarin ecn soc.-dem., een r.-k. en ecn chr.-hist. Amsterdam, 17 Aug. Van de zijde van stuur van „Amstels Bouwvereeni- 2°"^" \ebb®n" het bestuur ging" vernemen wijf dat de mededeeling van de Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders, volgens welke genoemd be stuur de met ingang van heden aangekon digde uitsluiting der leden van de Federatie niet ernstig zou opvatten, geheel onjuist is. - De uitsluiting wordt door genoemde ver-j-'^^ctio^leden telt, is thans^tot eeniging met kracht doorgevoerd, evenals door dc Metselnarspatroonsvereenlglng Am Hoewel de v.-b. partij sterker vertegen woordigd is dan de c.-h., wilde men geen v.-b. wethouder, omdat de burgemeester v.b.-er is en deze partij dus te sterk in het college zou vertegenwoordigd zijn De meerderheid van de r.-k. fractie. sterdam. Tegen het door de Federatie aan haar leden uitgegeven parool, zich niet te laten uitsluiten, zullen beide werkgeversor- ganiaties met kracht optreden; bij cvon- tueelen tegenstand zal dan ook politiehulp worden ingeroepen. VERKEERSONGEVAL TE DRONRIJP. Motorrijder bewusteloos gevon den. de conclusie gekomen, dat ook de oplossing van een soc.-dem., een r.-k. en een c.-h. geen voldoening biedt, waarom men aan die zijde besloten heeft zich uitsluitend tot de S.D.A.P. die zes leden tolt te wen den. Mon heeft thans het oordeel van de S. D. A. P. gevraagd over een door de katholie ken ontworpen gemeenteprogramma, waar bij o. a. alle eenzijdige politiek wordt uit gesloten, waarbij belasting naar draag kracht wordt voorgeschreven, waarbij het aantal boventallige onderwijzers beperkt wordt, gelijkstelling gevraagd wordt met het openbaar vak- en handelsonderwijs, waarbij subsidie wordt gevraagd voor een r.k. verplegingsfonds en rekening wordt ge- Leeuwarden, 17 Aug. Hedenmorgen om uur werd door eenige motorrijders de houden met een gezinsloon. oudste zoon van den timmerman F. N. te Dronrijp, bewusteloos aan den kant van den weg, dichtbij Monaldum, gevonden. Hij liad een ernstige hoofdwonde bene vens ecn wonde in de zijde. Met een auto werd dc jonge man naar zijn ouderlijke (Hbld.) BOERDERIJ AFGEBRAND. Hoogczand, 17 Aug. Dc kapitale boer derij van den landbouwer M. Oldenzicl te woning vervoerd. Wat den jongen man is Kielwindewecr brandde heden tot den overkomen is onbekend, daar hij nog steeds grond toe af. Alle oogst benavens de in- hewusteloos is en niet kan worden ver- boedel gingen verloren. De brandspuiten hoord. I van Hoogczand en Kiel-Windcweer konden Wij vernemen, dat hij zijn verloofde, die tegenover dc vuurzee niets uitrichten, te Berlikum woont, had thuis gebracht. Da oorzaak moet vermoedelijk worden gc- Vcrmoedelijk is hij op den terugweg door zocht in het verepreiden van vonken van een onbekend gebleven auto aangereden. Ziin toestand is ernstig. BRAND TE SCHEVEN1NGEN. Den Haag, 16 Aug. Zaterdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in het perceel Visschers- havenweg 31 te Scheveningen, waar de werkplaatsen zijn gevestigd van de rccdcrij Jan don Duik en Zn. De vermoedelijke oorzaak van don brand, welke de werkplaatsen nagenoeg geheel in aschlegde, moet gezocht worden in het broeien van netten, die daar ter plaatso in een bad worden geolied en dan op elkaar worden gestapeld. Twoe motorspuiten, onder leiding van den diensldocndcn inspecteur, slaagden erin den brand tot het complex werkplaat sen te beperken. DE POSTVLUCHTEN. De P.H.A.F.O. Amsterdam, 17 Aug. Bij do K. L. M. is bericht ingekomen, dat het 32ste retour- vliegtuig, de P.H.A.F.O. Maandag te 1.08 uur uit Mersa Matru is vertrokken en te 10 uur te Athene geland. Om 11.03 uur ver trok hst toestel vandaar en landde te 17.16 uur te Boedapest ecn naast de boerenbeliuizing geplaatste doofpot. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. AUTO TEGEN EEN BOOM. Twee ernstig gewonden. Leeuwarden, 17 Aug. Gistermorgen om ongeveor 11 uur passeerde langs den straatweg Franekcr—Harlingen de heerG. J. Levcrland, afkomstig uit Groningen, met zijn auto, waarin hij zijn 18-jarige dochter meevoerde, het dorpje Hcrbayum. Vermoedelijk tengevolge van ecn defect I aan de stuurinrichting sloeg de auto te- gen een der aan dan weg staande boomen. De bestuurder en tevens eigenaar van de auto bekwam tengcvolgo van deze aanrij ding een gebroken linkerknieschijf en ver moedelijk twae gebroken ribben. De dochter van den heer Levorlaud kreeg door glasscherven ernstige verwondingen aan hoofd en hals. Haar rechtarkaak werd zoo goed als verbrijzeld, terwijl het oor aan dien kant gedeeltelijk werd afgerukt. Togen 1 uur werden de beide gewonden per zijkenauto naar het Diaconesscnhuis te Leeuwarden vervoerd, ter verdere verple ging. De toestand der beide patiënten was licdanochtend nog steeds zorgwekkend. SMOKKELEN IN HET GRENSGEBIED. „De vliegende Hollander" gekortwiekt In de nabijheid van dc olicfabriek te Spyk (bij Lobilh) was een levendig smok- kclverkeer over den Rijn geconstateerd. Een dezer avonden posteerden zich daar om verschillende douane-ambtenaren onge veer 500 M. stroomopwaarts van dc olie- fabriek en zagen, toen zij ongeveer een halt uur daar hadden gelogen, hoe twee perso nen den omtrek afspeurden. Kort daarop bemerkten zij hoe op den tegenovergestel- den Rijnoever herhaaldelijk lichtteekens werden gegeven. Niettegenstaande de ge spannen opmerkzaamheid, konden zij in den donkeren nacht geen geluid van roei spanen ontwaren, tot zij opeens, ongeveer 30 M. voor zich uit, ecn in een zeilboot ge transformeerde roeiboot zagen, die ge- ruigchloos voor den wind voer en ongeveer 300 M. verder stroomafwaarts landde. De beambten kropen voorzichtig door het zand naar de landingsplaats en sprongen toen plotseling te voorschijn. Zij troffen vier per sonen aan, die dc boot reeds verlaten had den en, beladen met zakken, gereed ston den op hun rijwielen te slappen. In de boot zelve bevonden zich nog twee personen, waarvan er oen te water sprong en de an der trachtte de boot met een roeispaan van don wal te stooten, maar toen de beambten dreigden te zullen schieten, kwam de smok kelaar in het natte element spoedig op het •'rogc. terwijl da andere zich met de boot op genade of ongenade overgaf. liet bleek, dat de aangehoudenen 150 Kg. koffie, tabak en clgaretton bij zich hadden. Tweo van hen waren in het bezit van een alarmpistool, blijkbaar met de bedoeling cvcntueele douanebeambten schrik aan te jagen, waaruit wol hut: onervarenheid bleek zegt het Ubld. daar zulks natuurlijk door dc douanebeambten onmiddellijk met -i'hcro beantwoord zou worden Intusschcn is aan het smokkelbedrijf van „De Vliegen de Hollander zooals de Duitschers de ge heimzinnigc boot, die hun reeds zoo vaak verschalkt had. noemden, oen einde geko men. MET EEN MES GESTOKEN. Groningen, 17 Augustus. Toen gister middag de 17-jarige van Dijk uit Marum en de 19-jarige C. Pypker, eveneens uit Ma rum naar huis terug fietsten, kregen zij te Zevenhuizen om een onbeteekenende zaak ■■voorden. De ruzie ging zoo hoog, dat van D. mot een mes P. 3 steken toebracht, waar van een zoo diep ging, dat het mes de long raakte. De jongen werd naar het academi sche ziekenhuis te Groningen overgebracht waar bij ter verpleging is opgenomen Zijn toestand was hedenmorgen ernstig. De po litie te Zevenhuizen heeft de zaak in han den. ONTEIGENING. Ingediend is ecn ontoigeningsontwerp voor den aanleg en dc verbetering van een weg van Eindhoven naar Veldhoven, in dc gemeenten Eindhoven en Veldhoven. Dc bestaande weg zal nagenoeg geheel worden gevolgd, behoudens eenige bocht afsnijdingen. De rijbaan is buiten de be bouwde kommen gedacht ter breedte van 550 M., met ecn rijwielpad ter breedte van 2 M„ voor zooveel mogelijk gelegen buiten de boomenrij. Voor de bebouwde kommen is de rijbaan gedacht op 1.50 M. met rijwiel paden ter breedte van 0.60 M. aan weers kanten. VERDUISTERING VAN 20.00#. Een edel trio, N ij m e g c n, 17 Aug. Op verzoek van de recherche te Nijmegen zijn gisteren door de politic te Rotterdam aangehouden, toen zij per vliegtuig van Antwerpen aankwamen, zekere L. diens vrouw en zoon, onder ver denking 20.000 verduisterd te hebben, ten nadeelc van een Duitsche kennis, die dit geld gedeponeerd had op een bank te Nij megen. L. had dit geld gciiid op een volmacht van den Duitschen eigenaar en heeft het geld ten eigen bate benut. L. was een vriend van den gepension- neerden musicus M. uit Biiren. Deze laat- stj had op een bank te Nijmegen ƒ20.000 gedeponeerd en toen L. hem wijs gemaakt had, dat dit geld niet meer veilig stond, wist deze van zijn vriend een volmacht te krijgen om het geld in Holland te halen. M. gaf hem die volmacht en L. inde hat be drag ad ƒ20.000. Hij keerde niet terug naar Büren, maar bleef in Holland en liet zijn vrouw naar hier komen. M., die zich be drogen achtle, waarschuwde de politie te Nijmegen, die onmiddellijk signa! araenten van L„ diens vrouw en zoon liet versprei den door Luxemburg, Belgié, Frankrijk en Nederland. Het drietal heeft zich ongeveer een maand weten Ie verschuilen maar werd Zondagmiddag gesign.alaord in Rotterdam. Hier werden zij aangehouden en vandaar naar Nijmegen overgebracht. Maandagmorgen onderging het drietal een scherp verhoor bij het hoofd van dc rechcrcha inspecteur v. d. Pool. L. deelde mede, dat het geld verborgen lag in oen bosch onder Vonray; toen de in speel aur hem aanbood het geld met den politie-auto te gaan halen, maakte L. weer bezwaren. De politie ging ioen tot fouilleoring van de drie vordachtcn over en vond in het vest van den zoon van L. nog 18.000 in- ganaaid. Dit geld werd in beslag genomen. Vader, moeder en zoon zijn bij de politic in bewaring gesteld en zullen aan de justi tie te Arnhem worden uitgeleverd. WAARZECSTERS ALS RECHERCHEUR. E.'nigcn tijd geleden vermiste dc winke lier J. v. d. B in de KatwIJkechobuurt te Pijnackcr een bedrag van 900. Do veld wachter bemoeide zich met de zaak en on derwierp een buurman van dan winkelier T. de G., aan een streng verhoor. De G. wist echter aldus het Volk een volle dig kloppend alibi op te geven, daar hij In den tijd, dat het geld waggenomen moest zijn, te Ammenelof vertoefd had. Een paar dagen na dit verhoor werd het geld teruggevonden in dc woning van den winkelier, die 't varmiste, verstopt in een klok. Van deze vondst hoeft echter dc po litic te Pijnackcr geen kennisgeving ont vangen, dan nadat de aanvankelijke ver dachte De G er haar van op da hoogte had gebracht. De familie v. d. B. gelooft nog steeds dat hot geld is weggenomen en la ter door den berouwvollen dief is terugga- bracht en in dc klok werd weggestopt. Zij grondt deze overtuiging op de uitspraken van ecn tweetal waarzegstars, die een sig nalement van den dief hebben opgegeven en beweerd hebben, dat het geld vóór een bepaalden datum zou wordan terugge bracht. De buurman De G. acht zich door de ten onrechte op hem gevallen verdenking ln zijn goeden naam aangetast en heeft zich ter verdediging zijner belangen gewend tot een Haagschen advocaat. TWEE ARBEIDERS OMGEKOMEN. Door het drinken van ondeug delijk water. Groningen, 17 Aug. Door het drinken van ondeugdelijk water zijn twee arbeiders, werkzaam bij het bouwen van een nieuwe brug over het Reitdiap onder Dorkwerd voor den nieuwen vaarweg van Groningen naar de Zuiderzee ongesteld geworden en met typhus in de barakken van het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen opgano- men, waar zij beiden zijn overleden. De slachtoffers zijn de 21-jarige J. Ro- zema te Groningen en de 30-jarige A. Ru ber uit Hoogkerk VRAAGT UWEtMy"^ WINKELIER or NV HUISKO tclTToo AMERSFOORT de bedroefde weduwe, de treurende kinde ren, den ouden vader en de hoogbejaarde moeder, evenals voor zijn broeders en zus ters. Ook spreker bad allen Gods vertroos tingen toe. De laatste spreker was de heer Bou- huis, uit Luntereu, zwager van den over ledene, die den overledene schetste als een waar christen, die steeds bereid was ande ren van dienst te zijn Ook was aanwezig prof. dr. H. Visschcr, uit Utrecht. Nadat de haer Rappard, uit Zutphen, na mens allen had dank gezegd voor de laatste eer, zijn broeder bewezen, verliet de groote schare, diep onder den indruk, den doodenakker. Ds. J. H. TH. RAPPARD t De teraardebestelling had onder groote belangstelling te Barneveld plaats Barneveld, 17 Aug. Wel treffend is hier hedenmiddag aan het licht gekomen, hoeveel vrienden onze vroegere predikant dr. J. H. Th. Rappard, in den nacht van Woensdag op Donderdag j.l. zoo geheel on verwacht te Hasselt, op 39-jarigen leeftijd overleden, te dezer plaatse nog bezat. Tegen 12 uur was zijn stoffelijk overschot per Iijkauto van Hasselt naar hier overge bracht, waar het ten huize van den heer J. G. Kruijsbergen, een intiem vriend van den overledene, werd binnengedragen. Hier kwamen tovens de naaste familieleden en enkele ecnoodigden bijeen, terwijl het lijk tegen half twee weer werd uitgedragen, om naar de algemeen© begraafplaats te wor den overgebracht Dc kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier had dc welwillendheid gehad het catechisaticeebouw aan de Gasthuisstraat beschikbaar te stellen voor corporaties en vrienden van den overledene, om den lijk stoet af te wachten cn er zich vervolgens bij aan te sluiten. En tegen kwart over twee ongeveer bereikte de lange stoet den doodenakker. Nadat de mee enkele bloem takken bedekte lijkkist in de groeve was neergelaten, trad als eerste spreker naar voren ds. G. van Montfrans. predikant der Ned. Herv. gemeente alhier, die herinnerde aan do prettige samenwerking die spreker met den overledene hier had mogen heb ben. Verder wees hij op het vele, dat wij len ds. Rappard ook voor de kerkelijke ge meente alhier heeft gedaan. Spreker eindigde met de wedu\ye cn de kinderen kracht van boven toe te bidden bij dit voor hen zoo zware verlies. De tweede spreker was de heer J. Voge laar, kerkvoogd te Dinteloord, die mede na mens den kerkeraad aldaar, den overleden predikant warmen dank bracht voor de wijze, waarop hij zich van zijn plicht als voorganger der gemeente heeft gekweten. Daarop trad naar voren de heer Schipper, hoofd der Chr. school "te Dinteloord. die het groote verlies schetste, dat die gemeen te ook op onderwijsgebied heeft geleden door het sterven van den beminden herder cn leeraar. Vervolgens sprak dr. Siddró, uit Noord- wljk, die, als voormalig lid van den ring Zevenbergen, uiteenzette het vele werk dat nu wijlen ds. Rappard als ringpredikant heeft verricht. De vijfde spreker was ds. Batelaan, pre dikant bij de Ned. Herv gemeente alhier, die, namens den kerkeraad te dezer plaatse, een woord van afscheid tot den betreurden doode richtte, waarna hij woor den van troost sprak tot de weduwe, de kinderen, en de hoogbejaarde ouders van den overledene. Verder voerde hot woord de heer J- G. Kruijsbergen alhier, als huisvriend van den beminden doode, terwijl do heer B. J. 't Jong, hoofd der Herv. Chr. school, den afgestorvene herdacht als vriend dier school, voor welker belangen hij steeds op de bres stond. Voorts schetste ds. Ottcvanger, Nod. Herv. predikant te Kampen het groote verlies voor deze kerkelijke gemeente. Immers 6 Sept. a.s. zou ds. Rappard aldaar zijn in trede doen, doch hoe treffend is hier op nieuw gebleken, dat de mensch wikt, doch God beschikt. Dan trad naar voren de heer Rappard, uit Zutphen, broeder van den overledene, die er op wees hoe groot het verlies is voor Vier gewondentwee auto's vernield Lichtvaardig chauffeursschap Ede, 17 Aug. Hedenavond omstreeks zes uur is een luxe auto op den Otterloscheweg onder Ede in een bocht met volle vaart te- een een vrachtauto gebotst Dc vrachtauto werd zwaar beschadigd, terwijl de luxe- aqto geheel ln elkaar werd gedrukt. Do vier inzittende jongelui van de luxe auto werden allen gewond. Hun verwondingen bleken later, wonder boven wonder, niet van ern- stiaen aard te zijn. Omtrent de toedracht van het ongeval vernemen wij nog het volgende: Een groep je jongelui, twee jongens van 15 jaar en twee meisjes van 17 jaren, waren op ecn fietstochtje een kennis met zijn auto tegen gekomen. Deze, zekere G. uit Groningen, had zijn wagen daarop even aan het jeug dige gezelschap afgestaan om een ritje in de omgeving te maken. Do 15-jarige A. F. uit Apeldoorn, die, zooals vanzelf spreekt, geen rijbewijs bezat, ging vervolgens ach ter het stuur zitten om met de drie anderen in den omtrek te gaan toeren. Eenigen tijd ging alles goed. totdat het ventje in den bocht van den Otterloscheweg het beheer over de stuurinrichting verloor en tegen een tegemoetkomende vrachtauto opbotste met bovengenoemd gevolg. De commissaris van politie te Ede. de heer Hulsman en de majoor der rijksveld- wacht C. de Vree waren spoedig na het on geval ter plaatse. Ook een ziekenauto was spoedig aanwezig De vier jongelui, die he vig bloedende verwondingen hadden beko men, werden naar de doktoren De Haan en Heymans vervoerd, die geneeskundige hulp verleenden, terwijl ook dr. Hoekstra assis tentie verleende. De gewonden waren allen bij kenni6. Twee der jongelui, die alien in Ede logeerden, konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren. De andere twee werden door hun ouders gehaald, cn konden even eens naar hun woning terugkeeren. Woensdag. Hilversum (1875 M.) V.AJLA.-uitzen- ding. 6.457.— en 7.307.45 Gymnastiek. 8.—9.30 Gromofoon. 9.30 Orgelspel. 10.-— Morgenwijding door den V.P.R.O. 10.15 „Onze Keuken." 11.05 VoJks-Universitcit. 11.35 Gramofoon. 12.— V.A.R.A.-scptet. 2.15 Coöperatie-kwartiertje. 2.30 Gramofoon. S.30 „Maak het zelf." 4.30 Voor kinderen. 5.15 Vooravondconcert door het septet. 6.— Kerk en Vrede. 6.15 Vervolg concert. 7.— Volks-Universiteit. 7.30 Joodsch uurtje. 8.30 Concert door liet V.A.R.A.-ensemble. 9.— Tooneel. 10.— Zang en piano. 11.1512.Gramofoon. Huizen (298 M.) N.C.R.V.-uitzcnding. 88.15 Schriftlezing. 8.159.45 Morgenconcert. 10.30—11.— Ziekendienst. 11.—12.— Harmonium-bespeling 12.1512.30 Gramofoon. 12.30—2.— Middagconcert. 2.—2.30 Gramofoon. 2.30—3.— Lezing. 3.—4.30 Solistcnconcert. 4.30—4.45 GK«.mofoon. 5.-6.— Kinderuurtje. 6.—6.30 Friesche lezing 6.307.— Onderwijsfonds voor dc Binnen vaart 7.—7.30 Lezing. 8.10.45 Kwintet-concert. 10.45—11.30 Gramofoon. WSBSm Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL: Een fijn blik zalm of sardines Een enorme sorteering in den IJMUIDER VISCHHANDEL Utrcchtschcstraat 49. Tel. 92

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7