INTERNATIONAAL ARBEIDERS ZWEMFEEST BE BONDSVERGADERING VAN BEN K.N.V.B. KEURIG FIGUURZWEMMEN DE EUROPEESGHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN De Hongaren blinken uit WEST-DUITSCHLAND- NEDERLAND Jonath slaat Berger EEN RUSTIG JAAR Hollandia toch nog tweede klasser? De Duitsche gasten op bijna alle nummers de meen deren Vanaf het N.V.-Huis te Utrecht bracht de spoorw.-muziekver. D.E.S. do deelnemers eD belangstellenden naar het zwembad de „Liesboech", ahvaar do leider, de heer A, Koppert, voorzitter der afdceling Utrecht N.A.S.B., het zwemfeest met een korte rede opende. Spreker bracht dank aan alle mede werkers en wees er tevens op dat het 't eerste zwemfeest van den N.A.S.B. in Utrecht was. Ondanks het voor zwemmen niet mooie weer was er zeer veel belang stelling; het zwembad had voor deze ge legenhcid een dubbele afmeting UK) M.; de temperatuur was wel niet aangenaam, doch toen in het namiddaguur de zon doorkwam vonden de zwemsters en zwemmers, ge wend in buiten water het al zeer bijzonder. De burgemeester van Jutphaas maakte aan merking op de zwemkleeding en liet de keu ring verder over aan badmeester Mulder. Het zeer groote programma bevatte een 14-tal nummers; om 2 uur aanvangende, verwachtte men om ongeveer 6 uur het eindsignaal van den polostrijd, gespeeld tusschen de Amsterdamsche Watervrienden en de P'reie Schwimmer, Dusseldorf. Ver schillende nummers van het programma hebben wij gevolgd en wij constateerden de meerderheid der Duitschers op bijna alle nummers. Het schoonspringen en het fi guurzwemmen vielen wel het meest in den smaak. De tijden, gemaakt zoowel door dames als door heeren waren niet bijzon der, doch over het geheel genomen kan de Arbeiderssportbond het zwemfeest als ge slaagd beschouwen Men legt zich niet spe ciaal toe op het opvoeren van de snelheden, men beschouwt dit niet als no. één. Even deed het vreemd aan een zwembad zonder de befaamde keerpunten, doch spoedig was men er aan gewend. De resultaten der verschillende nummers laten wij hier volgen: Estalette voor mannen i X 100 M. school slag, 1. Freie Schwimmer, Dusseldorf, 6 m. 2S.8 sec.; 2. Watervrienden, Amsterdam, 6 min. 54.6 sec.; 3. Freie Schwimmer II 7 min. 4.8 sec. 50 Meter schoolslag voor jongens tot 16 Jaar. 1. Karl Gerhard, Dusseldorf, 4S.2 eec.; 2. H. Zwart, Amsterdam, 49.2 sec 3. J. Vorst, Amsterdam, 50.4 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes tot 16 jaar. 1. Dreier, 48.2 sec.; 2. A. Moes, Utrecht, 51.8 sec.; 3. Noe, Utrecht, 55.2 sec. 50 M. schoolslag voor vrouwen. 1. W. Wildenberg, Amsterdam, -18 sec.; 2 T. Binnendijk, Amsterdam, 48.4 sec. 3. T. Lange, Dusseldorf, 49.2 sec. 100 M, vrijo slag voor mannen. 1. Rein6tadtlcr, Dusseldorf, 1 min. 10.2 sec.; 2. H. Lconhardt, Dusseldorf, 1 min. 15.2 sec.; 3. S v Geldcrcn en 4. II. Snelle, beiden 1 min. 31.8 sec. 3 X 50 M. wisselslag voor vrouwen. 1. Freie Schwimmer I 2.16.4; 2. Water vrienden 2.26; 3. Water vrienden II 2.38.8. 100 M. regzwemmen voor mannen. 1. K. Schmitz, 1 min. 30.4 sec.; 2. C. Corcen, Amsterdam, 1.47.8; 3. P. Peeters, Utrecht, 1.55.4. 50 M. rugzwemmen voor vrouwen. 1. Tru'dc Lange, 47.6 sec.; 2. Gcrda Werner, Dusseldorf, 57.2 sec.; N. Timmermans, Utrecht, 1 min. De demonstratie schoonspringen en vooral het figuurzwemmen van de Freie Schwim mer (8 dames, 4 heeren) en de Amsterdam sche dames (een 20-tal) kwamen zeer tot hun recht. De leiding bij het figuurzwemmen was correct evenals de uitvoering^ de Am sterdamsche dames zullen na meer oefe ning het spreken onder de nummers (het elkaar voorzeggen) wel geheel nalaten, zoo als het Duilsche team reeds deed. De polostrijd tot slot hebben wij niet kun nen bijwonen; de belangstelling bleef tot het einde. Het zal de waterpolospelers dan ook niet aan aanmoedigingen hebben ont broken; ook hier was Dusseldorf troef, met liefst 7—1 werd gewonnen. Een handbalwedstrijd. Waren bij het zwemmen over 't algemeen de Duitschers de sterksten, in den handbal wedstrijd heeft de Düsseldorfsche ploeg de meerderheid der Utrechtenaren moeten er kennen. Van do Utrechtenaren is dit een uitstekende prestatie, di er op wijst dat hun handbalploeg in haar spel zeer vooruitge gaan is. Zooals reeds in onze voorbeschou wing was te lezen, in eigen kringen had men wel hoop op een kleine overwinning, zoo i6 het ook geworden. Dc overwinning was klein 2—1, doch van groote beteekenis door het feit, dat de Duitöchers beschouwd worden als de leermeesters van het hand balspel. In verband met de zwemwedstrijden werd deze ontmoeting reed? „in do morgenuren gespeeld De opstelling der ploegen was als volgt Utrecht: v. Eldik Timmermans, v. d. Hurk H. Korvcr, Tcljour, Casius Wolsdorf, A. Korvcr, Mackay, Grütcr. v. d. Akker Lconhardt, Schmitz, Senders, RcinsUtdlcr, Braun Gerhards, Thielcn, Winkc Heinrchs, Tammlcr Nietscho Het begin kenmerkt zich door een gelijk epgaand spel. Door het natte veld is do bal vrij glad en moeilijk to hantecren Utrecht weet eenigszins in de meerderheid te komen en in deze periode ziet Mackay kans op fraaie wijze Utrecht de leiding te geven (10). Nu worden dc Duilschors ster kcr en zijn veel vlugger in hun bewegingen «lan Utrecht. Nog voor de rust weet Düssel dorf gelijk te maken (11). Mot dezen 6tand wordt geru6t Na de hervatting gaat dc strijd gelijk op Beide voorhoedes weten voor doel gekomen de kansen niet te benutten, althans het juiste schct ontbreekt. De ploegen werken hard voor het winnende doelpunt, tot even voor tijd do Utrechtsche linksbinnen Grüter oen kans krijgt en met een fraai schot in den 1.-bovenhoek den Duitschen keeper het nakijken geeft (21). Het einde komt spoe dig na dit tweede doelpunt, tot groote vreug de der gastheeren, welko zeer te spreken waren over dit succes. 2e serie: 1. Mej. Lenkei (Hongarije), tijd J min. 11% sec. 2. Willy den Oude^j ^Holland), tijd 1 min. 12% sec. 3. Miss Dowald (Engeland), tijd 1 min 16 sec. 4. Mile Horrent (Frankrijk). 100 Meter vrije slag heeren. lste» serie: 1. Szekoly (Hongarijo), tijd 1 min. sec. 2. Stcincr (Tsjccho-Slowakije), tijd 1 min. 2M scc. 3. Peterson (Zweden), tijd 1 min. 3% sec. 2o serie: 1. Dr. Barany (Hongarije), tijd 59% sec. 2. Haas (Duitschland), tijd 1 min. 3% sec. 3. Bochensky (Polen), tijd 1 min. 4 sec. 4. Guillini (Belgi). 5. Bancbclli (Itaii). 6. Lesur (Frankrijk). 3o serie: 1. Costolli (Italië), tijd 1 min. 3% sec. 2. Lundhall (Zweden), tijd 1 min. 4 sec. 3. Schubert (Duitschland), tijd 1 min. 4% sec. Watorpolowedstrijdon eorstc dag. Oostenrijk—Zweden 32. Duitschland—Tsjecho-Slowakije 3— 1 Frankrijk—Hongarije 1—12. ATHLETIEK Zus Braun zoowel als Willy den Ouden geslagen maar toch in de finale Dinsdag P a r ij s, 22 Aug. Een groote monschenmc- nigte was heden naar het zwemstadion van Tourelies gestroomd orn daar getuige te zijn van de eerste wedstrijden voor de Euro- peesche zwemkampioenschappen. Laten wij zeggen, dat deze eerste dag groote verrassingen heeft gebracht, en voor Nederland niet van de aangenaamste. Onze Rotterdamsche dames Zus Braun en Willy den Ouden hebben in «*nkele zwem sters zeer sterke mededingsters gevonden. Zus Braun werd in haar serie derde ach ter Mile Godard en Miss Cooper, terwijl Willy den Ouden tweede werd achter de Hongaarsche mej. Lenkei. Wij willen geens zins zeggen, dat onze beide dames kansloos zijn voor de finale, doch het is absoluut itgesloten te achten, dat een Hollandsche overwinning als een vaststaand feit kan worden aangenomen. Dinsdag vindt de fi nale plaats. Wat zeer sterk opviel was het itstekend zwemmen van de Hongaren, zoowel bij do dames als bij de heeren. Om maar te zwijgen van de reusachtige over winning, die het Hongaarsche polozcvent.il heeft behaald op Frankrijk. Als we de twee series voor de dames na gaan, dan vermelden wij dat in de eerste serie Mile Godard direct dc leiding nam, ge volgd door Miss Cooper. Zus Braun lag op de derde plaats. Deze volgorde is precies zoo gebleven. Met flinken voorsprong tikte Yvonne Godard als eerste aan; om de twee de en derde plaats werd fel gestreden, en met slechts scc. verschil bleef Miss Coo per voor. In de tweede serie zwommen slechts twee zwemsters op internationaal peil, n.l. de Hongaarsche Lenkei en Willy den Ouden Mis Mac Dowall (Engeland) werd dorde met aanzienlijken achterstand op mej. Don Ouden. Voor dc f i n a 1 o hebben zich geplaatst de drie eersten uit iedere serie, dus MUc Godard, miss Cooper, Zus Craun, Mej. Lenkei, Willy den Ouden en Miss Dowall. Begonnen werd met cenigc tniningswed- strijden, welke natuurlijk niet racetelden voor het kampioenschap. Hierna kregen de dames een beurt, waarna dc series 100 me ter vrije slag heeren aanvingen. Dc groote teleurstelling was natuurlijk het niet star ten van den sterken Franschman Taris, waardoor we verschoond blijven van een finale tusschen hem en dr. Barany, den sterken Hongaar, die n.b. de cenige wa6 die de 100 meter binnen de minuut zwom. Uit alles is duidelijk gebleken, dat het Euro- peesche kampioenschap hem niet meer kan ontgaan. En als tweede sterke zwemmer op deze 100 meter vrij» slag noteerden wc ze keren Szekely, ook al een Hongaar, die een tijd maakte in zijn serie van 1 minuut 1 sec. De finale 100 meter vrije slag heeren vindt morgen, Maandag, plaats. Hiervoor wisten zich tc plaatsen de Hungaren dr. Barany en Szekely, de Tsjech Steiner, de Zweden Pet- terson en Lundhal, de Duitscher Haas en dc Italiaan Costolli. Vermelden wij tenslotte nog de uitslagen van dezen eersten dag: 100 Meter vrije slag dames. lstc 6crie: 1. Mile Y. Godard (Frankrijk), tijd 1 min 10% sec. 2. Miss J. Cooper tijd 1 min 11% scc. 3. Zus Braun (Holland), tijd 1 min. 12 sec. 4. Mej Sipos (Hongarije). /.- 5. Mej. Lemprct (Yougo-Slavic). Een overwinning der Duit schers met 10 punten M n s t e r23 Aug. (V.D.) - Heden vond te Münster onder vrij groot- belangstelling er waren ongeveer 3500 toeschouwers aanwezig dc athletiek-landenwedstrijd plaats tusschen West-Duitschland en Ne derland, die door de Duitschers met tien punten voorsprong werd gewonnen. Niettemin hebben de Nederlanders uit stekende prestaties verricht en kan men alleszins tevreden zijn met dit resultaat. Uitstekend weerden de Hollanders zich bij het hoogspringen en het polsstokspringen. De prestaties van Eysker en Do Bruin in het discuswerpen mochten er eveneens zijn. de eerste bereikte bijna de 40 Meter. Maar toch steekt dit resultaat wel erg af bij den Duitscher Hoffmeister. dio meer dan 47 Meter ver kwam. Berger en Jonath bekampten elkaar fel, de Duitscher won met 0.1 scc. verschil, v. d. Berge was derde, de Duitschor Hen- drix moest wegens ecu voetblessure op geven. Dc 4 X 100 Meter estafette ging bijzonder snel. Dc tijd van de Hollandscho ploeg be droeg 42.8 sec., toch nog een halve seconde meer dan de West-Duitschc. Zij tenslotte nog vermeld, dat het num mer 110 Meter hordenloop voor den landcn- wedslrljd niet gold, daar met een der hor den een onregelmatigheid schijnt te zijn begaan. Onder de toeschouwers op het Universi teitsterrein bevonden zich zeer vele Hollan ders, die hun landgenooten energiek aan moedigden. De Sportclub Münster 08 zorgde voor een vlotte en regelmatige afwerking Na den athletiekwcdstrijd speelde sportclub Enschede tegen Munster en won met 2—1. De uitslagen van de wedstrijden luiden: Alleen interlandwedstrijden mogen per radio worden uitgezonden 1500 nieter hardloopen: 1. Kilp (W.D.) tijd 4 min. 1554 sec.; 2. Dreseb (W.D.) tijd 4 inin. 16% sec.; 3. Dop (N.) 4 min. 16% sec., 4. Effcrn (N\). 400 Meter: 1. Borchineyer (W.D.) 50% sec.; 2 Sierhuis (N.) 50% sec.; 3. Bcrgmann (W. D.) 51 sec.; 4. Kok (N.). 100 Meter hardloopen: 1. Jonath (W.D.) 10.6 sec.; 2. Berger (N.) 10.7 sec.; 3. v. d. Berge (X.) 11.1 sec.; 4. Hendrix (W.D.) ge blesseerd. Polstokhoogspringon: 1. v. d. Zee (X.) 3.84 Meter; 2. Born (W.D.) 3.74 M.; 3. Oorschot (X.) 3.60 Meter; 4. Bünto (W.D.) 3.20 Meter. Discuswerpen: 1. Hoffmeister (W.D.) 47.26 Meter; 2. Eysker (X.) 30.91 Meter; 3. De Bruin (N.) 39.30 Meter; 4. Vógclin (W.D.) 34.24 Meter. 800 Meter hardloopen: 1. Lcfeber (W.D.) 1 min. 57% sec.; 2. Lyflander (X.) 2 min. 1% sec.; 3. Nieuwland (N.) 2 min. 1% sec.; 4 Glakowski (W.D.). Hoogspringen: 1. Boelfs, Hofman (beiden Nederland) en Elson (W.D.) 1.73 M.; 4. Do Lambirt 1.60 Meter (W.D.). Speerwerpen: 1. Hoffmeister 56.83 Meter; 2. Vögelin 56.23 Meter; 3. Visser (N.) 51.07 Meter; 4. van Meyl (X.) 49.08 Meter. 5000 Meter hardloopen: 1. Schaumburg 15 min. 43% sec.; 2. J. Zcegers 15 rnin. 56% sec.; 3. Siogcrs (W.D.) 16 min. 28 sec.: i. Pe ters (N). Verspringen: Mölle (W.D.) 7.165 Meter; 2. van Wclsencs (N.) 7.06 Meter; 3. De Boer (X.) 7.05 Meter; 4. Kring (W.D.) 6.79 Meter. 4 x 1U0 Meter estafette: 1. West Duitschland met Mölle, Borch- mcycr, Bcrgmann enJonath 423 sec. 2. Nederland met de Boer. van Welse- nes, v. d. Berge en Berger 42.8 sec. Totaal: West-Duitschland 56 punten; 2. Nederland 46 punten. Amsterdam, Zondagmiddag. In het Carltonhotel kwamen hedenmorgen 10 uur de loden van de bondsvergadering van den Koninklijken Nedcilandschen Voetbal Bond in vergadering bijeen. Van de bondsbo- stuunslcden ontbraken de heeren s rolde wey on J Moerman, de eerste wegens on gesteldheid. dp laatste wegens verblijf in het buitenland In zijn openingswoord heotle de voorzit ter dr. D. van Proove de aanwezigen har telijk welkom. Spr. bracht in heiinnerii het vele werk, dat dooi* de afgetreden be stuursleden ir. J. W. Kips en P. Timmer mans. is verricht. In het bijzonder zou men ir. J. W. Kips hier missen ais voorzitter van do bondsvergadering, iemand die vo hoffelijkheid en vol vriendelijkheid de vergadering leidde, maar die de aangcle genheden volkomen beheerschte. (Applaus.) Voortgaande dankte dr. van Prooye de samenstellers van het jaarverslag voor den belangrijken arbeid door lien verricht. D:t is wel een heel rustig jaar geweest, al dus de voorzitter, maar er is toch heel veel belangrijks ook gebeurd In de eeiste plaats dan het werk van de technische commissie in het algemeen en de kcuzecommissie in net bijzonder. Mede dank zij dezen arbeid stemmen dc verrichtingen van ons natio nale elftal tot groote voldoening. Niet al leen hierin ziet spr een vooruitgang van het spelpeil, maar ook denkt hij aan de ver richtingen van verschillende clubs, b.v. Ajax, dat hij cenige malen gedurende dit seizoen heeft zien spelen. Spr. «cnschte Ajax nogmaals geluk met het behalen van den kampioenstitel, iiri is g'komen bij een club, die het ten vol» vo- hen ie. De f:nan- cifn zijn het vorige jaar in zeer gezonden toestand achtergelaten, spr. beveelt in deze de bondsverga icriug aan den financiee'en belangen van kleinere vorccnigingcn aan dacht te 6chenkcn Jaarverslag en commissie- benoeming. Dc leden van de financiecle commissie, de heeren J. D. van Bennekum. L. F. H. Dirkzwager I H. J. Kruizinga. L. J. J. Lo- bach tn A. L. M. Schröder werden bij ac clamatie herkozon. Evenzoo geschiedde bij de benoeming van de leden van de commissie van be roep, de heeren J. F. do Man. P. A. dc Haan, L. J J. Lobach, dr. C. Spoeldcr cn B. II. Vos Dc voorioopige bcgrooting voor het hondsjaar 1931—1032 werd aangenomen. Voorgestelde reglementswijzigingen. Er ontspon ziel) oen ingewikkeld dobat ten aanzien van een voorstel om bij hot niet doorgaan van een wedstrijd wegens afwezigheid van een scheidsrechter van honrb.vege aan de bezoekende vcreeniging do reiskosten te vergoeden voor ton hoog ste 13 personen; indien per spoor wordt ge reisd wordt de prijs voor collectief 3e kla6 berekend. De heer Dorenbos verklaarde zich prin cipled tegen dit voorstel, immers wan neer men de bezoekende verceniging scha de wil vergoeden, dan moet men de ont vangende ciub wegens gemaakte onkosttn reclame, betaling suppoosten enz. eveneens schadevergoeding uitbelalen. De heer C. L. v3n Doorn verklaart zich voorstander in het belang van de kleine clubs, die dergelijko financiecle lasten niet kunnen dragen. De lieer Sajet (bondsbestuur) begrijpt de billijkheid van het voorstel, doch ontraadt wegens practische redenen. Spr. heeft spor tieve en financicelc bezwaren. Hij raadt da bondsvergadering aan genoegen tc ne men met de toezegging van het bondsbe- stuur om te trachten een weg te vinden, opdat in enkele noodgevallen steun kan worden verleend. Xa repliek wordt een amendement inge diend om het woord ..wordon" te verande ren in „kunnen". Ook dit ontraadt hot bondsbestuur Na stemming wordt het voorstel met 38 sternmen voor en 23 stemmen tegen aange nomen, doch daar de verciechto 2/3 meer derheid niet is bereikt, is het voorstel ver worpen. F.enigcn tijd later werd door mr. Rai ma, er op gewezen, dat hiervoor geen 2/3 mperderheid noodig was Het bondsbestuur is die mooning wel toegedaan Aan het ein de der vergadering zegde hei bestuur toe een en ander te overleggen met do rogle- monlscommissie. Na ecnigo reglementswijzigingen van ondergeschikt belang, die nllen werden aan genomen, werd overgegaan tot punt 7 van de agenda het uitzenden van competitie wedstrijden per radio. het verbod dat oertijds inzake den compe titiewedstrijd Ajax—Z.F.C. is ingesteld, op te heffen De heer Jac F. •Lainey betoogt o.m. dat het om technische redenen prac- tisch onmogelijk is to verhinderen, dat dezo uitzendingen plaats vindon. Do heer C. L. van Doorn spreekt zich te ven dit voorstel uit, omdat het de belangen, vooral do tinancicele. schaadt, van do klei ne clubs. Do heer C. A. W. Hirschman (bondsbe- stuursiid) zegt. dat de intorlandcommissie destijds voor de dezelfde moeilijkheden stond. Inderdaad zullen misschien do fi nanciecle belangen van cenige clubs ge schaad wordon, maar de propaganda door de radio is zeer grjot en positief weet spr. dat hierdoor de belangstelling bv. voor de in tornationalo wedstrijden sterk is toegeno men. Het lag echter in de bedoeling om de mccningen van de vereenigingon op dit moment te vragen, omdat zij er in do eer ste plaats bij betrokken zijn. Het voorstel van Be! in stemming geno men wordt verworpen met 24 stemmen voor. "6 stemmen tegen en 10 stemmen in blanco In den vervolge kunnen er dus geen andere, dan interlandwedstrijden per radio worden uitgezonden De leiderscursns amateurisme. en het De radiokweslie. Dp heer J. P. van Bel stelt voor een jaar een proef te nemen om radioultzendingcn niet te verbieden, m.a w. de vereenigingon ziin vrij om een wedstrijd te laten uit zenden. Verschillende sprekers beluigen hun in stemming met dit voorstel en verzoeken In de vergadering van af Jeohng 1 was een tnotie aangenomen, luidende dal deze ver gadering het betreurt, hot. door het K.N. V.B.-bestuur genomen besluit Inzake de amatcursbepalingcn (leerlingen van den trainorscureus) en het bestuur verzocht wordt genoemde zaak opnieuw in bohande- ling te nemen. Dc heer C. A. W. Hirschman (bondsbe stuur) zette de redenen uiteen, hoe het bondsbestuur tot een dergelijk besluit was gekomen In onzen fegemvoordigen tijd .is er behoefte aan leiding en loiders bij bet voetbal De bedoeling is door do leiders- cursussen een groot aantal leiders aan te kweeken, speciaal in het belang van de kleine vereenigingen. Mqn moet dezo zaak niet alleen van amateuristisch standpunt bekijken, het ligt immers ook in do bedoe ling. als liet aantal leiders grooter wordt, do betreffende bepalingen langza merhand op te heffen. De heer Gosschnlk beweert, dat hij reeds heeft hooren spreken, dat een cursist, die tevens iederen Zondag voetbalt, een 16-tal uren per week les geeft aan clubs, dat zou dus een bedrag kunnen worden van f 80.— per week. Spr. is tegen het samengaan van speler en leider zijn in een persoon. Men moet hier de dingen streng scheiden. Verschillende sprekers uiten zich in den- zejfden geest. Tenslotte wordt do motie op voorslol van den lieer Gosschalk gewijzigd in dien zin, dat de laatste alinea vervalt en toegevoegd wordt dat de Bondsvergadering het onge- wcnscht acht, dat leden van den K.N.V.B., die honorarium ontvangen, in welken vorm ook, voor het geven van lessen, deel ne men aan do competities van don K.N V.B. of een zijner erkende bondon. Dc aldus geformuloerde molio werd met aigemecno stemmen aangenomen. In de kwestie van de herziening van het protest A.F.C.Z.V.V. houdt de heer J. J. Grootmevcr een rede, waarin hij tracht aan te toonen. dat door onjuiste behandeling van do protestcommissie Hollandia (Hoorn) de dupe is geworden van dit protest, waar door dp laatste club moest degradeeren naar de 3e klasse. Na langdurige besprekingen wordt ten slotte een motie aangenomen waarin do Bondsvergadering ais haar verwachting uitspreekt dat het bestuur van dan K. N. V. B. aan de vcreeniging Hollandia allo recht Iaat wedervaren zonder daarbij de belangen van andere vereenigingen te schaden. De stemmenverhouding was 34 voor, 7 tegen en 10 blanco. Vermoedelijk zou dit tot gevolg hebben, dat Hollandia alsnog zou promoveeren lot de tweede klase, waardoor de desbetreffen de afdeeling uit 11 clubs zou komen te bestaan. Het volgende jaar zullen dan tweo vereenigingen met de kampioenen der der de klasse promotie-degradatiewedstrijden moeten spelen. Of het zoover komt, valt echter ton zeerste te betwijfelen Hel punt betreffende het voorstel van het bestuur om royementen wegens contributio schuld niet meer over 1c nomen wprd tot het volgende jaar aangehouden. Het seizoenbegin. Bij do rondvraag vroeg de heer Koolhaas riog, of het soizoen niet In de oerste weck van September kon aanvangen, mede in verband met het veel te laat eindigen van het seizoen. Dit was, aldus dr. van Prooyo niet mogelijk in verband met de beoefening van do zomersporten door verschillendo vereenigingen. De heer Lamey verzocht om het jaarverslag vrooger te laten verschijnen of desnoods in twee gedeelten. De voorzit ter deelde hierop mede, dat het misschien wcnschelijk zou zijn om de vergadering van afd. I vroeger te houden, dan was het voorzitter, nadat do heer Lamey het be- 'aarvorslag zeker op tijd. Niets meer aan dc orde zijnde, sloot do stuur voor het vele werk cn den voorzitter voor zijn aangename leiding had bedankt, met een opwekkend woord dc vergadering. Wat GROOTENDORST voor sport V biedt, Maakt U het vlugst tot favoriet! Utr.straat 16 Amersfoort

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 8