AHEPSFOOItfSCH DAGBLAD Feuilleton HET GEHEilTvAN DE HEIDE Dinsdag 8 September 1931 -DE EEMLANDER- 30e Jaargang No. 60 TWEEDE BLAD ZWARE BRAND TE STRIJP HUURUITZETTINGEN IN DE MAASSTAD AUTOBUS VAN DEN DIJK GEREDEN NIEUWE BR0EDV0GEL IN NEDERLAND Strijbosrelaas in De Wandelaar NEERLAND'S VOLKSKRACHT SPIRITUALISTEN CONGRES Conan Doyle herdacht MINERALE WATER EN SPUITWATER ESSENCES VOOR LEMONADES 35 CENT A. v. d. WEG LANGESTRAAT 23 TEL. 217 Boerderij in de asch gelend Zondagavond heeft wederom onder do voormalige gemeente Strijp bij Eindhoven een ernstige brand gewoed, en wel de ze vende binnen enkele maanden, waarbij ook thans een boerderij in de asch is gelegd. Om streeks negen uur ontstond brand ;n do schuur van den landbouwer A. v. d. P. aan den Gaffelweg. Het vuur sloeg weldra over naar do boerderij. Inmiddels laaiden de vlammen hoog op, zoodat het reddingswerk ten zeerste bemoeilijkt werd. De inboedel en de geheeie oogst gingen verloren. Een cafébediendc, die orin slaag de twee kinderen uit het brandende huis te reddon werd gewond, evenals een ander, die zich bij het bevrijden van een paard een vinger afsneed. De landbouwer J. de W., die den naast gelegen boerderij bewoont wilde voor alle zekerheid een geldkistje met eenigc hon derden guldens in veiligheid brengen en gaf het daarom aan zekeren C. v. d. K. met het verzoek dit bij den overbuurman in be waring te géven. v. d. K. deed hot kistje ech ter spoorloos verdwijnen. De politie heeft hem deswege in arrest gesteld. Maandagochtend is het geldkistje achter een naburige woning teruggevonden, doch hot geld bleek te zijn ontvreemd. Het vermoeden, dat do brand wederom aan kwaadwilligheid is te wijten, wordt nog versterkt door het feit, dat ook een begin van brand werd ontdekt in de nabij gelegen stoomtimmerfabriek van J. v. P. De brand stichter moet zich hier langs do achterzijde toegang hebben verschaft en toen vuur heb ben geworpen in een vertrekje, waar poets katoen en andere licht ontvlambare arti kelen waren opgeslagen. Voordat de brand weer ter plaatse was, hadden buren het brandje reeds gebluscht De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, aldus de Tijd. Een „zieke" oude vrouw, die kerngezond was Rotterdam, 7 September. Hedenmor gen om half zeven zijn twee van de bewo ners van de Steinwegstraat die 6inds een paar weken weigeren hun huur geheel te betalen, door den deurwaarder Fontyne uitgezet Evenals dit de vorige malen het geval was,' was' daarbij een zeer groote politiemacht uitgezonden om bij cventuceie ordeverstoringen direkt in te kunnen grij pen. Niet minder dan een vijftigtal agenten van politic waren per extra bussen van de tram naar dc Steinwegstraat gebracht, ter wijl bovendien nog eenige agentAn te paard in de buurt in reserve werden gehouden. De hoofdcommissis van politie, de heer A. H. Sirks heeft deze uitzettingen persoonlijk bijgewoond. De eerste van dc twee bewoners een zekere v. Berkel, weigerde aanvanke lijk toegang en verscheen eerst toen de politie een raam had opengemaakt en daar door naar binnen was gekomen. Toen men de meubels in eenige speciaal daarvoor mee gebrachte wagens van de Gem. Reiniging ging laden, verzocht hij ze over te brengen naar een buurman. Dit verzoek is toege staan en daarna vond deze ontruiming zon der verdere incidenten plaats. Bij de twee de huurder v. d. Linden stuitte men op an dere moeilijkheden. Daar was n.l. een oude vrouw in huis die te ziek zou zijn om verl voerd te worden. Dc politie heeft toen eerst een geneesheer laten halen, dr. Mcyboom, die heeft geconstateerd dat de vrouw zonder schade voor haar gezondheid kon wordeD vervoerd. Haar werd een politieauto en een auto van den geneesk. dicn6t aangebo den doch zij is tenslotte op haar eigen ver zoek met een particuliere auto naar familie gebracht. Ook het huisraad van deze familie is bij buren ondergebracht. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. In den loop van den dag is het in die straat zeer rustig gebleven. Een ongeval dat goed afliep Amsterdam, 7 Sept. Hedenavond te ongeveer 7 uur is een autobus van lijn I) dio uit do richting Dicmen kwam op de Weeeperzijdc bij dc Kruislaan. ten gevo'ge van het feit, dat dc chauffeur voor een an dere auto moest uitwijken, van den dijk gereden. Do autobus kwam in scheven stand te staan, doch sloeg gelukkig niet om, waar door de chauffeur en de 20 inzittenden voor een ernstig ongeluk gepaard bleven Een vrouwelijke passagier werd aan een der beonen gewond. Verschillende onderen liepen weinig betcekenehde kwetsuren op Wel waren allen uit den aard der zaak door het onverwachte gebeuren hevig ge schrokken. Gedurende de avonduren is met behulp van een kraariwagen getracht de zeer zware autobus weer op den weg te zetten, hetgeen te elf uur nog niet gelukt was. De voorwie len van do autobus stonden beneden aan den dijk, recht voor een 6lootje. OPIUM IN NEDERLAND INGEVOERD. Chinees tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. Amsterdam, 7 Sept. Voor den politie rechter heeft hedenmiddag een Chinees te recht gestaan terzake dat hij aan boord van ■1e ..Klipfontein" 91 K.G. opium, die om de buis van een watertank waren gebonden, in oii6 land uit Hamburg heeft ingevoerd. Verdachte zeide in Hamburg 7000 voor de opium te hebben betaald. Het was niet zijn' bedoeling geweest de opium in Holland in te voeren; ze was voor Afrika bestemd om daar door d'„ Negers gebruikt te worden. Nadat het O.M. veertien dagen gevange nisstraf geëischt had, schetste de verdedi ger zijn cliënt als een goed mcnsch, die Negers 94 K.G. genot heeft willen verschaf fen. Volgen6 pl. mocht'hij daarom aan spraak maken op clementie. De politierechter zeide blij te zijn, dat verdachte het pleidooi niet verstaan heeft Spr. zal alles doen wat in zijn macht is cm ook de Negers opiumgenot te onthouden. Hij legde verdachte twee maanden gevan genisstraf op. EEN GEMEENTERAAD VAN TWEE PERSONEN. De gemeenteraad van het Zuid-Limburg- sche plaatsje Mesch bestaat uit twee leden, den burgemeester en nog een persoon. Bij de laatste candidaatstelling werd slechts een lijst ingediend waarop 8 candidaten. Er werd du6 niet gestemd, maar verscheidene candidaten trokken zich terug en er bleef een over. Met den burgemeester, die tevens secretaris is, vormt dit tweetal dus het ge- licclc gemeentebestuur. I De lachstern heeft zich op „de Beer" gevestigd In do zooeven verschenen September-af- lcvcring van het natuur historisch maand blad De Wandelaar schrijft dc bekende vogelfotograaf Jan P. Strijbos: Al een reeks van jaren zag Symon dc Jager, dc bewaker van dc broedkolonies op „de Beer", telkens enkele lachstcrns, die zich ophielden temidden van de vischdief- nederzettingen. Niemand durfde "toen dc veronderstelling opperen, dat deze stern soort hier op den duur zou gaan broeden, er waren er zelfs, die twijfelden aan de vogelkennis van Symon de Jager of het voor een onmogelijkheid hielden een lach stern te midden van de duizenden visch- diefjes te herkennen. ITet bleek echter, dat de bewaker goed.had gezien, want toen hij omstreeks midden Juni van dit jaar weer herhaaldelijk de lachstórn waarnam en uil haar gedrag meende te moeten opmaken, dat ze er broedvogel was, heeft hij niet ge rust, voordat hij het nest vond. Inderdaad een knap stukje werk cn een bewijs, dat hij de soort goed kende. Op 17 Juni ont dekte hij het nest tusschen de talrijke visch- diefnesten; het bevatte toen twee eieren. In het laatst van Juni kwamen- wij op „de Beer" en toonde hij ons het zeldzame nest: het eerste nest in Nederland van deze soort. Bij het naderen van de plaats, waar het nest lag. hoorden we al direct het karakteristieke geluid van de lachstern; ik vond het een mooi, zelfs melodieus ge luid, maar Martien Ruttcn oordeelde an ders. Ik had nog nimmer een lachstern gehoord, maar toen we daar bij de plaats kwamen en voor het eerst het luid opvin gen, zeiden we direct: „Dat is de lach stern". De bewaker moest ons echter hel pen om den vogel zelf te ontdekken. Een onmetelijk wijde, intens blauwe Junihemel mat honderden, duizenden door elkaar zwenkende en luid krijschende vischdieven en daaronder dan één uit te pikken, die een zwaarderen kop heeft en een geheel zwar ten snavel, maar overigens denzelfden ha bitus heeft als een gewoon vischdiefje, is ni^t zoo eenvoudig. Wc stonden versteld over het scherpo waarnemingsvermogen van onzen geleider, die. direct de lachstern in den kijker had. Ja, nu zagen we hem ook, en als je eenmaal den vogel in de gaten had, kon je wel een paar verschil punten ontdekken. De eerste indruk is: een zwaardere vogel dan een vischdief, vooral de kop is dikker, zoo ook de.romp, terwijl de snavel, die ge heel zwart is, goed opvalt, doordat hij dik ker is en meer gelijkt op den vorm van den meeuwensnavel. Als de vogel over ons heen vliegt, zijn ook dc zwarte pooten goed te zien, ze steken duidelijk af tegen de smet teloos witte onderzijde, terwijl ze bij het vischdiefje nauwelijks te zien zijn. Ook in het gedrag vielen verschilpunten op te mer ken, -want toen we ons een eindje verwij- dérden, was de lachstern één der brutaai sten en zat ze al weer op haar eieren, toen de vischdiefjes nog in de lucht hingen. Symon vertelde ons, dat de lachstern zeer fel was op de scholeksters en elke bonte piet, die het waagde in de nabijheid van haar nest te komen, met groote energie te lijf ging Cu met veel meer succes dan de vischdief. Blijkbaar kende zij haar pappen heimers. De scholeksters, welke in de vischdiefkolonie op het Groene strand van De Beer nestelen, blijken thans n.l. schan dalige nestenroovers te zijn. Hun jongen voeren zc uitsluitend met .donsjongen van de vischdiefjes, die daar voor het grijpen zijn; ook dé eieren, liefst bebroede, zijn van hun gading. Het merkwaardige is, dat allee i de scholeksters, welke in dc visch diefkolonie broeden, zich aan dergelijke praktijken schuldig maken; dc scholeksters, welke hun nesten hebben op „het Breed", aan den binnenkant der duinen, doen het zeer waarschijnlijk niet. Met deze schol- eksterplaag was het dit jaar zoo erg, dat de groote sterns in hot begin van den broed tijd niet aan den gang konden komen. Elk ei, door hen gelegd, werd onmiddellijk weer door dc scholeksters gekaapt, met het ge volg, dat dc kolonie groote sterns dit jaar slechts pl.m. 800 paren telt (in 1930 1200 a. 1500 paren) en een groot gedeelte der ne derzetting ging verkassen naar Oost-Voorne, waar thans pl.m. 1000 paren broeden. Naast de plaag van de meeuwen (kap- meeuw en zilvermeeuw) zit Vogelbescher ming thans ook nog met het probleem van den scholekster. Hoe staat het met de scholeksters op Griend? Wie heeft er wel eens een geval van nestenroovcrij van den scholekster waargenomen? Het is te hopen, dat de lachstern van De Beer zich de schol eksters van het lijf zal weten te houden, opdat deze eerste broedpoging rnet succes bekroond wordt. Het Congresinzako Neerlands Volks kracht, georganiseerd door het Alg. Ned. Verbond in het Kurhaus te Scheveningen dat Vrijdagochtend was aangevangen, werd Zaterdagmiddag voortgezet De heer Anton van Duinkerken hield in deze bijeenkomst een voordracht niet het onderwerp: „Naar een nationaal-Nederland- sche- letterkunde". Spreker richtte zich in het begin van zijn toespraak tegen de dena- tionaliseercnde streving naar een Neder- landsch-Europeesché letterkunde, verdedigd in „Erts 1930". De daar geuite critiek was niet geheel onjuist, maar ze was niet juist verantwoord De oorzaak der verarming onzer bezieling zoekt spreker in dc ver enging van het Nedcrlandsche nationcli- teitsbesef tot het zelfstandighcidsbesef der sub nationaliteiten Holland cn Vlaanderen. Spr. toonde deze ontwikkeling aan met talrijke voorbeelden cn besloot, dat slechts de geestelijke wisselwerking tusschen Noord en Zuid een nationale (niet regionale) letter kunde waarborgt. Mr N van Hasselt, hoofd van juridische afdeeling van het Internationaal Interme diair Instituut, hield een rede over „Neder land en het Volkenrecht." De heer Von Weiier vertelde aan het con gres, dat hij waarschijnlijk de eenige nog in leven zijnde is, die het stoffelijk over schot van Hugo dc Groot werkelijk heeft ge zien, n.l. in 1889, toen de kist in het bijzijn van slechts enkele personen in de kerk te Delft even is geopend, in verband met het herstel van Grotius' graf; het was een kleine gestalte en op den schedel bevond zich nog eenig donker haar. Dc kist werd toen weer dadelijk gesloten en is sinds dien nimmer meer geopend. Prof. R. Casimir, buitengewoon hoog leeraar aan de Leidsche Hoogeschool, sprak over de beteeken is van den Neder landschen stam in verleden en heden. Bij de sluiting sprak de heer J. N. Pat- tist als voorzitter van de groep Nederland van het Alg. Nederlandsch Verbond, een woord van erkentelijkheid jegens de afd. Den Haag, die dit congres organiseerde en in het bijzonder een woord van hulde tot den heer Oudendijk, die te allen tijde paraat is voor den Nederlandschen stam. Dc Nedcrlandsche vlag is het symbool van de voortreffelijke eigenschappen, die in den Nederlandschen stam zijn vereenigd. Tegen 5 uur ging het congres uiteen. Te Den Haag belegd door de Inter nationale Organisatie var Spiritualisten Zaterdagavond is in Pulchri Studio in Den Haag onder groote belangstelling hot congres geopend, georganiseerd door de In ternationale federatie van spiritualisten. Achter de bestuurstafel hadden, behalve bestuursleden van de internationale federa te, plaats genomen de eere-presidente van het congres, Lady Jean Conan Doyle en haar zoon, Denis Conan Doyle Voorzitter was de president der federatie, do heer W. Oatcn. Na een kort openingswoord gaf de heer Oaten het woord aan Lady Jean Conan DoyJe, die de vertegenwoordigers van de verschillende landen van harte welkom heette. Zij schetste het congres der spiri tualisten als de samenkomst van verspreide leden van een familie, een familie welke gevormd wordt door Pioniers der weten schap, geïnspireerd don* een gezamenlijke kracht, door onzelfzuchtige werkers voor het heil der wereld. Spreekster verhaalde vervolgens van dc laatste dagen van haar echtgenoot, Sir Ar- thus Cona"n Doyle en sprak een krachtig op wekkend woord om de bonier van haar echtgenoot hoog te houden Tenslotte sprak zij woorden van dank voor de eer, aan de herinnering aan sir Arthur bewezen, aoor haar voor dit jaar tot eere-presidente le verkiezen. Vervolgens wijdde de heer Oaten even eens .woorden van herinnering aan de na gedachtenis van Sir Athur Conan Doyle, die zich geheel aan de beweging gaf en nog steeds voor de beweging werkt. Hij stel de verder voor, tot president van het con gres te kiezen den heer P. Goedhart uit Den Haag. De heer Goedhart sprak vervolgens het congres toe. Den tijd tusschen twee con gressen vergeleek hij met een weg. waarop verschillende kruisen staan. Een van deze merkteekenen is Sir Arthur Conan Dovle. Terwijl allen zich van hun zetels verhieven, herdacht de heer Goedhart den overledene. Hij schetste hem als con grooi strijder in den strijd om de waarheid. Uit naam van alle naties der wereld dankte spreker hem. Zijn werk was een zegen voor de geheeie menschheid. Daarna .spraken verscheidene gedelegeer den het congres toe. 's-Gravenliage, 7 Sept. Gisteren is het Internationale Spiritualïstencongres voortgezet. In de ochtenduren werd een Zondagsdienst gehouden, waarna in den loop van den middag een bezoek werd ge bracht aan het Vredespaleis. Om half negen werd een openbare ver gadering gehouden onder voorzitterschap van Denis Conan Doyle, die in het kort de beteekenis van het 'spiritualisme voor de wereld en voor dc menschheid uiteen zette. Do secretaris-generaal de heer André Ripert hield vervolgens een rede, waarin hij wees op de beteekenis van het spiritua lisme uit internationaal oogpunt. Een groot aantal sprekers voerde het woord. Na de redevoeringen gaf mrs. Mac. Quire een demonstratie. Op édnc vlcugil vliegt men niet. HE MÉ DE CLERCO. Uit het Engclsch van MORICE GERARD door W. v. E.v. R. 7 Tien minuten tevoren zou Delia Gunton hem heel anders hobbon ontvangen, maar nu drong een glimp van de waarheid lot haar onbevooroordeelden geest door dat dit in elk opzicht een beter man was. Ik wi6t niet, dat jo in do buurt was, Frank; het gras op den weg maakte je voetstappen zeker onhoorbaar! Dat denk ik ook. Ik was niet van plan om zachtjes aan te komen sluipen. Het meisje werd weer getroffen door de tegenstelling tusschen Frank's openhartig heid cn de slinksche manieren van den ge wezen mijnwerker Ik zie nu, waar je naar keek, merkte Alstono na" eenige seconden op, gedurende Welke' hij ook zijn oogen had gebruikt. Een schaduw trok over zijn gelaat. De hoed, dien Ducros droeg, was gemakkelijk te her kennen; het was de eenige hoed in het ge heeie district; een ronde hoed met een plat ten bol, zooietö tusschen een dophoed cn een hoogen hoed in. Denk niet, dat het Jalousie is, juffrouw Delia, maar ik zou U liever in Uw Jood- kist zien dan in de macht van dien Du- cros. Ik vertrouw hem geen zier, en hij is Wreed ook, met^ al zijn vriendelijke lachjes. Ik zag dien wilde eens een hond, die hem aanblafte, zóó slaan, dat ik tusschenbeide rnocst komen. Hij snauwde me af, of een onmiddellijke dood nog een te lichte straf voor me zou zijn geweest, zoo boos \va3 hij. Zijn vrouw zou hij dan ook zoo slaan als zij eenmaal de zijne was. Wie spreekt ér over zijn vrouw? vroeg het meisje, haar aardig hoofdje verachte lijk in den nek gooiend. Jullie mannen den ken altijd aan vrouwen! Gelukkig hebben wij wel wat anders te doen. Dat is waar ook; ik sta hier maar te praten, terwijl ik dit pakje naar de pastorie moet brengen! Des te beter, ik moet er natuurlijk ook heen, sprak Alstono vroolijk. De wolk was geheel verdwenen. Zij liepen tezamen voort. Het drong niet tot Frank door, dat hijzelf Delias pakje had kunnen meenemen en zij dan niet had behoeven te gaan; als hij er wel aan dacht, wachtte hij zich in elk ge val zorgvuldig, het- t-o zeggen. U weet, jufrouw Delia, zei dc koster na een poosje, hoe ik denk over vrijen cn trou wen, cn dat er maar één meisje voor mij be staat, dat nu niet ver van mij af is. Ik behoor niet tot hen, die achter ieder meisje aanloo- pen. Ik heb mijn liefde eens voor al gegeven. Hoewel ik - niet geleerd ben. zo.u ik toch geen koster kunnen zijn, als ik niet kon rekenen, schrijven, en lezen:' ik ben niet rijk, zooals sommige lieden, maar ik ver dien genoeg voor twee en zolfs zou daar met wat zuinigheid nog van overblijven. Tk wil U niet plagen, juffrouw Delia, en ik weet wel, dat U me nog maar een maand geleden gezegd hebt, daar niet over-te spre ken, maar ik wil U alleen maar zeggen, dat ik er niet den man naar ben om van gedachten, te veranderen, cn als ik_het Jan niet kan uitspreken, omdat U het niet heb ben wilt, is het toch in mijn hart! Alstone zweeg, geheel buiten adem door zijn ongewoon langen toespraak en dc nauw bedwongen ontroering, die zich van hem had meester gemaakt. Daar heb je het alweer! riep Delia. Ahveei* hetzelfde onderwerp! Ik ben er ziek van! Van mij hoort U -het- niet dikwijis, ant woordde Frank. Toch riop hij: Hallo! Wat i6 dat? De Squire te paard cn zijn metgezel te voet waren verdwenen, voordat Delia cn den koster hun weg hadden vervolgd. Een kromming van den weg had hen aan het oog onttrokken. Nu drong Adam Ducros vlak bij het paar door clc heg. Delia gaf een gilletje. Do ge wezen mijnwerker was buiten adem en had blijkbaar hard geloopen. Toen Ducros Alstone met het meisje zag loopQn, betrok zijn gezicht. Hij deed alsof hij Frank niet zag, maar gaf Delia een kort knikje, terwijl hij .hen haastig voorbijliep. Wel, hoe vindt U dat gezicht nu? vroeg de koster triomfantelijk. Is dat nu een man, aan wien U Uw leven zoudt durven toevertrouwen, juffrouw Delia? Maar het meisje gaf geen antwoord. Be daard liep zij naast Frank voort. HOOFDSTUK V. Adam Ducros on George Monson. Mark Wcnlove had den naam een goed detective te zijn, maar zijn ondervinding was tot dusverre beperkt gebleven tot de straten en stegen van groote 6teden. Toen Squire Jack Mydd'.cton zijn zaakwaarne mer verzocht hem iemand te* zenden, die in. staat zou zijn het geheimzinnige, dat op zijn landgoed voorviel, op te helderen, was Wenlove daarvoor aanbevolen. Hij begon zijn onderzoek met het door vroegere successen verkregen zelfvertrou wen, maar in dit geval waren drie dingen in zijn nadeel. In de eerste plaats hadden noch hij, noch zijn lastgever het minste idee, wat er eigenlijk gaande was. Het had evengoed een of andere misdaad kunnen zijn als in het geheel niets; alles berustte op kwade vermoedens. In de tweede plaats lag er over de groote uitgestrektheid der heide, met haar veen- kuilen en moerassige plaatsen, haar diepe geulen en onder mos, dop- en struikhcidc verborgen rotsen, zelfs voor menschen. dié hun geheeie leven in dio buurt hadden ge woond, als het ware een geheimzinnig waas; en voor vreemdelingen was ze nog ondoordringbaarder en zelfs gevaarlijk. In de derde plaats had Adam Ducros zijn tijd niet verspild achter de heg, toen Squi re Jack en de detective tezamen spraken. Hij kende het plan van den laatste en hét deel van zijn 'komst in de streek. De een e scherpe geest werd tegenover dc andere ge steld. Wcnlove had in „Het Blauwe Zwijn" zijn intrek genomen, de eenige herberg, die Bot- tisconibe bezat. Hij gaf zich uit voor vi6- scher en schilder. In zijn eerste hoedanigheid was hij in het bezit van een vischvergunning van -den Squire; een ezel, linnen en ander schilders- gereedschap duidden de andere aan. Al heel spoedig na zijn kom6t in Bottis- combe maakte Mark mot Ducros kennis. De laatste was zeer voorkomend voor de nieuw" aangekomene, noodigde hem in zijn huis cn Jieette hem welkom met: een fijnc_sjgaai^en een glas whiskey. Wenlove was vol bewon dering voor de heide en het omliggende land, en 6ielde belang in alles, wat Ducros hem over zijn leven in Zuid-Afrika vertelde en over de redenen, waarom hij in Bottis- combe was gaan wonen. U bent wel gelukkig, mijnheer Ducros. dat U Uw schaapjes op het droge hebt en nu in zoo'n mooie streek kunt wonen. Ik wou, dat U mij het kunstje kon leeren, ge makkelijk aan geld te komen! Schilderen levert niet veel op, dat kan ik U wel ver tellen. Sapperloot, de tijd van geld maken is voorbij. Door den oorlog zijn alle bronnen opgedroogd. Toch geloof ik. dat het voor zoo'n flink man als U, mijnheer Wcnlove. wel mogelijk zou zijn om het geld als het. ware voor het oprapen le hebben, zelfs in dit district. Ik zou het tenminste wel kun nen, als ik aF niet gonoeg had. Mark grinnikte in zichzelf. Hij was v.'aar hij wezen moest. Ducros was er gemakke lijker ingeloopen dan hij verwacht had Hoe dan, mijnheer Ducros? antwoordde hij bcgeerig. Ik ben U man en bovendien zult U in mij ren vriend voor het leven ge vonden hebben. Ik ben ook niet iemand, die er alles uitflapt U kunt er op rekenen, dat ik er ever zal zwijgen! Gij zijt een man naar mijn hart!, riep Ducros uit, terwijl hij met de hand op Wen- love's knie sloeg. Welnu, ik zal zien, wat ik doen kan U moet weten, dat ik in deze zaak niet heelemaal alleen sta. Ik moet een ander raadplecen, voordat ik er een derde in kan betrekken. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5