AMEOSFOOWSCH DAGBLAD DE LEIDSCHE STADHUISBOUW OPRUIMING GRAM0F00NPLATEN Donderdag 1 October 1931 „DE EEMIANDER" 30e Jaargang No 80 EEN SCHRIJVEN VAN DEN MINISTER Toepassing van den ouden gevel POSTZAK MET GELDS WAARDEN GESTOLEN DERDE BLAD DE NOOD IN LAND- EN TUINBOUW Fa. R. VAN DEN BURG POGING TOT MOORD UIT DE STAATSCOURANT VERGETEN JUBILEA Zijne Excellentie dringt op meer spoed aan Leiden, 29 Sept. 1931. In een geheime zitting van den Lcidschcn gemeenteraad heeft gisteravond de Burge meester het volgende schrijven van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen voorgelezen: Het vraagstuk van den stadhuisbouw in uw gemeente, welks behandeling en ont wikkeling ik met groote belangstelling volg, geeft mij aanleiding het volgende onder uwe aandacht te brengen. De raad besloot het voorstel van de hoe ren Wilmer, Huurman en Wilbrink in han den van uw College te stellen om prae-ad- vies. Dit voorstel heeft tod, strekking ver schillende architecten, waaronder den heer Dudok, opnieuw plannen te doen maken, eenerzijds met behoud van den ouden gevel, maar anderzijds ook zonder dezen. Het maakt alleen melding van het terrein van het reeds ingediend plan-Dudok (al dan niet uitgebreid lot aan de Koornbrugsteeg). Voor zoover uit dit laatste afgeleid mag worden, dat de Raad inmiddels althans tot de con clusie is gekomen, dat op deze plek in elk geval een aan behoorlijke eischcn voldoend stadhuis kan komen, zoodat niet meer aan een ander terrein behoeft te worden ge dacht, zou dit met betrekking tot het blij ven voortbestaan van den ouden gevel voor mij een geruststelling inhouden, ware het niet, dat juist de toevoegingen „zonder den ouden gevel" en „met nieuwen gevel" in de reductie van het voorstel mij met zorg ver vullen. Deze woorden toch wijzen er op, dat men ook nu nog met de mogelijkheid van opoffering van den ouden monumenta len gevel rekening blijft houden. Natuurlijk is de raad vrij de beslissing te nemen, die hij het meest in het belang van de gemeente acht; kan hij zich niet vereenigen met het door den heer Dudok ingediend plan, dan zal niemand verlan gen, dat hij dit niettemin aanvaardt. Ech ter kan aan dit ontwerp, hoe men ook moge denken over de vraag, of het in zijn vorm geving wel oen voldoende bevredigende aan sluiting bij do omgeving brengt, m.i. de verdienste niet ontzegd wordt, dat het al thans de mogelijkheid heeft aangetoond om op dit terrein met behoud van den ouden gevel een behoorlijk stadhuis op te richten. Men kan een tegenstander zijn van den stijl van den heer Dudok en vinden, dat deze zich niet eigent om in dit ge deelte van Leiden op zoo in het oog sprin gende wijze tot uiting te worden gebracht, maar men kan, dunkt mij, niet ontkennen, dat zijn project een bouwkundige bevesti ging is van de indertijd door de Rijks-com missie voor de monumentenzorg reeds uit gesproken meening, dat op deze plek het nieuwe stadhuis weer kan verrijzen en dat de oude bewaard gebleven gevel, daarin toepassing kan vinden. Ik vertrouw, dat de meerderheid van de Leidsche bevolking en haar vertegenwoor digers, nu haar uit den ramp van 12 Fe bruari 1929 een zóó belangrijk en sprekend deel van haar raadhuis is overgebleven, dit gaarne definitief zal zien behouden en zoo luisterrijk mogelijk zal zien hersteld. Nu de uitvoerbaarheid hiervan is aangetoond, neem ik met stelligheid aan, dat uw ge meentebestuur de oplossing zal vinden en aanvaarden, die dit herstel waarborgt. Ech- tef dreigt de weg, dien de raad bij aan neming van het voorstel van de heeren Wilmer, Huurman en Wilbrink zou inslaan, zeer lang te worden en mag ik niet nalaten onder uw aandacht te brengen, dat dit een groot gevaar inhoudt voor den ouden, in zijn tegenwoordigen toestand niet t«£$n -weer en wind beveiligden gevel. Sinds den brand en het daarop gevolgd onderz'oek van hetgeen overbleef van het monument zijn reeds twee winters voorbijgegaan, waarin vochtigheid en vorst haar vernielenden in vloed op de onbeschermde bouwresten heb ben laten gelden. Reeds nu zal terdege reke ning moeten worden gehouden met de mo gelijkheid, dat de toestand van den gevel zeer is achteruitgegaan. Wordt, na de noo- dige beraadslagingen over het aanhangig voorstel, dienovereenkomstig besloten, zoo dat verschillende architecten uitgenoodigd worden plannen met en zonder den ouden gevel op te maken, dan staat wel vast, dat nogmaals eenige winters over het onbe schermd monument zullen heengaan, alvo rens inderdaad met uitvoering kan worden begonnen. Ècn dergelijk uitstel beteeknnt naar alle waarschijnlijkheid het aan onder gang prijs geven van het overblijfsel van zoo groote monumentale waarde Ik kom daarom tot de vraag, of, in het belang van het behoud hiervan, het oogenblik niet aan gebroken is om het vraagstuk tot eenvoudi ger proporties terug te brengen en te be sluiten, dat het stadhuis, met toepassing van den ouden gevel, zal verrijzen op het oude terrein, zoo noodig uitgebreid tot de Koornbrugsteeg. Bij een dergelijke beperkte opdracht krijgt het monument zijn beste kans en zou overbodige, niettemin tijd en geld vereischende arbeid uitgesloten worden Wanneer een uit monumentaal oogpunt, uitermate belangrijk gemeente-eigendom op het spel staat, rust op de Regeering de plicht toe te zien, dat bet blijvend voort- beslaan er van zoo eenigszins mogelijk ver zekerd zij. Nu de mogelijkheid hiervan iri dit geval is aangetoond, voegt zich bij mijt: overtuiging van de goede gezindheid van Uw gemeentebestuur ten aanzien van het behoud van den gevel nog deze, dat de Regeering bezwaarlijk zou kunnen berusten in eenige beslissing in anderen zin. Zijn er financieele moeilijkheden te overwinnen, dan toont de Regeering zich gemeenlijk be reid een gemeente, die eigenares is van een belangrijk monument, in de instandhouding daarvan geldelijk tegemoet te komen. Ik wil gaarne, zoo dit noodig mocht blijken, na gaan, of er aanleiding is ook Uwe gemeente bij het herstel en do consolidcering van dit waardevol monumentaal overblijfsel, te steunen en over de vraag, of ook de pro vincie Zuid-Holland dan bereid zou zijn te helpen, met Gedeputeerde Staten in overleg te treden. In het belang van het monument, dat in steeds sterkere mate met algeheelen onder gang bedreigd wordt, zoolang het niet in een nieuw opgetrokken bouwwerk is opge nomen en daarin steun en beschutting vindt, dring ik aan op het volgen van den weg, die het spoedigst leidt tot algehcclo beveiliging daarvan. Ik machtig Uw College den Raad met den inhoud van dezen brief in kennis te stel len. De Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, (get.) J. TERPSTRA. Eenige duizenden guldens spoorloos verdwenen 's-G ravenhage, 30 Sept. Even na do sluiting van het bijpostkantoor „Witte- brug", aan den Van Lennepweg, omstreeks half negen, is gisteravond een posizak met geldswaarden geroofd. Op de voorgeschreven wijze hadden de met de overbrenging van de waardestuk ken naar het hoofdkantoor belaste beamb te en de chauffeur van den postauto de zakken, afkomstig van het bijkantoor, in den wagen ingeladen en dezen afgesloten. Zij begaven zich loen naar hun plaats iu de bestuurderscabine en waren op het punt te vertrekken, toen de chauffeur be merkte, dat aan de achterzijde iemand, klaarblijkelijk met een valschen sleutel, de deur weder opende en in een minimum van tijd een van de zakken uit den au'o haalde, om daarna het hazenpad te kie zen. Dit ging zóó snel in z'n werk, dat do chauffeur, die inmiddels zijn zetel had verlaten om te trachten, eenige ongeoor loofde manipulatie te verhinderen, er zich slcclits toe kon bepalen, den vluchtenden dief na te rennen, zonder zich den tijd te gunnen, daartoe den wagen in beweging te brengen. Tot zijn verrassing moest de postchauf- feur evenwel constateeren, dat de dief in een gercedstaandcn auto sprong om zich met maximale snelheid daarmee te ver wijderen. Intusschen gelukte het dem chauffeur nog, het nummer van den auto, waarmee de dief de vlucht had genomen, te noteeren. De politie, met het geval in kennis ge steld, deed onmiddellijk een uitgebreid on derzoek, dat bereids tot het vermoedelijke spoor van den dader leidde. De waarde van het gestolcne kon heden ochtend nog niet met zekerheid worden op gegeven; zij bedraagt echter minstens cenigo duizenden guldens. Met betrekking tot den diefstal van den postzak met waardestukken uit een post auto gisteravond aan den van Lennepweg gepleegd, kan nog worden gemeid dat in den loop van den dag het gerucht liep dat de vermoedelijke doder zou zijn gearres teerd en dat de postzak bereids zou zijn teruggevonden. Wij hebben getracht tei bevoegde plaatse bevestiging van dit ge rucht tc verkrijgen, doch met het oog op het nog gaande zijnde politieonderzoek, waarbij de mogelijkheid, dat er een mede plichtige in het spel zou zijn. moet worden opengelaten, hebben wij deze bevestiging tot op dit oogenblik niet kunnen verkrij gen. EEN PRIKPLANK ALS PUZZLE. Amsterdam, 29 Sept. De vijfde Kamer der rechtbank sprak heden den 25-jarigcn exploitant van vernuft en vaardigheidsspe- len M. Meyer, verdacht van overtreding der loterij wet 1905, vrij. Meyer had in diverse winkels hier ter stede zoogenaamde prik- plankcn geplaatst Wanneer men het goede nummer prikte ontving men een prijs. Ver schillende punten waren echter gegeven, zoodat b(j eenig nadenken men na kon gaan, waar het gewcnschte nummer zich be vond. Ook de kantonrechter had verd. vrijge sproken. Verdediger was mr. J. K. M. Mathuisen. DE SPECHT TE CAIRO. Aneta—Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is gisteren officieel bericht ontvangen van de Specht, dat het toestel om 5.35 uur uit Bag dad i6 vertrokken en om 12.08 uur in Ga6a is geland. Vandaar vertrok het toestel om 13.05 uur en landde om 14.25 uur in Caïro. Bespreking over te nemen maatregelen Men zendt ons het volgende persbe richt: Tusschcn het hoofdbestuur van den Katholieken Ncderlandschen Boeren- cn Tuindcrsbond, dat nhgenoeg in zijn geheel aanwezig was en een delecraiie uit de R.-K. Tweede Kamerfractie heeft een uitvoerige bespreking plaats gehad, over den nood, waarin lal van onderdeden van het land en tuinbouwbedrijf verkeeren en de ern stige gevaren, welke de andere onderdee- len bedreigen Van de zijde van den Boeren- en Tuin dcrsbond werd de dringendheid betoogd van maatregelen ten aanzien van de bie tencultuur, de teelt van fabrieksaardappe len en verschillende tuinbouwcultures, meer in het bijzonder die van den kouden grond. In een uitvoerig pleidooi werd de wen- schelijkhcid betoogd van een anderen koers in de handelspolitiek, waarbij aan de Nederlandsche onderhandelaars bij het sluiten van handelstractaten de beschik king worde gegeven over ruilobjecten. Te leurstelling werd uitgesproken over de ten cenen male onvoldoende bepalingen, neer gelegd in het ontwerp van een z.g.n. Anti- dumpingswetje. In het bijzonder werd nog gewezen op den ondragciijken toestand, waarbij in 't veerijke Nederland, dat zelf een groote productie van vleesch heeft, reusachtige hoeveelheden buitenlandsch vleesch onbelemmerd kunnen worden in gevoerd tegen prijzen, die voor den Ncder landschen- veehouder ver beneden produc tiekosten liggen. Medewerking werd verzocht om de regee ring er toe te bewegen, eventueele hulp maatregelen, die zij bereid is te verlecncn, toch vooral tijdig bekend te maken in ver band met het door de boeren en tuinders op te maken bouw- en teelt-plan. Verzocht werd, bij de regeering aan te dringen op 6poed ten aanzien van het thans reeds zoo lang in studie zijnde vraagstuk der 6poorvrachttarieven. Ook werd betoogd, dat de landbouw, in het bijzonder door de grondbelasting en de daarop geheven opcenten, onder al tc zwa- ren belastingdruk ligt. Ten slotte werd gewezen op de voor orde cn rust uiterst gevaarlijke gemoedsstem ming, die zich in 6teeds breeder lagen van de land- cn tuinbouwende bevolking mees ter maakt en hier cn daar tot verbittering, ja soms zelf6 tot opstandigheid overgaat. BEROEPINGSWERK TE ROTTERDAM. Twee drietallen. In de vergadering van het kicscollego der Ned. ITerv. gemeente in de Westerkerk aan de Kruiskade te Rotterdam, zijn twee drietallen geformeerd: le. in de vacature ds. J. C. H. Scholtcn, voortdurende door het bedanken van dr. E. H. Blaauwendraad, te Vlissingon: 1. dr. H. van Oven, Ritthem; 2 ds. VV. H. Kelder Jr., Ellewoutsdijk; 3 ds. I. J. van Schaik, Soest 2e. in de vacature ds. J. L. de Heer. aan wicn eervol emeritaat is verleend: 1 ds. A R. Rutgers, Usselo; 2 ds. A. A. Wildschut, Rilland-Bath; 3 ds. W. A. Zcydncr. Dedems- vaart. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Rotterdam, 30 Sept. Hedenmorgen is de 30-jarige los-werkman W. Klaassen uit de Tuinderstraat bij het laden van leege vaten in hjt stoomschip Rokos met een vat van de loopplank gestort en daarna eerst op een steiger en vervolgens in het water terecht gekomen. Ofschoon spoedig daarna kunstmatige ademhaling werd toegepast, konden dj levensgeesten niet meer worden opgewekt. Het lijk is naar het ziekenhuis Cool6ingcl vervoerd. TEGEN DE VIVISECTIE. 's-G r a v c n h a g e, 30 Sopt. Hedenavond had de stichting „Anti-Vivisectiebond" een vergadering belegd in Pulchri Studio, waar prof. dr. Max Herzog zu Sachsen een voor dracht hield over anti-vivisectie. Er bestond voor deze vergadering groote belangstelling; prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant, jhr. Laman Trip, woon den eveneens de lezing bij. De voorzitter, dr. P. Pijl, leidde met en kele woorden den spreker in, waarna prof. dr. Max Herzog zu Sachsen het podium be trad om een gloedvolle rede te houden tegen het instituut der vivisectie. Na een pauze gaf dl*. Pijl in het Nedcr- landsch een overzicht van de rede van prof Max. DE SPECHT IN ATHENE. Amsterdam, 30 Sept. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het rctourvliegtuig de Specht Woensdagmorgen om 5.30 uit Caïro is vertrokken, te 8.10 in Mersa Matru een tusschenlanding maakte, vandaar we der te 9.10 vertrok en tc 14.20 in Athene is aangekomen. Aan boord is alles wel; mor gen wordt de reis voortgezet. DE CRISIS EN DE SUCCESSIEBELASTING Schadelijke realiseering van effectenbezit. Mevrouw Van Itollievan Embden heeft aan den minister van financiën de volgen de vragen gericht: Ió het Jen minister bekend, dat bij de beslaande regeling Jcr Successiewet c«*t voorkomt, dat erfgenamen, dio ter wille van de successiebelasting gedwongen zijn over te gaan tot het realiseeren van hun effectenbezit, bij de tegenwoordige catastro fale daling van nagenoeg alle waarden, Ocii zoo geringe waarde in geld onUangen, dat niet alleen de erfenis geheel verlorer. 16, maar dat soms nog sommen moeten worden bijbetaald, hetgeen zelfs lot failliet verklaring leiden kan? Is de minister bereid een tijdelijke afwij king van de bepalingen der Successiewet ten lezen aanzien in overweging te ne men? In goeden -taat verkeerende gra- mofoonplatcn: His M. Voice, Co lumbia enz. bieden wij aan met 20"i en 30 korting. Arnh. straat Verdachte vrijgesproken en in vrijheid gesteld Op 11 Juni j.l. behandelde de rechtbank te 's-Gravenhage do zaak tegen een 45-jari gen mijnwerker, afkomstig uit Duitschland, verblijf houdende te Utrecht, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring in Den Haag, die terecht 6tond wegens poging tot moord op zijn echtgenoote, eveneens af komstig uit Duitschland. Verd. zou in den morgen van 11 April j 1. on de derde étage van een perceel in de Spuistraat t© 's-Gra venhage getracht hebben zijn vrouw van hot leven te beroovcn door haar met een scheermes eenige sneden in den hals toe te brengen Het slachtoffer is spoedig van de beko men verwondingen hersteld In deze zaak werd destijds door den ver dediger mr. C H. Bruijn uit Den Haag een onderzoek naar verd s geestvermogens verzocht, hetwelk door de rechtbank werd toegestaan Gisteren diende deze zaak opnieuw voor de rechtbank. Dr Scholtcn bracht als deskundige rap port uit, waarbij hij concludeerde tot ver minderde toerekensvatbaarheid. Mr Hoekstra, het O M. waarnemend, per sisteerde bij den eiscb destijds door zijn voorganger wijlen mr. Rijkens gesteld, die toen geen poging tot moord, doch wel po ging tot doodslag aanwezig achtte en te gen verd een gevangenisstraf van drie ja ren had geêischt. Mr. C H. Bruijn, ook ditmaal pleitend vroeg, op grond van de deskundige verkla ringen alsmede op eerder aangevoerde gronden, vrijspraak van verdachte en diens onmiddellijke in vrijheidstelling. Na zich in raadkamer te hebben bege ven, deed de rechtbank onmiddellijk uit spraak waarbij zij verdachte vrijsprak en zijn onmiddellijke in vrijheidstelling ge lastte Mat ingang van 16 September 1931 zijn in vasten dienst benoemd tot adjunct-com mies bij het hoofdbestuur der P.T.T. M. Burggraaff en P. J. Hamelink, thans op voet van arbeidsovereenkomst werkzaam bij genoemd hoofdbestuur. Toegekend de zilveran ecre-medaille der Oranje-Nassau-orde aan H. Leonhard, meesterknecht bij de N.V. Alberdingk'6 Olie fabrieken voorheen F. Alberdingk en Zo nen ta Amsterdam. Bij K. B. is aan P. H Faber te Baarn verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken: ridder le klasse der orde van Wasa van Zweden. Bij K. B. is aan den heer G. M. E. Im- mink, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van consul-gene raal der Nederlanden tc Stockholm, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. De waarneming van het consulaat-gene raal is opgedragen aan den heer A. Chr. II. Uggla, consul der Nederlanden aldaar. HOOFDREDACTEUR VAN DEN „VELDBODE". Met ingang van 1 Nov. Tj. B. E. Kielstra. Maastricht, 29 Sept. De heeren Leyter Nypels, uitgevers van den „Veldbode", dee- len mede dat met ingang vtan 1 November a.s. tot hoofdredacteur van dit biod is be noemd de heer Tj. B. E. Kielstra, oud secretaris van de Zeeuwscho Maatschappij voor Landbouw en tot 1 November a.6. di recteur van de N.V Chili Salpeter Handel Maatschappij te Rotterdam. NED.-HERV. GEM. TE AMSTERDAM. De algomeene kerkeraad der Ned. Ilerv. Gemeente te Amsterdam heeft, naar het Hbld. meldt, met 54 tegen 44 6temmen en twee blanco ten opzichte van het voonstel van zijn commissie tot het bestudeeren van het groote-6tads-probleem, als zijn meening uitgesproken, dat hij in beginsel gevoelt voor de voorgestelde indeeling in vijf buurt gemeenten, en voorts de oommissio opge dragen do financieele zijde van de zaak verder uit te werken en hem nader van advies te dienen. Voorts heeft de kerkeraad algemeene in-, stemming betuigd aan de bekende resolu tie van protest der 28 predikanten tegen het stuk in de Tribune. Wetsontwerpen uit de oude doos De parlementaire redacteur van „D e Standaard" meldt: Nu de parlementaire molen weer draait, loont het de moeite er eens op te wijzen, welke wetsontwerpen, enz van ouden datum er nog bij de Kamer liggen. De oudste brieven hebben de ontwerpen, die maatregelen nemen tot regeling der ad ministratieve rechtspraak De indiening daarvan dateert van het zittingsjaar 1904 1905, zoodat ze het zilveren f^est als ont werp al achter den rug hebben en het der tigjarig jubileum tegemoet gaan. De aanvulling en wijziging van de Be grafeniswet volgt dan in anciënniteit. Dit ontwerp dateert uit het zittingsjaar 1919 —1920. Uit dat jaar dateert ook de wijzi ging der Zondagswet. Een jaar jonger (zittingsjaar 1920'21) is het ontwerp tot instelling van Gezondheids diensten en nog weer. een jaar jonger is het ontwerp tot wijziging van de Zee-Onge vallenwet 1919 (zittingsjaar 1921'22). Dan is er nog het ontwerp tot afschaffing van de Staatsloterij, dat er ligt uit het zittings jaar 1924—'25 en van een jaar later ligt er nog de aanvulling der Zegelwet 1917 en de heffing eener Weeldeverteringsbelasting. Ht ontwerp tot wijziging van de bepalin gen der Lager Onderwijswet 1920 betreffen de het schoolgeld, heeft het al eens zoover gebracht, dat het tijdelijk op de agenda der Kamer stond, doch er ook weer van ver dween. Het is uit het zittingsjaar 1926 1927. Gloednieuw is ook niet de regeling der Ziekenfondsen Zij stamt uit het zittingsjaar 19191920 en maakt in dezen tijd stellig ook geen kans op behandeling. Zoo liggen er nog meer oude ontwerpen. Uit het zittingsjaar 19091910 een wijzi ging en aanvulling der Hinderwet; uit 1912 1913 een ontwerp voorziening tegen wa terverontreiniging door gemeentelijken af voer van vuil; uit het zittingsjaar 1924— 1925 de wijziging der Schipperswet. Zou het nu niet het geschikte moment wezen, dat dit crisis-Kabinet intrekking van meerdere dezer ontwerpen overweegt? Anders zal het tijd worden, dat we de jubi lea der wetsontwerpen wat meer officieel gaan vieren cn ze niet altijd zoo onopge merkt daar heel onder in het graf der stukken laten rusten. ERNSTIG FABRIEKSONGEVAL TE WORMERVEER. Wormerveer, 30 Sept. Toen heden middag de 35-jarige arbeider M. Haak, werkzaam bij de Cacao- en Chocoladefa briek de Erve H. da Jong alhier, zich over een bovengrondsche brug van de derde verdieping van een gebouw naar die van een ander gebouw wilde begeven, viel hij door tot nu toe onbekende oorzaak van de brug naar beneden. Zwaar gewond werd de ongelukkige opgenomen en naar het gemeente-ziekenhuis te Wormerveer ver voerd. Zijn toestand is hopeloos. Het slachtoffer is gehuwd en vader van twee kinderen. STUDIECLUB VAN MODERNE THEOLOGEN. De bijeenkomst van de Studieclub van Moderne Theologen, die was aangekondigd tegen 4 en 5 October, wordt uitgestald tot het voorjaar 1932. Waarschijnlijk begin Maart. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbestedingen. Door den directeur-generaal der Zuider zeewerken is aanbesteed .dc aanleg van den weg in dc Wieringermeer van Aarts woud in de richting van sluis III. Laagste inschrijfster was de N.V. Pl Daalder's Aanneming Bedrijf te Alkmaar voor 46506. Door den directeur-generaal der Zui derzeewerken is aanbesteed het verdiepen en verbroeden van de haven en den ha ventoegang van Elburg met bijkomende werken. Laagste inschrijfster was de firma H. J. Eykelboom te Apeldoorn voor 42424. EEN VREEMDE BERGPLAATS EN HAAR GEVOLGEN. Amsterdam, 30 Sept. Een bewoon ster der Goudsbloemstraat heeft aangifte gedaan, dat kinderen op de straat vóór haar vroegere woning in de Kleine Houtstraat een sigarettendoosje, inhoudende 60. heb ben gevonden, welk geld vermoedelijk door haar overleden echtgenooi in die vorige woning tusschen oud hout was vernorgen. Dit hout is door de tegenwoordige bewoners op straat gegooid. Bij onderzoek bleek dat het geld is gevonden door een 8-jarigen jon gen. Hij heeft twee vriendjes resp. 40 en 10 afgegeven. Op hun beurt hebben de kinderen dat geld aan hun ouders afge geven, die het onder elkaar hebben ver deeld, zonder van het vinden bij de politie aangifte te doen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9