GOEDE DAG VOOR AMERSFOORT BeldanopNo.42 DE EERSTE PUNTEN VOOR AMSVORDE H.V.C. herstelt zich Hebt U een Taxi of Auto noodig? H.V.C. - O.D.E. 4-0 Spelers, die de spelregels niet kennen A.P.W.C.-E.A.C. 4-3 IVOF.T BAL=0 VERZICHT rAlle Amersfoortsche K.N.V.B.s clubs winnen Zoo langzamerhand beginnen de meng 6els van 10 clubs, die door den competitie leider aan het begin van het seizoen elk in een atdeelingstlesch door elkaar geschud zijn, zich al weer wat te ontmengen; de zwaardere substanties zakken reeds meer naar beneden en de lichtere bestanddeelen komen aardig naar boven zweven. Zoo zien we b.v. in de eerste klasse van afdecling I dat er llink wat loodpoeder in het fleschjc zat, dat voctbalkenners dit jaar met den naam van H.V.V. aanduiden. De groote Haagsche verloor ten derden male, en nog wel op eigen veld, van H.D.V.S., de club, die het er in de voorafgaande wed strijden maar weinig minder slecht had af gebracht. Boven zijn Stormvogels en West- Frisia nog niet van elkaar te onderschei den. Een gelijkspel in do visschereplaats was het resultaat van hun eerste ontmoeting Evenwel noch Ajax, noch H.B.S. hebben kans gezien daarvan te profilecren. De uit slag Sparta—Ajax 1—1, toont weer eens de wisselvalligheid van voetbal. Immers Ajax slaat eerst H.B.S. met G1, H.B.S. verplet tert Sparta met 60, maar niettegenstaan de dat kan Ajax het op Spangen toch niet verder dan een gelijk spel brengen. En H. B.S. ging roemloos onder in Koog aan de Zaan; 42! B.C.H. en 't Gooi hebben zoo'n beetje stuivertje gewisseld. De ranglijst is nu: West Frisia 3 1 2 0 4 10—3 K.F.C. 3 0 0 1 4 95 Stormvogels 3 1 0 0 4 75 Ajax 3 1 2 0 4 9-7 't Gooi 3 1 2 0 4 7-6 H.D.V.S. 3 1 1 1 3 7—8 Sparta 3 1 1 1 3 5—10 H.B.S. 3 1 0 2 2 12—10 B.C.H. 3 1 0 2 2 9-9 H.V.V. 3 0 0 3 0 517 3 3 0 0 6 16G 3 2 1 0 5 10—3 3 2 0 1 4 9—6 3 2 0 1 4 7—5 3 1 1 1 3 8—11 0 1 0 1 2 8—4 3 1 0 2 2 3-9 0 0 1 1 1 45 3 0 1 2 1 4—10 3 0 0 3 0 0-10 In de tweede klasse B kreeg Hercules een leclijke duw in Amsterdam, doordat D.E.C. haar eerste overwinning van liet seizoen juist dezen mooien najaarszondag wenschte te behalen. Velox boekte een heel wat beter resultaat door de grootsto concurrente, Zandvoort met 61 naar het strand terug te 6turen. E.D.O. won met 2—0 van het zwakke B.F.C., dat in drie wedstrijden nog geen doelpunt heeft weten te maken. Baarn boekte een kleine maar nuttige overwinning op A.F.C. en Zcoburgia ontving twee punten e.ls souvenir aan het bezoek aan T.O.G. De stand is hier: Velox E.D.O. Zandvoort Zeeburgia D.E.C. Hercules Baarn T.O.G. A.F.C. B.F.C. In de dorde klasse C herstelde H.V.C. Zich ecnigszins door O.D.E. met een 40 nederlaag naar huis. A.W. schijnt de smaak te pakken te hebben want nu sloeg zij op 'eigen terrein A.P.G.S. met 2—1. Donar en De Volcwijckers speelden bei den thuis tegen H.E.D.W. en De Meteoor. In beide ontmoetingen bleef de thuisclub met 2—1 de sterkste. De stand is: be Volewijckers H. V. C. 'A. W. Watergraafsmeer O. D. E. fA. P. G. S. De Meteoor Donar 'Amstel II. E. D. W. In de derde klasse D gaat nog 6tecds een Utrecht6che club aan het hoofd, maar het is noch D.O.S., noch Utrecht, die verleden week de twee eerste plaatsen innamen. U.V.V. houdt hier de eer hoog en voerde 'door een 5—3 overwinning op Culemborg haar puntentotaal tot 5 op. Maar D.O.S. kon liet zelf niet tot en simpel doel brengen in Alphen en Utrecht sloeg op eigen veld tegen Amsvordc al een zeer mager figuur, 1—4. Tevens betcekonde dezo overwinning voor Amsvorde de eerste winstpunten. Elinckwijk begint zich wat beter thuis te voelen in de eerste klasse en behaalde de eerste overwinning, Z.N.C. werd het slacht offer en verhuisde daardoor naar de laatste plaats. Zeist en Holland hebben eerlijk alles sameh gedeeld. 3 3 6 9-6 3 2 1 4 10-5 3 2 1 4 7—8 0 1 1 3 6-2 3 1 1 1 3 2—5 3 1 0 2 67 3 1 0 2 7-9 3 1 2 2 4—6 O 1 I 1 2—1 3 1 2 1 2-3 pong in een 1—0 overwinning voor de eerste club; ook verleden week nam Voorwaarts reeds met zoo n bescheiden zege genoegen. A. P. W. C. had vee! moeite met F.. A. C, Met een 43 nederlaag stuurde zij de com binatie naar huis. In afdeoling II kwamen niet minder dan drie gelijke spelen voor. Do aanvoerdster, D.F.C. moest een veer laten op het V.U.C. veld, zoodat Feycnoord, dat er tegen A.D.O. 3—0 van maakte, die functie voorioopig over neemt. V.S.V. deelde de punten met Z.F.C., terwijl H.F.C. warempel al weer een punt in de wacht sleepte legen Xerxes, dat nog steeds niet aan de eerste kiasse gewend is. Daar Blauw-Wit net de baas wist te blijven over Hilversum staat deze Gooischc club nu zoo mogelijk nog vaster onderaan dan H.V.V. Men oordeele: Feyenoord 3 3 0 0 6 11-1 D.F.C. 3 0 1 0 5 14—3 V.U.C. 3 0 1 0 5 15—6 V.S.V. 3 2 1 0 5 74 A.D.O. 3 1 0 2 2 5—4 Blauw Wit 3 1 0 0 2 5—8 H.F.C. 3 0 2 2 1—6 Z.F.C. 3 0 2 1 2 2-8 Xerxes 3 0 1 2 1 3—10 Hilversum 3 0 0 3 0 2—15 De ranglijst is thans: U.V.V. 3 2 1 0 5 11—7 D.O.S. 3 2 O 1 4 5-2 Alphen 3 2 0 1 4 7-5 ■Utrecht 3 2 0 1 4 6-7 Zeist 3 1 1 1 3 6-5 Holland 3 1 1 1 3 4—4 Culemborg 3 1 0 2 2 9-10 Amsvorde 3 1 0 2 2 6S Elinckwijk 3 1 0 2 2 5—9 Z.N.C. 3 0 1 2 1 5-7 In het Oosten bleven de vorige week vier van de vijf wedstrijden onbeslist; gisteren bestond de oogst louter uit overwinningen (of nederlagen). Enschedé schudde haar mededingster P.E.C. van zich af, terwijl A. G.O.V.V. ook niet van zins bleek de kans te loopen uit de running te geraken door on- noodig coulant tegenover Wageningen te zijn. De Zuidelijke clubs in het Oosten brengen er dit jaar trouwons bitter weinig van te recht, immers Vitesse boekte de derde neder laag in successie, met 51 bleven de kam pioenen in de meerderheid. Het was voor Apeldoorn heelemaal een goede dag, want ook Robur verschafte zich twee punten ten koste van de Zwolschc wapendragers. Tu- bantia verloor op eigen veld met de on even goal van Heracles. De ranglijst hier is: Enschedé 3 3 0 0 6 120 A. G. O. V. V. 3 2 1 0 5 11—2 Go-Ahcad 3 2 1 0 5 8-1 P. E. C. 3 1 1 1 3 3—2 Heracles 3 1 1 1 3 4—4 Z. A. C. 3 1 1 1 3 8—9 Robur et Velocitas 3 1 1 1 3 5—10 Tubantia 3 0 1 2 1 5-9 Wageningen 3 0 1 2 1 4—9 Vitesse 3 0 0 3 0 2-14 In het Zuiden is P. S. V. nog steeds de primus inter pares; Bleyerheide, de nieuwe linge. ondervond dat rnet een 41 neder laag thuis. N. A. C. klopte op dezelfde overtuigende manier B. V. V., Willem II won van de plaatselijke concurente met 3—2 en Eindhoven gunde M. V. V. wel een doel punt, maar wilde er zolf twee hebben. Ter wijl N. O. A. D. een veer liet, waar zoo'n ding het meest op z'n plaats is, n.l. bij De Valk. De stand is hier P. S. V. 3 3 0 0 6 13-5 N. A. C. 3 0 0 1 4 10—8 Willem II 3 2 0 1 4 7—8 Eindhoven 3 2 0 1 4 6—7 N. O. A. D. 3 1 1 1 3 11—6 Longa 3 1 0 2 2 7—6 Bleyerheide 3 1 0 2 2 6-7 B. V. V. 3 1 0 2 2 7—10 M. V. V. 3 1 0 2 2 6—10 De Valk 3 b 1 2 1 5—12 In het Noorden wonnen zoowel Velocitas en Vcendam elk met flinke cijfers, respec tievelijk ten koste van G. V. A. V. en Frisia. F. V. C. is een eenjaarsvlieg in de eerste klasse; nu werd weer van Leeuwarden ver loren. Achilles liet zich op eigen veld door Friesland verrassen en Bo Quick werkte zich hooger op door in Meppel van Alcides te winnen. Hier luidt de ranglijst Veendam 3 3 0 0 6 9-1 Velocitas 3 3 0 0 6 12—4 Leeuwarden 4 3 0 1 6 13-11 Be Quick 3 2 0 1 4 55 Achilles 4 0 0 2 4 9-5 Friesland 4 0 0 2 4 7-10 G. V. A. V. 3 1 0 2 2 7—10 Frisia 4 1 0 3 2 9-14 Alcidcs 4 1 0 3 2 7—13 F. V. C. 4 0 0 4 0 5—13 Dc uitslagen zijn Voetbal. ENGELSCHE LEAGUE. In de vierde klasse E eindigde de plaatse lijke wedstrijd tusschon yoorwaarls en Kam Eerste divisie: BirminghamPortsmoutf* 2—1. Bolton Wandercs—New Castlo United 2—1. Chelsea—Liverpool 2—0. EvertonBlackpool 32. Grimsby Town—Arsenal 3—1. Manchester City—Sheffield United 1—1. Middlcsborough—Huddersficld Town 1—0. Sheffield Wednesday—Aston Villa 1—0. Sunderland—Black l>urn Rovers 2—2. West Bromwich Albion—Derby County 4—0. Westham United—Leicester City 1—4. Schotland: Eerste divisie: AberdeenPartick Thistle 20. Clyde—Ayr United 3—3. Dundee United—Third Lanark 3—2. Falkirk.—Dundee 5—2. Hamilton A—Hacrts 14. Kilmarnock—Celtic 2—3. Leith Althletic—St. Mirren 0i. Morton—Motherwell 2—2. Queens Park—Airdreionians 3—1. RangersCowdenbeath GL VOETBAL De rood'wiiten hebben nog niet hun ouden vorm terug De 4—0 overwinning van H.V.C. gisteren behaald op het Amstcrdamschc O.D.E., moge een pleister op dc wonde zijn van de onverwachte nedorlaag welke de rood- witten de vorige week te inca66eeren kre gen van de A.W.-ers; toch heeft het spel gehalte van H.V.C. ons weer laten zien, dat de kampioen van het vorig jaar nog lang niet in dien vorm speelt, welke wen- schclijk is om weer deze ecrcplaats te be machtigen. De oorzaak hiervan schuilt in dc 'eerste plaatö in het 6teeds verwisse len van spelers. Nu waren dc Haan en Appeldoorn o.i. laatstgenoemde zeer terecht weer vervangen door een nieu wen speler, een speler van het Amers- foortsch Politie-elftal. H. W. Meyer en de jongste Meijer van de gebroeders, die blijk baar het lot ondergaat van het wisselende stuivertje. Een combinatie krijgt men zoo nimmer, reden waarom wij zouden advi- secren om, ondanks dat er zwakke plaat sen in het team schuilen, dit elftal in deze samenstelling maar te handhaven, tenzij Snijders weer lu6t gevoelt om mede te spe len, want een tacticus als deze speler is, kan IT.V.C. gerust nog wel gebruiken. Vol doening heeft ons deze ontmoeting niet ge schonken, daar veel van het overwicht van H.V.C. verloren ging door een zeer slecht steunende halflinie. Indien deze schakel de helft van haar verdedigende taak vooral in het begin toen de thuisclub sterk in het offensief was had laten varen en dc voorhoede naar bohooren gesteund had, dan had het wellicht geen 20 ge staan voor H.V.C. Rustig bleef dc half linie in haar defensieve taak volharden, soms zoo overdreven dat de kanthalfs ach ter de backs stonden. De spil Stam maak te enkele oogcnblikkcn een uitzondering en het plaatsen naar do buitenspelers viel werkelijk te loven. Bepaald gemakkelijk hadden Wassink en Houtkamp het op den linkervleugel niet, daar zij den besten spe ler van O.D.E. tegenover zich vonden. Dat desondanks Wassink meermalen zijn hia- len aan hem liet zien, pleit voor zijn capa citeiten, al vonden wij zijn herhaaldelijk schieten op het doel fnuikend voor dc ove rige spelers. Slechts bij uitzondering mag een vleugelspeler een schot op doel geven, zijn taak is hoofdzakelijk gebaseerd op het voorzetten; zélf schieten komt eerst in de tweede plaats. Daarentegen had Ramse- laar meer vrijheid van beweging. Geen wonder dat hij hiervan profiteerde om vrijstaande het eerste doelpunt zonder de harde voorzet van Houtkamp te stoppen en zonder vorm van pardon in het net te schieten. Hij ondervond weinig steun van den nieuwen rechtsbinnen Meijer. Wij wil len niet iemand na zijn eerste debuut in een nieuwe omgeving beoorcleelen, doen men zal het ons niet kwalijk nemen als wij beweren dat hij zijn tempo moet op voeren om een vaste plaats in het eerste elftal te behouden. Hierdoor was di capa citeit van de voorhoede van H.V.C. ecnige 'graden onder het normale, alleen Hout kamp zag in, dat in combinatie nie'. veel viel' te bereiken, reden waarom hij door zuiver solospel twee mooie doepuntcn op zijn naam bracht. Dc achterhoede van H. V.C. maakte weer een betrouwbaren in druk, doch, hoewel wij deze overwinning ook kunnen toejuichen, H.V.C. zal overtui gender moeten spelen om als nummer één te eindigen. Wellicht geeft deze overwin ning reeds zelfvertrouwen in de rood-witto gelederen! O.D.E. speelde een zeer doorzichtig spel waarmede H.V.C. betrekkelijk weinig moei te had, hoewel in dc tweede helft toen zij het tempo iets ging opvoeren en daardoor enkele malen angstwekkend dicht het doel benaderde. De beste speler was de rechts half die rustig en met veel overleg zijn taak van verdedigen en steunen vervulde. De nieuwe spelregel niet voldoende doorgedrongen. Voor het begin van het seizoen zijn eeni- ge spelregels aan verandering onderhevig geweest o.a. ook rcgM No. 5 „De inworp". Bij overtreding van den inwerper mag de tegenpartij geen vrijen schop meor nemen, doch deze mag dan op haar beurt het le der ingooien. Hij mag echter niet aan het spel deelnemen voordat de bal door een an deren speler is gespeeld. Zaer terecht straf te de leider hiervoor, doch de mee6te spe lers en ook de grensrechter van O.D.E. be grepen er niets van. De besturen van ver- eenigingen doen dus goed om hun spelers op de wijzigingen attent te maken, want als zij een spel spelen en kennen de regel6 niet eens De wedstrijd. De wedstrijd bood als kijkspel weinig fraais. Reeds direct nadat O.D.E. had afge trapt nam H.V.C. het 6pel in handen en stcldo Wassink den doelman op proef, die blijk gaf zijn vak te verstaan. Het baarde dan ook geen verwondering dat na 7 mi nuten spelens Ramselaar een fraai doel punt scoorde uit een voorzet van Hout kamp. Met de prernitief opgezette aanval len van O.D.E. had de achterhoede weinig last, daar de middcnlinic meerendeel de aanvallen onderbrak. Uil een solo-ren bracht Houtkamp den 6tand op 20. O.D.E. die aan hetzelfde euvel mank ging als H.V.C., een te sterk verdedigende mid denlinie presteerde al heel weinig. Eerst na 35 minuten spelen kreeg H.V.C. de eer ste corner te nemen, zonder een positief resultaat waarna kort vr.or de rust de rechtsbinnen van O.D.E. zoowaar een goe de kans kreeg om tegen te scoren, doch zijn schot faalde en ging naast. Ook dc midden voor van Dijk werkte zich goed vrij, maar Meijer werkte het leder tot hoekschop. De tweede helft. Tegen het einde van de eerste helft kwa men de O.D.E.-ers reed6 meer opzetten, ook in dit gedeelte namen zij het spel in han den en moet Winterswijk verschillende ma len in actie komen om de situatie voor zijn doel te redden. Ondanks het feit, dat Hei-a mans een voorzet van Wassink van rich ting deed veranderen en het leder via den staander over de lijn ging, speelden zij enthousiast verder. Dit doelpunt lokte bij de O.D.E.-ers nogal protest uit, daar vol gens hen, de bal door den doelman op de lijn was gehouden. In hoeverre dit juist is kunnen wij moeilijk beoordcelon, daar dit van het midden van het veld slecht waar te nemen is. Do scheidsrechter was posi tief in zijn beslissing cn gaf goal. Overi gens mag O.D.E. zich nog gelukkig achten want Wassink zag vrij 6poedig daarna nog kans om, voor een leeg doel staande, te gen de lat te schieten. Eindelijk werd Houtkamp het onbevredigend spel van zijn voorhoede blijkbaar te moede reden waar om hij een solo-ren ondernam. Wel werd hij door een tweetal spelers gehinderd, doch tenslotte worstelde hij zich er door heen met als belooning van zijn doorzetten het vierde doelpunt. Hierna is er niet meer gedoelpunt, zoo dat de overwinning toekwam aan het elf tal dat haar verdiende. Wat GROOTENDORST voor sport U biedt, Maakt U het vlugst tot favoriet! Utr.straat 16 - Amersfoort VOETBAL UTRECHT—AMSVORDE. Do gastheeren stellen teleur. Naast het Merwcdekanaal op de terrei nen van „Welgelegen" ontvangt de voetbal- vereeniging „Utrecht" haar gasten. Ams vorde voelde zich dadelijk thuis en wist elf minuten na den aanvang, toen Schouten den bal vrij kreeg, de leiding te nemen (0—1.) Het spel van Utrecht is nogal onbenullig, hierdoor kan Amsvorde ook niet baar kracht ontplooien. De tweede goal is van Kluwer, die zeer handig een vrije schop uit het middenter rein voor de outlijn weet te stoppen. Hij passeert naar binnen en het is (02). Los 6teckt stukken uit boven zijn college van Utrecht, die voor clown tracht te fun- geeren. Ecnige corners over en weer volgen en dan is het rust. (0—2). Wanneer weer begonnen is heeft Utrecht den wind mee, doch weet hiervan niet te profiteeren. Na een kwartier schiet Hofland hard in, de doelman laat.den bal vallen, waarop dc referee goal geeft. (0—3). Nogal een dubius doelpunt. E. v. d. Pol loopt een speler in den weg, de toegestane strafschop brengt de 6tand op (13). Het spel blijft onbelangrijk. Een speler van Utrecht valt uit. Steeds denkt men dat het einde daar is, als Kluvcr, fraai den bal weet in te hou den, een klein tikje volgt naar van den Brug en het is (1—4). Direct hierna is het tijd. Amsvorde won verdiend. Utrecht heeft ons verbaasd. Wij begrijpen niet Moe zij reeds twee wedstrijden wist te winnen. Bij Amsvorde wa6 de half de Vries de zwakste. Los in het doel wordt steeds beter, al i6 zijn stijl nu niet af. Barfuss cn v. d. Pol betrouwbaar. De halflinie voldoende met Runneboon goed. Kluver was eig op dreef, Hofland vol doende. v. d. Brug heeft zeer actief gespeeld en was in vorm. Schouten en v. Beek vormen een mooie vleugel en zijn erg productief. CROSS-COUNTRY VAN „DE EKSTER". Zaterdag 3 October j.l. werd een cross country georganiseerd in de omgeving van het landgoed „de Ekster" onder Huizen, waaraan wordt deelgenomen door leden der Ruitersportverceniging „Eemland", der Ulrechtscho Jachtvereeniging cn der Rij- verecniging „Baarn". De wedstrijd, die nici eenvoudig was, werd gewonnen door den heer P. Leeuwen burg uit Baarn met Prince Igoz. Onze stadgenoot, luitenant Heerma v. Vos6 behaalde met Neckrosa den vierden prijs. Er waren 15 deelnemers. Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL: Een heerlijke rolmops, gemarineer. de haring of Bismarck haring. Na tuurlijk van den IJmuider Visch- handel, Utrechtschestr. 40, Tel. 92. Een goede wedstrijd van de thuisclub leidt tot een verdiende overwinnine A. P. W. C. heeft gisteren op het terrein aan den Lcusderweg den strijd aangebon den tegen de debutante in dc 4e klasse E. A. C. De paars-gclen kunnen op een goe den wedstrijd terug zien, ofschoon het in de middenlinie nogal rammelde. De spil- piaats was thans bezet door A. Toters. 20 minuten na den aanvang moest deze spe ler idoor een blessure het veld reeds ver laten. Hij heeft gedurende dezen lijd echter geen sterken indruk gemaakt. Ook de in valler Vecnendaal heeft op deze plaats niet kunnen voldoen. Het steunen van de voor hoede bleef dan ook beneden het middel matige, waardoor de kracht van den aan val aanmerkelijk werd verzwakt. Niettemin heeft de voorhoede in dezen wedstrijd voor de overwinning zorg gedragen. De vier doel punten waren het gevolg van het goede combinatiespel dat werd gespeeld. Doelman Flier had gisteren een off-day. O. i. waren de drie goals van E. A. C. niet noodig ge weest, doch onmiddellijk moet hieraan wor den toegevoegd, dat hij tweemaal een zeker schijnend doelpunt heeft voorkomen. De strafschop, cenige oogenblikken voor rust aan E. A. C. toegekend, vonden wij een zware straf voor de overtreding van Snij ders, doch de rechtsbuiten van E. A. C. dacht hier anders over en maakte er zon der pardon goal van. Over het spelvcrloop van dezen wedstrijd het volgende: Om 2.05 roept de scheidsrechter de elf tallen in het veld. A. P. W. C. wint den toss, waardoor E. A. C. den bal aan het rollen brengt. Er ontwikkelt zich ccn gelijk op gaand spel met A. P. W. C. iets In dc meerderheid. Dc doelman van E. A. C. maakt geen al te sterke indruk, terwijl de schutter in den aan\al zoek is. Groene- woud is de eerste die het net weet te vin den, nadat Tommei, die bij een scrimmage den bal weet vrij te maken, keurig over geeft. A. P. W. C. is thans overwegend ster ker, doch de aanvallen worden door buiten spel onschadelijk gemaakt. Toch krijgt Tommei nog de gelegenheid om van liet overwicht gebruik tc maken, wanneer Groe- newoud langs de lijn keurig heeft opge bracht en den bal vlak voor doel zet, aar zelt Tommei geen oogenblik en zet schitte rend in. E. A. C. is door dit doelpunt ont- medigd, zoodat de strijd alleen op haar helft wordt gespeeld. Bij ccn der weinig tal rijke uitvallen komt Snijders in het straf- bied in botsing met den E. A. C.-midden- voor. Scheidsrechter fluit cn wijst naar den gevaarlijken slip. Zonder moeite brengt Uittenbosch van E. A. C. den stand op 21. Even daarna is het rusten. Na rust is het E. A. C., die in liet spel de leiding neemt. De aanval wordt door bui tenspel onderbroken. Er volgt een gevaar lijke scrimmage voor liet doel van A. P. W. C. De bal kan niet voldoende worden weggewerkt cn weer is liet Uittenbosch, die de partijen thans op gelijken voet brengt Na den aftrap wederom ccn aanval op het A. P. W. C -doel en weer succes 4 minuten na rust is de stand 2—3 voor E. A. C. Even een heen cn weer getrap op het middenveld cn dan blijkt dat E. A. C. vol komen is uitgeput. A. P. W. C. gaat nu op het doel af. Telkens opnieuw, doch of bui tenspel of corner is het resultaat. Eindelijk beeft Groencwoud weer gelegenheid om van zeer dichtbij dc partijen op gelijken voet te brengen, v. d. Hoff is echter met dezen stand niet tevreden, want in combinatie met Verhoef brengt hij eenigc oogenblikken daarna de stand op 4—3, welk doelpunt te gelijkertijd het winnende was. Want in dezen stand komt geen verandering meer. A. P. W. C. kan terug zien op een goed gespeeldcn wedstrijd. Paardensport. COURSES TE HILVERSUM. Hilversum, 4 October. Heden hebben voor de vierde maal van dit jaar op de ren baan alhier, draverijen plaats gehad, welke zijn georganiseerd door de Hilversumsclie Harddraverij- en Rcnvcrceniging Dc uitslagen der courses luiden als volgt: Dahliaprijs, prijzendraverij 4c klasse 1S00 Meter: 1. Uilenspiegel (eig. M. Bruut te Hilver sum) 2 min. 5tVa sec. 2. Robbedoes (Eig. Vos, Bcnnebroek) 3 min. Vu sec. Rozenprijs, prijzendraverij lc klasse over 2100 Meter. 1. Rolls Royd (Eig. Wed. Oosting, Wolve- ga) 3 min. I5V= sec. 2. Charley Leyburn (Eig. M. Bruut, Hil versum) 3 min. I6V5 sec. Asterprijs, prijzendraverij 2e cn 3c klasse over 2140 Meter. 1. Saffier (Eig. P. Kramer te Nijland) 3 min. 21V5 sec., 3 min 2lVs sec. 2. Qui Vive (Eig. v. d. Velde te Middel- stnm) 3 min 21'/o sec. Lijsterbesprijs, lieat prijzendraverij 3e en 4e klas over 1610 Meter. 1. Uitblinker K. (Eig. C. Kleine-Rietveld) 2 min. 39"/o sec. 2. Roulette (Eig. C. VosMidwoud) 2 min. 40 sec. Hoerrijdersprijs, handicap-race lc klasse over 2100 Meter. 1. Present H (Eig. II. Prins, Wassenaar)' 3 min. 173/s sec. 2. Newbold (Eig. C. v. d. Oord, Haarlem mermeer) 3 min. 18Vs sec. Zonnebloomprijs, kortebaandravcrij over S00 Meter. 1. Ster (Eig. Andringa-Popingawier) 1 min. 6 sec. 2. Chilene (Eig. W. de Jong, Oranjewoud)' 1 min. 6'Vc sgc.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7